Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Yodafon válasza inf3rno (#849) üzenetére


Yodafon
senior tag

Nos igazából van mert a kábelben UTP kábel van.

I'm gangsta!

(#852) Yodafon válasza Borzoló (#850) üzenetére


Yodafon
senior tag

Mert két asztali gép van a két helységben akik között szokott lenni adatátvitel.
Nos ilyeneket tudok mutatni:

I'm gangsta!

(#853) inf3rno válasza Yodafon (#851) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ez így nem teljesen lett magyar, de mindegy. Majd úgyis kiderül, ha megjön a szerelő. A legjobb szerintem ha tőle kérded, hogy pontosan hogyan lesz.

Buliban hasznos! =]

(#854) Yodafon válasza inf3rno (#853) üzenetére


Yodafon
senior tag

Szóval ami a telefonkábel a leírásban az valszeg UTP kábel. És tényleg az van a kábelcsatornában mert megnéztem saját szememmel

I'm gangsta!

(#855) Borzoló válasza Yodafon (#852) üzenetére


Borzoló
senior tag

Az aljzatokban 2 kábel van tehát az egyik valszeg a kinti szekrényből a net. A másik a 2 szoba közötti kapcsolat?
Beszélj a kivitelezővel hogy fogja csinálni.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#856) Dzseno


Dzseno
tag

Sziasztok!
UTP/FTP légkabelek oszlopra valo fesziteseröl tud valaki nekem valamiylen anyagot linkelni. Kerestem a enten, de semmi hasznos infot nem találta. Igazabol maga a kifeszítes folyamta erdekelne meg a szukseges anyagok, szerszamok. koszonom.

(#857) inf3rno válasza Dzseno (#856) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ahogy nézem feszítőszálas kábel való hozzá: [link] Ezen kívül gondolom ugyanúgy megy, mint az összes többi légkábellel, tehát fogalmam sincs hogyan. :D [link] Igazából ha rájöttél hogyan, vagy van valami különlegessége, akkor írd meg nyugodtan, mert erről szól a topik. Én is csak a kezdő kategória vagyok ebben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#858) Borzoló válasza Dzseno (#856) üzenetére


Borzoló
senior tag

Szia
Mi acél sodronyt használtunk mind2 végére "szorító karabiner"(valamilyen fém hüvely amin a sodronybol készített hurkot-fület tolsz át, majd a hüvelybe egy műanyag ék megy ami beleszorul.) A Sodrony véget bilincsekkel rogzited a fő szálhoz. Ezeket ott veszed meg ahol a sodronyt, megmutatják hogy használd.
Ezen a karabineren lyukak vannak, abba normál karabiner mehet, de nem fontos, így az egyik felét már rögzíteni tudod egy pl. ház falába befurt fülhöz.
Ugyanígy a másik vége.
Ehez gyorskötözőzöd a gégecsőbe behúzott kábelt.
A ház falán lyukat fúrsz hogy bejuss. Arra figyelj hogy a gégecső a ház falához ALULRÓL FELFELÉ jöjjön, akkor is ha a Sodrony a lyuk felett van mert így a víz nem folyik be a házba.
Érdemes a kábelt a gégecsőbe a földön behúzni, azt a kifeszített, beállított sodronyhoz 1-2m enkènt lètráról hozzákötegelni. Ha ez nem megoldható akkorazt is a földön.

Elnézést a külalakèrt, utazok éppen.

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#859) Dzseno válasza Borzoló (#858) üzenetére


Dzseno
tag

Hello! Koszonom a tippet! Esetleg linkelni tudnal az eszkozokbol?
Koszi
Dzseno

(#860) Yodafon


Yodafon
senior tag

Hello

Patch kábelt mennyire macerás fali csatlakozóra oktrojálni?

I'm gangsta!

(#861) Borzoló válasza Dzseno (#859) üzenetére


Borzoló
senior tag

Nem sajna most is utazók és merül a telóm. DE!
Ahol az acél Sodronyt veszed ott kapod a többit is. Google....

Vodafone: oktrojálni? Wtf?

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#862) Borzoló válasza Yodafon (#860) üzenetére


Borzoló
senior tag

Ja 2. Olvasásra a szövegkörnyezetből sejtem.
Tehát. Nem macerás. Levágod a apa rj45 csatit, Blankolás és kötöd is az anyát

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#863) inf3rno válasza Yodafon (#860) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A sodort szálakat könnyű elvágni amikor beleoktrojálod, aztán szakad és nem lesz érintkezés. Próbálkozhatsz vele, hátha összejön, de nem olyan drága egy fali kábel...

