Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-16 14:42:11

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdezel:
1. Olvasd el ezt az összefoglalót!
2. Vedd figyelembe, hogy a fülhallgató higiéniai termék (így nem küldhető vissza webshop vásárlás esetén sem! - akadnak kivételek), így nehéz javaslatokat adni, mert nem rendelkezünk annyi releváns tapasztalattal!
3. Rengeteg a szubjektív dolog, például: egyéni a hallás, egyéni a fül kialakítása, egyéniek az igények stb.
4. Találd ki, hogy milyen kialakításút szeretnél!
5. Határozd meg, hogy milyen célra kell! (Sport, hívás, zene stb., ezekben érdemes prioritást állítani)
6. Fontos szempont, hogy milyen eszközzel fogod használni! (pl iPhone nem támogat LDAC-ot)
7. Mennyit szánnál rá?
8. Olvass tesztoldalakat, nézz teszt videókat, próbáld szűkíteni konkrét típusokra!
9. Érdemes prioritást állítani a különböző extra funkciók terén is, pl Multipoint, ANC, akku kapacitás, hangkarakter stb (ez nagyban összefügghet, hogy milyen célra használod (6. pont)).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Fall-N válasza ollie (#4897) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem csak a JBL, hanem a legtöbb klasszik audiómárka (Harmann Kardon, Bose, JBL stb.) túlárazott. A JBL még aránylag elviselhető lenne, de túlságosan mélyre van hangolva, bár a drágább fejhallgatóik már nem olyan rosszak.

De általánosságban a legtöbb magyar boltban kapható kacat túlárazott. Tele vannak a boltok OEM címkézett Hama, Skullcandy, JBL stb vackokkal egy sem éri meg az árát. De a csúcsot ez viszi nálam az AAC támogatással a Sennheiser Momentum 2 árában: [link] Ennyiért hiába jól szól viszonylag, rohadtul túl van árazva.

(#4902) Tin válasza Fall-N (#4901) üzenetére


Tin
veterán

A legtöbb márka a Samsungé a Harmanon keresztül: AKG, Bang & Olufsen, Becker, BSS Audio, Crown, Harman Kardon, JBL, Lexicon, Mark Levinson, stb. Ők pozícionálják az egyes brandek árfekvését.

(#4903) Fall-N válasza Tin (#4902) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezzel tisztában vagyok és igazad van, ugyanazok állnak a stratégia mögött. :K Ugyanúgy a Hama alá tartozik a Thomson is. Bár a Thomson már rég nem az a Thomson, ami régen volt. Sennheiser is drágán adja a dolgait, de ott van érdemi fejlesztés és minőség is, aminek megkérik az árát vastagon.

(#4904) xabolcs válasza vicze (#4860) üzenetére


xabolcs
őstag

Kiprobaltam azt a pulseaudio-modules-bt PPA-t, amit talaltam.

Eloszoro folrakva nem mukodott, le is szedtem. Ugyesen elrontotta az addig mukodo PulsaAudio konfigomat. :DDD

Aztan megegyszer folraktam, es poccre indult! :F
Mukodik es automatikusan a legjobb kodekre kapcsol! :K

LC-BT2: LDAC, feheren villog
Mi TW Earphones 2s (TWSEJ07WM, global): AAC

Ami erdekes, hogy bar ott van a tobbi kodek, megsem lehet atkapcsolni egyik fulhallgatonal sem: Unavailable profile
Dec 17 17:13:52 pulseaudio[4419]: W: [pulseaudio] module-bluez5-device.c: Refused to switch profile to a2dp_sink_aptx: Unavailable profile
Dec 17 17:13:54 pulseaudio[4419]: W: [pulseaudio] module-bluez5-device.c: Refused to switch profile to a2dp_sink_sbc: Unavailable profile
Dec 17 17:13:56 pulseaudio[4419]: W: [pulseaudio] module-bluez5-device.c: Refused to switch profile to headset_head_unit: Not connected

Es sajnos a HFP/HSP Not connected gondot se oldja meg a TWS-nel. :))

