Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) Eversmann válasza RedCactus (#7300) üzenetére


Eversmann
aktív tag

[link]
Egy Airpods Pro-t jobbnak hoz ki hangminőségre. Csak kérdés, androidos felhaszálóként tudnám-e használni?

Life is better with a Titan

(#7302) RedCactus válasza Eversmann (#7301) üzenetére


RedCactus
senior tag

A hangminőség mindig szubjektív. Tényleg ki kell próbálni, hogy legyen saját véleménye az embernek. Szerintem ezen az áron már inkább csak az érzelmek döntenek. Látom te is már eldöntötted, hogy Airpods a te fülhallgatód. ;] Bármit veszel helyette, a kisördög nem hagy majd békén. :)

(#7303) andrisms válasza Eversmann (#7301) üzenetére


andrisms
aktív tag

Vegigolvastam mindhárom tesztet, kimondottan egyikben sem húzzák le. Azt se felejtsük, hogy körülbelül 30e Ft difi van a Freebuds Pro és az Airpods pro közt.
Jövő hétre már jobban összeáll a véleményem, de egyelőre elégedett vagyok az eredménnyel.

(#7304) Eversmann válasza andrisms (#7303) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Igen, éppen ezt akartam mondani, összehasonlítás
Hangzásban talán egy árnyalatnyival jobb, testesebbnek tűnik a hangja. De viszont, ha ár/érték-et nézzük, feléből kijön az ember.

Life is better with a Titan

(#7305) Borzika


Borzika
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani vezeték nélküli fülhallgatót, amin a hangszeres zene is élvezhető?
Hallgatok dance, house, rock zenét, de nagyon szeretem a Two step from hellt és az ehhez
hasonló zenéket.
A keret 20000 lenne, nagyon max 30000.
Létezik ebben az ársávban ilyesmi? Vagy egyáltalán olyan vezeték nélküli, ami ebben a
műfajban is megállja a helyét?
Korábban vettem egy Blitzwolfot, de az max podcastot hallgatni való, zenére élvezhetetlen.
Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#7306) fabri07


fabri07
aktív tag

Sziasztok, szerintetek az edifier tws 1 felér hangzásba egy ilyennel?
Közel azonos árba betudnám szerezni.

(#7307) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok! sajnos megadta magát az Edifier tws200-am, nem hajlandó mutatni Bluetooth jelet. Néztem most belőle Plust ali-n. Ez Milyen? jobb? köszi

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#7309) ollie válasza #20749568 (#7308) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha egyszerre 2 eszközhöz kell csatlakozni, azt tudtommal csak a Jabra tudja TWS-ből jelenleg. Jabra 75t és 85t mindkettő tökéletes beszélgetéshez.

***

(#7311) afi0903


afi0903
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Tronsmart Spunky Beat-em. Az a problémám vele, hogy a töltő "dobozában" lemerül a bal füles. Ha kiveszem belőle, akkor mindig mondja (már, ha bekapcsol), hogy battery low. Szerintem feltöltés után bekapcsol. Mit lehetne vele csinálni?

(#7312) vicces


vicces
addikt

Nem inkább az akksi halt meg benne? Nekem inkább úgy tűnik :F

:)

(#7313) afi0903 válasza vicces (#7312) üzenetére


afi0903
aktív tag

Még új. Elvileg nem kéne.
Akkor, ha használat előtt mondjuk fél órát töltöm, akkor még ezt nem csinálja, ezért gyanakszom arra, hogy feltölt és az után kapcsol be.

(#7314) stickrs


stickrs
senior tag

Hello, vettem 1 galaxy buds+-t, de eddig nagy csalódás.. nálatok is ilyen "vérszegény"? Mélyet nagyítóval kell keresni, hangerö is siralmas...vagy csak én fogtam ki selejtet és mehet is vissza rögtön? Jabra elite 65t fényévekkel jobban szólt, a Btr5 + Urbanfun YBF-ISS014 párosrol meg ne is beszéljünk, más dimenzio.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#7315) -NoVa- válasza stickrs (#7314) üzenetére


-NoVa-
őstag

Próbáld ki más eartipekkel, gyanús.

