Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Teljesen laikusként kérdezném, hogy milyen kábelt ( szerelt kábelt vagy csatlakozót ) ajánlanátok 25-30m távolság áthidalására?

Kábellel szeretném bevezetni a gyerekek szobájába a netet, mert most a WIFI-vel nagyon magas odabent a ping, és a nagyfiúnak sok gondot okoz CS:GO-ban.
Plusz erre még rájön az is, hogy elég sűrűn eldobálja a wifi jelet az USB stick. AMit erre a cserére költenék szerintem ennyiből bőven be vezetékelem a lakást jó minőségű kábelekkel.

(#252) inf3rno válasza smiti (#251) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Bármelyik cat5e kábel jó lehet.

Buliban hasznos! =]

(#253) Csecse73


Csecse73
újonc

Sziasztok!

A tanácsotokat, véleményeteket szeretném kérni.

A házunkban most kerül kiépítésre a LAN hálózatot.
Cat6 U/UTP fali kábelt fogunk használni, ami az eszköz oldalon fali aljzathoz, majd patch kábellel az eszközökhöz kapcsolódik.

A router/switch oldallal kapcsolatban vagyok tanácstalan.
A fali kábelek, ami lehet 8-16 kábel is, a router/switch párosnál fognak összefutni.
Ezt szeretném egyszerűen, karbantarthatóan és főleg esztétikus megoldani.
A kérdéseim a következők lennének:
- A router/switch oldalon fali aljzatba vagy patch panelba érdemes bekötni a fali kábelt?
- Patch panel esetén a fali/asztali típust kell választani?
- Aki patch panellel oldotta meg, tudna mutatni fényképet a panel és környékéről, elhelyezéséről, rögzítéséről?
- Szintén szeretném ha mutatnátok fényképet arról a területről, ahol a fali kábelek, gégecsövek összefutnak, végződnek.
- Még egy "OFF" kérdésem is lenne, miszerint érdemes, szabad a switch-et és az NVR-t a padlásra (-15°C - +50°C) telepíteni?

A válaszokat és tanácsokat előre is köszönöm!

(#254) inf3rno válasza Csecse73 (#253) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A patch panel a javasolt, de így, hogy nem kell földelni az árnyékolást nem hiszem, hogy bármi akadálya lenne az aljzat használatának, ha neked úgy szimpatikusabb. Később lehet esetleg gond belőle, ha árnyékoltra cserélnéd a kábelt és az aljzatot. Ugyanez vonatkozik a padlásra helyezésre. A +50°C azért nem ideális az elektronikának. A -15°C-al még valszeg megbirkózna, mert a használattól melegszik. Nálunk itthon sajnos nem lehetett ilyen rendszerben megoldani, régi a ház, bele kellene vésni az új gégecsövet a falba valahogy, nem éri meg a fáradságot. A neten van nagyon sok kép patch panel-ről. Használd a google-t: "patch panel home". A panel-t sokszor rack szekrényre teszik, és úgy kötögetik össze, de gondolom más módon is lehet rögzíteni a panelt és a switch-et is. Talán más több infoval tud szolgálni.

Buliban hasznos! =]

(#255) Csecse73 válasza inf3rno (#254) üzenetére


Csecse73
újonc

Köszönöm a válaszodat!

Ha jól értem, akkor használhatok árnyékolt patch panelt a tervezett (nem árnyékolt) U/UTP fali kábelhez?

(#256) inf3rno válasza Csecse73 (#255) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Persze, ezek kompatibilisek nem árnyékolt rendszerekkel is, csak ha a kábeled árnyékolt, akkor kell odafigyelni, hogy minden más is az legyen, és földelni kell az árnyékolást a földszinten vagy a pincében lehetőleg. Ne kérdezd miért így van, én sem értem, hogy miért nem jó neki ugyanaz a földelés, mint a villanynál. Az okosok ezt írják, hogy külön kell földelni.

Ami még számít nem árnyékoltnál, hogy nem jó, ha fél méteren belül megy vele párhuzamosan villany vezeték. Ha merőlegesen találkozik vele, az nem gond, ha csak rövid szakaszon találkozik vele pl 10-20cm, az se olyan nagy gond, feltéve ha nem valami sok ezer wattos villany sütő vezetéke. Egy gégecsőben a villannyal viszont semmiképp ne menjen még árnyékolt sem, mert az kinyírhatja az összes elektronikát, ami rá van kötve.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#257) Csecse73 válasza inf3rno (#256) üzenetére


Csecse73
újonc

Értem, akkor maradok az árnyékoltnál.
Első körben korrekt, árnyékolt hálózatot akartam kiépíteni, de több szempont miatt is nem éri meg nekem.

