Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Essejó válasza inf3rno (#948) üzenetére


Essejó
veterán

Ha nem holnaputánra kell, akkor lehet pöpet olcsóbb. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#952) inf3rno válasza Essejó (#951) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nézegettem, van vagy ezer féle megoldás. Igazából az a kérdés, hogy melyik a legjobb, az meg gyakorlással dől el gondolom.

Buliban hasznos! =]

(#953) Nescafé


Nescafé
őstag

sziasztok
Jó minőségű nem olyan drága előre szerelt 10m es kábelt mit ajánlanátok?
köszönöm

 iPhone 15 Pro

(#954) inf3rno válasza Nescafé (#953) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nem szeretnék konkrét boltot ajánlani, meg mástól se lenne jó szerintem. Írtam az összefoglalóba jó márkákat: Nexans, Draka, Excel, Belden, R&M. Esetleg ha valaki tud még javasolni ezeken felül, akkor szívesen kiegészítem. Ami ezen kívül van, az is lehet jó, legalábbis nagy valószínűséggel teljesíti a szabványt, amit rá írtak, pl cat5e, cat6, cat6a, stb. csak úgy vagyok vele, hogy jobb nem viszonteladós, saját márkás, rebranded, stb kábelt venni, mert többet/jobbat kapsz ugyanazért a pénzért.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#955) Nescafé válasza inf3rno (#954) üzenetére


Nescafé
őstag

Köszi szépen :)

 iPhone 15 Pro

(#956) inf3rno válasza kisskd (#949) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Na kipróbáltam ezt a yato ollót: [link]

Koaxot vágtam és blankoltam vele. Az első, ami nem tetszik, hogy nincs benne rugó, nem nyílik vissza magától. A másik, ami nem tetszik, hogy egy kézzel nem is nagyon tudom visszanyitni és vágni vele. Túl nagy hozzá, félig meddig már kétkezes olló. Nyilván van kisebb is, de nem tudom, hogy rugó nélkül érdemes e foglalkozni vele. Maga a vágása jó minőség, de azért nem teljesen tökéletes, szerintem lehet ennél jobbat is, csak nem tudom mivel, talán giotinnal. :D Blankolásra elmegy, ha nincs más. A külső köpenyt jobban leszedte, mint az olcsó blankoló, ami van, viszont a belső rezet azt könnyen megnyomorítja, ha nem óvatos vele az ember. Szóval ez sem tuti, de azért nem rossz, vágásra ezt fogom használni ezentúl, blankolásra még keresek inkább mást.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#957) inf3rno


inf3rno
Topikgazda

Optikához esetleg tudtok szerszámokat ajánlani? OM3-ra akarok LC-t szerelni majd egy kicsit később. Az előre szerelt nem jó, mert keystone-hoz is meg kell csinálnom.

Buliban hasznos! =]

(#958) inf3rno


inf3rno
Topikgazda

Na úgy látszik, hogy létezik apa tömör fali kábelhez is. [link] Mindig tanul valamit az ember.

Buliban hasznos! =]

(#959) Essejó válasza inf3rno (#958) üzenetére


Essejó
veterán

Jó ára van, nem szégyenlősek.:DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#960) inf3rno válasza Essejó (#959) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ja azt nem is néztem. :D

Buliban hasznos! =]

(#962) inf3rno válasza GaezhyFeri (#961) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Olyan 2000 körül már lehet kapni Gembird teszert, nem drága egyáltalán. Azon kívül a legegyszerűbb, ha összekötsz vele két gépet, és megnézed, hogy működik e. Műszer nélkül maximum azt tudod megnézni, hogy vezetnek e az erek vagy szakadás van.

Buliban hasznos! =]

(#964) inf3rno válasza GaezhyFeri (#963) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Párban vannak a színesekkel, úgyhogy elég egyértelmű, hogy melyik melyik...

