Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Doky1988


Doky1988
senior tag

SFTP kábelt mondták nekem, hogy Cat6 SFTP nagyon jó.

DokY | www.zsolti.hu

(#552) inf3rno válasza Doky1988 (#551) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Igazából cat5e-vel is mennie kellene jól. A cat6 sftp tényleg jó, szűri a külső zajokat valamelyest.

Buliban hasznos! =]

(#553) Doky1988 válasza inf3rno (#552) üzenetére


Doky1988
senior tag

Remek, uton vannak a kabelek:)

DokY | www.zsolti.hu

(#557) inf3rno


inf3rno
Topikgazda

Haha, csak nem eltűnt a spam huszár az előző hozzászólásával. ;]

Buliban hasznos! =]

(#558) ZoltanRobi


ZoltanRobi
tag

Sziasztok!

Lakásfelújítás közepén elérkezek a villanyszereléshez, és tervezgetem milyen kábelek kerüljenek a falba.
inf3rno segítségének köszönhetően a lan már megvan, amit ezúton is köszönök! :)

Most a koaxot szeretném kiválasztani.

Társasház, lakásba bejön 1 db UPC koax.
Ezt akarnám elosztani 4 felé: 3db TV, 1 modem.

Szeretném a lehető legjobb minőségű kábelt és elosztót beszerelni (nyilván épeszű keretek között).

Kábelből 2 típust néztem ki:
Triset 113
Engel Digi100

Viszont azt olvastam, hogy célszerű 3x-os árnyékolású kábelt venni, csak azt nem értem, hogy az olcsó típusú kábeleknél is az van írva, hogy trishielded, ezek meg elvileg a leírás szerint mind csak 2x-es árnyékolásúak, pedig árban is és leírás alapján is sokkal jobbnak tűnnek. Mi az összefüggés? :)

Splitterből meg tudnátok olyat linkelni ami jó minőségű és érdemes megvenni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#559) inf3rno válasza ZoltanRobi (#558) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nekem még quattro shielded is van, de abban sem vagyok biztos, hogy 4x-esen árnyékolt lenne. Szerintem csak ráírják, hogy jobban vegyék, vagy passz. Fogalmam sincs, hogy honnan szereztem a koax kábeleket, a UPC nálunk kiépítette a teljes belső kábelezést, aztán csak néhányat vettem hozzá talán az Obiból annak idején, amikor hozzácsaptam +1 TV-t a rendszerhez, meg átraktam máshova a modemet. A kábelben nem tudok segíteni, a csatlakozókkal kapcsolatban talán. Az F csatiból mindenképp kompressziósat vegyél, és kompressziós fogóval szereld fel. A krimpelős, csavarós, stb. megoldások kevésbé jók. Vágószerszám is szokott lenni ezekbe a fogókba építve, jobb ha azt használod, mint pl konyhai kést, mert baromi jól viszi a kábelt. Ha a réz megsérül benne, pl félig bevágod, megkarcolod, stb. véletlenül, akkor jobb, ha újra vágod, mert zajos lesz az egész. Van egy csomó leírás a neten, hogy hogyan érdemes szerelni, nem egy nagy kunszt. Az elosztása úgy lenne jó, ha a modem a lehető legkisebb jelveszteséget szenvedné el. Az F splitter-re rá szokták írni, hogy melyik ágon hány dB-t csillapít, azt érdemes nézni, illetve a MHz értékeket is, hogy stimmelnek e.

Buliban hasznos! =]

(#560) ZoltanRobi válasza inf3rno (#559) üzenetére


ZoltanRobi
tag

Köszönöm a gyors választ!

Nézegettem a splittereket, de gyakorlatilag egyet se találtam ahol rá lett volna írva a csillapítása.
Ha jól értem akkor olyat kell keresnem, ahol minél kisebb a dB érték igaz?
Mennyi az ami jónak számít?

A Mhz érték mindig fel van tüntetve rajtuk, olvastam, hogy a magasabb értékek a műholdas vételnél fontosak, nálam ugye ez nem játszik, viszont érdemes ettől függetlenül akkor is mondjuk egy 5-2500Mhz-eset vennem, vagy esetemben jobb egy 5-1000-es?

