Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Essejó válasza inf3rno (#1448) üzenetére


Essejó
veterán

Erre itt link lehet okosabbat tudnának mondani mint pl én.:D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1452) _q válasza Essejó (#1451) üzenetére


_q
addikt

Köszi megkérdezem ott is.

(#1453) Essejó válasza _q (#1452) üzenetére


Essejó
veterán

Mármint hol?:K

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1454) _q válasza Essejó (#1453) üzenetére


_q
addikt

Most nézem nem nekem válaszoltál :D Mindegy mert már megkérdeztem a villanyszerelős csoportban.

Viszont kérdeznék. Csak a réz fóliát rendelted aliról vagy UTP vezetéket, aljzatot is érdemes?

[ Szerkesztve ]

(#1455) Essejó válasza _q (#1454) üzenetére


Essejó
veterán

Nem rendeltem, csak ment a szöveg, hogy itthon mennyi, és rákerestem.
Vagyis vezetéket már igen, az 50 méteres Cat5e patch kábel a töredékébe került mint itthon. De ez kb 8 éve volt

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1456) _q válasza Essejó (#1455) üzenetére


_q
addikt

Most megdrágult ahogy látom.

(#1457) Essejó válasza _q (#1456) üzenetére


Essejó
veterán

Vagy csak a Forint romlott azóta, na meg ugye az áfa

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1458) Bende1111


Bende1111
tag

Sziasztok! Kicsi segítségre lenne szükségem. Helium minert rakok a tetőre és ehhez keresnék kültéri kábelt (nem levegő). Poe tápolás is a kábelen keresztül menne, nem tudom van e ennek jelentősége. Ki milyen kábelt javasolna 30 méterre?
Köszönöm a segítséget :R

(#1459) mrzaby


mrzaby
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot / segítséget szeretnék kérni. Volt egy 50m-es TGreen Cat6 STP kábelem, aminek az egyik csatija le lett vágva, majd kb 40m be lett húzva csőbe. A vágott oldal kapott új csatlakozót (fn,n,fz,k,fk,z,fb,b), kábel teszterrel le lett ellenőrizve és mind két oldal jó és azonos a kötés, viszont amint eszközt kötök rá se kép, se hang, mintha nem is lenne semmi bedugva. Egyik oldal egy TP link archer c7 a másik egy TP link 5 portos gigabit switch. Ennyire nagy lenne a jelveszteség? Kellene valami aktív eszköz félútra? Áldozzak kecskét a routernek? :)
Minden ötletet szívesen látok, köszi!
Záby

(#1460) korcsi


korcsi
veterán

Optikai hálózatokkal kapcsolatos előzményeim.

Bővíteném az elképzelést.
Nálam a szuterénban van a modem, router, háziszerver.
A lakószintre egy összenyomorgatott 16mm -es cső jön fel, ebben van 1 koax a netnek egy spéci vékony koax a földfelszíni TV vételhez, és egy ethernet.
Mint az előzményekben olvasható mennék egy külső épületbe, és az új optikát is ide kellen behúzni (reménytelen), vagy az ethernet helyett behúzok egy sok szálas optikát, azt padláson egy terminal box, elosztóban sc-sc toldóval szétszedem és onnan van szétosztva minden szükséges pontra.

A kérdés: nekem olyan tight buffer kábel kellene, amiben minden szálnak van 900um-es burkolata, azt tudom tisztességesen, rögzíteni az SC csatlakozóba.

A terv:
lent egy ilyen switch, kábel padlásra (ide kellene típust találni, amit lehet itthon kapni), ott például egy ilyen box, sc-sc toldók, majd sima drop kábel a végpontig

4 szálast éppen most találtam

Ha valakinek van ismerete, tapasztalata szívesen venném a jó tanácsokat.

