Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4053) Yszapos


Yszapos
tag

Sziasztok! Melyik jelenleg az a fülhallgató, ami ár-érték arányban a legjobb választás?

(#4054) sutyesz96


sutyesz96
őstag

sziasztok!

10k körül csak a Xiaomi Airdots van elfogadható minőségben vezeték nélküli füles kategóriában?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#4055) tigipuf válasza sutyesz96 (#4054) üzenetére


tigipuf
senior tag

hagyjuk,tárgytalan

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#4056) norby_42


norby_42
aktív tag

Vettem a T5-re szivacs illesztéket. Jobban szól, de a doboz olyan béna, hogy nem lehet rendesen visszarakni.
Az X3 mennyire toleráns erre?

Eat pasta, run fasta

(#4057) blueye válasza norby_42 (#4056) üzenetére


blueye
veterán

Szerintem semennyire. Az egyik legkisebb tokja van.

(#4058) tigipuf válasza blueye (#4057) üzenetére


tigipuf
senior tag

Pontosan, :K arra meg se próbáld ,nem fog becsukódni sőt még belemenni se akar.Le akartam jó kicsire faragni a szivacsilleszték hosszát de utána letettem róla.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#4059) patomi válasza tigipuf (#4058) üzenetére


patomi
őstag

Minek rá a szivacs? Kevés a mély?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4060) patomi válasza patomi (#4059) üzenetére


patomi
őstag

Bocsi kifutottam az időből. Vettem egész olcsó BGVP tipeket, ezekkel vissza megy a tokba az x3. [link] W01 jelű. De több fülesre is jó, mert elég alacsonyak. 8mm körül.
Kicsit a hangja is jobb lett vele, szellősebb, fényesebb és mintha a gyárit visszatéve az vissza fogná kicsit.
(sajna L-es elfogyott)

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4061) tigipuf válasza patomi (#4060) üzenetére


tigipuf
senior tag

Á,dehogy kevés a mély, csak kipróbáltam milyen kényelemre, hangzásra a szivacs.Ez régebben volt és emlékszem,hogy nem fért a töltőben arra akartam célozni én is.Elég magas szivacs volt ezért is akartam elvágni belőle.Szerintem maradok a szilikon vonalon,ez például nagyon tetszik amit most itt bemutatsz nekünk.Mostanában szegény x3 eléggé el van nálam hanyagolva,sajnos nem bírja a mifo-t letaszítani az első helyről :D .Az nagyon érdekelne még próbáltad a mifo-n vajon milyen ez a tip?

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#4062) blueye válasza tigipuf (#4061) üzenetére


blueye
veterán

Errol jut eszembe a mifo ugyemet vszinuleg megoldom csak nem akarom elkiabalni (gondolom megerted: hianyzik) :)

(#4063) tigipuf válasza blueye (#4062) üzenetére


tigipuf
senior tag

Megértem :) ,remélem sikerül a dolog.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#4064) patomi válasza tigipuf (#4061) üzenetére


patomi
őstag

Picit azon is javít, de nem megy vissza vele a tokjába(lehet placebo annyira minimális, x3 viszont jobb vele)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4065) norby_42 válasza patomi (#4060) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szomorú, mintha direkt használhatatlanra terveznék. Ezt az illesztéket lehet még megpróbálom

Eat pasta, run fasta

(#4066) patomi válasza norby_42 (#4065) üzenetére


patomi
őstag

Szinte mind ilyen az x3 is. Tok erős korlátozó tényező. Vannak rövid, tws-re való szivacsok. Drágán .. Nagyrészt nekem a gyáriak vállnak be általában, egy -két kivétellel.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4067) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Ha csak a zene élménye számít, szeretem a jó kis basszusos "tuc-tuc" zenéket, akkor a Freebuds pro vagy a Galaxy Buds+ lenne jobb választás? :R

(#4068) cimbi186 válasza forras2 (#4067) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Vagy a Sabbat E12 Ultra?
Sztem az is hasonló.

(#4069) sutyesz96 válasza tigipuf (#4055) üzenetére


sutyesz96
őstag

Szóval nincs ennyiért jó tw füles? Vagy azért valami választ szeretnék kapni a kérdésemre...

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#4070) norby_42 válasza sutyesz96 (#4069) üzenetére


norby_42
aktív tag

Olvass vissza: X3 pl.