Buliban hasznos! =]

(#965) Essejó válasza GaezhyFeri (#963) üzenetére


Essejó
veterán

Nem fehér hanem a négy színesnek megfelelő csík, adott sorrendben szerelve.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#967) Essejó válasza GaezhyFeri (#966) üzenetére


Essejó
veterán

Van mááááásik! :DDD Szabványos bekötés is de az az általánosabb amit hajnalban küldtem. link
Nem tudom, hogy az újakra mi vonatkozik, de ilyenről nem tudok.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#968) inf3rno válasza Essejó (#967) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ja valamiért mindenki a B-t használja nálunk. Szerintem is az új accountra vonatkoznak csak ezek, én simán tudok floodolni.

Buliban hasznos! =]

(#969) kisskd válasza inf3rno (#956) üzenetére


kisskd
tag

A rugó tényleg hiányzik. Nem tökéletes, de még az eddigi legjobb, ha találsz jobbat, majd mesélj.

Essejó: sajnos van, amikor tényleg fehér 4 szál, életem első 20-30 krimpelése ilyen volt, amikor kaptam egy 10 kiállásos irodát, jelöletlen kábelekkel, egyik végén A/B/AB/zárlat stílusban kötött aljzatokkal, kábelenként 4 fehérrel.

(#971) inf3rno válasza GaezhyFeri (#970) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

De, ebből visszamaradt csökevény. Csak úgy lenne logikus, ha az A-t használnánk, nem a B-t, mert jelölésben mégis előrébb van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#972) Essejó válasza GaezhyFeri (#970) üzenetére


Essejó
veterán

Az kicsit bonyolultabb, de az egyszerüség kedvéért ott is van A és B variáció. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#974) WinZol


WinZol
aktív tag

Üdv!

Egyik ismerősöm olyan lakásba költözött, ahol a falba nem UTP-t, hanem sima négyeres telefon kábelt húztak csak.
Mivel a Vodafon (UPC) beltérinek ki kell látni a netre, ezért a négy eret kell használni.

Ahogy a nagykönyvben meg van írva (1,2,3,6) csatlakozóra bekötve a vezetékek.
Kábelteszter szerint minden király, UTP 100 OK.

Viszont a CH7465VF keresznevet viselő kábel modem és router nem éleszti fel a portját.
Tök mindegy, hogy PC-t vagy a beltérit csatlakoztatom a routerre.
Két helyen is felraktam a csatlakozókat, mindkettőnél ugyan az a helyzet.

Ránézésre a falban lévő vezeték keresztmetszete jó is lehete.
Persze tudom, hogy nincs csavart érpár, etc.

Mi lehet a gond?
Találkozott már valaki ilyennel és hogyan oldotta fel.

Köszi a segítséget.

Megjegyzés: Nem ez az első eset, hogy 4 éren küldök UTP-t.
Viszont ez az első, ahol nem működik. !!!!!

(#975) inf3rno válasza WinZol (#974) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szerintem írj a Vodás topikba is, hátha ott jobban rálátnak ennek a modemnek a nyűgjeire. [link]

Buliban hasznos! =]

(#976) inf3rno válasza WinZol (#974) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Elsőre én azt nézném meg, hogyha két laptopot összekötsz ezzel, akkor működik e. Ha igen, akkor a modemmel lesz a gond, és akkor elé kell tenni egy saját routert, amivel megy. Ha nem, akkor valami kábelezési gubanc lesz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#977) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni LAN kábel választással kapcsolatban.

Hétvégén váltottam a Telekomnál 2000/1000 net csomagra és egy olyan készüléket küldtek amin van 2.5Gbps port. Szeretném ezt kihasználni egy megfelelő hálózati kártyával [link] és kábellel.
Milyen kábelt javasoltok?
Elég a Cat5e vagy mennyek biztosra és Cat7 legyen?
KB 3m hosszú kábel lenne.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#978) Essejó válasza sulu1701 (#977) üzenetére


Essejó
veterán

Cat5e úgy 60 méterig simán jó.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#979) inf3rno válasza sulu1701 (#977) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szerintem vegyél egy szerelt cat6a patch kábelt, aztán a továbbiakban is jó lesz, ha tovább fejlesztik. A cat5e is elviekben jó ilyen rövid szakaszon, de árban 2000Ft vs 500Ft a kettő, nem hiszem, hogy bármelyik összeg földhöz vágna...

