Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) inf3rno válasza kromatika (#1098) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nem kötelező földelni, ha nehézséget okoz. Nem hiszem, hogy sokkal zajosabb lesz nélküle, környezet függő. Az FTP is ugyanúgy árnyékolt, az UTP, ami árnyékolatlan, de ezeknél a magasabb kategóriás kábeleknél ritka az olyan. Ha rendben van a hossz, és RJ45 kompatibilis a csatlakozója, akkor csak simán rádugod és működnie kell.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1102) kromatika válasza inf3rno (#1101) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm szépen.Egyébként 10 m hosszú kell. Esetleg van valami leírás vagy videó hogy hogyan kell ezeket árnyékolni?

(#1103) inf3rno válasza kromatika (#1102) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Már mire gondolsz? Az árnyékolás alapból rajta van a kábelen fólia, háló, stb formájában az érpárok körül.

Buliban hasznos! =]

(#1104) Essejó válasza kromatika (#1102) üzenetére


Essejó
veterán

Otthoni viszonyok közt nehézkes, a Soho eszközök nincsenek erre felkészítve. De 10 méteren nem okozhat gondot a földeletlen árnyékolt kábel.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1105) kromatika válasza Essejó (#1104) üzenetére


kromatika
veterán

:R

(#1106) JoHnni


JoHnni
senior tag

Sziasztok!

Van nekünk egy UTP kábelünk ami az alábbi kép szerint van összekötve másik, szerintem nem UTP kábellel. Csak a kék és kék fehér kábel van összekötve, a többi szál szabadon lóg. Létezik, hogy ezen bármilyen adatforgalom megy?
[kép]

Köszönöm,

[ Szerkesztve ]

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#1107) inf3rno válasza JoHnni (#1106) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Itt azt írja, hogy két irányú adatforgalomhoz két érpár szükséges. [link] Szóval ha megy is valami rajta, akkor az egyirányú lesz. A Cisco eszközöknél ha egyirányú, akkor eldobja a kapcsolatot: [link], de gondolom másnál is így lehet. Szóval én arra tippelnék, hogy nem megy azon kommunikáció, de úgyis kiderül, ha elvágod. ;]

Ránézésre úgy tűnik, hogy a szürke és a sárga ahol elnyelődik a cucc előjön a másik helyen és újra becsatlakozik a másik három érpár mellé, úgyhogy itt akármi is lehet. Nézz körül, hogy melyik mibe fut bele, ha lehetséges, aztán utána fogalmazd újra, hogy más már ne szívjon vele. Amúgy ez mi akar lenni? Elég nagy katyvasznak tűnik az egész.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1108) JoHnni válasza inf3rno (#1107) üzenetére


JoHnni
senior tag

Köszi a választ!

A története az, hogy ez a kötődoboz a teraszunkon van és megy a szomszédhoz (sorház) az utp kábel. Amikor megvettük a lakást, az volt a mondás, hogy azon megy a net nekik, mert csak így tudták megoldani. Anno abbamaradt a dolog, viszont most a teraszt újítjuk fel és hát ha nem muszáj akkor nem lógatnék feleslegesen kábelt. Szomszéd elmondása szerint továbbra is ezen kapják a netet...
Csináltam még egy képet a helyzetről, hátha jobban látszik. Az UTP három maradék érpárja nincs bekötve, lóg a levegőben.
[kép]
Sejtettem, hogy ez nem alkalmas internet kapcsolatra.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#1109) inf3rno válasza JoHnni (#1108) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Aha, hát a fentiek alapján ezen nem megy semmi.

Buliban hasznos! =]

(#1110) kisskd válasza JoHnni (#1108) üzenetére


kisskd
tag

Nem oly ritkán előferdül, hogy más gyengeáramú cuccot sikerül szétberhelt UTP-n elvinni. Net szerintem sem lesz 1 érpáron, de kapunyit/telefon/stb., lehet.

(#1111) nemtabo válasza inf3rno (#1094) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Köszönöm a választ. Ahogy olvastam bevillant, hogy a gépből kihúztam a routerből jövő kábel és a toldóval egy rövid Cat6-os kábellel vezettem be. Így 950Mbps-ot mértem, tehát jó a toldó. Az első alkalommal a routert kikerülve közöttem össze a bejövőt és a roterből a géphez tartó kábelt, és úgy mérte az 500Mbps alatti értékeket. Lehet, hogy úgy a kábelek hossza volt a kritikus pont.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#1112) inf3rno válasza nemtabo (#1111) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

100 méterig tudnia kéne.

