Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) patomi válasza Litván Zongora (#3349) üzenetére


patomi
őstag

Jó oldalra tedd és megfelelő méretű illesztékkel. Ennyi kb.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3352) Zoleee83 válasza Henker2 (#3350) üzenetére


Zoleee83
addikt

Bliztwolf BW-FYE7 - Volt ilyen fülesem, rettentően mélyhangsúlyos, nem ajánlom
Xiaomi Haylou GT1 Pro - Nem próbáltam még, tesztek alapján ez is iegyenlítettebb hangzású mint a fenti Blitz

Edifier X3 - Ezt javasolnám, ez egy kiegyensúlyotott hangzásképű füles, napi szinten használom

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#3353) Attipatti válasza Litván Zongora (#3349) üzenetére


Attipatti
tag

Erre csak ráérezni lehet. :-) Nem sikerül kétszer ugyan úgy legalábbis nekem. Érdemes kiprobálni más fülesek gumiharangjaival is ha van még otthon.

(#3354) Henker2 válasza Zoleee83 (#3352) üzenetére


Henker2
addikt

Én mélyhangpárti vagyok!
De ezek szerint a Blitz ennyire mélyet ad?
A szép minőségi hangzás azért feltétel nálam is

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#3355) blueye válasza Henker2 (#3354) üzenetére


blueye
veterán

X3-ban is van mely csak nincs tul hangsulyozva.

(#3356) blueye válasza patomi (#3322) üzenetére


blueye
veterán

Tegnap mifoztam este. :)
Egyelore marad top1.

(#3357) patomi válasza Henker2 (#3354) üzenetére


patomi
őstag

Akkor sabbat, inkább meleg hangzással és sok-sok méllyel.

blueye.. megértem, bár mostanában keveset veszem elő.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3358) Henker2 válasza patomi (#3357) üzenetére


Henker2
addikt

Hogy mondod?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#3359) patomi válasza Henker2 (#3358) üzenetére


patomi
őstag

Bocsi, Sabbat e12 ultra [link] kintről is be lehet szerezni, kb 50dolcsi környékén [link] cseh raktár. Nyomógombos, nem erintős. Ez pozitív szerintem. Sok mély van benne, mondjuk nekem nem járódott be mert már ez nekem sok volt. Igaz nehezen is találtam meg vele az összhangot. (Illeszték ügyileg) Páran használják itt hosszabb ideje.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3360) Skynet258


Skynet258
veterán

Nemsokára kapok egy Freebuds Pro-t tesztelni a Huawei-től, kíváncsi leszek rá. Ha kérdés lesz szívesen kipróbálok rajta ezt/azt. ;)

https://geekpulse.hu

(#3361) DrDobos válasza Skynet258 (#3360) üzenetére


DrDobos
őstag

Nekem senki nem kuld semmit :O :O :O

Samsung Galaxy A55 5G

(#3362) Skynet258 válasza DrDobos (#3361) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát blogolsz jól azt küldenek. :DDD

https://geekpulse.hu

(#3363) kmarci25 válasza DrDobos (#3361) üzenetére


kmarci25
veterán

Küldhetek egy lapot, ha szeretnéd. :DDD
Erről nincs infó: Jade Audio EW1?
A Fiio budget márkája, nem tudom milyen lehet... :F

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#3364) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Én is rendeltem az Ali-tól egy X3-at, és már 3 napja megírták, hogy a helyi postán átvehető...:U Azóta nem történik semmi, várjak a futárra türelmesen? MI a tapasztalat e téren?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#3365) vond válasza Litván Zongora (#3364) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Honnan, a GLS-es spanyol raktából? Akkor várj. Hozza majd a futár.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3366) sunavlys válasza Litván Zongora (#3364) üzenetére


sunavlys
senior tag

vedd fel a postán!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3367) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jön a Jabra Elite 85t, 12 fokozatú ANC-vel, és a korábbi model is kap ANC-t egy szoftverfrissítés keretében. Ha a 85t már tudni fogja az aptX-et, elő is rendelem.