Buliban hasznos! =]

(#980) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget! :R

Mivel nincsen árban lényeges eltérés veszek egy szerelt Cat6a kábelt. Nincsen itthon minőségi Cat5e kábel, így a meglévőkre nem bízom.

(#981) inf3rno válasza sulu1701 (#980) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Hát ha van otthon cat5e kábeled, akkor én simán rákötném azzal, csak venni nem vennék már olyat.

Buliban hasznos! =]

(#982) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Utp toldóra van szükségem, de amiket nézek egyenes bekötésűek. Ez így van rendjén? Mind egyenes?
Csak mert szerintem így pont megfordítja a szálak kiosztását, ahova egyik oldalon a narancs-fehér kerül, a másik oldalon a barna. Ennek így kell lennie?

(#983) inf3rno válasza v.attis (#982) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nem ez a cross-over vs sima dolog? Mert ha igen, akkor azt mondják a mai eszközök már automatikusan le tudják kezelni. [link] Talán 20 éve lehetett ez probléma. De lehet, hogy félreértem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#984) Essejó válasza v.attis (#982) üzenetére


Essejó
veterán

Én úgy tudom, hogy belül meg van fordítva.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#985) v.attis válasza Essejó (#984) üzenetére


v.attis
őstag

Nem tudom, írja , hogy egyenes.... Lehet arra gondolnak, hogy nem crosslink?

(#986) v.attis válasza inf3rno (#983) üzenetére


v.attis
őstag

Rendeltem pár darabot, 200 forint... Ha megjön kiderül, mert most kénytelen voltam forrasztani.

Erről jut eszembe!
Én is úgy tudtam, hogy semmi ilyen kábelt nem forrasztgatunk.
Nos.
Eddig egy lengőkábel volt a routertől a PS-ig. Vcom CAT6 toldás nélkül. A sebesség 120-130 Mbit volt.
Most a forrasztott Belden CAT5e hozza a 200Mbitet.
Őszintén szólva nagyon nem erre számítottam. Jó, a toldásnál a színpárokat is jól megsodortam, majd a végén az egészet is, de akkor sem javulást vártam, hanem rosszabb eredményt!

(#987) inf3rno válasza v.attis (#986) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A cat5e és cat6 csak annyit jelent, hogy hozza a szabvány szintjét. A gyártók sokszor felül teljesítik. A MHz értékekből már jobban levonható, hogy melyik mit tud.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#988) inf3rno válasza v.attis (#985) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Lehet, majd kiderül. Én nem hiszem, hogy gond lesz vele. Ha a hossz túl nagy (100m+), akkor esetleg megfontolhatsz egy aktív toldót, switch-et, stb.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#989) v.attis válasza inf3rno (#988) üzenetére


v.attis
őstag

Nem nagy a hossz, kb 15 méter, csak a használad indokolja. Kb 2 hetente kell a legvégén egy PS4-hez, amúgy meg a toldásnál néha szükség lesz rá egy laptophoz. Így egy kábelt kellett csak kihúzni.

(#990) WinZol válasza inf3rno (#987) üzenetére


WinZol
aktív tag

És a magasabb vagy az alacsonyabb Mhz a jobb?
Találtam 350 Mhz-st, 400Mhz, 450-est és 500-as is.

(#991) inf3rno válasza WinZol (#990) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

A magasabb. Elvileg a szigetelés nem felel meg a cat6 szabványnak, azért maradnak ezek cat5e kábelek, de lehet köztük, ami jobb, mint némelyik cat6. Biztosat persze nem lehet mondani, csak ha már lemérted, hogy mit tud.