Buliban hasznos! =]

(#1113) Frozen


Frozen
őstag

Üdv
elég rozoga a pinem mostanában wifiről ,otthon van 1 gigabites netem cat5e vel használom de sokszor még a 700 at is alíg karcolja.
na most ha kábelt szeretnék venni érdemes egy cat 8.1 et megvenni vagy bőven elég egy cat 6 is?

Igazából a minöség miatt kérdezem ár az mind1

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1114) inf3rno válasza Frozen (#1113) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A cat5e is elég az 1 Gbps-hez vagy 100 méternél rövidebb távon még többhöz is, ha valami prémium kábel. Mivel mérted a 700-at?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1115) Frozen válasza inf3rno (#1114) üzenetére


Frozen
őstag

cat5e speedtest ugyan az van hogy megy 980 al is csak néha olyan mintha ingadozna nem tudom a kábel minőség miatt e vagy nem ez volt a legolcsobb mikor vettem. De most már változtak a dolgok így ha van lehetőség javítani a dolgon akkor nem érdekes pár euro ide vagy oda. (a gépem meg adatlapon)

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1116) inf3rno válasza Frozen (#1115) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Iperf3-al tudod megnézni helyi hálózaton, hogy a hálókártya, kábel vagy switch hibája e. Szerintem az internet szolgáltatód miatt van. Mióta covid van, azóta csak ritkán hozzák a beígért sávszélességet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1117) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Sziasztok,

Egy garzon lakás felújításában lesz villany újravezetékelés. Gondoltam a netet is beraknám a falba, de nem tiszta minden. Nem akarok/tudok földeni van értelme FTP aljzat ill. kábelnek egyáltalán?

Ezt a kábelt néztem ki:
Gembird fali CAT5e FTP adatkábel 100m szürke (FPC-5004E-SO/100C) /Elvileg nem CCA/
vagy
egy Cat6-os UTP kábel esetleg jobban lenne?
talán ez CAT6 - UTP fali réz 250MHz LSOH/LSZH EUROPEAN (méterre)
Sebességben 1gigabit elég.

Nem akarom, ha valahol mégis közel menne az áramvezeték és a net csatornája akkor nagy zavar legyen, így ha gond lehetne belőle akkor nem is rakom a falba.
10cm-re elég lenne ha távol kerül a villanyvezetéktől a netkábel csatornája?

Egy Asus N18as router van jelenleg.

Ilyen aljzatot néztem ki:
Legrand Valena Life 2xRJ45 Cat. 5e FTP csatlakozóaljzat alumínium 753354
vagy ennek az UTP megfelelője.

Illetve, ha nem ördögtől való az egyik netkábelen vezetném a telefont ahol épp kell.

Előre is köszi, ha tudtok valamit javasolni :R

(#1118) inf3rno válasza zserrbo (#1117) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szerintem valamit tompít a külső zajokon az árnyékolás úgy is, ha nem földeled. Nem tudni, hogy mennyit. Hivatalosan fél méter a javasolt, de már az is nagy előrelépés, ha külön csatornában mennek. Ha spórolsz, akkor jó a cat5e is, ha nem, akkor pedig a cat6a-nak van értelme hosszú távon. Arra figyelj, hogy a csatlakozók kategóriája is ugyanolyan legyen, mint a kábelé.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1119) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali!
Srácok, vinnék át egy utp cat6 kábelt a házból, egy messzebb lévő épületbe és lehet hogy falon kívül lenne elvezetve. Hőmérséket szempontjából bírná télen a kábel ha egy gége csőbe lenne behúzva?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1120) inf3rno válasza Sub-ZeRo (#1119) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Valószínűleg igen, de érdemes némi ráhagyással csinálni, mert hidegben az anyagok összehúzódnak.

Buliban hasznos! =]

(#1121) Fecogame válasza Sub-ZeRo (#1119) üzenetére


Fecogame
veterán

Figyelj arra is, hogy 100m-nél ne legyen hosszabb a kábel

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#1122) Sub-ZeRo válasza Fecogame (#1121) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Addig nem fog elmenni. :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1123) morph3d


morph3d
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni ,hogy az mellékelt képen lévő 1000base-t lan -t hogyan kell bekötni?
Köszönöm szépen!

