Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Essejó válasza Roland8622 (#1600) üzenetére


Essejó
veterán

Persze, hogy van olyan is, de nem olcsó. Egy 10 db felett már 1xüen nem éri meg.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1602) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

Cat6A keystone modul szerelhető sima Cat6 kábellel? Mert abból lenne raktáron, így nem kellene vennem. Draka 400 Mhz-es kábelhez lenne.

Köszönöm! :R

(#1603) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Kábel jelölésre mit használtok?
20-30 utp kábelt kellene elnezevni.

(#1604) Elemental válasza Elemental (#1603) üzenetére


Elemental
addikt

Ilyet vettem végül.

(#1605) kisskd


kisskd
tag

Nálam a paraszt módszer (minden előnyével, és hátrányával) eddig az volt, hogy vettem az Obiban 10 színű mini szigetelőszalagot, és azzal színkódoltam. Gyors, egyszerű, nem kell firkálni, visz mindenféle kábelt, aránylag rendezetten néz ki, ahol olyan volt, a nyomvonalon több helyen is tudtam vele jelölni, cserébe kell hozzá egy használati utasítást nyomtani.

(#1606) bon válasza Elemental (#1603) üzenetére


bon
őstag

Ilyet használok: [link]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1607) perempe


perempe
addikt

Euro kábel rádióhoz kéne. Nincs valakinek fölösleges? Esetleg adnék PC-s tápkábelt.
Ha vennék, akkor hol érdemes?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1608) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv!
Remélem jó helyre írok. A probléma elég misztikus.
UTP Cat5 kábel (tömör és sodrott is mindegy) RJ45 2 késes csatlakozó. Krimpelem és nem jó, 1 ér. Levágom újra, még mindig nem jó. Szemre semmi baja a kötésnek. Teszter szerint 1 ér nem kontaktol, általában a 8. ér (barna-fehér) Aztán nem egyszer van olyan hogy a teszter szerint jó a kábel és még sem épül fel a hálózati kapcsolat.
A lényeg: ma visszahoztak egy olcsó krimpelő fogót, hogy amit azzal csinál sose jó, kért kölcsön másikat, azzal azonnal jó a krimpelés. (elvileg gyakorlott ember volt) Nekem is olcsó krimpelőm van most és anno sok 1000 csatlakozót tettem fel (akkori krimpelővel), van gyakorlatom, de a mostaniak rendre rosszak. Én a csatlakozóra gondoltam. Annyit szívtam sima patch kábellel, hogy inkább vettem szerelt kábelt. Elképzelhető hogy az olcsó krimpelő ami ilyet okoz, de látszatra minden jónak tűnik? Magamnak nem hittem el, de ha már más is ilyet jelez vissza gyanús. De egyszerűen nem értem a fizikát, hogy miért? Több féle kábel típus, minőség és csatlakozó esetén is rendre hibásak a kábelek. Szemre minden jónak tűnik.
Köszönöm ha elolvastad.

Védd a természetet!

(#1609) inf3rno válasza Atilla001 (#1608) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nekem a koax kábelhez való kompressziós fogó szokott beragadni mindig, aztán úgy kell küzdeni fél órát, hogy engedje ki a csatlakozót. Magyarázatom nincsen nekem sem rá, annyit nem szerelek vele, hogy számítson. Az olcsó fogók sajnos ilyenek. Megkockáztatom, hogy direkt úgy tervezik őket, hogy hamar elcsesződjenek, aztán vegyél újat, mert ez is olyan 2o kábel szerelése után lett ilyen. Azért nevetséges, hogy több ezer forint még egy ilyen fogó is, ami eddig bírja.

Buliban hasznos! =]

(#1610) Essejó válasza Atilla001 (#1608) üzenetére


Essejó
veterán

Azért ha már tömör kábelre Rj45-öt raksz, az inkább 3 késes legyen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1611) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!

Nekem olyan kérdésem volna, hogy ezt a Keystone szerszám nélküli betétet csak fali tömör kábelhez használható, vagy a sodorthoz is?

[ Szerkesztve ]

(#1612) Essejó válasza hegegabi80 (#1611) üzenetére


Essejó
veterán

Szerintem csak tömör fali kábelhez való. A sodrott szétcsúszhat a kések közt és nem lesz stabil az érintkezés.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1613) hegegabi80 válasza Essejó (#1612) üzenetére


hegegabi80
addikt

Értem, köszi. Amúgy csak ideiglenes megoldáshoz kellene, de azért lehet kipróbálom a hétvégén.