Előre is köszönöm!

u.i.: közben találtam 8 szálast is.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1461) Essejó válasza korcsi (#1460) üzenetére


Essejó
veterán

Ez a switch csak 10/100-as. Azért 100 megával szuttyogni optikán már elég vicces kategória, nem?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1462) Essejó válasza korcsi (#1460) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor már inkább egy ilyen link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1463) korcsi válasza Essejó (#1462) üzenetére


korcsi
veterán

Ja, benéztem. Igen, gigabites hálózat kellene :)

Figyelmetlen voltam, gyanús volt, mert eddig az önnálló konverterek portonkénti ára mindig olcsóbb voltak mint a switch-nek.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1464) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

Épülő házunkba keresek UTP/FTP CAT6A kábelt. Ti árnyékoltat tennétek vagy simát? Illetve tudnátok ajánlani gyártót? Nem a legolcsóbb megoldást keresem. Legyen tényleg jó!
Köszönöm! :R

(#1465) inf3rno válasza BossBoss (#1464) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A gyártókat összeírtam az összefoglalóban valahol. Az árnyékolt annyira nem indokolt, talán ha árammal egy csőben viszed vagy valami rádió adó van a közelben, akkor esetleg.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1466) BossBoss válasza inf3rno (#1465) üzenetére


BossBoss
őstag

Igen látom, Köszi! Amúgy szabad egy csőbe futtatni áramot és FTP-t? :B

(#1467) inf3rno válasza BossBoss (#1466) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Állítólag szabad, az ipari szabvány az, hogy soha.

Buliban hasznos! =]

(#1468) tothtam


tothtam
újonc

Sziasztok! Hálózatot építgetek, térek át a wifiről kábelre. És úgy tűnik, szükségem lesz egy switchre. Amik között dilemmázok az a TP-Link SG108 és SG108E. A különbség, hogy az E menedzselt. A kérdés, hogy kell az nekem? Ill. Ti mit ajánlotok? Ennél többet nem szívesen adnék érte. Köszi!

és egy ontopic kérdés is: ugye létezhet, hogy az RJ45-ös fali aljzat csak 100Mb-t tud?

(#1469) Essejó válasza tothtam (#1468) üzenetére


Essejó
veterán

A TLSG 108 egy 8 portos IGMP Snoopingot is tudó gigabites switch, én a kistesóját használom itt, ami 5 portos. Nem éreztem még szükségét a menedzselhető változatnak.
Természetesen a fali RJ45 tud csak 100-as lenni, abban az esetben ha a Router (ONT, HGW) felöl csak 💯 megát kap, illetve ha a 4 érpárból csak a fele van bekötve, vagy sérült erek vannak a kábelben. Vagy valamelyik hálózati eszköz 💯 megás porttal rendelkezik, illetve valamiért arra állt be a kapcsolati sebesség.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1470) tothtam válasza tothtam (#1468) üzenetére


tothtam
újonc

Közben lecseréltem a régi aljzatomat egy biztosan 5e-t tudó (Sedna) aljzatra, sikerült is elsőre belekötnöm, így a sávszélesség is nagyobb. Mikor a régit kiszedtem, az egyik ér meg volt szakadva, nem tudom, hogy a kikötésnél vagy már bekötésnél történt, és amiatt tudott csak 100 Mb-t, de így az új aljzatok majd konnektorral (másik rj45-tel...) tudom sorolni, és még szép is lesz ;)

Switch pedig végül a sima 108-as lesz, menedzselés nélkül... nemsokára érkezik :)

(#1471) kisskd válasza tothtam (#1468) üzenetére


kisskd
tag

Kérdés az, hogy akarod-e a menedzselt funkciókat használni valamire. pl. vlanok (olyan, mintha több különálló hálózat/switch lenne, akár egy vezetéken is), vagy pl. több vezeték sávszélességének összefogása 1 pontba.

