Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Stanlee válasza Sub-ZeRo (#1150) üzenetére


Stanlee
őstag

Koszonom, probalkozom. A Cat6 osszeszerelese engem is erdekelne, egy guru felvilagosithatna :)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1152) Sub-ZeRo válasza Stanlee (#1151) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem ugyan úgy kell (99%) szerelni, de a fejben van valami turpisság. Arra kellene rájönnön... :D Bár cat5e-vel is tökéletes a kábel.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1153) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
A következő problémába ütköztünk felújításnál: sajnos csak egy csövet húztak be az alsó és felső szint közé, így egy csőben tudnánk utp kábelt és 220 voltot behúzni a konnektorba. A kérdéses táv kb 15 méter.
Az internet nem gigabites lesz. Árnyékolt Cat5e kábel behúzható lenne interferencia nélkül?

(#1154) ElektrikusDE válasza skyrush7 (#1153) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Fizikailag behúzható.

Még működne is!

DE tilos! :(

"Tilos egy csőbe húzni gyengeáramú (pl telefon, tv. net) és erősáramú ("230V") vezetéket."

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#1155) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Köszönöm! :(

(#1156) Stanlee válasza ElektrikusDE (#1154) üzenetére


Stanlee
őstag

Nalunk felujitaskor a szaki csak nezett hogy mi a csocsnek kerek kulon a halozati kabelnek csovezest, meg mi az a UTP kabel? :DDD

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1157) inf3rno válasza skyrush7 (#1153) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ezt csak a gyakorlatban lehet megmondani, hogy mi lenne a hatása. Van, hogy leég a gép alaplapja vagy hálókártyája amire rákötsz egy ilyen kábelt, van hogy minimális zajjal elmegy.

Buliban hasznos! =]

(#1158) Huntszy


Huntszy
tag

Sziasztok!

Nagyrészt kalákázós házfelújítás során magam szeretném szerelni itthon a hálózatot. Aliról készülök venni egy kábelszerelő szettet de nem tudom, hogy ha cat6a kábelt szeretnék szerelni akkor a sima cat6-s sett jó lesz-e hozzá mert csak cat6-at találok vagy többszörös áron cat7-hez valót.

[cat6]hoz való drágább, masszívabbnak tűnő
[cat6]hoz való olcsóbb, tescos szett
[cat7] drágább szett

Vagy esetleg inkább egy [ilyet] ami elvileg cat5-től felfelé végig jó és nézni mellé külön egy kábel tesztert?

Tanácsokat előre is nagyon szépen köszönöm!

U.i: még sosem szereltem hálókábelt így nincs tapasztalatom, hogy eszköz választásnál mire érdemes figyelni.

(#1159) inf3rno válasza Huntszy (#1158) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A krimpelővel kapcsolatban nem vagyok biztos, a többi hasznosítható cat6a-hoz. Szerintem az is.

Buliban hasznos! =]

(#1160) Stanlee válasza Huntszy (#1158) üzenetére


Stanlee
őstag

A CAT7-es cuccot en hagynam, ha ugyis csak cat6-ot akarsz szerelni.

A 25 dollaros Lagotek-hez hasonlo taskam is van, ezeket szerintem egyszer egy kis kinai termekfejleszto kitalalja es kulonbozo szinu de ugyanazon elemekkel feltoltik. Az ebayen eu-bol 15 euroert vesztegetik.

A minosege arra jo, hogy par db kabelt osszeszerelj, de ne varj tole tul sokat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1161) Huntszy válasza Stanlee (#1160) üzenetére


Huntszy
tag

Na de akkor a cat6a-t is ugyan úgy fog crimpleni még ha csak cat6 is van ráírva?

(#1162) Stanlee válasza Huntszy (#1161) üzenetére


Stanlee
őstag

A krimpelo fogonak mindegy, hogy cat6 vagy cat6a halozatot szerelsz es az RJ45-os csatlakozo vagy a kabel cat6 vagy cat6a minositesu, mindketto csatlakozot ossze tudod nyomni vele.

Ami szerintem inkabb fontosabb, hogy kenyelmes legyen vele dolgozni, ne hulljon szet gyorsan.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1163) Huntszy válasza Stanlee (#1162) üzenetére


Huntszy
tag

Köszi szépen!

Mennyire érdemes egyébként ilyen cable tester-t venni ha mondjuk végighúzok a házon 2-30 kábelt ami együtt fog kilógni a patch panel mögött a falból?