Eat pasta, run fasta

(#4071) patomi válasza sutyesz96 (#4069) üzenetére


patomi
őstag

Honnan vennéd? (Itthon vagy akár Kína) Agybadugós vagy nem? Milyen hangzásvilágot kedvelsz? (Mert van ám különbség nem kevés ezen a szinten is)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4072) forras2 válasza cimbi186 (#4068) üzenetére


forras2
őstag

Elmehetsz a sunyiba ;] :P Végre 5 fülesről letudtam szűkíteni a listámat 2-re, erre bedobsz 1 új lehetséges jelöltet, és megint kezdhetem az egészet előről :DDD :DDD :O

Nem tűnik rossznak amúgy ez a füles a tesztek és az ára alapján. 2 dolog aggaszt kicsit, egyik a 6 órás üzemidő, amire többnyire azt írják, hogy inkább 5 óra, ezután kb 1 órás töltéssel kapsz még egyszer ennyit, illetve a nem túl stabil fülbe illeszkedés, "ha sietek, akkor már rendszeresen előfordul, hogy kicsúszik a fülemből" hozzászólások aggasztanak 1 kicsit...

(#4073) tigipuf válasza forras2 (#4072) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ez nem így működik ,nem nagyon találta még meg senki elsőre a tutit. :D Mindenkinek más a fül kialakítása gyárilag,ami neked lehet nagyon szuper, azt lehet én 5 percig se tudom elviselni.A tesztek meg jók persze,de csak arra hogy ki lehet szűrni pár szimpatikus típust.De 2-3-at úgyis ki kell próbálni,mire nagyjából rájössz neked mi az ami jó,és tetszik neked hangzásban,és kényelmes is.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#4074) sutyesz96 válasza patomi (#4071) üzenetére


sutyesz96
őstag

Jöhet kínai is (gondolom ár miatt csak ez jöhet szóba amúgy), agybadugós is lehet, sima is, legyen jó basszus a diumdisu diumdisuhoz.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#4075) patomi válasza sutyesz96 (#4074) üzenetére


patomi
őstag

Alin soundpeats truedot, haylou gt1 plus tronsmart spunky beat. Utóbbi 2 talán geekbuyingon is van eu raktárból. Truedot volt nekem is jó kis füles.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4076) FoLey-v válasza forras2 (#4072) üzenetére


FoLey-v
addikt

JBL Reflect Flow? ;]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#4077) cimbi186 válasza forras2 (#4072) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Bocsi :) .
Csak mi is ekektronikus zenéhez vettük és kifogástalan hozzá.
A kicsúszást cáfolom,mi mondjuk csak otthonra vettük ,de táncikálás közben is atom stabil, a megfelekő illesztékkel.Töltést azt passzolom, a mienk még sosem volt újratöltve, mert közben eladó sorba került(felszámolom a bluetooth kütyüket egyébb okok miatt).
Sztem minőségre,erre a zenére ár/érték arányban alig van jobb.

(#4078) gamegod


gamegod
senior tag

Edifire x3 vs Spunky Beat

ki melyiket választaná? :R

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#4079) tucsok. válasza gamegod (#4078) üzenetére


tucsok.
senior tag

Sabbat E12 ultra

"So say we all"

(#4080) blueye válasza gamegod (#4078) üzenetére


blueye
veterán

Mindketto. :)
De akkor mar EDIFIER X3 TO-U.

[ Szerkesztve ]

(#4081) Garfield85 válasza gamegod (#4078) üzenetére


Garfield85
tag

Spunky Beat van most nekem nem jön be. Csak 3-3,5 órát bír miközben 7et írnak a leírásban. A fulembol sokszor ki akarna esni, megigazitom, de szinte mindig hozzaerek az erintohoz és leáll. Persze mikor én akarom akkor tuti nem működik a leállás.
Rendeltem egy Creative outlier airt igaz nagyobb, de sokkal kényelmesebb és akárhogy razom nem esik, nem mozdul ki a fulembol. Igaz kuldhetem vissza, mert a bal oldali füles nem működik. Vagy kérek újat vagy a pénzt kérem vissza.

(#4082) blueye válasza Garfield85 (#4081) üzenetére


blueye
veterán

Jo hogy megemlitetted ezt a Creative-ot, megneztem scarbirnal
Altalaban jokat ir rola o is, erdekesseg hogy pont a sokunk altal kedvelt mifo O5-hoz is hasonlitja. :)

(#4083) Garfield85 válasza blueye (#4082) üzenetére


Garfield85
tag

Most jelent/jelenik meg az új változata, az már érintéses vezérlés és 10 óra helyett 12 órát mennek a fulesek.

(#4084) blueye válasza Garfield85 (#4083) üzenetére


blueye
veterán

Az jól hangzik bár nehezen tudom elkepzelni h ilyen hosszan a fülemben legyen egy füles. Repülőn sem bírtam végig hosszú utakon.

