Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) tixem


tixem
addikt

Üdv

10-20 ezer környékén (aliexpress, banggod, ebay vagy amazonos 10-20 ezer, nem az itthoni hoki áfás árakra gondolok) milyen agybadugós TWS füles van, ami hozza körülbelül a Samsung telefonok mellé csomagolt vezetékes AKG füles (EO-IG955) hangzásbeli képességeit? Nem tudom milyen karakter, minden tartományban szépen szól, de talán a mélyek erősebbek benne. Na ugyanezt vagy hasonlót keresek TWS-ben. Tippek?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#3602) -NoVa- válasza tixem (#3601) üzenetére


-NoVa-
őstag

Samsung Buds, 20k környékén eBayről.

(#3603) zsoltip válasza -NoVa- (#3598) üzenetére


zsoltip
őstag

A kialakítása okán, ergo a fülben van az egész, nagy a távolság, és ez okoz némi aggodalmát nálam.

(#3604) -NoVa- válasza zsoltip (#3603) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#3605) iceQ!


iceQ!
addikt

Üdv,

Kérdés erejéig: BOSE fülhallgatók mennyire jók? Fejhallgatóm már van, Quietcomfort 35 ii. Azt nem adnám el semmiért, viszont a fülhallgatóját nem ismerem.

Van ezzel kapcsolatban vlakinek valami tapasztalata?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3606) Sordoran válasza mgy (#3597) üzenetére


Sordoran
addikt

Ezt akkor nem értem, hogy a Decebel jobb, de mégis inkább a Fiil-t tartod meg? :D Vagy más illesztékkel már a Fiil a jobb?
E kettő között törpengek én is többek között, a Decebel elvileg hamarosan kapható lesz itthon is, valamint az ANC miatt mivel sokat vonatozom lehet jobb lenne.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#3607) blueye válasza Sordoran (#3606) üzenetére


blueye
veterán

Azert a Decebel ANC-tol ne varj nagyon sokat. Dolgozik, erezheto de a veuetekes ANC fulesem sokkal tobbet szur.

(#3608) Sordoran válasza blueye (#3607) üzenetére


Sordoran
addikt

Persze nem várok csodát, de pl. ha a vonat monoton zakatolását tompítja, az is valami. Nem is kell az, hogy teljesen kizárja a külvilágot, leglaábbis nekem nincs rá igényem ilyen szinten.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#3609) mgy válasza Sordoran (#3606) üzenetére


mgy
senior tag

Nem szándékoztam minősíteni, hogy az egyik, vagy a másik jobb! :)
Azt próbáltam valahogy körbeírni, a Decebel elsőre mennyire könnyen szerethető volt, jó hallgatni egyből, a Fiil-t meg meg kellett szoknom. Sztem mélyebbre megy részletezőbb, de szárazabb. Az "új" illesztékkel a Fiil is kényelmes lett, a hangjához hozzászoktam.

(#3610) tixem válasza -NoVa- (#3602) üzenetére


tixem
addikt

Az postával együtt már majdnem 30k, az már sok. A 20k így is már a keret teteje.

Ilyen Baseus, Blitzwolf stb csájna brandekben keresnék valami hasonlót, csak ezeknek annyiféle terméke van piacon, hogy egyszerűen nem lehet kiigazodni rajtuk.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#3611) ollie válasza zsoltip (#3596) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én Jabra-t vennék, ha telefonálás a prioritás (Elite 75t).

***

(#3612) blueye válasza tixem (#3610) üzenetére


blueye
veterán

Olvass vissza, szinte csak ezekről írunk 😊
Egyébként Edifier X3

(#3613) vicze válasza tixem (#3610) üzenetére


vicze
félisten

"ami hozza körülbelül a Samsung telefonok mellé csomagolt vezetékes AKG füles (EO-IG955) hangzásbeli képességeit...Na ugyanezt vagy hasonlót keresek TWS-ben."
Ezt kérted, a választ megkaptad. A többi rajtad múlik.

