Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) H0r1


H0r1
tag

Sziasztok!

Barátnőmnek szülinapjára vásárolnék egy airpods pro-t. Sikerült a corvinban kipróbálni, fura neki, sose volt TWS-e viszont olyan stabilan állt a fülébe a kis haranggal mint a "forint".

Nekem van egy elite active 65t jabram, de az olyan nagy, hogy abszolút bele sem fér a kagylójába. Túl nagy a ház.

Van tippetek mi lehet még jó egy pici női fülbe? 75t kisebbnek tűnt így elsőre.

Mégvalami. Airpods pro meghibásodásról tudtok? Mert lehet hardveraprón venni 1 év garisat jelentősen olcsóbban mint a bolti ár, de ott 2 év a gari.

Köszönöm!

(#4552) szetcsuszott válasza DrDobos (#4546) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

2 Xiaomi telefon, 2 tws, semmi gond nem volt eddig. Most jön még 2 tws. Annyit tegyél meg esetleg, hogy a Xiaomi telefonon a fejlesztői módba belépsz és ott van valami automata hangerőkorlát, azt kapcsold ki. Note 4-en az a neve hogy "abszolút hangerő funkció letiltása"

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#4553) DrDobos válasza szetcsuszott (#4552) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi nektek a válaszokat :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#4554) jilian


jilian
addikt

Hello!

Szeretnék csak is kizárólag esti mutiplayer játékokhoz fülest venni.
Tehát csak a beszélgetés a cél.
Mit ajánlanátok?

(#4555) pulutodurumo válasza szetcsuszott (#4552) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ne keverjük a szezont a fazonnal. Amiről te beszélsz, az azt kapcsolja hogy az eszközön külön lehessen állítani a hangerőt.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#4556) Csápájev


Csápájev
őstag

Mik a tapasztalataitok,az aktív zajszűrés mennyire valós és jó dolog?
Ha ez valóban ér valamit,akkor inkább szánok még rá kicsit a kosztpénzből :)
Ez a forma szerintetek mennyire használható biciklizéshez?
Sose volt még ilyen fülhallgatóm,azért kérdem mennyire áll stabilan a fülben. [link]

[ Szerkesztve ]

(#4557) szetcsuszott válasza pulutodurumo (#4555) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

"Letiltja a Bluetooth abszolút hangerő-funkciót olyan távoli eszközök esetén, amikor elfogadhatatlanul hangos hangerőt vagy az irányítás hiányát érzékeli" -írja a telefon ennél a beállításnál. Nekem ez hangerőlimitnek hangzik.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#4559) szetcsuszott válasza Xavius (#4558) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

EU raktárból a külföldi rendelés is itt van pár nap alatt...

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#4560) voyager4.4 válasza voyager4.4 (#4549) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Megoldás: bt. letiltása az eszközkezelőben, reboot, füles eltávolítása, bt. visszakapcs., reboot, füles csatlakoztatása. Hátha valakinek majd jól jön.

no fate but what we make

(#4561) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vezeték nélküli fülhallagatók mennyire merülnek ha nincsenek a töltő tokban?
Vettem egy AirPods Pro-t, minden jó, viszont ha nem használom, és nem teszem vissza a tokba, akkor is 5%-ot merül 1 óra alatt. Normális ez? Egyáltalán mitől merül, folyamatosan kommunikál a tokkal, keresi a párosított eszközöket? Akkor ezt még otthon is állandóan tölteni kell. Így viszont nem tudom meddig bírja majd az akku, amit nem lehet javítani, cserélni sem.

[ Szerkesztve ]

(#4562) ollie válasza pinnacle (#4561) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A töltő tok azért van, hogy mindig benne legyen a füles, ha nem használod. Egyébként a normálisabb fülesek maguktól kikapcsolnak pár perc után, ha nem használod, úgy tűnik az apple féle fülesek nem normálisak.

***

(#4563) pinnacle válasza ollie (#4562) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Írják is, hogy minden "okos" funkciót ki kell kapcsolni. Otthon azért jobb lenne ha nem kellene állandóan visszatenni a tokba. Ez a folyamatos töltés sem jó az akkunak. Igen ez az automatikus kikapcsolás hiányzik. Más fülhallgatók nem is merülnek így? Milyen fülhallgatókat tudnátok ajánlani, amiben van ilyen lehetőség és a hangminősége is jó?

