Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) inf3rno válasza Egon (#1250) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ja ok. Hát azóta már volt, akinek nem jött be a Draka kábelük, azért nem ajánlok már boltot. Nekem még nem volt bajom velük.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1252) Egon válasza inf3rno (#1251) üzenetére


Egon
nagyúr

Ilyet rendeltem, négyféle színben: [link] Remélem beválik.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1253) inf3rno válasza Egon (#1252) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Biztos működni fog. Engem az érdekelne, hogy milyen márka, mert soknál nem írják. Majd esetleg ha be tudod azonosítani, akkor írd meg!

Buliban hasznos! =]

(#1254) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Eddig csak szerelt kábellel volt dolgom, de most úgy néz ki nem tudom elkerülni, hogy DIY megoldás után nézzek. A boltban vásárolható eszközök (dugók, krimpelő fogó) segítségével mennyire nehéz a csatlakozókat felszerelni? Cat6 kábelben gondolkodom, a falak már át vannak fúrva, ahol a át lehet vezetni.
Foglalkozik közületek valaki szereléssel Veresegyházon vagy annak környékén?

Köszi,
Lali

(#1255) inf3rno válasza Lali-213 (#1254) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nem nehéz egyáltalán, főleg hogy van egy csomó netes tutorial. Kb. egy gyerek meg tudja csinálni. Nem világos, hogy falit akarsz vagy patch kábelt, mert nem azonos a kettő sok szempontból.

Buliban hasznos! =]

(#1256) Lali-213 válasza inf3rno (#1255) üzenetére


Lali-213
senior tag

Egy patch kábelt gondoltam a nappaliban lévő router (TP-Link C2 AC 750) és a hálóban lévő range extender (TP-Link RE450 AC1750) között. Később lehet, hogy egy AiMesh képes Asusra váltanék, de előbb a kábelt szeretném áthúzni.

(#1257) inf3rno válasza Lali-213 (#1256) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Fúrd át a falat, vegyél egy krimpelő fogót hozzá meg apákat, aztán eljátszadozol vele. Kábel vágás, blankolás esetleg, ami még érdekes lehet, de akár egy éles konyhakéssel is megoldható, ha nem akarsz arra külön áldozni, vagy talán a fogók között is lehet olyan, amibe beleépítik. Erre én nem hívnék szakembert a helyedben. Esetleg lehet kapni olyat, hogy hálózati szerszámkészlet, abból a teszter lehet még kimondottan érdekes, mert azzal tudod ellenőrizni, hogy jól szerelted e.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1258) Lali-213 válasza inf3rno (#1257) üzenetére


Lali-213
senior tag

A falak már át vannak fúrva, mert már lett áthúzva koax kábel, de arra már nincs szükségem. Csak a krimpelést kellene megoldanom. Szerinted érdemes a teszterrel ellátott kitet választani?
Van bármi különbség, hogy Cat6-os vagy felsőbb kategóriás kábelt veszek? Az RJ45 minden esetben azonos?

(#1259) inf3rno válasza Lali-213 (#1258) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ha 1Gbps a cél, akkor simán vehetsz cat5e kábelt is, nincs jelentősége. Arra figyelj, hogy áram ne fusson mellette vele párhuzamosan néhány méternél tovább. Az RJ45 nem minden esetben azonos, a kábelhez kell igazítani, pl a cat5e csatlakozó cat6-os kábel esetében a cat5e minőség lesz meg csak valszeg. Ez akkor számíthat, ha mondjuk 1Gbps fölötti sebességet akarsz kihozni belőle, és a gyengébb minőségű csatlakozó lehúzza. Na legalábbis ezt mondják, sosem próbáltam még ki, hogy mi a valóság ezen a téren, de ha komolyabban ráállok erre a kábelezésre, akkor majd csinálok ilyen teszteket. Persze adat kapcsolat lesz mindkettővel, abban nem lesz hiba. Cat7-től vannak már más fajta csatlakozók is, amiknek csak egy része kompatibilis RJ45-el.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1260) Egon válasza inf3rno (#1253) üzenetére


