Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) jerry311 válasza Atee94 (#1549) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egyrészt teljesen felesleges árnyékolt kábelt venni otthoni környezetbe.
Másrészt amire rá van írva, hogy Cat6a az jó lesz.
Mindegy, hogy tömör vagy sem, mert nem fogod behúzni csőbe, illetve ha ott megy minden mögött, akkor nem fogod hajlítgatni sem. Egyszer be lesz kötve aztán kész.

(#1552) inf3rno válasza jerry311 (#1551) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Állítólag a PoE-t jobban bírja az árnyékolt, mert kevésbé melegszik túl.

Buliban hasznos! =]

(#1553) jerry311 válasza inf3rno (#1552) üzenetére


jerry311
nagyúr

Legfeljebb mert az árnyékolás jó hővezető, de 30 Watton nem fog megolvadni egy Ethernet kábel sem.

(#1554) inf3rno válasza jerry311 (#1553) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Minél vastagabb, annál jobban szeretik a csajok. Ja izé nem ide. :B

Buliban hasznos! =]

(#1555) Essejó válasza Atee94 (#1549) üzenetére


Essejó
veterán

Nagy áramfelvltelű 400 Voltos / 3fázisú gépek áram kábele mellett vinnéd a patch kábelt? Ha nem akkor teljesen felesleges az árnyékolt kábel othonra.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1556) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Ez a keystone dugó elvileg kompatibilis ezzel a szerelvénnyel?
Vagy más fajta modul kell bele? Csak mert állandóan ezeket emlegetitek, csak nem tudom melyik való bele.

(#1557) jerry311 válasza hegegabi80 (#1556) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, ezek elegge kompatibilisek ilyen szemontbol. A problema, ott keletkezhet, hogy milzen mely a szerelodoboz a falban, tehat hogy mennyi hely kell hatul a keystone-nak, belefer-e? (Mint azt megtapasztaltam par napja. Meg nem dontottem el hogy szerzek rovidebb keystone-t vagy valami L alakut, vagy esetleg melyebb dobozt.)

(#1558) hegegabi80 válasza jerry311 (#1557) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na igen ettől félek én is. Most gyorsan megmértem 4cm mély, a sima normál kör alakú szerelődoboz.
Akkor inkább maradok a komplett egyben lévő dugalj-nál, bár ha annál gond van, akkor cserélni kell az egész szerelvényt.

Neten ennyit találtam róla: "483 mm-es (19") szekrénybe szerelhető"
Ha ez a mélységre vonatkozik, akkor felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#1559) Essejó válasza hegegabi80 (#1558) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem úgy rémlik van mélyebb doboz is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1560) jerry311 válasza Essejó (#1559) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van, csak olyat kell venni, és szerelni.
Nálam is csak a tégla és gipszkarton közti rés (28 mm) szab határt. A 25 mm mély doboz jó lenne, de nem elég keystone-nak. A 30 mm-es is kilóg már, a következő pedig 47-es. :(

(#1561) Essejó válasza jerry311 (#1560) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor véső és kalapács, és lehet a téglát faragni, hogy beférjen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1562) hegegabi80 válasza Essejó (#1559) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen tudom, de azért nem fogom kivésni a falat és mélyebbet betenni. A falvastagság engedné, de akkor veszek inkább olyan süllyesztett dugaljt. Bár nem tudom, azoknak mennyi hely kell, de gondolom a normál dobozba be kéne férjen, ha az se jó akkor marad a falon kívüli. Úgy is szinte mindegyik el van takarva szekrénnyel.

(#1563) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Egy "bejövő" UTP kábelre lehet 2 RJ45-ös csatlakozót szerelni, ha jól gondolom. T568A/B esetén a kék, kék-fehér és a barna, barna-fehér nincs használatban. Ezt lehetne a második RJ45 csatlakozóhoz felhasználni. Természetesen a router oldalon is figyelve a második RJ45 bekötésénél. Ott a használt erek helyére kerüljön a fenti négy ér. Jól gondolom?
Válaszokat előre köszönöm.

(#1564) Essejó válasza Zaji (#1563) üzenetére


Essejó
veterán

Értem én, hogy olcsóbb ez így mintha tennél rá egy 5 portos switchet. De kérem nem szar ez, hogy kenjük be sárral oszt jóvanazúgy. Egyéb iránt ha az a bejövő maga a net, és a másik végén az ISP csücsül, kb hány perc alatt blokkolnának szerinted? Ennyi erővel mehetne rá egy ISDN Y elosztó is, de nem mehet. Bár ha ez egy csak egy otthoni gányolás és elég az elérhető max 100 mega, akkor hajrá, bár én tuti nem így oldanám meg.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1565) Zaji válasza Essejó (#1564) üzenetére


Zaji
őstag

Switch nem fér el. Falban szerelvénydobozok. Így lett kiépítve, már nem tudok újabb kábelt ide húzni. Switch-ből jön a kábel.
Nekem sem tetszik, de nem volt más ötletem....
Te hogy oldanád meg?

