Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) inf3rno válasza gyulank (#1200) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nem tudok róla. Én csak egy történetet olvastam, hogy a srác többször cserélt alaplapot a szerverben, mert a szakik a sok ezer wattos pizzasütő villany vezetéke mellé húzták be az UTP kábelt. Ha mondjuk egy 50W-os TV ment volna róla, akkor arra tippelek, hogy nem lett volna gond, de egy fizikus biztos meg tudná mondani.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1202) inf3rno válasza gyulank (#1199) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ezt a fent linkelt két topikban kérdezd, ott jobb tanácsot tudnak adni, mint én.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1203) gyulank válasza inf3rno (#1201) üzenetére


gyulank
addikt

Most aszittem jól megmutatom neked, de csak faxmodemeim vannak. De ha megnézel egy routert minden csatlakozólya le van választva. Lehet nem mind, de azok a fekete izék elvileg trafók. Meg a faxmodemekben is vannak ilyen kék izék, PTC-k, amik ellenállása megnő ha felmelegszik.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1204) inf3rno válasza gyulank (#1203) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Hát nézd, én nem értek ehhez a részéhez. Ki lehet próbálni, hogy mennyit bírnak valami olcsóbb routeren. Ami biztos, hogyha nem is ég le egy darabig, akkor is több hibás csomag lesz a zaj miatt, ami miatt lecsökken a sávszélesség. Nagyjából ennyit tudok a témáról.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1205) gyulank válasza inf3rno (#1204) üzenetére


gyulank
addikt

De elvileg direkt úgy van benne a vezeték, hogy a zavarok kioltsák egymást.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1206) stevejim


stevejim
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy CAT6A f/ftp kábellel van behúzva a lakás, földelés kialakítás nélkül mennyire lehet probléma, vagy ezeket a kábeleket mindenképp földelni kell?
Külön gégecsőben futnak az álmennyezet felett néha párhuzamosan a 230 mellett az is külön gégecsőben. 1-2 helyen találkoznak max 20 cm hosszan csupaszon.
Igazából a kérdés az ha nem tudom földelni, akkor milyen aljzatot vegyek?
[link]
[link]
Vagy egyik se jó és benéztük az egészet? :)
Válaszokat előre is köszi!

(#1207) gyulank válasza stevejim (#1206) üzenetére


gyulank
addikt

Csak gondolom, hogy a földelt az össze van kötve az árnyékolással. Ha nincs összekötve, mert nincs árnyékolás, akkor hiába földelt a csatlakozó, legalábbis abból a szempontból közte a falban felvett zavaroktól nem védi. Ahonnan beledugsz egy FTP-t azt esetleg, de nem attól akarod védeni. Bocs! Akkor is ugyanaz van, csak nem árnyékolás nincs, hanem föld. Akkor csinálj egy földelést, a többi úgyis össze lesz vele kötve!

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1208) inf3rno válasza stevejim (#1206) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Írtuk már fentebb, hogy méréssel lehetne csak eldönteni, hogy ez gond e. Én arra tippelek, hogy a te esetedben nem az. Inkább akkor szokott gond lenni, ha egy gégecsőben megy az áram és a hálózati kábel métereken át. Ha nem akarod földelni az árnyékolást, akkor teljesen jó a második aljzat is. A fém csak annyit csinál, hogy a patch kábel árnyékolását köti össze a fali kábel árnyékolásával. Ha a fali kábel árnyékolása nincs földelve, és későbbre sem tervezed, akkor ennek szerintem nincs jelentősége, én legalábbis nem fizetnék többet érte. A földeletlen árnyékolás valószínűleg szintén nem okoz gondot, valószínűleg nem véd annyira a zajok ellen, mint a földelt, de egy UTP-nél azért jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1209) stevejim válasza inf3rno (#1208) üzenetére


stevejim
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat!
Akkor maradok a második aljzatnál.

(#1210) gyulank


gyulank
addikt

Évekkel ezelőtt vettem az UTP kábelt, és nem tudom milyen. Én úgy terveztem, hogy kint húzgálom mondjuk a kertbe. Kibírja az időjárást szerintetek? Azt írták rá, hogy
Delight Wire & Cable CAT5e UTP Patch 32AWG CCA 4pair LAN cable test to EIA/TIA 568B CE tested 080 M de a másik végén tán 025 M, az akkor gondolom méter.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1211) inf3rno válasza gyulank (#1210) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Húzd bele egy csőbe, vagy vegyél kültérit.

