Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) -szabi- válasza total90 (#796) üzenetére


-szabi-
őstag

Egyszer már közel voltam a vételhez egy 18-135mm obival, nekem is túra mellé kellett volna valami kicsi de a jelenleginél jobb gép.
Azonban a milyen gépet topikban lebeszéltek róla.
Amiket írsz jól hangzik.
Köszönöm. :K

(#802) Timer válasza ph_5.5 (#800) üzenetére


Timer
veterán

Nekem ennyire soha nem volt jó a hitrate-em, tükrössel sem, MILC-cel meg pláne nem. Ami eszembe jutott, hogy van-e arra asnz, hogy a hármunk Z6II-je nem azonos, csak névben és küllemben, technikai belbecsben viszont nem? Alaplapoknál, konzoloknál is gyakori, hogy az első szériák minőségibb komponensekből épülnek fel, és ahogy futnak kifelé a piacról és csökken az áruk, a gyártók elkezdenek spórolni az összetevők minőségén, így aztán a teljesítmény is romolhat. Mert hát, a gyártó habostortáján nem lehet vékonyabb a krémréteg, ha csökken az eladási ár, csökkenie kell a költségeknek is, a profit az sérthetetlen. Aztán mi meg, végfelhasználók azon vitázunk, hogy az egyiknél FTZ-vel is kiváló, a másiknál meg natív lencsével is tré a végeredmény.

(#803) p_adam válasza Timer (#802) üzenetére


p_adam
addikt

Ez szinte biztosan téves feltételezés, többször előfordult már velem, hogy évek múltán visszatértem ugyanolyan MILC vázra, és minden 100%-ban ugyanaz (max. firmware frissítés lehetett jobb időközben).
Ami valószínűbb, az szimplán annyi, hogy a Nikon (jelenlegi) szemkövető algoritmusa sokkal inkább hajlamos időnként pl. a szempillát megtalálni a szem helyett.
Egyébként a Canon se tökéletes, képes a másik, abban a pillanatban picit távolabbi szemre fókuszálni, viszont jelentős különbség, hogy tisztán követhető, hogy mit csinál (manuálisan is átváltható), azaz nem ad fals megerősítést, amiről úgy tűnik, hogy itt előfordul (pl. ha a szempilla van fókuszban, akkor lehetne olyan mód, ahol nem feltétlen kéne engednie a képkészítést, persze ha eleve rosszul dönt, avagy az AF rendszer nem tesz/nem érzékel különbséget, akkor ez mindegy)
Viszont ergonómiában én a többi kamerát nem tartom olyan jónak mint a Canon MILC gépeket, ott ugyanis (DSLR-ektől örökölve) tök logikusan, relatíve vízszintben van három egyforma gomb, amire háromféle AF módot be lehet programozni, ami igénybe is van véve, ugyanis nem létezik olyan hiperintelligens mód, ami mindig tudja, hogy mit kéne csinálni. (És még így is váltogatom a téma típusát a gyorsmenüben, nem a gyári beállításokat használom a témakövetés érzékenysége tekintetében, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#804) total90 válasza -szabi- (#801) üzenetére


total90
veterán

Szerintem az van, hogy az emberek a Z30-tól legalább egy Z5 szintet várnak el, ami azért egy vicc. A másik, hogy mindenkinek meg van a saját értékrendje és sokan úgy vélik, ha az adott gép egy valamit is nem tud, akkor az bizony kuka.
Ár/érték arányban szerintem a Z30 nagyon is ott van.
Minden esetre ha van lehetőséged próbáld ki, akár béreld ki pár napra és utána dönts.
Én annó, amikor D800-ról Fuji TX-2-re váltottam, akkor pont a hype-ba estem bele és, hogy nem próbáltam ki a gépet rendesen.

