Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) fabri07 válasza patomi (#3950) üzenetére


fabri07
aktív tag

Bocsi, ha félreérthető volt, de persil jól mondta :D

(#3952) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Megjött az Edifier tws nb2 fülesem. Alirol lengyel raktárból 4 nap alatt, amin azért meglepődtem alaposan. Eddig tetszik, persze még kell neki idő. Ami már sajnos nem fog javulni, hogy nekem halk egy kicsit. Remélem meg tudom szokni.

(#3953) patomi válasza hkari (#3952) üzenetére


patomi
őstag

Nekem pont fordítva, sosem használom 60% hangerő felett mert sok :D Rengeteg idő lesz a bejáratás, de meglepően jól fog szólni. Mélye kicsit sok számomra, pedig nem az basszusőrült.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3954) vicze válasza fabri07 (#3947) üzenetére


vicze
félisten

Több mély nem egyenlő azzal, hogy jobban szól, nagyon nem. Továbbra is elég sokan keverik ezt úgy látom... :U
A másik dolog, hogy Buds-hoz kell az androidos app, így iPhone-hoz semmilyen formában nem ajánlott.

(#3955) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Miből látom, hogy tölteni kell a tok aksit? Jelezni fog az elöl lévő két led valamelyike?
QCY QS2

(#3956) patomi válasza user112 (#3955) üzenetére


patomi
őstag

Semmivel nem jelez. időnként tedd fel tölteni. De úgyis észre veszed ha nem tölti fel a füleseket. :D

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3957) fabri07 válasza vicze (#3954) üzenetére


fabri07
aktív tag

Tudom azért mondom, hogy aki szeretne Iphone-hoz, az inkább mást nézzen annyiért.
Nem mélyre gondoltam, összességében jobban tetszett a hangkép.

[ Szerkesztve ]

(#3958) hkari válasza patomi (#3953) üzenetére


hkari
őstag

Megnézem más telefonnal majd, mert s10-el eddig minden halk volt :D

Igen van mély bőven, de érezni hogy nagyon kontrollált, nem brummog össze vissza. :)

Plusz aminek örülök, hogy hasonlóan a Buds-hoz stabilan és gyorsan csatlakozik, és erős a jel is, mert nem szaggat ha zsebre rakom a telefonom. Blitzwolf fülest zsebre rakott telefonnal nem tudtam használni :U

(#3959) patomi válasza hkari (#3958) üzenetére


patomi
őstag

Valami beállítási gubanc lehet, nekem A50-nel tökéletes. Igen pontosan, nem az a brummogós. Szerk. Talán az egyetlen negatív, hogy hangerő nem állítható érintéssel.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3960) persil válasza hkari (#3958) üzenetére


persil
nagyúr

"Blitzwolf fülest zsebre rakott telefonnal nem tudtam használni :U"

Na en ezektol kapok gorcsot, nagyjabol az azonnal felegetnem az egesz ceget erzes fog el. :D
Ha ennyit tud az adott fules, akkor legyartani is kar volt, ez az egyetlen letezo funkcioja, hogy jojjon ki belole a hang, semmi mas.
Atom gaz.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3961) hkari válasza persil (#3960) üzenetére


hkari
őstag

Ne is mond... Egy blitzwolf fye7 egyébként, ami meglepően jó hangot présel ki magábol. Csak néha nem szól csak az egyik fele pl.. Plusz zsebrevágott telefonnal szaggat. Más baja nincs :D

(#3962) Hzi válasza Hzi (#3944) üzenetére


Hzi
aktív tag

Sziasztok!
Nincs ötlete senkinek? :((
A P20 más bt eszközökkel rendben csatlakozik és jól szól.
A füles nemcsak másik telókkal, de régebbi tablettel is rendben működik.
A P20 4.2-es, a füles 5-ös, de ez elvileg nem lehetne gond.
:F

