Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) inf3rno válasza Tal2 (#1397) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

- Szerintem UTP árnyékolatlan csatival. Inkább a falba szokás árnyékolt kábelt tenni, és azt földelni a patch panelről. A paneltől a switchig általában kicsi a távolság és szinte biztosan nincs jelentős áthallás a többi kábelből sem, ezért felesleges ezzel bíbelődni.
- Nyilván ha a kábel nem árnyékolt, akkor a csati sem.
- A 3 pengével és krimpelővel szerintem jobb megvárni valakit, akinek több a tapasztalata. Valószínűleg a céltól is függ. Pl ha költséghatékony akarsz lenni, akkor a legegyszerűbb csatlakozó típus a legegyszerűbb krimpelővel. Ha a minőség és a gyors munka a cél, és gyakran kell ezeket átdugdosni, akkor valszeg ettől eltérő megoldásra lesz szükséged, és mélyebben a zsebbe kell nyúlni. Esetleg létezhet arany középút is a kettő között. Én személy szerint mondjuk körülnéznék a cégeknél, hacsak nem ez a fő profilotok, hátha valamelyikkel meg lehet egyezni, hogy nagyobb tételben olcsón adnak nektek méretre szerelt kábeleket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1402) Essejó válasza jel1 (#1391) üzenetére


Essejó
veterán

Én rendeltem egy csomag ilyet [link] Majd meglátjuk. Miután se Tiszavasváriba, se Csepelre nem óhajtottam menni érte így a GLS hozza majd házhoz. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1403) Essejó válasza Essejó (#1402) üzenetére


Essejó
veterán

Nos meg is jött a csomag, és ki kellett próbálnom. 😃
Hirtelenjében nem találtam mást, mint 1 darab falikábelt (tömör) tudom tudom nem javasolt pach kábelnek, pláne egy ilyen nyitott végű csatlakozóval
link De jelentem a teszter szerint teljes a siker. 😁
link Bocsi a tesztert már elraktam meg különben is ahhoz yt linket kéne ide raknom.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1404) inf3rno válasza Essejó (#1403) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Tudnál élesebb képeket lőni róla? Miért ezt választottad?

Buliban hasznos! =]

(#1405) Essejó válasza inf3rno (#1404) üzenetére


Essejó
veterán

Majd ha végzek a főzéssel megpróbálom. Mert romlik a szemem, és így, hogy kilóg a csati végén a kanóc könnyen tudom ellenőrizni, hogy helyes e a szín sorrend.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1406) Essejó válasza inf3rno (#1404) üzenetére


Essejó
veterán

Ez kicsit élesebb és némileg nagyított is. Mondjuk meg is lepődtem, ugyanis a második képen látszik, hogy a préselhető érintkező az 3 fogú. Valószínűleg ezért lett jó tömörrel is.
link link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1407) inf3rno válasza Essejó (#1406) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ja azt hiszem ez a "3-pengés", amint fent említett valaki. Ezek szerint ez a tuti.

Buliban hasznos! =]

(#1408) Essejó válasza inf3rno (#1407) üzenetére


Essejó
veterán

A 3 pengés csatlakozó ha jól tévedek akkor a Cat6 kábel megjelenésekor jelent meg.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1409) jel1


jel1
aktív tag

Köszönöm a tapasztalataitokat! :R

(#1410) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném a következő problémám miatt:
A villanyszerelő a falban elvitt egy CAT5e-s kábelt. Egyik végén sima rj45-ös csati, másik vége egy fali aljzatban végződik. A sebességmérő sosem kúszik 90-95 fölé (250-es netem van).
Mintha egy "sima" 10/100-as madzag lenne.
Egy másik kábellel kipróbálva minden ok.
Lehet, hogy rossz csatit rakott fel a szaki?

(#1411) inf3rno válasza a347 (#1410) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Vagy szakadt a kábel vagy valamelyik végén csak cat5 csatlakozó van, nem cat5e.

Buliban hasznos! =]

(#1412) bon válasza a347 (#1410) üzenetére


bon
őstag

Szerintem valamelyik végén rosszul van bekötve a kábel.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1413) Essejó válasza inf3rno (#1411) üzenetére


Essejó
veterán

A Cat5 és a Cat5e csatlakozó közt fizikailag milyen különbségről tudsz? Mondjuk tudni kéne,hogy milyen kábel van a falban, mert falkábelre lehet xarul krimpelni az Rj45-öt, míg a sodrott kábelt meg elég nehéz jól betűzni a konnektorba. Szóval kezdésnek nem ártana egy kábel tesztert rádugni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1414) inf3rno válasza Essejó (#1413) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nem tudom mi a fizikai különbség, csak azt, hogy ha cat5e kábelre teszel cat5 csatlakozót, akkor nem feltétlen lesz meg a gigabit. Bekötni ugyanúgy kell, de gondolom az anyaghasználat, ilyesmi lehet silányabb. Mással legalábbis nem tudom magyarázni. Vagy hát a másik lehetőség, hogy ez csak városi legenda.