#803p_adam

Jared Polin az egyik videójában elég jól elmagyarázza, hogy egyik rendszer sem tökéletes, de végül is 85-90%-os találalt azért benne tud lenni. Szerintem az több mint jó.
Én tegnap hoztam el az új családtagot a Z8-hoz:

Csak a lakásban, relatív rossz fényviszonyok között lőttem az este párat, de még így is elég jó arányban megtalálta a szemet. Mondjuk én nem portéhoz vettem, de kíváncsi voltam és szerintem bőven jó :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#805) Timer válasza total90 (#804) üzenetére


Timer
veterán

Gratula, csorog a nyálam, mindkét cuccra! Mondjuk a Z8-nál se látok dedikált AF gombot (van?), de legalább WB-re már raktak ki. Ha valami hiányzik D750 >> Z6II váltás után, az a dedikált AF és WB gombok. AF gombot tudtam felprogramozni, de WB-t nem. Csessze meg! ;-D

@p.adam: reméljük, most sem ez a helyzet. Azért nagyon nem lepődnék meg, én már mindent IS kinézek a gyártókból, és memória modul / alaplap / VGA / mobiltelefon frontján csomószor eljátszották már ezt. Egyébként a másik, ami eszembe jut, hogy területileg sincs különbség a minőségben? Erre ugye rengeteg példát találhatunk a való életben. Einfinről rendelt cuccok mondjuk nem abból a minőségből kerülnek ki, mint az EU piacra szánt verziók, stb. Szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#806) total90 válasza Timer (#805) üzenetére


total90
veterán

Erre gondolsz?

Elég sok gomb programozható a Z8-on ha épp nem lenne elég ami ott van.

Délután, vagy is meló után még menni akarok próválgtani a Plenát, de egyelőre eléggé blow my mind :DDD Kiváncsi leszek a 35-ös prime-ra majd, ha végre valahára kijön.
Egyébként nagyon vártam, hogy a Sigma kijön egy saját verzóval a 35-ből, vagy esetleg egy 35/50/85 1.4-es sorral, de most már úgy gondolom, hogy nem fog.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#807) Timer válasza total90 (#806) üzenetére


Timer
veterán

Nem-nem, egy olyan gomb volt bal kéz környékén D750-en, amit lenyomva AF-S >> AF-C az egyik tárcsával, a másikkal pedig a fókuszmódok között lehetett direktben váltani. Z6II-őn a REC gombra rá tudtam ezt rakni, de pont jobb oldalon van, ahogyan a többi programozható is, így meg nekem nem áll annyira kézre, mintha ballal nyomnám a gombot, és jobbal tekerném a tárcsákat. tudom, fehér ember problémája, de ettől még idegesítő! ;-D

[ Szerkesztve ]

(#808) total90 válasza Timer (#807) üzenetére


total90
veterán

Ja hogy az. Én azt az egyik programozható gombra raktam rá.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#809) ph_5.5 válasza Timer (#802) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Lehet hogy nálam azért működik normálisan mert szereti az ilyen témát :)

(#810) Timer válasza ph_5.5 (#809) üzenetére


Timer
veterán

Ja igen, talán írtad is máskor, hogy néha a bimbót szemnek nézi! :C Mondjuk ezt elnézném neki, én is nehezen tartanám a szemkontaktust ilyen helyzetekben!

(#811) r3dsnake válasza Timer (#802) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az is lehet, hogy nekem mások a standardjaim az éles képre, mint másoknak. :) Mindenesetre pénteken megyek Canon R6 II-t tesztelni, aztán pedig hozok egy döntést.

Amúgy ha megnézitek Jared Polin Z8 videóját, neki is az a konklúziója, hogy mellémegy a fókusz. Sokkal többször, mint ahogyan az elfogadható lenne.

Nekem az is bazi nagy csalódás, hogy visszadobta a szervíz a Z6 II 4k videós túlmelegedéses problémámat azzal az indokkal, hogy “ez így normális”.

Egy fotós csoportba összeszedtem pár gondolatot még, később bemásolom ide is.