(#561) inf3rno válasza ZoltanRobi (#560) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A dB terén szinte mind hasonló, nem nagyon vannak eltérések a gyártók között. Ha jól emlékszem sima kettes splitternél -3.5dB szokott lenni. Vannak többes elosztók, meg olyanok is, hogy eltérő dB van az egyes ágakon. Ha magára a splitterre nincs ráírva, akkor legalább a papírján biztosan rajta lesz. A net szempontjából talán az a legjobb, ha az elején leveszed egy kettes splitterrel, a többit meg szétosztod a tv-knek ahogy jónak látod. Én még rákötöttem egy negyedik tv-t is itthon, elég erős volt a jel hozzá... Nekem azt hiszem 5-1000 van. A csatorna kiosztást kell megnézni azt hiszem, hogy milyen frekvencia tartományt fednek le. Ha igazad van a másikkal kapcsolatban, akkor esetleg arra az esetre lenne jó, ha később tervezed, hogy műholdasra váltasz.

Azt mondják itt, hogy a Hirschmann a minőségi splitter többek között. De az se annyira drága. Nem hiszem, hogy könnyű mellényúlni a témában, ha nem valami nagyon olcsót veszel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#562) ZoltanRobi válasza inf3rno (#561) üzenetére


ZoltanRobi
tag

Erre nem is gondoltam, hogy először egy 2-es splitterrel osszak, egyikre modem, másikat továbbosztom a TV-k részére.
Így a modem csak 3,5dB-t vesztene, a TV-k ha jól számolom 9,5-t, mivel 3-as splitternél már az ágankénti veszteség 6dB, de még mindig jobb talán mint kapásból a 4-es osztó , mert úgy minden 6dB-t vesztene.

(#563) inf3rno válasza ZoltanRobi (#562) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Kipróbálhatod 4-essel is, ha az jobban bejön. A UPC-s szerelők általában úgy szokták, ahogy írom, hogy a modem rendes jelet kapjon. Esetleg még van olyan splitter, aminél az egyik ág erősebb, a többi gyengébb, azzal is szokták még.

Buliban hasznos! =]

(#564) ZoltanRobi válasza inf3rno (#563) üzenetére


ZoltanRobi
tag

Nagyon köszönöm a segítséged!

(#565) Elemental


Elemental
addikt

Ahogy nézem van új CE nightly. 20181226. Érdemes frissíteni?

(#566) inf3rno válasza Elemental (#565) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Az szerintem másik topic lesz. :-)

Buliban hasznos! =]

(#567) Elemental válasza inf3rno (#566) üzenetére


Elemental
addikt

Basszus, akkor csak nem vagyok hülye, emlékeztem, hogy valahová írtam.
Sry :)

(#568) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Sziasztok!

Villanyosok húznák az UTP-t a falban gégecsőben a leendő internet/iptv-nek. Minden szobába megy majd kettő (iptv+net) ide CAT6 FTP kábelekre gondoltam..Én.. nem úgy mint a szakik (cat5) :D

Lenne kérdésem ezzel kapcsolatban, mert azt beszéltük meg, hogy én szerzem be a kábelt...

Első: tömör legyen a kábel, vagy sodort? Mármint a réz értelemszerűen :) Mert sodortal dolgoztam már, sőt csak azzal, de valaki azt mondja a tömör jobb, mert erősebb.. hát nem tudom...? :F

Másik, a fali aljzattal kapcsolatban a villanyos azt mondja, hogy az első amit a tévések csinálnak, hogy kiszerelik és odaadják hogy dobjam ki, mert sz*rok. Jobb, ha nem is teszek, vagy ez ilyen urban legend, és van jó minőségű fali aljzat? Javasolták a méteres ráhagyást a csatlakozóval, dehát hogy néz az ki.. viszont lehet "üzembiztosabb". (Ide kapcsolódik a tömör vs sodort kábel dolog, hogy mivel szerelik inkább ezeket az aljzatokat).

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#569) Cyberslider válasza Cyberslider (#568) üzenetére


Cyberslider
őstag

Na anyiban tisztul a kép, hogy fali (tömör) kábel lesz, mivel az ugye oda való... és a fali dugaljal az úgy szép kerek egész.. Mostmár csak azon dilemmázom, hogy utp, vagy ftp legyen, szükséges-e otthoni környezetben az ftp..

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#570) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék 100 méter Ethernet kültéri kábelt szeretnék venni, fenti háztól a lenti házig lenne kihúzva és drótra rögzítve!
Két router lesz vele összekötve, milyen kábelt ajánlanátok, melyik van a legjobb áron?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Gábor

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#571) inf3rno válasza Cyberslider (#569) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ha az FTP árnyékolását nem tudod földelni valami szerver szobában, akkor szinte lényegtelen, hogy melyik. Arra figyelj, hogy vele párhuzamosan ne menjen villany vezeték, mert az áramot indukál az UTP-ben és megsülnek a hálókártyák/alaplapok. Ha mégis megy, akkor legalább fél méter távolság legyen a két gégecső között és jobb akkor FTP-t használni, és az árnyékolását földelni valahol, ha tudod.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#572) inf3rno válasza Gaboman (#570) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Mekkora sávszélesség a cél? 100 méter szokott lenni ezeknél a max amúgy.