Buliban hasznos! =]

(#1415) kisskd válasza inf3rno (#1414) üzenetére


kisskd
tag

Nem merültem el én sem a témában, de azt gondolom, arra akar utalni a kolléga (amit én is így sejtek), hogy a cat5-cat5e, cat6-cat6a közti sebességugrás (akár vezezétről, akár szerelvényről beszélünk) inkább minősítési/anyaghasználati kérdés. Ha ez így van, akkor a hatása sem elvágólag jelentkezik, hogy ha mindenben megfelelsz a minősítésnek, akkor hop, hirtelen meglesz a sebesség, ha pedig nem, akkor rögtön leesik az alacsonyabb szabány szintjére. Inkább úgy képzelném, hogy megnő a vesztesség, csökken a sebesség vmi alacsonyabb szintre, mondjuk csak 300-600mbit-et tudsz átpréselni környezeti változóktól függen a gigabit helyett, ha (részben) cat5 elemekből épített úton próbálkozol.

(#1416) inf3rno válasza kisskd (#1415) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Amennyire én látom a szabványok a garantált minimumot adják. Szóval cat5 minősítésnél biztosan megvan a 100. Hogy mennyivel van 100 felett meg erősen függ az anyaghasználattól és a távolságtól is. A 100-at ugye 100 méteren garantálják. Cat5e kábeleknél írták sokan, hogy lazán megvan a 10 Gbps is. A drágább cat5e-nél magasabb MHz értékkel még talán 100 méteren is meglehet. Valószínűleg a csatlakozóknál is hasonlóan működhet a dolog. Én egyébként arra számítanék így belegondolva, hogy nincs olyan nagy jelentősége a csatlakozónak, és hozza a cat5 is a gigabitet, mert csak egy nagyon rövid szakaszon folyik át rajta az áram, az meg nem csinál akkora zajt, mint egy sok méteres rossz kábel. Kipróbálni nem próbáltam ki mondjuk soha.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1417) kisskd válasza inf3rno (#1416) üzenetére


kisskd
tag

Mindhárman ugyanazt mondjuk szerintem :) egy cat5 csatlakozó, vagy akár fali kábel nem okozna ilyet, max nem lenne teljes a gigabit. Ami valószínűbb, h egy szál szakadt/félre van tűzve.

(#1418) inf3rno válasza kisskd (#1417) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Én szakadásra tippelek. Kíváncsi vagyok mi lesz a vége. Érdemes egy kábel tesztert venni, az jelzi is, hogy melyik szál, és nem egy nagy összeg.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1419) Steady74


Steady74
addikt

Kezdek agyf@szt kapni, most már kérdezek... Adott az alábbi kombó (miután megtanultam, hogy patch kábelre nem lehet fali aljzatot szerelni...):
- Draka CAT6 falikábel
- RJ 45 catlakozó
- Fali aljzatok: Legrand CAT6 csatlakozó kétféle, és egy harmadik.

Cél, hogy switch és fali aljzat között legyen kapcsolat. Ha a fenti kábel két végére RJ45 csatlakozót szerelék (B kötéssel), akkor minden ok, átmegy a gigabites net. Ha viszont a lenti képen szerelő fali csatik bármelyik szerelem fel, nincs net a kábel végén. Mit bszhatok el? Kész vagyok.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#1420) Beni_Racing


Beni_Racing
csendes tag

Sziasztok!

Nikomax / Nikolan FALI kábelekkel van tapasztalatotok?
Milyen minőség, mennyire szeretitek?

A két kiszemelt:

https://ipon.hu/shop/termek/nikomax-utp-osszekoto-narancssarga-305m-nkl-9350c-or/1659724

VAGY

https://ipon.hu/shop/termek/nikomax-utp-osszekoto-kek-500m-nkl-4355c-ib/1715485

10GB nagy távolságú (néhány esetben 80m) hálózat építéséhez kell.

Köszönöm szépen a válaszaitokat.

