Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-07-28 23:38:02

LOGOUT.hu

Jó adatátviteli sebességhez megfelelő adatkábel is kell, nem elég a drága switch és hálókártyák. Ennek a kiválasztásában próbálunk segíteni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) topaz45


topaz45
tag

Szia!
A patch panel földeléssel kapcsolatban az lenne a kérdésem ,hogy mindenképp fali konnektor földelésébe kell kötni. Vagy lehet földelt hosszabbítóba is?
Köszi

Üdv. topaz45

(#102) Bacusuz válasza topaz45 (#101) üzenetére


Bacusuz
őstag

ha az földelt konnektorba van bedugva a hosszabbító akkor (szerintem) jó

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#103) topaz45 válasza Bacusuz (#102) üzenetére


topaz45
tag

Rendben ,akkor oda kötöm ,mert a fali konnektor elég messze van a patch paneltől
Köszi

Üdv. topaz45

(#104) Bacusuz válasza topaz45 (#103) üzenetére


Bacusuz
őstag

szívesen

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#105) alfiboy válasza topaz45 (#100) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Köszi szépen!
:R

...

(#106) topaz45 válasza alfiboy (#105) üzenetére


topaz45
tag

Szívesen

Üdv. topaz45

(#107) Bacusuz válasza topaz45 (#106) üzenetére


Bacusuz
őstag

Na kész a hyper gyors hálózat?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#108) topaz45 válasza Bacusuz (#107) üzenetére


topaz45
tag

Szia!
Bocs ,hogy most írok ,de belefojt a gépembe a víz ,most azt csinálom.
Még nem hiper gyors ,mert a szolgáltató még nem ért ide( DIGI) a széles sávú internettel csak előre megcsinálom , mert most van időm. Azt mondták az idén bekötik.
Teljesen jól működik ,csak most azon tanakodok ,hogy a ip kamerához nincs árnyékolt keystone betétem ,hogy beköthetem-e olyanba ami sima cat6 nem árnyékolt.

Üdv. topaz45

(#109) Bacusuz válasza topaz45 (#108) üzenetére


Bacusuz
őstag

víz?az gáz :O

ezt neked kell mérlegelned.
tudod nekem minden fali dugaljam sima,de ha már neked az összes az akkor az ip kamerájét is azzal kötném be.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#110) topaz45 válasza Bacusuz (#109) üzenetére


topaz45
tag

Értem ,köszi.
Én is így gondoltam ,hogy egy darab miatt nem változtatok.
Mert mindegyik cat6 ftp ,illetve árnyékolt.
Köszi

Üdv. topaz45

(#111) webkaloz


webkaloz
csendes tag

Ha valakit érdekel Cat6a fali (Excel blue ice) kábel az jelezze! Itt áll egy csomó, bontatlan dobon van 500m! Privátba ha lehet a webkaloz@gmail.com címre!

(#112) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Szeretnék csinálni egy gigabites crosskábelt. A kéedésem csak az lenne hogy mi a külömbség a T568A és T568B között?

[ Szerkesztve ]

(#113) Bacusuz válasza Csokiii (#112) üzenetére


Bacusuz
őstag

a crosst nem ismerem de patchnál semmi,így gondolom itt sincs
tökmindegy(szerintem :U )

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#114) Svédország


Svédország
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni kábelezéssel kapcsolatban. Előre bocsájtanám, hogy annyit értek ezekhez a dolgokhoz, mint Pistike a lengőtekéhez :) .

Amit szeretnék:

Van egy fali kimenetem, ahonnét körülbelül egy 15 m hosszú kábelre lenne szükségem, hogy elvigyem az Internetet a Routerig. A routerből pedig a 4 szabad portján keresztül szeretném továbbítani az Internetet egy TV-re, média lejátszóra, házimozira és egy laptopra.

A távolságok áthidalására CAT 7-es kábelre gondoltam. Szóval ebből kéne egy db 15m-es, illetve 4db körülbelül 1,5 m -es.

A kábel választásnál viszont ott elakadtam, hogy UTP, vagy STP...

Tudna valaki egy kis segítséget adni ennek kapcsán, illetve ha eleve rosszul gondoltam a dolgokat?!

