Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) vicze válasza ollie (#3895) üzenetére


vicze
félisten

Hát ez tényleg elég furcsa, mert pontosan, hogy fericske a Comply nagyon tipikusan mélyet emel(jobb szigetelés miatt) és magasat "vág".
Nem lehet hogy nem illeszkedik jól, és nincs meg a szigetelés? Ez magyarázná miért kevesebb a mély.

(#3902) ollie válasza vicze (#3901) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Franc tudja, eléggé össze kell sodornom, hogy belemenjen a fülembe. De ha nem is illeszkedik jól, nem fogok más méretet rendelni, mert így is 20 dollár + PK volt.

***

(#3903) tucsok. válasza ollie (#3902) üzenetére


tucsok.
senior tag

85t-t előrendelted?

"So say we all"

(#3904) ollie válasza tucsok. (#3903) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem. Megkérdeztem a supportot, nem lesz benne aptX, akkor meg kvázi ugyanaz lesz, mint a 75t, csak fejlettebb, 11 fokozatú ANC-vel. ANC meg alapból nem érdekel nagyon, mert a 75t is már annyira szigetel, hogy még metrón is simán lehet normális hangerővel zenét hallgatni.

Ráadásul a rossz forint miatt most 90 ezerbe kerülne az előrendelés (220 euró), a 75t még 180 euró volt. Igaz, a 85t alapból vezetékmentesen is tölthető tokkal jön, de csak ez meg az ANC lesz újdonság, mást meg sem említenek a hírlevélben sem. Szerintem csak 65t-ről érdemes 85t-re váltani. Persze van rá kis esély, hogy szebben is fog szólni a 85t, de a 75t már valszeg kihozta a maximumot az AAC-ből.

Amúgy érthetetlen számomra az aptX hiánya, mivel amúgy is Qualcomm chip van benne. Gondolom nem akarnak érte licence díjat fizetni, ami érdekes egy ekkora cégnél.

[ Szerkesztve ]

***

(#3905) tucsok. válasza ollie (#3904) üzenetére


tucsok.
senior tag

Értem, méretében sem lesz különbség?

"So say we all"

(#3906) ollie válasza tucsok. (#3905) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy nagyon picit nagyobb a 85t. A 75t egyébként jóval kisebb lett a 65t-hez képest, most a külön ANC chip miatt lett egy picivel nagyobb az új, de szinte elhanyagolható mértékben. A 75 eléggé kicsi már.

***

(#3907) vicze válasza ollie (#3902) üzenetére


vicze
félisten

Mikor kiveszed a füledből a Comply-val akkor nehezen jön és erősen súrlódik?
Ha nem akkor szinte biztos, hogy nem jó a méret.

(#3908) zapikanka válasza zapikanka (#3888) üzenetére


zapikanka
tag

Esetleg ez?
[link]

(#3909) ollie válasza vicze (#3907) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Könnyen kijön. Szóval akkor nehezen kéne kijönnie?

***

(#3910) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Üdv emberek! Szerettem volna már régóta egy vezeték nélküli fülhallgatót. Találtam az egyik boltban egy skullcandy sesh-t. 28fontba került 2 év garanciával ami kb 11ezer ft.

Sajnos tesztelni sehol sem lehet mert a vírus.... úgy voltam vele megveszem, rosszabb nem lehet a 4fontos AKG vezetékes fülesnél vagy a 12 fontos apple vezetékes fülhallgatótól. Hát tévedtem...

Ez a Skullcandy Sesh fülhallgató a teljes tartományban olyan lapos mint az alföld. Ha be kellene áraznom valahová 10 max 15 font közé tenném de csak a töltő miatt ami legalább mágneses. Igaz JBL töltőkábelt kaptam hozzá de legalább szép narancssárga. :DDD

Volt még egy Jabra Elite 75T, ha vissza viszem ara kicserélik nekem, csak rá kell fizetnem még 54 fontot ami kb 21ezer ft.

Sajnos az eddigi "szerencsés" választások közül mind csak arra volt jó kb, hogy halljak valamit jack csatlakozón vagy bluetoothon keresztül valamit. Érdemes vissza vinnem és "nagyobbra" váltani? Ér annyival többet az a Jabra Elite? Ez a skullcandy hatalmas csalódás. Élvezhetetlen a magas és a mély is benne, ha van benne egyáltalán valahol.

(#3911) vicze válasza ollie (#3909) üzenetére


vicze
félisten

Hát nekem a TWS-es(már nem kapható) és a sima Comply is kb. "beleragad" a fülembe és ha nem is "nehéz" kiszedni, de azért jelentősen nehezebb mint egy szilikont. Ezért is csak akkor használom őket, ha tudom, hogy jó ideig nem kell kivegyem.