[ Szerkesztve ]

(#812) Timer válasza r3dsnake (#811) üzenetére


Timer
veterán

Kíváncsi leszek majd, mi lesz a konklúzió. De ha már váltasz, akkor miért nem a piac (elvileg) legjobb AF rendszere felé mész?

[ Szerkesztve ]

(#813) r3dsnake válasza Timer (#812) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mire gondolsz, mint a "piac legjobb AF rendszere"?

Amúgy itt az ígért postom:

3 éve vagyok Z6 II felhasználó, lassan időszerűnek érzem a váltást (több okból is, ezt kifejtem lentebb), úgyhogy kifejezetten kíváncsi voltam a gépekre.

Zf:
- Nagyobb, mint amire számítottam (that’s what she said :D ), egészen okés volt elsőre. A smallrig gripje volt rajta, ami kicsit segített rajta, de közben végig az járt a fejemben, hogy akarnám-e ezt használni egész nap? (Nem.) Valamint teljesen lehetetlen egy kézzel fotózni vele, nagyon nem ott van az expó gomb, ahol várnám. Ha ránéznél közben a telódra, vagy lőnél egy werket/visszaírnál üzire a másik kezeddel, az teljesen lehetetlen. Végig attól féltem, hogy kiesik a kezemből a kamera.
- A fókusz: Hát… A kijelzőn a sárga négyzet extra “sticky”, tényleg lenyűgöző, totál meg voltam lepve. Azonban a kész képeknél az élesség sokszor nem ott van, ahol kéne. Visszanéztem most a teszt képeket, amiket csináltam, és vannak közte jól elkapott képek, de ezt a (közepesen rossz) hit ratio-t a Z6 II is tudja.
- Nagyon fura, hogy nincs joystick
- A váz tetején lévő tekerőgombok nekem nem jönnek be, de ez egyéni preferencia, értem a koncepciót.

Főleg azért voltam kíváncsi erre a vázra, mert nekem tökéletesen elég lenne a 24mpx, viszont szerettem volna jobb autófókuszt és videós tulajdonságokat, mint a Z6 II. De képtelen lennék ezt a kamerát egész nap használni.

Z8:
Kb ugyanaz, mint a Zf, csak közben baromi kényelmes. A fókusz itt is mellémegy sokszor.

Z6 II tapasztalataim, 3 év után:
Amik tetszettek:
- Zseniális szenzor, végtelen dinamikatartomány, hihetetlen magas ISO tűrés
- Kényelmes
- Jó akkuidő

Amik miatt váltani szeretnék:
- 30 perces videó limit
- Log hiánya4K + capture card közben túlmelegszik és kikapcsol. Beadtam szervízbe, de “határértéken belül van”. Számomra ez nem elfogadható.
- Bizonytalan AFTeljes mértékben elhanyagolt firmware. Tök őszintén vártam a csodára, sőt a korábbi Nikon teszt napokon (amikor már megvolt a váz nekem is) a kommunikáció az volt, hogy funkcionalitás és a fókusz jelentősen javulhat még. Hisz mennyire zseniális, hogy egy frissítés után “új kameránk” lehet. (Hát nem lett. :D)
- Nem lehet APS-C obit FullFrame-re forceolni menüből (cropol minden esetben)

Szóval főként ezek miatt éreztem azt, hogy eljött az idő a váltásra. Biztos voltam benne, hogy Nikonon belül szeretnék maradni, hátha az új Exspeed 7 képes arra, amire a Z6 II-ben lévő 2db Exspeed 6 nem. Az a helyzet, hogy egyáltalán nem érzem magam meggyőzve. Annyira nem nem, hogy 11 év Nikon után (8 év DSLR + 3 év MILC) azt számolgatom, hogy mennyibe kerülne nekem a váltás az R6 II-re a fontosabb gyújtótávú obikkal. És nagyon úgy tűnik, hogy “kijön a matek”. Főleg, ha azt nézem, hogy a Zf-re nem kívántam rá, ezért az egyetlen opció a Z8 lehetne. Azt az extra árat pedig nem tudom megindokolni magamnak ilyen tapasztalatok után.

