Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) Fall-N válasza kekedi (#8496) üzenetére


Fall-N
veterán

A legtöbb populáris márka mélyre hangolt, így bármelyik Sony, JBL, Skullcandy megfelelő nektek. Sony CX például 20ezer körül van és dicsérik.

(#8502) Janaboy válasza barack1997 (#8499) üzenetére


Janaboy
veterán

Sennheiser comply :D
[link]

Nekem ez van, de figyelj hogy jó méretet vegyél.

Janaboy

(#8503) barack1997 válasza Janaboy (#8502) üzenetére


barack1997
senior tag

Koszi a linket, bar fogalmam sincs melyik a jo méret, a gyaribol a közepeset hasznalom, ennyit tudok :))

(#8504) Janaboy válasza barack1997 (#8503) üzenetére


Janaboy
veterán

Akkor ebből is az lesz a jó szerintem.
Nálam így volt.

Janaboy

(#8505) bombibmw válasza Ádám16 (#8495) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Soundpeats H1.
Nagyon jó cucc.

(#8506) Ádám16


Ádám16
addikt

Köszi nektek, így van miből választani.
A befutót leírom majd egy kis értékeléssel. :)

(#8507) Goldmember01


Goldmember01
tag

Sziasztok! Samsung Galaxy S20 FE telefonhoz keresek vezeték nélküli fülhallgatót, olyan 15-20e forint környékéig maximum. Mit tudtok ajánlani, amit már a hétvége folyamán át tudnék venni itt Pesten? Előre is köszi! :R

(#8508) RazoR


RazoR
veterán

Earfun Free 2 jobb oldala egyik napról a másikra elhalkult, szól de nagyon nagyon halk. Nincs benne kosz se semmi, alig hallani valamiért. Ötlet? Gariztassam le?

(#8509) RedCactus válasza RazoR (#8508) üzenetére


RedCactus
senior tag

Egy reset-et megpróbálhatsz előtte, hátha segít.

(#8510) Jarod1


Jarod1
addikt

Na bevállaltam egy Buxton fülest.
elég jól szó, Érintős a gombja , ami fontos, lehet léptetni a számokat előre hátra, hangerőt is lehet állítani
a töltő dozon van 1 kis kelző ami jelszi hány % on van a töltődoboz és ikonnak jelzi a fülesek töltöttségi szintjét
is. Ja igen és kikkapcsolódást kikapcsolódást nem pittyegéssel jelzi hanem bemondja power off, Bt connected..

(#8511) estikornel válasza estikornel (#8484) üzenetére


estikornel
tag

Amióta ezt a hsz-t megírtam böngészek ezerrel, scarbir.com, youtube videók és minél többet járok utána a dolognak annál nehezebb dönteni, már nagyon unom hogy ekkora a választék. Szár nélküli tws-t keresek, ár-érték szerint minél jobb tudással.

Ezekre sikerült leszűkíteni nagyjából:
Jabra Elite 3 (nyomógombosat nem szeretnék, de a formája ennek tetszik leginkább)
Edifier TWS1 Pro
Sony WF-C500 (súgó alapjzajt olvastam róla, emiatt nem merek dönteni mellette)
Galaxy Buds 2 (fényes felülete miatt tartok hogy csúszkálni fog)
Anker Soundcore Life Dot 2
Earfun Free 2 itthon 2x áron van, külföldről most nem szeretnék rendelni
Soundpeats H1 nekem túl nagynak tűnik kép/videó alapján

Lypertek Z3/Tevi kiesik, mert már 40k
Lypertek S20 a felső részén lévő gomb miatt, Jabra emiatt van csak a listában mert az oldalán van.

Ezeken kívül mit nézzek még meg? Lassan már ott vagyok, hogy inkább nem veszek semmit de az se megoldás. :F
Ha a Galaxy Buds+ 30-ért kapható lenne újonnan vagy bontatlanul gondolkodás nélkül megvenném de 45ért árulják míg az újabb Buds 2 meg 30...

(#8512) patomi válasza estikornel (#8511) üzenetére


patomi
őstag

Buds 2-re szavazok. Teszteken jól szerepel és ott a scalable kodek ami a samu sajátja, plusz az app, ha ez számít. Továbbá gyorsan elérhető, míg a külföldi rendelés akár hetek alatt ér ide.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8513) anderzeeen


anderzeeen
csendes tag

sziasztok, a segítségetekre lenne szükségem :)
kimondottan a vezetés közbeni telefonálásra szeretnék vásárolni egy vezeték nélküli fülhallgatót.
A keret maximum 20-25k. :R

(#8514) Rolly


Rolly
veterán

sziasztok páromnak néztem zajszűrős fülhallgatót Sony WF 1000mx3 és mx4 között vacillálok... Melyiket lenne érdemes venni? Megéri a +35e Ft felárat az MX4? Illetve van e valami bestbuy más márkából esetleg hasonló minőségben?