(#1566) Essejó válasza Zaji (#1565) üzenetére


Essejó
veterán

Egy switch bárhol elfér, földön, falon, polcon, az asztalon.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1567) jerry311 válasza Zaji (#1565) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha elég a 2x 100M akkor be lehet így kötni, de rég volt ez gyakorlatban, és akkor is inkább csak kényszer megoldás volt.

Egy GS105-ös switch elég kicsike: 94 x 100 x 27 mm. Szó szerint tenyérnyi. Ez általában elfér bárhol, igaz kell neki táp. Ebbe az irányba mennék inkább.

(#1568) Atee94 válasza inf3rno (#1550) üzenetére


Atee94
csendes tag

Köszönöm szépen a választ, nemrég sikerült összehozni a hálózatot, stabilan hozza amit kell neki.

"The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

(#1569) Atee94 válasza jerry311 (#1551) üzenetére


Atee94
csendes tag

Végül árnyékolt kábelt vettem mert két helyen át lett fúrva a fal, elméletileg a fő vezetékek közelében nincs a kábel, de inkább biztosra mentem. Köszönöm a tanácsot, legközelebb lehet nem fogom ennyire túlparázni ezt a kábelvásárlást :)

"The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

(#1570) looser


looser
addikt

Sziasztok! Szeretnék ismerősnél két utp kábelt kihúzni a Telekomos kábelmodemtől a két desktop gépükig, mert jelenleg wireless használják őket usb-s hálókártyával. A kérdésem az lenne, hogy lehet 25m-es nem szerelt utp kábelt esetleg kapni külön? Ahol eddig néztem, 100m-es dobban van csak. A hely, ahol át kellene húzni, sajnos nem engedi, hogy csatlakozóval együtt húzzam át; 2db koax helyére fog menni.

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1571) jerry311 válasza looser (#1570) üzenetére


jerry311
nagyúr

A szerelt kábeleket is lehet ám vágni.
Többször előfordult már, hogy szerelt kábelt vásároltam és vágtam, mert olcsóbb volt mint a méterre árult kábel.

(#1572) looser válasza jerry311 (#1571) üzenetére


looser
addikt

És akkor elegendő kétszer krimpelni és az egyik oldala tuti tartós(abb) lesz. Ez egyébként egy nagyon jó ötlet, köszönöm! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1573) korcsi válasza looser (#1570) üzenetére


korcsi
veterán

Én villamossági boltban szoktam UTP-t venni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1574) looser válasza korcsi (#1573) üzenetére


looser
addikt

Csak most néztem meg és tényleg jó lett volna, de már megrendeltem a szerelt kábelt. Krimpelőt kapok kölcsön, meg kábeltesztert is, szóval jelenleg minden oké :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1575) Essejó


Essejó
veterán

Nos, a múltkoriban morgolódott itt valaki az ilyen biszbaszos csatlakozó szerelésével kapcsolatban. Itt egy kis YT videó, elég részletesen elmutogatja a hogyant. Ugyan a videó tömör kábellel készült, de Patch kábel esetén sincs szerintem lényegi különbség.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1576) pl92


pl92
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem az optikai kábel lakáson belüli vezetésével kapcsolatos.
Nemsokára lakásfelújítást tervezek és utána szeretnék optikai kábelen internetet. Jelenleg a lépcsőházban van a Telekomnak doboza, a lakáshoz viszont még nem húzták ki a kábelt.

A lépcsőházból megy a lakásba falban két cső, az egyik üres lesz, a másikban koax kábel megy. Az üres csőbe szeretném rakni az optikai kábelt. A cső befut abba a szobába, ahol a számítógép is van és itt fali szerelvénydobozokhoz is hozzá lehet férni. Felújításkor meghosszabbítanám a szobában lévő csövet 3-4 méterrel és fali aljzat kerülne kialakításra. Ide rakhatná a szolgáltató a home gateway-t.

Kérdésem: elég az üres csőbe bevezetni az optikai kábelt miután befejeződött a felújítás vagy esetleg felújítás közben kellene berakni a kábelt is a csőbe?