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4905) vicze válasza xabolcs (#4904) üzenetére


vicze
félisten

Mondjuk elég furcsa, hogy egyes TWS-ek mennek míg mások nem, vagy inkább egyes eszközök.
Lehet ennek van köze hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#4906) norby_42 válasza xabolcs (#4904) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azt próbáld ki, hogy a fülesnél disconnect és újra connect. Néha kell hozzá, hogy működjön.
Szánalmas ez egyébként, sok éves probléma

Eat pasta, run fasta

(#4907) xabolcs válasza vicze (#4905) üzenetére


xabolcs
őstag

Nem tudom mitol van ez.

Ahogy mar korabban irtam, az FW1.4-gyel a LC-BT2 is megbolondul a HSP/HFP ugyben. :U

#4906 | norby_42
Windows-on es Androidon nincs ilyen problema, illetve a keszulek kapcsolatban van a szamitogeppel, mert az A2DP nagyszeruen mukodik, szoval ez a "Not connected" uzenet csak egy felrevezeto uzenet.
Biztos valami szuper ujitas ezekben a profilokban, amit nem tamogat a Linux.
Azert gondolom ezt, mert a LC-BT2 eseten szoftveresen eloidezheto.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4908) Zοltta


Zοltta
senior tag

Van valakinek már hossszab élménye az Edifier X3 -al mostanság ? :)

- Akksi idő
- Hang minősége
- Minden zenét meghallgatok, minimaltol hardstyle-ig ( kivéve komoly zenék :D )
- Hogy viselkedik hosszabb ideig a fülben.

Azt hiszem ,hogy ennyi köszi :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#4909) helixP válasza Zοltta (#4908) üzenetére


helixP
nagyúr

Sok kérdésre választ találsz, ha visszaolvasol.

- Nekem még nem sikerült lemerítenem, több teszt szerint 4-6 órát bír. (A tok még 3-4x tölti)
- Árának bőven megfelelően, sőt felette. Nekem természetes hangzása van, nem annyira V, mint a Xiaomik, például, vagy a Samsunghoz adott AKG.
- Helyes. A zene az zene, ne legyél válogatós (itt volt kérdés? :D )
- Én észre sem veszem, hogy bent van, akár hosszabb távon sem. Van olyan kényelmes mint a Xiaomi Airdots, és kényelmesebb, mint a KZ S1

[ Szerkesztve ]

(#4910) Zοltta válasza helixP (#4909) üzenetére


Zοltta
senior tag

Folyamatosan olvasom a forumot, csak kiváncsi vagyok ,hogy mindegyik szállitmány, amit ide haza megkapnak a srácok/lányok, ugyan ugy teszi a dolgát stabilan :)

És honnan jobb rendelni Aliexpress és lengyel raktár/depó?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#4911) helixP válasza Zοltta (#4910) üzenetére


helixP
nagyúr

A leggyorsabb az itthoni forgalmazás, de az a legdrágább, aztán a lengyel vagy spanyol raktár (kb. Ugyanannyi idő), legolcsóbb persze Kína. Én 5000 körül vettem onnan a harmadikat:)

[ Szerkesztve ]

(#4912) ttomas2005 válasza vicze (#4900) üzenetére


ttomas2005
csendes tag

Értem, ez esetben együtt élek majd vele. Köszönöm szépen!

(#4913) previa69


previa69
csendes tag

Üdv
LG HBS900 használok úgymond munkára, autóból beszélek az ügyfelekkel.
Én remekül hallom őket, ők viszont az én hangomat gyengén hallják bezavar az autózúgás.
Van valami profibb akár több mikrofonos rendszerű bt head-set ?
Gondolom ha a mikrofon közelebb van a számhoz akkor jobban hallanak és kevésbé jön be a külső zaj. Van egy Nokia BH-905i-m, az kicsit jobban teljesít, valószínűleg mert több mikrofonos, de az meg fejhallgató és nem annyira praktikus a fel meg levétele vezetés közben.
Szeretnék valami használható készüléket venni már elsőre.
Ezek nem olyan olcsó dolgok hogy feleslegesen vásárolgassak :(

(#4914) Garfield85


Garfield85
tag

Sziasztok! Jabra Elite 65t érdemes venni? Kb 20000 forint. Akinek van hány órát bír? Tesztnel olvastam,h kényelmes,nem esik ki a fulbol. Akinek volt vélemény? 75 T már a duplája lenne. Creativ outlier air sport vagy golfot néztem ki csak már nincs jó árban.