Egon
nagyúr

CAT 6 S/FTP patch kábelt vettem, 50 cm-es hosszúságban. A piros színű márkája: Goobay.
A többi márkája: EFB-Elektronik.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1261) inf3rno válasza Egon (#1260) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Köszi! Utánanézek milyen cégek ezek. A Goobay olyan kínai viszonteladónak hangzik, az EFB esetleg érdekesebb lehet, de mivel Elektronik, valszeg az is viszonteladó, és nem tudni ki gyártja ténylegesen.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1262) Egon válasza inf3rno (#1261) üzenetére


Egon
nagyúr

Mind a kettőre rá van írva, hogy Made in China, de mivel az iPhone-ra is áll ez, én nem foglalkoznék vele túlságosan.
Egyébként mindkettő német cég (Gmbh), és pont a Goobay tűnik az ígéretesebbnek (mygoobay.com).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1263) inf3rno válasza Egon (#1262) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ja néztem őket, nekem a másik tűnik jobbnak, mert az direkt hálózatokkal foglalkozik. [link], a Goobay meg mindennel is: [link] De persze ez is lehet, hogy nem jelent semmit. Amiket az összefoglalóba írtam, azok gyakorlatilag csak kábel gyártásból élnek, azért gondolom, hogy jók. Ezek a hálózatos cégek már nem feltétlen, legalábbis nekem a Legrand fali aljzat nem jött be, az francia hálózatos cég.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1264) Egon válasza inf3rno (#1263) üzenetére


Egon
nagyúr

Én szeretem a Legrand cuccokat (konnektor, kapcsoló bejövős legalábbis) - bár általában ódzkodom a nyugatromán dolgoktól... ;] :P
Mi volt a problémád a fali aljzatukkal? Azt tervezem venni... :o

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1265) inf3rno válasza Egon (#1264) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nekem speciális igényem volt, hogy legalább 3 keystone-t be tudjak pattintani egy aljzatba, és az ő 3-as aljzatukkal egyszerűen nem volt elég hely, és az ujjaimmal sem fértem hozzá. Azt elismerem, hogy a kábel is tök rövid volt, amit hagytam neki, szóval nem csak az aljzat hibája volt. A végén meguntam a kínlódást, és vettem valami noname kínai 4-est külföldről, és azzal tök könnyen ment. Mondjuk nem biztos, hogy ennyire extrém igény alapján kéne megítélni a márkát. Lehet, hogy az átlagos 1-2 keystone-os aljzataik tök jók. A másik bajom vele, hogy túlárazottnak érzem, és szerintem kb. fele annyit ér, mint amennyiért árulják.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1266) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Kaptam gyakorolni egy 30cm-es (cat6) utp-kábeldarabot, ha jól látom rézvezeték. Az mennyire normális jelenség, hogy a narancs-naracsfehér, kék-kékfehér, barna-barnafehér és zöld-zöldfehér kábelek ereinek szigetelése össze van olvasztva? Eddig a videók alapján úgy láttam eddig, hogy csak szét kell hajtogatni és kész, de "vágni" kelljen az azonos színűeket, erre nem számítottam. Elég merev és nehéz vele dolgozni.

Nem ez a megfelelő kábel nekem ezek szerint?

[ Szerkesztve ]

(#1267) inf3rno válasza Lali-213 (#1266) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Egyáltalán nem jellemző, sőt ezeknek spirálban kéne haladni, mint a DNS-nek, nem egymással párhuzamosan.

Buliban hasznos! =]

(#1268) Lali-213 válasza inf3rno (#1267) üzenetére


Lali-213
senior tag

Azt hiszem ez egy falikábel volt, nem egy normál patchnek való fajta. Spirálban voltak a színek sodorva, de túl sprőd volt és nem tudtam vele rendesen dolgozni. Másik kábel után nézek.