Buliban hasznos! =]

(#573) Gaboman válasza inf3rno (#572) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem kell nagy sávszélesség, úgy tűnik megoldódik a dolog.
Köszönöm szépen hogy segíteni szeretnél. :R

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#574) TXT


TXT
őstag

A Digi milyen kabeleket hasznal Gigabites nethez es a tv szolgaltatasukhoz? Kozvetlenul az utcai oszloprol huznak be a szolgaltatast a tetore, majd onnan a lakasba, mert a tarsashaz nem engedte nekik kiepiteni a csillagpontos elosztot. Gondolom, mivel eddig kizarolag Telekom van itt a hazban. Nalunk is ez kerul majd lecserelesre a jelentosen gyorsabb (es olcsobb) net es a 1080p HD adasok miatt (a 1080i helyett).
Szoval a kerdesem az lenne, hogy ezeket a szolgaltatasokat milyen kabelen hozzak vajon az oszloprol a tetore es onnan a lakasba? Kell veluk vivni, hogy ne “sporoljanak” esetleg egy rosszabb vagy gyengebb minosegu/adatatvitelu kabellel, vagy a legjobbat hasznaljak csak?
Amugy mi kellene ehhez, ha a legjobb minoseget szeretnenk?

[ Szerkesztve ]

(#575) Cyberslider válasza TXT (#574) üzenetére


Cyberslider
őstag

Nem fognak spórolni.
Optikát húznak be, a lakásban lévő eszköz konvertálja át koax-ra (tv) ill. szintén innen min. cat5e utp a nethez.
1080p helyett 1080i, he? A szabvány 1080i. Hagyjuk ezt inkább. :) Jó lesz az..

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#576) inf3rno válasza Cyberslider (#575) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Én is így tudom, hogy optikaival csinálják, legalábbis Veszprémben. Esetleg kisebb vidéki településeken mehet máshogy.

Buliban hasznos! =]

(#577) kisskd válasza Cyberslider (#568) üzenetére


kisskd
tag

Nem tudom lefutott kör-e már, de azért válaszolok.

Falba tömör kábelt illene rakni, Cat6 nem árt. STP/FTP/UTP vonalon egyértelmű "okosságra" sok kutatással sem találtam. Van olyan laborkísérlet, ami szerint a földeletlen árnyékolás is több mint a semmi, mások ellen ellenkezőjét állítják, viszont az árnyékolt patch panel nem elérhetetlen cucc + ha árnyékoltak a patch kábeleid, akkor a legtöbb kicsit nagyobb switchre rákötve megint meg van oldva ez a kérdés.

Fali aljzat terén szerintem van egy kis kavarodás: az UTP/STP aljazatokkal semmi gond nincs, az nem is piszkálja a "tévés", ha rendesen be van tűzve (csak ne legyen "butább", mint a kábel), ellenben a TV-s (koax kábel, F csatlakozó) aljzatokkal tényleg az a legjobb, amit tehetsz, hogy váll fölött elhajítod szinte mindenki szerint. Ha nem akarsz nagy lógó cullongot, megoldás lehet esetleg a nagy kötődoboz + keystone F toldó + keystone keret megoldás, az nem nagy hibaforrás.

(#578) inf3rno válasza kisskd (#577) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Én is keystone F toldóval koaxozom. A sima aljzatot szidják rendesen.

Buliban hasznos! =]

(#579) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
1gb hálózathoz kéne 20 méter UTP kábel (upc router és tv közé). Vagy behúzzák ők, vagy húzássam be velük?
Melyiket érdemes venni? Cat6-ból van ajánlott márka? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#580) inf3rno válasza bigdady (#579) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ha aljzattal lesz, akkor tömör kell, ha nincs aljzat, akkor patch kábel is jó. Ne nagyon ráncigáljátok, mert megtörhet. Szerintem annyira nem fontos a márka ilyen 20m-eknél, nem drága kicserélni, ha mégse jó, kb 100Ft/m vagy alatta van az UTP. Én azért utána szoktam nézni a cégnek, hogy valami komolyabb gyártó e vagy csak viszonteladó. A cat5e, cat6 a jók gigabithez. Villany vezetékkel nem mehet egy csőben. Nagyjából ennyi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#581) bigdady válasza inf3rno (#580) üzenetére


bigdady
nagyúr

Aljzat? Hogy érted? Egyik vége tv másik router

(#582) inf3rno válasza bigdady (#581) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Akkor jó a sodort rezes patch 2 apával.

