Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) code1005 válasza inf3rno (#699) üzenetére


code1005
senior tag

:R

plata o plomo

(#702) inf3rno válasza Kroni1 (#700) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ha elégedett voltál a minőséggel a cat5e-vel is, akkor felesleges annál komolyabbat beletenni. A sávszélessége annak 1 gigabit/sec. Ha úgy tervezed, hogy ennél gyorsabban fogsz adatot mozgatni később, akkor tegyél be egy cat6a s/ftp-t, az tud 10 gigabitet, vagy még többet ennyire rövid távon. Árban nem egy hatalmas összeg 3m-re az sem, csak kevesebb helyen árulják.

Buliban hasznos! =]

(#703) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

80x60 csatornában menne az cat6a kábelem, de lenne mellette 230v és upc koax és néhol hdmi is. Milyen plusz védelmet adjak az utp-nek? Sajnos máshol nem tudom kihúzni csak ezek mellett, egy csatornában.

plata o plomo

(#704) inf3rno válasza code1005 (#703) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

S/FTP kábel lenne jó erre a célra, de azzal sem garantált, hogy teljesen megvédi. Az árnyékolást földeld az egyik végén. Ha máshogy nem megy, akkor hajts be egy csavart a falba. Elég rizikós ez így, simán megsütheted az elektronikát a HDMI-vel és a koax-al, is, nem csak az hálózati kábellel. Attól is függ, hogy mekkora fogyasztót kötsz rá a 230v-ra. A koax akár rázhat is, ha kihúzod a tv-ből, nekem már volt, hogy megcsapott egy kicsit, mert nincs galvanikus leválasztóm.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#705) code1005 válasza inf3rno (#704) üzenetére


code1005
senior tag

Az én koaxom is ráz :) Jelenleg is együtt mennek ezek a kábelek. A 230-as fogyasztás olyan 2-300W körül van és jelenleg cat5 utp a hálózati kábel, csak újra akarom gondolni/kábelezni a lakást és akkor már igyekeznék kiszűrni /minimalizálni az ilyesmi hibákat.

plata o plomo

(#706) inf3rno válasza code1005 (#705) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Arra figyelj, hogy több ezer wattos dolgokat ne dugjál rá, akkor talán rendben lesz. Az eddigiek alapján nálam nem gond, ha 1-2m-en közvetlenül a villany mellett megy az S/FTP még 2000W-os vízforralónál sem. Minél hosszabb a szakasz és minél nagyobb a fogyasztó, ami rá van kötve, elvileg annál több áram indukálódik benne. Az árnyékolás véd valamennyit a sima UTP-hez képest, de az sem képes csodákra. Ha még nem vettél kábelt, és nem sajnálsz rá egy kicsivel többet, akkor cat6a S/FTP-t érdemes venni. A koaxnál tegyél be galvanikus leválasztót, ahol bejön a lakásba, aztán ha azzal is ráz, akkor valahol a házban indukálódik áram annál is. Talán egy-két ezres egy ilyen leválasztó.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#707) code1005 válasza inf3rno (#706) üzenetére


code1005
senior tag

Csak egy projektor tápkábele megy egy darabig mellette. Természetesen cat6a s-ftp lesz a hálózat gerince, ez váltja a jelenlegi cat5e-t. Ez a galvanikus leválasztó nem igényel semmi külön földelést, csak átmegy rajta a jel és kész?
Másik, a cat6 s-ftp kábelt az egyik végén le kell földelni... Ha a switch-et földelem le az is jó lesz?

plata o plomo

(#708) code1005 válasza inf3rno (#706) üzenetére


code1005
senior tag

Esetleg egy ilyen? 4x1mm, nyilván az egyikben nem menne semmi.

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#709) inf3rno válasza code1005 (#707) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ez a galvanikus leválasztó nem igényel semmi külön földelést, csak átmegy rajta a jel és kész?

Ja, kb. annyi, mintha egy koax toldót tennél be. Ilyesmi, de bármelyik hiradástechnikai boltban kapható, talán még tecsóban is: [link]

Ha a switch-et földelem le az is jó lesz?