(#4915) patomi válasza Garfield85 (#4914) üzenetére


patomi
őstag

Az jó ár, ha új nagyon jó. Kb 4-4,5 óra az üzemidő. Kényelem relatív, elég nagy darab. Gombok jók rajta. Hangja kellemes. App is van hozzá.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4916) Garfield85 válasza patomi (#4915) üzenetére


Garfield85
tag

Az alkalmazásban mit lehet állítani? Hangzás,gombok vezérlése,töltöttség kijelzés? 75nel úgy látom lehet,65re nem tudom. Újonnan lenne a 65os üzletben,helyben 2szinben van.

(#4917) patomi válasza Garfield85 (#4916) üzenetére


patomi
őstag

EQ, környezeti mod, sw. frissités, meg pár dolog még biztos. Ennyiért erősen BB.
‐-----------
Szerk. Ezek meg egyszerre futottak be:

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4918) Yanchi8


Yanchi8
csendes tag

Hali!

Van egy Jbl tws225 fülesem. Tökéletesen funkcionál a bal oldala, viszont a jobb az néha hajlandó tölteni, néha nem. (inkább nem, most pl totál le van merülve) Azt is látom, hogy mondjuk ahogy berakom a jobbos fülest a tokba, felvillan a tok töltöttség jelzője, viszont a fülesen lévő led nem világít, vagy csak rövid ideig. (ez jelzi ugye az aktív töltést)
Sajnos a vásárlásról nem találom a papírokat, így garis javítást nem tudok kérni. Esetleg van olyan szerviz, ahol ilyenekkel foglalkoznak? Esetleg tudtok valami hard resetről, ami esetlegesen helyrerakhatná ha szoftveres gubanc van?

(#4919) tomp válasza patomi (#4917) üzenetére


tomp
félisten

Arra az X5-re nagyon kíváncsi vagyok!
Majd ugye írsz róla véleményt? :)

(#4920) Yanchi8 válasza Yanchi8 (#4918) üzenetére


Yanchi8
csendes tag

Annyival még kiegészíteném, hogy ahogy elalszik a töltést jelző led a fülesen, nem csatlakozik a telefonra automatikusan, mint amikor kiveszem. Tehát érzékeli, hogy még mindig bent van, csak valamiért nem hajlandó tölteni huzamosabb ideig.

(#4921) Thermy


Thermy
tag

Sziasztok! Mi jelenleg az ajánlott vezeték nélküli fülhallgató? 50.000ft a plafon, én kettőt néztem ki. Egyik az Beoplay E8 Natural a másik pedig Harman Kardon Fly TWS True, melyik lenne a jobb, vagy ilyen árban mi lenne amit ajánlanátok? :R

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#4922) Fall-N válasza Yanchi8 (#4920) üzenetére


Fall-N
veterán

A csatlakozókat próbáltad tisztítani? Mármint a fülesen lévőt, ami a töltődobozhoz érintkezik. Ha el van römődve az a két kis lyuk, akkor nem tudja tölteni és ha le van merülve akkor érthető is a hiba. Ettől függetlenül lehet, hogy akksihibás, de egy próbát megér, hátha nem hardveres a probléma.

Velem már fordult ilyen elő és nem is tudta tölteni a fülest. Tűvel kipiszkáltam a koszt és azóta is jó. Időnként nem árt alkoholos tisztítás a füles érintkezőinek.

Thermy: Én Lypertek Tevit vennék. Itthon 40ezer Ft körül van, Kínából kijön 25ezer Ft-ból is.

[ Szerkesztve ]

(#4923) Thermy válasza Fall-N (#4922) üzenetére


Thermy
tag

Jobb mint az említett nagy márkák?