Nekem egy WH 1000mx4-em és nekem tetszik így merült fel páromnak a WF (ő sokat mászkál a városban így a fülbedugós kényelmesebb lenne neki)

(#8515) Valkűr


Valkűr
őstag

Megéri már a mérete miatt és hordozhatóság végett...Nekem pld a MX4 sokkal kényelmesebb volt, meg nem akkora bumszli, főleg nőnek..Alternativa a Sennheiser Momentum II, bár nekem a Sony jobban tetszett.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#8516) Liso


Liso
csendes tag

Sziasztok, a segítségetekre lenne szükségem.
Apple AirPods alternatívát szeretnék vásárolni kb. 10 ezer forintért.
A Haylou Moripods fülhallgatót néztem ki. Tudtok esetleg jobbat ajánlani?

Köszönöm! :R

(#8517) estikornel válasza patomi (#8512) üzenetére


estikornel
tag

Kíváncsiságból megnéztem, hogy valamelyik szolgáltatónál lehet-e kapni Buds+t és a telekomnál lehet 35-ért így megrendeltem végül azt fehérben. Remélem nem lőttem mellé ezzel sem, a Buds 2 formája nekem nagyon bizonytalannak tűnik az ovális formája miatt, kipróbálni pedig nem tudom előtte. A Plus a cserélhető kis szilkon szárnyak miatt sokkal testreszabhattóbbnak tűnik nekem, ezelőtt mindig száras fülhallgatóim voltak így ezért ment ilyen nehezen a döntés. ANC eddig sem volt, nem hiszem hogy olyan nagy szükségem lett volna rá.

Köszi neked is és másnak is a tippeket, nehéz szülés volt de császárral csak meglett...

[ Szerkesztve ]

(#8518) z123456z


z123456z
őstag

Earfun nem szarozik, 1-én megrendeltem, az előbb meghozta UPS. Nekem külföldi rendelés még nem jött meg ilyen gyorsan.

(#8519) z123456z válasza z123456z (#8518) üzenetére


z123456z
őstag

Hát ez nagyon jól szól ( jó, biztos nem egy JBL vagy Sennheiser ), pedig még friss, nem ment fél órát sem. Techno, trance muzsikához remek ( DI-FM Radio ultra 320kb ), David Bowie This is not America ( Spotify "rendkívüli" bitráta ) Gt3 az első traktusoknál jött ki a fülemből, ezzel simán hallgatható, Michael Jackson Say Say Say piszok jó. A mélyek teltebbek, mélyebbek és szebbek, mint Haylou Gt1-nek, ami gondolom nem nagy kunszt, de EQ -val nekem az is bejött. Egy picit ennek is adok, de jóval kevesebbet. Így szeretem, ez van. Szerintem Fiil T1 Lite megy is eladásra bontatlanul, hacsak valaki nem mondja azt, hogy az még jobb.

[ Szerkesztve ]

(#8520) Janaboy válasza Liso (#8516) üzenetére


Janaboy
veterán

Szia,

Jó az is, én úgy emlékszem scarbir tesztjebol hogy a Haylou GT6 szebben szól.
Illetve még out a soundpeats is, de talán az drágább.

Üdv

Janaboy

(#8521) RedCactus válasza z123456z (#8519) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nekem is az egyik kedvenc fülesem, ráadásul most Valentin napi akció van a Myearfun oldalán.

(#8522) z123456z válasza RedCactus (#8521) üzenetére


z123456z
őstag

Akkor az előző jobb volt, én 42 dollárt fizettem érte. Most vagy a hangja változott az eltelt másfél órában, vagy a fülem, de már negatívba kellett húzni a basszust 65 és 160 Hertzen, a miui gyári EQ-ban nincs alacsonyabb freki. A hangerő is nagyon ott van. Az aksi eddig szenzációs, másfél óra alatt 81 százalékig jött le. Remélem egy darabig kiszolgál. Azért ha megjön, meghallgatom T1 Lite-ot is.

Ja tényleg, pont te mondtad, hogy euból küldik, és tényleg. 7 nap volt, amiben ugye van egy hétvége is.

[ Szerkesztve ]

(#8523) RedCactus válasza z123456z (#8522) üzenetére


RedCactus
senior tag

Pedig csak bosszantani akartalak a mostani akcióval. ;]

(#8524) z123456z


z123456z
őstag

Az anc az mit tompít? A nekem beszürödö zajokat/hangokat, vagy híváskor a háttérzajt, hogy a másik fél csak engem halljon?