A switch előtt össze szokták fogni a kábeleket egy patch panelbe valahogy így: [link]. Ezen a zöld vezeték lehet az árnyékolás, de igazából annyi, hogy fém házas s/ftp-hez való keystone csatlakozó kell és fém patch panelbe kell dugni, aztán utána a patch panelt kell egyben földelni. Állítólag réz tüskével szokták a pincében vagy valahogy így, de én sosem csináltam. Úgy tudom nem jó a villany földelésére rákötni, hanem külön kell megcsinálni neki. Nem tudom, hogy mennyit ér földelés nélkül. Állítólag úgy is véd valamennyit. Ha eddig UTP-vel csináltad, és nem volt gond azzal sem, akkor felesleges a földelésével vesződni. Az S/FTP előrelépés lesz az UTP-hez képest.

Nem tudom, hogy van e olyan switch, ami továbbviszi az árnyékolás földelését a sajátjába. Ha fémes belül a csatlakozó, akkor van rá esély, egyébként kizárt. Szerintem egyáltalán nem jellemző az ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#710) code1005 válasza inf3rno (#709) üzenetére


code1005
senior tag

Nekem sajnos szerelt kábelem lesz, nem vágok bele az árnyékolt kábel szerelgetésbe. Egy 30, 20 ,10 és egy 3 méteres lesz a gerinc.

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#711) inf3rno válasza code1005 (#710) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Azt érdekes lesz csőbe behúzni. Egyébként a fentihez keystone anyát kell fali kábelre szerelni, a patch kábel nem jó rá. Ha azzal akarod csinálni aljzat nélkül, akkor ne foglalkozz az árnyékolás földelésével.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#712) code1005 válasza inf3rno (#711) üzenetére


code1005
senior tag

Kábelcsatorna van, abban fog futni, illetve abban van a régi kábel is, az lesz cserélve korszerűbbre.

plata o plomo

(#713) evitiguF


evitiguF
senior tag

Sziasztok,

[link] - ez egy teljesen normális UTP kábel, igaz? Tehát a Routerből össze tudom kötni a géppel.

csak ez az adatkommunikációs megnevezés miatt kérdezem.

köszi!

(#714) inf3rno válasza evitiguF (#713) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

igen

Buliban hasznos! =]

(#715) r4pt0r


r4pt0r
tag

Manapság van jelentősége hogy patch kábelt vagy crosslink gigabites kábelt csinálok olyan 20 méterre, két switch vagy switch gép közé? Gondolom a switch úgyis tudni fogja hogy kezelje.

(#716) inf3rno válasza r4pt0r (#715) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Elvileg nincs. [link]

Buliban hasznos! =]

(#717) tamás86


tamás86
tag

Sziasztok.Azt szeretném megtudni hogy olyan esetben ha az egyik szobából a másikba vinnék átt UTP kábelt mindkét végére rj45 ös fali aljzatott szerelnék milyen kötésbe kéne kötöm a csatlakozokat?Arra kellene hogy a modem router ből áttmenjen a gigebites sebbeség egy másik routerben ami ott osztja a wlant.Mindkét router gigabites.