Gondolom rendszerszinten külön kell kezelni a gyengeáramú hálózatot, így a földelést is, nehogy az erősáramú hálózat hibaárama "visszapofázzon" és mindent tönkretegyen.
A kábelek külön gégecsőben fognak futni, azonban egy helyen át kell rakatnom az aljzaton futó csöveket, mert több méteren párhuzamosak az erősáramúval.
Ha kész leszek és érdekel valakit, akkor küldök majd fényképeket.

Köszi a segítséget!

(#258) inf3rno válasza Csecse73 (#257) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Engem mindenképp érdekel. Küldj majd valami élménybeszámolót is, hogy milyen problémákba futottál bele, és hogyan oldottad meg őket! :K

Buliban hasznos! =]

(#259) inf3rno válasza Csecse73 (#257) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Esetleg ha koaxon jön be a net, akkor villámvédelmet [link] [link], galvanikus leválasztót [link] [link] érdemes lehet rátenni, ha nem gyengíti le túlságosan. Telefonkábelre nem találtam ilyesmit, villamos hálózatra meg azt hiszem több misi kiépíteni a villámvédelmet. Gondolom azért minden ellen ezek sem védenek, de ha mégis, akkor néhány ezresből megvan.

Buliban hasznos! =]

(#260) Csecse73 válasza inf3rno (#259) üzenetére


Csecse73
újonc

Húúú, ez a túlfeszvedő nagyon jó ötlet, rendelni is fogok.
Galvanikus leválasztót már használok egy ideje.

Elméletileg a TV/net szolgáltatónak gondoskodnia kell a védelemről.
Nem tudom, hogy ezt megtették e, de 3 éve egy nagy viharban a router és egy asztali DVR szállt el.
A táp ki volt húzva, de a koax/UTP nem.

Ha jól tudom, akkor A, B, C és D osztályú védelem van.
Az A-t az elektromos szolgáltató biztosítja, a B-t és a C-t az elosztószekrényben elhelyezett eszköz (ez kb. 100e HUF 3 fázisra), a D pedig a fali aljzat vagy elosztó védelme.
Ettől függetlenül nem vennék mérget rá, hogy mindentől megvéd.

Láttam a net-en fém gégecsövet, lehet hogy az árnyékolására ez is opció vagy kiegészítő védelem: ([link]). Igaz nem túl olcsó...

(#261) inf3rno válasza Csecse73 (#260) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nekem volt már olyan, hogy kihúztam a koaxot a tv-ből, és megrázott, úgyhogy kell az a leválasztó is sajnos. Én még nem rendeltem, de nem sokára veszek én is villám védelmet meg leválasztót is. Nem ismerem a fém gégecsövet, rákérdek gyakori kérdésen, kíváncsi vagyok mit írnak. :-) Árnyékolni árnyékolhat, meg strapabíróbb, de arra talán nem a legjobb, hogy villanyt vigyél benne. Érdekes kérdés, hogy vajon akkor az a megoldás mennyire játszik, hogy villanynak műanyag a netnek meg fém.

Buliban hasznos! =]

(#262) inf3rno válasza Csecse73 (#260) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Azt mondják a fém gégecsőre, hogy a komolyabb mechanikai védelem a fő szempont a használatánál. Szoktak villanyt is vinni benne.

Buliban hasznos! =]

(#263) z1RoX


z1RoX
tag

Sziasztok.
Jelenleg 120 mbps net van a hazbanami emeletes. Fent jon be a coax sagem thome routerba. Onann oszlik szet 4 helyre egy patch segitsegevel. Mindegyik kabel cat5e. Fent megvan mindenhol a 120 de amit leviszek a nappaliba az bevan rakva egy 100as switch de kozbe megvan hosszabitva is egy toldoval, csak max 80 mbps t nyom egy tp link ap vel, lanon az lg tvn nyomtam speedtestet ott meg csak 50 jon es a nas is erre a switchre van rakotve azon is szinten max50 mbps jon. Kerdes hogy hol lehet a hiba? Az utp toldot offolnam mert kiprobaltam switchel es ugyanannyi volt. A switch egy 8as elosztasu tp link.
Koszonom elore is.