Buliban hasznos! =]

(#992) dkess válasza WinZol (#990) üzenetére


dkess
őstag

Az értekezés amire válaszoltál az kültéri lengőkábelekről szólt, aminél más paraméterek kerülnek előtérbe.

Úgy egyébként persze minél nagyobb annál jobb. A szabvány szerint így néznek ki pl. az alábbi kábeltípusok:

- Cat5e - 100 MHz (ez a gigabit -nek és a 2.5 Gbps frekvencia szükségletének felel meg),
- Cat6 - 250 MHz (ez az 5 Gbps frekvencia szükségletének felel meg),
- Cat6A -500 MHz (ez az 10 Gbps frekvencia szükségletének felel meg).

Ez nem jelenti azt, hogy pl. az alap (azaz nem emelt MHz -es) Cat5e -n nem menne el a az 5 Gbps illetve akár a Cat6 -on a 10 GBps - ugyanakkor itt alkalmazható hossz tekintetében akár jelentős csökkenés is lehet (10 Gbps -re Cat5e -t egyáltalán ne erőltessük). Cat6 -ra pl. 33 métert mondanak 10 Gbps -re ... Ezek alapvetően két dologtól függenek:

- kábel minősége. Itt jól jön, ha a szabványnál magasabb frekvenciára eleve hitelesített kábelünk van. Persze megvan az eljárás, hogy mi magunk is hitelesítsünk magunknak egy adott kábelt.
- alien crosstalk (idegen áthallás). Ez a gigabit feletti sebességeknél fokozottan előtérbe kerül. Itt vannak az NBase-T szervezet által közzétett táblázatok, hogy mekkora további gigabit feletti forgalmazással bíró ugyanilyen kábelek társaságában történő együttfutás mellett számíthatunk az elvárt sebességre.

Az utóbbihoz. Innen jön például Essejó fentebbi kijelentése is egyébként: "Cat5e úgy 60 méterig simán jó." (ez a 2.5 Gbps -re vonatkozott). Ugyanakkor fontos kiemelni, hogy ez abban az esetben, ha 60 méterig együttfut pl. másik egytucatnyi 2.5 Gbps -en forgalmazó ugyanilyen kábellel, a patch panel is Cat5e csatlakozású és szigorúan egymás mellé vannak bekötve ezek a kábelek (meg még együttfut olyan áramkábellel melyen bojlert és légkondit táplálsz és folyamatosan ívhegesztenek a bekötési ponton ... :) ).

Azonban ezen lehet javítani:

- pl. csökkented azon szakaszt, ahol együttfutnak a kábelek. Pl. amennyiben ez 20 méter alá csökkented csak, akkor valószínűleg már a 100 méter teljes szakasz közelébe lehet érni a 2.5 Gbps tekintetében ...
- patch panelen Cat6 -os csatlakozót használsz,
- patch panelen nem egymás mellé kötöd az érintett egymás mellett futó szakaszokban érintett kábeleket,
- kombinálod a fentebbieket (plussz az ívhegesztő brigádot máshova telepíted :) ).

A Cat5e gyomrát az 5 Gbps értelemszerűen jobban megfekszi, de pláne ha a fentebbiek figyelembevéve tervezed a hálózatodat, akkor egy háztartásban felmerülő átlagos távolságokkal értelemszerűen nagyon jó esélyekkel indulunk (ugye az az eset, ha már van telepített hálózatunk a falban - új kábelezésnél Cat6 alá azért ne menjünk) ...

Irodába és egyéb céges környezetbe minden gigabit feletti sebességre (meg amúgy is) új kábeltelepítésnél minimum Cat6A ...

[ Szerkesztve ]

(#993) inf3rno válasza dkess (#992) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

:K :K :K

Az összefoglalón esetleg változtatnál valamit? Próbáltam összeszedni nagyjából a lényeget, de optikaihoz nem nagyon értek és rezesnél is lehet, hogy írtam hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#994) ITcr0wd válasza dkess (#992) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

Sziasztok,
Lenne pár kérdésem.

