Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok,
Feleségemnek vettem egy Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic S fülest, kb. 5.500 forintért. Tetszett neki, kényelmesnek is találta, viszont az egyik fele szó szerint 3 percet bír.
Most fogom visszaküldeni, még elállhatok a vásárlástól. 10e körül van esetleg ajánlott, hasonló kialakítás?

Ez az LG HBS-FN7 TONE eMag-on 20e-ért alkalmi vételnek tűnik, de nem tudom ért-e valaha 40-50 ezret, ahogy a többi ajánlat mutatja Árukeresőn.

(#7252) Archttila válasza Bazsee71 (#7251) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Annyit lehet nem, de azt kell mondjam nekem az eddigi legjobb TWS fülesem.
Hangzásra jobb mint az eddigi kínai cuccaim, az app teljesen rendben van, ANC szintén, de legérdekesebb a súlya - ami konkrétan alig van!
Tavaly októberben kaptam ajándékba egy OLED TV mellé, szóval nekem csupa pozitív...:K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#7253) Bazsee71 válasza Archttila (#7252) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi a választ! Alkalmazás nélkül is megfelelően működik?

(#7254) 123xyz válasza Bazsee71 (#7251) üzenetére


123xyz
tag

Szia. Az biztos, hogy az LG nem ért 50-et, de 20-ért szerintem abszolút best buy (legalábbis remélem, hogy az lesz :DDD )

A magas árnak egyszerű oka van amúgy: tavaly nyáron, amikor bejött ez az FN nevű TWS sorozat, az FN4 és FN6 is elég magasra lett pozícionálva, és az ősszel érkező FN7 is hasonlóan drágán kezdett. Ilyenkor pedig időbe telik, mire lentebb kúszik az áruk, én ezt a folyamatot az FN4-nél figyeltem meg: amikor nyáron elkezdtem követni, kb 25 ezer forintért adták, mint újdonság, aztán BF idején az Edigital leárazta 18-ra, akkor vettem meg végül :) Azóta pedig 20 fölött volt sokáig, aztán áprilisban viszont szintén az Edigi - eMag vonalon beesett 15-re, majd júniustól hónapokon át annyiért lehetett kapni (lásd az [ÁK árdiagramot] , mellesleg most is ennyi, de éppen az MM-ben). Mondanám, hogy 15-öt meg is ér, az egy jó ár érte, de ez elég relatív, mert akkor már 20-ért az FN7 sokkal jobb az extra tulajdonságok miatt:
- vezeték nélküli töltés
- ANC
- UV tisztító
- jobb kialakítás
- remélhetőleg még jobb hangzás

Mivel alapból elégedett voltam az FN4-gyel is, azon kívül hogy néha, mozgás közben kintebb csúszott a fülemből, így meg is rendeltem az FN7-et még tegnap (milyen jól tettem, mert már nincs emagos készleten azóta... ) Amióta az FN4 tönkrement (részben az én hibámból), böngésztem a rengeteg típust és vártam, hogy mikor lesz valami jó ajánlat, ez most pont jól jött :)

[ Szerkesztve ]

(#7255) Bazsee71 válasza 123xyz (#7254) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi, viszont ezzel így beljebb is vagyok meg nem is.

A kérdésem így továbbra is nyitott, minden tippet szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#7256) Archttila válasza Bazsee71 (#7251) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Elnézést, most látom h te FN7 felől érdeklődsz, nekem pedig FN6 van. Korán volt még, sorry:R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#7257) Fall-N válasza Bazsee71 (#7251) üzenetére


Fall-N
veterán

Honor Choice, Xiaomi True Wireless 2/Redmi Airdots 2, amit itthon könnyen be lehet szerezni szinte bármilyen elektronikai üzletben. Rendelés esetén már van több márka. Edifier, QCY stb. Keresőbe írd be a topikok belül, van róluk sok vélemény. Edifier X3 itt is népszerű.

(#7258) g4mer


g4mer
senior tag

Sziasztok, tudnátok ajánlani pár TWS fülhallgatót az alábbi szempontok alapján:

-max 30k (akár hardveraprós kevésbé használt is játszik)
-jó minőségű mikrofon, ez a legfontosabb (hallják normálisan amit mondok,szabadban is)
-esetleg ne késsen nagyon a hang videónézésnél
- főképp metál-rock zenét hallgatok, illetve podcastokat

iphoneom van, ha ez szempont.

Sic Parvis Magna

(#7259) H2o-pok válasza sasa134 (#7250) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Én kb. 1 éve használom, használtam, soha semmi ilyen probléma nem volt vele.
Viszont tegnap mejött a TWS1 Pro. Hangzásban az x3 hoz képest a mély azért jobb.