(#814) Timer válasza r3dsnake (#813) üzenetére


Timer
veterán

Konkrétan a Sony-ra, ami azért vezeti ebben a piacot, szvsz. Köszi az összefoglalót!

(#815) r3dsnake válasza Timer (#814) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A Sony ergonómiai katasztrófa sajnos. A menüről/szoftveres baromságairól nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#816) total90


total90
veterán

Hétvégén voltam tesztelni a Plena-t. Hoztam pár teszt képet. Ha valakit érdekel RAW, tudok feltölteni.

Az összes kép f1.8-on készült.
A kisebb madaraknál vagy épp kamelonnál nem nagyon ment az "állat autófókusz", illetve ott sokszor mellé fókuszált. Spot fókusszal viszont hamar barátok lettünk :D

Csináltam pár portré próbát is, ott viszont kb. 90%-ban betalál. A legtöbben úgy is portréra veszik a Plena-t...én nem ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#817) r3dsnake válasza r3dsnake (#813) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Na ma rászántam kb 2 órát az R6 II-re. És váltás lesz, nincs mese. 11 év után muszáj otthagynom a Nikont. Egyszerűen össze sem hasonlítható a két rendszer fókusza, totál leesett az állam. Mind szoftver oldalról, mind sebesség oldalról. Még régi, Tamron EF obit adapterezve is gyorsabbnak érződött, mint a Nikonom. RF obival, meg tényleg brutális, egyszerűen nem találtam szavakat. Hihetetlen snappy, totál rátapad a témára, akkor se engedi, ha teljesen kiment a frame-ből is visszajött.

Soha nem gondoltam volna, hogy egyszer váltani fogok, azt meg pláne nem, hogy Canonra. Márkahűség ide vagy oda, ez tűnik az ésszerű döntésnek.

(#818) -szabi-


-szabi-
őstag

Fentebb írtad a véleményed a Sony-ról.
Azért kipróbáltad R6 II mellett Sony Alpha 7 IV gépet?
Vagy annyira Sony ellen vagy, hogy inkább nem?

(#819) r3dsnake válasza -szabi- (#818) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Egyrészt a Sony-t abszolút nem tartom opciónak, borzalmas ergonómia, menü, szoftveres hülyeségek. Másrészt AF jobbnak tűnik tesztek alapján. A pre-shooting buffer is zseniális dolog, azt hiányolnám. A 8 stopos stabi, és a -6,5 EV fókusz is nagy előny.

Videóban is jobb az R6 II (4K 60-nál nincs crop)

[ Szerkesztve ]

(#820) Timer válasza r3dsnake (#817) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, hogy leírtad! Ha meglesz, és használod már néhány hónapot, gyere vissza pls offba, és írd meg a tapasztalatokat. Engem érdekel, talán mást is.

[ Szerkesztve ]

(#821) r3dsnake válasza Timer (#820) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Meglesz! :)

(#822) anaqer válasza r3dsnake (#819) üzenetére


anaqer
veterán

Ergonómia tekintetében hol jobb mondjuk az R6 II, mint egy nagyjából összehasonlítható Z8? (Azt láttam, hogy a Sonyk ilyen szempontból totál kaksik, arról beszélni sem kell.)

Esetleg ha valaki nem AF-re van abszolút rágyógyulva, akkor mit ad az R6 II egy Z8 felett?

Hovatovább, milyen üvegeket tekersz majd rá?

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#823) p_adam válasza anaqer (#822) üzenetére


p_adam
addikt

Z8 ergonomics
Nem valami praktikus, hogy az AF módok között váltogatni kell.
Sokkal jobb külön gombokra programozni, ahogy a Canon ki van alakítva, az alsó hátsó tekerő is nagyon hasznos.
Egy átlag felhasználónak a Z8 már feleslegesen nagy (magas) és nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#824) r3dsnake válasza anaqer (#822) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem írtam olyat, hogy jobb ergonómiában az R6 II, mint a Z8. De amúgy jobb. :D

Könnyebb, logikusabban vannak elrendezve a gombok, tök jó a dpad, tök jó a scroll wheel.