(#264) inf3rno válasza z1RoX (#263) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nem jött át, hogy mi hol van ezen a hálózaton. Tesztelni kéne minden kábelt és eszközt egyesével, aztán kijön, hogy melyikben van a hiba. A kábelekre lehet kapni kábel tesztert, de azokat bekötés előtt kellett volna megnézni.Így csak annyit tudsz csinálni, hogy megnézed az összes helyen, ahol tudod, hogy mennyivel jön a net, aztán ha megtalálod azt a pontot, ahol leesik a felére az előzőhöz képest, akkor a két pont között lesz valahol a hiba. Előfordulhat, hogy megtört a kábel valahol, és amiatt nincs érintkezés benne, de az is lehet, hogy mondjuk a switch-el van valami gond.

Buliban hasznos! =]

(#265) z1RoX válasza inf3rno (#264) üzenetére


z1RoX
tag

Tetoter be lett epitve es az utp le lett kabelcsatornazva a beton miatt. A kabel eloelete kb ennyi. Vagy huzzak ujat ami ugye nem egyszeru vagy teszteljem egy uj switchel?

(#266) inf3rno válasza z1RoX (#265) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nézd meg egy laptoppal (vagy ami van) a switch előtt, hogy megvan e a 100. Ha igen akkor a switch-el, vagy az utána lévő szakasszal lesz a baj, ha nem, akkor meg a kábellel, amin lehoztad a switch-ig. Vaktában szerintem ne csinálj semmit. Ha újrahúzód, akkor tömör rezes fali kábellel talán érdemesebb, az nem törik olyan könnyen, mint a patch, ettől függetlenül nem jó, ha rángatod a kábelt vagy ilyesmi, nem szeretik.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#267) z1RoX


z1RoX
tag

Ja azlesz akkor. Koszi addig is.

(#268) kisskd


kisskd
tag

Üdv!

Olyannal találkozott valaki kicsiny országunkban, hogy "szobai patch panel Cat5e-hez"?

Amit idézőjelek közt körülírtam az előbb:
- 8-12 portos
- Cat5e UTP kompatibilis
- lehetőség szerint falra rögzíthető lapjával, esetleg asztal aljára hasonló formában
- minél "szoba" kompatibilisebb a kinézete, szóval minimum dobozolt, jobb esetben nem ijesztőbb mint egy SOHO router
- emberi ára van, és beszerezhető Budapesten/postán néhány nap alatt

Amit találtam helyette, de nem jó:
- normál patch panel - nincs hova rögzíteni, ronda, rackszekrény fölösleges, és nem is fér
- Cat6 árnyékolt doboz - nincs árnyékolás ...
- 1-2 portos falon kívüli aljzatok - elég sok kellene egymás mellé, nem is túl szép

Találkozott valaki ilyennel?

(#269) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok!

Lakásba, laminált padló takaróél kábelcsatornában vezetve, switch és gép közé milyen kábel kell nekem?

Ez a Draka jó lehet?

valamint switch és router és switch és NAS közé is ugyan ez kell nekem igaz?

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#270) kisskd válasza MCGaiwer (#269) üzenetére


kisskd
tag

Szia!

Nem vagyok szaki, nagyobb gondokat is megoldottam eddig sikeresen. Ha magában megy a takaróélben a kábel, akkor szerintem nagyon overkill a Cat6 FTP. Plusz macera, és nem is annyira kevés az árnyékolás ideális bekötése.

Elég oda az árnyékolatlan Cat6, de szerintem a Cat5e-vel is sokáig elvagy még, gondolom nem lesz extrém hosszú, így a gigabit normális Cat5e-vel is jól ellesz. Pl. ez.

A switch, router, és NAS egymás mellett van? Ha igen, és csak rövid átkötés lesz, akkor vegyél készre szerelt patch kábelt. Itt válogathatsz.. Ha messzebb vannak egymástól, és szintén szegőléc alatt, vagy más kábelcsatornában vezetnék, akkor az előbb linkelt fali kábel mehet.

Ha jót akarsz magadnak hosszabb távon is, akkor én minden fali kábelt, pl. a a gép és a switch közöttit is fali aljzatban végződtetném, és utána abba kötnék egyet a fentebbi patch kábelek közül az eszköz és az aljzat közé. Így ami nem kell, ki tudod kötni, nem lóg a kábel, és nem mellesleg nem a fali merev kábelt rángatod, hanem a puha, sodort patchet. Ha a switchnél már nagyon sok ilyen aljzat gyűlne fel, akkor megoldás lehet a több keystone modult fogadó doboz.