(#115) mythwork


mythwork
újonc

üdv emberek
az alábbiakban kérném a segitségeteket!

adott egy "a" hely ahonnan az internetet a "b" helybe szeretném átvezetni.kettő között kb 40-60 méter távolság van.
cél:b helyen online streamelnék videót 720p -1080p minőségben.
úgy tudom wifi kilőve mert latencia van ami online streamelés miatt akadást eredményezne. tehát marad a kábel ami nagyrészt kültéren menne.

milyen kábelt vegyek pontosan ami lefedné a szükségeletet?(milyen cat, stp vagy ftp,stb..nameghogy kültéri használatra jó legyen)
összesen 100m elég lenne.
pontos tipus kellene esetleg konkrét terméket linkelhettek,nem akarok befürödni.
köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#116) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Ennél a fali aljzatnál hogy jelölik a kábeleket? narancs egyes fehér háttérrel: fehér-narancs kábel és fehér kettes narancs hátérrel: narancs kábel? Betűző nélkül is be lehet kötni pl. egy kisebb csavarhúzó és olló segítségével?

(#117) Bacusuz válasza zenwalk (#116) üzenetére


Bacusuz
őstag

1:narancs-fehér
2:narancs
stb

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#118) k-adi


k-adi
nagyúr

üdv.

upc default routerhez (gőzöm sincs mi a márkája, nincs jelzés csak 1db upc logó) kellene kemény 0,5m UTP/háló kábel a gépembe.

Az alábbi oldal kínálatából melyiket érdemes választanom: [link]

[ Szerkesztve ]

(#119) Bacusuz válasza k-adi (#118) üzenetére


Bacusuz
őstag

Pl ezt

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#120) k-adi válasza Bacusuz (#119) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szia!

köszi az ajánlást. :R miért erre esett a választásod?

Illetve még egy

- sima 5-6 db konnektor aljzatos,
- on/off gombos elosztót is szeretnék venni,
- kb. 1,5m kábellel,

annál mire érdemes odafigyelni?
Ahogy néztem kb 1500 ft-ba kerül mind, de annyi féle van..... :U elosztók: [link]
a szünetmentesek drágábbak

[ Szerkesztve ]

(#121) Bacusuz válasza k-adi (#120) üzenetére


Bacusuz
őstag

nekem is equip kábelek vannak itthon és teszik a dolgukat.
azért cat6 mert nincs árkülönbség,akkor már a gyprsabbat...

elosztó: fogalmamsincs,nekem itthon kb ilyen philips van

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#122) k-adi válasza Bacusuz (#121) üzenetére


k-adi
nagyúr

ok, értem. köszi.

(#123) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

A Rainbow FTP CAT6 patch kábel-ről mik a vélemények?
2 db 10 méterest szeretnék egymás mellett elvezetni a szegőlécben. Arra jó választás?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#124) milu


milu
aktív tag

Két szintes lakásban lakom és az első szintről a második szintre akarom a internet szolgáltatást "felvinni".
Azt gondolom, hogy számomra (fúrás és más rongálás nélkül) a villanyáram vezetéken keresztül lenne a legalkalmasabb (nem a legolcsóbb...)

A kérdésem az, hogy mi a véleményetek a technológiáról, most mennyire alkalmas az internet vezetékes továbbítására?

Vannak-e általatok javasolt eszközök (típus megjelölésével) erre a problémának a kiküszöbölésére?

(#125) Beri78


Beri78
őstag

Sziasztok!

Segítség kellene.
Eljött az idő, hogy hozzám is bevezetik a „rendes” netet (Digi). A ház már be volt kábelezve, de eddig nem használtam.
A padláson vannak a netháló kábelvégek. Cat6.
A falon pedig a net csatlakozók. (legrand)

Na de itt a kérdés, hogy kössem be, hogy ha itt lesz a digi eszköz, akkor csak rá kelljen dugni a kábelt a padlásról, és a másik végén a fali csatlakozóból is jöjjön a net:) Gondolom sima patch kábelként kell bekötni. Vagy nem?