(#1269) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Ma nekiugrottam a kábelezésnek és úgy tűnik, hogy sikeres volt a krimpelés. Nem mondom, hogy gyors voltam.
Egyébként mik lehetnek a tünetek, ha elbénáztam a szerelést? :)

(#1270) inf3rno válasza Lali-213 (#1269) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Csinálj egy iperf3-at helyi hálón, ha hozza a gigabitet, és nincs túl sok hiba, akkor rendben van. Egyébként kábel teszterrel még meg lehet nézni, hogy nincs e valahol szakadás vagy ilyesmi, de olyankor úgy tudom leszabályoz 100Mbps-re.

Buliban hasznos! =]

(#1271) Lali-213 válasza inf3rno (#1270) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ezt az iperf3-at nem igazán sikerült működésre bírnom, hiába kértem rá a -c kapcsolóval bármilyen IP címre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1272) inf3rno válasza Lali-213 (#1271) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Az úgy működik, hogy felteszed mindkét gépre, az egyik a szerver a másik a kliens. Először elindítod a szervert, utána a klienst.

Buliban hasznos! =]

(#1273) diegho válasza inf3rno (#1272) üzenetére


diegho
nagyúr

Sziasztok!

A melóhelyemen belterületen cseréljük az optikai kábelt, levegőből földbe megy. A kivitelező most csinálja, kijelölt helyen kb 30cm mélyen teszik le. Egyik kollégám azt mondta, hogy ez így nem jó, ezt másfél méter mélyen kell vezetni. Na most laikusként szerintem meg halál mindegy milyen mélyen van, ha nem zavar senkit semmiben. Mi az igazság?

(#1274) inf3rno válasza diegho (#1273) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szerintem is jobb mélyebbre, ahol már nem fagy meg a talaj télen, de ez is csak laikus vélemény. Ha belegondolsz, akkor a 30 centihez elég csak leböknöd egy ásót, és már el is vágtad. Oda minimum valami komolyabb védőcsővel tenném csak. Józan paraszti ésszel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1275) diegho válasza inf3rno (#1274) üzenetére


diegho
nagyúr

Persze, ha nem agyagba kerülne, akkor lemenne az ásó akár 3mm-t is, de jelenleg nem :D Viccet félretéve végig fel lesz jelölve a helye, szóval ott nem lesz kapálás és társai.

(#1276) inf3rno válasza diegho (#1275) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Hát majd az idő eldönti. Azért kíváncsi vagyok más mit mond. Én egyetértek a kollégáddal, hogy ez így nem frankó.

Buliban hasznos! =]

(#1277) inf3rno


inf3rno
Topikgazda

Ha valaki a krimpelő fogón akar spórolni: :D [link]

Buliban hasznos! =]

(#1278) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok.
Adott egy helyen az a helyzet hogy 2 felé kellett osztani a Cat5e-s UTP-t. Volt kint egy szakértő, akit én elzavartam volna ha látom mit csinál. Sajnos nem voltam ott. Beszerelt egy ilyen osztót ami miatt 2 tv box nem működik rendesen. Nem talál hálóza5ot. Rendszeresen dob hibaüzeneteket.
Az oka ennek az hogy ez az UTP osztó nem tudja megosztani a forgalmat egyszerre, csak külön-külön. Jól tudom?
Namármost... ezt a hibát kellene orvosolni. Létezik 2-es UTP osztó amivel ez működhetne rendesen? Vagy nagyon zsebbenyúlós lenne? Egy mennyire switch mennyire lenne macera vagy drága? Az érintett már nemigen mer "szakembert" hívni, és szerintem sem lenne jó ha valaki rásózna megint egy 1000 forintos alkatrészt 8000 forintért.