(#1472) pappfer


pappfer
csendes tag

Jelenleg építkezem, és a villanyszerelők 16-os symalen csöveket húztak be a gyengeáramú eszközöknek. Teljesen laikusként utánaolvastam, hogy milyen kábelt lenne érdemes behúzni, és CAT6A mellett döntöttem (U/FTP vagy akár S/FTP) de ugye az vastagabb (min. 7 mm), és a villanyszerelők szerint nem tudnak két olyat behúzni a 16-os csőbe. Minden csőbe kettő kábelt gondoltam behúzni.

A kérdésem, hogy ha egy csőbe CAT6A és CAT5E kábel lenne behúzva, az működhet? Mert úgy gondolom elférne a két kábel, csak azt nem tudom, hogy a CAT6A aljzatba beköthető-e a CAT5E kábel is? Vagy ennek így nincs értelme? Ha nem jó így, mit javasolnátok helyette?

(#1473) kisskd válasza pappfer (#1472) üzenetére


kisskd
tag

2 fajta kábel 1 csőben simán mehet. Elvileg az aljzattal sem kéne, hogy gondod lehet, de teszt nélkül azért erre nem mernék fogadni (aljzat kialakítása befolyásolhatja mennyire marad benne szépen a cat5e vékonyabb vezetéke). Alternatíva lehet (ami amúgy is előnyös), ha keystone aljzatokat veszem, és hozzá egy 2 keystone foglalatos szerelvényt. Így lehet az egyik cat5e, a másik cat6a.

(#1474) korcsi válasza korcsi (#1460) üzenetére


korcsi
veterán

Folytattam a játékot az optikával kapcsolatban.
Építettem egy demó vonalat.

Konverter -> 1m optika -> toldó -> 1m optika -> toldó -> 50m optika (ennek a vége körbe megy egy szobán a szegély mögött, féltem hogy ez problémát okoz) -> konverter.
Működik tökéletesen, a túloldalon csak egy xiaomi router 4A Gb-t openwrt-vel tudtam rátenni, azzal teszteltem:

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1475) inf3rno válasza korcsi (#1474) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ez milyen fajta optika, hogy 1Gbps? Mennyibe kerül métere? Villany mellett száz méteren nekem elég hasznos lenne egy ilyen.

Buliban hasznos! =]

(#1476) inf3rno


inf3rno
Topikgazda

Ha esetleg van valaki, aki ért itt optikához. Ha veszek egy ilyen transceivert: [link], akkor ehhez kelleni fog MPO - 4x LC-LC breakout kábel, hogy tudjam LC-re szerelni OM4 kábellel és keystone modulokkal? Ha igen, akkor ezzel sem vagyok előrébb, és több értelme Finistart (ftl414) venni, mert az van, hogy olcsóbb és ugyanúgy MPO. Sajna nem értek a témához, csak próbálkozom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1477) inf3rno válasza inf3rno (#1476) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Úgy néz ki ez még tovább bonyolódik, mert van 12 magos és 8 magos MPO. A Finisar és Mellanox is 12 magos MPO a leírásuk szerint, tehát 6 LC-LC kell neki, hogy továbbvigyem. Breakout kábel is ilyen 12 magos kell neki, legalábbis így logikus. Ami azt jelenti, hogy a falon is alakítanom kell, mert most csak 4 keystone-nak elég hely van rajta. Ha azt nézem, hogy koax is át kell, hogy menjen a TV-nek, akkor 8-keystone-os aljzat fog kelleni.

Buliban hasznos! =]

(#1478) korcsi válasza inf3rno (#1475) üzenetére


korcsi
veterán

Itt vannak a részletek!

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1479) inf3rno válasza korcsi (#1478) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#1480) inf3rno


inf3rno
Topikgazda

Nekem közben alakul a dolog. Úgy néz ki, hogy nem kell LC-znem, mert mégiscsak létezik MPO/MPT keystone modul. [link] Talán így drágább, majd átszámolom, a lényeg, hogy mégiscsak jobb az egy kábel, mint a 12. Egyszerűbb ezekhez fix méretű előre szerelt kábelt venni, mint otthon nekiállni, legalábbis az a benyomásom, hogy többszázezres szerszámok vannak csak, de nem voltam valami alapos, amikor rákerestem.