(#8525) blueye válasza z123456z (#8524) üzenetére


blueye
veterán

Az első,

(#8526) kaszibat válasza z123456z (#8519) üzenetére


kaszibat
tag

Szerintem ne írd le látatlanban a FIIL T1 Lite-ot, a scarbir a The very best kategória 7 elem közül az egyikként említi. Érdemes meghallgatni legalább.

Egyébként melyik Earfun terméket rendelted?

[ Szerkesztve ]

(#8527) z123456z válasza blueye (#8525) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi, sok értelmét nem látom.

kaszibat

Igen, azt láttam, meg az összehasonlítást is, Lite-ot jobbnak hozza. E mellett meg az szól, hogy végre nem kell kajakra belepréselnem a fülembe, és csutkára felhúzni a basszust, hogy élvezetes legyen. Csak behelyezem, és kis hangerőn is ott van a mély, méghozzá úgy, hogy le is van húzva kicsit. Az egyiket mindenképp eladom, és nem tudom, használtan el lehet e adni fülhallgatót, ezért gondoltam, hogy Lite megy bontatlanul, de túlságosan kíváncsi vagyok, így szerintem nem lesz belőle semmi, és megmarad az is.

[ Szerkesztve ]

(#8528) z123456z


z123456z
őstag

Közben megérkezett Fiil T1 Lite is. Persze ki kellett bontanom. Első benyomások: Earfun igényesebb, de feleslegesen nagy dobozban van.
Tök egyforma a két tok formája, ahogy a fülesek is. Earfun Free Pro kétszínű, selyemfényű antracit és fényes fekete, Fiil T1 Lite az egész matt antracit. Ezen nem fognak látszódni a karcok. A ránézésre egyformák, T1 Lite kisebbnek néz ki, mert nincsenek gumi kampói. Sokkal-sokkal kényelmetlenebb kiszedni a tokból, Free Pro könnyebben kijön. App már angol, de hogy mi 81MB rajta?? Nem túl bizalomgerjesztő. Earfun komolyabb melyeket, Fiil talán szebb magasakat tud, de ez még változhat némi használat után. Ipx7 nagyon vonzó, de ez az app nem annyira. Hát meglátjuk.

(#8529) blueye válasza z123456z (#8527) üzenetére


blueye
veterán

Pedig jo dolog, pl. ha kiulsz a kertbe zenet hallgatni es a szomszed nekiall nyirni a fuvet :)

(#8530) <Adamsky> válasza z123456z (#8528) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az Earfun Free Pro-nál sajnos az a "háló" - vagy mifene, ami a vetőcső végét zárja le, - csak oda van ragasztva (olcsó megoldás). Vigyázni kell vele, mert könnyen lejöhet, és ha nem találod meg, nem ragasztod vissza, akkor nagyon más tud lenni a hangja.
A Pro 2 állítólag már egy sokkal jobb konstrukció.

(#8531) z123456z válasza z123456z (#8528) üzenetére


z123456z
őstag

Earfun marad, Fiil megy az apróra. Kampói miatt nagyon stabilan van a fülben, a basszus fenomenális.

<Adamsky>

Köszi, majd vigyázok rá.

[ Szerkesztve ]

(#8532) mcs válasza estikornel (#8511) üzenetére


mcs
veterán

,,Sony WF-C500 (súgó alapjzajt olvastam róla, emiatt nem merek dönteni mellette)"

Halk sistergős alapzaj ez, ami a zenébe egyáltalán nem rondít bele.

(#8533) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.

Milyen hagyományos kialakítású tws earbud fülest tudnátok ajánlani?
Max 20000 ft-t szánnék rá, és mindenképp itthonról szeretném rendelni.
Eddig egy airpods 2-t használtam, amit kb fél évente vittem gariztatni, mert megpusztult a jobboldali fülesben a mikrofon, de mostmár kicsúsztam a gari időből.
A kialakításával teljesen megvoltam elégedve.
A xiaomi mi airdots pro 2-t néztem, de mást nem igazán találtam.
Erről a fülesről mik a vélemények?
Iphoneval használnám.

A választ, és a segítséget előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8534) Capt.Obvius válasza patomi (#8486) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Erről viszont jókat nyilatkozott Crin.