(#1164) Stanlee válasza Huntszy (#1163) üzenetére


Stanlee
őstag

Mindenfelekeppen kell, mert azzal fogod tudni letesztelni, ha veletlenul valahol akar egy er is elszakadt a kabelben, vagy rosszul keszult el a csatlakozo. Az egyik legjobb cucc hibakereseskor is.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1165) Huntszy válasza Stanlee (#1164) üzenetére


Huntszy
tag

Köszi a válaszokat!

Látok itt Alin ilyen 40 USD körül látszólag elég sokat tudó [tesztert] meg pár dolláros cska ledes [olcsóságot]. Nekem úgy tűnik, hogy nem nagyon lesz szükségem a drágább cucc featurjeire és elég az olcsóbb. Jól gondolom?

(#1166) Stanlee válasza Huntszy (#1165) üzenetére


Stanlee
őstag

Amire neked kell, jo lesz az olcso is. Nekem is van vagy 3, arra jo, hogy lassam ha valami alap problema van. Az elemet nem szabad bennuk hagyni, mert leszipakoljak gyorsan, meg kikapcsolt allapotban is.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1167) Huntszy válasza Stanlee (#1166) üzenetére


Huntszy
tag

Okés. Köszi a tippeket!

(#1168) inf3rno válasza Stanlee (#1166) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

+1, nagyon hasznos a teszter, és én is kiveszem mindig az elemet belőle.

Buliban hasznos! =]

(#1169) Balázs_Sz


Balázs_Sz
csendes tag

Sziasztok,

otthon szeretném rákapcsolni a gépet Vodafone internetre. A pont, ahol belép a lakásba, és a gép között több szobán kell átjutnom, és falak tövében vezetve 33 m hosszú kábel kell.
A szomszéd ház tetején van egy mobil antenna, amit mostanában szereltek át 5G-re. Nemrég volt itt egy szerelő, aki azt mondta, hogy elvileg már hármas szigetelésű koax kellene az árnyékoláshoz.

Az a kérdésem, hogy
- érdemesebb rövid koaxra kötni a modemet és utána ethernet kábelből legyen 33 m, vagy fordítva, 33 m koax és a gép mellett áll a modem?
- ha 33 m ethernet, akkor milyen kábelt ajánlotok, ha viszont 33 m koax, akkor kell-e a hámas szigetelés?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1170) Stanlee válasza Balázs_Sz (#1169) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha megvan ra a lehetoseg, akkor a leheto legrovidebb koax kabelt erdemes hasznalni.

Otthoni hasznalatra eleg a CAT5e, CAT6, CAT6a is. Mindharom fajta kabel 50 m-ig 10Gbit-et fog tudni, nem hiszem, hogy ennel tobbre szukseg lesz egy ideig.

Erre a 33 m-es szakaszra, mivel otthoni felhasznalasrol van szo, CAT6 UTP kabelt hasznalnek. Az FTP, vagy STP kabelek persze jobbak. A FTP esten csak a kabel van arnyekolva, mig az STP eseten erparonkent van arnyekolas, es van S/FTP, ami ezek kombinacioja. Ezek a kabelek dragabbak, mint az egyszeru UTP kabelek, ill. a szerelesuk is nehezebb az arnyekolas miatt.

Nem irtad, mennyi penzed van a kabelezesre, ill. hogy a tobb helyisegen valo atvezetes az azt jelenti-e, hogy a kabel nem lesz utban, vagy barki hozzaferhet, felbotlik benne, szekkel raul, mennyit kell hajlitani.

Konnyen hajlithato az UTP kabel, utana az FTP, STP, a S/FTP meg nagyon nagy ivben hajlithato csak.

En a lakasban CAT6 UTP-t hasznalok, ami a felhasznalas helye elott egy fali csatlakozoba van vezetve, ebbe dugom a gepbol a kabelt. Mivel se a gepeim, se a switch, router nem tud 1 gbit-nel tobbet, ill. a tavolsagok is rovidek, nem lattam semmi elonyet S/FTP kabel hasznalatanak.

Ez csak az en szubjektiv velemenyem, mas valoszinuleg mast javasolna.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1171) inf3rno válasza Balázs_Sz (#1169) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szerintem teljesen mindegy, hogy melyiket választod. A koaxnál nekem 4x-es árnyékolású van, a 3-as is elmegy gondolom. Az ethernetnél egy jobb fajta cat5e UTP elég 1Gbps-ig 100 méteren, ha e fölé tervezel, akkor cat6a-t érdemes. Ha megy villany a közelében, akkor érdemes árnyékolni és UTP helyett S/FTP-t venni, bár ha közvetlenül megy mellette ilyen hosszon, akkor talán már az sem ér semmit. Érdemes legalább fél métert kihagyni az áram és a hálózati kábel között, ha párhuzamosan mennek.