Buliban hasznos! =]

(#1212) gyulank válasza inf3rno (#1211) üzenetére


gyulank
addikt

Ebből melyik rész írja le, hogy ez nem az?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1213) inf3rno válasza gyulank (#1212) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Talán a kültéri szó hiánya. Gondolom.

Buliban hasznos! =]

(#1214) gyulank válasza inf3rno (#1213) üzenetére


gyulank
addikt

Nem abból amit én írtam róla, hanem amit ráírtak, mivel csak abból lehet tudni valamit, mivel ha tudnám, nem kérdezném, és azért hagytam ki a kültéri szót is, mert nem tudom, hogy milyen.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1215) gyulank


gyulank
addikt

Arról se találtam infót, hogy a POE működik-e a LAN portokon, vagy csak a WAN-on. Működik? És valaki egyszer valahol írta, hogy nagyobb feszültséget is elviselnek a routerek, szóval nagyobb tápot is, de mennyi lehet a max. táp?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1216) inf3rno válasza gyulank (#1214) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ha nincs rajta a csomagolásán, hogy kültéri, vagy nem direkt úgy kérted, akkor gyakorlatilag 100%, hogy beltéri kábel, ami nem bírja az UV sugárzást.

Buliban hasznos! =]

(#1217) inf3rno válasza gyulank (#1215) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Gondolom a switch/router dokumentációjában benne van, hogy hova kell kötni a PoE inputot. Nekem csak PoE injektor van itthon az AP-k előtt, úgyhogy nem tudok érdemi infot adni erről. Ami biztos, hogy készülék függő. Esetleg itt tudnak segíteni: [link]

Buliban hasznos! =]

(#1218) gyulank válasza inf3rno (#1216) üzenetére


gyulank
addikt

Tehát hülyeségből irkálnak dolgokat a kábelre? Krikszkraksz? Nem jelent semmit? Az alapján amit írtam, nem tudom milyen csomagolásra gondolsz, és mint mondtam rég volt, nem emlékszek.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1219) inf3rno válasza gyulank (#1218) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ha itt megnézed, akkor erre pl rá van írva, hogy outdoor cable: [link] Általában ezeken fekete időjárás álló köpeny van. Még rá szokták írni a típust, árnyékolást, vastagságot, milyen szabványt teljesít, ilyesmiket. Nincs rá garancia, hogy ez a kültéri felirat rajta lesz, de azért nagy rá az esély, hogy ha kültéri, akkor megtalálod rajta.

Általában 100-300-500 métert adnak kartonba csomagolva. A kartonra rá van írva a kábel minden tulajdonsága.

Buliban hasznos! =]

(#1220) gyulank válasza inf3rno (#1219) üzenetére


gyulank
addikt

"Azt írták rá, hogy
Delight Wire & Cable CAT5e UTP Patch 32AWG CCA 4pair LAN cable test to EIA/TIA 568B CE tested 080 M de a másik végén tán 025 M, az akkor gondolom méter." Ebből gondoltam egyértelmű, hogy nem komplett. Hát ez szürke, de fehér telefonkábelnek sincs kint semmi baja. A szürke kizárt, hogy külső?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1221) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Az új házunk (használt ház) hálózati kialakításán fáradozom. Úgy néz ki, hogy Telekom 2Gbps internetelérés és persze IPTV lesz.

Tudnátok ajánlani kábelt?
- 350 méter CAT6a S/FTP vagy CAT7 S/FTP, beltéri
- a fali aljzat és a keystone CAT6a
- szeretnék optikát is bevinni két helyiségbe
- 2 db switchem lesz, mind a kettőn van SFP+ port
- arra gondoltam, hogy a szerveremet SFP+ porton kötöm össze a switch-csel, itt talán elég lenne egy 10 méteres DAC
- illetve koax kábelt is be akarok vinni a szobákba

Köszönöm! :R
Milyen infókra van még szükség?