(#271) MCGaiwer válasza kisskd (#270) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Szia, köszi a választ!

sajnos falban nem tudom vinni, ezért gondoltam a léc alatt. Ha árnyékoltat veszek nem feltétlenül kell az árnyékolást is bekötni igaz?

egyébként ebben a webshopban csatlakozót külön nem lehet venni? mert amik vannak mind ~2k/db...

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#272) kisskd válasza MCGaiwer (#271) üzenetére


kisskd
tag

Szia!

Bekötetlen árnyékolás: jó kérdés, ezzel nincs tapasztalatom. Többen állítják, hogy ha nem használod, akkor többet árt, mint használ a fólia, mert csak gyűjti a zavarok, de pl itt ezt cáfolják.

Csatlakozó: dugót keresel? Itt megtalálod.

(#273) inf3rno válasza MCGaiwer (#269) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szia!

Ha nem tervezed, hogy falba teszed és hogy anya is lesz a kábel végén, akkor elég a patch kábel. Inkább U/UTP-t vegyél, szükségtelen az árnyékolás, ha nem fut villany kábel vele párhuzamosan fél méteren belül (nem ajánlott) és nincs nato radar a kerben. A többi helyre is mehet ugyanígy. Ha gigabites netre, belső hálóra tervezel, akkor elég a cat6/cat5e, ha 10g-re vagy a kettő közé, akkor a cat6a fog kelleni. A Draka egyébként nekem bevált eddig. Én se vagyok szaki, itthon tákoltam csak meg a hálózatot, meg egy-két ismerősnél.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#274) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok!

Tudtok nekem ajánlani megbízható boltot, ahol tudnék venni utp kábelt? Cat5 awg 24 (réz) kellene, felban vinném csőben! Illetve ugye jól gondolom, hogy elég nekem ez a kábel, nem kell a cat6? 100/50-es nethez lesz, a routerek összekötéséhez!

Előre is köszi! :R :R

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#275) inf3rno válasza Vasy09 (#274) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Elég a cat5 a százas nethez. A cat5e-t esetleg érdemes lehet megnézni, talán hasonló árban lehet, és az is tud gigabites sebességet, ha később se akarsz hozzányúlni esetleges készülék cserénél. Ha tényleg csak arról van szó, hogy két rj45 apával összekötöd a két routert, akkor arra elég egy patch kábel is. Boltnak bármelyik számtech bolt jó lehet, meg is kérheted őket, hogy szereljék rá a kábelre a csatlakozókat, akkor nem kell krimpelőt venned a szereléshez. Olyan 50-70 Ft/m környékén már lehet jó cat5e kábeleket kapni a kábelfutárnál, ha 100-ért adják valahol, az már sok érte, az már inkább cat6 ár. A cat5 fogalmam sincs, hogy milyen árban van most. Figyelj rá, hogy óvatosan kell bánni vele, nem szabad rángatni, vagy ilyesmi, mert megtörhetnek benne az érpárok. Meg persze márkásabbat érdemes venni, ha totál noname, akkor előfordulhat, hogy valami selejtet fogsz ki, bár ez talán annyira nem gyakori.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#276) Vasy09 válasza inf3rno (#275) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi! Cat5e-re gondoltam, csak lemaradt az e! :)

A fogó nem gond, mert úgy is infós barátom fogja bekötni! :DDD Csak azt mondta, hogy mindenképp rezet vegyek, ne csak rézzel futtatottat! :D

És igen, csak annyira kell, hogy a falban elvigyem és leállásokat csináljak, hogy a routereket össze tudjam kötni, mivel ugye van 3 emelet és mindegyiken külön router lesz! :K