1) ti hol szoktatok kábelt venni? fali cat7.et akarok venni leginkább.
Ezt néztem ki, kicsit vékonyabb az átlagnál (5.7mm a 7mm helyett) és ezért írhatják azt, hogy 60m-ig jó, viszont dupla árnyékolása van.
Ha most a házat körül kéne vele tekerni, akkor 55méterre lenne szükség, szóval így akár jó lehet minden helyiségbe.

2) A következő kérdésem a kábel fektetéssel kapcsolatos, hogy szerintetek ebből a fajtából többet is fektethetek párhuzamosan? A dupla árnyékolás blokkkolja az esetleges áthallásokat és nem lesz gond ezzel gondolom.

3) A kültérre milyen kábeleket szerelnétek? A POE-s kamerákhoz szeretnék vinni kábelt.
Köszi a válaszokat.

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#995) inf3rno válasza ITcr0wd (#994) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Szia!

1.)

Én is innen szoktam venni, mert adnak méterre is akár, nem csak teljes dobot, de lehet, hogy a te esetedben ennek nincs nagy jelentősége, meg amúgy is egy 10-15%-al drágább náluk a kimért. Inkább magára a kábelre érdemes koncentrálni, mint a cégre, ahonnan veszed. Én legutóbb Draka UC900 Cat7 S/FTP 1000MHz LSHF-t vettem tőlük, az bevált, meg úgy voltam vele, hogy ha már komolyabb kábelt veszek, akkor legyen meg az 1000MHz, ne csak 5-600MHz, de ez már inkább csak ilyen úri passzió, meg írta itt más, hogy neki viszont nem vált be a Draka valamiért. Amit én vettem, az nagyjából azonos vastagságú a koax kábellel, szóval közel sem olyan vékony, mint a tiéd. Te a vékonysága vagy az ára miatt választottad a másikat? Behúzásnál majd óvatosan bánjatok vele, nehogy eltörjön, meg érdemes utána ellenőrizni teszterrel is, hogy minden rendben van e.

2.)

Szerintem igen, a belső árnyékolás inkább azért van, hogy az érpárok között ne legyen áthallás, a külső meg azért, hogy más kábelekkel ne legyen áthallás. Ettől függetlenül ajánlott kerülni, hogy villannyal fusson egy csőben. Általában az áram és az adatkábelek jó, ha külön csőben futnak, keresztezni persze keresztezhetik egymást, csak párhuzamosan ne menjenek hosszabb távon.

3.)

Vannak direkt kültéri kábelek, de ez attól is függ, hogy mennyire kültér. Pl ha fedett helyen megy, nem éri a nap, akkor szerintem bármelyik beltéri is jó lehet. Illetve, ha beteszed valamilyen védőcsőbe, akkor is. Ha ki van téve az időjárásnak, akkor fontosabb, hogy valami erősebb UV álló köpenye legyen, illetve a sodort réz jobban bírja a hajlítgatást, mint a tömör, de azért az se a végtelenségig, úgyhogy rendesen rögzíteni kell.

A videonál attól függ, hogy milyen felbontás, milyen frekvencia, mennyire tömörített, pl a nyers 4k 30FPS-hez 4Gbps kell [link], a H264-el tömörítetthez meg olyan 30 Mbps elég [link]. Érdemes lemérni, hogy ténylegesen mit használnak a kameráid. Ha komolyabban bele akarod ásni magad a témába, akkor ez érdekesnek tűnik: [link] Szerintem ha tömörített videot küldesz rajta, akkor egy kültéri cat5e-nek is bőven elégnek kéne lennie, az alá viszont nem adnék, mert már annyira elavult a sima cat5.