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#3963) persil válasza hkari (#3961) üzenetére


persil
nagyúr

De erted, nagyjabol mar mindent is tudnak a fulesek, de a letezo legalapabb funkcio meg szar. :D
Es akkor annyival el van intezve a vilag 99%-nal, hogy "ennyit tud a BT 🤷" :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3964) kp78 válasza hkari (#3961) üzenetére


kp78
addikt

Én a szóban forgó BW FYE7-et szoktam néha beszélgetésre (is) használni.
Múltkor a bal füles akksiját rendben "kibeszéltem", majd tokba be, jobbos meg ki.
Rendben csatlakozott is a telefonhoz, de azt látom, hogy a telefon fel-fel villan pár percenként. Megnéztem, és állandóan megszakadt, majd ismételte a telefonhoz csatlakozást. :U De hívás közben nem, csak stand by alatt..
Amúgy futás közben a szaggatást én is tapasztaltam. Szoktunk néha úgy futni, h ugyanazt hallgatjuk és csak egyik fülbe tesszük az egyiket. Ilyenkor direkt úgy futunk egymás mellett, hogy ha nekem a jobbos, neki a balos fülében van, akkor nekem jobbra essen a futópartner, és ne legyen még a két füles között a nagyobb távolság is. De amúgy nem is annyira ilyenkor szokott szaggatni, hanem ha csak az egyik fülembe teszem be, a másikat meg bekapcsolva zsebre teszem. :F Szóval ez a része tényleg nem annyira acélos az FYE7-nek, a többi BW füles nem tudom hogy teljesít ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#3965) hkari válasza kp78 (#3964) üzenetére


hkari
őstag

Kár érte, mert hangra tényleg tetszik. Plusz azzal nincs hangerő probléma az biztos ;] Reménykedtem, hogy lesz rá valami FW frissítés, de sajnos nem lett.

[ Szerkesztve ]

(#3966) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A 10k körüli árban még mindig edifier x3 best?
Van esetleg más is amit itthon is megvehető? :B

(#3967) cicur99 válasza ToBeY (#3966) üzenetére


cicur99
tag

Még 2 napig akciós az Alien Secret QCC010 (US20.29 Free Shipping). Jókat olvasni róla. Head-fi-n. Egyesek az X3-nál is jobbnak tartják. Már vettem egyet és most rendelem a másodikat.
Nagyon kényelmes, rendkívül jól szól. A forrás Shanling M2X, FLAc, DSD stb volt. Az X3-al nem tudtam összehasonlítani mert nincs a közelemben senkinek. APTX - QCC3020 chip.

[ Szerkesztve ]

(#3968) Zoleee83 válasza hkari (#3961) üzenetére


Zoleee83
addikt

Akkor ott valami más gubanc van.
Szintén volt FYE7-em, de eddig az Edifier X3 , és a Soundpeats TrueDot-on kívül az a füles volt a legatomstabilabb' jelben. Nagyon ritkán szakadt meg, egy baja van annak a fülesnek, hogy bántóan sok a mélye, legalábbis nekem. (X3 eddig a legkiegyensúlyozottabb számomra, + a TrueDot picivel több méllyel)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#3969) ToBeY válasza cicur99 (#3967) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a tippet és tök jó lenne,de ezzel is hasonló a bajom: aliról kell rendelni.... :B (nincs ismerős aki tudna nekem..)

(#3970) vond válasza cicur99 (#3967) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igazán köszi, hogy belinkelted. :R Tényleg nagyon jó vétel. De most vehetek egy ilyet is az X3 mellé. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3971) vond válasza ToBeY (#3969) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha csak ez a gond, rendelek én Neked, csak írd meg a címedet privátban, és utald el az árát. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3972) persil válasza ToBeY (#3969) üzenetére


persil
nagyúr

Ehhez minek ismeros?
Egy perc kb a fiok letrehozasa.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3973) DVlad


DVlad
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#3974) helixP válasza ToBeY (#3966) üzenetére


helixP
nagyúr

Amúgy az X3 ban az a legnagyobb előny, hogy nagyon apró a tokja. Szinte része sem veszem ha nálam van.

(#3975) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

sziasztok!
tavaly már gondolkodtam egy TWS fülesen, aztán csak egy kábeles BT-s (a kategória pontos megnevezését sajnos nem tudom) vásároltam. azóta viszont rájöttem, hogy mégis jobb lenne egy tws füles, kényelmi és tárolási szempontokból is.
eddig igazándiból a Xiaomi Mi Airdots Lite és az AirPods 2 között gondolkodom, árban elég nagy eltérés van a kettő között. megéri 30 ezer forinttal többet fizetni az AirPods-ért, tud annyival többet, vagy inkább érdemesebb az olcsót megvenni? esetleg van valami jobb ezeken kívül?