(#718) inf3rno válasza tamás86 (#717) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Én rengeteget szoptam vele, amikor egy soros téglán vittem át így három kábelt itthon. 2 cat6a S/FTP és egy koax volt, de vastagságban kb. azonosak. Egyszerűen nincs hely, hogy mindkét felét bekösd. A kevesebb meló azzal van, ha patch kábelt viszel át a falon, és nem szórakozol az aljzattal. Ha mégis fontos neked, akkor vegyél szerszám nélkül szerelhető keystone anyákat, azokon általában a színkód is rajta szokott lenni. Azokat kösd rá egy kis darab fali kábelre. Vegyél még 90°-os keystone előlapot. Fúrd ki a falat kb akkorára, hogy át tudd dugni a kábelt és az egyik anyát a lyukon. Utána mérd ki, hogy hova teszed majd az előlapot, fúrj lyukat, és tegyél be tipliket az előlap rögzítési helyeire. Utána lehet pattintani a keystone anyákat az előlapokba és felcsavarozni az előlapokat a falra. Nagyjából ez a legjobb módszer az eddigiek alapján. Én még szabvány szerelvénydobozokkal meg ilyesmikkel szórakoztam annak idején, de egyszerűen nem éri meg arra felcsavarozni az előlapot meg abban vinni, ha át akarod vezetni a falon, mert gagyi műanyagból van, és leszakadnak róla a csavarok meg macerás rögzíteni is a falban, hogy ne szakadjon ki az egész szerelvénydoboz. A sima gipsz nem fogja meg. Én végül gyorskötözőkkel fogtam össze a két szerelvénydobozt, köztük meg csak akkora volt a rés, hogy nem tudtak átcsúszni rajta, úgyhogy most egymást tartják. Talán jobb megoldás lenne itt is a fúrás, tipli, alátét, csavar kombináció a falban való rögzítésre. Nem tudom, hogy építkezéseknél hogyan csinálják a szakemberek, de kétlem, hogy pl a konnektorokat ilyenre szerelnék rá, amit két gyenge csavar tart csak. A karmos megoldás, amikkel azok mennek sem valami jó egyébként.

Buliban hasznos! =]

(#719) HIJ


HIJ
őstag

Helló!

Szeretnék kérni egy kis tanácsot CAT6 kábel beszerezése ügyében. Eléggé nagy a szórás árban (~18k-60k) a kábelek között, ezért kérném a segítségetek, hogy van e ajánlott típus ebből?

KB 5 éve húztam be az akkor vásárolt házamba Cat5e -s kábeleket, de ezek szerint nem valami jó minőségűt sikerülét, mert azóta is állandó problémákkal küszködöm. Arra jutottam, hogy festéskor kicserélném jó minősígű, már cat6 -os káberlre, de nem szeretnék megint abba a hibába esni, hogy rossz minőségűt húzok be...

(#720) inf3rno válasza HIJ (#719) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Márka terén nehéz megállapítani, hogy mi lesz a jó és mi nem, pl teljesen noname is lehet jó, és nagyon márkásban is lehet selejt. Nem látom sok értelmét annak, hogy a márkát nézd, de ha ez a vágyad, akkor keress márkásokat, és nézz utána a cégnek. Néhánynál én megtettem, pl a Draka és a Nexans most a Prysmian Group részei [link], mindegyiknek több, mint 100 éves múlja van kábel gyártásban. Az Excelnek csak 30 éves múlja van, de elvileg az is nagyon jó kábeleket gyárt. [link]. A Belden is 100+ éve gyárt kábelt. [link] Az R&M 50 éves cég, ők is elég régóta foglalkoznak kábelekkel. [link]. A Mellanox is jó márka, de csak komoly hálózati kábeleket gyárt, ilyen 10-400 gigabites átvitelhez egészen más csatlakozókkal. [link] Van még egy csomó ilyen saját márkás jellegű mindenes elektronikás cég, akikről nem tudni kikkel gyártatnak, de annyira az ő kábeleik se rosszak, pl Equip, Gembird, LogiLink, stb. UTP kábelem konkrétan nincs tőlük, de olcsó kábel teszter, szerszámok meg USB hosszabbító van, és azok működnek. A Legrand érdekes, mert ők inkább kábelsínt, aljzatokat, stb. gyártanak, a kábel terén valószínűleg csak ilyen saját márkás viszonteladók ők is. Valahol a két kategória között lehetnek bizalom terén, vagy inkább a második kategóriában. Itthoni webshopoktól, amiket láttam kb. ez a választék.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#721) inf3rno válasza HIJ (#719) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Elképzelhető amúgy, hogy nem a kábellel van a gond, hanem hogy mondjuk sodort rezes kábelt tettél be fali aljzathoz, esetleg cat5 aljzatra kötöttél cat5e kábelt. A fali kábel, amit aljzatra lehet kötni vagy keystone anyára, az tömör rezes, a sodort rezes csak patch kábelnek jó a fali aljzat és az aktuális kütyü között, azt lóbálod a levegőben. Ha nincs aljzat, meg nem csőben megy a kábel, akkor a fapados megoldás az szokott lenni, hogy átfúrják a falat, aztán jó hosszú patch kábelek mennek a falhoz fogatva vagy a földön, hasonlóan, mint ahogy a koaxot szokták megoldani a tv társaságok. Elég ocsmány, ha engem kérdezel. Nincs értelme cat5e-ről cat6-ra váltani szerintem, mert aljzatot is kell cserélned hozzá meg patch kábeleket is, akkor meg már inkább cat6a-t ajánlom, az tud 10 gigabitet, és idővel majd megjelennek az ahhoz való hálókártyák, switchek, routerek olcsóbban is. Már most is vannak, csak az átlag nem tudja megfizetni, meg az átlagnak nincs is szüksége akkora sebességre. Azért inkább cat6a, mint cat7, mert az utóbbi csatlakozója már más formájú, és nem visszafele kompatibilis a régi eszközökkel, illetve amennyire én tudom szerelni is máshogy kell. Van még az árnyékolás, ami egy külön téma, az is számít a csatlakozó és kábel választásnál. Az U/UTP a teljesen árnyékolatlan, az S/FTP meg a duplán árnyékolt, elvileg az most a legjobb, de a szerelése, földelése nem triviális. Valamit véd úgy is, hogy nincs normálisan megcsinálva, de talán nem éri meg a többlet pénzt az U/UTP-hez képest, ha nem csinálod meg rendesen. Fontos még, hogy ne vidd villannyal egy csőben ezeket az adatkábeleket, mert áram indukálódhat bennük, és megsütik a hálókártyát, routert, stb. amire rákötöd őket. Nagyjából ennyi a lényeg a témában. Beletenném az összefoglalóba, mert mindenki ugyanazt kérdezi, de nem nagyon akarnak betenni topicgazdának.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#722) code1005 válasza inf3rno (#721) üzenetére