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#4924) Csápájev válasza patomi (#4917) üzenetére


Csápájev
őstag

Kíváncsi leszek a tapasztalataidra :)Főleg a samura, amire nem csaptam le :D :W

[ Szerkesztve ]

(#4925) patomi válasza tomp (#4919) üzenetére


patomi
őstag

Nos, kicsit halgatgattam őket és azt kell mondjam az Edifier X5 = Edifier x3. Talán picit szelídebb basszus, de inkább placebo. Amúgy nagyon kényelmes minőségibb benyomást nyújt mint az x3. Pálcika nem zavaró, sőt, nekem bejön. Az érintésérzékelés szerintem jobb mint x3-nál. Nem biztos, hogy a felárat megéri. Telefonálni jobb mint az x3. Csendben tökéletes, kis zaj mellett a fenti háromból a legjobb. Galaxynál fura volt páromnak, hogy a hang mikor jött akkor tök jó volt, majd a szüneteknél beengedte a külső zajokat. Kicsit szakadozottá vált ezáltal.

A Galaxy buds nagyon megéri azt az árat amit adtam érte. Samu telefon mellett az app támogatás is kedves dolog, jól kiegészíti a fülest. Az EQ dinamikus módban tetszett a legjobban. A környezeti mód is jól működik. A hangja nagyon kellemes, órákig el lehetne hallgatni. Végre a spinfit cp360 is méltó társra talált. Nekem nagyon tetszik ez a sárga szín is. Biztos vagyok benne, hogy a kedvenceim közé emelkedik ez a füles.

Kiegészítésként megkapta kék szilikon tokot is. (Csápájev nem tetszene a hangképe)
A QCY T10 legnagyobb meglepetés a három közül. Nagyon tiszta kellemes hangzás, olcsó ár jellemzi. Ebben nem a KZ S1 féle armatúra van(ráadásul dual). Minden tartomány szépen szól, de nincs meg benne a Mifo féle meleg hatás. Inkább nagyon kicsit V. Telefonálni is jó vele, kicsit az Edifier x5 alá helyezném ebben. Viszont az érintő felületet eltalálni szinte lehetetlen. A gyári illesztékek vackok, rá kellett tennem a misodiko TWS-Joy 3. pár harangot amivel éppen, vissza megy a tokba.

Nekem sikerült $20-ért megcsípni, de a jelenlegi $25-$27 körüli árat is bőven megéri.
Üzemidő, illetve tok, akkukapacitást illetően nincs még tapasztalatom velük.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4926) tomp válasza patomi (#4925) üzenetére


tomp
félisten

Nagyon nézegetem ezt az X5-öt. Nem tudom megrendeljem e a OnePlus Buds Z mellé...
X5-nél mutatja a telefon a 2 füles akksi töltöttséget külön-külön? Illetve ha a 2 füles a tokban van akkor a tok töltöttségét is?
Ami nem tetszik a OnePlus fülesben, hogy le kell venni a Gain értéket -3dB-el, hogy ne legyen túlsúlyban a mély. De ez csak az UAPP appban megy.

(#4927) Csápájev válasza patomi (#4925) üzenetére


Csápájev
őstag

:R

(#4928) patomi válasza tomp (#4926) üzenetére


patomi
őstag

Nem mutatja, csak egy értéket mutat. Tokot meg semmi. Basszus teljesen rendben szerintem, de ez ugye szubjektív ki mennyit visel el. Mindenesetre nem telepszik rá a hangképre, EQ-csak ha muszály akkor használok.

Cápájev , mondjuk van meleg karakter az eq szekcióban, ahol kicsit kevesebb a magas.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4929) tomp válasza patomi (#4928) üzenetére


tomp
félisten

ohh az eléggé nem jó.
Azért egy ilyen adat eléggé kényelmes. Könnyebb tervezni.
Gain-t visszafogva már a Buds Z-nél sem lesz a magas elnyomva. Csak ugye az android-on nincs állítható EQ csak Atmos EQ van. Az pedig csak Atmosnál mutatja meg értelmét.