(#3912) ollie válasza zsolti_20 (#3910) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Jabra Elite 75t nagyon jó füles, én bátran ajánlom, nekem is van.

***

(#3913) zsolti_20 válasza ollie (#3912) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Köszi, ebben az esetben vissza ugrok és kicserélem. :R

(#3914) zsolti_20 válasza ollie (#3912) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Kb 20 perce értem haza, gyorsan végig hallgattam pár zenét, ez már sokkal jobb mint a skullcandy volt.
Pont megfelelő mennyiségű magas és mély van benne. Ráadásul a hangerő ami pont megfelelő számorma egyel még lejjebb is van a maxtól így maradt még benne tartalék.

Nem bántam meg a cserét. Köszi. :R

(#3915) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Valami olcsóbb fülest keresek edzéshez (amiben van néha kocogás is).
Legtöbbször szerintem valami podcast menne rajta (-> nem ezzel akarom megváltani a világot zenehallgatás terén).
Nehezítő tényező: a hallójáratom elég kicsi, kb minden fülesnél a legkisebb gumiharang fér bele csak a fülembe.
A fülkagylóm is kicsi és a porcok is úgy állnak, hogy nagyon nagy fülhallgatók kilőve.
Mit lenne érdemes rendelni? Ali és társai jöhet, de jó lenne valamilyen EU raktárról rendelhető cucc. :R
HMS-es Huawei P40 Lite-tal használnám, ha ez számít. :R

#KeepFightingMichael

(#3916) ollie válasza zsolti_20 (#3914) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs mit. Tedd fel a Jabra Sound+ appot a mobilodra, az frissíti a fülest, hamarosan fog kapni ANC-t is.

***

(#3917) blueye válasza guftabi96 (#3915) üzenetére


blueye
veterán

(#3918) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Félig off hozzászólás.
Szerintem elég hasznos lenne egy összefoglaló az ajánlott fülhallgatókkal.
Pl 10k alatt, 10-15k,20k felett stb. Így ha valaki akarna venni egy fülest, akkor nem kéne kérdezgetnie mit vegyen.

(#3919) DrDobos válasza ToBeY (#3918) üzenetére


DrDobos
őstag

Nagyon támogatom. Elérkeztünk ide is, hogy itt az idő :C :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#3920) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Megjött aki Sabbatra mondta,hogy kemény basszusa van ez túlszárnyalja. :C


• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3921) patomi válasza FoLey-v (#3920) üzenetére


patomi
őstag

Van benne más hang is vagy csak ducc-ducc? :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3922) FoLey-v válasza patomi (#3921) üzenetére


FoLey-v
addikt

Igen van benne más is nyugi,de még járatnom kell. :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3923) zapikanka válasza zapikanka (#3908) üzenetére


zapikanka
tag

Edifier TWS1-2 illetve X3 iOS kompatibilitasarol van esetleg informaciotok?

(#3924) patomi válasza zapikanka (#3923) üzenetére


patomi
őstag

Mind működik. Viszont tws2 papír szerint csak 3 óra üzemidőt tud. Tws1 8 (tapasztalat), x3 6 (tapasztalat) óra, plusz a tok.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3925) zapikanka válasza patomi (#3924) üzenetére


zapikanka
tag

Köszönöm!

És az előtte linkelt Huawei Freebuds 3i?

(#3926) patomi válasza zapikanka (#3925) üzenetére


patomi
őstag

Azt sajnos nem ismerem.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3927) zsolti_20 válasza ollie (#3916) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Szia, baratnomnek annyira megtetszett hogy neki kellett adnom es rendelnem egy masikat magamnak. :C

Viszont a problema az hogy galaxy s20-al az appp nem ismeri fel igy sok extratol elesik.

Lehet tudni hogy hol lehet a problema? A bluetooth latja es parosithato vele ha zenet indit azt is hallani rajta de az app nem ismeri fel es mindenaron parositani akarja az eszkozoket amikor qzok mar reg parositva vannak. :(

(#3928) blueye válasza blueye (#3874) üzenetére


blueye
veterán

A mifo O5 jobb oldali fulese teljesen elhallgatott es mivel a vezerles mukodik (megallitja a gomb a lejatszast) igy a "hangszoro" romolhatott el :(
Volt mar vkinek ilyen, akar mas tipussal?