Láttam ezt az oldalt.
A fali csatlakozóm ilyen kiosztásban van:

I kép

II kép
Ha a fali csatlakozónál az A kiosztást választom, akkor a kábel másik végét hogy kell bekötnöm? A fenti oldal alapján TIA/EIA 568A bekötést kell alkalmazni? Tehát ha a kábel csatlakozót nézem a csatlakozás (réz tüskés) oldaláról akkor Zöld-fehér/zöld/……/barna sorrendbe kell bekötnöm?

A fali csatlakozónál meg a csatlakozón feltüntetett színek szerint?

Előre is köszi a segítséget!
Üdv
B

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#126) Bacusuz válasza Beri78 (#125) üzenetére


Bacusuz
őstag

A lenyeg hogy mind ket vege a vagy b legyen de eggyezzen.
Pl igy

A falnal meg a kep szerint.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#127) Beri78 válasza Bacusuz (#126) üzenetére


Beri78
őstag

Koszonom, szerintem vilagos. Megprobalom egy helyen:)

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#128) Beri78 válasza Bacusuz (#126) üzenetére


Beri78
őstag

Végeztem a bekötésekkel, minden tökéletesnek mondható:) - legalábbis, ahol eddig ellenőrizni is tudta, ott jól sikerült... :R

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#129) Bacusuz válasza Beri78 (#128) üzenetére


Bacusuz
őstag

szuper

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#130) petiked


petiked
tag

Sziasztok!

Garázsba kivittem az UTP kábelt (25 m) majd kereszt kötéssel összekötöttem: 1port router - másik a garázsban laptopra. Az internet sebessége megfeleződött.

Ha a garázsban rákötöm wifi routerra és úgy csatlakozok laptoppal akkor a sebesség visszaáll? vagy egyenes kötés kell?

itt is és sok máshol is a kereszt kötést írják két aktív eszköz között (két router között, ha jól értem?)

Köszönöm szépen a segítséget!
Üdv.
Peti

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#131) gates_na


gates_na
csendes tag

Sziasztok!

Haz felujitas soran behuztak nekem CAT6 kabeleket.
Most keke oket bekotni a Legrand fali csatlakozokba.

A kovetkezo lenne a felallas:
Optika--0-->DigiRouter--1-->Legrand
Legrand--2-->PC
Legrand--3-->TL-SG108E--4-->Legrand
Legrand--5-->Legrand

Az 1,2-es kabelek falon kivul mennek.
A 3,4,5-os kabelek a falban.

Milyen bekotesi semat kell hasznalni hozzajuk?

Elore is koszi,
Akos

(#132) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok nem tudom jó helyre irok-e vagy tudtok-e segíteni de olyan kérdésem lenne hogy a router a másik géptől kb 40 m kábelel lehetne összekötni na most ezt hogy lehet megoldani hogy a legkisebb veszteség legyen ? 120 megás netünk van most a gép 20 méter hosszú kebelel van össze kötve olyan 5-10 mb eltérés van

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#133) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami jó CAT6-os kábelt 305m kellene. Mert vettem már régebben de nagyon vékony volt benne a vezeték nehéz volt szerelni.

(#134) inf3rno


inf3rno
Topikgazda

Sziasztok!

Létezik olyan, hogy 1m-es cat6a stp fali kábel? Mindenhol csak 100m-eket látok, nekem viszont csak 2x 15 centi kellene a falba. Tanácstalan vagyok. :S

Buliban hasznos! =]

(#135) inf3rno


inf3rno
Topikgazda

Esetleg ha nincs cat6a méterben, akkor szerintetek cat6-al is jön 10Gbps majd a jövőben, ha veszek új routert? Jól sejtem, hogy vegyesen nem lehet?

Buliban hasznos! =]

(#136) inf3rno


inf3rno
Topikgazda

A sok webshop közül, akiket megkérdeztem összesen egytől kaptam pozitív választ. Ők tudnak 1m-t is adni a raktáron lévő áruból. http://www.kabelfutar.hu/, illetve azt írták, hogy néhány méteren a sima cat6 is ugyanolyan jó lehet, mint a cat6a. Ezek alapján, mivel csak párszáz forintos tétel 1m bármelyikből, ezért a legdrágábbat választottam. [link]

Ezen kívül még tudom ajánlani előljáróba a következő céget is, tőlük rendeltem a keystone modulokat, és legalább válaszra méltattak, nem úgy, mint sok másik cég. http://logicit.hu/. Szerintük érdemes boltban összeszereltetni, illetve STP (AWG 23-26) a jó kábel a választott modulokhoz. [link]

