Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) maglew válasza Essejó (#1800) üzenetére


maglew
aktív tag

Köszi

(#1802) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Sziasztok.
Delight Cat6 FTP 23AWG CCA
kábelt vettem 100m-t. Behúzogattam minden szobába (tehát feldaraboltam ~13-18-21-23m-ekre). Ledugóztam! És NEM megy csak 100Mbps-el!
Vettem mindenféle árnyékolt, nem árnyékolt, gagyi, szerszám nélkül szerelhető, RJ45 csatikat. És NEM megy! Csak 100Mbps-al a csatlakozik a router-hez!
Levágva 1m-es darab is csak 100-at ír! Nem megy át rajta az 1000-es sávszélesség.
Miért???
Köszi a segítséget.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#1803) luciferc válasza Bajgunar (#1802) üzenetére


luciferc
őstag

A csatlakozókban rendesen végigérnek az erek?

(#1804) Bajgunar válasza luciferc (#1803) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

~5-6 féle, földeltes, nem földeltes csatlakozókkal? ~40x krimpeltem.
Próbáltam aztán 1m-es darabot is. És vicc. Vicc, hogy az is csak 100-at ír.
Digis szerelő adott egy tekercs cat5e kábelt, hogy húzzam be azt magamnak, ő nem ér rá. De ő sem értette mi a probléma. Az meg a legolcsóbb, sima csatival is hibátlan, 1000-et ír, s megy is.
Teszter szerint is végig villog minden led.
Cat6-os kábel nem megy csak 100-at??
~28600.- ért vettem a 100m-t.
Sz4r a kábel? Ruhaszárítónak max jó lesz?

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#1805) bon válasza Bajgunar (#1802) üzenetére


bon
őstag

CCA kábel? Ha jól tudom, aluminimum kábel, rézzel bevonva, nem túl jó minőség. Tömör réz kellett volna. Saját börömön tanultam meg, ruhaszárítónak jó, azóta is ott ál nálunk egy dobnyi.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1806) Essejó válasza bon (#1805) üzenetére


Essejó
veterán

Érdekes nekem semmi bajom vele. CCA Cat5e patch kábelt krimpeltem itthon a költözés után. 2 switch, 1 iptv, 2 asztaligép, és 1 nas megy rajta keresztül, gond nélkül.
Ruha szárítónak pont nem jó, mert mechanikailag gyengébb mint a tiszta réz. Adatátvitel szempontjából meg pepita mind1, mert a nagyfrekis jel a kábel felületén fut, az meg ugye réz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1807) Bajgunar válasza bon (#1805) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Ok. Cca. De a cat5e, amit a digis adott az is cca. Levágtam ilyen ~60cm darabot, azt is bedugom router-gép és az is 100-al megy!
Vicc. És ua a kábel amit link-eltem kérdésnél, annyi h Mikrovill -be vettem.
Kuka. Dobom ki a francba...
Feldaraboltam 5-6 részre. Majdnem ~30k + eltapsoltam ~15k-et szerszám nélküli dugókra + 5k mindenféle csoda csatikra + krimpelő. És egy forintot nem ér.
A digis által használt ~26 forintos cat5e meg hibátlan. :W

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#1808) Essejó válasza bon (#1805) üzenetére


Essejó
veterán

Hogy még bonyolultabb legyen, létezik CCS kábel is. Az Réz - Vas ötvözet, színre réz, de fogja a mágnes. Egy kb méteres darabom van, tömör falkábel, de simán krimpelhető volt és a gigát szintén átviszi. Teljesen véletlenül jöttem rá, hogy nem tiszta réz, takarítás közben a mágneses csavarhúzó felkaott egy darabot.
Ugyan nem lan, de a legdrágább, legminőségibb koaxok mind CCS maggal készülnek.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1809) Essejó válasza Bajgunar (#1807) üzenetére