Amiben nekem többet fog nyújtani az R6 II, mint Z6 II:

- Brutál AF. Tényleg brutál, nem is lehet egy lapon említeni a kettőt.
- Nincs 30 perces videó limit
- Nincs crop 4K60p-nél
- Nem engedte el a gyártó a gépet, folyamatosan jönnek frissítések
- Tök jó, hogy kikapcsolósnál lezárja a redőnyt, így nincs szabadon a szenzor obicserénél
- A kijelzőn tapis fókusz, miközben az EVF-et használod valami eszméletlen brutál jó. Ráhúzod az "egeret" a témára, tárgyra, és utána azt követi. Zseniális.
- Van opció videónál, hogyha kimegy a képből a téma, ne húzza a háttérre a fókuszt, hanem maradjon blurry
- A telóval nem csak wifin, hanem kábelen is tud kommunikálni az app (csak iOS-en, de az pont elég)
- Digital hotshoe
- Dual Pixel RAW baromi jó ötlet (utólag tudsz kicsit a fókuszssíkon és a perspektíván manuálisan húzni. Szóval ha netán picit out of focus lett a képed, még akkor is korrigáljató
- Dupla SD, a CF-es baromkodás helyett
- A RAW burst és Pre-shooting szuperjó dolgok

Igen tudom, hogy ezek közül pár dolgot tud a Z8, de pont az igazán fontosakat nem. És majdnem 2x annyiba kerül.

Objektívek:
- R 50 1.8 viszonylag olcsó (80k)
- R 85 2 macro IS szintén (sőt azt most féláron el tudom hozni kupon akcióval) -> 130k
- R 15-30 IS egy megfizethető nagylátó (180k)
- Telének valszeg EF mountos Sigma vagy Tamron 150-600 lesz. De ott az R 100-400 is 270-ért
- A "munkazoom" a nagy kérdés. Mert van f4-es 24-105 nagyon drágán, vagy vátlozó fényerejű elérhető áron. Lehet hogy ez is EF mountos lesz átmenetileg, abból meg valami fix 4-es vagy 2.8-as.

A váltásnak pedig több aspektusa is van:
- Amikor a Nikont vettem, akkor még egyáltalán nem tűnt vonzó opciónak a Canon, 2021 tavaszán az R6 létezett, de a mark 2 nem
- Sony nem volt opció
- Nikon mellett főleg a megszokás szólt, meg a régebbi objektíveim. Na meg az, hogy ez tűnt legésszerűbb opciónak ár-érték arányban, főleg kitben, FTZ adapterrel
- Amikor megvettem, egyrészt jónak tűnt az eye af, másrészt csomó ígéret jött a gyártótól, a Z9 megjelenése után, hogy ezeket a funkciókat a Z6 II is meg fogja kapni. Nem kapta meg, még mindig
- Minden melót lehoztam Z-vel, még esküvőt is, de egyszerűen nem mertem teljesen bízni a kamerában, ezért mindent túlfotóztam, rádaráltam. 6000 expóval jöttem haza esküvőről, amiből átadtam 600-at. Lehet, hogyha olyan vázam van, amiben jobban bízok, ezt lehozom feléből is
- Nem látom a jövőt és a perspektívát a Z-ben
- Tudom baromság a vázra fogni, és biztos meg tudtam volna oldani eddig is. De egyszerűen nem volt kedvem dinamikus témákat kedvtelésből fotózni. Évek óta tervezek kimenni skateparkba, meg lóversenyeket is nagyon szeretnék fotózni. Az utóbbit próbáltam Z-vel, megoldható, de nem ideális. ha kritikus pillanatokról van szó, akkor nem fér bele ez a bizonytalanság
- Tudom, hogy nem a kamera teszi a fotóst, de ha érzem, hogy korlátoz a flowban, akkor viszont valamennyire mégis...
- Érdekelne a videózás, de ez is full kompromisszumos volt a Z-vel
- Csalódtam a szervízben is
- BÁRKI, akit profi Nikon fotósként ismerek, már Canont használ
- Hiányoznak a szexi, innovatív, jövőbemutató dolgok. Túl konzervatívan álltam a fotós gyártókhoz, holott minden más területen az innovatív technológiát részesítem előnyben
- Makacs voltam, és fenn volt a szemellenző. És amúgy basszus okésnak érződött a Z. De amikor sorra váltottak ismerősök róla, én is elkezdtem kételkedni. Aztán kipróbáltam az R-t, és eh... A Z addig tűnik okésnak, amíg nem látsz jobbat.