[ Szerkesztve ]

(#1614) Essejó válasza hegegabi80 (#1613) üzenetére


Essejó
veterán

Mintha hasonlót már Júniusban is kérdeztél volna, igaz ott még toldó volt a kérdés. #1542
Mindenki szíve joga úgy szívatni magát ahogy akarja.;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1615) hegegabi80 válasza Essejó (#1614) üzenetére


hegegabi80
addikt

Bakker ezt már kérdeztem!!! :W :W
Na akkor bocsi érte :R :R , amúgy saját faszságom, mert állandóan csak variálok.
Mindegy most ideiglenesen megoldom valahogy a dolgokat, aztán megcsinálom tisztességesen ezt az otthoni hálózatot.

(#1616) hegegabi80 válasza hegegabi80 (#1615) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nos kipróbáltam és működik, elég erősen fogja, nem igazán tud kicsúszni a kések közül a sodrott kábel. Ideiglenes megoldásnak tökéletes.
Amúgy az nem gond ha 2-3 toldással megy a kábel a modemből a switch-ig? Nyilván jobb lenne egy kábellel, de most ez van. Amint időm engedi tisztességesen meg lesz csinálva.

(#1617) inf3rno válasza hegegabi80 (#1616) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Több a hibalehetőség meg minden toldásnál valamennyit gyengül a jel, de ha az össz hossza nincs közel a száz méterhez, akkor nincs jelentősége.

Buliban hasznos! =]

(#1618) hegegabi80 válasza inf3rno (#1617) üzenetére


hegegabi80
addikt

Kb 15-20 méter hossz összesen, csak volt melóban 6,8,10 m-es elfekvő patch kábel darabok.
Egyébként összeraktam őket gyorsba a szobába és mértem egyet, hozta amit kell.

(#1619) hegegabi80 válasza hegegabi80 (#1618) üzenetére


hegegabi80
addikt

Végül csak egy toldás kellett, mert a telekom küldött egy 10m-es szerelt patch kábelt meg nekem is volt egy hosszabb. Mind a két kábelnek az egyik végén levágtam a dugót, padlásra fel, toldással fent össze, egyik kábel le a nappaliba másik le a szobába, majd mehetett rá a dugó. Ráadásul a saját kábel fali tömör kábel. Így most ideiglenesen tökéletes, tavasszal megcsinálom tisztességesen, ha jön a jó idő, addig megveszek mindent.

[ Szerkesztve ]

(#1620) inf3rno válasza hegegabi80 (#1619) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

De így is tisztességes. Szerintem.

Buliban hasznos! =]

(#1621) hegegabi80 válasza inf3rno (#1620) üzenetére


hegegabi80
addikt

Persze, így okés hozza amit kell.
Amúgy mi a különbség a tömör és sodrot vezetékre való csatlakozó között? Mert vettem mind a kettőt de ugyan olyan.

(#1622) inf3rno válasza hegegabi80 (#1621) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Az, hogy nem biztos, hogy működik olyannal, ami nincs ráírva. Amúgy fogalmam sincs, nem szoktam ezzel kísérletezni. Azt tudom, hogy tömörhöz való csatlakozó a sodrotthoz elég esetleges, hogy mikor működik. Elvágja benne a szálakat, és nem lesz érintkezés. A másik irányba nem tudom.

Buliban hasznos! =]

(#1623) Essejó válasza inf3rno (#1622) üzenetére


Essejó
veterán

Mint korábban említettem már én vettem egy csomag ilyet link
A leírása szerint patch kábelhez való, de tudtam vele elsőre tömör kábelre krimpelni. Talán azért mert a préselhető érintkezője 3 késes.
Mondjuk az a kábel egy érdekes darab, mert megblankolva réz színű, de fogja a mágnes.😁

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1624) ch_


ch_
friss újonc

Üdv Mindenkinek!
Tapasztalatlan vagyok utp és hálózati internet ügyben, de el kell követnem valami szerelést. Van egy helyiség ahova be lett húzva évekkel korábban egy utp kábel. Eddig nem volt rá szükség. Most egy routerről küldenék ide internet jelet. Sajnos a kábelben nem működik a kék és a zöld csíkos (3,4) ér. A falba új kábelt húzni teljesen esélytelen. Meg lehetne oldani ezt a dugalj bekötésénél az erek felcserélésével? Vagy mindegyik érre szükség van?
Előre is köszönöm ha tud valaki segíteni!