Köszi

(#1577) korcsi válasza pl92 (#1576) üzenetére


korcsi
veterán

Ha nem túl kacskaringós, szerintem be lehet húzni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1578) pl92 válasza korcsi (#1577) üzenetére


pl92
csendes tag

én is erre tippelek, majd ügyelek hogy így legyen kialakítva, köszi

(#1579) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni kábel vásárlás / kivitelezés kapcsán. Szerver gépemet szeretném levinni az alsó szintre, tároló helyiségbe. Most egy nagy beépített szekrényben van a bejáratnál, biztosíték doboz mellett. Itt van a telekomos HGW, a saját routerem, egy switch és egy NVR az IP kamerához (ez utóbbit is levinném egyúttal). A falban fut pár gegecső, és az egyik egyenesen a garázsba megy le az alatta lévő kötődobozba. Így az egész alig több szerintem 2m-nél. Tegnap a villanyszerelom behúzta ide a standard cat5e kábelt, viszont felhívta a figyelmem, hogy jobb ha árnyékolta kábelt veszek, cat6/7-et, ugyanis ebben a csőben futnak még erosaramu villanyvezetékek. PL. Egy villanykazánhoz, szaunához, napelem rendszerhez. Úgyhogy tanácsot kérnék, hogy milyen kábelt vegyek, és hogyan valósítsam meg. Nem tudom mennyire tér el a szerelése az árnyékolta kábeleknek a standard cat5e-től. A terv tehát az, hogy a fenti HGW-t közben össze a lehúzott kábellel, a lent lévő Asus AC57U be AiMesh routerrel, aztán ezen lógna majd az NVR és a szerver gép.

(#1580) korcsi válasza Gabesz87 (#1579) üzenetére


korcsi
veterán

Ha elég a gigabit és aggódsz a zavartatás miatt, akkor optika.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1581) Gabesz87 válasza korcsi (#1580) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, elég lenne a gigabit is, de nem igazán értem, hogy optikával mégis hogyan kötném össze a HGW-t és a routert? Hálózatos topikban kaptam közben válaszokat, és mint kiderült (ez a része nekem már magas), árnyékolt kábelnek nem sok értelme lenne, mert a végpontok Ethernet portjainak is földeltnek kéne lenniük, és valószínűleg sem a HGW, sem az Asus nem ilyen.

(#1582) Essejó válasza Gabesz87 (#1581) üzenetére


Essejó
veterán

Csak az egyik felének szabad földelve lennie, ha mindkét végét földeled, létrejön egy földhurok, ami egy csúnya brummot okozna.

Média konverter a doboz neve, beledugod a lankábelt és kijön az optika. Azt elviheted tán 10 km-el arrébb, ott bedugod az optikát egy másik média konverterbe, és kijön belőle a Gigás lankábel.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1583) Gabesz87 válasza Essejó (#1582) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ahha. Tehát valami ilyesmi kellene nekem? Ebből kell 2, egyik oldalon sima UTP-vel összekötöm a HGW-vel, másik oldalon a routerrel, és akkor igazából egy optikai kábelt kell vennem, amit lehúzok a két szint közt, és ezzel kötöm össze a két kis konvertert. Milyen optikai kábel kell ehhez? Azokban aztán végképp nem vagyok járatos. Így akkor UTP-ből igazából megfelelne a sima mezei standard Cat5e? Nem kell semmi spéci!?

(#1584) Essejó válasza Gabesz87 (#1583) üzenetére


Essejó
veterán

Elég a Cst5e

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1585) korcsi válasza Gabesz87 (#1583) üzenetére


korcsi
veterán

Én így csináltam

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1586) korcsi válasza Gabesz87 (#1583) üzenetére


korcsi
veterán

Amit linkeltél az azért nem jó, mert sfp modul kell még bele és az is plusz költség, ellenben azért jó, mert sfp modul kell bele, és ez rugalmasságot ad abban a tekintetben, hogy milyet teszel bele, rezes rj45-öt, vagy multi vagy mono módú optikát, ilyen olyan csatival stb. elég sok a lehetőség.
Írok privit.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1587) jerry311 válasza Gabesz87 (#1579) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sima Cat5e vagy Cat6a vinni fogja, nem kell oda semmi varázslat.

(#1588) Gus-T.


Gus-T.
tag

Üdv. Márka-kérdésem lenne:
mindkettő: Cat.6A - S/FTP - AWG26/7 - 500MHz
node melyik gyártót?.:
Logilink vagy Digitus (kb 10%-al drágább a Digitus)
(pont 10éve vettem utoljára lan-kábelt :), már nem tudom ki-kicsoda: :P
Köszönet!