Ja és tegnapi "kalandom" a Z6 II-vel. Pontosan ebből van elegem:

[ Szerkesztve ]

(#825) Timer válasza r3dsnake (#824) üzenetére


Timer
veterán

"Tök jó, hogy kikapcsolósnál lezárja a redőnyt, így nincs szabadon a szenzor obicserénél"

Ezt átvehetné a Nikon is, nekem megnyugtatóbb lenne még beltérben is.

"A kijelzőn tapis fókusz, miközben az EVF-et használod valami eszméletlen brutál jó. Ráhúzod az "egeret" a témára, tárgyra, és utána azt követi. Zseniális."

Meg ezt is. Nem is értem, miért nem tette már meg, mindkettő szoftveres tweak szerintem.

A képeknél milyen AF-et használtál? Object trackinggel nekem oldalra futással soha, semmilyen gond nincs. A felém futó gyerek, na, az már más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#826) r3dsnake válasza Timer (#825) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

AF-C dynamic area volt, a kép jobb oldalára húzva a kockát. Na akkor lett éles a témám, amikor kiment belőle. Nemár.

R6 II-t kivittem fotózni az utcára, régi tamron dslr obival meg adapterrel (kíváncsi voltam voltam, hogy a legrosszabb, nem natív kombóval mit csinál a milc). Persze lassabb volt, mint a natív, de még így is sokkal gyorsabb mint a Nikonom. Autót messziről bekeretezte az af, követte végig, majd az ablakon keresztül átugrott a sofőr szemére, amikor közelebb ért. És éles a kép, 1:1 nézetben is monitoron. Végig az jár a fejemben a teszt közben, hogy nem akarom ez alá adni már.

[ Szerkesztve ]

(#827) Timer válasza r3dsnake (#826) üzenetére


Timer
veterán

Hát, a dinamikus terület AF nekem utoljára nem is tudom, mikor működött. Talán már a D750-ben se volt az igazi, úgy rémlik a D3500 valamiért jobb volt ebben. Az AF tényleg jó a canonnál, van a cégnél egy R100 kit, meglepett, mennyire sticky az eyeaf. A gép töbi része nem nyűgözött le, de annyiért, amennyit fizettünk érte, rendben van.

Ilyen helyzetekre nekem az object tracking vált be, tavaly kutyás-rendőrős bemutatót fotóztam vele f mountos tamronnal, akkor szoktam rá, most már néha gyerekre is használom, ha nem látja a szemét épp a gép, egész jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#828) r3dsnake válasza Timer (#827) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ugyanolyan bizonytalannak érzem azt is, pláne "zsúfolt" környezetben, ha a téma beleolvad a háttérbe.

A felsorolásomból kimaradt, hogy az R6 II-nél nincs szükség external recorderre, ha 10bites log videót szeretnék.

Z-nél folyamatosan azt érzem amúgy, hogy gyorsabb a visszajelzés a kijelzőn, mint maga a fókusz. Ha be van keretezve a szem és követi, 100%-ig azt hinném, hogy éles képet fogok kapni. Pedig sokszor nem.