Buliban hasznos! =]

(#583) bigdady válasza inf3rno (#582) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz

(#584) Cyberslider válasza kisskd (#577) üzenetére


Cyberslider
őstag

Köszönöm a válaszod, sokat segítettél.

Az utp/ftp cat5e-cat6 vonalon tisztult a kép olymódon, hogy találtam egy jó cáfolós pdf-et: [link] érdemes átnézni...

Végül sima cat5e kábel lesz (tömör réz - ez fontosabb..), hozzá illő Sedna cat5e fali aljzattal. Cat6-nak semmi előnye, akkor már cat6a kéne minimum, hozzáillő szerelvényekkel, ugye.. kérdés minek..

Coax fronton viszont megfogadtam tanácsod, kihúztam a fali aljzatot, Sedna rj45-ös adapter lesz mindenhol + Keystone F modul. Ennél egyszerűbb nem is lehet. :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#585) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Sziasztok! Napokban vásároltam 30m FTP CAT6 (DRAKA) kábelt. Mikrohullámú net bekötés lesz (Antenna és router közé kell ez a kábel). Volt itthon még a fémes Roline FTP CAT6 rj45-ös csatlakozó.
Olyan mintha kicsit szorulna a kábel benne. Eddig nem tudtam befűzni. Van erre valami tipp? Vagy vegyek olyan csatlakozót, amihez van ilyen kis kiegészítő pöcök és utána már könnyebb a dugóba betenni, ha abba befűztem!?
Bocsánat, de amatőr vagyok ezen téren.

(#586) inf3rno válasza Hulk24 (#585) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Küldj képet. :D

Buliban hasznos! =]

(#587) Hulk24 válasza inf3rno (#586) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Nagy nehezen találtam a városban ezt a fésűs RJ45ös CAT6os FTP dugót. Az se jó, bele se mennek a réz drótok a fésűbe. A képen van egy dugó amibe egy szál van, de az meglett blankolva. Viszont ez 8 szálnál nem működik!
Valami tipp? Gondoltam, hogy vastagabb az FTP, de hogy ennyire.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=85320190130_155849.jpg

[ Szerkesztve ]

(#588) Cyberslider válasza Hulk24 (#587) üzenetére


Cyberslider
őstag

Fali kábel :F

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#589) Hulk24 válasza Cyberslider (#588) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Igen, ez fali. Elég kemény.

(#590) Cyberslider válasza Hulk24 (#589) üzenetére


Cyberslider
őstag

Mármint, tömör réz kábel.
Akkor neked keystone modul kell! [link] [video]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#591) inf3rno válasza Hulk24 (#589) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Sosem szereltem fali kábelre apát. Az az anyához való kábel, ha rendesen aljzatokkal csinálod. Fogalmam sincs, hogy lehet e egyáltalán apát tenni rá. Mindenesetre nem csodálom, hogy túl vastag neki. Egyébként az a fémes rész arra való, hogy az árnyékolást végigvigye a patch kábeltől az anyán át egészen a rack szekrényig, ahol földeled. Ha nem akarsz árnyékolást földelni, akkor sima UTP-hez való apa is elég lenne, de gondolom erre a kábelre az se nagyon fog rámenni.

Buliban hasznos! =]

(#592) inf3rno


inf3rno
Topikgazda

Mit gondoltok, ebben az árnyékolás témában a számítógéphez kötött kábel apája is fémes kell, hogy legyen? Elvileg ha az, akkor az árnyékolásból akár az alaplapba vagy a házba is mehet az indukált áram a földelés helyett. Megpróbálok ennek utánanézni kíváncsiságból.

Buliban hasznos! =]

(#593) Hulk24 válasza Cyberslider (#590) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Közben én is nézegettem a netet és erre a Keystone megoldásra jutottam. Remélem kapok itt Debrecenben valahol, mert itt nagyon gyér az ellátás ezen téren.
Köszönöm a segítséget!

Neked is köszönöm a segítséget inf3rno!

Még valami, ha gégecsőben fut a villanyvezeték és másik gégecsőben az UTP/FTP kábel mennyire kell figyelni arra, hogy ne zavarjon be a villany?