(#7260) cripio


cripio
újonc

Sziasztok!

Edifier X3-asom van. Mi lehet a probléma, ha akadozik a hang? A töltöttség rendben, a telefon itt van előttem. Van valami beállítási lehetőség amivel javíthatok rajta?

Kicsit csalódott vagyok, mert azért ennyire nem volt olcsó.

(#7261) sasa134 válasza H2o-pok (#7259) üzenetére


sasa134
addikt

Köszi, nem tudom az enyemmel mi lehet.. :(

Avanti Roma

(#7262) H2o-pok válasza cripio (#7260) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Először próbáld ki egy másik telóval is! . Nekem a 40m simán ok.

[ Szerkesztve ]

(#7263) andronymus


andronymus
tag

Sziasztok!

Rendltem fórumtárs tippje alapján egy jabra elite active 75t wlc-t na a problémám az, hogy
Random időközönként pár másodpercre elveszíti a kapcsolatot a telefonal vagy beszélgetés közben ilyen torz hangja lesz az embernek laptopon is produkálja ezt.
Mikrofonról meg azt mondják a, hogy ritka rossz minőségű, külső zajokat jobban hallják mint engem. ( jó ez valahol érthető nem a számnál van a mikrofon)

Tapsztaltatok ilyet lehet ez valamiféle eszköz hiba? Két telefonnál is ACC kompatibilitási hibát írt.

választ előre is köszönöm, elnézést ha rossz topikba sikerült betalálnom ezzel a kérdéssel.
Elirányítást megköszönöm :)

Szép estét!

(#7264) patomi válasza andronymus (#7263) üzenetére


patomi
őstag

Vissza gariba. Szerintem hibás.

#7265 jabra azért ennél jobb volt eddig.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7265) andronymus válasza patomi (#7264) üzenetére


andronymus
tag

Köszönöm a gyors választ reméljük a "szerviz" is erre jut :D

(#7266) Eversmann válasza andronymus (#7263) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Nem jó ilyeneket olvasni. Remélem kicserélik gariba.

Amúgy pont ez érdekel engem is " külső zajokat jobban hallják mint engem. ( jó ez valahol érthető nem a számnál van a mikrofon)"

Tehát, ha valaki hanghívásra akar hordozható eszközt, ne a tws-t vegyen, hanem inkább sima headsetet mert annál közelebb lesz a szájához a mikrofon? :U

Life is better with a Titan

(#7267) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Sziasztok!
Eddig csak vezetékes fülhallgatókat használtam, most viszont szertnék kipróbálni egy TWS fülhallgatót. A keret, amit erre szánnék 15000 Ft. Tömegközlekedéssel utazok, tehát fontos lenne a jó hangszigetelés. YouTube videók nézésére és zenehallgatásra használnám leginkább. Tudom, hogy nincsenek csodák (ebben a kategóriában meg pláne), de minél jobb hangminőséget szertnék. A kialakításssal kapcsolatban nincs elképzelésem, minden javaslatot megfontolok.
Előre is köszönöm az ajánlásokat!

(#7268) bombibmw válasza Cranberries (#7267) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Edifier TWS1 Pro-t nyugodt szívvel ajánlom.
Ez agybadugós kialakítású.
Aliexpress lengyel raktárból max. 1 hét alatt nálad van.
Kényelmes, jó hangminőségű, hangos, jól kizárja a zajokat.

[ Szerkesztve ]

(#7269) Morris válasza bombibmw (#7268) üzenetére


Morris
veterán

Gondoltam rendelek én is egyet, de az Alin 17k.
A saját oldalon meg 50$ ami kb 14k. Jön még erre rá itt valami?

(#7270) Morris


Morris
veterán

EarFun Air Pro 2
Van róla vélemény esetleg? 60$-ért jó vétel lehet?

[ Szerkesztve ]

(#7271) Morris válasza Morris (#7270) üzenetére


Morris
veterán

EAIRPRO2 kóddal lesz 60$. Amúgy 79.99$

Én berendeltem egyet. Kíváncsi vagyok, milyen. Ha megérkezett és érdekel valakit, csinálok egy rewiev-t

[ Szerkesztve ]

(#7272) bombibmw válasza Morris (#7269) üzenetére


bombibmw
veterán

Szerintem az Edifier saját oldaláról rendelve Kínából érkezne és ebben az esetben bizony rájön egy kis áfa, vámkezelési díj, postai ügyintézési díj.
Csak az Ali opció szerintem, mert itthon 30+k, ami nevetséges.

