Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) tordaitibi válasza sz.balazs.95 (#38596) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Annak az akkupakknak már majdnem mindegy, egyébként a 100% DOD se 100%, vagyis a nulla % az nem egyenlő a csontra merítéssel.

Tulajdonképpen esztétikai problémád van ezekszerint.
A felső határ amúgy tökmindegy hogy hány Wh, 65 vagy akármennyi mert túltölteni nem fogja, csak annyi megy bele amennyit az öreg cellák felvesznek.
Ez pl. legyen 50Wh.
Te azt szeretnéd hogy a minimum ne a nulla Wh (ami mint írtam nem nulla!) hanem pl. 10Wh.
Ez százalékosan 20%, ekkor fog kikapcsolni a géped.
Ezt akarod nullára állítani? Vagyis csak maga a kiírt érték a zavaró?

Ezt mint írták, egyszerűen be lehet állítani a laposon az Energiagazdálkodásba, az igaz hogy nem olyan lesz mint te akarod, nem nullánál hanem 20-nál kapcsol ki.
(azért nem tudom hogy lehet ezt mert soha nem volt laptopom)

Viszont.
Azt átlátod hogy tökmindegy hogy az általad keresett, és egyelőre nem talált überbonyolult módszert, vagy a pár katintással elérhető faék egyszerű módszert alkalmazod,
az akkuidőd ígyis-úgyis ötödével csökken, azaz 1 óra helyett 48 perc lesz.
Értem hogy zavar a % kiírás nem hiteles értéke, de én nem tudok semmi módszert átírkálni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.