(#3929) Skynet258 válasza zsolti_20 (#3927) üzenetére


Skynet258
veterán

Én külön Bluetooth-szal nem párosítottam a Jabra-kat, csak a programon keresztül... Az elintézi az egészet, lehet nálad az kavar be, hogy BT-n már össze van kapcsolva.
Töröld ki a BT listából, tedd párosító üzemmódba és indítsd a programot. ;)

BTW megjött az ANC:

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#3930) zsolti_20 válasza Skynet258 (#3929) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Szia, nem egeszen ertem qmit mondassz hisz automatikusan vissza iranyit hogy lepjek be a bluetoothba es parositsam. Addig nem is enged tovabb az app. De hiaba parositom sajnos az app nem erzekeli. :(

(#3931) Skynet258 válasza zsolti_20 (#3930) üzenetére


Skynet258
veterán

Hm, ez a lépés így hirtelen nem rémlett, de ezeken át szoktam szaladni és nem volt még semmi probléma. Fake Jabra-k nem kapcsolódnak a programhoz de gondolom megbízható helyről vetted.

Kipróbáltam az ANC-t most csak tv mellett, elég rendesen szűr. :K

https://geekpulse.hu

(#3932) zsolti_20 válasza Skynet258 (#3931) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Kiprobaltam egy galaxy a72-el es egy galaxy s7 edgevel is. Ezekkel nem volt problema de valamiert az S20-ql nem akar egyutt mukodni. :(
Nem is tustam hogy latezik ebbol is fake. Honnan lehet tudni hogy eredeti vagy sem?

(#3933) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#3893) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tudom hogy többször le voltam beszélve az airdots pro 2-rol, de találtam egyet jó áron, és megvettem
Na az ugye nem kérdés hogy kiesik a fülemből, ez is 😓🤣
De még tanulom a helyes technikát

Viszont amennyire féltem a hangtol az itteni hszek alapján, hát basszus, szerintem piszok jól szól, még a mély hangok is megdöbbentően jók

Plexen próbáltam filmet, illetve YouTube videót is, és nem észleltem hang késést, ettől is féltem

Oneplus 7 pro-n

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3934) zsolti_20 válasza Skynet258 (#3931) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Nem tudom mi oldotta meg a problemat, de a telefonomrol updateoltam az uj fw-t es az s20-on updateoltam valamit amirol fogalmamsincs hogy mi. Akkor dobta fel qmikor csatlakoztattam usb type c-n az AKG fulhallgatot. Aztan mar siman ment a parositas.

(#3935) patomi válasza blueye (#3928) üzenetére


patomi
őstag

Uhh bakker, de kár. :( Nincs egy éves, küld vissza.. Tudom drága a posta, de esélyesen kapsz egy újat.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3936) Skynet258 válasza zsolti_20 (#3934) üzenetére


Skynet258
veterán

Na a lényeg hogy akkor már megy szépen. :K

https://geekpulse.hu

(#3937) blueye válasza patomi (#3935) üzenetére


blueye
veterán

Nagyon faj... a kedvenc TWSem mint tudod, persze nem maradok fules nelkul de lepek az ugyben. Nyitottam egy ticketet geekbuying-on, persze meg nincs reakcio. Veluk meg nem kuzdottem de van gyakorlatom gearbest-tel...
Persze nem esett, nem kapott vizet, nem futottam vele, stb. gondolom ezt vegig fogjuk zongorazni.

(#3938) patomi válasza blueye (#3937) üzenetére


patomi
őstag

Sajnálom. Közben befutott a fiio fw1. Egyelőre hiányzik a mifo melegsége belőle és kicsit több a mélye is. Viszont jelenleg(még) nem olyan szép tiszta a hangja mint mifonak. Nem tudom ezeknek az armaturás cuccoknak mennyi bejáratás kell, de olvastam neten 20 órától 0-áig mindent. Arra emlékszem, mifo sem volt egyből olyan, amilyen most.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3939) guftabi96 válasza blueye (#3917) üzenetére


guftabi96
addikt

:R
Köszönöm.
Nem agybadugósra is kérhetnék egy ajánlást? (szintén ebben a 20-30$-os ársávban)

#KeepFightingMichael

(#3940) Garfield85


Garfield85
tag

Sziasztok!
Jelenleg 1 Tronsmart Spunky Beat fulest használok, viszont sok mindennel nem vagyok megelegedve. Uzemido az egyik füles 3,5 óra másik kb 5 óra. Van h ki akar esni erintesre nem mindig reagál, de mikor megigazitom tuti érzékeli. Illetve más furcsasagok.
Valtanek Creative outlier air sport fulesre, csak nem tudom megeri e? Uzemidonek 10 órát mondanak ami jó lenne egy reggeli radiomusort végig lehetne hallgatni. Akinek esetleg volt mind2 vélemény? Illetve van még egy másik modell Creative outlier gold, aminek 14 óra lejátszás, illetve van hozzá alkalmazás telefonra. Valaki használt már olyat?