(#1589) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy kis szerelési tanácsot kérnék. Vettem ilyen S/FTP CAT6 kábelt, ezt fogom áthúzni a kábelcsatornán, illetve 2db ilyen fali adaptert. Az első amitől tartok, hogy a szerelt kábelt nem tudom majd fejjel együtt áthúzni a csövön. Ha neadjisten le kell vágnom, ennek a szerelése igényel vmi spéci lépést, szerszámot, vagy ugyanolyan, mint egy mezei Cat5e esetén? Az persze világos, hogy ha levágom, akkor szereznem kell ilyen árnyékolt (fémházas) csatlakozót. Ami viszont a fali aljzatot illeti, ahhoz kell valami eszköz? A meglévő csatlakozóba dugom a Cat6-os kábelt, amit vettem? És a csupasz kábelvég, amit a belsejébe kell szerelnem, az meg megy a routerbe? Ez a kábel már lehet sima Cat5e is ugye, nem szükséges 6-os? Eszközök miatt úgyis csak gigabites sebesség játszik.

(#1590) Essejó válasza Gabesz87 (#1589) üzenetére


Essejó
veterán

Nézegess videókat link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1591) Gabesz87 válasza Essejó (#1590) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mondjuk nekem ilyen csoda krimpelő szerszámom nincs, csak egy egyszerűbb, ilyen. Ezzel is meg lehet csinálni? OK, akkor végül is a csatlakozó szerelés hasonló, ez rendben van. De a másik kérdésem, hogy akkor azzal nem okozok semmi bajt, ha a CAT6 kábel fémes, árnyékolt csatiját dugom a fali csatlakozó árnyékolt (fémes) dugójába, és a belsejébe, ami meg ugye a falból jövő kábelnek lenne (de nálam csak szabadon lesz, nem fali kábelnek), sima Cat5e kábelt szerelek!?

(#1592) Pali79 válasza Gabesz87 (#1591) üzenetére


Pali79
aktív tag

Nekem is olcsó krimpelőm van, jellemzően amíg nem kopik meg, addig jól használható.
A kérdésed második fele- ha jól értem - nem okoz gondot egy mezei átlag felhasználó hálózatában.

(#1593) Essejó válasza Gabesz87 (#1591) üzenetére


Essejó
veterán

Mármint úgy érted, hogy Patch kábelt akarsz fali csatlakozóba szerelni? Minek?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1594) Essejó válasza Gabesz87 (#1591) üzenetére


Essejó
veterán

Lejárt a szerk időm.
Fali csatlakozó szereléséhez betűző szerszám kell, ami nem való sodrott kábelhez. A fali csatlakozóban erenként van két szembe fordított penge, ami megvágja a szigetelést és közé tűzöd a tömör kábelt. Viszont a patch kábel elemi szálai el tudnak mozdulni egymástól és nem lesz jó az érintkezés, és keresheted, hogy hol miért csak 💯 megás a kapcsolat vagy egyáltalán miért nincs kapcsolat. Én a Cat5e-re is Rj45-öt raknék, és össze dugnám egy Rj45 toldóval.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#1595) yu4gi


yu4gi
kezdő

Üdv. Telekom 2000mbit nethez tudnátok kábelt ajánlani 1m hosszút :)

(#1596) jerry311 válasza yu4gi (#1595) üzenetére


jerry311
nagyúr

Amit csomagoltak a modemhez az pont jó lesz.
Kb. mindegy. Bemész a legközelebbi Tescoba, leakasztasz egy Cat5e vagy Cat6 vagy Cat6a kábelt és kész.

(#1597) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Esetleg van a közszájon forgó krimpelő ami jó ár/érték arányú eszköz? Esetleg olyan tesztelt csomag amit tartalmaz kábeltesztelőt és betűző szerszáűmot is?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#1598) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv. Van 10 ezer Ft alatt ajánlott UTP krimpelő?
Teszterem már van így akombozva nem érdekel .

(#1599) korcsi válasza pruzsi (#1598) üzenetére


korcsi
veterán

Ami nekem van típus anno 3000Ft volt (valami ilyesmi) azal itthonra és rokoni körbe meg tudtam szerelni az összes kábelt probléma nélkül, ráadásul fali kábelre krimpeltem az alis pár forintos csatlakozót, mert nem tudtam, hogy az nem jó.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1600) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Én meg az Aliról rendeltem kompletten. Kíváncsi leszek rá.Dolgozni biztos nem ezzel mennék, de otthon, meg pár alkalommal megteszi. Ahogy nézem ez a Store erre van ráállva és vannak cuccaik amik nem is olcsók. + most fedeztem fel, hogy van csatlakozó amihez nem kell fogó :Y

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.