(#1124) inf3rno válasza morph3d (#1123) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Alapból 8 ér szokott lenni gigabites lannál, nem tudom ennél hogyan jött össze a 14 pin. Gondolom a TXN[ABCD] és TXP[ABCD] lehet a 8, ami a LAN-hoz tartozik, a másik 6 meg a 3.3V-hoz kapcsolódik. A T568B szabvány szerint próbáld meg ezzel a 8 pinnel: [link] Az UTP kábelekben színkód van, itt gondolom az ABCD alapján be tudod azonosítani, hogy mi micsoda. Még amit lehetne, hogy egy keystone anyára kötöd rá ezeket, és akkor abba már lehet dugni egy rendes patch kábelt, és úgy valszeg a jelminőség sem romlana. Ha csak összesodrod az ereket egy patch kábel ereivel vagy ilyesmi, akkor nem tudom, hogy gyengülne e a jel minősége. Nagyjából ennyi a tipp, amit adni tudok. Esetleg valaki más?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1125) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Tervezem a ház kis átépítését, így a hálózati dolgok nem maradhatnak a helyükön. Az emeletről (beépített szekrényből), lekerülnének a pincébe egy rack szekrénybe. Hűvösebb helyre és ott nem zavarnak senkit.

Csak, hogy ehhez meg kellene hosszabbítanom a telekom optikai net kábelét.
Ha az utánajárásom megfelelő akkor nekem egy SC/APC - SC/APC kábelre lesz szükségem és egy toldóra, hogy összekössem a két kábelt. Jól gondolom a csatlakozó típusát?
Konkrétan őt néztem ki, a hosszat még le kell mérni.

Ami msg kérdés, a toldás a padláson lenne, eső nem éri, viszont por azért van, érdemes valamibe belerakni, vagy maradhat csupaszon a toldás.

(#1126) inf3rno válasza Kommy (#1125) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Kérdezz rá a telekom topikban, ott biztosan meg tudják mondani melyik kábel a jó hozzá. [link]
Por terén én inkább biztosra mennék és körbe szigszalagoznám a toldást. Lehet, hogy hülyén néz ki, de a padláson senki nem látja.

Buliban hasznos! =]

(#1127) Kommy válasza inf3rno (#1126) üzenetére


Kommy
veterán

Köszönöm utána kérdezek akkor ott is.

(#1128) Huntszy


Huntszy
tag

Sziasztok!

Felújítás előtt állok aminek keretein belül végig szeretném húzni a házat hálókábellel. Cat 6a-n gondolkodom mert a 10Gbps fontos lenne (pláne ahogy telik majd az idő), nem tudom érdemes-e 7 vagy 8-ba fektetni.

Magam fogom kivitelezni a dolgot így szerintetek hol lehet jó áron nagy mennyiségben (dobon, 100+ méter) S/FTP kábelt kapni valamint szintén dobos kiszerelésben szereletlen patch kábelt (szintén 100m körül)? Mely webshopokban érdemes nézelődnöm?

U.I: nem Budapesten élek szóval fontos, hogy lehessen online rendelni és kiszállítást kérni.

(#1129) inf3rno válasza Huntszy (#1128) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Hát nézd, mi is csak annyit látunk, mint az árukereső, na jó, kicsivel többet: [link]. Annyit esetleg hozzá tudok szólni, hogy nézd az AWG-t is, minél kisebb, annál vastagabb a kábel, szóval annál több réz lesz benne, és annál drágább is lesz. Ha PoE-t is akarsz valahova, akkor oda vastagabb kábel lesz a jobb, egyébként nincs olyan nagy jelentősége, 22-23 körül jó lesz. Nincs olyan sok értelme cat7-et vagy cat8-at venni szerintem. Mármint elvileg többet tudnak, de gyakorlatilag most 2x1Gbps a legjobb net itthon a Telekomnál. Hosszú távon talán felmennek fokozatosan 10 Gbps-ig, de az még lehet 10 év is. Először 2.5 lesz, utána 5, és csak utána 10 Gbps. Persze ha ugyanazon az áron van cat6a és cat7 kábel is, akkor az utóbbit jobb megvenni. Akár lehet úgy is, hogy most a jobbik kábelt veszed és cat6a csatlakozókat szerelsz rá, később meg átszereled, ha bejönnek a cat7-es dolgok. Vagy úgy tudom, hogy bizonyos cat7-es csatik kompatibilisek RJ45-el, szóval akár már most is rakhatsz rá olyan csatlakozókat, de értelme sok nem lesz, csak annyi, hogy 20 év múlva nem kell majd hozzányúlnod, ha bejön a cat7.

Buliban hasznos! =]

(#1130) Huntszy válasza inf3rno (#1129) üzenetére


Huntszy
tag

Köszi a választ. PoE biztos kelleni fog mert lesznek AP-k amik azzal mennek.