code1005
senior tag

Pedig ráférne a topicra egy összefoglaló. :R

plata o plomo

(#723) HIJ válasza inf3rno (#721) üzenetére


HIJ
őstag

Köszönöm a részletes összefoglalót! Most gyorsan megnéztem a rendelést, amit anno leadtam és elvileg fali kábel lett véve. Ezt majd leellenőrzöm, mint ahogy az aljzat is cat5e -s. Arra gondolok, hogy a kábel olyan gyenge, hogy behúzáskor elvékonyodott és ez okozza a hibát. A teszter szerint jó mind a 8 érintkezés, de gigabiten mégis bizonytalan a kapcsolat, pedig külön kábelcsatornában megy az áramtól, igaz mellette...

Szóval szerintem a kábel cserét ígyis úgyis megcsinálom, csak az a kérdés hogy milyenre. Itt a kérdésem az lett volna, hogy valakinek van e gyakorlati tapasztalata egy vagy több bizonyos kábellel és az melyik lenne...
A Cat6 ezek szerint még nem tudja a 10 gigás sebességet? Azthittem pedig már alsó hangon igen...

(#724) HIJ


HIJ
őstag

Bocs lejárt a szerkesztési idő...

Szerintetetek ez reális??: FTP FALI KÁBEL CAT6E

Kicsit olcsónak találom...

(#725) inf3rno válasza HIJ (#723) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Az is lehet, hogy a kábel jó, csak a router vagy a hálókártya, ami hibás. Rövidebb távon talán tudja a 10 gigát is, de nincs rá garancia.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#726) inf3rno válasza HIJ (#724) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ez cat5e, csak elírták. Rákeresve valami román cég gyártja.

Buliban hasznos! =]

(#727) kopygege


kopygege
tag

Sziasztok!

Eddig egy mezei CAT6 UTP kábellel volt bevezetve a net az UPC routeréből az asztali PC-be, nem is volt ezzel gondom, de az asszony már nagyon nyaggat, hogy csináljak neki vezetékcsatornát, de azt csak úgy tudnám kulturáltan megoldni ha a légkondi hálózati kábelei mellett menne közvetlenül. Ilyen esetben gondolom valamilyen komolyabban árnyékolt kábelre lenne szükség. Mit javasoltok?

A segítséget előre is köszönöm!