***

(#3368) Litván Zongora válasza vond (#3365) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Igen, spanyol raktár. Elvileg futárral kéne jönnie... :U
Azért többek tanácsára benézek a postára, mi baj lehet? :DDD

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#3369) vond válasza Litván Zongora (#3368) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha a GLS hozza, akkor nem hiszem, hogy a postán lenne. Az csak valami félretájékoztatás lesz. Aliexpress-nél előfordul.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3370) TromF válasza Litván Zongora (#3364) üzenetére


TromF
tag

Nekem ma hozta ki a GLS

Én nem vagyok elájulva a hangjától, persze ennyi pénzért nagyon jó, bár az általam nagyon szeretett Brainwavz ugyanennyiért jobb minőséget adott évekkel ezelőtt. A másik nagy gondom vele hogy én memóriahabos dugókat használok, amik kitöltik a fület a stabilabb viselésért. És ezek pont annyival nagyobbak hogy nem lehet rendesen lezárni a dobozt :)
Próbálgatom, aztán lehet hogy megy apróra :)

(#3371) Litván Zongora válasza TromF (#3370) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Köszi... :K Akkor nyilván türelmesnek kell lennem. Nekem talán 19-i a delivering dátum ugyanitt.
Nem várok semmi különöset amúgy a hangjától, 8k Ft-ért nekem csak egy kis helyen elférő tartalékmegoldás lesz, minőségi zenehallgatásra megvannak az eszközeim.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#3372) zsoltip válasza zsoltip (#3268) üzenetére


zsoltip
őstag

Valamiképp hangerő vezérlés elérhető Huawei Freebuds 3, 3i fülesen? Vagy milyen típus lenne, ami mókolás nélkül tudja ezt?

(#3373) Zoleee83 válasza Litván Zongora (#3371) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ha GLS-t választottál akkor GLS hozza, nem kell menni sehová.
Ugyan ez a kör volt nálam is, jó előre szólt hogy megérkezett "go to posta", de a 7. napon csengetett a futár a csomaggal, Nyugi. ;)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#3374) blueye válasza ollie (#3367) üzenetére


blueye
veterán

link?

(#3375) patomi válasza blueye (#3374) üzenetére


patomi
őstag

[link] Jabra Elite 85t will retail for $229 .. szvsz alulról súrolja a 100k-t majd

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3376) blueye válasza patomi (#3375) üzenetére


blueye
veterán

Kosz, ennek varnia kell :)
Igazan nem erzek ekkora indittatast :)

[ Szerkesztve ]

(#3377) ollie válasza patomi (#3375) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem. Euróban lesz kb ennyi.

***

(#3378) patomi válasza ollie (#3377) üzenetére


patomi
őstag

Igen jelenleg 230juró az 82k (kb.) plusz egy kis újdonság felár. De szerintem sokunk ingerküszöbén túl van a 230-as ár is.
Egyébként, nem egy fülesem van ami nem támogatja az aptx-et, de nem érzem hiányát. Neked ugye van 75t? 65-75 között nagy különbség van?

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3379) ollie válasza patomi (#3378) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lesz újdonság felár. Sőt, elővételben még olcsóbb is lesz, mint a 75t is az volt. A 65t és 75t között van némi különbség hangzásban, utóbbinál több a basszus, és valamivel tisztábban is szól.