(#594) Cyberslider válasza Hulk24 (#593) üzenetére


Cyberslider
őstag

Röviden: semennyire, mert egyáltalán nem fog bezavarni, még UTP esetében sem valószínű ez...
Egyébként szabvány szerint ha jól rémlik ~30cm távolság nem árt, de nem történik katasztrófa egyéb esetben sem. A lényeg, hogy ne fusson egy csőben a két tipus.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#595) inf3rno válasza Hulk24 (#593) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Amit olvastam, ott azt hiszem legalább fél métert kellett elhagyni a két gégecső között, de nincs hatalmas jelentősége, ha valamivel közelebb van. Ha meg FTP-t használsz, akkor az még pluszban gyengíti a zavart. Inkább nagyobb fogyasztóknál van egyébként probléma az indukcióból, pl porszívó, vízmelegítő, bojler, villany sütő, stb. A mai LED TV-k a kevesebb, mint 100 wattjukkal szerintem nem nagyon zavarják még úgy sem, ha mellettük fut.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#596) inf3rno


inf3rno
Topikgazda

Közben agyaltam ezen a patch kábel témán, és szerintem a patch kábel azon végén, amit a géphez vagy a switch-hez csatlakoztatunk nem jó, ha van ilyen fémes csatlakozó az árnyékolásnak. Mert akkor a gépbe is mehet áram az árnyékolásból. A switch-nél meg úgy emlékszem, hogy alapból nincs is rá kötve azon a felén az árnyékolás a keystone-ra, mert össze kell fonni, és lefűzni a patch panel-re, onnan meg lehet földelni egy pontban. De már régen csináltam. hülye voltam, mert szerelt patch kábeleket vettem, aztán ennek mindkét végén van érintkezés az árnyékolásra. Szerintem ez így nem jó. Bár ebben a lakásban nincs nagy jelentősége, de legközelebb máshogy csinálom. Egyébként ahogy nézem olyan sokat nem számít, legalábbis a routeren műanyag minden. A gépen viszont a hátsó panel fémből van, és ahhoz talán hozzá tud érni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#597) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Ismét újabb segítségre lenne szükségem. :R

Egy jobb minőségű TV koax kábelt vihetek egy kábel csatornában a klíma csövekkel meg a klíma 5x2.5 villany vezetékével? Nagyon bezavarna?

Köszönöm előre is!

(#598) inf3rno válasza Hulk24 (#597) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A koax többszörösen árnyékolt, sokkal jobban bírja az ilyesmit, mint a hálózati kábelek. Én olyan 70%-ra mondom, hogy lehet egymás mellett vinni, de sosem próbáltam, és nem szívesen tenném. Szerintem várj meg valakit, aki már csinálta, esetleg kérdezd meg azonnali kérdéseknél vagy a hobbielektronika fórumban.

Az a baj a klímával, hogy 200 és 1500 watt között fogyaszthat, szóval ha alacsony fogyasztással próbálod, és nem zavarja pl a tv adást, az még nem jelenti azt, hogy nagy fogyasztással is ugyanez lesz a helyzet. Ami feszültség indukálódik a kábelekben az szerintem simán meg tud csípni, ha hozzáérsz a koax csatlakozójához. Velem legalábbis már volt ilyen. Gondolom a készülékekben ez nem tesz kárt, mert az árnyékolásban fut, de azért kellemetlen. Nagy fogyasztóknál már az árnyékolás sem feltétlen nyújt elég védelmet, és szétesik a kép, vagy károsodik a készülék. Azt én sem tudom, hogy mekkora teljesítmény kell, hogy már az árnyékolás se legyen elég. Gondolom függ a szakasz hosszától, amin párhuzamosan mennek és az árnyékolástól is. Szerintem ez olyasmi, hogy tapasztalati tudás kell hozzá. Amit esetleg tenni tudsz, hogy berakod a koaxot, felteszed maxra a klímát, aztán mérsz feszültséget a tüskén meg az árnyékoláson is.

Apropó, van itt valakinek tapasztalata a galvanikus leválasztókkal koaxhoz? Mennyire cseszi szét a tv adást és az internetet, ha beteszek egy ilyet? Gondolom hozzáad valamennyit a latency-hez, de jó lenne tudni mennyi az annyi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#599) Hulk24 válasza inf3rno (#598) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Köszönöm a tanácsot! :R
Végül mi is úgy döntöttünk, hogy máshol visszük a TV kábelt. Biztos, ami biztos nem kockáztatunk a klímánál.

(#600) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok, nem értek hozzá azért teszem fel itt a kérdést. Új digi 1000-es net lett beköttetve, így a router stb új helyre került, és a netkábel nem ér el a számítógépig. Milyen új netkábelt vegyek? Vagy semmi jelentősége? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.