(#7316) Csapi007


Csapi007
veterán

Sziasztok,
BT fülhallgató után kutatok, de nem nagyon találom az igazit.
Qi töltés és "Earpods" féle (hosszúkás) design kötelező, ANC nem feltétlenül.
A legfontosabb hogy legyen benne valamiféle multipont támogatás, ez a feature nagyon kevés termékben van meg, nem értem miért.
Tudtok valamit ajánlani?

"Csak úgy mondom"

(#7317) stickrs válasza -NoVa- (#7315) üzenetére


stickrs
senior tag

sajnos ugyanaz... egy samsung gyári vezetékes fülhallgató is sokkal jobban szól, azt a szintet hoznia kellene, nem?

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#7318) -NoVa- válasza stickrs (#7317) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az első generációt többre tartom, mint a vezetékes AKG/Samsungot, szóval illene. Vagy hamisítvány, vagy hibás.

(#7319) patomi válasza stickrs (#7314) üzenetére


patomi
őstag

Sima buds van nekem, de a 65t-nél jobb szerintem. Ha bolti, vidd vissza.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7320) stickrs válasza -NoVa- (#7318) üzenetére


stickrs
senior tag

köszi, holnap megy is vissza..

patomi: na hát akkor meg biztos hibás, mert a 65t-m sokkal jobban szól.. köszi neked is a választ.. bolti igen.

[ Szerkesztve ]

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#7321) ollie válasza Csapi007 (#7316) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Multipontként azt érted, hogy egyszerre csatlakozzon több eszközhöz? Mert ezt jelenleg csak a Jabra TWS-ek tudják (Jabra 65t, 75t, 85t), és a Samsung Budsok, de utóbbiak csak Samsung eszközökkel.

***

(#7322) Csapi007 válasza ollie (#7321) üzenetére


Csapi007
veterán

Nem feltétlenül.
Arra, hogy pl gesztussal lehessen a csatlakoztatott eszközök közt váltani, ne kelljen a telefon/gép menüjében turkálni.
Arra nincs konkrétan szükségesem, hogy többhöz _egyszerre_ csatlakozzon.
De ilyet is csak a nagy nevek, flgaship-jeinél láttam, amit te is említettél.

"Csak úgy mondom"

(#7323) ollie válasza Csapi007 (#7322) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ilyenre tudtommal csak a Jabrák képesek.

***

(#7324) Pierre75 válasza -NoVa- (#7318) üzenetére


Pierre75
senior tag

Attól függ melyik AKG. Pl ez a Samu tényleg jó hangú darab, nekem tablet mellé bevált. Bőven hozza egy RHA T10 szintjét.

(#7325) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Vezeték nélküli fülhallgatot keresek.
Feleségemnek most vettünk egy JBL Tune 215TWS - fülest. Meglepően jól szól.. Erős basszus, telt hang. Szerintem tökjó!
Ezért most én is szeretnék maganak az edzéshez (konditerem). Nézegettem, hogy a jbl-nek van az underarmour szériája, de a vélemények szerint a basszusa nem jó.
Mit ajánlotok, ami jobb mint a 215, és izzadást is bírja? Egyébként gitárzenéket hallgatok, de szerintem ez mind1.

(#7326) schulc99


schulc99
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni az alábbi fülesekkel kapcsolatban, hogy melyiket lenne érdemes megvenni?
Szinte semmi különbséget nem látok a Haylou füleseket illetően.
Vegyes használatra lenne.
Útközben zene , de ha van hívás akkor az is legyen már érthető mind a két fél részéről.