Essejó
veterán

Én azért fognám az összevágott kábelt, meg ha ott vettél csatit is, és becsattognék vele a Mikrovillbe, hogy ugyan dobjanak már össze egy kábelt ami a gigát átviszi, és ha nem megy akkor, minőségi kifogás, garancia, kártérítési igény, panaszkönyv, etc...
Levél a fogy védelemnek emlegetése, mert ez így a fogyasztó szándékos megkárosítása.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1810) Bajgunar válasza Essejó (#1809) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Jogos.
Vettem ott csatit is. Aztán rendeltem is. Aztán napok után digi is megnézte. Aztán másik csatit szereztem. Aztán elment vele majd két hét. Aztán blokkot se tudom hol van. Aztán így beletörődtem.
Csak most lányom laptopjánál a wifi szakadozott. (Asus x555l) Legalább míg a wint lefrissítem meg drivereket (hálókari driver dobálta a wifit), hirtelen előkaptam egy tekercset. Addig jó volt, h lett net.
De vicc.
Aztán gondoltam hátha mondtok vmi okosat.
De akkor így kuka. Ezzel már nem tudok visszamenni. Nem mostanában vettem.
Azért köszi.
Téma lezárva. :R

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#1811) Essejó válasza Bajgunar (#1810) üzenetére


Essejó
veterán

Azért a lan kábelekre is van garancia.
Mondjuk a PCX-től linkelted a kábelt, de ott is 12 hónap a garancia.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1812) korcsi válasza Bajgunar (#1807) üzenetére


korcsi
veterán

Milyen színsorrendet használsz?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1813) Bajgunar válasza korcsi (#1812) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

T568B mindkét végén.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#1814) Bajgunar válasza Bajgunar (#1813) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Az hogy Cat5e és nem kifejezetten cat6(a) a csati, az befolyásolhatja?
De úgy rémlik ilyet is, olyat is vettem. Árnyékoltat is, simát is. Áhh. Feladom.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#1815) Essejó válasza Bajgunar (#1814) üzenetére


Essejó
veterán

Elméletileg a Cat6x az vastagabb és lehet tuszkolni kell a Cat5 csatiba. Illetve a Cat5 csati prés érintkezője 2 fogú, de ez nem szentírás, én amit vettem az áttolható Cat5e csatlakozót, az 3 fogú, simán tudok vele falkábelre is krimpelni. Cat6-ot még nem próbáltam, 1xűen feleslegesnek érzem. Végül is a Cat5e 60 méterig átviszi a 2,5 Gb-et. Akkor meg minek.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1816) Bajgunar válasza Essejó (#1815) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Igaz.
Csak HA már falba tettem, gondoltam jó legyen. Rendesen benyomta fogó. Teszter is jónak jelzi. Nem jelez hibát. És mégse, csak 100-al megy. Már meg nem mondom milyen csatikat vettem. Csak gondoltam veszek akkor direkt cat6 csatit. (De elvileg anno vettem ilyet is). Nem egyszer. Százszor nyomtam rá ~6 féle csatit. Színsorrendet se kevertem el. Mégse.
Ahh. Mind1. Engedjük el. Kukázom a kábelt. Meg sem akarom látni itthon. Lezártam.
Lapozzunk.
:R

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#1817) korcsi válasza Bajgunar (#1816) üzenetére


korcsi
veterán

Bolti olcsó kábel (fali mindenhova), Aliexpress-es csati, 5000Ft-os ropifogó és minden kapcsolatom megy gigabittel. Ezért kérdeztem a bekötést, mert mintha nem lenne meg mind a négy érpár.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1818) Bajgunar válasza korcsi (#1817) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

De a teszter meg nem mutat hibát. Végig megy mind led. Kínomban multiméterrel is megnéztem. Tűt kötöttem gyorskötözővel a hegyre, hogy a lábat érintsem, kisípoltam, stb. Nincs érszakadás, áthúzás, zárlat. Végigmegy minden ér, hibátlanul. Bedugom és 100... kicserélem cat5e-re és 1000.
Dugón is gondolkodtam, h bedugom és nem érzékeli a lábat az alaplapi csati. De ugyanaz a dugó a cat5e kábelen meg hibátlan. Elroppantottam már két marékkal, vagy 6 féle változatot. Egyikkel sem megy.
Mind1. Lapozzunk. Feladom.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#1819) korcsi válasza Bajgunar (#1818) üzenetére


korcsi
veterán

Még egy utolsó.
Nem lehet, hogy a színek vannak elkeverve a kábelben?
Mind a négy érpárban ugyanolyan színek vannak? Egy csíkos, egy teli? Csak mert ha meglenne az eltérés siman lehetne használni a kábelt.
Esetleg kifejelt részéről tudnál küldeni képet?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1820) Bajgunar válasza korcsi (#1819) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

link
link
link
link
Passz. Van benne elválasztó műanyag, behúzó szál, test fóla + test cca szál is.
Ha földeltes dugó, ha nem. (Ez a legolcsóbb volt rajta utoljára, de feleslegesen nem nyomogatok többet rá). Nem megy ez sehogy sem... Csak 100-al.