(#7273) Morris válasza bombibmw (#7272) üzenetére


Morris
veterán

Elviekben van EU raktáruk. De majd kiderül.
[link]

(#7274) bombibmw válasza Morris (#7273) üzenetére


bombibmw
veterán

Én a TWS1 Pro-ra írtam. :)
Az Earfun egyébként V karakter, basszuskiemelt hangzàssal, közepes mikrofonnal.

(#7275) Morris válasza bombibmw (#7274) üzenetére


Morris
veterán

Ez lett volna a másik lehetőség, de sok helyen írják hogy a mikrofonja nem az erőssége.
Mivel az edifer kialakítása másabb, így talán jobb, talán közelebb van a szájhoz. De tudja a fene. Majd kiderül.
A zenehallgatás nálam annyira nem opció. Inkább a telefonálás.

(#7276) RedCactus válasza Morris (#7273) üzenetére


RedCactus
senior tag

Német Amazonon keresztül küldik. (mármint az Earfün-t, ha az oldalukon keresztül rendelsz)

(#7277) Morris válasza RedCactus (#7276) üzenetére


Morris
veterán

Ott rendeltem. Mármint a saját oldalukon. 18k volt (60$)

(#7278) RedCactus válasza Morris (#7277) üzenetére


RedCactus
senior tag

Szerintem jó választás! Én EarFun Free Pro-t rendeltem anno és nagyon bejött. A tied meg még jobb is lehet.... :)

(#7279) Morris válasza RedCactus (#7278) üzenetére


Morris
veterán

Legyen igazad! :)

(#7280) cripio válasza H2o-pok (#7262) üzenetére


cripio
újonc

Ok, kiderült, hogy a telómban kell csalódni :D
Köszi az infót.

(#7281) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!
Xiaomi FlipBuds Pro-t használ valaki?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7282) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok!
ANC-s fülest szeretnék venni, de teljesen elvesztem a sok típus közt.
Lényeg a normális hangminőség, jobbnak mondható zajszűrés, és napi átlag 1,5 órát telefonálok, így a beszédmikrofon és annak zajszűrése is. Lényeg hogy ne “bogyó” kialakítású legyen, így a sokat emlegetett Edifier TWS1 Pro is kiesik. Árban mondjuk 40e Ft körül maradnék.

Amiket néztem:
-Huawei Freebuds Pro - ezt meg is rendeltem, de visszamondom ha nem ez a bestbuy
-Honor Magic Earbuds
-Earfun Air Pro - több helyen egész jókat írtak róla, de látom már van 2-es verzió is. Itt viszont a mikrofon volt emlegetve, mint gyenge pont. Ez a beszédmikrofon?
-Xiaomi Flipbuds Pro is jó lenne, de abból nincs EU raktáras, pláne nem magyar beszerzés

Van bármi tippetek, miket nézzek még meg?
(Xiaomi Mi10-el lenne használva, nem tudom ez számít-e)
:R

(#7283) Cranberries válasza bombibmw (#7268) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Köszönöm szépen, rákeresek.

[ Szerkesztve ]

(#7284) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. kellene bnőmnek egy vezetéknélküli füles max 10ezer ft-ért. Általános felhasználás telefonálás zenehallgatás. Xiaomi telefonja van ha az számít.

(#7285) Eversmann válasza andrisms (#7282) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Huawei Freebuds Pro: Tesztek alapján, ha nem útépítő vagy :DDD Jó lesz a hanghívás. Én a kezelésére leszek majd kíváncsi, a szárával való nyomkodás/simogatás mennyire megszokható. Beszámolót kérünk róla :K

Life is better with a Titan

(#7286) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok,
20k-ig keresek TWS fülest. Főleg tech-house, techno, hard trance vonalon mozgok, úgyhogy fontos lenne a jó basszus. Tudtok valamit ajánlani?
Köszi szépen!

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#7287) Janaboy válasza -=Vacsek=- (#7284) üzenetére


Janaboy
veterán

Én már többször írtam, lehet unják a többiek, de a Haylou GT6 részemről ajánlott.

Janaboy

(#7288) Morris válasza Janaboy (#7287) üzenetére


Morris
veterán

Mikrofonja milyen?

(#7289) Janaboy válasza Morris (#7288) üzenetére


Janaboy
veterán

Azt olvastam, hogy nem a legjobb (vagy legalábbis úgy mondanám, hogy van jobb is), de akivel eddig beszéltem (bár ritkán telefonálok róla) még nem panaszkodtak, hogy milyen vacak.