- mozi bolondéria -

(#1222) inf3rno válasza gyulank (#1220) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Hát az alapján, amit írtál biztos, hogy beltéri. Nem tudom, hogy mennyi idő, amíg kint baja lesz, gondolom eltelhet 5-10 év is, mire elkezd szétesni a szigetelése. Lehet tákolni, ha azt szeretnél, aztán húzhatsz beltérit is kintre, aztán majd meglátod, hogy mennyire bírja.

Buliban hasznos! =]

(#1223) inf3rno válasza devil-k (#1221) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Az a baj, hogy nem tehetünk ki konkrét céget, ahol venni tudsz, mert reklámnak minősülne, ami tilos a fórumon. Mondjuk én személy szerint nem is nagyon tudnék mit ajánlani, volt egy amit javasoltam régebben, de valakinek az sem jött be.

A gyártói márkákat az összefoglalóban összeírtam, én jónak tartom mindegyiket, már ha a cégek sok évtizedes múltja alapján ezt el lehet dönteni. Viszonteladóit én nem vennék, mert gyengébb minőség, de működni működik az is, ha spórolni akarsz rajta és van valahol akcióban. Ilyen cat6a, cat7 S/FTP terén mondjuk annyira nem szoktak akciózni.

A cat7 elvileg 50 méteren hozza a 40 Gbps-t, úgyhogy ha később esetleg váltasz QSFP+-ra az SFP+-ról, akkor megfontolandó, mert akkor nem kell újra húzni az egészet. A mostani 10 Gbps-hez elég a cat6a. Az AWG érték érdekes, 22 rémlik, amit láttam legvastagabbat és 24 talán a legvékonyabb. A PoE-hez jobb a vastag, meg amúgy is ellenállóbb, de drágább. Arra még mindenképp figyelj oda, hogy fali kábel legyen, mert legjobban ott lehet elcseszni a vásárlást. A cat6a-ra sima hálózati szerszámkészlet jó.

A 10 méteres SFP+ DAC kábel kihívás lehet, mert a legtöbb helyen 3 méternél nem adnak hosszabbat. Egyszerűnek egyszerűbb, mint az optikait szerelni. Egyelőre még nekem sem sikerült beletanulni ebbe az optikai szerelésbe, úgyhogy ebben nem tudok tanácsot adni, várni kell, hátha van valakinek tapasztalata vele. OM3 vagy OM4 lenne jó neked gondolom.

A koaxra kompressziós fogó kell és kompressziós F csatlakozók meg nyilván ugyanúgy vágó és blankoló szerszám, mint a hálózatoshoz. Nekem a Cabelcon úgy ahogy bevált csatlakozó márkában. Kábel terén 3x vagy 4x-esen árnyékolt 75Ohm-os a jó. A vastagságra oda kell figyelni, hogy ne legyen túl kicsi a csatlakozóhoz, azt hiszem RG6 kell. Az aljzatok terén van keystone a koax-ra is, simán rá lehet csavarni az F csatlakozót. A tévékhez kelleni fog F csati - antenna átalakító, amit szintén csak rácsavarsz, az sem egy nagy szám. Én még vettem galvanikus leválasztót és villám védő patront a koaxhoz. Nem tudom ér e valamit, de biztosabbnak érzem így. Kellenek még elosztók hozzá, ha ketté osztod, akkor -3.5dB, 5-1000MHz-es osztók a jók.

Nekem nagyjából ennyi az infot, amit tudok adni, más esetleg még ki tudja egészíteni. Az optikai szereléssel kapcsolatban, ha összejön neked, akkor majd írd meg, hogy mik a tapasztalatok, mire kell figyelni!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1224) devil-k válasza inf3rno (#1223) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm szépen! Ma este akarom megrendelni a kábeleket. :)

- mozi bolondéria -

(#1225) Vasti74 válasza gyulank (#1215) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Helló!

PoE: van az aktív, és a passzív.

A passzív, injektoros megoldásnál az eszköz saját tápját dugod az injektorba, az ethernet kábel másik végén meg kijön a DC, és bedugod az eszközbe ;-)
De mivel az eszközök eléggé alacsony feszültséget igényelnek szinte mindig (5V, 7V, 9V) , és így nagyobb az áramerősség, ami a vékonyka ethernet kábelen folyik, esni fog a feszültség. Hosszú kábelen sokat. Ezért érdemes mérni, és ha olyan a helyzet, akkor be lehet dugni az 5V-os táp helyett 7V-os tápot, a 7V-os helyett 9V-os tápot, a 9V-os táp helyett 12V-os tápot, stb., hogy elérjen az eszközhöz akkora feszültség, amiről már stabilan működik.