(#3614) patomi válasza blueye (#3612) üzenetére


patomi
őstag

Ráadásul itthon is kapható, igaz picit több mint alin. [link]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3615) RetepNyaraB válasza norby_42 (#3600) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Oké, de ez madzagmentes topik :)
Hibridekhez szerintem komoly tervezés kell, a "belehányunk 3 meghajtót a dobozba, azt' szóljon" jellegű megoldások ritkán sülnek el jól.
Ugyanakkor azért mindenképpen van jó dd és van (állítólag) egész jó 2BA is megfizethető, vagy legalább is belátható árkategoriában már.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#3616) norby_42 válasza RetepNyaraB (#3615) üzenetére


norby_42
aktív tag

A 'belátható' az valszeg sok lesz :)
Melyikre gondolsz?

Eat pasta, run fasta

(#3617) blueye válasza patomi (#3614) üzenetére


blueye
veterán

Tok jo ar annak aki itthonrol akar venni.
Te is ezt javasoltad volna ebben az arsavban?

[ Szerkesztve ]

(#3618) patomi válasza blueye (#3617) üzenetére


patomi
őstag

Igen. Vagy a Mifot. De az épp megáll 20 alatt. Múltkor rá akartam repülni az o7-re, hát nem elfogyott geekbuyingon. Illetve a 2 armaturás már nincs jó áron. Igyhát, lesz egy fiio helyette :D .. Egyébként lassan indul a soundpeats h1 érdekes darab lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3619) blueye válasza patomi (#3618) üzenetére


blueye
veterán

Lszi szolj mindig ha van "tutttti" vetel :)

Az o5-ot az ar miatt nem mertem ajanlani de szvsz megeri azt a kis pluszt (meg most is best of nalam). RetepNyaraB -nak is ki kene probalnia

[ Szerkesztve ]

(#3620) patomi válasza blueye (#3619) üzenetére


patomi
őstag

Fiiot szerintem az ucsót vettem meg ami “elérhető” távolságban van. Hifigo-ról. Ez a h1 sem lenne rossz, csak párom ivartalanít, ha még ezt is megveszem. :D Viszont csak feliratkozóknak lesz 70$ korlátozott ideig.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3621) blueye válasza patomi (#3620) üzenetére


blueye
veterán

Nem kell mutogatni h uj :) TWS ez is az is :)
Nem figyeltem ez melyik Fiio?

[ Szerkesztve ]

(#3622) blueye válasza patomi (#3620) üzenetére


blueye
veterán

Csak nem az EW1?
scarbir test

(#3623) patomi válasza blueye (#3622) üzenetére


patomi
őstag

Fiio fw1 [link] Nagyon kiváncsi vagyok, hogy viszonyul a Mifohoz. Elvileg jobbnak kéne lennie.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3624) blueye válasza patomi (#3623) üzenetére


blueye
veterán

Igen, Sold out de szereznem kell egyet :)

(#3625) patomi válasza blueye (#3624) üzenetére


patomi
őstag

EBay-en aszem volt egy-kettő, de nem szállít ide. :(

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3626) RetepNyaraB válasza blueye (#3619) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valójában én csak egy autszájder kötschög vagyok itt, a beleugatás végett :R
Van egy XM3 fejesem kékfog vonalon és elég nehezen tudnám még magamnak is (hát még a nejemnek) megindokolni, minek vásárolok tws bogyókat (bár érdekel a téma). Inkább vezetéken mozgok, mint egy kihaló dinoszaurusz...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#3627) blueye válasza RetepNyaraB (#3626) üzenetére


blueye
veterán

Ugyan, csak el kell kezdeni másik TWS-t IS próbálni 👍szerencsés vagyok, nem kell magyarazkodnom, :)
Edifier X3 jó kezdés mint írtam

[ Szerkesztve ]

(#3628) -NoVa- válasza RetepNyaraB (#3595) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért ha kicsit túlnézel a KZ-n, akad jópár minőségi cucc már. FiiO, ThieAudio, Mangrid, stb.