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#1821) Quantum86


Quantum86
csendes tag

Sziasztok! Szeretném kérdezni, hogy UTP kábelt falban vezetve mehet-e ugyanabban a gégecsőben, amiben a 230V-os kábelek is futnak? Ha nem, akkor van-e más lehetőség is ami nem jár bontással? Viszonylag újépítésű ház, nem szeretnék belemarni a falba.

(#1822) Essejó válasza Quantum86 (#1821) üzenetére


Essejó
veterán

Mondjuk nekem nem falban de mivel nem ott vannak a konnektorok ahol a gépek így több gép esetében is a fal tövében hosszabbító kábel mellett van a lan, és semmi problémát nem okoz.
3 db 5 méteres hosszabbítóról van szó.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1823) Quantum86 válasza Essejó (#1822) üzenetére


Quantum86
csendes tag

Nálam nem opció, nem szeretném, ha a házon belül a falon kívül futnának. Első albérletemben is falban futottak és sokkal jobb volt.

(#1824) Essejó válasza Quantum86 (#1823) üzenetére


Essejó
veterán

Szintén albérlet. Ahhoz hozzá járultak hogy a 2 szoba közt átfúrjak, de a villany vezeték csövekbe, nem férne be a lan, a körbe vésés nem volt opció.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1825) lange04


lange04
csendes tag

Sziasztok!

Van egy excel 100-071 Cat 6 kábelem (5m). Normál dugókat szereltem rá (átmenő egysorosat, nem az eltoltat) T568B színsorrenddel. Kínai kábeltesztelővel teszteltem szép sorrendben minden lámpa kigyullad, viszont a hálózatba bekötve egyáltalán nem működik, switch és router, illetve router és pc között is próbáltam, egyáltalán nem érzékeli a switch a kábelt, tehát mintha nem lenne semmi bedugva.
20+ cat5e kábelt szereltem már itthon, mindegyik tökéletesen működik, cat6-al még nem találkoztam, meg ilyen hibával sem, hogy a tasztelő szerint működik a kábel, a hálózatban meg nem.
Rossz kábelt vehettem? Találkozott már valaki ilyennel? :F

(#1826) lange04 válasza lange04 (#1825) üzenetére


lange04
csendes tag

Egyik dugót kicseréltem és jó lett....mondjuk nem értem, a tesztelő miért nem jelezte a hibát, na mindegy... :F

(#1827) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Raktam össze egy 10m-es kábelt a pc és router közé. Előtte megnéztem hogy mi a színsorrend és tökéletesen működik.

Viszont nagyon érdekelne hogy miért csak ez a sorrend működik és miért nem jó ha másképpen kerül a csatlakozóba. Mi a különbség a vezetékek között vagy hogy "ismeri fel" hogy hibás a bekötés? Hol van a kutya elásva?

Üdv:Viktor

(#1828) korcsi válasza Viktoár (#1827) üzenetére


korcsi
veterán

A lényeg, hogy az ér-párok (színes-csíkos) megfelelően legyen kötve (1-2,3-6,4-5,7-8), mai eszközöknél elvileg már az se számít ha elkevered a párokat.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1829) Viktoár válasza korcsi (#1828) üzenetére


Viktoár
addikt

Értem hogy ez a lényeg, de miért nem működik ha más a sorrend?

Üdv:Viktor

(#1830) Essejó válasza Viktoár (#1829) üzenetére


Essejó
veterán

Lehet más a sorrend, de a két végén akkor is azonos kell legyen.
Bár bizonyos indukálódó zavarok kiszűrésére van meghatározva a sorrend.
Aztán ha szerencséd van akkor neked nem okoz zavart, ha meg nincs, akkor felkrimpeled jó sorrendben.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1831) korcsi válasza Viktoár (#1829) üzenetére


korcsi
veterán

A csavart érpár fizikája – avagy: hány méter egy bit?