Buliban hasznos! =]

(#137) Meghivott


Meghivott
addikt

UTP és hdmi kábeleket, 15-20 métert hol érdemes nézni, ahol egyből el is hozható, tehát nem webshop? Praktiker, audiobolt stb? Debreceni bolt előny.
Köszi

(#138) inf3rno válasza Meghivott (#137) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Hát nálunk számtech boltban, Obi-ban is lehet kapni ilyesmiket, akár méterre is, aztán fel lehet krimpelni csatlakozóval, ha van krimpelőfogód. A HDMI-ben nem vagyok annyira biztos, de az emlékeim szerint 5-10m-nél nem nagyon visz tovább.

Buliban hasznos! =]

(#139) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Hali!
UTP kábelt hogy lehet tesztelni?
Most raktal fel új fejet a gépre, mert megtört a kábel, és nem volt net a szobámban.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#140) inf3rno válasza Ganz-[HUN] (#139) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

http://www.argep.hu/trend/UTPK/Utp-kabel-teszteloe.html Mondjuk ha már ennyi pénzt kidobsz rá, akkor érdemes inkább egy ilyet venni: http://www.argep.hu/trend/HALO/Halozati-szerszamkeszlet.html.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#141) Ganz-[HUN] válasza inf3rno (#140) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:R

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#142) goli11


goli11
tag

Sziasztok!

Cat6 kábellel szeretném a hálózatot kiépíteni a házban.
Amit használok:
- szolgáltatói HGW tudtommal nem földelt a kimenete
- saját router, nem földelt a kimenete tudtommal
- IPTV STB
- asztali PC
- laptop

A hálózat külön csőben megy a falban, 1 kötődoboznál pedig át kell fűznöm a villanyvezetékek között.
A legnagyobb távolság 10 méter két végpont között, a többi ennél csak rövidebb lesz.

Érdemes árnyékolt kábelt venni, fém csatlakozókkal?
Vagy megfelelő a sima árnyékolatlan, sima műanyag csatikkal?

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#143) inf3rno válasza goli11 (#142) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Sebesség szempontjából a cat5e is elég lenne ekkora távokon ha 1 gigabit kell csak.

Azt írják fórumokon, hogy sebességbeli visszaesést tud okozni, de olyan hatalmas bonyodalmat nem. Azért jó, ha nem 4000W-os villanysütő van annak a vezetéknek a másik végén. Hallottam már olyat, hogy gajra tette a szervert, de annál mondjuk a szerver villanyvezetéke ment mellette. Ha nem szempont a sebességbeli esetleges visszaesés, akkor nem kell shielded, ha igen, akkor kell.

Egyébként ha indukálódik is áram a rendszerben, akkor gondolom csak gyengeáram keletkezik, amit szigetelt kábel esetén a fali aljzat szétterít a falban. Legalábbis gyanítom, hogy azért kellenek fém csatlakozók. Bár aztán az is lehet, hogy a router földelésébe menne az ilyesmi jó esetben, ha földelt lenne a router. Na hát franc tudja. Biztos ennek is utána lehet nézni valahol.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#144) inf3rno


inf3rno
Topikgazda

Itt írnak mélyebben az STP földelésről: http://networkengineering.stackexchange.com/questions/6773/stp-termination-and-grounding

Elektromos vezeték mellé nem fontos az árnyékolt vezeték azt írják. Ha radar meg ilyesmik mellett laksz, ami szórja a rádió jelet, akkor lehet fontos, hogy árnyékolt vezetéket használj. Földelni az egyik végét ajánlatos csak. Szóval elméletileg az aljzat nem földeli, gyakorlatilag meg nem tudom. :)

Buliban hasznos! =]

(#145) goli11 válasza inf3rno (#143) üzenetére


goli11
tag

Villanysütő nem ott lesz :N
Radar nincs a közelben, sem valamilyen rádióforrás (tudtommal).
Akkor marad a sima Cat6-os kábel normál csatikkal. (Nem akkora az árkülönbség a Cat5e-hez képest).