(#4085) sutyesz96 válasza patomi (#4075) üzenetére


sutyesz96
őstag

Köszi, megrendeltem a Truedot-ot, jó véleményeket olvastam róla.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#4086) blueye


blueye
veterán

Jelentem 20Decebel bejarodott (most hogy nem mifozok), kifejezetten megszerettem, most is ez van a fulemben, vasarnapi szieszta kozben.
Itthon is van mar hivatalos garanciaval, ezek szerint igaz volt amit a korabban linkelt cikkben irtak, az ar is stimmel - sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#4087) Garfield85 válasza blueye (#4084) üzenetére


Garfield85
tag

Nekem 4 órát kell birjon, reggeli radiomusor (Bochkor), nagyreszt szöveg van. Ezért is zavaró, ha hozzaerek és leállítja az adást, mert netről hallgatom és megáll, frissíteni kell az oldalt, h újból menjen.

(#4088) blueye válasza Garfield85 (#4087) üzenetére


blueye
veterán

Hasznalj TuneIn app-ot.

[ Szerkesztve ]

(#4089) Zoleee83 válasza blueye (#4084) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nálam napi szinten megy 3-6 órát a füles a fülemben, van az a pont amikor melóban jól jön, és segít koncentrálni.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#4090) gabv


gabv
csendes tag

Sziasztok!
'Half in ear' TWS fülest szeretnék venni. A gumiharangos megoldás kényelmetlen, 10 perc után kimondottan zavar.
Nem az ár a legfontosabb szempont, hanem a minőség:
az Airpods árát szánnám rá, de olyat szeretnék, ami hangzásban ráver. (végülis nem baj, ha olcsóbb)
Létezik ilyen? (iphone-hoz kellene)

Köszi!

(#4091) blueye válasza Zoleee83 (#4089) üzenetére


blueye
veterán

OK, mindenki mashogy "birja".
En van amikor fulesben alszom de az nem er :)

(#4092) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok. Láttam többször említeni ezt a típust, de mivel itt most az altalanoshoz képest jobb az ár inkább rákérdezek. Erről vélemény? Ez a fentebb említett tronsmart vagy spunky típus? Általános zenehallgatásra filmézésre kellene, napi 8 órás munka mellé.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#4093) Fall-N válasza siege5 (#4092) üzenetére


Fall-N
veterán

Edifier X3 jobb jelenleg és AliExpressen van spanyol raktáron, így megjön pár napon belül.

(#4094) logineres


logineres
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani 25-30$ körül egy olyan tws-t ami jó futáshoz? Jelenleg egy GT1 plus-om van, de állandóan kiesik a fülemből futás közben. Előre is köszönöm a segítséget!

(#4095) siege5 válasza Fall-N (#4093) üzenetére


siege5
aktív tag

Köszi a tippet be is húztam egyet, reméljük beválik.

(#4096) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

A kettő között mi a különbség hangzásban?

Edifier X3
Edifier X3 TO-U

Utána olvasva csak a "fejlesztett basszus" jön fel, de ez itt mit jelent? Szeretem ha a basszus a helyén van, feszes, de nem uralkodik (nem megy nagyon a többi hang rovására) és tudom az Edifier jó monitor cuccokat is készít. Enyhe/közepes V-karakter amit kedvelek. A mainstream gyártóknál a "fejlesztett basszus" általában hatásvadász, mindenre rátelepedő mélyről jövő üvöltést, meredek V-karaktert jelent.

Olyanok véleménye érdekel, akik mindkettőt használták esetleg.

Zenében elég vegyes amit hallgatok: Hangszeres (rock, blues, stb) meg elektronikust is.

(#4097) patomi válasza Stauffenberg (#4096) üzenetére


patomi
őstag

Pont olyan az X3 amilyennek leírtad. Jól eltaláltad a karakterét. A to-u ugyan az, csak színben illetve type-c töltő csatlakozóban különbözik. Na meg a csomagolás. Korabban tettem be képeket is, illetve linkeltem illesztéket, amivel(szerintem) szebb lett a hangja (picit).
Nagyon ritkán ugyan, de előfordul kapcsolati probléma. De ezt én el tudom fogadni.

szerk, Kimaradt, hangban én nem tapasztalok különbséget.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4098) vicze válasza patomi (#4097) üzenetére


vicze
félisten

"hangban én nem tapasztalok különbséget."
Mert nincs. ;)

(#4099) patomi válasza vicze (#4098) üzenetére


patomi
őstag

Neked is van mindkettő?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4100) vicze válasza patomi (#4099) üzenetére


vicze
félisten

Nincs, ezt a gyártó mondja. :)
Aki meg eladni akarja oda költ valamit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.