A 4 érpáron (8ér) 4 adatvonalad van, egy pár egy differenciált jelet visz át, és ennek kell egy összecsavart érpáron haladnia a zavarvédettség miatt.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1832) Viktoár válasza Essejó (#1830) üzenetére


Viktoár
addikt

Kíváncsiságból kipróbáltam más sorrendeket is, persze a két végén azonos sorrendben , de úgy nem működik a pc és router között. Nem is érzékeli a router hogy be van dugva a kábel. Sőt "kicsipogtam" multiméterrel is hogy biztos azonos-e a sorrend a két végén. Más is mondta hogy nem kell a színsorrend csak egyformán legyen a két vége, de ezek szerint úgy nem működik. Legalábbis nálam nem jó úgy. :N

korcsi: Köszönöm. :R

Üdv:Viktor

(#1833) Essejó válasza korcsi (#1831) üzenetére


Essejó
veterán

Aha, 1 érpáron: Zöldfehér-Kék, Kékfehér-Zöld, és akkor hol vannak még a lapos patch kábelek? link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1834) korcsi válasza Essejó (#1833) üzenetére


korcsi
veterán

A csatlakozóba az érpárok így vannak bekötve 1-2, 3-6, 4-5, 7-8

Ethernet RJ45 connection wiring and cable

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1835) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogyan tudom kideríteni magamnak, hogy pontosan milyen Ethernet kábelem van?
Már ~15 éve készítették, 25 méteres, még a legelső internetünk bekötésénél, azóta is azt használom. (Antennás net volt, azért ilyen hosszú).
Jelenleg gigabit Digi nettel van használva, tudja is teljesíteni a PC-n, igazából nincs vele bajom, vagy nem tudok róla. Pontosabban, 1 gigabitet még soha nem mutatott a speedtest, de gondoltam az a hálózat leterheltsége miatt van, lehet mégsem..?
(10 emeletes panel).
Van ennek jelentősége, ha úgymond tudja a sebességet?
Kell-e néznem valami újabb típust, vagy jó ez nekem?
Noob kérdés, de: bármilyen védelmi funkciója van ezeknek a kábeleknek? Nem fizikai, pl. időjárás, hanem pl. hackerek elleni támadások esetén. Nem kellene, hiszen csak egy kábel, nem?

Láttam az összefoglalóban, hogy pl. Gembird és egyéb viszonteladók nem ajánlottak, mert nem gyártók. Nekem, aki főleg játszik a gépen, kell a nagyon drága típus?
Látom a CAT5e és CAT6 van tolva főképp, ezekből elég nekem nézni valamit?

Köszönöm előre is.

Malaka!

(#1836) Essejó válasza spleenszuru (#1835) üzenetére


Essejó
veterán

Ha hoz olyan 900 körüli sebességet, akkor ne foglalkozz vele.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1837) seaky77


seaky77
tag

Sziasztok segítséget kérnék utp cat6 kábelek vannak behúzva a házba ezen már nem tudok változtatni. A rack szekrényemben van egy patch panel (stp). Elkezdtem csatizni és azt vettem észre hogy ha a szobai végpontra stp árnyékolt aljzatot rakok (nyílván mivel utp a shield nincs kötve sehova) és az stp patch panel-ről stp patch kábelt bedugom a kábel teszterbe akkor a 7-es vezeték random kihagy. Ha csak annyit változtatok hogy a patch panelbe egy műanyag utp kábelt dugok akkor jó. Gondolom a shield korul lehet a gond. Tudnátok segiteni hogy mi lehet a gond?

Amúgy ha leszarom a kábelteszert és gépre dugom full jól működik de akkor is idegesít mi lehet a gond.

Amúgy egy kis olcsó kinai kábel teszerem van egyik felén passzív másik felén aktív led-es.

Előre is köszi!

(#1838) kisskd válasza seaky77 (#1837) üzenetére


kisskd
tag

Én (!) nem látom a logikus okát a "furcsa hibán" kívül.

Mit jelent a random kihagy? Ebben a felállásban mindig szakadtat jelez?