(#728) inf3rno válasza kopygege (#727) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

S/FTP kábelt tegyél be, nem garantált, hogy megvédi, de a semminél jobb. Elvileg ki tudod mérni multiméterrel, hogy mennyi áram indukálódik benne, ha megy a légkondi. A gyakorlatban én még sosem csináltam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#729) kopygege válasza inf3rno (#728) üzenetére


kopygege
tag

Köszönöm a gyors választ! Akkor lehet, hogy inkább megpróbálom valahogy távolabb vezetni, mennyi lehet a minimum távolság, ami már nagy valószínűséggel nem fog gondot okozni?

Másik kérdésem pedig, hogy hogy kell értelmezni a MHz tartományt a kábeleknél? Érdemes erre is figyelni, vagy csak az átviteli sebesség fontos?

(#730) inf3rno válasza kopygege (#729) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Úgy van, hogy vannak szabványok, pl cat5, cat5e, cat6, cat6a, cat7, stb. Ezekre meghatározzák a MHz-et amit teljesíteniük kell. A sebesség a MHz függvénye, de nyilván nem elég a jó kábel, hanem olyan elektronika is kell hozzá, meg persze olyan csatlakozók. Igazából ha valaminek megvan a cat6 minősítése mondjuk, akkor biztosan hozza az ahhoz tartozó MHz-et. Ha külön kiírják, akkor elképzelhető, hogy túlteljesítik, azért teszik ki.

Nehéz bármit mondani. Annak a függvénye, hogy gondot okoz e, hogy mekkora teljesítményű a légkondi, milyen a kábel árnyékolása, és mekkora szakaszon fut közvetlen a villany mellett a hálózati kábel. Nem olvastam túl sokat a témában, de volt akinek 8000W-os villanykemence mellett futott - gondolom UTP - kábele egy csőben, és kinyírta a szerver alaplapját kétszer, mire rájöttek, hogy mi a gond. És egy szerver alaplap az olyan 100k körüli összeg alsó hangon. Szóval meg lehet szívni vele. Na most ez az extrém eset, mert nagy fogyasztó, valószínűleg árnyékolatlan kábel volt, és jó darabig együtt futott vele. Nekem van itt S/FTP, ami két méteren fut együtt villannyal, amin egy 2000W-os vízforraló volt. Nem szorosan együtt mennek, mert nincs itt kábelcsatorna, de közel egymáshoz. Ennél nem tapasztaltam semmi problémát. A tiéd gondolom valahol a kettő között lenne. Azt mondják ha hosszan - gondolom 5+ méteren - mennek egymás mellett, akkor legalább fél méterre kell rakni egymástól a két csövet, vagy ha van rá lehetőség, akkor 1 méterre még biztosabb. Új házaknál gondolom megoldható. Ha keresztezik egymást valahol, azzal nincs probléma, csak ha párhuzamosan mennek. Az árnyékolás sokat levesz az ilyen külső zajokból, ha csak belegondolsz a koax kábel is ilyen nagyfeszültségű vezeték mellett megy nem olyan messze, mégis jó a TV adás. Igaz az 3x vagy 4x árnyékolt, az S/FTP meg csak 2x, de biztos, hogy számít valamit.

Buliban hasznos! =]

(#731) kopygege válasza inf3rno (#730) üzenetére


kopygege
tag

Nagyon köszönöm a részletes, segítő válaszodat! :R

(#732) kopygege válasza inf3rno (#730) üzenetére


kopygege
tag

Bocsánat, még egy kérdés.
Azt hiszem, inkább nem kockáztatok, egy hangyányit csúnyább lesz, de inkább keresztbe vezetném át a légkondi vezetékcsatornája előtt a netkábelt úgy, hogy a netkábel a légkondi vezetékcsatornájával kívülről érintkezne. A vezetékek 90 fokban kereszteznék egymást. Ez az elvezetés biztosan megfelelő, nem okoz áthúzást, interferenciát?