(#1625) inf3rno válasza Essejó (#1623) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Magyarul acél rézzel bevonva.

Buliban hasznos! =]

(#1626) inf3rno válasza ch_ (#1624) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Talán 1ooMbps elmegy a 2 ér nélkül, ha cat5e kábel. Azért érdemes lenne megnézni, hogy szakadás vagy mi miatt nem működik. Lehet szerelési hiba.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1627) Essejó válasza inf3rno (#1625) üzenetére


Essejó
veterán

Ja valami olcsósított hulladék. Nem is használom, valami Trécomos cuccal került ide, de sosem volt használva. Vagyis csak próbakábelnek, de ritkán.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1628) ch_ válasza inf3rno (#1626) üzenetére


ch_
friss újonc

Köszi a választ. Cat5e kábel van. Még a dugalj bekötését megnézem, de szerintem nem azzal lesz a gond.
És melyik az a 2 ér amin nincs semmi?

(#1629) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Hosszabbítanom kellene a meglévő utp internet kabelt. Vettem egy darab szereltet és egy utp toldót. Viszont ha összedugom, a vezeték szinek pont ellentétesen vannak. Ez így ok, vagy hogy működik ez? A toldón belül van keresztbe kötve?

[ Szerkesztve ]

-

(#1630) inf3rno válasza ch_ (#1628) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Azt hiszem úgy megy, hogy mindegy, és az elektronika automatikusan visszaszabályozza cat5 sebességre, ami 2 érpáron elmegy a 4 helyett. De sosem csináltam ilyet szándékosan, csak szakadásnál ez szokott lenni a tünet, hogy 1oo-al megy a net 1ooo helyett. Szóval kösd be úgy, mintha működne minden ér, aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1631) inf3rno válasza 7Sony7 (#1629) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A hálózati kártyák tudják kezelni, ha keresztbe van. Talán 2o éve volt ez probléma, vagy már akkor sem.

Buliban hasznos! =]

(#1632) 7Sony7 válasza inf3rno (#1631) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, ok. Köszi, akkor nincs gond.

-

(#1633) hegegabi80 válasza Essejó (#1623) üzenetére


hegegabi80
addikt

Most néztem én is a dugókat, az egyik csomag 2 késes a másik pedig 3. Akkor a 3-as való a tömör vezetékre? Lehet most vegyesen is használtam a fene se tudja.

[ Szerkesztve ]

(#1634) Essejó válasza hegegabi80 (#1633) üzenetére


Essejó
veterán

Nem, én azt írtam, hogy tömörhöz 3 késes való, de pl a Cat6 patch kábelhez is már 3 késes való, mi több lehet 3 késest Cat5e-hez is venni.
Mondjuk nincs rá bizonyítékom, de felteszem, hogy a tömör kábelhez valo Rj45ben a 3 kés hegye nem síkban van egymással, hanem pár tized vagy század mm eltéréssel. Tehát préseléskor megvágják a szigetelést és a tömör kábel két oldalára préselődnek.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1635) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni olyan rj45 dugót amin keresztül lehet húzni az ereket. Pcx-en néztem viszont a leírásban cat5e szerepel.

Ezek szerint cat 6-hoz alkalmatlan lehet az a vég? [link]

Illetve egy olyan kérdésem volna hogy egy olcsó krimpelővel is rá lehet roppantani ezt a fajta fejet? [link]

Üdv.

[ Szerkesztve ]

.

(#1636) Essejó válasza Troy. (#1635) üzenetére


Essejó
veterán

1, Ha a Cat6 8 kábele vastagabb mint a Cat5e kábele, akkor lehet nem megy rá, de mivel még nem volt Cat6-os kábelem, így erről nem tudok nyilatkozni.
2, Persze, rá lehet krimpelni az olcsó fogóval, csak az nem vágja le a csatiból kilógó kábeleket. Ami krimpelés közben levágja az már nem a párezres kategória.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1637) Troy.


Troy.
addikt

Köszi a választ!
Igazából tettem egy kb. 5 méter hosszú cat6 kábel két végére itthon talált dugót és működik normálisan.