Esetleg mezei multiméterrel nem tudsz rámérni? Az egyértelműbb lenne (nekem!) ebben a felállásban, mint az, hogy a kis kínai okosságnak mit, mikor, mihez sikerül mérnie.

(#1839) inf3rno válasza seaky77 (#1837) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szerintem ha működik, akkor ne foglalkozz vele. Ha tényleg szakadt a vezeték, akkor a sávszélességen és a packetlosson látszania kell. Én rámérnék...

Buliban hasznos! =]

(#1840) seaky77 válasza kisskd (#1838) üzenetére


seaky77
tag

Ilyen kütyűről van szó rendkívül primko:
https://3bnetwork.hu/termek/halozati-utp-es-telefonos-kabel-teszter-rj-45-rj-11-kabelekhez/568778

A random kihagy azt jelenti hogy ugye futnak a ledek 1-8 ig a teszt alatt és minden második körben a 7-es led nem villan fel. Ha a kábelt műanyag rj45-re cserélem a patch panelről a kütyüig akkor mindig 1-8 jól villog.

Amúgy a hiba jelenség az volt hogy erre a kábelre dugott AP furán működött néha nem volt elérhető. Szét offoltam a tplink omada forumot hogy milyen szar az AP-juk. Majd egyszer úgy döntöttem :) hogy leveszem az AP-t és rádugok egy laptopot és tolok egy iperf-et ami kihozta hogy 1mbit csak a sebesség. Most a pacth kábelt műanyagra cseréltem és ok.

Minden esetre rá fogok mérni mert nagyon fura!

(#1841) Dillis


Dillis
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy újépítésű lakás előre bekészített árnyékolatlan cat6-os kábelekkel. Az a problémám, hogy elég rövid kábelt hagytak a routernél, így mivel nem vagyok rutinos ebben a témában, félek hogy elszerencsétlenkedem némelyiket a csatlakozó felszerelésénél. Melyik csatlakozó típust a legkönnyebb felszerelni? Egyáltalán milyet érdemes venni? Ha esetleg mégis túl rövid lesz már a router-hez, akkor milyen megoldás van az újrahúzáson kívül, esetleg valamilyen anya csati?

Illetve a fali csatkalozók cat5e-sek, érdemes lehet ezeket lecserélni cat6-ra?

(#1842) Essejó válasza Dillis (#1841) üzenetére


Essejó
veterán

Lan toldó néven keresd. Pl: link
Mindkét végén mutter csatlakozó van.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1843) kisskd válasza Dillis (#1841) üzenetére


kisskd
tag

Egyik (jó) opció, amit Essejó javasolt, a B verzió, hogy aljzatot tűzöl rá (ez szerintem stabilabb beköthető is, jobban látod mi/hova megy, és jobban is tudsz korrigálni), és abba aztán akkor patchkábelt raksz, amekkorát nem szégyelsz :D

(#1844) inf3rno válasza Dillis (#1841) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nyugtass meg, hogy fali kábelt húztak be, nem patch kábelt. A fali kábelre anyát szokás szerelni, jelen esetben mivel nem akarsz aljzatot, ezért keystone anyát javaslok, aztán abba dugod a patch kábelt. Ha patch kábelt húztak be, akkor toldóval meg lehet toldani, mint ahogy fentebb írták, akkor apát szerelj rá. Nincs most jelentősége a cat5e aljzatnak szerintem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1845) Dillis válasza inf3rno (#1844) üzenetére


Dillis
csendes tag

A hétvégén megnézem, de szerintem fali kábelek vannak behúzva. Ezt onnan lehet tudni, hogy tömör réz, ugye?

Ha jól értem, akkor alapvetően is inkább aljzatot vagy keystone-t szokás szerelni a fali kábelek központi router felőli gyűjtőhelyére?

Keystone-ból van valami extra amire figyelni kell, vagy pl ez akár jó is lehet?

Illetve utolsó kérdésem, hogy a szerszám nélkül szerelhető apa csatlakozókat könnyebb szerelni (kisebb eséllyel lesz rossz) vagy kb ugyanaz?

Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek! :R

(#1846) inf3rno válasza Dillis (#1845) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Igen. Falkábelre inkább anyát szokás tenni. Nincs statisztikám, de elvileg a szerszámos is könnyen szerelhető.

