Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) vicze válasza tomp (#7499) üzenetére


vicze
félisten

"A fátyolos hang az éneknél az hang minőségbeli eltérés. Konkrétan gyengeség!"
Megsúgom, hogy EQ+DSP-t hallod.

Nem te végig EQ és DSP-ről beszél, csak nem akarod megérteni.
Bármilyen app = EQ+DSP
Bármilyen telefon hang beállítás(még kikapcsolva is) = EQ+DSP
Bármilyen BT füles = EQ+DSP
Mindegyik kombinációjában máshogy fog szólni.

"Ott van ugye az aptX. Gondolom annak szigorú előírásai"
LOL, a leghamarabb hulladékabb hangzást AptX-el hallottam, még SBC is jobb volt az adott fülesen. Megint DSP+EQ.

"Gondolom csak annyit ad az audio része amit az alap android tud."
Mivel nem létezik olyan hogy alap Android, így megint csak egy elmélet, végig szórakozhatom az összes Pixelen és nem hiszem, hogy bármi más lesz az eredmény.

Továbbra is telepakolgatod különböző DSP-kel a hangot és codecekről beszélsz utána? :U
Szarrá EQ-zot hangot hallasz Telefon oldaláról és a füles oldaláról is, NEM a codec-et.

"Azaz Dolby esetén nem lesz post processing alap android audio esetén se."
Erre nem is tudok mit mondani, Dolby szó szerinte semmi más mint egy raklap post processing semmi más.

#7500 ollie: BT esetében AAC egész konkrétan 192 vagy 256 lehet és pont nincs más opció. A codec meg minden esetben egy fix licence köteles kód, ami semmilyen formában nem változik semelyik gyártónál, megint csak milliomodszor minden nemű különbség az EQ+DSP semmi más.

(#7502) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Bartánőmnek keresek egy vezeték nélküli fülhallgatót.
Esetleg tudnátok ajánlani valamit ami ilyen föl mögé akasztható és NEM agybadugós gumi hanem olyan régebb fajta keményebb műanyag?
Pl mint EZ, csak ne agybadugós legyen.

B terv: valami ilyen airpods kopi szerűség, mint EZ.

Köszönöm a segítséget!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#7503) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Sziasztok! Ennek a régi, nyakbaakaszthatós LG-nek keresem az utódját 20-35 ezer közt.

Jó lenne hasonló kicsit kevésbé bumszli kivitelben, legalább 4 órás üzemidővel. Azon kívül, hogy nyilván dumálok rajta, a zenehallgatás minősége fontos.

Lényeges még, hogy a fülesekkel kellene valamit kezdeni akkor, amikor bringázok és nem dugom be őket a fülembe. Ez az LG mágneses volt, de nem nagyon tartotta meg a füles bogyókat, és volt olyan, hogy emiatt a ruha rétegek közt lemaszíroztam róla a gumiharangot.

A legkézenfekvőbbnek az LG HBS-SL5 TONE tűnik, de nem feltétlen ragaszkodnék ehhez a márkához, vannak sokkal jobbak is hangzásban.


Mit gondoltok minderről? :R

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#7504) <Adamsky> válasza bigrob (#7502) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... föl mögé akasztható és NEM agybadugós ... "
Szerintem ilyen nincs (és talán nem is volt).

A "B-terv"-el kapcsolatban nekem az Edifier, Huawei és a Soundpeats márkák ugrottak be.
• Edifier TWS200 Plus (van "sima" TWS200 is)
• Huawei FreeBuds 3 és FreeBuds 4
• Soundpeats TrueAir 2, TrueAir 2+, Air3
... esetleg 1MORE ComfoBuds 2. Utóbbi ilyen félig "agyba dugós" füles.

(#7505) bigrob válasza <Adamsky> (#7504) üzenetére


bigrob
őstag

Köszi a tippeket!

Egyik márkával sincs tapasztalatom, illetve annyival egészíteném ki, hogy külföldi rendelés is szóba jöhet.
Xiaomi Redmi AirDots 3 Pro van most 48 dollárért ~ 14.900-ra jönne ki.