[ Szerkesztve ]

(#829) Timer válasza r3dsnake (#828) üzenetére


Timer
veterán

" Ha be van keretezve a szem és követi, 100%-ig azt hinném, hogy éles képet fogok kapni. Pedig sokszor nem."

Yepp, ez valid, az első hetekben ez az őrületbe kergetett, nézegettem NX-szel, hogy most én tévedtem, vagy mi történt, de általában a szemre jelölte akkor is, amikor nem ott volt. Lassú sorozatban van a gépem, és kettőt lövök minden alkalommal, amikor úgy érzem, hogy ebből a képből tutira kell lennie egy jó példánynak. Ezt mondjuk pont így csináltam a D750-nel is, mert azzal is vesztettem úgy képet, hogy bomba volt az arc, de épp kicsit életlen lett a szem...

[ Szerkesztve ]

(#830) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Jött új firmware:

Changes from “C” Firmware Version 1.61 to 1.62
• Changed the default values for the following settings displayed when connecting wirelessly:
- Encryption keys
- The password displayed after the camera's default settings are restored
• Fixed the following issues:
- In some cases, tapping the monitor would not move the focus point to the selected position.
- In some cases, the camera would take time between shots if Camera Control Pro 2 was used to take photos.

:C

(#831) Timer válasza r3dsnake (#830) üzenetére


Timer
veterán

Nem terhelték meg magukat.

(#832) markussandor válasza r3dsnake (#824) üzenetére


markussandor
senior tag

A képeket nézve egyszerűen nem értem. Én csak hobbi fotós vagyok a feleségemmel együtt, mindkettőnknek Z50 van, kitobikkal, és még az sem csinál ilyen sok tévesztést. Hétvégén voltunk egy rendezvényen, lőttünk minimum 1000 fotót, és csak nagyon kevés (1-2%) képnél vol rossz herlyen a fúkusz.
Azt gondolnám, hogy a Z6II nagyságrendekkel komolyabb váz.

(#833) r3dsnake válasza markussandor (#832) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Legtöbbször nem ilyen drasztikus a helyzet, de a Z8 is simán a fülre/orra back/frontfókuszos sokszor, szemkövetés beállítással. Pár évvel ezelőtt még lehet nekem is elment volna, de mostmár azért én is sokkal krtikusabb szemmel és nagyobb elvárással vagyok a végeredmény felé. Nem fér bele.

(#834) Timer válasza r3dsnake (#833) üzenetére


Timer
veterán

Érthető egyébként, engem is dühít, amikor mellé lő, de hangsúlyozom, nálam általában extrém helyezetekben téveszt, jellemzően ellenfényben.

@markussandor: a mintaképek nyilván extrém módon mellé mentek itt, de egyébként apró tévesztéseket SOHA nem fogsz észrevenni KIT objektív mellett, ami rendre F4 fölött kezdődik. Akkor vettem észre én is, hogy probléma van, amikor 1.8 körül kezdtem el használni a szettet. Ugyanazok az objektívek a vakuzós-stúdiózós F6.3-F8 környékén tökéletesnek tűntek. Aztán jött egy napfény stúdiós fotózás (itt még F korszakról beszélek), ahol muszáj volt tág rekesszel nyomni, és hopp, jött a elismerés, hogy valami nem kerek. Lenscal-t beszereztem, állványra raktam a vasat, lőttem néhány tesztképet, és ki is derült a turpisság... Azóta minden objektív vásárlás után lövök tesztképet, még akkor is, ha elvileg MILC-en már nincs front/back probléma (amit én egyébként kétkedve fogadok, még akkor is, ha technikai értelemben véve tudom, hogy lehetetlen a dolog).

[ Szerkesztve ]

(#835) FerNandor


FerNandor
őstag

hali,
ha silent módban fotózok, akkor elvileg nem "kopik" semmi, nem?
Illetve a videó az hogyan fárasztja a szenzort, ha fárasztja egyáltalán?
Z6

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.