Buliban hasznos! =]

(#1847) hegegabi80 válasza Dillis (#1845) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én műanyag Cat5e-s keytone anyát vettem, szerszám nélkül szerelhetőt.
Így bármikor le és fel tudom szerelni.

(#1848) malor válasza hegegabi80 (#1847) üzenetére


malor
aktív tag

Sziasztok!

Van egy érdekes problémám és folyamatosan zárom ki az okokat. Egyelőre azzal nem terhelnélek titeket.

A lakás adatkábel hálózatánál tartok. Standard Belden Cat5e falikábelek vannak behúzva. A szobákban a konnektorokkal egy keretben, de külön elvezetve vannak. Ilyen süllyesztett aljzatok vannak a szobákban. Kikaptam kettőtt, megnéztem. Nem túl igényesen, de elvileg jól vannak bekötve. Még van kettő, azokat is megnézem majd. Aztán valószínűleg igényesebben újrakötöm.

A másik oldal az elég igénytelen. Azt muszáj rendbe tenni. A kábelek másik végén sima, egyszerű, műanyag RJ45 apák vannak krimpelve és úgy közvetlenül bedugva a Telekomos HGW-be (Gigabites optika). Itt lenne az első kérdésem, mert töbször belefutottam itt abba a javasaltba, hogy a falikábelre inkább keystone anya kell és külön patch kábel a HGW-hez. Milyen gondot tud okozni, ha nem így van?

A második kérdésem is ezzel kapcsolatos. Tervezem, hogy az egyik falikábelt kicserélném erre és vele együtt lecserélném a Legrand aljzatott egy ilyenre. Gondolkozom azon, hogy ebből a falikábeleből (tömör réz) készítenék patch kábelt is. Készen is árulnak tömör réz patch kábeleket, így adja magát a kérdés, hogy mire kell figyelni, hol a buktató, mi benne a trükk?

Ez a kábelezés nekem még új terület, nem szerelgettem ilyesmit, nem krimpeltem még, de nem is teljesen idegen. Kedvem is van most elmolyolgatni ezzel. Így gyűjtöm az infókat, mert hülyeséget nem szeretnék csinálni. Szóval nyugodtan lehet osztani, bírom a kritikát. Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#1849) korcsi válasza malor (#1848) üzenetére


korcsi
veterán

Mi a probléma? Működés szempontjából?
Nálam minden kábel fali, és "sima, egyszerű, műanyag RJ45 apák vannak krimpelve" (Aliexpressről rendelve) a végére és úgy bele az eszközbe. Működik, idestova 12 éve. Esztétikailag megkérdőjelezhető.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1850) malor válasza korcsi (#1849) üzenetére


malor
aktív tag

Nem a nettel van a gond. Olvasgattam itt, hogy nagyon ritkán, extrém esetben előfordulhat, hogy antennaként is tudnak az adatkábelek működni és mindenféle zajokat fel tudnak venni. A problémámnak ehhez van köze. Van valamilyen megmagyarázhatatlan RFI szerű zaj "kisugárzás" a lakásban egyvonalban, három szobában, három különböző pontban. Mind a három szobában a fal mellett (társasházi lakás, utca front) három fali aljzat körül hallható nagyon erősen. Hallani egy aktív hangfal magassugárzójával lehet. Pechemre, pont az egyik doboz a leginkább érintett helyen van. Szúrós, fület fárasztó frekvenciáról van szó. 4 fali aljzat van egyébként és a negyediknél nincs gond.

A héten jutottam el az adatkábelekhez, mert nem ez az ember első gondolata ilyenkor. Ezért elindultam a mindenféle árnyékolás irányába: árnyékolt kábel, árnyékolt aljzatok és csatlakozók, árnyékolni mindent, amit csak lehet. De simán lehet, hogy teljesen feleslegesen, csak ezt előre nem tudhatom. Mondjuk ti lehet, hogy igen. Bár szerintem ez elég egyedi eset.

Lehet én vagyok az a kivétel, akinél minden apró hiba számít és ahol mindent is árnyékolni kell. Így, mint a többi esetben is, szeretném szépen kizárni a lehetséges okokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.