(#3941) Ombi5


Ombi5
őstag

udv.
25.000 Ft-ig van tippje valakinek, hogy iPhone-hoz keresne ismerosom fulhallgatot es mit ajanljak neki, mert ez a kategoria arban nem passzol hozzam, igy nem tudtam segiteni neki?!
Koszonom
:R

(#3942) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Tripla pozitív élmény miatt írnék ide posztot!
Megjött a Fiil T1XS fülhallgató Geekbuying-ról. Szombaton rendeltem, hétfőn 14-kor már a futárnál volt, szóval a a Geekesek nagyon gyorsan feldolgozták és feladták a rendelést. DHL 1800 Forintért elhozta Szeged mellé Olaszországból kevesebb, mint 24 óra alatt. :) Szenzációs! Futár bevitte a trieszti depóba, onnan Lipcsébe szállították, majd Budapest és Szeged környéke. Harmadik élmény pedig a füles használatakor ért. Wow, elszállt minden gondolatom, első másodperctől teljesen magával ragadott a zene. Mindenki szereti dícsérni a sajátját (mert mindenki szereti, ha jól dönt), de én most nem fogom. Se összehasonlítani, se ajánlani, csak annyit fűzök hozzá, hogy azok a tesztek, amik szuperlatívuszokban beszélnek róla, teljesen mértékben osztoznak a véleményemben. Azt kiemelném, hogy több tesztben írták, hogy sajnos a hangerő nem változtatható érinttésel, azonban mégis. App-ba be kell kapcsolni egy opciót és 1 érintéssel emeli, 3-mal pedig csökkenti a hangerőt.

Ill. valaki pórul járt itt, hogy az egyik fele elhallgatott minden előjel nélkül. Enyém is! Kivettem másodjára a fülemből, érzékelő miatt a zenelejátszás leállt és harmadijára már nem akart indulni a jobb, app azt írta, hogy nincs érzékelve a viselés. Addig pöcögtettem kínomban a bal oldalit (ami adta a hangot), hogy egyszer csak elindult a jobb is és azonnal kikapcsoltam ezt a közelség-érzékelő funkciót. Szerintem valami bug lehet! De 5e-ért megveszem tőled, mert a tied szerintem simán csak hibás... ;D

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#3943) FoLey-v válasza Darko_addict (#3942) üzenetére


FoLey-v
addikt

Én vagyok az a pórúljáró na várjál csak kínómban én is pöcögtetem a bal oldalit. ;] :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3944) Hzi


Hzi
aktív tag

Sziasztok!
Kis segítség kellene.
Adott egy új, BT fülhallgató, Lenovo LP1: [link]
Van 2 teló: Huawei P20 és Mate 20.
Párosítva a P20-hoz a Lenovot szaggat a hang.
A Mate 20-szal teljesen jól szól.

Van vmi ötletetek, mi lehet a gond? :F

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#3945) aximcore


aximcore
csendes tag

Sziasztok!
Airpods 2 utódját keresem platform váltás miatt. ( Meg mert az asszony behúzta :D )
Látom fentebb, hogy dicséritek a Jabra megoldásait (elite 75t stb). Használok is egy Elite 85h-t és nagyon megvagyok elégedve vele. De nekem ezek az in-ear ("agybadugós") fülesek sose álltak meg a fülemben.
Ezért szemeztem a Samsung Galaxy Buds Live-al, vélemény ? Más alternatíva ?

(#3946) ollie válasza aximcore (#3945) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Samsung telefonhoz a legjobb talán a Samsung Buds + meg a Live. A Jabra is nagyon jó, és van olyan funkciója, amit más fülesnél nem találsz, hogy egyszerre 2 eszközhöz is tud kapcsolódni. Plusz ha a beszélgetés a legfontosabb szempont, akkor talán a Jabra a befutó, mert nagyon zajos környezetben is tökéletesen hallanak a túloldalon (pl metrón).

[ Szerkesztve ]

***

(#3947) fabri07 válasza ollie (#3946) üzenetére


fabri07
aktív tag

A Samsung Buds+-hoz annyit mondanék, hogy Iphone készülékhez, szerintem jobban szól az én Spunky Beat-em :D

(#3948) patomi válasza fabri07 (#3947) üzenetére


patomi
őstag

De nem szifonhoz keres, pont ez a lényeg.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3949) persil válasza patomi (#3948) üzenetére


persil
nagyúr

Szerintem ezt o tokeletesen ertette, csak hozzatette a sajat tapasztalatat, hogy speciel szifonon jobb a spunky, mint a buds.
Tehat akar droidon is szobajohet, mint alternativa.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3950) patomi válasza persil (#3949) üzenetére


patomi
őstag

Szerintem félreértette és mivel teljesen más árkategória a cél, spunky fel sem merül. Ettől még tok jó füles.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.