(#4930) vicze válasza patomi (#4925) üzenetére


vicze
félisten

"Samu telefon mellett az app támogatás is kedves dolog"
Bárminlyen Androidos telefonnal ugyan úgy működik, app van Windowsra is.
Buds+-nál iOS-re is van app támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#4931) Fall-N válasza vicze (#4930) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez így van, csak azt nem írta le, hogy Samsung telefonnál az az előny, hogy van Samsung Scalable kodek is az SBC/AAC mellett. Ha nem Samsung akkor mindegy, mert maximum az AAC fog menni. Na meg persze nem az összes Samsung támogatja.

(#4932) vicze válasza Fall-N (#4931) üzenetére


vicze
félisten

Na mondjuk az is hülyeség Samung részéről, hogy a
scalable csak felsőbb kategóriásokban van, nekik végképp nem kerülne semmibe. Az meg örök rejtély marad melyik TV-k támogatják, pedig nem lenne egy utolsó szempont.

[ Szerkesztve ]

(#4933) Fall-N válasza vicze (#4932) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen, horror kideríteni sajnos, hogy mit támogat egy TV. Saját Philips TV-mnél sem sikerült, pedig minden dokumentumot letöltöttem hozzá. Annyi derült ki, hogy BT 4.2 van benne, de gyanítom, hogy SBC és megáll a tudomány. De ugyanígy a Mi Box S-nél sem találtam meg.

Samsung meg amúgy is tudatosan teszi ezt sajnos. A saját kodekjét sem támogatja mindig, így nem csoda hogy az aptX-et sem tudja sok telefonuk. Csak ez azért ciki, mert egy olcsó Redmi is tudja a létező összes aptX szabványt és az LDAC-t.

(#4934) Fall-N válasza Thermy (#4921) üzenetére


Fall-N
veterán

A Beoplay E8 már kifutott termék, a HK Fly meg nem nagy dolog az árához képest. A Lypertek Tevi meg tényleg bátran odatehető a nagy márkák mellé, bár a JBL, AKG és a Harmann Kardon is a Samsung alá tartozik és ők pozícionálják, hogy melyik márkanevet használják.

(#4935) Lavar válasza Fall-N (#4934) üzenetére


Lavar
aktív tag

Pár hétig előre látom, hogy nem lesz használva a vezeték nélküli füles, szeretném megkérdezni, hogy milyen időközönként töltsek rá a tokra, hogy ne merüljön le teljesen/ne legyen baja?
:R

Nem válasz akart lenni, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#4936) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok, vezeték nélküli BT fejhallgatót vennék ajándékba, barátnőnek. Sajnos a vezetések (nyakpántos, BT) füleseknek nagyon rövid idő alatt törik meg a kábeles, valószínűleg rossz felhasználói szokás.

Tudok ajánlani, mik a jó vételek? Elsősorban hangminőség (inkább akusztikus, semmi techno meg bass nem tudommi), meg hosszú üzemidő, és jó ár (érték).

Köszi a segítséget!

W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#4937) Csápájev válasza Wolfskin (#4936) üzenetére


Csápájev
őstag

Egy árat muszáj lesz írnod, pláne mivel a hangminőség a fontos,ami a Bluetooth fülhallgatók gyengéje...

(#4938) Wolfskin válasza Csápájev (#4937) üzenetére


Wolfskin
őstag

mondjuk 30 körül? öszintén, még az árakról sincs fogalmam se, sose néztem ezeket a füleseket. ha most azt mondjátok, hogy 20 alatt is van bomba vétel, nem feltétlenül kell drágább legyem. de ha ugyanez 35-40-nél van akkor is elgondolkodom. e fölé nagyon nem mennék, mert irreleváns a minőségi növekedés, még az út elején jár (youtube, mp3 stb.)

ez így segítség?

