Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) <Adamsky> válasza Druantia (#8845) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én már írtam a Liberty 3 Pro-ról nem egyszer, úgyhogy most azt nem ismételném el (légy szíves használd a keresőt, ill. ha ezen felül lenne kérdésed, akkor privátban szívesen válaszolok). Igaz nem a 75T-vel, hanem a 7 Pro-val van összemérve, de talán hasznos lesz ("odatekertem" a mikrofonos teszthez). Egy másik mikrofon teszt (de ha végignézed, akkor elég részletesen kitér a tesztelő szinte mindenre).
Egyébként sok fórumozónak (többnek, mint akinek Liberty 3 Pro) van Elite Active 75t-je. Legutóbb Yany számolt be a tapasztalatairól.

(#8852) brillians


brillians
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy SoundMagic E80 vezetékes fülhallgatót használok és mellé szeretnék venni utcai használatra/sportra egy vezeték nélkülit is.

Amit keresek:
- aktív zajszűrés
- hangzásra legalább az említett vezetékesét hozhatja (persze, ha nincs tapasztalat vele akkor tudom nehéz lehet ajánlani)
- formára valami ami a vékony fejemtől nem áll el (ezek az AirPods stílusúak, amiknek a "szárai" az archoz simulnak(?) egész jónak tűnnek)
- (opcionális) egy vállalható mikrofon

Nagyjából 30k Ft értékben (plusz-mínusz néhány ezer) van ami ezt tudja, vagy kicsit nyúljak mélyebbre a zsebemben? A második pont különösen fájó volt már korábban többször is, nem akarok megint rosszabb hangzást valami drágább eszköztől.

Magyarországról vásárlás lenne a preferált, de nem ijedek meg külföldi rendeléstől sem, ha onnan ajánlottabb valami (csak érjen ide gyorsan :) ).

[ Szerkesztve ]

(#8853) Yany válasza <Adamsky> (#8851) üzenetére


Yany
addikt

Az a durva, hogy habár arról kapásból meggyőződtem, hogy minőségileg más liga az olcsókkal szemben a 75t Active, de tegnap mobilon megnéztem egy Netflix-es alkotást (fekete rák a címe asszem) és olyan durva mély hangok vannak benne, hogy leszakította a fülem. Eddig fel sem tűnt, mennyire komoly basszus van a cuccban, mert egyáltalán nem nyomulós, de amikor kell, akkor bivaly dörömbölés ömlik ki belőle.

A múltkor linkeltem egy miki tesztet, azóta találtam egy másikat, érdemes azt is megnézni annak, akik ebben gondolkodnak: [link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#8854) <Adamsky> válasza Yany (#8853) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... mert egyáltalán nem nyomulós ... " - igen, ez a jó, én is az ilyet szeretem (nekem spec. a mélyek picit le is vannak húzva a Liberty 3 Pro-nál). Sok füles nem megy igazán mélyre, csak meg van "tolva" a hangzása ilyen 100 Hz körül, és ettől - elsőre legalábbis - jóknak tűnnek rajta a mélyek.
A filmek mondjuk eleve csalókák picit. A legtöbb mai filmél minden puffan, döng (eszembe is jutott Hadházi sztorija a Csatahajó c. filmről :DDD ). Aztán az se mindegy, hogy a downmix hogyan történik (belekeveri-e az adott szoft. a sub. sávját - és ha igen, mennyire - vagy sem).

(#8855) Zοltta válasza Bass (#6269) üzenetére


Zοltta
senior tag

Igaz meg késve, de szívesen :DD.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#8856) mate543


mate543
tag

Sziasztok!

Barátnőmnek néznék vezetéknélküli fülest, általános felhasználásra (zenehallgatás munkába menet, néha edzéshez, kicsi film, illetve ha telefonálni kell néha, akkor használható legyen).

Kb ezeket találtam neki:

-Soundpeats Air3
-Jabra elite 3
-Jabra elite active 75t
-Lypertek pureplay z3

Ezek közül melyik a jobb?

Köszönöm a segítséget! :)

(#8857) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok most egy ársávval feljebb 15-30k Ft közt, mi az ami kialakitasban olyasmi mint az X3.

De mégis van vele előre lépés az X3 hoz képest?

- Szeretem a mély basszust,
- külön lehet használni a jobb és bal oldalt
- Értik telefonálás közben amit mondok
- Most már kell az USB-c kialakitás
- Jól illeszkedik nem esik ki, mondjuk futás közben.
- Minden féle zenei stílust szeretek, kivéve a komoly zenét :DDD

Márkában Jbl-t gondoltam vagy hasonlót.