Aktív PoE rendszernél a feszültség általában szabványos 48V, értelemszerűen itt pl. az 5V-hoz képest ugyanazon a kábelen kb. tizedannyi feszültség fog esni, ami ráadásul egy nagyságrenddel kisebb hiba: pl. ha passzív 5V-os rendszernél egy adott eszköz áramfelvétele mellett 1V esik, az 20% feszültségveszteség, ami piszok sok. Aktív rendszernél 0,1V fog esni körülbelül, ami a 48V-hoz képest meg kb. 0,2%, ami azért már jobban hangzik ;-)

Ezért van az, hogy passzív rendszernél a saját táppal pár méter kábelen szokott működni egy eszköz, ha trükközünk a táppal, akkor 10-20m még akár ki is jöhet: aktív rendszerrel meg akár a 100m is működhet.

PoE-t még csak LAN porton láttam, eleve ugye a nevében is az E az Ethernet ;-) A WAN ritkán az, de ha mégis, akkor persze jöhet rajta PoE is.
De a WAN port általában valami "távközlési" megoldás, tehát telefonvonal, azon meg ott van a delej a telefonkészüléknek: de egy router-nek az tuti kevés lesz.

(#1226) gyulank válasza Vasti74 (#1225) üzenetére


gyulank
addikt

Ez nem ír telefont. A telefon más csatlakozó, más kábel. Plusz 110V csengetési feszültséggel, ha minden igaz. Amúgy ilyen számolásokkal egy telefontöltő se adhat le akkora teljesítményt, mint ami rá van írva, mert hosszú, vékony vezetéke van. Meg az "oké", hogy feszültség esik, de akik eddig írtak, azoknak nem ez volt a bajuk, hanem a passzív csatlakozó. Márpedig csak annyi a különbség, hogy egyikre a 230V-ba dugott adaptert kell dugni, a másikba meg benne van az adapter, és a 230V-ba kell dugni. Persze linkeltek más eszközöket is amiknek a leírásából nem tudtam meg mit csinál, és hogy működik. Pl. kintre a TL-POE10R-t, amin kapcsolgatni lehet a feszültséget, és ebből se tudni, hogy mit csinál, de feltételezem az az alap, hogy 48V-ot kap, és lekonvertálja. Akkor a listában, hogy mihez jó, ott van a TL-POE150S, amiről szintén nem tudni mit csinál. "Automatikusan felismeri a tápellátáshoz szükséges igényeket" Ebből nem lehet tudni semmit, viszont még ehhez is kell egy 48V-os táp. Meg feladónak belinkelték a UBIQUITI U-POE-af -ot, ami szintén 48V. Na jó, és értem, hogy nagyobb feszültségből lekonvertálva meg lehet jeleníteni a másik végén annyit amennyi kell, de a routerenkénti 700Ft jobban tetszett, mint a 8000. Arról nem beszélve, hogy a kapcsolós kintre nem jó ötlet. És van amit 20m-re tennék, és még mindig nem találtam ahhoz se Gigabites passzív leválasztót, és itt azt mondják, hogy nem is lehet Gigabites, mert 2 érpáron megy, mintha az aktív nem úgy menne.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1227) Vasti74 válasza gyulank (#1226) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Az a baj, hogy láthatóan lövésed sincs a dolgokhoz, kérdezel, válaszolnak, azt meg nem fogadod el. Ez így nem túl jó ;-)
Ha tudsz, ne kérdezz, ha nem tudsz, fogadd el, amit írnak.
Én >20 évig informatikus voltam, szükségből (nem volt elég pénze a megrendelőnek) sokat szórakoztam hosszú kábel + passzív PoE kombinálásával, szóval amit írtam, azt tapasztalatból írtam.
(A telefontöltő hogy jön ide??? Folyamatosan kevered a dolgokat, amivel jól összezavarod magad ;-)

Gbit + passzív PoE létezik (elvégre nem nagy dolog szétválogatni az AC-t meg a DC-t, pont így működnek a "tápfeladós", beépített erősítőt tartalmazó TV antennák) , keress rá, mert ha belinkelem, úgysem hiszed el ;-)