Janaboy

(#7290) andrisms válasza Eversmann (#7285) üzenetére


andrisms
aktív tag

Huawei Freebuds Pro:
Elhoztam ma a boltból, 34.200Ft volt.
Első benyomások pozitívak. Nem volt még ANC-s fülesem, nem tudom mihez viszonyítani, de elég brutál szűrése van.
Tokja kompakt, zsebben elfér.
Ma kb 1 órát telefonáltam csak vele, de eddig senki sem panaszkodott. Mondjuk kimondottan hangos helyen nem voltam, csak kocsiból és utcáról telefonáltam.
Tesztekkel ellentétben nekem kényelmesen kijön a tokból, talán egyszer nem tudtam elsőre kiszedni. QI töltés működik, Mi10-en ment a fordított is.
AI Life alkalmazással annak belső frissítése után megy, ki is jött a fülesre egy frissítés.

Tokból kivéve 1-2 másodperc alatt kapcsolódik, szóval elég gyors.
Youtube-on hallgattam még csak zenét, majd beteszek valami tömörítetlent PowerAmpba. Jövő hét közepe fele már több tapasztalat lesz, írok még ha valakit érdekel.

Egyelőre a simogatós, csiptetős kezelés megszokást igényel, illetve kicsit nyomta a jobb fülemet, de az a végére jobb lett.

(#7291) Som@


Som@
őstag

Ma reggelre nem sikerült életét lehelnem az annyira kedvelt tronsmart spunky beat fülesembe. A jobb oldali azt mondja, alacsony akku szint, de a bölcsőbe visszarakva az nem tölti.
A bölcsőt töltőre dugva az nem mutat semmit a 4 ledből 😭😭.

Szóval most ennek keresem utódját, mert szétszedni roncsolás mentesen egyiket sem sikerült.

Podcast hallgatás, video, egy kis telefonálás. Ez lenne az elvárás.
Hja, és bírja az építőipari közeget...😁 (Főleg por)
Az sem baj, ha nem eszeveszett drága...

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#7292) szpali válasza Som@ (#7291) üzenetére


szpali
addikt

költségkeret van?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#7293) Eversmann válasza andrisms (#7290) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Zenei hangzását nem dícsérték. Bár, mondjuk tws-nél is vagy ezt tudja, vagy a hanghívást. Nincs olyan, hogy mindkettő kiváló.

[ Szerkesztve ]

Life is better with a Titan

(#7294) RedCactus válasza Eversmann (#7293) üzenetére


RedCactus
senior tag

Kik nem dicsérték a zenei hangzását?

(#7295) Som@ válasza szpali (#7292) üzenetére


Som@
őstag

Nem kívánok ágyúval verébre lőni.
Olyan max 12 ezret szánnék rá, tudva hogy milyen körülmények között lesz használva. 😏

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#7296) vicces válasza Som@ (#7295) üzenetére


vicces
addikt

én pár napja vettem EarFun Free 2-t. csak mert már kellett egy itthoni és egy munkahelyi füles mellé és így nem kell hozom-vinnem, soha nem felejtem "valahol".
tök jó. főleg podcastre használom. az akksi is tudja a 7 órát amit ígérnek. legalábbis podcasttel nem full hangerőn.

[ Szerkesztve ]

:)

(#7297) Laraxior


Laraxior
titán

:D

Megérkezett :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#7298) Árpi001


Árpi001
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Nekem mindig mono ,vezeték nélküli headsetjeim voltak, de egyik rosszabul működik mint a másik, és nem orvosolható sima cserével, mert úgy tűnik a probléma szoftveres.
Ezért mozdultam az olyan vezeték nélküli fülhallgatók irányába ,amik sportolás közben is megállják a helyüket, de a fő cél a telefonálás volna.
Nekem ez a piac tök ismeretlen terep.

Mivel plantronics m70 - et használtam ,vagy ehhez hasonló fülkampóst, illetve ilyen fülre illeszkedőt ,nem agybadugósat, így azt sem tudom hogy azokat bírnám e használni.
Mivel kipróbálni nem lehet, ezért kicsit tartók tőle hogy nem .
Az volna a kérdésem hogy létezik megbízható ,lehetőleg fülre illeszkedő ,jó beszélgetés minőséget adó ,és lehetőleg nem túl drága ,max 20-25 ezer amit szánnék rá, eszköz?
Ami még fontos volna hogy ne csússzon a hang, ha videot nézek rajta esetleg.
Valamint ha van benne zajszűrés, az mindéképpen örvendetes volna!
ilyesmi kialakításra gondoltam,
Ha más kiállítású amit tudnátok jó szívvel ajánlani, azt is köszönöm. :)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#7299) Eversmann válasza RedCactus (#7294) üzenetére


Eversmann
aktív tag

itt
vagy
itt

Life is better with a Titan

(#7300) RedCactus válasza Eversmann (#7299) üzenetére


RedCactus
senior tag

Köszi! Azért rossznak ők sem mondják... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.