/ Úgy érzem kell valami új /

Köszi :R

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#8858) apholyon válasza Litván Zongora (#8849) üzenetére


apholyon
aktív tag

Köszönöm, ez azért nem jött szóba, mert így elveszíti a vezeték nélküli fülhallgató az elemi értelmét... Nyilván mindenki a legjobb hangélményt szeretné, de nekem most az a fő, hogy tudják séta/futás/bringázás közben zenét hallgatni illetve telefonálni, mindezt vezeték nélkül.

Amit Fall-N kolléga említ az már jobban aggaszt, nem szeretném ha sokat késne a képhez képest a tv-n.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#8859) hcs57 válasza hcs57 (#8841) üzenetére


hcs57
őstag

Ma megérkezett a Sennheiser Momentum 2. A beüzemelés nagyon könnyen ment. A hang valóban nagyon jó, a szolgáltatások működnek. Tesztelem...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8860) -NoVa- válasza apholyon (#8858) üzenetére


-NoVa-
őstag

Néha csak az számít a vezetéknélküliben, hogy a telefon maradjon szabadon, a vezetékes füles + BT DAC is kényelmes tud lenni.

És annyira nem is nagy:

(#8861) Druantia válasza <Adamsky> (#8851) üzenetére


Druantia
csendes tag

Köszönöm az infókat! Tesztek és a fórumon olvasott beszámolók alapján 75T felé billent a mérleg nyelve. Amúgy amazonon az az 50%-os leárazás nagyon erős (amiről Yany írt) :Y Nem bánnám ha mostanában lenne ilyesféle akció.

Ajándék csónak ne nézd a lapát.

(#8862) Janaboy válasza Druantia (#8861) üzenetére


Janaboy
veterán

Keress rá hardverapron ;)

Janaboy

(#8863) z123456z válasza Janaboy (#8862) üzenetére


z123456z
őstag

Aliexpress is tele van "eredetivel", már 9.200Ft-tól... :D
Persze ettől még lehet, hogy ez valóban az, csak eléggé képtelennek tünö az ára.

Amazon.de-n viszont a kékre kattintva 99 euró az ára, és az biztos eredeti, ha csak el nem néztem valamit, mert eléggé érthetetlen az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#8864) patomi válasza z123456z (#8863) üzenetére


patomi
őstag

Az hamisítvány, biztos lehetsz benne. Sok egyéb típus mellett.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8865) z123456z válasza patomi (#8864) üzenetére


z123456z
őstag

Igen, szerintem is, az idézöjellel arra utaltam. De te melyikre gondolsz az említett 3 forrás közül? Az első kettőre, vagy csak az alira, esetleg az amazonra?

(#8866) patomi válasza z123456z (#8865) üzenetére


patomi
őstag

Nyilván ali. Tele van hamis cuccokkal, legalábbis a fülesek terén. Galaxy budsok, Sonyk, sennheiserek, jabrák. Csak remélem, hogy aprón a gyanúsan jobb áru fülesek nem a jobb hamisítványok közül kerülnek ki.
Ez egy jabra 85t lapján volt : [kép] eléggé gyanús.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8867) z123456z válasza patomi (#8866) üzenetére


z123456z
őstag

A félár alatti árak mindig érdekesek. De remélni azt lehet. Bár lehet oltári mázli is...egyszer. Talán.

[ Szerkesztve ]

(#8868) Janaboy válasza z123456z (#8863) üzenetére


Janaboy
veterán

Őszintén szólva eszembe se jutott hogy hamisítvány is lehet.
Írta, hogy működik az appal is, vagy annak ellenére is lehet hamisítvány?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#8869) cidalain válasza cidalain (#8836) üzenetére


cidalain
veterán

A múltkori kérdésemre az Edifier X3-mat ajánlottátok.
A célszemélynek nem jön be az X3 design-ja. Neki a "nyeles" jobban tetszene, mint az Edifier X2. Ez is jó választás lehet?
Esetleg Xiaomi Mi True Wireless 2 Basic, vagy Redmi Buds 3, (bár ez utóbbi már a 10k határon felül van...)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#8870) <Adamsky> válasza Druantia (#8861) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nm. :R
... 50%-os leárazás? Nekem nem rémlik, hogy Yany ilyet írt volna. Ő "okosban" vásárolt egyet kintről (azt hiszem a "de"-ről). Egyébként a Liberty 3 Pro-ra most egy laza 49 Eur-os engedmény (így 111 Eur) van ... csak mondom. ;)

(#8871) patomi válasza cidalain (#8869) üzenetére


patomi
őstag

Az x2 nem agyba dugós. Gondolom fontos szempont. Az x3 "tesója" az x5. Hangzásban tök egyforma, de pálcikás.
Szvsz telefonálni is jobb az x5.