(#3629) Fiktivlife


Fiktivlife
tag

Már biztosan unalmas de én is segítséget szeretnék kérni. Teljesen laikus vagyok a témában. Bár a lypertek tevi megtetszett mert volt alkalmam kipróbálni éaborzasztó jól szól. Viszont volt egy alap háttér sistergés ami rögtön feltünt a próbánál.2 hete nézegetem a fórumokat,véleményket,hozzászólásokat. Mire rábeszélném magam valamelyik fülhallgatóra, mindig jön egy olyan infó ami elveszi a kedvem tőle. Igy minél többféléről olvasok annál bizonytalanobb vagyok. Iphone-nal használnám, szeretem a basszus hangokat és hangerőt. Legyen stabil a kapcsolat és jó az üzemidő. Nem baj ha telefonon kell mondjuk hangerőt állítani. Telefonálás hangminősége egyáltalán szempont. Sporthoz sem használnám.Tehát konkrétan a zene minősége és a stabil kapcsolódás a lényeg. Keret : 50k körül-ig gondolkodom. Kiváncsi vagyok mint ajánlotok a leginkább? Kérem csak olyan írjon aki konkrét tapasztalattal is rendelkezik. Köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#3630) fericske válasza Fiktivlife (#3629) üzenetére


fericske
addikt

Nálam nincs háttérzaja a Tevinek, se laptopról, se telóról (huawei).

(#3631) blueye válasza Fiktivlife (#3629) üzenetére


blueye
veterán

Ha olvasod a topicot, en nem fogok mast ajanlani a sajat (szuk) tapasztalatom alapjan: mifo
egyebkent naponta jon uj TWS es uj teszt, eleg scarbir.com-ot kovetni

[ Szerkesztve ]

(#3632) Fiktivlife


Fiktivlife
tag

Ajánlanád másnak is vagy esetleg van ami nem jó benne. Illetve van-e olyan ami mondjuk nálad számításba jöhetne helyette? Jabra T75 nézegttem de nekem annyit már nem ér meg..

(#3633) Fiktivlife


Fiktivlife
tag

Értem én hogy mifo de laikusként mire kellene gondolnom? Google barátom alapján végtelen számú mifo termék van. Ha egy picit pontosítanál azt
megköszönném neked ;) Közben lineket küldtél. Köszi nézem!

[ Szerkesztve ]

(#3634) blueye


blueye
veterán

Ma "eroltettem" delutan a 20 Decebelt: hatarozottan kezd bejarodni, mar jonnek a magasak de meg mindig dominal a mely

(#3635) Fiktivlife


Fiktivlife
tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#3636) Fiktivlife válasza blueye (#3634) üzenetére


Fiktivlife
tag

TEsztek és összegzések nézésével telt az elmúlt 2-3 hete. EZért lettem egyre bizonytalanabb. Alapjaiban nem hiszem hogy egy 20 ezres készülék jobb lenne egy 50-60 ezresnél. Ha igy van akkor ott komoly bajok lennének a forgalmazónál vagy a gyártónál !AZért a tippet köszönöm neked de úgy gondolom hogy talán nem ezt a kategóriát keresem. De eddig nem is keresgéltem ebben a kategóriában,gondolván hogy felesleges. De utnáa olvasok ;)

[ Szerkesztve ]

(#3637) Fiktivlife válasza fericske (#3630) üzenetére


Fiktivlife
tag

Ajánlanád másnak is vagy esetleg van ami nem jó benne. Illetve van-e olyan ami mondjuk nálad számításba jöhetne helyette? Jabra T75 nézegttem de nekem annyit már nem ér meg..

(#3638) blueye válasza Fiktivlife (#3636) üzenetére


blueye
veterán

Mi a bajod a kategoriaval?
Az ar?
[geekbuying]

Kozben rajottem h ez neked nem draga hanem olcso :)
Szerintem erdemes neked is visszaolvasnod itt.