Olyan árak vannak, hogy úgy érzem jó lenne egy felső határt szabni, ami jó lenne ha ilyen 15-20.000 lenne. :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#7506) bianca3


bianca3
tag

Véleményt kérek, hogy a Sennheiser-ből melyik típusú bluetooth fülhalgatót vegyem?
CX 150BT vagy CX 6.00? :F Előre is köszi!

(#7507) Saskakas18


Saskakas18
tag

Sziasztok,

1more comfobuds pro-ja van-e valakinek? Milyen a füles illetve honnan érdemes ezeket rendelni? :R

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#7508) Ramoskaa válasza Janaboy (#7470) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

egyébként így rátartva most próbálgattam, szóval ez volt gond... nem baj kiváncsi vagyok a másik 2 fulesre is :)
köszi a segítséget! :R

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#7509) <Adamsky> válasza bigrob (#7505) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Egyik márkával sincs tapasztalatom ... " - a 1More-on kívül nekem sincs (van egy vezetékes és két TWS tőlük. Utóbbi kettő egyébként eladó :U), szóval a többit csak azért bátorkodtam ajánlani, mert itt a topic-ban sokan használják és szeretik őket.

Az AirDots 3 Pro viszont "agyba dugós", nem baj? Korábban azt írtad, hogy ne ilyen legyen.

#7507 Saskakas18
" ... honnan érdemes ezeket rendelni?"
Én ugyan a sajátomat (nem ilyet, hanem EHD9001TA -t) innen rendeltem, de ez még az Áfa mentes időkben volt ...
Most az amazon-on (20 Eur-os kedvezményt bekattintva) 77,50 Eur (a fehér olcsóbb, a kék drágább) magyar címre (ha meg tudod oldani a rendelést osztrák címmel, akkor 7%-al még olcsóbb lehet).

(#7510) Saskakas18 válasza <Adamsky> (#7509) üzenetére


Saskakas18
tag

És a 1more jó füles? Blitzwolfot ajánlották még, de a tesztek nagyon jókat mondanak mind a 2 fülesről.

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#7511) SpaceJam válasza SpaceJam (#7503) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Megvettem az utódot, és tetszik a fülesek visszahúzhatósága, de olyan mikrozsinóron lógnak, hogy azon elképzelni se tudom, hogyan jut át elektromosság. A hangja topma trutyi, az előd sokkal jobb volt. Maga a cucc tetszik, csak a hangja nem. :( Szerintem visszaviszem.

Akkor leegyszerűsített kérdés: milyen visszahúzható / bringázás közben is nyakban felejthető, normálisabb minőségű BT füles ötletetek van?

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#7512) tomp válasza vicze (#7501) üzenetére


tomp
félisten

A lényeg, hogy ő OnePlus-hoz kérdezte a Buds Pro-t AAC-vel. Ahhoz ezzel a kodekkel én nem ajánlom mert LHDC-vel teljesen máshogyan szól.
Ezek szerint AAC-vel nincs jól beállítva a fülesben lévő EQ.
AptX-el nincs semmi baj. Ha nálad az volt a leghulladékabb akkor ugye nálad azzal a kodekkel a legrosszabb az EQ beállítás. :)

(#7513) mjani1172 válasza SpaceJam (#7503) üzenetére


mjani1172
addikt

Hasonló dilemmám van nekem is, kíváncsi vagyok mire jutsz.

(#7514) laskr99 válasza tomp (#7512) üzenetére


laskr99
addikt

Na végül az lett, szerintem jó az előző fülesemhez képest ( Avax EP340) kicsit sokk a basszus még de szokom :DDD

Más bajom eddig nem volt, talán, hogy a magasból 1 freki cicereg :DD de ha megkapjuk/forkolják főzött romra akkor megoldható a másik codec.

(#7515) SpaceJam válasza mjani1172 (#7513) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Hm, mondjuk azt a hibát elkövettem, hogy az EQ-t bekapcsolva hagytam a teszt során, ami eléggé rátekert a basszusra, az előzőben az ugyanis nem volt, és ahhoz kellett. Kikapcsolva, flat-en azért sokkal jobb a helyzet. Meg hát így is van basszusa, amit azért lehet élvezni. :) Így már más a helyzet azért. Lehet, hogy meghagyom mégis.

Kényelmes, teljesen visszacsévéli a zsinórjait, így védve vannak a bogyók, ha nem használom. Igazán rakhattak volna rá kicsit fejlettebb hankeltőket, de utódként végülis jobb minden szempontból így már. Csak a közepe lenne gömbölyűbb...