Én ár szerint döntenék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1172) Balázs_Sz válasza inf3rno (#1171) üzenetére


Balázs_Sz
csendes tag

Köszi a választ! Stanlee-nek is!

A kábel a fal felületén futna, többnyire a padló és a fal találkozásánál, sok derékszögű forduló lesz, de a legtöbb helyen nem kell élesen hajlítani. Van pár hely, ahol keresztezné a falban futó villanyvezetéket, ill. van egy kb. 4 + egy kb. 3 méteres szakasz, ahol párhuzamosan futna vele 34 cm távolságban. Máshogy nehezen tudnám megoldani.

Ha CAT kábelt használok, akkor mindössze a 2 végén lesz szükségem 1-1 csatlakozóra. Emiatt nem vennék szerszámkészletet. Késsel blankolnám nagyon óvatosan és gondolom, van olyan csatlakozó, amit célszerszám nélkül rá lehet tenni.

(#1173) inf3rno válasza Balázs_Sz (#1172) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szerintem ennyihez nem kell árnyékolás. Igen, "szerszám nélkül szerelhető" néven futnak ezek a csatik. Ha anyát tennél rá, akkor azt "keystone"-nak hívják ebből, és vannak panelek, dobozok, fali aljzatok, amikbe be lehet pattintani. Lehet fapadosan is, ha egy-egy apát teszel rá, de az baromi igénytelen. Az anyához viszont tömör rezes falkábel kell.

Buliban hasznos! =]

(#1174) Balázs_Sz válasza inf3rno (#1173) üzenetére


Balázs_Sz
csendes tag

Köszi, megküzdök akkor vele :)

(#1175) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Sziasztok. Optikához kapott modem..router be belehet csatlakoztatni akár usb 3.0 utp s adapter vagy sima utp s csatlakozásu utp elosztót? Már csak 1 helyem van .a többit foglalja a két smartbox illetve a pc, de még az egyik tv t illetve a xboxot is szeretném így vezetékelni.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#1176) inf3rno válasza Taktoj (#1175) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szerintem ezt a szolgáltató topikjában tudják megmondani. Én arra tippelnék, hogy USB-vel nem nagyon fog menni. Az UTP elosztót hogy gondoltad? Több értelme lenne egy switch-et utána kötni, azokat pont erre találták ki, a többi csak tákolás...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1177) Taktoj válasza inf3rno (#1176) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Köszönöm át megyek akkor a topicba illetve utánaolvasok a switchnek.

Az utp elosztónak ilyet találtam : [link]

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#1178) inf3rno válasza Taktoj (#1177) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ezt felejtsd el, vegyél mondjuk egy ilyet: [link] vagy válassz a listából: [link] Lehet még routert venni, és akkor a szolgáltatói eszköz csak modemként működik. Annál valamivel mélyebben a zsebbe kell nyúlni, ha erős wifit akarsz. [link]

Buliban hasznos! =]

(#1179) Huntszy válasza Taktoj (#1177) üzenetére


Huntszy
tag

Legolcsóbban akkor jössz ki ha valahonnan előkotorsz valami pár ezres TP-Link routert a garázs mélyéről vagy rokontól azt bedugod és beállítod, hogy ne legyen router, ne szórja a wifit csak legyen egy sima switch. Alternatíva ha újonnan veszel egy ilyen pár ezrest de ha épp van elfekvőben egy akkor fölösleges, a célnak meg fog felelni egy régi is (tapasztalatom szerint szinten mindenkinek van valahol legalább egy régi kis fehér TP-Link routerje :D).

(#1180) Taktoj válasza inf3rno (#1178) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Köszönöm, Huntszy neked is sajnos nincs egy hónapja h lomtár taktítás volt, azt sem használtam minimum 10 éve sajnos az enyészeté lett😐

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#1181) Huntszy válasza Taktoj (#1180) üzenetére


Huntszy
tag

Facebook marketplacen és társain biztosan találsz még bagóért. Ha tényleg csak arra kell, hogy a szolgáltató modemjén levő 3-5 csatiból több legyen, hogy a TV meg az xBox se wifin kapja az áldást arra pont elegek.