[ Szerkesztve ]

(#4564) helixP válasza pinnacle (#4563) üzenetére


helixP
nagyúr

Senki nem tudja, mert senki nem használja így. Ez nem rendeltetés szerű használat. Semmi gondja nem lesz az akksinak.

(#4565) csaba1203 válasza Xavius (#4558) üzenetére


csaba1203
addikt

Sokat nézelődtem hasonló keresés mellett én a Samsung Galaxy Buds+ fogom megvenni.
Van droid és ios készülékem is mindkettővel menni fog.Nálam a hosszú üzemidő nyomott sokat a latba és a telefonom is Samsung azzal tökéletesen fog működni.

(#4566) vicze válasza Yeffy (#4510) üzenetére


vicze
félisten

Azért nem válaszoltam mert a többiek leírták.

(#4567) Yeffy válasza vicze (#4566) üzenetére


Yeffy
veterán

ok.

kozben probalom berendelni az altalad korabban emlitett Xiaomi Line Free nyakpantos fulest, de sehol nem talalom nalunk keszleten, csak Aliexpress es tarsain, nem tudom, Mo-n esetleg van valahol keszleten? mi otthon megbizhato bolt az ilyen kutyukre?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#4568) Fall-N válasza pinnacle (#4563) üzenetére


Fall-N
veterán

Mi gondja lenne az akksinak? Ha feltöltötte a tok a füleseket akkor le is kapcsolja a töltést, nem fog később sem rátölteni (nincs csepptöltés). Az akkumulátornak meg mindegy , mert 80 %-ról 100-ra ha ötször így tölti ugyanúgy egy töltési ciklus, mintha 0-ról 100-ra töltené egyszer. Persze nem szoktuk 0-ról tölteni, ez csak az elmélet. Nekem már a Nillkin 1 éves és érezhetően nem csökkent a kapacitása. Általában napi 2-3 órát megy és egy hétig bírja így pont a tok.

[ Szerkesztve ]

(#4569) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok mi a véleményetek a két fülhallgatóról, vásárolni szeretnék egyet de nem tudok dönteni.

[link]
[link]

(#4570) tigipuf válasza SoundBox (#4569) üzenetére


tigipuf
senior tag

Drágák, ebben az árban nem biztos,hogy a legjobb választás egyik sem.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#4571) SoundBox válasza tigipuf (#4570) üzenetére


SoundBox
tag

Ilyen tudásban milyet éri meg venni akkor?

(#4572) csaba1203 válasza SoundBox (#4571) üzenetére


csaba1203
addikt

Ment Pü!

(#4573) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, van egy fiil t1x füllhalgatóm és ma a bal oldala meghalt.
Tudtok ajánlani valamit amit lehet telefon hÍvásra is használni, zene hallgatásra is, valamint legyen benne gyors töltés és a füles egy töltéssel legalább 5 órát menjen.
Mindezt 20-25K-ért. Köszönöm a segítséget.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#4574) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egy ilyen olcsóbb fülesnek a hangminősége mint az edifier x3 mennyivel rosszabb,mint a gyári samsung akg füles? :B

(#4575) helixP válasza ToBeY (#4574) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem rosszabb, azért az az AKG nem high end :)
Van mindkettő, és a Samsung AKG-ját kevésbé az szeretem, mint az X3-at. Nagyon természetes, kiegyensúlyozott az én fülemnek.

[ Szerkesztve ]

(#4576) patomi válasza ToBeY (#4574) üzenetére


patomi
őstag

Miért lenne rosszabb? kicsit más. AKG: picit több közép, picit kevesebb magas, kevesebb részlet(talán, de ez nem is biztos). Néhány dalban kevesebbnek érződik a mély de néhányban határozottabbnak, pontosabbnak mint az x3. Összességében melegebbnek érzem az AKG-t. Az X3 V-b hangzású, de nem rosszabb szerintem.
Nem tudom generációk között van-e különbség, de nekünk csak S8+-hoz kapott AKG van.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4577) Buzztee