(#8535) patomi válasza Capt.Obvius (#8534) üzenetére


patomi
őstag

Nem vitatom, nem ismerem a fülest. De valahogy a birtoklási vágy nem kapott el.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8536) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok,

Laptophoz szeretnék venni egy TWS fülhallgatót amivel a jelenleg használt 3 éves Xiaomi AirDots-omat szeretném váltani ezt az in-ear stílust követve. A lényeg hogy a beszéd hang jól kijöjjön és engem is értsenek tisztán a meetingek alatt. Tehát kifejezetten munkára kell. Mit ajánlanátok erre jó ár/érték aránnyal?

Zenére most egy Edifier X3-ast használok nagy megelégedettséggel. :K Ezt is próbáltam, de a karakterisztikája miatt nem alkalmas erre. Illetve elég sok idő mire le és felcsatlakozik a laptopra. Xiaomi villám gyorsan csinálja. Kiveszem a bölcsőből és már ott is van.

Samsung buds 2-n gondolkodtam, de csak erre egy ilyen szintű füles túlzás lenne szerintem. Illetve applikációja nélkül is sem tudom mennyire működik jól.

(#8537) barack1997 válasza Janaboy (#8504) üzenetére


barack1997
senior tag

Picit megfeledkeztem a témáról, aztan mikor beraktam ma a fulest beugrott, hgy kellene rendelni ilyet de sehol sincs raktaron M-es :(

(#8538) z123456z válasza z123456z (#8531) üzenetére


z123456z
őstag

Fiil is marad, le is vettem apróról. Nagyon jól szól, Free Pro kicsit fárasztó a brutális mélyekkel és visszafogott magasaival. Ezzel szemben T1 Lite órákig hallgatható.

(#8539) <Adamsky> válasza z123456z (#8538) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... kicsit fárasztó a brutális mélyekkel ... " - ez tapasztalatom szerint akkor szokott megtörténni, ha az "mid-bass" van megtolva, és nem a sub- v. lower-bass. Előbbinek még az is ismérve, hogy zenétől függetlenül "döng" a mély. Viszont az igazán mély hangok nem vagy bántóan szólalnak meg.

(#8540) z123456z válasza <Adamsky> (#8539) üzenetére


z123456z
őstag

Úgy tűnik, zene és felhasználás függő. Free Pro filmekhez és technohoz ideális, viszont ha próbálom picit korrigálni a közép és magas tartományt, nagy hangerőn mintha zavarossá válna. Persze lehet, hogy csak én hallom így. T1 Lite olyan igazi mindenes, de pl trance vagy énekes zenékben bizony köröket ver rá. Hozzá kell tenni, hogy szeretem a kiemeléseket, olyan " loudness"-es hangzást állítok be magamnak mindig, tehát az én véleményem nem mérvadó. Na mindegy, utcán Free Pro ( az a gumi kampó nagyon stabilan tartja ) , itthon T1 Lite.

(#8541) zozek


zozek
tag

Sziasztok,
Páromnak keresek fülhallgatót,earbuds kellene,az in ear-t nem szereti.
15-25 között van valami jó? Zene hallgatásra kellene.

(#8542) onkelz


onkelz
aktív tag

Igy elsöre nem annyira világos, hogy miként fog a fülben megmaradni...

https://www.notebookcheck.net/Sony-Linkbuds-WF-L900-to-launch-for-EUR199-99-as-specifications-leak.598654.0.html

(#8543) <Adamsky> válasza onkelz (#8542) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Lehet még jobban a fülben marad mint az "átlag" Sony-k, mert ennek legalább felül van egy "kampója", ami talán még cserélhető is. A kérdés inkább, hogy ennek a design-nak mi értelme, ill. így "lyukasan", hogy szólhat. Arról nem is beszélve, hogy ez kifelé is szórhatja a hangot rendesen.

(#8544) -NoVa- válasza onkelz (#8542) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bakker, ez engem telibetalált, én vagyok A célközönség! :DDD

Megül a fülkagylóba támaszkodva, mint a Samsung Buds Live babszem, de még sokkal inkább mentes az izolációtól.

(#8545) <Adamsky> válasza -NoVa- (#8544) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Épp azon gondolkoztam, hogy beleírjam-e az előző hsz-embe, hogy "ki a tököm akarna ilyet", erre tessék ... :DDD

Kicsit komolyabban:
Miért jó az, ha nincs "izoláció"? Miért jó, hogy minden kihallatszik belőle? Ennyi erővel vehetnél egy nyakpántot is, vagy ilyen "bone conduction"-ös fülest (ha nagyon zavar, hogy valami a füledben van).

