Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) kisskd válasza merqree (#1900) üzenetére


kisskd
tag

Nyilván, a kameracsere is jó ötlet, meg igazából bármi más eszközzel megnézni, mi történik a gyakorlatban, és lépésenként tesztelgetni.

(#1902) merqree válasza kisskd (#1901) üzenetére


merqree
őstag

Szia,

Hazaérve az a látvány fogadott, hogy a 8 portos POE switch valamennyi LEDje aktivitást mutatott, de se IP scanner, se ping nem igazolta, hogy a kettő hibás kamera valóban működne.

A már működő kamerát egy 1 méteres kábellel direktbe kötöttem a POE switchen, tökéletesen működött. Ezek után újra kábeltesztet csináltam.
Visszacsatlakoztattam a helyén, és azóta működik. Szóval nem értem.

Az új kamera esetén szintén direktbe kötöttem, és működött. Kábeltesztet nem mutatott hibát. Gondoltam, hogy a 568A kötés helyett 568B sorrend szerint szerelem a végeket. Kábelteszt össze vissza villogott, nem szépen sorba. Próbából rádugtam a kamerát, de érthető, hogy se kép, se ".hang". Újraszereltem mindkét végét 568A szerint, kábelteszt hosszú percekig tökéletesen muzsikált. Ezen felbuzdulva, a kamerát a helyén felcsatlakoztattam, és vártam, hogy legyen kép. Nem volt. (Közben megjött az ígért lehülés, némi esőcseppekkel, így fogtam magam, és lesz.rtam a dolgot.) Ahogy pakoltam, látom, hogy a POE switchbe nem dugtam be az újraszerelt 568A véget. Bedugtam, és azóta is (kopp-kopp) működik.

A fene sem tudja mi volt ez.

Köszönöm a támogató kérdéseidet, mert ezekből is tanulhat az ember! :R

(#1903) Essejó válasza merqree (#1902) üzenetére


Essejó
veterán

Ez érdekes, én mindig is 568B szerint krimpelek, na max újra kellet egy másikat rároppantanom, de össze vissza villogásom még nem volt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1904) merqree válasza Essejó (#1903) üzenetére


merqree
őstag

Szia,

Teljesen elképzelhető, hogy mivel "újdonság" volt az 568B így el rontottam a sorrendet, s azért villogott össze-vissza a teszter.

Legalább két helyről is azt a visszajelzést kaptam, hogy miért 568A-val "szerelek", mikor az 568B az elterjedetteb(?). Nah, ez a vonat most már elment nálam, működnek a kamerák szerencsére(????????????), így nem fogom újraszerelni a dugókat.

(#1905) kisskd válasza merqree (#1904) üzenetére


kisskd
tag

Mind1 melyik sorrendet választod, csak ugyanaz legyen mindkét végén.

(#1906) Goblin12 válasza merqree (#1904) üzenetére


Goblin12
őstag

Pontosan ahogyan kisskd is mondja, igazából saját megoldást is választhatnál, csak az a lényeg, hogy mind2 vége ugyan úgy legyen bekötve. Réz az réz, a színek csak amolyan egyszerűsítést kínálnak a dologba, hiszen lehetne az összes ér fehér csak az kellemetlenűl megnehezítené a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#1907) Essejó válasza merqree (#1904) üzenetére


Essejó
veterán

Alaptétel: ha működik, nem piszkáljuk. Lehet a teszter szerint jó a sorrend, de volt esetleg egy két gyengébb érintkezés, és az újra krimpelés meg jól sikerült.
Én az utóbbi két évben már az áttolható Rj45-öt használom. Ebben a prés érintkező már 3 fogú, és nem is vonalban van a három csúcs, így némileg stabilabbnak érzem a kapcsolatot. Na pláne még a préselés előtt is látom, hogy minden érpár a helyén van. Végül is nem olyan éles már a szemem mint akár 25 éve volt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1908) hegegabi80 válasza Essejó (#1907) üzenetére


hegegabi80
addikt

Az áttolható RJ45-öt hol szoktad venni?Pláne a 3 fogút? Ehhez olyan krimpelőd van akkor, ami le is vágja a végén szálakat?
Nekem sima csatik vannak, de van 2 és 3 fogú is, azt már nem tudom pontosan, de egyik a fali tömör a másik a sodrott lan kábelhez való.

(#1909) Essejó válasza hegegabi80 (#1908) üzenetére


Essejó
veterán

Itt vettem. Az a krimpelő 8-9ezer Ft, elzsidóztam és egy kis műszerész oldalcsípő fogóval vágom le a kilógó szálakat.
Valami ilyennel link
A Lidl-ben vettem miután az aliról vett megadta magát.
Elvileg a 3 fogú a Cat6 kábeleknél jelent meg, de a tömörhöz is olyant árulnak.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1910) korcsi válasza Goblin12 (#1906) üzenetére


korcsi
veterán

Az érpárokat érdemes azért megtartani (1-2, 3-6, 4-5, 7-8)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1911) Goblin12 válasza korcsi (#1910) üzenetére


Goblin12
őstag

igen igen azt azért érdemes. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.