Üdv.:

[ Szerkesztve ]

(#1421) kisskd válasza Steady74 (#1419) üzenetére


kisskd
tag

Legvalószínűbb, (sőt az egyetlen esélyes), hogy nem jól kötöd be. Pontos típus nélkül meg nem mondom neked, ez a dugó épp hogy lenne kitalálva, de vagy nem megy be a kések közé rendesen a ér, vagy tök más sorrendben van, mint a másik vége. Egyik végén hagyd rajta a dugót, másik végét tűzd be az oda való ajlzatba, köss bele egy tuti jól működő patchkábelt. Egy multiméter szakadásvizsgálójával csipogtasd ki a szálakat, minden sorban végigmegy-e, ha igen, nyertél, ha nem, nézd meg, más sorrendben megtalálod-e a szálakat, ha így igen, akkor abból már vissza tudod matekozni, melyik késes helyre kell mennie az aljazatban melyik szálnak. Ha rövid a patchkábel + multiméter zsinor, az egyiket egy "bármilyen" vezetékkel meg tudod hosszabbítani. Vagy veszel 3e Ft-ért egy UTP tesztert.

(#1422) Steady74 válasza kisskd (#1421) üzenetére


Steady74
addikt

A bekötési hibát kizárom egyrészt bekötöttem a házban vagy 10 db fali csatlakozót, igaz azt még cat5e kábellel, illetve rajta van a csatikon a kábelszínek sorrendje, azok meg stimmelnek. A kések közé benyomom kézzel, oldalról csavarhúzóval, hogy megvágja a szigetelést amennyire csak tudom, hát még küzdök vele egy sort.

(#1423) kisskd válasza Steady74 (#1422) üzenetére


kisskd
tag

Pedig ha dugóval megy, akkor a vezeték nem lehet elfúrva, más nagy csoda meg nincs az aljzatban, a kések rá vannak kötve az érintkezőre, szóval vagy a kések és az ért közt nincs kapcsolat (nincs eléggé/jó helyen közé nyomva) vagy egyszerűen rossz pöcökre van kivezetve. Írtad, hogy van több fajta aljzat. Nem lehet, hogy abból adódik a gond, hogy másként van rajtuk a színsorrend (szoktak olyat csinálni pl. hogy sorban kell egymás mellé rakni a színes-fehér párokat, és a cserét megoldják belül)?

(#1424) Steady74 válasza kisskd (#1423) üzenetére


Steady74
addikt

Vezeték nincs elfúrva, jelenleg egy 2m-es teszt darabbal szórakozok, mert CAT6a-val nem tudtam falicsatlakozót szerelni, most visszább jöttem átmérőben, de így sem megy. Ugyan azzal a rendszerű, de cat5-ös Legrand fali csatlakozóval cat5e kábellel simán működik, ezért is írtam, hogy rossz bekötési sorrendet kizárom. Valószínű, hogy a kések nem vágják át a kábelt, de, hogy 3 félénél sem, amit cat6-hoz ajánlanak, az bosszant.
Lagrand 1
Goobay

(#1425) inf3rno válasza Steady74 (#1422) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ez gondolom akkor betűző szerszámos, nem szerszám nélkül szerelhető. Lehet az a gond, hogy a csavarhúzóval sem tudod elérni, hogy legyen érintkezés. Tesztered nincsen ugye? Anélkül esetleg multiméterrel tudnád kimérni, hogy van e érintkezés.

Még esetleg az is előfordulhat, hogy hibás a fali aljzat.

Nekem amúgy cat6a-val annak idején simán átvágták, és tökéletes volt az érintkezés elsőre. A neheze inkább az volt, hogy nem hajlott a kábel, és vért izzadtam, mire valahogy bepattintottam az aljzatba. Most agyalok, hogy optikát is teszek ugyanabba az aljzatba, de nem merem megbontani, mert még egyszer semmi kedvem ugyanazt a kínlódást végigcsinálni. :O

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1426) Steady74 válasza inf3rno (#1425) üzenetére


Steady74
addikt

teszterem nincs, de lassan be kell szerezzek egyet :)

Köszi nektek a segítséget! :R

(#1427) kisskd válasza Steady74 (#1426) üzenetére


kisskd
tag

A legrandnak ez a verziója nem volt a kezemben, de a Goobay-hez kísértetiesen hasonló igen, annál szép vágyálom volt, hogy a műanyag kupak majd betűzi a kábelt. Stabilan akkor működött, ha vagy sokat igazgattam kézzel, vagy szépen betűzőfogóval végigmentem rajta. Fontos, hogy ne csak a két külső széle legyen lent, hanem vízszintesen fusson át a kések közt a vezeték.