LAN hálózatnál nem elsődlegesen az ISP miatt kell a 10gbps hanem lan miatt. Media szerver, NAS, backupok stb. Idővel mindet fel szeretném tápolni 10gb-re és az utolsó dolog amire vágyom, hogy ha beruházok egy 10 gigás switchre meg összedobok egy gyorsabb NAS-t akkor a fali kábel miatt throtlingoljon a rendszer mikor pár éve volt szétverve minden :D

(#1131) inf3rno válasza Huntszy (#1130) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Hát az alternatíva ilyen szempontból az SFP+ vagy a QSFP+ optikai. Használtan lehet kapni elfogadható áron, bár sok a kínai Intel és Mellanox hamisítvány. Nálam működni működnek azok is, na legalábbis a 10-es biztosan megy az 56-osat még nem volt időm kipróbálni. Az egyedüli baja, hogy ki tudja milyen titkosszolgálati extrát helyeztek el bennük a kínaiak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1132) Huntszy


Huntszy
tag

Már csak egy kérdés maradt hátra. Honnan a fenéből kéne kitalálnom, hogy elég lesz teszem azt ~200 méter vagy már első körben jobb ha rendelek 500-at mert gyorsan fogy?

Nincs valami netes kalkulátor ahova felskiccelem a ház alaprajzát meg a tervezett aljzatokat, a patch panel helyét és kinyög egy +-XYm számot? :D

(#1133) kisskd válasza Huntszy (#1132) üzenetére


kisskd
tag

Én mértem, számoltam, nem lett nagyon rossz, azért maradt 20% kb. mert elég jó ráhagyásokkal számoltam mindenhol. Volt amikor egyes ágakat is le kellett vágni előre (mert több szál ment azonos nyomvonalon, és csak egyszerre mertük behúzni a meglévő szoros csőbe), azzal sem volt gond, 1 esetet kivéve, ott egy kb. 10 fordulós nyomvonalon elszámoltunk 1 métert, akkor ment az utolsó kötődobozba egy árnyékolt toldó.
Arra érdemes számolni kis pluszt, hogy behúzásnál ne kelljen minden centit kimenteni a ragasztószalag alól + úgy bekötni a patchpanelt, hogy mozgatható legyen szereléshez kényelmesen.

(#1134) Huntszy válasza kisskd (#1133) üzenetére


Huntszy
tag

Hány százalék ráhagyással számoltál? Csak kíváncsiságból :D

(#1135) kisskd válasza Huntszy (#1134) üzenetére


kisskd
tag

Nem volt ennyire tudatos, amikor méregettem akkor voltam nagyvonalú, nem is méretem le minden centire, meg felfelé kerekítettem a szakaszokat, plusz minden szálhoz 1m-t rádobtam "kötés" címén. A cél az volt, h kevés ne legyen, mert szűk időintervallum volt, amíg lehet rombolni a házban, nem akartam, h kevés legyen.

(#1136) KBalázs34


KBalázs34
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy cat 6 os kábelem csak rövid lett egy toldót vennék hozzá , de ha rá kötném a cat 5e kábelt az úgy jó lenne? Vagy vegyek hozzá cat6 kábelt?

(#1137) Sub-ZeRo válasza KBalázs34 (#1136) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jó lesz úgy ha rákötöd a cat5-re.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1138) KBalázs34 válasza Sub-ZeRo (#1137) üzenetére


KBalázs34
csendes tag

Köszönöm a választ! Csak azért kérdeztem mert nem rég kötötték be az 1000 mb es netet!

(#1139) inf3rno válasza KBalázs34 (#1136) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ha úgy érted, hogy a toldóba utána cat5e kábelt dugnál, akkor elvileg az is rendben van. Az össz hossz viszont nem lehet 100 méternél nagyobb.

Buliban hasznos! =]

(#1140) KBalázs34 válasza inf3rno (#1139) üzenetére


KBalázs34
csendes tag

Igen úgy értem! 20m lenne a két kábel! De mivel elszámoltam magam hogy kicsit rövidebb cat 6 os kábelt vettem sajnos ezért megdoldanám!
Köszönöm akkor így rendben van!