(#8546) -NoVa- válasza <Adamsky> (#8545) üzenetére


-NoVa-
őstag

Használatfüggő. Nem tömegközlekedek, nem járok be irodába dolgozni, és nem elsődlegesen zenehallgatásra tervezem. Arra akad lényegesen jobb mindenfélém.
Viszont egy reggeli erdei sétához, autóvezetéshez berakott podcast mellett pont jó némi külvilág. Home office alatt egy csendes házban meg különösen minden. A Buds Live-nál is szeretem, hogy bekapcsolt 700Hz alatti ANC-vel nyitott tetővel vezetve a kocsiban nincs ott az alap motorzúgás, de a forgalom többi zaja azért megvan, a környezetet hallom, madárcsicsergés és beszéd átjön. Pihentető és jó élmény, de...
Teams meetingek alatt nincs DSP (clear profillal használom, úgy aránylag kevés basszus mellett tiszta magasak szólnak, anélkül max nagyon zajos környezetben értékelhető az a sok mély, amit lead), és átható basszustelített hangon szólnak a meetingek, amik elnyomják az otthoni beszédet. Akár a feleségem, akár a gyerekek szólnak hozzám, legalább az egyiket ki kell vegyem a fülemből, hogy értsem. Na erre tűnik sokkal alkalmasabbnak a Sony megoldása. Rétegigény, mint a Buds Live, de hálás vagyok, hogy kiszolgálják.

Nem TWS-ből most is épp a fülemben van egy saját építésű 120Ω LCP open-back earbud, ez áll a legközelebb az izolációmentes kis asztali minőségiOk hangfalszerű élményhez, de ez vastag kábellel és külső (gyufásdoboz méretű) LDAC képes BT erősítővel azért nem hozza teljesen a TWS kényelmét:

Cserébe legalább a minőségét sem, lényegesen jobb élőzenés élmény :)

(#8547) <Adamsky> válasza -NoVa- (#8546) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Követem a topic-ot, tudom, hogy van egy "kattanásod" :) a témában, rengeteg - különféle körülményekre szánt "szetted" van, DE ... erre amit írsz, lehet tényleg jobb lenne egy "neckband speaker" vagy egy "kutya-közönséges" hangszóró (+ mikrofon, ha kell).
Na, mind1, igazából elfogadom, hogy Te ebben látsz fantáziát, csak furcsállom :R

ui: Autóba eszembe nem jutna fülest használni. Ha kell a minőség, akkor oda kell egy jó hifi (autóba azért talán könnyebb, mint egy berendezett lakásban), ha pedig háttérzene a cél, akkor azt a szintet már egy 10-15 éves (vagy még régebbi) autó gyári cucca is hozza.

[ Szerkesztve ]

(#8548) -NoVa- válasza <Adamsky> (#8547) üzenetére


-NoVa-
őstag

A hangszóróval 2 gond van. Hallja az egész család teljesen fölöslegesen, és behallatszik minden más mikrofonba is, szóval nem. Ha 2-3 meeting megy párhuzamosan (home school mostanában bőven hozott ilyen helyzeteket), akkor a hangszóró már rég nem opció.

Autóban ugyanez, a TWS nem csak tartalomfogyasztásról szól, 2 irányú kommunikáció. Az autóba beépített mikrofon nem jön veled kiszállás után, stb, szóval tényleg teljesen más felhasználásnál van értelme. Rendszeresen viszem óvodába a fiamat meeting közben, az kapásból 4 eszközváltás lenne a kocsiba be/kiszálláskor. Jól szól a Volvo hangrendszere, de ha egy morning standupot rázúdítok a gyerekre belőle, megáll a fejlődésben szegény :) . Azaz megint másra/máshogy használjuk, így nem csoda, hogy nem ugyanúgy állunk hozzá.

(#8549) blueye


blueye
veterán

Egyre tobbszor jon fel h mas-mas celra mas-mas TWSt, fulest stb. hasznalunk.
En is ha lehet massal hallgatok zenet, podcastot, telefonalok. Persze ha belecsorognek a zenembe akkor kenytelen vagyok pl. a mifo o5tel telefonalni, zart terben az is tarthato :)

(#8550) 31GTG89


31GTG89
újonc

Hello

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Xiaomi telefonhoz keresnék vezeték nélküli fülest, a fülbe rejtős típusból. Alapvetően zenehallgatáshoz szeretném használni, max 20 ezeret tudnék költeni rá. Olyasmit keresnék aminek a töltő dobozát kevesebbet kell tölteni. Amiket néztem azok közül a legtöbbnél a füles az 90mAh-ás a doboza meg 300mAh-s ezek nem tudom mennyire számítanak jónak. Tudnátok tanácsolni valamit vagy hogy mire érdemes figyelni?

Előre is köszönöm a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.