Ami viszont furcsa, hogy kb. 1,5 éve kihúztam ~25 méteres cat6 kábelt, ami valami miatt csak 100/100 mbit-et tud a gigabit helyett. Mivel igen vacak volt mindkét vége, ezért ma reggel újra roppantottam egy-egy fejet mindkét végére de valami nem jó. T-568B szerint vannak az erek.
Külön érdekesség, hogy régen biztos vagyok benne, hogy gyorsabban is működött, mint 100 mbit.

Valakinek van ötlete? Kábel tesztelőm nincs.

.

(#1638) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok!

Most kötöttem RJ45 csatlakozót és UTP Cat 7-es kábelt T568A szabvány szerint - legalábbis feltételezem, merthogy meglepődve tapasztaltam hogy a kábelen a fehér kábel erek tiszta fehér színűek mind, nincs rajtuk narancs, kék, zöld vagy barna csíkozás... !

Lemaradtam valamiről - ez mióta van így?

Ezek szerint mindegy lenne hogy melyik fehér kábel megy az adott - korábban csíkozott fehér kábelek helyére?

Úgy oldottam meg ezt a kérdést most, hogy a kék ér mellé közös szigetelőben, párban csavart tiszta fehéret vettem kék-fehérnek, a narancs színű ér mellé közös szigetelővel csomagoltat narancs-fehérnek és így tovább...

[ Szerkesztve ]

(#1639) korcsi válasza F1DO (#1638) üzenetére


korcsi
veterán

Ér párok vannak, valószínűleg mivel ahogy írtad a párok közös szigetelőbe vannak, így tartoznak össze.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1640) inf3rno válasza F1DO (#1638) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Fényképet kérünk.

Buliban hasznos! =]

(#1641) Essejó válasza korcsi (#1639) üzenetére


Essejó
veterán

Na igen de kettőt nem a párjával kell krimpelni.
Nf N, Zf K, Kf Z, Bf B mondjuk ez a B tipusú.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1642) kisskd válasza F1DO (#1638) üzenetére


kisskd
tag

Így kell őket tekinteni, ahogy írtad a pl. a kékkel összecsavart a kékfehér, aztán színsorrend szerint tűzni. Régen egyszer én is kifogtam ilyen hulladékot, azóta ha ismeretlen márkát ajánlanak, mindig nézek egy blankolt véget.

(#1643) F1DO válasza kisskd (#1642) üzenetére


F1DO
senior tag

Ez elvileg nem egy hulladék kábel - DRAKA UC900 Cat.7 S/FTP LSHF fóliaárnyékolt patch kábel a pontos típusa, leírása...

(#1644) bon válasza F1DO (#1643) üzenetére


bon
őstag

Nekem a Digitus cat7-es márkánál volt ez, hogy fehérek voltak az erek és nem csíkosak, de ott is párba volt árnyékolva a színes testvérével.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#1645) korcsi válasza Essejó (#1641) üzenetére


korcsi
veterán

Így van a sorrend, az érpárok azonos "jelhez" tartoznak
Gondolom tradicionális okból a középső két ér egy érpár, a másik ezt körbe veszi, a maradék kettő meg a két szélén.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1646) F1DO


F1DO
senior tag

Íme egy kép a tiszta fehér eres kábelről.

(#1647) inf3rno válasza F1DO (#1646) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ja hát az zöld-fehér lesz, csak spóroltak.

Buliban hasznos! =]

(#1648) F1DO válasza inf3rno (#1647) üzenetére


F1DO
senior tag

Azért elég állatság ilyesmin spórolni...

Nem egy filléres kábelről van szó.

(#1649) plömplöm válasza F1DO (#1638) üzenetére


plömplöm
őstag

"Lemaradtam valamiről - ez mióta van így?"

régóta, évekkel ezelőtt is így volt már. ahol érpáranként (is) van fóliázva, ott így olcsóbb a gyártás, mert nem kell 8féle színkódos kábelt használni, elég 5féle, és úgyis egyértelmű, hogy melyik fehér melyik, hiszen az adott párjával össze van sodorva és fóliázva.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1650) Essejó válasza plömplöm (#1649) üzenetére


Essejó
veterán

Lemaradtam valamiről, és a kábel gyártók új szabvány csatlakozást dolgoztak ki?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.