[ Szerkesztve ]

(#3639) Fiktivlife válasza blueye (#3638) üzenetére


Fiktivlife
tag

Természetesen semmi. Csak alapból a duplájánál kezdtem a nézegetést .Azt gondolván hogy az ár tükrözi a minőséget. De ha nem annak csak örülni lehet ;) Szóval olvasgatok róla picit. Inkább legyen drágább de ne bánjam meg utólag. Köszi a tippet ,megnézem !!

[ Szerkesztve ]

(#3640) mgy


mgy
senior tag

Fiil T1XS-t használ itt valaki sportoláshoz?
Nem tom, velem van-e mindig baj, de... :D
Elindultam vele bringázni, pont 10 méter után fordultam vissza, úgy fúj benne a szél, használhatatlan. Nem nagyon látom, hogy lehet-e ezügyben állítani valamit. Persze a Decebel simán tudta, mi a dolga. Csak hogy könnyebb legyen a dolgom. ;]

(#3641) fericske válasza Fiktivlife (#3637) üzenetére


fericske
addikt

Ajánlottam is már, de én elsősorban a zenei képességeket veszem figyelembe, és főleg vezetékesekhez viszonyítva. Tws-t keveset hallottam.
Tevi, Hifiman, Sony xm3.
Ezekből a Tevi számomra a befutó, hangminőségre, pedig jóval olcsóbb amazoknál.
De ezek nem csak erről szólnak, hanem egyéb funkcióikat is figyelembe kell venni.
Ezekben a Tevi az átlagot hozza. Nem mindegy melyik zsebbe teszem a telót a stabil jelhez pl.
A tömpe ujjaimmal macerás kivenni a tokjából, lecsúszik róla az ujjam.
Más nincs.

[ Szerkesztve ]

(#3642) Fiktivlife válasza fericske (#3641) üzenetére


Fiktivlife
tag

Köszönöm szépen az infót!

(#3643) kp78


kp78
addikt

Ma megjött Spanyolból a 09.30-án rendelt Edifier x3, ami egy BlitzWolf BW-FYE7-et vált, ha beválik. Nekem a BW is bőven jó volt futásra/bringához, csak a kinézete miatt gondoltam vmi jobban fülbe simulót venni. Pár napot próbálgatom az x3-at, és majd elválik... :)
Amúgy kövezettek meg, de a BW kialakítása nekem minőségibbnek tűnik, a hangzás egy másik "tészta".
Hiányzik (nekem legalábbis egyelőre) az x3 tokjáról a visszajelzés, hogy mennyi töltöttség van benne, illetve, hogy mikor töltődött fel a füles teljesen. Aki régebb óta használja, hányszor tudja feltölteni a fülest vele, vagy milyen gyakran dugja töltőre?
Huawei P30 pro gyári zenelejátszójával a számléptetés nem működik. A hívást fel tudom venni egy érintéssel, de léptetni/megállítani a zenelejátszót nem, akárhányszor is érintem. :F Előre is :R

(#3644) RetepNyaraB válasza -NoVa- (#3628) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Teljesen igazad van, csak a konkrét kérdésre reflektáltam.
De amit lerágtunk már valahol egy-két hete, hogy amint elkezdenek agyi kapacitásra (mérnök) és minőségbiztosításra (megnézik a darabokat, amit a gyártósor kifos magából és a selejtet nem adják el) költeni, beindul az árfolyam felfelé, nem véletlenül.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#3645) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Több, mint egy évig használtam egy Sennheiser Momentum True Wireless típusú fülhallgatót, amit lecseréltem kb 3 hete a Sennheiser Momentum True Wireless 2 típusú fülhallgatóra, erről szeretnék nektek egy rövidebb összehasoníltást írni, hátha jól jön valakinek a választásban.:)
Egyébként az első generációt kb 3x vettem meg, mert voltak idegesítő dolgai a fülesnek, de minden csere után itt lyukadtam ki újra és újra, mert a hangzást, prémium anyaghasználatot és minőséget egyik konkurens terméke se tudta számomra nyújtani, ezért örültem, hogy kijött a második generáció. iPhone 11 Pro Max készülékkel használtam és használom is a füleseket.