Buliban hasznos! =]

(#864) Yodafon válasza inf3rno (#863) üzenetére


Yodafon
senior tag

A probléma ott van hogy újépítésű a lakás és már kissé macerás lenne kicserélni.
Ez a szakad és nem lesz érintkezés hogy néz ki? Még sose szereltem fali aljzatot.

I'm gangsta!

(#865) Borzoló válasza inf3rno (#863) üzenetére


Borzoló
senior tag

Ja igen igazad van.
Nekünk RnM cat6 csatlakozók vannak abba a sodrott kábelt is könnyű berakni.
Más típusba nem biztos.

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#866) Yodafon válasza Borzoló (#865) üzenetére


Yodafon
senior tag

Itt Sedna típusú aljzat van/lesz.

I'm gangsta!

(#867) inf3rno válasza Yodafon (#864) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Van sok féle, a lényeg mindegyiknél az, hogy az ér szigeletelésébe benyomsz valami éles fémet, ami belevág a szigetelésbe, és elér egészen a rézig, ami az érben van. Tömör réznél ez biztos érintkezést ad, sodortnál viszont sokkal bizonytalanabb. Itt olyan 1:40 környékén történik a bevágás, amikor összetolja a keystone csatit: [link] Régen ez még betűző szerszámmal ment. Talán ezen látni legjobban az elvet:

Aljzatoknál ez a rész egyben van a műanyag körítéssel. Én keystone-t szoktam venni, mert annál ezt a fejet szereled rá a kábelre, aztán utána csak belepattintod. Ha később nem tetszik valami miatt, akkor meg kicseréled a keystone modult másikra. Pl én RJ45-öt fogok optikára cserélni itthon.

Tegyél egy próbát vele, hátha sikerül.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#868) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.
Szükségessé vált a panellakásban a LAN kiépítés korszerűsítése és újravezetékezése.
Egy olyan panellakásról van szó, ahol a 230V-os kábelek falon kívül, műanyag csatornában futnak. A terv az volna, hogy a lakás egyik végében lévő szobában volna a router, switch, ups és minden kábel, a lakás többi helyiségébe, innét futna ki csillag alakzatban. A szobákban falon kívüli aljzattal állnék le, ez eszközök ezekbe lennének rövidebb kábelekkel csatlakoztatva. Gondolom a falon futó kábelek tömör rézből lennének, az eszközök és az aljzat között sodrott szálas lenne.

A kérdés:
Létezik olyan gigabites kábel megoldás, amivel zavar nélkül tudnám a 230V kábelek között vinni a cat6 kábelt?
Ha igen, milyen kábel lenne ez?

Esetleg nagyon végszükség esetén megoldható egy külön, vékony műanyag csatorna felszerelése a villamos hálózati kábelek csatornája alá, de ez valójában csak 1-2 cm távolságot adna.

[ Szerkesztve ]

(#869) inf3rno válasza #68216320 (#868) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

S/FTP kábellel meg lehet próbálkozni. Nem biztos a siker. Ha sok pénzed van rá, akkor SFP+ és optika, azt garantáltan nem zavarja az áram és egy pár évig biztosan korszerű lenne. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#870) Yodafon válasza #68216320 (#868) üzenetére


Yodafon
senior tag

Nem egyszerűbb ilyen konnektorba dugható hálózatos kütyüt bevetni? Igaz nem biztos h gigabites lesz a hálózat.

I'm gangsta!

(#871) inf3rno válasza Yodafon (#870) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nekem úgy rémlik, hogy messze nem lesz gigabites.

Buliban hasznos! =]

(#872) #68216320 válasza inf3rno (#869) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ha esetleg külön műanyag csatornát kap, az nem javít valamit a helyzeten?

(#873) inf3rno válasza #68216320 (#872) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Elég ezoterikus téma ez, mert nem találni méréseket, kísérleteket, a gyakorlatban meg van ez az ajánlás, hogyha UTP-d van, akkor külön csőben legalább fél méterre fusson az áramtól. S/FTP-vel fogalmam sincs, hogy mi a tuti biztos távolság, de valszeg a külön cső megteszi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#874) #68216320 válasza inf3rno (#873) üzenetére


#68216320
törölt tag

Maga a tényleges szakas, amikor áramkábel mellett fut ~8m. Ezután már a szobákban ott viszem, ahol akarom, tehát megoldható a távolság. Lehet akkor megpróbálkozom sftp kábellal ezen a szakaszon.
Ha gond van, akkor azt miben látom? Alacsony sebesség? Elveszett csomagok? Iperf3-al kimérhető például?