(#1428) inf3rno válasza Steady74 (#1426) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szívesen! Nem drága a teszter egyébként. Én hálózati szerszámkészletet vettem annak idején 5 pénzért. Alap cuccok vannak benne, a teszter, vágó, blankoló, amit a legtöbbet használtam. Lehet külön is kapni tesztert, úgy csak 1-2 ezres (volt, most drágább [link]). Ha csomagban veszed, akkor van benne betűző is, ami elvileg neked kell a fenti problémához. Az a szürke micsoda a piros fogó mellett. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1429) inf3rno válasza kisskd (#1427) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ja ha nincs ráírva, hogy szerszám nélkül szerelhető, akkor ezek szerint felejtős ilyen szempontból és kell a betűző.

Buliban hasznos! =]

(#1430) kisskd válasza inf3rno (#1429) üzenetére


kisskd
tag

Rá van írva erre is, meg amit én vettem, azon is szerepelt, h önbetűző, aztán a gyakorlatban mégsem.

(#1431) Steady74 válasza kisskd (#1427) üzenetére


Steady74
addikt

Úgy tűztem be a kábelt, hogy belülről kifelé álltak a szálak, egészen benyomtam kézzel amennyire lehetett, a kilógó rész meghúztam lefelé, a belső részt pedig egy csavarhúzó szárával toltam szintén lefelé. De megnézem még mit tudok elkövetni, este nem foglalkoztam vele.

(#1432) Essejó válasza inf3rno (#1414) üzenetére


Essejó
veterán

Ez a csatlakozó erőst hasonlít ahhoz amit vettem. link
Mondjuk az én krimpelőm nem vágja le a kilógó végeket.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1433) Essejó


Essejó
veterán

Ezt egy szomszédos Topikból hoztam tájékozódás végett. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1434) inf3rno válasza Essejó (#1433) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Köszi! Bookmarkoltam.

Esetleg ha valaki ért hozzá, akkor rendet tehetne optikai kábelek terén az összefoglalóban. Nekem az jött le, hogy ezeknél az FTTH megoldásoknál valami jóval olcsóbb kábel jön be, mint az OM4, de nem is nagyon emlékszem a típusára, mintha 3 betűs lenne. Jó lenne tudni, hogy melyik kábel típushoz milyen eszközök a jók, és mik a szerelési fogások.

Buliban hasznos! =]

(#1435) gendyke1


gendyke1
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy IP-kamera kültéren amihez szeretnék vásárolni egy kábelt.
A kamera oldalfalhoz van rögzítve egy terasz alatt és onnantól ~7m-re van egy villanyóra szekrény és onnan kapja a tápot (12V adapter) egy elosztós dugasz aljazatból.
A kábelt a kamerától az említett villanyóra szekrénybe vezetném egy TP-LINK TL-WA850RE jelerősítőbe ami csatlakozik a benti routeremre.
Nagyrészt védve lenne az időjárási körülményektől (eső ráverődhet).
A kérdésem az , hogy elegendő erre a feladatra egy 7méter körüli cat5e kábel vagy más típus kellene?
Köszönöm a segítséget!

(#1436) inf3rno válasza gendyke1 (#1435) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Elég a cat5e. Van belőle kültéri változat. Leginkább az UV fényt kell bírnia.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1437) bon válasza gendyke1 (#1435) üzenetére


bon
őstag

Én az ilyen TP-link csodát, hanyagolnám. Beltéri használtra szánt, de arra se az igazi.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1438) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Pár hónapja kérdeztem vezetékezésről. Úgy néz ki falon kívül, szegélyben lesz elvezetve és falra szerelhető csatlakozót teszek fel hozzá. A vezetékezés CAT6a lesz. A kérdésem az, hogy érdemesebb fali UTP vezetéket vennem annak ellenére, hogy szegélyben lesz elvezetve? Van ennek bármi előnye vagy hátránya?

(#1439) _q válasza _q (#1438) üzenetére


_q
addikt

Még egy kérdés, annyi táblázat van neten, van ahol CAT6 és CAT6a is 10Gbps-nak van írva, van ahol CAT6 1Gbps, CAT6a 10Gbps. Most akkor mi igaz? Ha 10Gbps-ot tud mind a kettő, akkor lehet elég lenne a CAT6 is.

(#1440) Essejó válasza _q (#1438) üzenetére


Essejó
veterán

Ha fali csatlakozót raksz fel ahhoz mindenképp, fali az az tömör kábelt vegyél, azt lehet betűzni a csatlakozóba. Bár van sodrotthoz való fali csatlakozó is, drágább, és ha vissza olvasol kiderül hogy problémás a szerelése. Kábel ügyben hogy cat6 vagy 6a azt passz, de lakáson belül még a cat5e is átviszi a 2,5 Gigát.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1441) _q válasza Essejó (#1440) üzenetére


_q
addikt

Akkor fali kábelt érdemes kiépítésnél használni, mindegy hogy a falon belül vagy falon kívül szegély mentén futna. A sodrott vezetéket meg felhasznált eszköz bekötésénél jobb ha jól értem. Akkor marad a fali.
CAT5e nem csak 1Gbps-ot tud? Ezért megtévesztők ezek a netes táblázatok, annyi adat van, ki tudja mi a valós. Ezek alapján lehet a sima CAT6 is elég lenne.