(#1182) inf3rno válasza Taktoj (#1180) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Lehet használtat is, de szerintem ez nem akkora tétel, hogy bárkinek problémát okozna. Néztem hardveraprón is amúgy switcheket, de nincsen ezres olcsón. A régi router-nél a dupla NAT-olás esetleg gondot okozhat, ha utána kötöd a szolgáltatóinak, de a legtöbb esetben megoldható.

Buliban hasznos! =]

(#1183) gyulank


gyulank
addikt

Engem az érdekelne, hogy mi kell a csatlakozó rátevéséhez. Egyszer már vettem egy szorítófogót, és csatlakozókat, de úgy láttam, hogy kell hozzá blankoló meg valami betűző, amit nem tudom, hogy működik, és mennyire kell, és milyen a jó.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1184) inf3rno válasza gyulank (#1183) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Betűző csak az anyához kell, de annál is van szerszám nélkül szerelhető, amihez nem kell. A blankoló és vágó eszközök azok kellenek mindkettőhöz.

Buliban hasznos! =]

(#1185) gyulank válasza inf3rno (#1184) üzenetére


gyulank
addikt

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1186) bon válasza gyulank (#1185) üzenetére


bon
őstag

Oldalcsípővel vagy ollóval csupaszítod, méretre vágod, kézzel bedugod a csatiba, majd roppantó fogóval rároppantod a csatlakozott. Más nem kell hozzá

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1187) gyulank válasza bon (#1186) üzenetére


gyulank
addikt

És befolyásol valamit, ha mondjuk egy csőbe tenném az árammal?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1188) bon válasza gyulank (#1187) üzenetére


bon
őstag

hosszabb távon nem szereti, árnyékolt kábel és megfelelő csati ajánlott ilyen esetben.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1189) gyulank válasza bon (#1188) üzenetére


gyulank
addikt

Mi a hosszabb, és a megfelelő?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1190) Huntszy válasza gyulank (#1189) üzenetére


Huntszy
tag

A hossz függ attól, hogy mennyi áram megy a kábelen. Ha egy éjjeli lámpa/telefon töltő van a kábel végén akkor métereken át nem lesz túl nagy az interfferencia. Ha egy indukciós főzőlap akkor már kevesebb is elég ahhoz, hogy elfüstöljön egy gyérebb hálókártya.

Megfelelő csati alatt meg gondolom földeltre gondolt bon.

(#1191) gyulank válasza Huntszy (#1190) üzenetére


gyulank
addikt

De én konkrétumokra vagyok kíváncsi. Hinni én magamtól is hihetem, hogy mi rossz, ettől még a gyakorlatban lehet, hogy semmit nem okozna. Ugyanúgy nem tudom, hogy ha probléma lenne, akkor milyen távolságban nem lenne probléma. Vagy ha FTP lenne földelt csatlakozóval, akkor mehetne-e a csőbe. Ezeket a válaszokat én tippeléseknek érzem inkább, mint tényeknek, ami alapján tervezhetek.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1192) Huntszy válasza gyulank (#1191) üzenetére


Huntszy
tag

De én konkrétumokra vagyok kíváncsi.

Amit mint említettem nem lehet beböfögni a fórumra anélkül, hogy több részletet tudnánk a konkrét helyzetről?

Mondhatnám, hogy 1 méternél ne fussanak tovább egy csőben de ez változik attól függően, hogy milyen az elektromos vezeték, milyen terhelés megy át rajta, milyen a hálózati kábel (mint az összefoglaló is írja tucatnyi fajta cat verzió és különböző árnyékolási technikák függvényében). Ezekről semmit se tudunk, így csak a sült galambot várod, vagy egy tök pontatlan tippet mástól.

(#1193) inf3rno válasza gyulank (#1191) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A konkrétumokat csak mérni lehet. Ha egy csőbe teszed, akkor azt veszélyezteted, hogy esetleg tönkremegy az elektronika, ami a két kábel végén van. Hogy ez ténylegesen meg is történik e, az ezer dologtól függ, a más által felsoroltakon kívül attól is, hogy milyen elektronika és mennyire bírja. Érdemes lenne egyszer lemérni, hogy konkrétan mennyi az annyi és egy S/FTP mennyit véd az UTP-hez képest, de ahhoz gondolom műszerek kellenek, és rengeteg idő. Próbáltam keresni méréseket régebben, de csak egy cikket találtam, és az is elég kétséges, hogy ténylegesen lemérték e. Nagyjából erre jutottam. Ajánlások terén 2 cső legalább fél méter távolsággal, ami ajánlott. 1-2 méter valszeg nem okoz gondot, mert ment nekem úgy vízforraló kábele mellett.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1194) gyulank válasza inf3rno (#1193) üzenetére


gyulank
addikt

Mert engem az érdekel, hogy lehet tervezni. És nyilván nem tervezek úgy, hogy mennyi áram fog folyni a vezetéken... Az azért van, hogy follyon amennyi tud. Jó, hogy nem majd azért nem használok semmit, mert nehogy nagy áram follyon rajta.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1195) Stanlee válasza gyulank (#1194) üzenetére