(#1141) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! ma kötötték be a gigás netet. ( eddig 100/100-as volt és hibátlanul ment. Most tesztelgettem az újat és láttam hogy az alaplapi gigás hálókártya csak 100-ast ír ki. Akkor jöttem rá hogy anno telefonnal együtt kötötték, és egy elosztótt iktattak bea rendszerbe. Ezt mos kitúrtam a szekrény mögül és így néz ki a bekötés az elosztóba. valószínűleg itt lesz a hiba. Át tudom ezt kötni hogy ne csak 100-as sebességem legyen, vagy ez nem ilyen egyszerű? ( a kábel digis CAT 5E azzal nincs gond)

(#1142) inf3rno válasza mexel (#1141) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nem teljesen értem, hogy ez hogy van, a telefon elvileg 4 eres és a mostani 100-as neted is biztosan az, itt viszont az egyik érpár be sincs kötve. Na mindegy. Persze át lehet kötni, mind a 8 ér kell, hogy a felsőbe menjen. Azért nézd meg, hogy tömör rezes e a kábel, mert ha nem, akkor jobb egy apát rátenni, és inkább cat5e toldót használni ha sodort. Ha tömör, akkor jó lesz ez az elosztó is. Betűző szerszám kellene hozzá, és valami, amivel normálisan el tudod vágni a kábelt. Az utóbbira egy élesebb körömvágó olló is jó lehet, ha nincs más. A betűzőt nem tudom, hogy mivel lehetne helyettesíteni házilag. Annál annyi a lényeg, hogy lenyomd az eret úgy, hogy belevágjon a szigetelésbe a fém érintkező. Talán ha elég erősen húzod lefele, akkor az is elegendő hozzá. Aztán utána max levágod a maradékot. Na most hogy melyik ér hova kell, hogy menjen az jó kérdés. Jó lenne találni valami típusszámot és az alapján leírást az elosztóra. Alapból T568B szerint szokták bekötni. [link] Ha nincs kedved ezzel szórakozni, akkor veszel egy szerszám nélkül szerelhető cat5e keystone-t, amin van színkód (jobb helyeken 500Ft alatti összeg), aztán akkor nem kell találgatni meg betűző nélkül próbálkozni. Vagy megvársz valakit, akinek több rutinja van, és ránézésre tudja a színkódot.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1143) mexel válasza inf3rno (#1142) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, közben átkötöttem, a 8 eret bekötöttema helyére, megvolt a színjelőlés is úgy hogy szétkapptam a dobozt, alul volt a címke. Már 1000-esnek látja a gép a kapcsolatot. ( igaz még csak 100-al megy le-fel mert valószínűleg nem állították át a régi csomagot)

(#1144) inf3rno válasza mexel (#1143) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Helyi hálózaton tudod tesztelni két gép között, hogy megvan e az 1000. Iperf3 kell hozzá. [link]

Buliban hasznos! =]

(#1145) mexel válasza inf3rno (#1144) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, sajnos nem tudom megoldani az elhelyezkedés miatt. De még nincs átállítva 1000-re és vissza is jönnek a szerelők végül és tesznek rá egy normális csatlakozóz hogy biztosak legyenek a dologban. ( szerintem sikerült jól megcsinálnom egyébként, csak nem találtam erről a dobozról képet először.

(#1146) inf3rno válasza mexel (#1145) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ha megtaláltad a színkódot és 1000-nek ismeri fel, akkor valszeg rendben van.

Buliban hasznos! =]

(#1147) mexel válasza inf3rno (#1146) üzenetére


mexel
veterán

Igen, így is volt, felismerte. Köszönöm szépen a segítséget. Hamarabb kérdeztem mint amennyire egyszerű volt :B

(#1148) inf3rno válasza mexel (#1147) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szívesen!

Buliban hasznos! =]

(#1149) Stanlee


Stanlee
őstag

Sziasztok!

Milyen RJ45-ös csatlakozót javasoltok? Gyártó és terméknév érdekelne. Elegem van már az olcsó, rosszul szerelhető gagyi cuccokból. Nem tudom hanyadik csatlakozót veszem és egyik rosszabb mint a másik.

A többség vagy kiesik egy pici mozdítás után a hálókártyából, vagy nagyon nehéz befűzni.

Jónak tűnik a dipol csatlakozója, de nem akarok már megint 100 db-ot venni valamiből, amiről aztán kiderül, hogy egy rakat xar...

CAT6 csatlakozó kell maximum, kis hobbi otthoni hálózathoz, 1-2 m-es kábelekhez.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1150) Sub-ZeRo válasza Stanlee (#1149) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali

Én Gembird cat5e dugót vettem 100 darabot, nálam tökéletesen működött, össze is tudtam roppantani és nem jár ki a dugóból. (A titok annyi, hogy a lenyomó pöcköt roppantás után egy picit felfele kell hajlítani és frankón a helyén marad a gépben. ;) )
Előtte Gembird cat6 dugót vettem de azt nem tudtam összerakni.
A cat5e-t meg elsőre... Úgy hogy nem tudom mi a trükk a cat6 dugónál de nem sikerült rájönnöm hogy össze is tudjam szerelni. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.