Mondjuk az érdekes, hogy az x5 pro képével megy a legtöbb boltban [link] miközben az x5 így néz ki [link]
Kíváncsi lennék melyiket küldik.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8872) z123456z válasza Janaboy (#8868) üzenetére


z123456z
őstag

Hát én nem mondtam ilyet, hogy a konkrét példány hamisítvány, de nagyon olcsó.

(#8873) cidalain válasza patomi (#8871) üzenetére


cidalain
veterán

Mondtam én hogy hülye vagyok a témához :)
Mit jelent akkor az agybadugós? Azt csak arra használják, ami gumis végű, és bemegy a fül belsejébe? Azt írta a keresztlányom, hogy nem akar gumisat.
Ezek a sima gumi nélküli pálcikások, meg akkor csak a fülkagylón ülnek?

Szóval nagyjából a cél a pálcikás, de nem gumis lenne.
Ezt figyelembe véve az előbb is említettek lennének jók neki:
Edifier x2, Xiaomi Mi True Wireless 2 Basic, Redmi Buds 3
Ezek között van lényeges hangzásbeli különbség, vagy mindegy tulajdonképpen melyiket választja?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#8874) mate543 válasza mate543 (#8856) üzenetére


mate543
tag

Ebben valaki tudna segíteni? :)

(#8875) patomi válasza cidalain (#8873) üzenetére


patomi
őstag

Értem, akkor x2 féle lesz a te fülesed, de nagy külonbseg nem lesz a felsoroltak közt. Amelyik jobban tetszik. Igen csak a fülkagylóba ülnek be.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8876) patomi válasza mate543 (#8874) üzenetére


patomi
őstag

Nagyon nem egy kategóriába esnek. Érzelmi alapon a lyperteket mondanám, de ha fontos a telefon akkor soundpeats és a 75t között döntenék.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8877) Druantia válasza <Adamsky> (#8870) üzenetére


Druantia
csendes tag

Jó, csak 44%-os :) Most megnéztem német amazonon, jelenleg is 199EUR helyett 111EUR-ért adják a nem wirelesses típust. Aztán lehet hogy ez ilyen kamuakció, de az itthoni árakhoz képest még szállítással együtt is barátságos.
Láttam a Liberty 3 Pro akciót is - még nem esett ki az opciók közül, mert azt olvastam hogy a főleg a dual drive miatt erősebb és tisztább a magas tartományban, ami számomra egy nagyon szimpatikus dolog.

Egyébként Fiil és Earfun füleseknél láttam, hogy latencyt is írtak adatlapon (talán gaming mode-nak hívták) és 80 ms-ot ígértek. Az én esetemben ennek nem lesz nagy jelentőssége, de azért jó lenne látni erről infót több gyártónál is.

Ajándék csónak ne nézd a lapát.

(#8878) Yany válasza Druantia (#8877) üzenetére


Yany
addikt

Valójában --> [link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#8879) mate543 válasza patomi (#8876) üzenetére


mate543
tag

Mármint arra gondolsz, hogy ha telefonálásra is lenne használva, a lypertek-é nem annyira jó?

(#8880) Yany válasza z123456z (#8872) üzenetére


Yany
addikt

Nem mindenkinek fontos persze, de ha jól látom, az a hirdetés nem az Active változatot takarja. Az az Amazonon is 10 euróval olcsóbb az Activenál, persze ha valid a termék, még így is nagyon jó ár.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#8881) z123456z válasza Yany (#8880) üzenetére


z123456z
őstag

Ha amazonon a kéket választod, az 99 euró. Csak nem teljesen értem, mert a leírásban active 75t van, míg a cím alatt editor choise 65t. Akkor ez most melyik lehet? Mert talán 99-et sokaknak megérne.

(#8882) Yany válasza z123456z (#8881) üzenetére


Yany
addikt

Az szerintem csak az arra keresők számára az "Amazon ajánlása". Ez ennyit jelent, a termék maga az Active 75T.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#8883) LosBlancosRM válasza hcs57 (#8859) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Én is átvettem hétfőn, eddig nagyon tetszik. Párom Jabra 75Tjénél sokkal jobban tetszik a hangja. Amitől tartottam, hogy ez is kényelmetlen lesz, de nem! A tok is olyan minőségű, amit elvárok, a 75Tnél az is furán gagyi.(Normál árához képest). Egyedül az aplikációján lehetne még fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#8884) z123456z válasza Yany (#8882) üzenetére


z123456z
őstag

Szóval, így néz ki:
A kiválasztás
[kép]

Az ár
[kép]

A leírás
[kép]

Látszólag az active 75t, de mit keres ott a 65t?
Annyira talán nem egyértelmű.