Buzztee
csendes tag

Sziasztok!
Kis segítségre lenne szükségem,ha esetleg valaki tudna segíteni...
Tronsmart onyx free
Csak a balos füles szól,a jobb oldali teljesen süket, a led sem világít rajta. :W
Rossz lenne vagy én néztem be valamit? :F :B
Előre is köszönöm. :R

-Don't hate the playa,hate the game-

(#4578) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello, hugomnak keresek karácsonyra true wireless fülhallgatót. Neki csak olyan kialakítású megfelelő, mint az Apple Airpods. A többi vagy nem áll meg a fülében vagy fáj tőle a füle. Mik jönnének szóba? Ami jól is szól. Előre is köszi.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#4579) ToBeY válasza patomi (#4576) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi az elemzést!Nekem is az S8 kapott AKG fülesem van,és azzal meg vagy elégedve napi használat mellett.

(#4580) patomi válasza ToBeY (#4579) üzenetére


patomi
őstag

Szerintem egész kellemes hangja van az AKG-nak. Azt gondolom, ha nem okoz gondot a picit több magas és mély, tetszeni fog az x3.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4581) -NoVa- válasza patomi (#4576) üzenetére


-NoVa-
őstag

Végre egy valamihez köthető referencia, így már tudom, hogy messziről kerüljem az X3-at :)
Az az AKG nem rossz, még az elfogadható határon billegő V. Nem részlettelen, csak telefonról nem adja le a teljes tudását. A Buds kevésbé V, aki arrafelé keresgél inkább, még mindig ajánlom.

(#4582) ToBeY válasza patomi (#4580) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem is tetszett az Akg és ezért kérdeztem, hogy ahhoz képest milyen az X3

[ Szerkesztve ]

(#4583) terratech


terratech
csendes tag

Sziasztok.

Ismerősöm szeretne egy vezeteknelkuli fulhallgatot, de nincs otthon a temaban, sajnos en sem. Fontos lenne a nagyon alacsony ar, azaz 10 ezer forint alatt. Ennyiert vannak vallalhato minoseguek? Magyarorszagi elerhetosegu kellene. Egy ilyet nezett ki emagon, en ketelkedem benne: https://m.emag.hu/i7s-vezetek-nelkuli-bluetooth-fulhallgato-toltotokkal-iphone-es-android-fekete-i7pg4373/pd/DT0YSZBBM/
Koszi elore is!

(#4584) patomi válasza -NoVa- (#4581) üzenetére


patomi
őstag

Eddig mindenki azt írta a buds-ban sok a mély. Emiatt nem is fordultam felé. Most akkor az AKG-buds viszonya milyen? Az AKG nekem melegebbnek érződik. Viszont pont kellő mennyiségű méllyel. Nyilván nincs annyi összehasonlítási alapom mint neked. Ennél már csak a mifo o5 ami melegebb hangzású szerintem.
Egyébként az x3 pont a számomra elviselhető határon van ebből a szempontból. (Nem bírom a durván pumpáló mélyeket.)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4585) patomi válasza terratech (#4583) üzenetére


patomi
őstag

Alja, pár dolcsis megbízhatatlan vacak.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4586) -NoVa- válasza patomi (#4584) üzenetére


-NoVa-
őstag

Spinfit CP360 eartippel közelebb áll a mélytartományuk, az eredeti aprólyukúval mérve lényegesen basszusosabb az AKG. Aki szerint több a mély a budsban, az az AKG-ben kiemelt csilingelő magasakhoz lőtte be az összehasonlítási hangerőt, nem a beszédhangtartományhoz, abból az AKG túloz. Meg belebrummog a mélye a középtartományba, de ingyenes/filléres fülestől ezekbe kár belekötni, az árához képest csodajó bigyó.

Részletességben, technikában nincs sok különbség, maximum a több magas miatt tűnhet az AKG többnek. A Buds és a + viszont a lineárisabb középtartomány miatt
Nem rossz egyik sem, de azét akad jópár indokom, hogy miért hallgatok általában csak podcasteket rajta, zenére meg inkább valamit dugok a BTR5-re.