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#7516) Saskakas18


Saskakas18
tag

Airpods pro vagy 1More comfobuds pro?

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#7517) SpaceJam válasza Saskakas18 (#7516) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Igen.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#7518) N_A_S


N_A_S
veterán

JBL Tune 125TWS ről mi a véleményetek? 10e-ért tudnék most venni egyet. Illetve mit ajánlanátok aminek a tokja vezeték nélkül is tölthető?

https://tinyurl.com/phnas

(#7519) laskr99 válasza N_A_S (#7518) üzenetére


laskr99
addikt

Tesómnak 3 is volt. Első 2 hét után behalt a bal füles. Második 3 hét után nem töltötte a füleseket a tok(első garis cseréje), harmadik meg detto nem töltött de 2 hét után. Ott vissza adták a pénzt, hivatalos helyről vette :)) Nem csalódtam abban, hogy a JBL egy szar :DDD Hangszórókat is kispórólják, 70 ezresbe is 10 centes erősítő van. Német cucc amit én vettem(Dockin) fele annyiért jobban szól :U

(#7520) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!

Fülbedugós fülest keresek tv és zene hallgatáshoz.
Amikor a család már alszik ezzel hallgatnám a tv-t, próbáltam már over ear fülest, de kényelmetlen volt az ágyban ezért gondoltam a tws fülesre. Telefonálást nem tervezek vele...
Árban max 20e lenne a keret, amiket eddig néztem:
Jlab Go Air
Jlab Jbuds Air
Edifier X3 és TWS1
Tronsmart Onyx Free

Szóval, jól szóljon, mert ha éppen zenét hallgatnék, akkor a minőség is fontos, tv hallgatáshoz szerintem bármelyik jó lehet😊

Köszi
Sanya

Xiaomi Mi 11i

(#7521) <Adamsky> válasza Saskakas18 (#7510) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"És a 1more jó füles?" - nézd, mint minden márkánál, itt is vannak jobban, és kevésbé jól sikerült típusok. Pontosítanék: egyik se rossz, de van olyan, aminél árban létezik jobb. Én mindegyik eddigi 1More fülesemmel elégedett voltam, de a legutóbbi (EHD9001TA) felett is kicsit "eljárt az idő". A TWS-ek nagyon gyorsan fejlődnek, és ma már szinte alap a jó minőségű app (ebben az EHD9001TA kritikán aluli) amivel részben vagy egészben (pl. Soundcore fülesek nagy része) testreszabható az adott fülhallgató.

(#7522) N_A_S válasza laskr99 (#7519) üzenetére


N_A_S
veterán

Lenovo LivePods LP6 vagy egy Realme Buds Q2 esetleg jobb alternatíva lehet?

https://tinyurl.com/phnas

(#7523) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Sziasztok!
Öcsém szülinapjára (vasárnap) nagy műgonddal kiválasztottam egy Edifier TBS NB2-t, szépen megrendeltem, sajnos csak az iponban volt raktáron, majd az állítolagos beérkezés napján közölték tegnap, hogy: nope, majd jövő csütörtökön.... :W :W
TLDR: tudtok olyan ANC TWS Airpod style fülest ajánlani, ami hasonló és van Mo n raktáron, szóval ma zárásig be tudom valahol BP körül szerezni??

(#7524) SpaceJam válasza xerobyte (#7523) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Az Alza-ban nézz körül, ott elég sok cucc van raktáron, de a gyors átvétel az személyesen csak a 13. kerületben lehetséges (Róbert Károly körút 54-58.). Meg amúgy nem hiszem, hogy kevésbé örülne neki egy hét múlva, nem kell ezen így feszülni.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#7525) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
lehet, hogy hülye kérdés, de vezeték nélküli fülhallgatóból létezik olyan, ami annyira kicsi, hogy akár ágyban is lehet vele feküdni? AptxLL-t jó lenne, ha tudná. Filmet néznék vele.
Köszi :R

(#7526) Janaboy válasza st6969 (#7525) üzenetére


Janaboy
veterán

Mindegyikben lehet feküdni :P

Janaboy

(#7527) st6969 válasza Janaboy (#7526) üzenetére


st6969
őstag

Hát ezzel nem tudok vitatkozni :DDD :C

(#7528) <Adamsky> válasza st6969 (#7525) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Két füles ugrott be. Az egyik a 1MORE ComfoBuds Z (ezt elvileg kifejezetten alváshoz / pihenéshez ajánlják) és a EarFun Free Pro (most akciós). Utóbbihoz (ill. egy spec. változatához) volt szerencsém. Tényleg nagyon kicsi, így akár (bár ez erősen embere válogatja) aludni is lehet benne. Ja, aptX LL egyik sem tud, de a Free Pro-ban van "game mode".