Jelenleg fut benne egy ~4m-es szakaszon már kábel. Nem tudom milyen, cat6 ugyan, de hogy utp vagy ftp... passz. Azzal nem vettem észre problémát.
Azt tudom, hogy a villanytűzhely kábelei nem ebben futnak.

[ Szerkesztve ]

(#875) inf3rno válasza #68216320 (#874) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Általában csökken a sebesség, extrém esetben tönkremegy az alaplap vagy a router. Elvileg ki lehet mérni multiméterrel is, hogy mekkora feszültség indukálódik benne, ha kapcsolgatod a dolgokat. A vízforraló és a bojler, amik még sokat fogyasztanak, esetleg a régebbi porszívók.

Buliban hasznos! =]

(#876) #68216320 válasza inf3rno (#875) üzenetére


#68216320
törölt tag

Most pontosabban megnéztem, jelenleg egy ftp kábel fut a csatornában. Gondolom annak kell lennie, mert fém a csatlakozó széle.
Mondok viszont egy vadabbat. A digi a lakásba utp kábellal hozza a netet. A villanyóra szekrénytől az ajtónkig, ami felett vannak a kismegszakítóink, gyakorlatilag a lakás teljes villamos terhelése fut mellette ~5m-en. Majd pár méter még a lépcsőház világítással és úgy jön be a lakásba az átfúrt falon. Majd pár méter futás szabadon, aztán 2m újra a csatornában a routerig. Utóbbit én követtem már el. Na ha valami összeszedhet indukciót, akkor az ez.

(#877) inf3rno válasza #68216320 (#876) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Na az király, akkor kb. az ág is húz. Szerintem érdemes lenne egyszer lemérni, hogy mégis mekkora áram indukálódik benne. Az is lehet, hogy ez az egész árnyékolás meg külön cső egy normál lakásnál csak túlzott óvatosság. Én is csak olvastam róla, és nem sok emberről tudok, akinek ebből gondja adódott.

Buliban hasznos! =]

(#878) Borzoló válasza #68216320 (#876) üzenetére


Borzoló
senior tag

Nem kell izgulni.
Nem lesz gondod ebből.
Ezek a zavarok folyamatosak, de nem lehet mérni. Nekünk van rá gépünk (Fluke dsx600) de ez laborban fontos. Zajcsillapítás. Db èrtèk ... lakossági szinten ez nem érzékelhető. Wifinèl több lehet a gond, de az is csak max ledob néha. Ez a max.
Egy jól árnyékolt sftp kábellel rosszul nem jársz az tuti, de túl lihegni nem kell ezt. Nem véletlenül szarik rá a Digi, és fut a szekere ennek ellenére is.:R

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#879) #68216320 válasza Borzoló (#878) üzenetére


#68216320
törölt tag

inf3rno, Borzoló:

Köszönöm a válaszokat. Akkor a terv az lesz, hogy vásárolok jópár méter sftp falkábelt és a 230V kábelek dobozában fogom elvinni őket. Az sftp kábel végére valami speciális megoldással lehet csak csatlakozót tenni vagy sima rj45 fogó is megteszi?
Illetve mi a véleményetek arról, ha 5db sftp kábel fut majd a csatornában és a végpontokon ezek 5-5db fali csatlakozóban végződnek? Arra gondoltam, hogy a "szerverszoba" lenne a kiinduló pont ahol a switch (még nem tudom pontosan hol lesz a helye) utp esetleg ftp kábelekkel lenne bekötve a fali aljzathoz, ezután menne az sftp falkábel, majd újabb fali aljzat és ebbe utp/ftp kábellal csatlakozna a kliens.
A cél az lenne, hogy legyen lan csatlakozás 2db a távolabbi szobában, 1db az előszobában, 2db a közelebbi szobában.

Valahogy így nézne ki a jelenlegi terv szerint:

switch =>
utp/ftp kábel (~2m) =>
fali csatlakozó =>
sftp falkábel (5m villanykábel mellett, 10m villanykábel mellett + 5m egyedül csatornában ) =>
fali csatlakozó =>
utp/ftp kábel (~2m) =>
kliens eszközök

Erről mi a véleményetek? Kivitelezhető panellakáson belül?

[ Szerkesztve ]

(#880) Borzoló válasza #68216320 (#879) üzenetére


Borzoló
senior tag

persze
irtam privit
összesen 24m kábel kell??
hány nm es lakás?
milyen csatlakozókat, aljzatokat néztél ki?