***

(#3380) patomi válasza ollie (#3379) üzenetére


patomi
őstag

Igaz, nem basszus őrült a 65t. Mondjuk szerintem a buta illeszték amit adnak hozzá annak a hibája. Egy normál illesztékkel kissé jobb a hangja. Sajna tokba nem megy vissza vele.
Arat illetően vannak boltok ahol a 75t is 100 felett van. Gondolom nem is fogy nagyon :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3381) mgy


mgy
senior tag

Elvittem szaladni a Decebelt, meglepett!
Nagy krumpli, már legalábbis az X3-hoz képest, illetve az illeszték kevésbé hosszú, így sokkal bizonytalanabb (nak tűnik!) a viselése. Tartottam tőle, hogy majd kiesik útközben, vittem magammal a dobozát is, ha baj lenne. ;)
Nem volt, sőt! Meg se moccant végig, tök jól bírta, tényleg meglepetés volt! Ráadásul (talán a kúposabb illeszték miatt) sokkal kevésbé hallatszottam bele (pulzus, dobogás) a saját fülembe. Szóval úgy vágtam neki a körnek, hogy az X3 erre jobb lehet, de úgy jöttem haza, hogy nem.
Úton van még ugye a Fiil, meg a sok telkózáshoz vettem egy 200-as Edifiert is (nagy a család, mindnek lesz gazdája, nem a fiókomnak veszem őket), nyilván mind végigpróbázom majd.
---
Az ANC-vel nekem nincs sok előzetes tapasztalatom, de ezen nem sokat ér. Nem tudom, mit róla a közvélekedés, de szerintem nem sok az értelme. Ok, elmentem elolvastam a scarbires tesztet, hát ez van, akkor se gondolok mást. :D

(#3382) Almacska


Almacska
csendes újonc

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek.

Vezeték nélküli fülhallgató vásárlására adom a fejem. Eddig csak vezetékes fülhallgatóim voltak. Nincs tapasztalatom a vezetéknélküli társaikkal.

Az igényeim tömören:
Sportoláshoz nem használtam őket mert a kábel az kényelmetlen volt. Minden nap fixen hallgatok az egyetemre menet zenét vagy valamilyen podcastet. A tömegközlekedési ezközök, amiket használok az a metró és vonat szokott lenni ezért valamelyest a külső zajok enyhe megszűrése fontos szempont volna a számomra.

A zene típusa, amit hallgatni szoktam változó széles spektrumon mozog, olyan hatalmas elvárásaim hangzás szempontjából nincsenek. Az üzemidő olyan 4 óra tájéka legyen egy töltésre és a tok az képes legyen tölteni a készüléket.

Videókat is szeretnék néha a fülessel nézni nem csak zenehallgatásra használnám. Ezért fontos lenne, hogy ne legyen akkora késés a készülékek között.

Nem tudom mennyit számít, de főleg Androidos telefonnal használnám, de Windows laptoppal is szeretném majd működtetni.

Sportoláshoz használnám, ha már vezeték nélküli, főleg futás és bringázás vonalon. Ebből kifolyólag vízálóságnak is örülnék.

Inkább az In-Ear modelleket nézegettem.

Amiket leírtam az alapján szeretnék kérni tőletek egy ajánlást, mi volna az ami nekem beválhatna? Olvastam sokat a témában, de nem sikerült kitalálni, mi is volna az igazi.

Jaj majdnem elfelejtettem, most jön a csavar. 20.000 forintig terjed a keretem. De jobb lenne mininél olcsóbban kijönni, tudjátok idén nem dobtak meg hatalmas ösztöndíjjal. 😊
Tudom ne várjak csodát ebben az ár szegmensben nincsennek illúzióim tudom, hogy nem fogunk kompromisszum mentes fülest találni. Ha abszolút azon a véleményen vagytok, hogy ennyiből az én igényeimhez igazodó terméket nem lehet kihozni akkor elfogadom és marad a jó öreg agyba dugós akg.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3383) ollie válasza patomi (#3380) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

jabra.com-ról kell rendelni, 200 euró, ingyenes szállítással: [link]

***

(#3384) patomi válasza ollie (#3383) üzenetére


patomi
őstag

60k, sok. Ennyiért inkább egy fiio fh3 és kábellel bajlódok. Ezért nem is veszek Bose-t sem. Pedig tetszene, de ennyit nem adok tws-ért.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3385) TromF válasza Almacska (#3382) üzenetére


TromF
tag

Szia. Olvass vissza, Edifier X3 spanyol raktarbol 10e Ft alatt szallitassal.