Buliban hasznos! =]

(#1481) inf3rno válasza inf3rno (#1480) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A kedvenc hálózatos fórumomon van cikk MPO kábelekről, ha esetleg később valaki belefutna ebbe: [link] Nem csak a mag szám számít náluk, hanem van irányuk is, szóval az LC-vel ellentétben itt elvileg erre is figyelni kell.

Buliban hasznos! =]

(#1482) jerry311


jerry311
nagyúr

Mikrotik 4011 -- CAT6 568B patch -- Schneider CAT6 fali csatlakozó 568A -- CAT6 fali kábel -- Schneider CAT6 fali csatlakozó 568A -- CAT6 568B patch -- Mikrotik CRS309

Itt nincs 10G link, de van stabil 1G link, ami hajlandó is teljes sebességre.
Ha a két végpontot összekötöm az "ábrában" említett 2 patch kábel bármelyikével, akkor van 10G link. Teljes távolság kevesebb mint 10 méter. Magában megy az ethernet, nincs mellette más vezeték, még a közelében sem. A patch kábelek közül az egyik gyári kötésű, a másikat én készítettem. Még nem kötöttem újra fali csatlakozókat.
1 kábel 2 végén mindig ugyanaz a vezeték sorrend. Okozhat-e gondot 10G-n, hogy nem ugyanaz a vezeték sorrend van a kábeleken? (szerintem nem)
Vagy esetleg 10G-n kötelező-e az 568B? (nem találtam erről infót, csak hogy A vagy B)

(#1484) inf3rno válasza jerry311 (#1482) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Általában azt javasolják, hogy mindent kössünk "B"-re. Az "A" akkor volt amikor crossoverre szükség volt még és az elektronika nem tudta lekezelni. Én azt hiszem egy ilyen "-B-B-|-A-A-|-B-B-" kombinációnál ugyanaz a sorrend, mintha "-B-B-" lenne, úgyhogy inkább arra tippelnék, hogy a falkábel valami gyengébb minőség.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1485) jerry311 válasza inf3rno (#1484) üzenetére


jerry311
nagyúr

A falba húzott kábel és a kábel amivel közvetlen teszteltem ugyanabból a tekercsből van. (2 hete húztam be) Az egyiken megy a 10G, a másikon nem.
Nem volt megtörve, nincs megtörve.
A vagy B akkor számított igazán, amikor kereszt kötés kellett. Mindegynek kellene lennie most amikor minden AA vagy BB.
Na majd átkötöm B-re a 2 dobozt hétfőn, aztán meglássuk.

(#1486) Essejó válasza jerry311 (#1485) üzenetére


Essejó
veterán

Lehet egy gyenge kötés, vagy ugye az A-ban másfelé csavarodnak az érpárok, és összejön egy olyan mint amikor a giga helyett csak száz mega megy át

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1487) inf3rno válasza jerry311 (#1485) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szerintem is úgy a tiszta. Én nem értem, hogy miért nem megy, elvileg ugyanazok a színek érintkeznek A és B oldalakon, szóval olyan, mintha nem is lenne közte a fali csatlakozó és a falkábel.

Buliban hasznos! =]

(#1488) Essejó válasza inf3rno (#1487) üzenetére


Essejó
veterán

Persze, csak a színek egy része máshol van az A bekötésben. link
Bár még mindig gondolok egy nem 100-as kötésre.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1489) inf3rno válasza Essejó (#1488) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A felhozott példában ugyanaz a szín sorrend kellene, hogy kijöjjön a végére tetszőleges kötéssel. Akár kitalálhat magának valami teljesen egyedit is, ha ugyanúgy köti a két faliba.