(#7529) Janaboy válasza <Adamsky> (#7528) üzenetére


Janaboy
veterán

Mondjuk a Samsung buds is jó lehet erre, ráadásul abból van ami nem agybadugos kialakitas, lehet alváshoz még jobb, bár nem próbáltam még olyat.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#7530) RedCactus válasza st6969 (#7525) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nekem erre a célra a Tronsmart Spunky Beat vált be. Nem áll ki a fülből így akár oldalra fordulva sem nyomódik be a hallójáratomba.

(#7531) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

erre felbuzdulván , TV,vel , hogy lehet párosítani a bt fülest? :P (logitech z906+ 50uh635v Lg)

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#7532) Saskakas18 válasza SpaceJam (#7517) üzenetére


Saskakas18
tag

Mi igen :F
Ha értelmes építő kommented nincs, akkor nem szólj bele légyszíves.

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#7533) Saskakas18 válasza <Adamsky> (#7521) üzenetére


Saskakas18
tag

Értem. A 1more comfobuds pro jó modell? Vagy zenehallgatasra inkább másik márkát nézzek?

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#7534) blueye válasza st6969 (#7525) üzenetére


blueye
veterán

Podcastra ejjel en [tronsmart-onyx-neo] -t hasznalok, eszre sem veszed h a fuledben van, siman vegig alszod vele az ekszakat :)

(#7535) meszike91


meszike91
senior tag

Sziasztok! 20k alatt milyen fülest volna érdemes venni ami hangzásban hozza a soundmagic e10 szintjét?Mindenképp agybadugós kéne.

du, du hast, du hast mich

(#7536) <Adamsky> válasza Saskakas18 (#7533) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A 1more comfobuds pro jó modell?" - bocsi, de ezt passzolnám. Személyes tapasztalatom nincs a típussal, és mivel az ilyen "nyeles" fülesek kiesnek az érdeklődési körömből, ezért review-t sem néztem eddig róla. De a YT tele van vele (pl: link1, link2 - ez utóbbi címében van egy "but" szóval talán azért érdemes belenézni, hogy mi lehetett a tesztelő kifogása).

(#7537) st6969


st6969
őstag

Köszönöm mindenkinek! :R
Nem is gondoltam volna, hogy létezik ilyen ekkora méretben (nem is egy), sőt van is köztük alváshoz ajánlott. :K

(#7538) Zoanthropes


Zoanthropes
csendes tag

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni ugyanis a Jabra 65t fülesem egyik fele a csatornában kötött ki.
Szeretnék venni egy új fülest zene hallgatásra (rock, metál, jazz, minden is.) És munkára videó hívásokhoz akár utcán vagy kvzóban.
Amit néztem eddig:
Galaxy Buds 2
Jabra Elite 7
Jabra Elite 3
Az ár nem feltétlenül muszáj de 70 ig el tudok menni ha tényleg annyival jobb mint mondjuk az elite 3 30 00 ért.

Ha tudnátok ajánlani vagy pro, kontrát mondani azt megköszönöm. Sőt már most köszi előre is.

(#7539) blueye válasza Zoanthropes (#7538) üzenetére


blueye
veterán

Szeretted a 65t-t?
En most vettem 75t-t itt a HardverApron jo aron ha maradnal ezen a vonalon.