(#733) inf3rno válasza kopygege (#732) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Eddig amit olvastam az kivétel nélkül azt mondta, hogy keresztezni lehet 90°-ban, és gond csak akkor van, ha párhuzamosan mennek egymáshoz közel nagyobb távon. Távolságra párhuzamos vezetékek esetén mindenki mást mond még szabványoknál is. Valahol 10 centit írnak, valahol meg egy métert. Fél méter szerintem már biztosan elfogadható.

Buliban hasznos! =]

(#734) inf3rno


inf3rno
Topikgazda

Ahogy nézem még olyan oka is van az elszeparálásnak, hogyha véletlenül megsérülnek a kábelek, akkor nem fog 220V folyni az adatkábeledben vagy esetleg a koax-ban.

Buliban hasznos! =]

(#735) Csalamade


Csalamade
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem kábelezés ügyileg. A héten bekötötték nálunk a T-s otthonit. Eddig UPC-nél volt előfizetésem ahol úgy volt megoldva hogy ketté volt osztva a UPC kábele és így két külön ponton érkezett be a lakásba, egyik ment a routerbe másik a TV boxba. A T-nél viszont csak 1 kábelt húztak be, abba a szobába ahol vezetékes netre van szükségem. Viszont a másik szobában van a TV és oda kellene áthúznom ebből a szobából egy hálózati kábelt az IPTV boxhoz.
Az elképzelésem az hogy kint vezetem el a hálózati kábelt, mert pont a két szoba között van a konyha amit nem akarok szétbarmolni. Kb 15-20 méter a távolság. 1Gbs gyorsaságnál nincs többre szükségem. Úgy szeretném megoldani hogy ennek mindkét végén 1-1 fali csatlakozót alakítok ki és majd ezekre csatlakoztatom patch kábellel a további eszközöket.
Tudnátok segíteni, hogy a kék és piros színnel jelölt kábel/csatlakozónál mit érdemes megvenni? Esetleg konkrét boltot is szívesen vennék ahol mindent be tudok szerezni, mert most spec semmim sincs :)

(#736) inf3rno válasza Csalamade (#735) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ha elég az 1g később is, akkor cat5e fog kelleni, ha fejlesztesz később, akkor cat6a. A villanytól ha párhuzamosan futnak, akkor fél métert el kell hagyni, és érdemes S/FTP-t venni, az árnyékolt. Egyébként jó az UTP is. Aljzathoz tömör rezes fali kábel kell. Lehet kapni kész aljzatokat, én mégis a keystone-t javaslom, az vált be, meg cserélhető a modul később is. Kell még hálózati szerszámkészlet a szereléshez (olyat vegyél, amiben teszter is van), fúró, csavarhúzó, stb. az aljzathoz. Nagyjából ennyi. A kábelfutárt tudom ajánlani, ők adnak kimérve fali kábelt. [link] Nem tudom van e más webshop, ami csinál ilyet, a legtöbb helyen csak többszáz méteres gurigákat árulnak. Azért legyen némi ráhagyás, nehogy túl rövid legyen. Sok sikert!

Buliban hasznos! =]

(#737) Csalamade válasza inf3rno (#736) üzenetére


Csalamade
csendes tag

Köszi :)

(#738) inf3rno válasza Csalamade (#737) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ha gondolod fényképezd le a munkafolyamatokat és küldd be, hátha tanulunk valamit belőle. :-)

Buliban hasznos! =]

(#739) Csalamade válasza inf3rno (#738) üzenetére


Csalamade
csendes tag

Sajnos a fényképes dokumentálásra nem igazán volt már erőm, de köszönöm szépen ismételten a segítséget. Sikerült átvezetnem a kábelt és most már megy frankón minden :)

(#740) inf3rno válasza Csalamade (#739) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Gratula! :-)

Buliban hasznos! =]

(#741) Bence942


Bence942
tag

Hello hogy tudom megnézni hogy az én utp kábelem CAT6os e?

(#742) inf3rno válasza Bence942 (#741) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Rá van írva.