De 20m kábelen sok szerencséd nem lesz vele, ha nem hiszed el, amit írtam... ;-)

[ Szerkesztve ]

(#1228) gyulank válasza Vasti74 (#1227) üzenetére


gyulank
addikt

Nem tudom mihez nincs lövésem. Mihez nincs? Te nem hiszed el, hogy azt írták amit írtam, pedig láthatod. Magyarul írtam, hogy a telefontöltővel mi van. Nem kavartam vele semmit. Nem énszerintem nincs passzív gigás poe... De még nem találtam azóta se olyan leválasztót...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1229) Vasti74 válasza gyulank (#1228) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Pár napja kezdtem el olvasni ezt a topicot, és látom a szenvedésedet: állandóan kérdezel, válaszolnak (szerintem tök jól, érthetően, szakmailag korrektül) , te meg mint egy kisgyerek, úgy reagálsz mindenre.
Ha neked így jó, akkor tök jó ;-)
Én meg feleslegesen nem szeretek írogatni...

(#1230) gyulank válasza Vasti74 (#1229) üzenetére


gyulank
addikt

Én is nagyon érthetően és részletesen írtam, és semmire nem reagáltál belőle. Semmit nem írtál amit nem tudtam, semmi olyat sem írtál aminek köze van ahhoz amit írtam. Csak a véleményedet írtad le arról, hogy szerinted nem tudok semmit. És még azt mondod nem szeretsz feleslegesen írogatni. Ja, meg te nem érted, hogy hogy jön a témába amit megemlítettem, pedig én témával kapcsolatban írtam a dolgokat. Hát ez már tényleg tiszta nevetség, hogy azzal kezdtem a kérdést, hogy tud-e valaki passzív gigás leválasztót, és ott tartunk, hogy azt ismételgeted, hogy szerintem nem lehet olyan...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1231) inf3rno válasza gyulank (#1230) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Én is csak azt látom, hogy egy idő után elfogy az emberek türelme, pl. [link] Én inkább visszafogtam magam, mert mégiscsak topikgazda vagyok. Mindenki próbál a legjobb tudása szerint válaszolni, de láthatóan ez neked nem elég. Szerintem is fejezzük be, az ilyeneket meg legyetek szívesek off-ba tenni.

Buliban hasznos! =]

(#1232) gyulank válasza inf3rno (#1231) üzenetére


gyulank
addikt

A 1225-ös jó volt, de már az sem tartalmazott számomra semmi újat. A 1226-ban a 1225-re is reagáltam, meg összesítettem az eddigi mondásokat. Erre szintén semmi ezekkel kapcsolatos dolgot nem kaptam, csak személyeskedést, meg, hogy semmit se tudok. Még csak az se lett megmondva, hogy mi az a 1226-ban, amit úgy írtam, hogy én nem tudom, és rosszul gondolom. Mert még amiket magamtól feltételezek az eszközökről is, az is valószínű, hogy úgy van ahogy írom. De mindenképpen az lett volna a témába vágó reakció, ha ezt igazolja, vagy cáfolja, mert ő tudja abból a reklámfeliratból, hogy mit csinál konkrétan. De ugye ez is csak másodlagos dolog lenne, hisz én egy gigabites passzív leválasztó linkjét kértem. És nekem lenne okom háborogni, meg az én türelmemnek kéne elmenni attól, hogy ahelyett, hogy a témába vágó dolgokat írnának, csak okoskodnak. Pl., hogy gigabites nem lehet, mert 2 érpáron megy. Ennek én az ellenkezőjét írtam, és mégis ott tartunk, hogy ezt se tudom. Nehogy már mások türelme fogyjon el, mikor ők beszélnek másról. Az a helyzet, hogy mindig az van, hogy a válaszolók eldöntik, hogy én mit tudok, és, hogy mit kell tudnom. És hiába mondja el tegyük fel jó szándékkal azt amit tudok, és nem kérdeztem, mert szerinte nem tudom, ha én nem azt kérdeztem, és nem azt nem tudom. De pláne mikor azzal ellentétes dolgokat magyaráznak meg, hogy mondtam, vagy nem tudom, amit írtam, és mikor ezt írom, akkor más türelme megy el, az felháborító. Megint itt volt az előző hozzászólásban a végén a lényeg. Az volt a kérdésem. Ebből egyrészt következik, hogy nem vádolhat azzal, hogy szerintem nincs gigás, másrészt a válasz a kérdésre az, hogy hol lehet venni. Ilyen nem volt. Pont arról beszéltem, hogy itt mások olyanokat írtak, hogy a sebesség miatt nem működne. Mert mások gondolták, hogy az aktív az nem az ami. De én leírtam, csak azért, mert miattatok bizonygatnom kell, hogy tudom, DE NEKTEK EZ SEM ELÉG, és azt kaptam rá, hogy látszik, hogy lövésem sincs a témáról. Nyilván nem kaphattam olyan választ, hogy azért nincs lövésem róla, mert az aktív az nem az amit én mondtam, mert az...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1233) inf3rno válasza gyulank (#1232) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Azért tegyük tisztába a dolgokat. Ez nem egy fizetős szolgáltatás, hogy neked bármi járna itt vagy jogod lenne felháborodni, ha szerinted nem kapsz neked hasznos választ. Itt mindenki a szabadidejében próbál segíteni másoknak.