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#881) inf3rno válasza #68216320 (#879) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A falkábelekhez szerintem vegyél keystone modulokat. Ahhoz is kapható aljzat, amibe csak bepattintod őket. Így az 5 kábelhez veszel 10 keystone-t. Lehet szerszám nélkül szerelhetőt kapni. Blankoló viszont kelleni fog, az pár ezer forint. Az árnyékolásnál el lehet dönteni, hogy a switch előtt egyben lekötöd az összes árnyékolását és levezeted a betonba, ilyenkor fém borítású keystone kell arra a részre és olyan patch panel, aminek van földelése ilyen célból. A másik lehetőség, hogy mindenhova műanyag borítású keystonet teszel, és nem foglalkozol az árnyékolás földelésével. Elvileg úgy is véd valamit. Az aljzatokból én nem vinném tovább az árnyékolást a patch kábelekre, úgyhogy szerintem oda jobb a műanyag borítású aljzat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#882) Goatmoon


Goatmoon
csendes tag

Sziasztok!

A router és egy laptop összekötésével kapcsolatban lenne kérdésem. Előre elnézést, amennyiben rosszul használnám a fogalmakat.

Mivel online játékokban kisebb késleltetést eredményez, ezért nem a wi-fi-t használva szoktam játszani, hanem utp-vel csatlakoztam a nethez. Az új laptopomhoz azonban nem tudom használni a korábbi kábelt. A felhasználói kézikönyv szerint az új laptopon egy "RJ-45 port" található. A port egyértelműen kisebb, mint a korábbi laptopon lévő "LAN port". Milyen kábellel tudnék csatlakozni a routerhez?

(#883) inf3rno válasza Goatmoon (#882) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Tudnál lőni róla egy fotót?

Buliban hasznos! =]

(#884) Borzoló válasza Goatmoon (#882) üzenetére


Borzoló
senior tag

Kisebb?????
Nekem van a laptopon telefon csati....az kisebb mint a rj45 és hasonló.
Érdekes.
Igen a kép segíteni fog....

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#885) Goatmoon


Goatmoon
csendes tag

Időközben rájöttem a megoldásra: a laptop vékonyabb kialakítása miatt a foglalat alja mozgatható. Lényegében szét kell feszíteni a foglalatot, hogy csatlakoztatni lehessen a kábelt.

(#886) Borzoló válasza Goatmoon (#885) üzenetére


Borzoló
senior tag

Igen az új HP probook ok is ilyen kis ajtósak. :C

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#887) Kristóf11


Kristóf11
csendes tag

Sziasztok,

szobafelujitas miatt szukseg volt utp fali aljzatot felszerelnunk. 2xRj45 a csatlakozas. A routertol kb 5 meterre vannak a falba behuzva a kabelek. 1,5 meteren aram is jon mellettuk. Olyan aljzatot sikerult kifogni aminek a bekoteserol meg sehol sem lattam instrukciokat. Emiatt fordulnek hozzatok.

Felepites: router - kb 5 meter cat6 utp - fali aljzat - tv,konzol 50 centin belul (ez lesz a cel).

Az egesz hazban en csinaltam a netkabelek osszekoteset, krimpelest stb, szoval szereltem mar nehanyat, de csatlakozot meg nem.

Problemam, hogy ha kotok 568b-t a routernel es az aljzatnal majd az aljzatba dugott gyari kabelt radugom a testerre a kovetkezot kapom:
-ha a routerbe van dugva: short (minden mas mukodo kabelemre ezt irja, de a gigabites net jol megy rajtuk)
-ha a testerben van a ket vege: crossover.

Gepen tesztelve van halozat, de nincs internet (unidentified network/no internet access)

Barmi javaslatotok van ehhez mitevo legyek, hogy netet tudjak varazsolni az eszkozeimhoz? Mar lemodelleztem kicsibe is, hogy vagtam egy kis kabelt es ugy probalgattam, tehat nem a fali kabelen. Csatolok kepet is, a szinparokat ne nezzetek ez a 1567. Probanal keszult kep :)

Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#888) inf3rno válasza Kristóf11 (#887) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Én nem vágom, hogy pontosan mit akarsz, de az aljzaton láthatóan nincs színkód szerint bekötve, sem A, sem B szerint. Így nem meglepő, hogy nem működik.