Köszönöm a segítséget :R :C

[ Szerkesztve ]

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#146) inf3rno válasza goli11 (#145) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Közben én utánakérdeztem, és az árnyékolást külön kell földeni valami spéci módon egy központi helyen az épületben. Szóval teljesen szükségtelen, meg házilag nem is nagyon tudod megoldani normálisan, mert nagy szakértelem kell hozzá. Nagy üzleti rendszereknél szoktak csak ilyesmiket csinálni. Én is csak azért vettem mert hát az biztosan jobb, mint a sima, de mivel nem tudom rendesen leföldeni, ezért szinte tökmindegy, meg valószínűleg amúgy is tökmindegy, mert nincs ami bezavarná.

A villanysütőnek érdemes külön csövet húzni, mert tényleg kinyírhatja a többi készüléket a lakásban, ha mellette fut a vezetékük.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#147) goli11 válasza inf3rno (#146) üzenetére


goli11
tag

Spéci mód max a ház EPH rendszere lehet, de az rendesen meg van csinálva (valami közöm van hozzá ;] )
Csak az informatikai rendszerekkel vagyok néha bajban. Mert azoknak olyan "érzékeny a lelkiviláguk" ... :D
De a lényeg, nem bonyolítom túl akkor az informatikai részt. :)

(A sütő nem fog kinyírni semmit, csak ezért nem kell külön csőben vezetékelni. Max. akkor van probléma ha a vékony nem megfelelően méretezett bekötő vezetéke melegszik és a mellette lévő többi vezetéket is viszi magával.)

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#148) inf3rno válasza goli11 (#147) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Ahogy gondolod, én szóltam. :D Egyik ismerősnek vitte el a szerver gépét több alkalommal. Mondjuk annál valami spéci pizza sütő elektromos kemence vezetéke ment egy csőben a szerver vezetékével, szóval lehet, hogy jóval több watt ment ott, mint egy átlag konyhai sütőnél.

Buliban hasznos! =]

(#149) inf3rno válasza goli11 (#147) üzenetére


inf3rno
Topikgazda

Nagyjából úgy megy a földelése, már ami lejött nekem, hogy vannak ilyen szép fém keystone moduljaid, amik az árnyékolt fali kábelekhez csatlakoznak. Azokat szépen betűzdeled egy patch panel-be, ami egy rack frame nevű salgó polcon ül. Na ennek a polcnak az aljához kötsz egy jó nagy réztüskét aztán azt bevered a földbe. Fontos még, hogy csak egy helyen legyen földelve, mert különben ilyen grounding loop vagy micsoda lesz. Annyira mégsem bonyolult, bár lehet, hogy hülyeségeket beszélek. :DDD Itt van leírva: [link]

Ami viszont nekem továbbra sem világos, hogy ezek az árnyékolt keystone-ok azért vannak e fémből, mert a fém testükön megy át az árnyékolásnál esetleg folyó áram, vagy csak úgy hobbiból csinálták ilyenre őket, és valahol a belsejükben megy az esetlegesen indukált áram?

Nekem ez azért lenne fontos, mert ha indukálódik áram a vezetékben, akkor jó lenne már tudni, hogy merre folyna. A router tápja nem földelt, úgyhogy arra nem nagyon tudna mit csinálni. A fali aljzatnál a keystone modulnak van egy fém kerete, amibe bepattintom. Ha a keystone külsejében megy ez az áram, akkor rámegy a fém keretre, amiből bele tudom vezetni a falba egy sima réz vezetékkel. Ha nem a keystone külsejében megy a vezetékben indukált áram, akkor meg valószínűleg a számítógépet vagy a TV-t fogja csesztetni, ami már nem annyira tetszene.

Ami még érdekes, hogy a koaxnál, amikor bedugtam az antennát a TV-be, akkor megrázott egy pillanatra. Gondolom annak a szigetelésében is folyhat valamennyi áram. Jó lenne azt is beföldelni a falba, hogy kisebb eséllyel menjenek szét tőle a TV-k mondjuk villám csapásnál vagy ilyesmi.

Persze továbbra sincs lövésem a témáról. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#150) goli11 válasza inf3rno (#149) üzenetére


goli11
tag

Na ilyeneket biztos nem veszek ... :D
A KTV-nél meg galvanikus leválasztót kell beépíteni.

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.