Buliban hasznos! =]

(#743) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Tesómék házfelújítás alatt vannak és közben kötöttek másik tv-s előfizetést. Eddig mindenhol koax kábel volt, de a szerelő lecserélte utp -re. (remélem jól írtam)

Van egy gipszkarton fal amire szeretnének egy fali aljzatot tenni hogy ne az utp kábel lógjon ki a fal mögül.
Milyen fajtát/tipust kell venni hozzá mert nagyon sok féle fali dugalj létezik és árban is elég meredek némelyik.

Őszintén szólva én sokallom az 5000ft-ot egy szaros utp fali dugaljért.

Üdv:Viktor

(#744) inf3rno válasza Viktoár (#743) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nézz utána a keystone technológiának. Én azt javaslom ilyen fix dugaljak helyett. Nézni kell, hogy hányas kategóriás az UTP. Valószínűleg cat5e vagy ilyesmi lehet, nem hiszem, hogy komolyabb kábelt bármelyik szolgáltató adna. Ha egy kicsit visszaolvasol, leírtam már többször is, hogy mi kell a felszereléséhez. Sajnos téma összefoglalót nem tudok írni.

Buliban hasznos! =]

(#745) kiro4444


kiro4444
tag

Sziasztok! Cat 6-os UTP kábelt fel lehet fűzni? Úgy értem, hogy egy kábel jön fel az emeletre, és azt tovább vinni egy másik szobába, majd azt tovább vinni egy harmadikba. Így volna net mindenhol?

(#746) inf3rno válasza kiro4444 (#745) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szerintem csak úgy, ha rákötsz egy switch-et.

szerk:
A hálózati topológiákat nézegesd. Azt hiszem lehetséges így megoldani, de az átlag felhasználó csak be szokott tenni egy switch-et, ami azt hiszem csillag topológia. Talán a busz topológia, ami neked kelleni fog. Viszont gondolom valami szoftveres támogatás is kell majd hozzá. Őszintén szólva meghaladja a tudásomat, de biztosan lehet találni róla anyagot, ha rákeresel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#747) code1005 válasza inf3rno (#746) üzenetére


code1005
senior tag

Szerintem az UTP esetében már nincs ilyen, régen a BNC csatlakozóknál volt "T" elágazó, az tudta amit kiro4444 szeretne. A switch-cses megoldás van csak, felmegy a kábel az emeletre be a switch-be és onnan a kliensekhez.

plata o plomo

(#748) inf3rno válasza code1005 (#747) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Köszi! Én is így tudtam, hogy ilyet már nagyon régóta nem csinálnak.

Buliban hasznos! =]

(#749) Bucsek


Bucsek
tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Panel lakásban újra kábeleztünk mindent, húztunk be cat5e-t is pár helyre (tv, szgép, egyéb csatlakozási pont max 4db). Vettem egy TP link archer c1200-as routert (elvileg jó :D). mivel még felújításban vagyunk, ezért csak 2 végpont van (nagyszoba).

A kábelvég egy legrand valena allure utp szerelvénybe megy bele (a hozzá adott papír alapján kötöttem be). Nos az a helyzet, hogy a sz. gép át lett költöztetve A pontból a B-be. Eddig A pontból élt az aljzatból a net ott mutatta az 1gbps-et, viszont a B-be már csak 100mbps SŐT, most ki be huzogattam mindent, meg ideges lettem, lement 10mbps-re a kapcsolat. Most megint 100, békénhagyom... egyelőre.

Minde a 2 szerelvényt ugyanúgy kötöttem be, a kábel nem sérült. A tudja most is az 1gbps-t B nem.

Laptopra rákötöttem a routerből 1 külön kábellel a netet, az is csak 100-at mutatott, lehet a laptop nem tud 1gbps-t? Azt most hirtelen nem tudom. De először azt hittem a router rossz. De mivel a régi végponton mutatta az 1gbps-t ezért a kábelre gyanakszom a B pontban... de ha ugyanúgy van bekötve, akkor mi lehet a baj?

Egyáltalán hogy kellene rendesen bekötni? más bekötés kell a routerbe menőnek? Más a aljzatba menőnek?

Válaszotokat előre is köszönöm, szép napot :)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#750) Bucsek válasza Bucsek (#749) üzenetére


Bucsek
tag

Elfelejtettem írni, hogy digi 500-as nezünk van

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.