A PoE már jóval érdekesebb kérdés, elviekben bármelyik jó hozzá, a gyakorlatban azt írják, hogy jobb a tömör rezes, mert kisebb az ellenállása, mint a sodortnak. [link] Minél vastagabb és minél jobban árnyékolt, annál jobb lesz PoE-re is, de az, hogy melyik elég jó a te felhasználási módodra nagyban függ attól, hogy 15, 30, 60, vagy 100 Wattos PoE-ről van szó. Ránézésre egy cat5e U/UTP elég egy 15 Wattos PoE-hoz, de egy 100 Wattoshoz már talán cat6a S/FTP kell. Vastagság terén ugye van ez az AWG rendszer, ami eléggé elcseszett. [link] Minél nagyobb az AWG, annál vékonyabb a kábel, úgyhogy ha találsz 22 vagy 23 AWG-set, akkor inkább olyat vegyél PoE-hoz a 24-es helyett. Írnak itt még olyat, hogy temperature rating, gondolom ez a köpeny anyagától is függ, és nem igazán találni róla semmit. Ennél a webshopnál nem is írják, hogy mi hány fokot bír, érdemes lehet esetleg vásárlás előtt rákérdezni. Szerintem nagyjából ennyi alapján már tudsz választani. [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#996) ITcr0wd válasza inf3rno (#995) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

Köszi szépen a részletes választ.
Ebben akkor még egy kicsit el kell mélyülni. ;)
Amúgy az is elképzelhető, hogy elég sok POE-s eszköz lesz még rajta, ami biztos, az az Wifi AP és rpi4-ek. Az utóbbiak a rackszekrényben lesznek, az nem érdekes kábel szempontból, viszont amin gondolkodom, hogy poe-s led lámpákat szerelek fel. De ahogy nézem nagyon gyerek cipőben jár még a téma, meg mi van ha switch elromlik, nem tudok lámpát oltani :)
De a POE jó dolog ettől függetlenül.

Ha jól sejtem, a cat7-et nem lesz könnyű szerelni, főleg a végpontoknál, fali aljzatnál. Merev nagyon, ezért is gondoltam a vékonyabb cat7-re. Talán ezen segít egy picit, nem az ár miatt gondoltam erre.
És ha tegyük fel 2-3 cat7 kábelt szeretnék a symalen csőben vinni, a symalen pedig aljzatbetonban lenne, mekkora az a belső átmérő, amelyben kényelmesen elfér a 3 kábel? Számoltam gyorsan egyet, ha 7mm a kébel, akkor legalább symalen belső méret 24-25 legyen, 3-4mm mozgástér van még, gondolom elég ennyi, ugye? Aztán a kanyarokban, hogy viselkednek, ott a necces mindig :)

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#997) inf3rno válasza ITcr0wd (#996) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ja hát nem egyszerű, én sok káromkodás közben azért megoldottam itthonra. Én keystone modulokat szereltem rá, aztán azt csak be kell pattintani, de így is nagyon tömören vannak mondjuk egy négyes aljzatnál.

Buliban hasznos! =]

(#998) ITcr0wd válasza inf3rno (#997) üzenetére


ITcr0wd
csendes tag

Szerinted gáz, ha próbaképpen mindegyikből vásárolok pár métert és csinálok próba szerelést? ;)

The challenge of hope is to overcome corruption.

(#999) inf3rno válasza ITcr0wd (#998) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Én szeretem a kísérletezést, úgyhogy ne engem kérdezz. :D Azért megköszönöm, ha írsz róla, hogy mire jutottál. :R

Buliban hasznos! =]

(#1000) kisskd


kisskd
tag

Sziasztok!
Most én kérdeznék: van tapasztalatotok kifejezetten puha patchkábellel? Szervizelni, tesztelni, stb. kéne egy pár, hosszabb/rövidebb darab, ami nem akarja leborítani a routert, 5-10m esetében könnyen felszedhető használaton kívül, stb.. Vettem készre szerelt patch kábeleket, több kiadásban, gép mögé, patchpanelre, stb.. elmegy, de erre a célra nem jó, a 10m-es pl. hónapok alatt sem rúgta ki magát abból a gombócból, ahogy gyárilag jött, a másik össze-vissza csavarodott. Valami bevált tipp?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.