Stanlee
őstag

EN50174-2 szabvany alapjan arnyekolatlan villamos kabel es halozati kabel kozott minimum 200 mm tavolsagot kell tartani. Ha arnyekolt a halozati kabel, akkor ez 50 mm-re csokken. Ez az elmelet.

A gyakorlatban behuzhatod ugyanabba a csobe mindket kabelt, mindennapi hasznalat soran nem fogsz semmilyen kulonbseget eszrevenni, foleg ha nem egy sima UTP kabelt hasznalsz.

Irodakban sokszor egymas mellett, parhuzamosan vannak ugyanabban a kabelcsatornaban az egyes munkaallomasokat ellato villamos kabelek es a halozati kebelek is. Persze probalnak ott ahol csak lehet legalabb FTP, de inkabb S/FTP kabeleket alkalmazni az interferencia kivedesere.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#1196) inf3rno válasza gyulank (#1194) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nem vágom, hogy ez mire válasz azzal kapcsolatban, amit írtam. Eleve nem is kérdeztem, hogy "miért"...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1197) gyulank válasza inf3rno (#1196) üzenetére


gyulank
addikt

Mert összességében válaszoltam, nem csak neked, hanem az eddigiekre. Hogy azért nem mondok, pl. konkrétumokat, mert nem terveztem előre, hogy utána megkérdezhessem, hogy azt mondjátok-e rá, hogy ja úgy nem jó. :D De az áramkábeleket cserélnem kell legalább egy szakaszon, és van UTP kábelem, meg csatlakozóm, meg szorítóm, és pl. ki tudnám vezetni a kész lyukon. Amúgy nálam 1m-es kőfalak vannak, nem tudom, mivel lehetne ilyenbe lyukat fúrni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1198) inf3rno válasza gyulank (#1197) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ja jó, akkor én továbbra is azt javaslom, hogy kövesd az ipari ajánlásokat, tehát a két cső egymástól fél méterre, ha párhuzamosan kell futnia az áramnak és a netnek. Az optika a másik biztonságos megoldás, ha csak egy csőben tudod megoldani.

A fúrás erősen függ attól, hogy milyen kőről van szó. Itt és itt megmondják: [link] [link] Van ütvefúró meg fúrókalapács, de nekem az elszívós horonymaró rémlik, mint a legtutibb dolog ilyen levésésre. Nyilván a dolog úgy zajlik, hogy belevésel, beteszed a csövet, aztán bevakolod az egészet. Lyukat maximum úgy tudsz fúrni, ha keresztbe átmegy a falon, nem rajta fut a cső. Érdemes eleve úgy csinálni, hogy a csövekbe belehúzod a kábelt, és csak utána teszed a falba.

Kábel terén cat6a, cat7, amit tudok ajánlani, ha újat akarsz és valami olyat, ami kicsit is időtálló. A cat5e már kezd elavult lenni, mert már vannak 10Gbps rezes hálókártyák is, és csak idő kérdése, hogy az internet szolgáltatás is kövesse a trendet és megjelenjen pl a 2.5Gbps internet a mostani 1Gbps helyett. A legegyszerűbb UTP-vel, mert akkor nem kell bajlódni az árnyékolás földelésével. Én szeretem szivatni magam, úgyhogy tuti S/FTP-t vennék, és földelném egy pontban az árnyékolást, hogyha az oroszok ledobják a neutron bombákat vagy jön az óriás napkitörés, akkor az árnyékolás levezesse és ne a hálókártyák menjenek szét tőle. :DDD Szóval tök értelmetlen, talán egy picit dob a jelminőségen, de úgy vagyok vele, hogy legyen profin megcsinálva. Kell a rutin, hátha később vállalok ilyen munkákat is.

Buliban hasznos! =]

(#1199) gyulank válasza inf3rno (#1198) üzenetére


gyulank
addikt

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1200) gyulank válasza inf3rno (#1198) üzenetére


gyulank
addikt

Sokszor írtátok ezt a hálókártya nem bírja dolgot de az le szokott választva lenni nem?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.