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#1279) Sub-ZeRo válasza Merula Alba (#1278) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Állíts be egy switchet és onnan menjen ki a 2 kábel a 2 boxnak.
Vagyis a mostani egy kábel mögé rakj egy switchet, és abból menjen ki a 2 kábel.
Úgy mennie kell.
Nekem a T-home roterből jön ki egy kábel egy switchbe, onnan megy szét mindenfelé meg egy boxba is. Simán működik így.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1280) abrtom87


abrtom87
tag

Hello. CAT6a RJ45 csatlakozót be lehet kötni CAT5e kábelre (ezzel van becsövezve a ház)? A boltban csak 6-os csatlakozót tudtak adni jelenleg, az ügyes kivitelezö meg nem tett semmit a kábelek végére, így nekem kell megoldanom.

(#1281) Essejó válasza Merula Alba (#1278) üzenetére


Essejó
veterán

Miután tv boxot írsz, neked IGMP képes switch kell. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1282) Vasti74 válasza Merula Alba (#1278) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!

Ez valami telefonos cucc: nem is azokra a csatlakozókra vezeti ki a jelet, ami a számítógépes hálózathoz kell.

Igazából az ethernet hálózatot nem lehet csak így elosztani, de egy kábelen két végpontot egy switch-ről el lehet húzni, ha a helyzet úgy hozza, és elég a 100Mbit/s-os sebesség... Ha a kábel mindkét végére ilyet teszel, akkor akár még működhet is. (a tetejükre rá van rajzolva a bekötésük, látod a különbséget: az ethernet 100Mbit-en az 1-2 3-6 csatlakozókat használja egy-egy érpárral, és fontos, hogy ezek valóban egy csavart érpárral legyenek összekötve)

De ennyiből (meg még kell hozzá valószínűleg cat.6 toldó - a telefonos toldó ide sem jó) már egy rendes 5 portos switch is kijön, és akkor lesz 4xGbit csatlakozásod a 2x100Mbit helyett, úgyhogy tényleg csak nagyon indokolt esetben érdemes nekiállni ilyenekkel szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#1283) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!
A következő a szitu.
- 1 gégecsőben fut 2db 20m-es utp kábel, 1 sodrott patch, 1 fali huzal
- a csatlakozások lengő rj45-ös anya foglalatok
- a patchen menne a net (100Mbps)
- a huzalon rs-422/485 fut majd....

A bekötés mindkét esetben:
router - 1m utp patch - lengő rj45 anya - 20m utp - lengő rj45 anya - 1m patch - AP

A 20m-es patch kábelen már megy 100Mbps-el. A gigabitet is megpróbáltam, de nem ment. Azóta rájöttem, teszteléssel, hogy a kék/fehér vezeték kontaktja nem volt jó, azóta nem teszteltem.

A probléma a 20m-es huzallal van. Bármit is próbálok, nem akar működni. Próbáltam a 568a és a 568b bekötést is, hátha.
Sajnos tesztelni csak multiméterrel tudok, mivel céleszközöm nincs.

Tesztelés:
A vezetés egyik oldalán a párokat, blankolás után, összesodortam, majd a másik végén multival rámértem. Minden a 4 érpáron hasonló, 10-15Ohm értékeket kaptam. Következtetés > a vezeték nem szakadt el.
Teszt 2:
A két 20m-es utp egyik végét egy patch kábellel összekötöttem a másik 20m-es utp végével. Igy lényegében egy 40m-es kábelt kapok amolyan U formában. A szabadon maradt oldalon meg rá tudok mérni a vezetékekre. kék-kék 18ohm narancs-narancs 18ohm... stb. Elvileg minden vezeték rendben.

Ha rákötöm összekötöm a routert az AP-val a huzalon keresztül, akkor a router GUI-ban megjelenik a 100Mbps-es kapcsolat, de adat nem jön át. Sőt se CRC/BAD packet error sincs.

Hogyan tudnám beazonositani a hibát?

(#1284) Vasti74 válasza G.A. (#1283) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!

A fali kábelre RJ45 dugót nem szabad krimpelni, illetve csak speciális, fali kábelre valót. A patch kábelre való dugó szinte biztos, hogy érintkezési hibás lesz!