Gamertag: Vasy09

(#277) inf3rno válasza Vasy09 (#276) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nézd meg ezt, elvileg a BT jó márkának tűnik, és nem drága. Ahogy nézem náluk olcsóbb néhány fali, mint a patch kábelek. [link] Ha nem tekercset veszel, hanem kimért kéne, akkor csak ezt a webes céget találtam, ami ad úgy is. Meg persze obi vagy talán számtech, hiradástechnikai boltok, amiknél személyesen lehet venni úgy is jó esetben. Ha tekercs kell, akkor azt rengeteg helyen tudsz venni. Ami érdekes lehet, hogy ezek a fali kábelek vastagabbak, mint a patch kábelek, és nem vagyok benne biztos, hogy rá tud krimpelni rj45 apát. Én eddig csak anyával csináltam ezekkel, az meg tök más. Egyébként számít, hogy esztétikus legyen? Lehet ilyesmit is csinálni belőle valamennyi többlet költséggel: [link] Nálam a tv koax meg utp így van kivezetve a falból az egyik helyen teszt jelleggel, de ha új házat építenék, akkor mindenhol így oldanám meg őket. Fontos még, hogy ne villannyal menjenek egy csőben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#278) Vasy09 válasza inf3rno (#277) üzenetére


Vasy09
őstag

Igen, mindenképp így akarom megcsinálni, így fogom összesorolni a konektorral meg a tv kábellel. És természetesen a lan-nak külön kábel csatornában fog menni a vezetéke! Tegnap már be is véstem a helyeket! :K

Szerintem elég lesz a kimért is, mert ahogy számolom 50-60 méternél nem igazán fog kelleni több! :U

Gamertag: Vasy09

(#279) inf3rno válasza Vasy09 (#278) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Az ilyesminél két változat van. Az egyik az egybeépített, a másik meg a keystone-os. Bár az előbbi is gondolom jó, én az utóbbit tudom ajánlani, mert nem kell lecserélni az egész aljzatot, ha valami változna, pl bele akarsz tenni egy optikait is vagy tudom is én. Ilyesmi, ami a keystone-hoz kell előlap: [link] itthon általában 2-eseket árulnak csak, nagy ritkán 3-asokat is. 4-eset kintről kellett rendelnem, gagyi kínai műanyag, de arra jó, amire kell meg szabvány méret, úgyhogy a szerelődobozra simán rá tudtam csavarozni. Szerelődobozból szögleteset jobb venni, abban jobban elférnek a dolgok. Kelleni fog még keystone anya, nézd meg a kábeles linket, annak menüjében vannak ilyenek is. Ezekből is olyat érdemes venni, aminél nem kell ilyen benyomkodós eszközt használni, hanem a lezárásnál vágja be magának az érpárokat a helyükre. Ha így csinálod, akkor mindenképp a tömör rezes fali kábel a jó, anyára nem lehet patch kábelt szerelni. Meg nyilván kelleni fog patch kábel is valamennyi, hogy elmenjen az aljzattól a router-ig.

Buliban hasznos! =]

(#280) Vasy09 válasza inf3rno (#279) üzenetére


Vasy09
őstag

Igy van! Köszi szépen ismét! :R :R

Szerintem meg is rendelem akkor a kábelt, mival a villamossági boltban ami volt, nem volt túl meggyőző! :U

Gamertag: Vasy09

(#281) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

tudja vki, hogyan kell ezt összerakni? a belseje tökre más, mint amit neten találok, és nem vágom, hogy a kábeleket hova húzzam bele. (az megvan, hogyan kell bekötni)

belül ilyen

itt most a felnyíló fedélen lévő kis "labirintusos" sínekbe kell belefogatni, vagy alulra, a csatlakozókhoz?

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#282) inf3rno válasza MCGaiwer (#281) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

99%, hogy alulra kell, aztán rácsukod a fedelét, és az nyomja be a kábeleket a helyére, illetve vágja be őket, hogy legyen érintkezés. Nagyjából ugyanaz lehet, mint keystone moduloknál, keress utána, vannak youtube videok, bár a többsége punch tool-os.

Buliban hasznos! =]

(#283) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Kollégiumba szerzek be egy gigabites routert, és azon gondolkozom, hogy Cat5e vagy Cat6 kábelekkel kössem be?
Tudom hogy mindkettő képes gigabites sebességre, kompatibilitás szempontjából lehet gond a Cat6-al?

Ilyenekre gondolok hogy pl. fali aljzat / laptop / asztali PC alaplapja nem támogatja..

(#284) inf3rno válasza AeSDé Team (#283) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A cat6 kompatibilis a cat5 eszközökkel, nem lehet belőle probléma. [link]

Buliban hasznos! =]

(#285) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Egy érdekes gonddal fordulnék hozzátok:
Mezei Cat5e kábelekkel(ugyanarról a dobról, magam dugóztam őket) építettem ki anno a teljes rendszert. Minden kábel a upc legújabb modem/router kombójába fut be.