Amiben javult a 2. generáció az elsőhöz képest:
- Nincs jelen a "Battery Drain", nagyjából 2 hete töltöttem fel a tokot és még mindig nem világít pirosan a jelző LED. Az első generáció kb 1 hét után már pirosan világított még akkor is, ha nem használtam, csak a tokban álltak a fülesek.
- A Sennheiser applikációjába könnyedén tesre lehet szabni, hogy melyik fülhallgató milyen parancsot hajtson végre a különböző érintésekre.
- Azt kell, hogy mondjam végre normálisan érzékelnek a fülesen található érintő felületek. 50-ből kb 49x azt csinálja, amit én szeretnék, ez az első generáció egyik idegesítő hibája volt.
- Javult a beszédminősége,de távol a tökéletestől, gondolok itt egy AirPods Pro-ra
- Sokkal minőségibb a tokon található gomb, amivel a töltési szintet lehet előcsalogatni. Első generációnál nem minden esetben érzékelte a megynyomást, itt javítottak a nyomásponton.
- Könnyebbek a fülesek érezhetőn, talán minimálisan kisebbek, ettől függetlenül kényelmi szempontból nincs difi az én füleimnél. Általában 1-1.5 órát használom egyhuzamban, sose éreztem kellemetlennek, hogy a füleimben vannak.

Az aktív zajszűrést nem használom, de kipróbáltam és őszintén szólva számomra nem sok különbség van a be- és kikapcsolt állapot között. Jobban szívja az aksit, de gyakorlati haszna nincs. Anno volt AirPods Pro-m, azon sokkal durvábban működött, de a zene minőségét is rontotta, a Momentum nem nyúl a minőséghez, de nem is szűri ki a zajokat annyira.

Hangzásilag szerintem mind a kettő ugyan úgy szól. Nem volt alkalmam mind a kettő egyszerre használni, de kb 8-10 óra hallgatás után kerekedett ki ennek a fülesnek a hangképe, amit valójában tud.

Összességébe számomra megérte a csere, mert "csak" 30.000 Ft-omba került a váltás. Az első generáció betegségeit a második generáció teljesen kijavította. :C

[ Szerkesztve ]

(#3646) blueye válasza Dzsuri89 (#3645) üzenetére


blueye
veterán

Koszi, ritkan jar erre ilyen draga keszulekrol alkotott velemeny.
Melyik konkurenshez tudtad hasonlitani?

(#3647) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Megérkezett majd tesztelem. :C

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3648) FoLey-v válasza FoLey-v (#3647) üzenetére


FoLey-v
addikt

Kényelem szempontból ez a legkényelmesebb. Utána jön Sabbat. :C
Hang alapján olyan kigyenlített,de be kell még járatnom.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#3649) Dzsuri89 válasza blueye (#3646) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Megfodultam a kezeim között és a füleimben:
- Lypertek Tevi
- Airpods Pro (Tudom viccesen néz ki itt a listában, de a többihez képest ad valami pluszt, csak hangzást nem :D)
- Sony WF-1000XM3

Sennheiser Momentum True Wireless --> AirPods Pro --> Sennheiser Momentum True Wireless --> Lyipertek Tevi --> Sony WF-1000XM3 --> Sennheiser Momentum True Wireless --> Sennheiser Momentum True Wireless 2

Ez nagyjából a váltási ciklus :D

Sennheiser márka mellett egyébként a 2 év gari is nagyon csalogató volt, ebben a kategóriában szinte csak 1 év garival vannak fülesek.

(#3650) patomi válasza FoLey-v (#3648) üzenetére


patomi
őstag

Ha a sabbat neked kényelmes, akkor nekem fiil kiesik. Nekem kicsit nagy volt a sabbat és talán kicsit nagynak látom ezt is. Bár a kép csal sokszor. Tevihez képest milyen? (Majd ha járattad)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.