(#3976) blueye válasza kalanchoe (#3975) üzenetére


blueye
veterán

ar/ertekben biztos h nem eri meg
A topic nagy resze arrol szol h super TWSek vannak joval olcsobban.

(#3977) ollie válasza blueye (#3976) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A francokat nem. Az olcsóbbak lehet hogy jól szólnak, de kényelemben a béka segge alatt vannak.

***

(#3978) patomi válasza ollie (#3977) üzenetére


patomi
őstag

X3 kényelmesebb viselet mint pl. a Jabra 65t. És, szerintem jobban is szól. Sajna a 65t elég duci, persze szolgáltatásokban jobb. Csak az pont nem érdekel. A mifo o5 meg 6 óra múlva is olyan mintha nem lenne semmi a fülemben.
Ettől függetlenül öcsém is megvette az airpods2-t és nem bánta meg. Elégedett vele, persze Apple készülék mellé.

kalanchoe
Mint írtam Apple mellé ajánlott. Inkább mint bármelyik szaomi.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3979) ollie válasza patomi (#3978) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 65t már 3 éves, a 75t kényelmesebb viseletben.

***

(#3980) patomi válasza ollie (#3979) üzenetére


patomi
őstag

Csak ellenpéldát hoztam erre: kényelemben a béka segge alatt vannak Nem tudom melyik fülesre gondolsz, amelyik ennyire rossz viselet, de talán eddig a legnagyobb fülesem a sabbat e12 volt és azt sem mondanám kényelmetlennek.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3981) blueye válasza ollie (#3977) üzenetére


blueye
veterán

Pardon, gondoltam kifejtem a tapasztolatomat néhány TWS után.
A kényelem nagyon relatív dolog de csatlakozom patomihoz, az o5 jó példa erre.

(#3982) ollie válasza patomi (#3980) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kényelem nem csak azt jelenti, hogy jól, kényelmesen ül a füledben, hanem az extra szolgáltatások. Pl. el nem tudom képzelni, hogy hearthrough nélkül használjak fülest, mert egyszerűen sok macera a nélkül. Vagy olyan apróságok, hogy kiveszed a füledből, és magától leáll a zene, több éves szoftver support, és még sorolhatnám. Az olcsóságnak megvan az ára. Nem akarok lebeszélni senkit arról, hogy olcsót vegyen, de a drágább nem azért drágább, mert túlárazták, hanem extrákat kapsz hozzá, amit az olcsóbbhoz nem.

***

(#3983) patomi válasza blueye (#3981) üzenetére


patomi
őstag

B@sszus annyira ikonná vált az o5 hangja számomra, hogy mást lassan be sem fogad a fülem. Ha valamit nem tudok az x3 és e-közé tenni hangban annak nálam nincs helye. Most itt az fw1 is, ami tök jól szól, de kicsit hiányzik az o5 melegsége. Bármilyen illesztékkel próbálom. Talán a szivacs áll legközelebb hozzá, viszont azt macera kiszedegetni fülből. Még várok pár dugeszt, ha nem lesz áttörés mennie kell.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3984) patomi válasza ollie (#3982) üzenetére


patomi
őstag

Azokért az extrákért durván megfizettél. Egy edifier x3 itthon 12k. ehhez semmi extra nincs. Jabra 75t 60K. Könnyen ki tudod számolni mennyit fizettél a "kényelemért". Ki-ki eldöntheti, hogy megér-e ennyit neki.
Ne érts félre, megértem, hogy ezek neked fontosak.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3985) ollie válasza patomi (#3984) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ennél azért jóval több extra van, és pár teljesen nélkülözhetetlen már a számomra.

***

(#3986) blueye válasza patomi (#3983) üzenetére


blueye
veterán

Megertelek. Az uj X3-ra gondolsz vagy a regire vagy mindegy?

Megszolalt az o5-om :)
Valami kontakthibat sejtek, nem tudom ki tud ilyesmit itthon javitani de otthon ha nem razom a fejem kivaloan szol. Persze igy nem teljes erteku de akkor is orulok.

Erre az Alien Secret QCC010 -re nem palyazol?