(#3386) Almacska válasza TromF (#3385) üzenetére


Almacska
csendes újonc

Igen láttam és az x3 egy szimpi termék, viszont Aliról most spanyol raktárból 27 dollárból jönne ki a buli. Szerintettek megéri itthonról venni 11 forintért (kb 2000 a difi) garancia szempontjából?

(#3387) Takuun


Takuun
aktív tag

Megérkezett a fehér Edifier X3, amit egy Soundmagic ES18-as után használok:

Nagyon kis picurka bölcsője van, ami elég csúszós, télen majd különösen vigyázni kell, ha kiszárad az ember keze. Pillanatok alatt csatlakoztatható a telefonhoz. Kényelmes és szép. Ehhez kell azért fülméret. Páromnak a füléből nagyon kiáll, az én radarjaimba egészen szépen belesimul, de akkor sem egy esztétikus darab kívülről nézve.

A hangja egészen szép, de nagyon érzékeny az MP3 minőségére. A zenelejátszóban kellett, kicsit korrigálnom EQ-val, de tényleg hangosan és szépen tud zenélni. A középtartománnyal nem vagyok annyira elégedett, nekem ez V hangzásnak tűnik. EQ-val előjön a basszus is, de játéknál, és youtube-nál ahol nincs EQ már hiányzik a plusz dübörgés. A telefonom egy Xiaomi Note 5 Pro, tökéletesen meghajtja, de elég rendesen zabálja a telefon akkuját.

Legnagyobb haranggal használom, szépen szűri a környezeti zajokat. Utcán sétálva viszont, nagyon zavaró zaj keletkezik, hogy a földhöz verem a lábam, gyorsgyaloglás közben. Ebből fakadóan futáshoz tuti nem lesz élmény a használat, de egy gymben jó szolgálatot tehet, ahol csak a súlyokat emeled. Kb 1-1,5 órát tudtam folyamatosan hallgatni, utána vágyott a fülem a szellőztetésre. Ennyi idő után jól esett végre kivenni.

Nem tapasztaltam elcsúszást a videó és a hang között, illetve táskába téve sem romlott a jel. Ellenben teszteltem egy játékkal, amivel a hang teljesen szétesett. Mortal Kombat mobile. A hang itt se késett nagyon vagy, ha mégis nem arra figyeltem. Olyan volt, mintha a játékban több csatornás hang lenne. 1 az ütések hangja, 1 az effektek, 1 a zene stb. Ezeket nem tudta leadni egyszerre. Egy ideig minden ment, de az első egy kettő kombat után széthullott és csak az ütés hangja hallatszott. Ha nem volt action, akkor a zene is előjött. Nem értem és főleg nem örülök ennek, mert utóbbi időben elég sokat játszok vele.

Az érintő kezelése egyszerű, bár én nem használtam, mert mindent a telefonon állítottam. Általában 1-2 órás mixeket hallgatok, így nekem a számléptetés nem releváns. Tekerésnek viszont tudnék örülni.

Ezek az első benyomások, szimpatikus, de még nem tudom megtartom-e. A Soundmagic ES18 szebben szól, kényelmesebb, nagyobb élményt ad. Egyedül azt tudom felhozni az X3 mellett, hogy nincsenek vezetékek. Ha csak zenét hallgat az ember és közben tanul, dolgozik, barkácsol stb. vagyis leköti a kezeit arra kiváló. De ahogy kilépsz a zenéből és videózni akarsz ott megszűnik az EQ és határozottan máshogy szól, játék közben pedig bele lehet futni olyanba, amit a Mortal Kombatnál tapasztaltam és az meg egyáltalán nem jó. Ha időm engedi megnézem milyen Cover Fire, Dead Effect 2, Asphalt 9 vagy NFS No Limits alatt.