Azért ha ez egy jól kirajzolódó minta, hogy mindig másra válaszolnak, mint amit kérdeztél, akkor elképzelhető, hogy te kérdezel rosszul.

A gigabit az 4 érpáron fog csak összejönni, de normál esetben ugyanazokon az ereken megy az adat is, mint az áram, úgyhogy a sávszél nem kéne, hogy függjön tőle a kereskedelmi forgalomban kapható PoE megoldásoknál. De nekem itt véget is ért a tudásom a témában, nem értek hozzá, vettem PoE injektort, és azt használom. Egyedül arra kell figyelni, hogy az injektor és a táplált eszköz milyen PoE szabványt teljesít és követel meg, mert van vagy 5 féle. Nem egy nagy kiadás sem az injektor, sem a PoE switch, főleg nem hardverapróról. Nincs értelme a házi megoldásoknak szerintem. Ha egy másik épületben kell PoE, akkor én inkább abba az épületbe tennék PoE switchet vagy injektort ahelyett, hogy átküldeném egyikből a másikba. Ha nincs áram az épületben, és csak a PoE eszköznek kell, akkor esetleg el lehet gondolkodni azon, hogy a hálózati kábelen átküldjük a PoE-t, de nekem ez nem tűnik annyira életszerű helyzetnek. Még egy garázsba is először világítást teszek, csak utána gondolkodok el rajta, hogy kell esetleg egy AP vagy ilyesmi bele. De persze ez én vagyok.

Buliban hasznos! =]

(#1234) gyulank válasza inf3rno (#1233) üzenetére


gyulank
addikt

Én már többször leírtam, hogy a csatlakozótól, meg a kábeldarabtól függ a sávszélesség, és én gigabiteset keresek. És azért tartunk itt, mert azon vitatkoznak egyrészt, hogy nem így van, másrészt, aki nem ezzel vitatkozik, az meg kioktat, hogy így van. És az én felháborodásom azért került témába, mert még én kapom, hogy értetlen vagyok, meg, hogy mások segítenek, meg hogy másoknak fogy el a türelme mert én olyan hülye vagyok, hogy nem fogom fel amit írnak... Pedig ezekből SEMMI sem igaz. Én még mindig csak egy olyan feladó-leválasztó párt keresek amilyet linkeltem, csak gigabitesbe. Ennyi. Az összes többi értetlenkedés nem az én nem tudásom, meg nem értésem miatt van. És ha egyszer azt állítják, hogy azt állítottam amit nem, vagy azt nem tudom amit tudok, vagy arra válaszoltak amit kérdeztem, mikor nem, hagy mondjam már, hogy nem igaz, ha nem igaz! Megint azzal jössz te is, hogy nem lehet, hogy én kérdeztem rosszul? Konkrétumokkal vádoljatok már meg akkor! De elismételtem a kérdésemet már vagy tízszer. Mit kérdeztem rajta rosszul? Hogy kellett volna jól kérdezni, hogy tudtok-e olyat?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1235) Vasti74 válasza gyulank (#1234) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Csupán annyi furcsaság van veled kapcsolatban, hogy folyamatosan kérdezel (és nehéz kihámozni, hogy pontosan mit, mert annyira terjengősen adod elő) , amire ha valaki válaszol, akkor jól kioktatod, mintha te jobban tudnád (persze ezt is olyan rizsahalmazzal, hogy az embernek nincs is kedve végigolvasni)
Csodálkozok, hogy még van, aki válaszol neked!
Én pl. piszok türelmes ember vagyok, de az első neked adott válaszomra kapott reakció után eldöntöttem, hogy segíteni soha többé nem próbálok ;-)
Sőt, ilyen jellegű hozzászólást sem írok többet, mert nem ide tartozik, csak gondoltam még utoljára ;-)