[ Szerkesztve ]

(#3987) helixP válasza blueye (#3986) üzenetére


helixP
nagyúr

Melyi az új, és melyik régi? Erről még nem is hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#3988) patomi válasza blueye (#3986) üzenetére


patomi
őstag

Szerintem tök egyformán szólnak. Mivel párom lenyúlta kevés a tapasztalatom vele. A plusz a szín, meg a typ-c csati és az igényesebb csomagolás.
Az Alien nem mozgat. Ezt a szintet kiszolgálja az x3. Még egy Mifo o7-et szeretnék, ha lehet 2 armaturával. Nem is tudom, még nem is láttam itt senkit aki jelezte, hogy o7-e van.

helixP .. Van a sima x3 és az x3 to-u. pont itt írtam a különbségeket, itt meg képek: [link]

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3989) blueye válasza patomi (#3988) üzenetére


blueye
veterán

Az o7 engem is mozgat :)
Ne felejts el szolni ha latsz ra vmi jo akciot, alaparon kicsit horror egy TWSert (szerintem)

(#3990) patomi válasza blueye (#3989) üzenetére


patomi
őstag

Sajna mikor volt jó áron geeken, nem csaptam le rá, pedig ha jól emlékszem 109$ volt az ára. Most meg mindenhol 160 vagy több. TFZ x3 meg már sehol sincs.(tesója) De ha látok jó áron szólok :K

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3991) helixP válasza patomi (#3988) üzenetére


helixP
nagyúr

Ja, hogy a to-u az új. Azt hittem, az egy almárka.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3992) kp78 válasza blueye (#3986) üzenetére


kp78
addikt

"Erre az Alien Secret QCC010 -re nem palyazol?"

Ez "rendes" gombos, vagy érintős? :U
Szimpatikus, h van töltöttségjelzés a tartón.

(#3993) blueye válasza kp78 (#3992) üzenetére


blueye
veterán

(#3994) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Ma délelőtt (kb 1,5 hónappal a megrendelést követően) megérkezett a Fill T1 XS, hamarosan nyilatkozom róla. :))

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#3995) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Van esetleg köztetek olyan, akinek össze tudta hasonlítani az edifier tws nb2, és az Apollo Boldot?

Tetszik ez a nb2, de nekem valahogy nem elég dinamikus a hangja. Mit tudhat az apollo hozzá képest? Vagy tudtok esetleg bármi mást, ami jobb lehet nekem?

Köszi a segítséget! :R

(#3996) patomi válasza hkari (#3995) üzenetére


patomi
őstag

Scarbir oldalán, de a head-fi-n is van összehasonlítás. Mi nem dinamikus az nb2-n? Bejárattad? Esetleg érdemes más tipet rátenni sokat változtat a hangján.(csak fel kell szuszakolni tövig, h vissza menjen a tokba)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#3997) trouble


trouble
senior tag

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék !
Adott egy SoundPeatsTrueFree jószág.
nem tudom rávenni, hogy egyszere az L és az R is szóljon.
Vagy az egyikhez csat, ez szól, vagy a másikhoz az szól. :W
Ezt már korábban is csinálta, de elfejtés újra felismerés után ok volt.
Most minden hiába :F
Vkinek ötlete, köszönöm !
[kép]

(#3998) valeno


valeno
tag

Sziasztok!
Nem feltétlenül vezetéknélküli, de fülhallgatóhoz kapcsolódó kérdésem lenne. Van egy vezetékes earpods-om és úgy veszem észre hogy a kis rács eltömődött, emiatt pedig mintha halkabban is szólna. Mivel ajánlott ezt megtisztítani, homemade megoldásra gondolok? :)

[ Szerkesztve ]

(#3999) FoLey-v válasza A_ScHuLcZ (#3994) üzenetére


FoLey-v
addikt

Sok szerencsét én még azóta is szomorkodok,hogy a jobb oldali nem szól. :O

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#4000) blueye válasza FoLey-v (#3999) üzenetére


blueye
veterán

Vegul kertel refundot?

Nekem ugy nez ki h a felet ( :) ) megteriti a geek.
Ha veszek egy uj mifo o5 pro-t az kompatibilis lesz a regivel? Tehat ha ujraparositom a telefonnal a ket kulonbozo headset-bol szarmazo fulest mukodni fog?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.