Az egyik szobában valamiért speedtest szerint is 10/2,5Mbitnél nagyobb sebesség nem jön át.
A pc-t másik helyen kipróbálva jön rendesen, laptopot rákötve a problémás kábelre ugyanolyan lassú.
Átdugtam a modemben, levágtam v 20 cm-t a kábelek végéről és roppantottam fel új dugókat krimpelőfogóval, de semmi változás, kábelteszter szerint minden ok.
A padláson fut felfogatva a gerendákra, tegnap ránéztem, nem láttam sehol sérülést.

Tudtok valamit ajánlani mit próbáljak még?
Ha nagyon nem lesz megoldás, újrahúzom, csak zavar h mi okozhatja.

(#286) inf3rno válasza F1r3b1rd (#285) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Próbáld átdugni a router/switch-en másik port-ba. Még esetleg az jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#287) F1r3b1rd válasza inf3rno (#286) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Végigpróbáltam a modem mindegyik aljzatában kábelt. Ez a szál direktben megy a modemben, nincs közbeiktatva semmi

(#288) inf3rno válasza F1r3b1rd (#287) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Akkor kizárásos alapon a kábelben lesz a hiba. A teszter sem mutat ki mindent. Mondjuk fura ettől függetlenül. Vagy mindig ilyen volt, csak eddig nem mérted le, vagy ha most lett ilyen akkor fogalmam sincs mitől mehetett hirtelen tönkre. Esetleg az nem jöhet szóba, hogy túl hosszú a kábel?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#289) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

sziasztok!

Draka Cat5e cábelt húztam végig parketta szegélyben,kb 17 méter hosszan. A két végére RJ45ös, szerelés nélküli csatit raktam.

Sajnos úgy néz ki, vagy a kábellel, vagy a csatlakozóval van baj, mert a jel nem stabil. Sajnos műszerem nincs megmérni, de gyakran eldobja a kapcsolatot. Megpróbáltam másik kábellel direktben, úgy nem volt baj.

Néztem a csatlakozót és bekötést, a jónak tűnik.
Mennyi az esélye, hogy a kábellel van valami? két pontot elmegy 220 mellett, de nem túl közel, és éppen csak keresztezik egymást, nem halad párhuzamosan.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#290) inf3rno válasza MCGaiwer (#289) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Így távgyógyászattal nem hiszem, hogy meg lehet mondani. Igazából még a teszter is csak annyit mond, hogy valami nem stimmel, a kábellel, de hogy a szerelés rossz e vagy egy érpár eltört benne, azt nem hiszem, hogy megtudod ennyiből. Max azt tudod csinálni, hogy levágsz a kábelből és újra szereled.

A 220 így, hogy keresztezi nem valószínű, hogy bezavarna, egyébként is csak több ezer wattos eszközökre jellemző, hogy zavarják, és az inkább leégett alaplapban nyilvánul meg.

Esetleg nagyon fapados tesztelés lehet kábelre, hogy egy elemmel összekötsz egy érpárt, és a másik végén megnézed multiméterrel vagy bármilyen feszültségmérővel, hogy van e feszültség vagy nincs. Ha nincs, akkor az érpár egyik tagja elszakadt és kuka a kábel, vagy ha hosszú, akkor megpróbálhatod feldarabolni és megmenteni a jó részét. Ha nincs feszültségmérőd, akkor megpróbálhatod egy kis vízzel rövidre zárni ha pezseg, akkor hidrogén fejlődik, és folyik áram. A másik lehetőség, hogy megnyalod. Még szikráztatni lehet esetleg megpróbálni, de 9V-os elem szerintem kevés ahhoz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#291) szs9


szs9
csendes tag

Sziasztok!

Felgyorsította a Digi a netemet 100Mbit-ről 1000-re.
A fali csatlakozómon csak 100Mbit-et mérek, ha közvetlen rádugom a gépet a digis modemre megvan a 1000Mbit-es sebesség.

Nem tudom hogy a falban lévő csatlakozóig cat5 vagy cat5e vezeték van behúzva, a látszó kábelen nincs felirat valami más módon meg lehet állapítani hogy milyet húztak be a falba?

Illetve a falban lévő csatlakozóm a mellékelt képen látható módon van bekötve ami nem tűnik jónak.