(#1236) gyulank válasza Vasti74 (#1235) üzenetére


gyulank
addikt

Erről van szó, hogy el se olvassátok, és nem arra reagáltok, aztán meg én vagyok a hülye. Az első válaszodra kapott válaszban egy dolog volt amivel ellentmondtam neked, azzal, amit be is linkeltem, mivel azt mondtad, hogy a WAN az nem Ethernet, hanem telefon. Hogy te ezen megsértődsz, arról nem én tehetek.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1237) Vasti74 válasza gyulank (#1236) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Na jó.

Idézem magamat, mert most azt írod, hogy nem ezt írtam, pedig a tények makacs dolgok, főleg írásban, ezért nehéz velük vitatkozni, mert hamar kiderül a turpisság, hogy nem is úgy van, ahogy állítod, hogy van, mert én mégis azt írtam, amit írtam, és az írva van itt a fórumban lejjebb, csak te nem értetted, vagy nem akartad érteni, vagy nem tudom, de most olyanra hivatkozol, amit én nem is írtam soha!

(Ezzel most a te stílusodat próbálta utánozni, csak hogy egy kis ízelítőt kapj abból, mivel állunk szemben ;-)

"A WAN ritkán az, de ha mégis, akkor persze jöhet rajta PoE is.
De a WAN port általában valami "távközlési" megoldás, tehát telefonvonal, azon meg ott van a delej a telefonkészüléknek: de egy router-nek az tuti kevés lesz."

Szóval úgy érzem, hogy erősen kevered a fogalmakat: az ethernet nem csak cat.akármi kábelen jöhet, és ami a cat.akármi kábelen jön, az nem biztos, hogy ethernet.

Szerintem az is a baj, hogy a válaszokat nem elég alaposan olvasod el, és nem is érted, ezért azt hiszed, hogy a válasszal van a baj - pedig nem is...

Most már tényleg befejezem a vitát veled, mert totál értelmetlen, csak egy kicsit zavar, hogy azt írod, nem írtam, amit pár hozzászólással lejjebb írtam ;-)

[ Szerkesztve ]

(#1238) gyulank válasza Vasti74 (#1237) üzenetére


gyulank
addikt

Most azt idézted, amire beraktam a linket amiben leírták, hogy a WAN is Ethernet... Ennyi történt. Erre te minden másról beszélsz, és azzal vádolsz, hogy azt írtam, hogy nem ezt írtad. És ez nem vita volt, meg nem nagyon volt köze a témámhoz, csak, ha már írtad, a helyesség nevében betettem, és hogy? "Ez nem ír telefont. A telefon más csatlakozó, más kábel. Plusz 110V csengetési feszültséggel, ha minden igaz. " Ezt én nem is folytattam. Most is csak azért említettem, mert te magyarázol, hogy nem vettem figyelembe amit írtál, de ha igen, akkor se hiszem el, miközben ennyiben javítottalak ki. És te azóta is ennél tartasz. Nem én tartok azóta is itt. Nem érdekel a telefon. Eddig se érdekelt. Ja, és te még csak ezzel se vitatkoztál, hogy nem azt írják azon az oldalon, vagy ott van, csak nem láttam, csak lövésem sincseztél.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1239) inf3rno válasza gyulank (#1238) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szét lehet szedni a cat5e kábel ereit és csinálni 2 érrel telefont a maradékkal meg 100Mbps netet. Régen ez elég gyakori gányolás volt főleg ADSL-t nyújtó társaságoknál. [link]

A személyeskedést ha lehet mellőzzétek, és koncentráljatok a technikai részletekre. Ellenkező esetben törlöm az egész szálat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1240) Vasti74 válasza gyulank (#1238) üzenetére


Vasti74
aktív tag

"Szóval úgy érzem, hogy erősen kevered a fogalmakat: az ethernet nem csak cat.akármi kábelen jöhet, és ami a cat.akármi kábelen jön, az nem biztos, hogy ethernet."