(#3388) patomi válasza Takuun (#3387) üzenetére


patomi
őstag

Soksok bejáratás kell neki. Játék alatt meg nem vagyok biztos benne, hogy a füles hibája. Ő a kapott jelet tudja vissza adni.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3389) blueye


blueye
veterán

20 Decebel: nagyon meglepően könnyű és a legnagyobb illesztekkel szuper. ANC működik se több se kevesebb.
Ár/értékben rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#3390) DrDobos válasza Takuun (#3387) üzenetére


DrDobos
őstag

Azon nagyon meglepodtem, hogy szerinted az ES18 szebben szól. Volt ilyen fülesem, emlékszem az mit tudott. :(

Samsung Galaxy A55 5G

(#3391) Skynet258 válasza DrDobos (#3390) üzenetére


Skynet258
veterán

Ráírtam tegnap a Jabra-ra, hogy van egy kis blogom, hogyan szerezhetnék tőlük egy t75-öt, ma jött a válasz, hogy adjak címet. Le a kalappal előttük!
Kíváncsi leszek mennyi különbség lesz a t65-höz képest, azt nagyon megkedveltem.
Lehet elkezdek írkálni a többi gyártónak is, a kínaiak is szívesen küldözgetnek ilyen cuccokat. :D

https://geekpulse.hu

(#3392) patomi válasza blueye (#3389) üzenetére


patomi
őstag

Hangja? Kissé mély orientáltnak írta le Scarbir.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3393) DrDobos válasza Skynet258 (#3391) üzenetére


DrDobos
őstag

Ugye mondd, hogy megkaptad 2 hétre aztán vissza kell küldened :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#3394) blueye válasza patomi (#3392) üzenetére


blueye
veterán

Birhato, igaz rockot hallgatok most
Szeretem 👍😊

[ Szerkesztve ]

(#3395) tigipuf válasza patomi (#3392) üzenetére


tigipuf
senior tag

Szia!
20 DECEBEL-ről egy vélemény esetleg tőlem is elfér itt :) .A kissé mély orientáltság nem egészen fedi a valóságot,szerintem nagyon durván túl van tolva a basszus,nekem már sok,lehet másnak pont ideális.Amúgy nem rossz tényleg, nagy batárnak néz ki,de könnyű és kényelmes is.
Elnézést ,hogy nem válaszoltam (nem vettem észre)egy régebbi kérdésedre,hogy mi a véleményem a mifo 05-ról.Nagyon jó kis cucc,gyakorlatilag 80% már csak a mifot használom,a maradék kb 20%-ban az edifier x3-t,az is kedvenc ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3396) blueye válasza tigipuf (#3395) üzenetére


blueye
veterán

Tök jó hogy itt vagy 👍
Hasonló a véleményem.
Jó fulesek ezek 😊

(#3397) patomi válasza tigipuf (#3395) üzenetére


patomi
őstag

No hali újra itt. Örülök, hogy bejön a mifo. :D - Hat igen az már nekem tuti sok lenne.

blueye, azt én keveset :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3398) blueye válasza patomi (#3397) üzenetére


blueye
veterán

Meghajto is kell hozza :)
[Re:] Xiaomi Mi 9T Pro utan nem tudom mi lesz... keresem.... penz nem szamit :)

[ Szerkesztve ]

(#3399) patomi válasza blueye (#3398) üzenetére


patomi
őstag

Én oneplus, galaxyS, alma vonalon gondolkodnék. Sajna egyik sem olcsó. Nekem galaxy A széria is tökéletes.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3400) fabri07 válasza blueye (#3398) üzenetére


fabri07
aktív tag

Az újabb iphone se jó vétel lehet, ha nem érdekel a faltól falig kijelző.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.