A patch kábelt meg nem igazán lehet lengő anyába bekötni (már ha a lengő anya az UTP aljzatot jelent) , mert az meg abba nem illeszkedik rendesen: az aljzat késes csatlakozóit tömör vezetőjű fali kábelhez találták ki.

Szóval először meg kellene mindent rendesen szerelni, aztán továbblépni ;-) A falból kilógó patch kábelre pl. érdemes dugót tenni, egy cat.5-ös rj45 toldót dugni rá (a telefonos rj45 toldó nem jó!!!) , és abba menjen a patch kábel a routerből.

Ja, az erek, érpárok sorrendje rendben van? Mert ha azt is "telefonosan" kötötted, akkor a 100Mbit vagy megy, vagy nem, a Gbit meg biztosan nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#1285) G.A. válasza Vasti74 (#1284) üzenetére


G.A.
aktív tag

Üdv!

Csak linkelnem kellett volna egy képet, hogy mire is gondolok.
Szóval ezzel bajlódom. A 20m-es sodrottal megy, de a 20m-es tömör vezetékkel nem.
A 20m-esek mindkét vége most a 586A szerint van bekötve.

APA csatlakozókkal a krimpelő célszerszám hiánya miatt nem próbálkoztam, meg nem is voltak kéznél.

(#1286) inf3rno válasza G.A. (#1285) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Pedig az aljzatokhoz tömör vezeték való. Lehet, hogy szakadás van benne.

Buliban hasznos! =]

(#1287) G.A. válasza inf3rno (#1286) üzenetére


G.A.
aktív tag

Megvan a hiba. A fali csatlakozó volt a hibás... A gyárban 2 forrasztást is kihagytak. Beforrasztottam és már megy is a 10/100Mbps.

(#1288) Essejó válasza G.A. (#1287) üzenetére


Essejó
veterán

10/100? azért a Cat5e 20 méteren még simán viszi a Gigát

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1289) inf3rno válasza Essejó (#1288) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Itt valami kettéosztott micsodáról volt szó, ha jól emlékszem.

Buliban hasznos! =]

(#1290) Essejó válasza inf3rno (#1289) üzenetére


Essejó
veterán

Ha valami ilyenről, azt ki kell dobni link
Az nem való számítógépes hálózatba.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1291) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok!
tudnátok valami strapabíró rj45 csatlakozót ajánlani? Naponta többször cserélem az utb kábelt 2 laptop között és a tetején a műanyag pöcök elég hamar letört, emiatt az egyik laptop folyamatosan eldobja a netet. Létezik olyan ami bírja az ilyen felhasználást? :R

(#1292) inf3rno válasza mouzrr (#1291) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Én nem tudok ilyenről. Ha belegondolsz azért nagyjából egyforma vastagságot tudnak csak betenni ugyanolyan szűk helyre. Maximum az anyaghasználat, ami tud változtatni a tulajdonságaikon.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1293) inf3rno


inf3rno
Topikgazda

Reggie0 szerint az indukált áram nem elegendő ahhoz, hogy kinyírja a hálózati kártyát amikor áram mellett vezetjük az árnyékolatlan hálózati kábelt. [link] Szóval ilyen esetben csak az adatforgalmat fogja zavarni az áram. Majd átírom az összefoglalóban ezt a részt, mert eddig inkább az ipari ajánlásokra hagyatkoztunk, hogy külön csőben menjen a gyenge és az erős áram. Egyébként ennek biztonsági szempontból is van értelme.