Haylou Moripods
Haylou GT6
Haylou W1
BlitzWolf AirAux AA-UM7

Előre is köszi a segítséget.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#7327) Ernesst válasza schulc99 (#7326) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Egy hete vettem meg első TWS fülesemet, végül Haylou Moripods lett a választás.
Én a GT6 és Moripods között dilemmáztam, "agybadugós" in-ear füleseket nem is néztem, azokat nem szeretem.
Itt volt erről szó, illetve Scarbir oldalán is van összehasonlító teszt róluk, elvileg a GT6 hangja melegebb, több basszussal (nem volt alkalmam mindkettőt kipróbálni, nem tudok nyilatkozni emiatt).
Viszont a Moripods a tesztje alapján híváshoz jobb minőséget biztosít. Emellett AAC mellett Aptx-et is támogat, amit kezel a mobilom, így végül erre esett a választásom.
Nem vagyok komoly audiofil, de zenét nagyon szeretek hallgatni, sokat is telefonálok, eddig teljesen elégedett vagyok. A hangja szép, kiegyensúlyozott, és a telefonpartnerek sem bántanak a mikrofon minősége miatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#7328) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Haylou vagy Edifier inkább? "agybadugós" kilőve
Edzéshez használnám. Telefonálni nem.

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#7329) schulc99 válasza Ernesst (#7327) üzenetére


schulc99
tag

Köszi! :R

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#7330) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
Van egy edifier x3-as fülesem és az a gondom (az egyetlen) hogy többször kiesik a fülemből. A fülem lehet "gagyi"😁 vagy a gumik vackok? Van rá orvosság? Köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#7331) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Még mindig keresem a leendő TWS fülhallgatómat. A múltkor ajánlott Edifier mellé most bejött a képbe a Honor Choice és a Hajlou W1. Tudnátok pro/kontra véleményekkel segíteni a döntésemet? A Honor 7e Ft lenne a Haylou 10e Ft.
Előre is köszönöm!

(#7332) Fall-N válasza Cranberries (#7331) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem Honor Choice van és meg vagyok elégedve vele. A Haylout nem ismerem, így arról nem tudok nyilatkozni.

(#7333) Janaboy válasza Cranberries (#7331) üzenetére


Janaboy
veterán

Scarbir teszteket olvastad? Az segíthet talán..
Én a Haylou Gt6al elégedett vagyok, főleg az árát tekintve.
Edifier tws200at váltott.

Janaboy

(#7334) Cranberries válasza Janaboy (#7333) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Bevallom, hogy nem ismerem a Scarbir teszteket, most hallok róla először.

@Fall-N
Az akkumulátor hogy bírja?

(#7335) Janaboy válasza Cranberries (#7334) üzenetére


Janaboy
veterán

Érdemes atolvasni.
Scarbir.com

Persze ez is szubjektív, de talán segít.

Janaboy

(#7336) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Beats Flex-et használok, gondolkodok a váltáson. Szerintetek érdemes lecserélni egy Galaxy Buds 2-re?

Előre is köszönöm! :R

(#7337) tomp


tomp
félisten

Jól értem, hogy a HiBy WH2 DualBA kivitelnél a crossover segítségével egyénre lehet szabni a hangzást ha esetleg a gyári állapot nem tetszene?
Ha igen akkor mi az értelme a sima driver modellnek?

(#7338) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon nem értek a témához, de 18 éves srác ajándékba ilyen vezeték nélküli fülhallgatót szeretne. A keret 30k körül lenne, milyet tudtok ajánlani? Mivel a napokban rendelném, akár valami akciós BB is játszik, ha van éppen. Úgy tudom, hogy telefonnal használná, főleg zenére.

Köszi előre is!

(#7339) ollie válasza Attila2011 (#7338) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

80 euróért ajánlom a Jabra Elite 3-at. Most jelent meg, 2 év garancia van rá (regisztrálás után), ingyen szállítják EU-n belülről, tud aptX-et is. A régebbi, és jóval drágább Jabrákhoz képest kb annyival rosszabb, hogy nem tud aktív zajszűrést. és nincs multipont (csak 1 eszközhöz tud egyszerre csatlakozni).

Mod: itthon is meg lehet venni 30 ezerért, és így is tudod regisztrálni a 2 évre.

[ Szerkesztve ]

***

(#7340) Attila2011 válasza ollie (#7339) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszi a gyors választ! Ha jól látom, nem is drágább itthon véve és meg is érkezik időben (jövő hét vasárnapra kellene, külföldi rendelés talán necces). Az aktív zajszűrés hiánya mennyire hátrányos?