(#7540) ollie válasza Zoanthropes (#7538) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 75t valamivel jobb, mint a 65t, sőt, egész jó zajszűrést is tud. A Jabra 3 annyiban visszalépés, hogy csak 1 mikrofonos, így nem lesz olyan jó a beszélgetés hangminősége, cserébe már tudja az aptX-et. A Buds-ot csak Samsung telefonhoz ajánlom, plusz az érintőgomb őrületbe fog kergetni a fizikai után (én Jabra 75t-t cseréltem Buds Pro-ra). A Jabra 7 nem tudja az aptX-et, ami érthetetlen a Jabra 3 fényében, viszont elsőrangú zajszűrést tud, és még sokkal jobb beszélgetésben, mint az előző Jabrák (még nagyon zajos környezetben is használható, és a másik fél is kitűnően hall).

[ Szerkesztve ]

***

(#7541) patomi válasza ollie (#7540) üzenetére


patomi
őstag

A Buds-ot csak Samsung telefonhoz ajánlom. Miért? Teljesen jó pl. iPaddel. Alig van különbség hangminőségben. Amúgy szerintem a buds (nekem sima van) jobban szól mint a 65T, noha ez is jó kis füles. Kényelemben meg ég és föld a kettő a samu javára.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7542) ollie válasza patomi (#7541) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert AAC-t és a Samsung saját codecjét tudja, és a Samsung codec csak Samsung eszközön működik (és persze jobb is a hangminősége). Persze a 35 ezer forintos kuponnal best buy volt a Buds 2, bármihez.

[ Szerkesztve ]

***

(#7543) Fall-N válasza patomi (#7541) üzenetére


Fall-N
veterán

Ne az Applehöz hasonlítsd! Az csak AAC-t tud (meg a saját új kodekjüket, de az most nem releváns, mert ahhoz a legújabb AirPods kell). Samsung Buds Androidon tényleg inkább a márkán belül jó. Ott lehet használni a Scalable egyedi kodekjüket, ami más márkán nem müködik. Azonos áron viszont lehet jobb AptX-es fülest kapni.

(#7544) patomi válasza ollie (#7542) üzenetére


patomi
őstag

Mert a 75t mit tud? AAC-t ha jól emlékszem, mást nem. Tehát jogos az összehasonlítás.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha csak kicsit jobb a 75t, akkor még mindig jobb választás a buds.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7545) patomi válasza Fall-N (#7543) üzenetére


patomi
őstag

Mivel ilyen eszközöm van ehhez tudom hasonlítani. Nem értem egyébként ezt az aptx mániát. Nagyon is jól szól AAC-vel a buds. Nem kell elhinni, ha lesz alkalmad próbáld ki.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7546) ollie válasza patomi (#7544) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kicsit jobb a 75t a 65t-nél hangzásban, beszélgetés minőségében is, és plusz tud ANC-t is. A Buds csak akkor jobb, ha Samsung eszközzel van használva, de még akkor is határeset az érintőfelület miatt.

***

(#7547) blueye válasza patomi (#7544) üzenetére


blueye
veterán

Jol emlekszel.
"Audio codecs supported
SBC, AAC"
A kerdes az h az eredeti hozzaszolo kalandozni szeretne mas marka fele vagy sem :)

(#7548) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Sziasztok!
jbl live 300tws és sennheiser cx true wireless közül melyiket érdemes választani. Elsősorban BKV-n használnám.
Üdv

(#7549) Fall-N válasza patomi (#7545) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem rosszból írtam, jelenleg nekem sincs még AptX eszközöm. Csak ebben a kategóriában már elvárható, hogy tudja. A Buds tud saját kodeket, így ha Samsung a telefon is akkor nem hiányzik az AptX. Viszont ha nem Samsung akkor inkább mást érdemes venni.

Az is tény, hogy az AptX csak egy tulajdonság és szólhat még attól rosszul a füles. De ez inkább az olcsó vackoknál szokott csak előfordulni.

[ Szerkesztve ]

(#7550) patomi válasza ollie (#7546) üzenetére


patomi
őstag

. A Buds csak akkor jobb, ha Samsung eszközzel van használva .. Szerintem meg nem. Van előnye a samu-samu párosnak, ezt aláírom.

blueye :R köszi. Jogos a felvetés.. Én a felsoroltakból a buds2-t venném. !0k körül van már, míg szerintem a jabra 3 eléggé alsó kategória(bár tetszetős darab). A jabra 7 meg jelenlegi 60k körüli(külföldi) árat nem biztos, hogy adnék érte. (Akkor inkább buds pro ennyiért)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.