Buliban hasznos! =]

(#1490) jerry311 válasza inf3rno (#1489) üzenetére


jerry311
nagyúr

A teljesen egyedi csak akkor lehet jó, ha jók az érpárok. ~15 éve szívtunk ezzel, amikor az egyik kolléga ugyan helyesen kötötte a csatlakozók két végét (helyes pin párok), csak éppen összevissza voltak az erek. Volt ami 100-on ment, volt ami 1G-n, és volt ami rengeteg RX hibát generált...
Aztán kapott gyakorolni egy 100 -as csomag csatlakozót, meg a helyes színsorrendet, és megoldódott a probléma miután minden kábel megfelelően lett bekötve.

(#1491) Essejó válasza inf3rno (#1489) üzenetére


Essejó
veterán

Ezért írtam hogy lehet egy gyenge kötés is, meg ugye a kétféle bekötés mellett nem egyformán csavarodnak végig az érpárok, akár az is okozhatja. Szerintem.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1492) inf3rno válasza jerry311 (#1490) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ja igaz, ha nem párban mennek, akkor akármi is lehet.

Buliban hasznos! =]

(#1493) Szajkop


Szajkop
csendes tag

Sziasztok,

Cat6a UTP lengő kábelekhez (1gbps rendszer) milyen csatlakozót javasoltok?
Minél tartósabbat és megbízhatót keresek, mert több gondom volt már abból hogy letörik a "pöcök" mindenfajta extrém igénybevétel nélkül, szobai használat mellett.
illetve van amikor nem ad teljes kontaktot és csak 100mbit, vagy semmi kommunikáció nem jön létre.
Köszi

(#1494) Sub-ZeRo válasza Szajkop (#1493) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tegyél rá gumi burkolatot, ami védi a pöcköt. Én mindegyikre rakok és még nem tört le.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1495) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Ismét kellen egy kis segítség.
Lehet át kell otthon helyeznem a modemet. Ezzel még nincs is gond, a padláson jön be telekomos kábel a hálóba le a falban elhelyezett csőben. A modem átkerülne a nappaliba, de a kábeleket keresztezni fogja egy áram kábel, mivel a mosogatógéphez már nem fért be a kábelcsatornába, ezért a padon lett áthúzva.
Ez mennyire tud esetleg zavart okozni? Vagy a net kábelt tegyem a keresztezés helyén magasabbra?
Bár ha jól belegondolok most is keresztezi talán a nappaliba menő net kábel, és eddig nem okozott különösebb gondot.

Csak azért kérdezem, mert sokszor olvasom, hogy pl ne fusson egy csőben az árammal.

(#1496) Essejó válasza hegegabi80 (#1495) üzenetére


Essejó
veterán

Ha a bejövő kábel pl optikai, akkor semmit nem okoz neki a keresztezés

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1497) hegegabi80 válasza Essejó (#1496) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nem optikai az tuti. Telekomos iptv, ennek a bejövő vezetéke talán 4 eres adsl, mint a korábbi telefonos ha jól emlékszem.
Most az utp kábel keresztezi, ami átmegy a modemtől a boxba a nappaliba.
Ha a modem átkerül a nappaliba, akkor az utp is meg a bejövő adsl is fogja keresztezni.

[ Szerkesztve ]

(#1498) jerry311 válasza hegegabi80 (#1495) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem zavarja semennyire.

(#1499) inf3rno válasza hegegabi80 (#1495) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A keresztezés nem probléma, ha párhuzamosan fut vele közvetlenül egymás mellett (pl egy csőben) sok méteren át, az lehet gond esetleg, de egyesek szerint az sem akkora probléma, mint hisszük.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1500) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Köszi, akkor megnyugodtam.
A mostani keresztezés is megvan már egy éve, de nem vettem észre semmi zavart.

Még annyi, hogy 1-2 RJ45 dugó felszereléséhez feltétlen kell a krimpelő fogó? Valami házilagos megoldás nem létezik? Annyiért nem vennék fölöslegesen, kérni se tudok senkitől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.