Buliban hasznos! =]

(#1294) vilga


vilga
tag

Az alábbi értékek megfelelnek egy gigabitesnek készült hálózaton?

az a gondom hogy a pc-ről egy médiaplayer-re kötött hdd-re 4-5 MBytra lassul a fájlátvitel a kezdeti 25-30ról.
Azért kérdem mert azt a tippet kaptam hogy baj van a hálózattal. /asus ac58-u a router/

[ Szerkesztve ]

(#1295) inf3rno válasza vilga (#1294) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szerintem ez rendben van, te is látod, hogy 112MB/s szinte végig, amitől azért a kezdeti 25-30 is már jócskán eltér. Nem hiszem, hogy túlmelegedés vagy ilyesmi lenne a dologban, mert akkor az elején 100 felettről indulna, és utána esne vissza. Inkább valami OS beállításbeli hiba vagy hardver gyengeségre tippelek, de nem vagyok nagy szakértője a témának. Itt talán jobban tudnak segíteni debuggolni: [link] Érdemes lenne megnézni a HDD-t, hogy alapból mit tud. Ha esetleg USB-vel kötötted rá, akkor akár még az is lehet, hogy USB 2.0 miatt 12MB/s-re van korlátozva, aztán hülye a számláló és egyszer többet másszor kevesebbet ír, hogy meglegyen átlagban a tényleges.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1296) vilga válasza inf3rno (#1295) üzenetére


vilga
tag

Köszi a gyors választ, valóban nem maiak az eszközeim: hiába usb3-as a külső HDD házam de 2.0-ba csatlakozik, ennek korláta elkerülte figyelmemet.
Mindenesetre megnyugtat a mérés eredénye, mivel magam barkácsoltam a hálózatot itteni ajánlások alapján,

(#1297) magickonfig


magickonfig
tag

Sziasztok! Átnyálazva a forumot és pár yt videót megnézve kicsit tanácstalan vagyok. Szeretném az új tv-be is bekötni ezt a CAT5e ( T568A) típus kábelt ami a routerből van átvezetve. Eddig a PC-be volt csak bekötve (1gbps DIGI).

Szeretném kettéválasztani lehető legegyszerűbben, fontos a sebesseég ne csökkenjen.

1. Egyszerre csak 1 készülék fog tudni az interenthez hozzáférni és marad az 1gbps?

2. Olvastam vannak önmetsző 2x RJ45 ös aljzatok is. Lehet órbitális baromságot írok ,de ha jól értelmezem ezt szimplán elvágom a kábelt , belehejezem a megadott résbe és ennyi?
Ha jól gondolom kelleni fog a speciális fogó , mivel fel kell helyznem az RJ45-öt a másik végére az elvágott kábelnek.

3. Ha van egyszerűbb megoldás a kettéválasztáshoz ,ne tartsa magába :R

Köszi

(#1298) inf3rno válasza magickonfig (#1297) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Vegyél egy olcsó gigabites switchet vagy húzz be még egy kábelt és szerelj fel dupla aljzatot, esetleg dugdosd át a kábelt a másik eszközbe, ha egyszerre csak egyet használnál. Ja nézem a képet, egy kicsit félreértelmezted az aljzatba bekötést. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1299) magickonfig válasza inf3rno (#1298) üzenetére


magickonfig
tag

Igen a villanyszerelő kicsit leegyszerűsítette az aljzat megoldást :DD . A ki-be dugdosás az felejtős, mert napi szinten használnám a 2 eszközt. Switches megoldásban amatőr vagyok. Mode-Router-CATe UTP kábel (kép)-Switch-PC,Tv és az 1gbps megmarad? :F

(#1300) inf3rno válasza magickonfig (#1299) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ha nem zavar a mostani kinézete és nem akarsz sok időt rá fordítani, akkor vegyél apróról egy gigabites switchet. Azt rádugod wan porton a mostani kábelre, utána meg rádugsz egy-egy kábelt a lan portokra és rákötöd az eszközöket. Jó esetben csak ennyi a dolgod, és működni fog.

Árukeresőn is van olcsó: [link], illetve lehet aprón is találni [link], bár ott most nincs túl sok olcsó sok pontos eladótól. A TP-Link alá én nem adnám márkában, de végülis ha az olcsóság a lényeg, akkor a többi is működhet. Árukeresőn tudsz véleményeket is olvasni róluk.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.