ps: most hirdetnek pl Xiaomi Mi Airdots Pro-t, újat, az milyen? vagy a Philips UpBeat (SHB2515)?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#4939) szetcsuszott válasza Wolfskin (#4938) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Szvsz youtube-ra (leszámítva azt a néhány .flac zenét ami fellelhető) meg mp3-ra majdnem mindegy, hogy mit veszel... :U de majd jönnek a vájtfülűek és megcáfolnak, ha nem.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#4940) Wolfskin válasza szetcsuszott (#4939) üzenetére


Wolfskin
őstag

ez nagyjából így is van, de az ilyesmit az ember egy kicsit magának is veszi... meg hát a férfibecsület. én megteszem, amit tehetek. nem térítek, csak kaput nyitok.

közben meglett, egy Philips UPBEAT SHB2515, új, bontatlan, garis, messze a bolti ára alatt.

egy német hifi-journalban jókat írnak ról, és a hangja is meggyőző, jó allrounder, kiegyensúlyozott, tehát nem egy csörömpölő légkapalács, nem olyan részletező, mint a CA Melomania , de összehasonlítható vele és ennyi pénzért ennyi elég is.

kinéztem egy sennheiser CX 400-at, de az már nem új, és használtan sokallom a 43-t érte, amikor volt már 30-ért is akcióban. először póbálja, ki, hogy bejön-e, kényelmes-e, parallaktikus-e, nem hagyja-e el, és majd aztán.

kár, hogy a topikban nincs (nem találtam) összefoglalót, valamelyik fülesesben van, melyek az ajánlott típusok, egy rövid karakter bemutatással: van ahol a dizájnt kell megfizetni, van, ahol a szolgáltatásokat, vagy a márkanevet, és van, ahol a tanulópénzt...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#4941) patomi válasza patomi (#4925) üzenetére


patomi
őstag

QCY T10, Kicsi kiegészítés. Appon belül lehet programozni az érintő felületet és az érintések számához hozzá rendelhető a hangerő állítás is. Szuper kis cucc. Mostmár az érintést is eltalálom. :D Ezenfelül EQ-t tartalmaz, SW frissítési lehetőséget és a két füles akku töltöttségét is mutatja külön, külön az app.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4942) tigipuf válasza patomi (#4941) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszönjük a beszámolót :) ,a sárga buds abszolúte vállalható,a fenét se érdekli ha csak a szín miatt volt ilyen olcsó,már bánom,hogy nem ruháztam be egyre.A QCY T10 nagyon meglepett dual armatúra,EQ,ilyen korrekt app,ennyiért?Viszont a fröccsöntési minőség a képed alapján nagyon gyalázatos :U

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#4943) patomi válasza tigipuf (#4942) üzenetére


patomi
őstag

Igazából teljesen jó csak béna fotós vagyok. Kb x3 szint a kialakítás minősége. Nekem az illeszték a fájó pont, mert valahogy nem kompatibilis a fülemmel. De megoldottam.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4944) patomi válasza patomi (#4943) üzenetére


patomi
őstag

A tokot kinyitva és a hátán lévő gombot megnyomva, kiírja a tok töltöttségét is:

Bocsi a dupla miatt, kissé kifutottam az időből.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4945) -NoVa- válasza patomi (#4943) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó szögből beeső nem túl éles fény, lapos szög, letámasztott csukló, onnantól nem lehet elrontani:

(#4946) Zοltta válasza patomi (#4925) üzenetére


Zοltta
senior tag

Akkor véleményed szerint az X5 jobb mint az X3 hangzásilag és kényelem szempontból ?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#4947) patomi válasza -NoVa- (#4945) üzenetére


patomi
őstag

Köszi a tippeket, nem művészi de a színek mostmár stimmelnek:


4946 Zοltta
Hááát inkább picit upgrade változat. Hangra nem tennék nagyobb összeget, annyira közel áll egymáshoz a kettő. Inkább pálcikás X3-nak mondanám. Lecserélni nem érdemes rá.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4948) Zοltta válasza patomi (#4947) üzenetére


Zοltta
senior tag

Leirás alapján tökre ugyan az a kettő mind üzemidő, és decibel terén..
Hát annyira jó a gyártó oldala hogy csak a banggood alapján tudtam össze mérni a kettőt...