(#1442) Essejó válasza _q (#1441) üzenetére


Essejó
veterán

Beleolvasol és írják, hogy Cat5e jó hozzá link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1443) inf3rno válasza _q (#1438) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A falira tudsz anyát szerelni. Ha a szegélyre szerelsz egy aljzatot vagy dobozt, akkor sokkal jobban néz ki, mintha csak kilóg belőle egy patch kábel az apával.

Buliban hasznos! =]

(#1444) inf3rno válasza _q (#1439) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A cat6a 10Gbps, a cat6 1Gbps 100 méteren. Rövidebb szakaszon tudnak nagyobb sávszélességet is. Akár 10 Gbps-t is tud a cat6 vagy sokszor még a cat5e is, ha annyira rövid szakaszon használod. A másik, hogy a drágább kábelek túlteljesítik a szabványt, és lehet, hogy eleve többet tudnak 100 méteren is. A nagyobb MHz értéket érdemes nézni ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1445) _q válasza inf3rno (#1443) üzenetére


_q
addikt

Igen ez a cél, hogy a szegély fölé kerül egy falra szerelhető aljzat és nem lóg össze vissza vezeték a levegőben. Akkor fali CAT6a-t fogok venni. Szerelés szempontjából érdemes olyat, ami "önszerelő" vagy jó hozzá a CAT5e szerszám is?

#1442Essejó
Köszi. Ezek szerint ahogy inf3rno írja a hossz számít.

[ Szerkesztve ]

(#1446) inf3rno válasza _q (#1445) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ha a betűzőre gondolsz, akkor jó hozzá.

Buliban hasznos! =]

(#1447) Essejó válasza _q (#1445) üzenetére


Essejó
veterán

Persze számít, 💯 méteren. Az általában otthoni környezetben gyakorlatilag mindenre is elég. A Cat5e hivatalosan 1 Gigás de elmegy rajta a 2,5 is, a Cat6a meg tuti biztosan 10 Gb-os. Időállóság szempontjából jobb választás. A Cat6 meg valahol a kettő közt teljesít, de mindre ott a 💯 méteres méret korlát 2 csatlakozó közt, addig garantált amit ráírtak.
Bár ha otthon felmerülne egy 💯 méteres kábel szüksége, én azt valószínűleg optikával akarnám megoldani.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1448) inf3rno válasza Essejó (#1447) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Én majd igyekszem egy optikai gerincet betenni a házba, ha felújítjuk. Még az is előnye, hogy mehet az árammal egy csőben. Apropó, milyen csövet ajánlotok falba felújításhoz, amiben kényelmesen elfér több kábel is, mégsem reped be a fal, stb? Nem vagyok annyira otthon ennek a mikéntjében. Hálózni szoktak felette?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1449) _q válasza Essejó (#1447) üzenetére


_q
addikt

100 méter nem lesz egyben vezeték, szerintem router-router között vagy router - kliens között max 30 méter lesz, de a biztosra megyek és CAT6a lesz. A falra szerelhető aljzatokat néztem és itt is jelölik, hogy az adott aljzat melyik CAT vezetékhez való. Ennek van jelentősége? Ha CAT6a UTP fali vezetéket veszek és mellé egy ilyen CAT5e aljzatot: [link] , akkor nem tudom összekötni vagy hol lesz az eltérés/probléma? CAT6a vezetékhez kevésbé szép fali csatlakozót találtam csak [link]

Valamint a CAT6a aljzatnál STP és nem UTP megnevezés van. Ez baj? UTP aljzatot kell keressek?

[ Szerkesztve ]

(#1450) Essejó válasza _q (#1449) üzenetére


Essejó
veterán

Szerintem az UTP és az S/FTP STP közt az árnyékolás a különbség. UTP nem árnyékolt, STP, S/FTP meg árnyékolt, sőt némelyik két érpáranként is. Ahhoz való aljzaton az árnyékoláshoz is van csatlakozó. Aztán azt vagy levágod a kébelröl vagy bekötöd a csatlakozóba. Utóbbi esetben kell a ragasztós réz fólia, itthon eldobod magad az árától, de tavaly linkeltem ide tán Ali vagy Bangood-ról ott barátibb árú egy pár méteres tekercs.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.