(#4587) vicze válasza -NoVa- (#4586) üzenetére


vicze
félisten

Na meg az se mellékes mi van a BTR kimenetén. :)

(#4588) patomi válasza -NoVa- (#4586) üzenetére


patomi
őstag

Köszönöm. :R Érdekes a grafikon is.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4589) helixP válasza -NoVa- (#4586) üzenetére


helixP
nagyúr

Én nagyon értékelem, amikor valaki audiofil és szereti az igényes zenehallgatást, de helyén tudja kezelni az olcsó eszközöket és nem fikáz méltatlanul :R

(#4590) SOAD19 válasza helixP (#4256) üzenetére


SOAD19
addikt

Szia!

Írtad, hogy van mindkét fülesed, vagy csak volt? Ha mindkettő megvan, akkor még tudnál nekem "nézni" valamit. Xiaomit vettem végül, amit eladtam, mert nem lehetett vele számot léptetni. Most érkezett meg az X3-as. A Xiaominál, ennél a számnál, ennél az adott résznél tetszett, hogy milyen jól, részletesen hallható a basszus gitár. Most meghallgattam az X3-assal, és mintha a xiaominál jobb, részletesebb lett volna. De lehet, hogy csak rosszul emlékszek, nem tudom.
Ha Neked, vagy bárki másnak van mindkettő otthon, lecheckolná nekem?
Amúgy tényleg nem kötelesek a webshopok visszavenni a felbontott, kipróbált fülest, arra hivatkozva, hogy higiénia termékek? Most nézem, hogy az edigitalnal van akciós sennheiser füles, aminél azt írják, hogy újracsomagolt.

(#4591) tomp


tomp
félisten

Másodjára játszotta el a ProStereo H3 fülesem, hogy kapcsolódás után LDAC-n gyenge vételt mondja be, közben csipog és folyamatosan szaggat a hang. Első alkalommal a sokadik ki-be kapcsolás segített csak. Most az első ki-be után megjavult.
Mi lelte ezt? A hiba jelentkezísénél ha átkapcsolok SBC-re, ott jó lesz. LDAC-n dobja el magát. Mindegy, hogy milyen bitrate.

(#4592) Jano_023


Jano_023
őstag

Ezt ma találtam, nem tudom emnnyi van belőle, de nagyon jó ajánlat. 1more vezeték nélküli füles. Eredeti ára 100$
Alza link

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#4593) vond válasza SOAD19 (#4590) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Járasd egy bő napot. Még jobb lesz. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#4595) SOAD19 válasza vond (#4593) üzenetére


SOAD19
addikt

A xiaomi se volt bejáratva. Valószínűleg marad az x3, úgyis főleg bringázáshoz használom majd, úgyhogy itt tudok annyira a zenére koncentrálni zenehallgatás alatt. Attól nem is beszélve, hogy lehet továbbra is, csak az egyik felét fogom használni, hogy a másik fülemmel érzékeljem a külvilágot.

(#4596) patomi válasza SOAD19 (#4590) üzenetére


patomi
őstag

Spotifyn jobban szól, 1:56-körül lép be határozottan. Szerintem teljesen rendben van.
Jó kis dal :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4597) SOAD19 válasza patomi (#4596) üzenetére


SOAD19
addikt

Itt ismertem meg a zenekart, itt a ph!-n. Jó kis zenét csinálnak.
Más: telefonon a Bluetooth jel melletti töltöttség jelzése a töltő doboz töltöttségét mutatja, vagy a fülesekét?

(#4599) Fall-N válasza SOAD19 (#4597) üzenetére


Fall-N
veterán

Az mindig a füles. A tokot tudtommal nem mutatja a BT szabvány szerint csak ha van a gyártónak saját alkalmazása. Egyébként sem kommunikál a tok sehogyan, az csak egy "powerbank" amihez a réz érintkezőn keresztül csatlakozik és abban van egy kapcsoló, ami érzékeli a füleseket, ha beteszed a tokba (benyomódik az érintkező). Ha kiveszed akkor a kapcsoló érzékeli és bekapcsolódnak a fülesek.

Szóval kell hozzá egy gyártói alkalmazás és a tokba is valami vezeték nélküli cucc hogy tudjon kommunikálni a fülesekkel. Ez általában kimarad, mert egyszerűbb a tokba LED-eket rakni. Igaz attól még a telefon nem mutatja.

(#4600) SOAD19 válasza Fall-N (#4599) üzenetére


SOAD19
addikt

Értem, köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.