Buliban hasznos! =]

(#889) Borzoló válasza Kristóf11 (#887) üzenetére


Borzoló
senior tag

A hátulján nem dizájn elem, RGB funkció,......az a szinezès.
Ott eldöntheted, hogy A vagy B színkód szerint kötöd.
ÈS AZT KÍNOSAN TARTANI KELL
NEM FÈR BELE EGY HIBA SE
Tehát ha a színkód végén (A és B szerint is)kék van, akkor a közèpen mit keres nálad a kék?
Ha megnehezíted az életed mert te vagy az.....(mazohistapista) akkor kitalalhatsz új szinkodokat, variációkat, de akkor azt kell tartanod végig, mindenhol.
Nem javasolt!
Járatlan útèrt az ösvènyt el ne hagyd! :R

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#890) Kristóf11


Kristóf11
csendes tag

Ahogy korábbi hozzászólásomban említettem, a jelenlegi színeket ne nézzétek légyszíves, mert határozottan ROSSZUL vannak bekötve. Köthetek egy B-t, mint a másik végén, akkor sem lesz jó, rengetegszer próbáltam azt is. Az érpárok a tester szerint érintkeznek, szóval érintkezési problémára nem tudok gondolni.

Illetve @Borzoló: az első képen a színek alatt van egy számsor, nem tudom mennyire látszik, romlott sokat a minőség. Azt ha figyelembe veszem, azaz felhasználom a javasolt bekötést, akkor 568A-t vagy B-t kapok, szóval nem a konkrét színeket kell követnem, hanem a számok. Egyébként kötöttem már szín alapján is.

[ Szerkesztve ]

(#891) Borzoló válasza Kristóf11 (#890) üzenetére


Borzoló
senior tag

Akkor az aljzat hibás?
A kedvünkèrt kösd mondjuk B re és csinálj egy videót YouTube ra

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#892) Borzoló válasza Borzoló (#891) üzenetére


Borzoló
senior tag

Ja értem. Hát eddig passz. Marad a patch kábel gyári hiba? Próbáld mással.
A fluke dsx 600 unk megmondaná a tutit....

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#893) inf3rno válasza Kristóf11 (#887) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ebből több is van, és mindegyik ugyanezt produkálja?

Buliban hasznos! =]

(#894) Kristóf11


Kristóf11
csendes tag

Csereltem a kabeleket is, nem gondolnam, hogy azok a rosszak. Nincs tobb egyebkent csak ennek az aljzatnak a 2 csatlakozoja es mindketto ugyanugy viselkedik.

Lassan en is valami aljzat hibara gondolok. Nem tudom mi zajlik le a csatlakozoban, hogy halozat van, internet nincs.

(#895) inf3rno válasza Kristóf11 (#894) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szerintem vegyél másikat, jobb ötletem nekem sincs. Esetleg még a gyártót lehet megkérdezni, hátha reagálnak valamit.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#896) belashx


belashx
senior tag

Sziasztok!

Mi lehet az oka, hogy egy UTP kábelen csak 100Mbps a sebesség?

van a falban egy CAT5e UTP kábel, ha ezt kihagyom az egyenletből, jön rendesen az 500 Mb. Sajna nem kerülhetem ki, mert nem tudom elvezetni nélküle, csak botlásveszélyesen.
DIGI szerelő tette rá a fali kábelre a csatikat. Másik helyiségben is így van megoldva, ugyanilyen kábellel, de ott nincs gond.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#897) inf3rno válasza belashx (#896) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szakadás van a kábelben, rossz az aljzat, cat5 aljzat, 100 megás cat5 portot használsz a hálózati eszközön. Vegyél egy kábel tesztert, tegyél a két végére 1-1 patch kábelt, aztán tedd rá a tesztert, az elvileg megmondja, ha szakadásos vagy rosszul szerelt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#898) belashx válasza inf3rno (#897) üzenetére


belashx
senior tag

A kábel a gyanús, bár bent van a falban, nem történt vele semmi. Esetleg túlságosan megtörhetett a falban, ami ugye nem látszik. Maga a vezeték frissen lett behúzva, de nem voltam itt. Nincs aljzat, digis ember tett mindkét végére csatit, ami szemre stimmel. Nincs olyan eszközöm, amin 100 Mbites aljzat lenne. Toldókat szerelt még fel a szerelő, de az gyári cucc, és abba dugva/kikerülve a fali madzagot jön rendesen. Már szóltam a főbérlőnek, kérdezzen rá a villanyászra.
A megtörés a leggyanúsabb, de azt hittem, az az optikai kábelnél gond.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#899) inf3rno válasza belashx (#898) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ha rángatják, akkor ez is meg tud törni. Az is lehet, hogy a fali kábel nem cat5e. Sokminden lehet. Ellenőrizni kell.

Buliban hasznos! =]

(#900) belashx válasza inf3rno (#899) üzenetére


belashx
senior tag

Köszi!

Egyelőre bejelentem a Diginél, hátha a csati felrakásnál cseszték el, aztán meglátjuk.
A vezeték cat5e. Látom, mert kilóg annyit a falból, hogy látszik a felirat.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.