Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#887) Kristóf11


Kristóf11
csendes tag

Sziasztok,

szobafelujitas miatt szukseg volt utp fali aljzatot felszerelnunk. 2xRj45 a csatlakozas. A routertol kb 5 meterre vannak a falba behuzva a kabelek. 1,5 meteren aram is jon mellettuk. Olyan aljzatot sikerult kifogni aminek a bekoteserol meg sehol sem lattam instrukciokat. Emiatt fordulnek hozzatok.

Felepites: router - kb 5 meter cat6 utp - fali aljzat - tv,konzol 50 centin belul (ez lesz a cel).

Az egesz hazban en csinaltam a netkabelek osszekoteset, krimpelest stb, szoval szereltem mar nehanyat, de csatlakozot meg nem.

Problemam, hogy ha kotok 568b-t a routernel es az aljzatnal majd az aljzatba dugott gyari kabelt radugom a testerre a kovetkezot kapom:
-ha a routerbe van dugva: short (minden mas mukodo kabelemre ezt irja, de a gigabites net jol megy rajtuk)
-ha a testerben van a ket vege: crossover.

Gepen tesztelve van halozat, de nincs internet (unidentified network/no internet access)

Barmi javaslatotok van ehhez mitevo legyek, hogy netet tudjak varazsolni az eszkozeimhoz? Mar lemodelleztem kicsibe is, hogy vagtam egy kis kabelt es ugy probalgattam, tehat nem a fali kabelen. Csatolok kepet is, a szinparokat ne nezzetek ez a 1567. Probanal keszult kep :)

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.