(#8885) patomi válasza mate543 (#8879) üzenetére


patomi
őstag

Teszt alapján igen, gyengébben muzsikál telefonálásban. Minden másban szerintem Ő a nyerő. De ez is inkább zajos környezetben. Összes tws ilyenkor tud elvérezni. z3 teszt , 75t teszt
(nálam másodlagos a telefon, így kerül első helyre a z3)

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8886) Yany válasza z123456z (#8884) üzenetére


Yany
addikt

Annak a mondatnak a jelentése magyarul annyi, hogy Az amazon ajánlata a "Jabra 65T" keresésekre, vagyis potenciálisan a fenti kifejezést keresőknek ezt a terméket ajánlja az amazon. Adatlap/képek/stb minden a 75T-t említi, de itt van nálam is, 75T, ez nem kérdés. Ha az adatlap 65T-t mutat, akkor kapod azt.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#8887) z123456z válasza Yany (#8886) üzenetére


z123456z
őstag

A jelentésével tisztában vagyok ( bár kétségtelenül alacsony az angolom színvonala ), a miértje izgatott jobban. De ha azt kapja az ember, ami a leírásban szerepel, akkor hajrá, 99 az remek ár, még ha kék, akkor is. Na, csak ennyit szerettem volna, köszi.

(#8888) Yany válasza patomi (#8885) üzenetére


Yany
addikt

Ha a transparency módja jobban sikerült volna, ez is elgondolkodtat(na/ott volna). Nagyon szimpi cucc nekem ez is, főleg az AptX miatt. Ráadásul fillérre ugyanannyi, mint a 75T Active.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#8889) patomi válasza Yany (#8888) üzenetére


patomi
őstag

Csoda, hogy belerakták. :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8890) Mauro812


Mauro812
tag

Ennek a fülesnek tényleg jó hangzása és basszusa?

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_trust-nika-touch-xp-bluetooth-f%C3%BClhallgat%C3%B3-mikrofonnal-fekete-23839-1349771.html?rbtc=%7C%7C1349771%7C%7Cp%7C%7C&gclid=CjwKCAjwiuuRBhBvEiwAFXKaNGODOpfQDfWejzKgHkMP88FJFIXhKpwQwXGkGxIW284j89qsapN8pBoCKgsQAvD_BwE#term_C3_A9kle_C3_ADr_C3_A1s

(#8891) pinnacle válasza patomi (#8871) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Edifier oldalán is úgy néz ki az X5, ahogy az Aqua-nál jelzik. X5 Pro-t hol lehet kapni? Edifier oldalán sem találom.

(#8892) Zοltta válasza Zοltta (#8857) üzenetére


Zοltta
senior tag

Erre valaki? :P

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#8893) patomi válasza pinnacle (#8891) üzenetére


patomi
őstag

Régen ezt árulták külföldi oldalakon pro-ként. Lehet, hogy már ugyan az a kettő. Nekem még a matt volt.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8894) patomi válasza Zοltta (#8892) üzenetére


patomi
őstag

Telefonálás mindig sarkalatos pont. A mikrofon távolsága miatt. Mondanám a soundpeats sonic-ot, de elég nagydarab. Kérdéses futás közben mennyire marad meg. Ott van még a tws1 pro, ami kisebb, könnyebb de nem olyan "basszusos" mint a sonic. Jbl termékeit nem ismerem.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8895) pinnacle válasza patomi (#8893) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! X5 milyen a Honor Choice True-hoz képest, ha esetleg az is volt neked? Honor jó lenne csak a szilikonja nem jó, amit tettem rá azzal meg nem fér bele a töltőbe. Így állandóan le kell szedni.

(#8896) yoogie


yoogie
aktív tag

Sziasztok,

ez a SONY WF-SP 800 NB mennyire lehet ajánlott vétel ennyi pénzért?

Próbáltam utána olvasni, de nem sok információt találtam. Valaki szidja, valakinek tetszik, gondolom eredeti áron valóban nem éri meg, de talán ennyiért.. :U

(#8897) patomi válasza pinnacle (#8895) üzenetére


patomi
őstag

Nem volt olyanom sajnos.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#8898) Gudy


Gudy
tag

Sziasztok!
Huawei FreeBuds 4i ajánlott cucc? Zenehallgatás és telefonálás/teams -hoz is használnám.
köszi!

(#8899) Zοltta válasza patomi (#8894) üzenetére


Zοltta
senior tag

Az X3 -hos képest van viszonyitási alapod a tws1 pro-val?
Minden érdekelne :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#8900) patomi válasza Zοltta (#8899) üzenetére


patomi
őstag

Igen, kicsit jobb mindenben, kb 20%-kal. X3 "sajna" elég jó darab a kategóriában. Érdemes lehet scarbir oldalán kicsit keresgélni hátha akad valami ami tetszik.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.