X5 - lasabban tölti a tároló, 1-2 decibelel hangosabb, nagyobb az üzem ideje 1 órával és 3 órával tovább birja a tárolóban. kb
Hatósugara mindkettőnek 10 méter.

Ahogy mondod tényleg csak egy frisebb model lehet mert még a frekvencia is egyezik.

szelídebb basszus, de inkább placebo. - itt mire gondoltál? mert én arra következtetek, hogy visszafogottab ki egyensulyozott nincs úgy túl tolva kb :D ...

Én szeretem ha full hangerőn szól fülesből a zene . És és "beszakad a dobhártya a basszustól" tipusú ember vagyok :)

Emlitetted , hogy telefonálás közben jobb mint az x3 ,- ezt mire érted ? tisztább, jobban hallható a másik ember vagy jobban zár a füles és kint marad a zaj ?

Van amúgy valami jelző a tárolon ,hogy mennyi energia van még az akkumulátorban ? vagy jelez egyáltalán ,hogy töltöd ?

Azt nem értem ,hogy a két füles miért nem szerepel a gyártó oldalán :U :U

Sőt még Yt-n videó sincs róla csak az X3 :Y :C

Minden esetre nagyon az X5 felé huzok . Te hol rendelted meg ?

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#4949) patomi válasza Zοltta (#4948) üzenetére


patomi
őstag

- itt mire gondoltál? Igen ahogy írod, de x3-nál sincs túltolt mély. Én sosem hallgatom 60, nagyon max. 70% hangerő felett.
telefonálás közben jobb mint az x3. Úgy értem, hogy a másik fél jobban hall engem mint az x3-nál.
,hogy mennyi energia van még az akkumulátorban ? Ugyan úgy mint a tesó, 1db. led ami töltéskor jelez, semmi más.
Szerintem egy külsőre upgradelt x3 az x5. BG-n vettem és $43 volt szállítással együtt (EU raktár) Azt gondolom, kicsit sok érte, annak fényében, hogy az x3 $25-27 körül van alin. Kicsit többért a TWS1 pro ($49) meg sokkal jobb vétel szerintem.
De ott a soundpeats sonic, ami még basszusosabb, csak sehol sem látom jelenleg

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4950) Fall-N válasza patomi (#4949) üzenetére


Fall-N
veterán

Az egy db LED sem olyan gáz. Honor Choicenál is így van. Ha 100 és 75 % között van a tok töltöttsége, akkor kéken világít kinyitás után, ha 25 % vagy kevesebb akkor piros és mehet a töltőre. Ilyenkor is még egy teljes feltöltést tud adni a füleseknek, de én rárakom a töltőre. Az, hogy közben például 63 % vagy bármennyi, nem nagyon fontos, mert kábé be tudom lőni, hogy napi 3-4 óra használattal kb. 6 naponta kell tölteni.

Egyébként tényleg nem rossz ez a Honor Choice (karácsonyra kaptam). Szép részletes hangképe van, ami kiegyensúlyozott, nem a túlzott mély jellemzi. A magasabb hangokat is hallani vele, nem vágja le. Akksi, tok, minőség rendben van, egyedül a kodek támogatás, ami átlagos (max AAC), de szépen szól. AptX mondjuk értelemszerűen nem került bele (saját chip). Kivitelre kiköpött Edifier X5, csak picit tér el a dizájn. Késleltetés is jobb az SBC/AAC átlagnál, 130 ms, amit mértek és amit megad a Honor.

Most bejáratás után egy kicsit jobban szól, pedig out of box is szebben szólt a Realtekes Nillkinemnél. Sokkal több részletet is hallani vele (filmnézés közben statiszták halkabb beszéde stb.). Pedig a Mobilarénás tesztnél én is legyintettem rá, hogy nem tud aptX-et stb.

Egyedüli probléma még ezzel is (de lehet az összes TWS-nél így van), hogy a nagy ujjaim miatt baromi nehéz kiszednem a füleseket a tokból. Itt kicsit nehezebbé teszi, hogy csúszós, műanyag a ház.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.