Ez a WAN portra is igaz!
Ha nem hiszed el, akkor OK ;-)
De először ezt kellene feldolgoznod valahogy, utána minden könnyebben menne.

[ Szerkesztve ]

(#1241) inf3rno válasza Vasti74 (#1240) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ez pont így van, nekem most vannak olyan kártyáim SFP+ és QSFP+ csatlakozókal amiken DAC kábelen vagy optikán jön az ethernet vagy infiniband. Az ethernet egyébként egy szabvány gyűjtemény, a cat5e kábel meg pl teljesíti az 1000BASE-T szabványt, de ugyanerre képes más fajta kábel is, sőt általában egy kábel több szabványt is teljesít, ha visszafele kompatibilis pl a cat5e a 100BASE-T szabványt is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1242) Vasti74 válasza inf3rno (#1241) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Ezek az új dolgok nekem már kimaradtak...
kb. 8 éve nem foglalkozok informatikával, a "hobbim" meg sohasem volt, úgyhogy amit az elmúlt 8 évben találtak fel, és nem volt rá szükségem valamiért, az nekem nagy valószínűséggel ismeretlen.
De ez a DAC kábel ez jó cucc, gondolom komoly pénzt lehet vele sórolni egy jól megpakolt szekrénynél :-)

(#1243) inf3rno válasza Vasti74 (#1242) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ja, jóval olcsóbb, mint az optika. Most pont azon kínlódok, hogy találjak olcsó optikát QSFP+-hoz. Az SFP+-hoz még lehet találni használt transceivert olcsón aprón, de QSFP+-nál tök esélytelem. Csak külföldi van, és baromi drága, valahol annyit elkérnek, mint amennyiért a kártyát vettem, és akkor ez használt... :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1244) gyulank válasza Vasti74 (#1240) üzenetére


gyulank
addikt

Nem. Neked kéne feldolgoznod, hogy nem érdekel a telefon, és még mindig az érdekel amit kérdeztem, hogy hol van gigás passzív feladó leválasztó pár. Utána minden könnyebben menne.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1245) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

CAT6 FTP patch kábelt szeretnék venni otthoni rachbe, 50 cm-es darabokat (lehetőség szerint többszínűt). Van jelentősége a márkának, vagy tökmindegy ilyen rövid távon? Milyen márka preferált?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1246) kisskd


kisskd
tag

Én érdemi eltérést még nem mértem sebességben/csomagvesztésben amikor kábeleket tesztelgettem gigabites kártyákkal ilyen távon (kivéve persze a szakadt, eltört dugós, stb.), se márkára, se UTP/FTP vonalon, de ez csak egyéni tapasztalat, nem szentírás.
Amit én tapasztalatból többre tartanék (de márka tippet nem tudok), az a kezelhetőség. Mennyire beton a csatlakozó, mennyire merev a kábel, el tudom-e szépen vezetni.

(#1247) inf3rno válasza Egon (#1245) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nincs olyan nagy jelentősége. Az összefoglalóba írtam jó márkákat, de ha valami Gembird micsodát veszel, az is működni fog.

Buliban hasznos! =]

(#1248) Egon válasza inf3rno (#1247) üzenetére


Egon
nagyúr

Az összefoglalóban szereplő márkákból nem találtam patch kábelt, zömében legalább 100 méteres kiszerelésben, és általában fali kábel formájában elérhetők.
Mivel kell vagy 20 db, így a 3-4K-s Legrand és hasonló kábeleket inkább hanyagoltam. Az általad ajánlott cégnél volt olcsó (szerintem saját gyártmányú) kábel, abból rendeltem végül.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1249) inf3rno válasza Egon (#1248) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Az túlzás, hogy ajánlottam a Gembird-öt. Működni működik az is, de nem ugyanaz a minőség. Valami olyasmi, mint a Spar vagy Lidl saját márkás termékei...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1250) Egon válasza inf3rno (#1249) üzenetére


Egon
nagyúr

Általad ajánlott boltra gondoltam (kábelfutár), ott rendeltem patch kábeleket.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.