(#292) inf3rno válasza szs9 (#291) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Jól van bekötve csak ketté van osztva. [link] Az nem derült ki nekem sem, hogy ez melyik típus, de kösd át egy anyába az összes érpárt, aztán meglátod a sebességen. Én cat5e-re tippelek egyébként. Ha úgy van, akkor elég csak húzni mellé még egy kábelt, hogy meglegyen a gigabit.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#293) szs9 válasza inf3rno (#292) üzenetére


szs9
csendes tag

Köszi!

Arra tippelek hogy eredetileg a jobb oldal volt a netre a bal oldali csatlakozó meg telefonnak.

Csak az egyik csatlakozóra van szükségemm ha rosszul kötöm össze törénhet valami hiba (pl zárlat vagy hasonló)?

[ Szerkesztve ]

(#294) inf3rno válasza szs9 (#293) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Én úgy sejtem, hogy nem tud károsítani semmit, ha rosszul van bekötve, mert ezen csak jelek mennek, komoly áram nem. Kivéve ha PoE, annál gondolom figyelni kell a bekötésre. Máshol is azt írják egyébként, hogy csak nem működik, ha hibásan van bekötve. Ahogy nézem ez fali kábel, úgyhogy az a része rendben van. Nem tűnik szerszám nélkülinek, szerintem kelleni fog hozzá 110-es betűző. Ugyanolyan színű helyekre kell csak át kötni négyet, nem bonyolult. Elvileg szerszám nélkül is be tudod valahogy szenvedni, ha ezen akarsz spórolni. Egyébként meg legjobban egy szerszámkészlettel jársz a témában: [link]. A legolcsóbb is teljesen jó ezeknél, ha csak otthonra kell néhány munkához. Nekem azt hiszem Equip van.

Buliban hasznos! =]

(#295) szs9 válasza inf3rno (#294) üzenetére


szs9
csendes tag

Köszi a segítséget!

Közben kibontottam a másik szobában is a csatlakozót, szerencsére ezen látszott a felirat úgyhogy cat5-ös a falba húzott kábel. :)
Sikerült kölcsönkérnem egy ilyen vezeték ellenőrzőt is, úgyhogy már csak át kell kötnöm.

(#296) F1r3b1rd válasza inf3rno (#288) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Alig 11 méter a teljes hossza, a másik szobában 14 méter ott meg hibátlan.
Nem görcsölök vele többet, megpróbálok szerezni cat6 kábelből pár métert,és újrahúzom( ha sikerülne vmi jó árat kifogni akkor újrahúzom az egész lakást, a régi kábelek meg jók lesznek a biztonsági kamerákhoz)

[ Szerkesztve ]

(#297) inf3rno válasza F1r3b1rd (#296) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ez esetleg szóba jöhet, ha kimértet akarsz: [link], bár nem tudom nálad mi számít jó árnak.

Buliban hasznos! =]

(#298) F1r3b1rd válasza inf3rno (#297) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Hű, köszönöm a linket, eddig helyben kérdezősködtem de 140Ft/m ár alá nem jött ki sehol

(#299) inf3rno válasza F1r3b1rd (#298) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szívesen! Bár talán nem éri meg webshopból rendelni, mert hozzáadódik a szállítási költség. Nem vagyok benne biztos, hogy a cat5e aljzathoz jó a cat6 kábel, talán csak a szigetelésben vagy ilyesmikben van különbség köztük és a bekötés ugyanolyan lehet, sosem néztem utána.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#300) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! UPC szerelőknél van UTP kábel? Jönnek majd hozzánk családi házba internetet bekötni (29-es körzet) és 20 métert kellene áthúzni az egyik szobából a másikba. Amikor beszéltem az ügyfélszolgálattal, és mondtam, hogy fúró meg kábel kell, türelmet kértek, majd azt mondták ha az ügyfél kéri, mindent megoldanak. Kértem ez jegyezzék fel a munkalapra, mondták persze felírják. Megint telefonáltam, hogy más számot adjak meg elérhetőségként. Nem volt semmi felírva, azt mondták ilyet nem is tudnak hova feljegyezni, most viszont már nem voltak biztosak benne, hogy lesz-e UPT kábelük, és azt mondták a házon belül nem fúrnak. Mondjuk ezt nem értem, ha nincs kifúrva, akkor otthagyják a padláson a kábelt? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.