(#7341) ollie válasza Attila2011 (#7340) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ebben az ársávban csak elvétve találni elfogadható zajszűrésű fülest. A Soundcore Life P3-at ajánlanám ha az fontos, mert annak jó a hangminősége is, de azt nem láttam itthoni boltban. Ez ugye egy kínai márka, az ilyeneknek általában nem jó a supportja.

***

(#7342) Fall-N válasza ollie (#7339) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem hátrány ez. Nekem például az ANC nem kellene, mert nem viszem magammal a fülest, a multilink szintén nem érdekel, viszont az AptX jobban tetszik. Úgyis ott a 75T/85T, ha valakinek kellenek ezek a funkciók. És legújabb olcsóbb is azoknál.

(#7343) Fall-N válasza Cranberries (#7334) üzenetére


Fall-N
veterán

Napi 3-4 óra zenehallgatás vagy stream mellett kábé 5-6 naponta töltöm a tokot. Lemeríteni a fülest magát még nem sikerült egyhuzamban használva.

(#7344) Attila2011 válasza ollie (#7341) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Külföldi rendelés amúgy is kiesik az idő rövidsége miatt, megrendelem a korábban javasolt Jabrát. Köszi a segítséget! :)

(#7345) ollie válasza Fall-N (#7342) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, csak sajnos a 75/85t-nél a legjobb codec az AAC, vagyis nincs aptX. Ezért várom már a Jabra Elite 7-et is, az várhatóan ismeri majd az aptX-et, és akkor valszeg lecserélem a Samsung Buds Pro-mat arra. Utóbbi nagyon jó füles, csak elrontja az érintőgomb, ami iszonyat kényelmetlen (meg az ANC sem az igazi).

***

(#7346) Janaboy válasza ollie (#7345) üzenetére


Janaboy
veterán

Én ahány fülest hallgattam ancvel mindig belenyult a lejatszott tartalomba és olyan tompa volt az egész.
Vagy ennek nem így kellene működnie?

Janaboy

(#7347) ollie válasza Janaboy (#7346) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem így kellene működnie. Én pl semmi különbséget nem hallottam a zenében (a környezeti zajok tompultak csak), viszont nem olcsó fülesekkel próbáltam. Jabra Elite 75t és Samsung Buds Pro volt, vagyis a 200 euró környéki kategóriában.

[ Szerkesztve ]

***

(#7348) Lazarus911 válasza Lazarus911 (#7325) üzenetére


Lazarus911
aktív tag

üdv!

Senkinek nincs tapasztalata JBL fülesekkel kapcsolatban?

(#7349) Fall-N válasza Lazarus911 (#7348) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem feledhető. Általában átlagos hangminőségű fülesek túltolt basszussal. Tesztek vannak a neten, keress az adott modellre. De az biztos, hogy az adott pénzért csak jobb ajánlatok vannak. Olvass vissza a topikba.

[ Szerkesztve ]

(#7350) andrisms válasza andrisms (#7290) üzenetére


andrisms
aktív tag

Huawei Freebuds Pro:
Kicsivel több tapasztalat gyűlt

Pro:.
-ANC szerintem elég jó
-kellemes megjelenés, jó építési minőség
-kompaktnak mondható tok
-QI töltés
-szerintem jó hangzás, de biztosan van jobb
-gyors kapcsolódás
-árban egész jó
-telefonálásra is jól használható, még hangosabb helyeken is
-simogatós hangerőállítás király, max hülyén néz ki hogy vakarod a füled :)

Kontra:
-az érintgetős számléptetés finoman szólva is megszokást igényel. Mostanra jutottam oda, hogy 10-ből 9-szer sikerül is.

De nagyjából ennyit tudok jelenleg felhozni hatranyként.
Tesztekkel ellentétben nekem kényelmesen kijön a tokból, sok helyen azt hozták még fel hátránynak.
Mostanra elég kellemes ára lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.