Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38061) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Keresnék egy linux hozzáértőt az alábbi bajommal kapcsolatban.
Ugye nekem van egy h96maxx3 boxom, találtam rá olyan rendszer betöltő fájlt, ami linux alapú, de nem linuxot töltbe, hanem Coreelecet, azt találtam ki hogy armbianlinux imgből csinálnék squashfs fátjlt és a betöltő fájlal tölteném be a már átkonvertert squashfs fájlt ami már ubuntu és nem coreelec. Láttam videót az átalakításról:
[link] Ezt feltelepítettem de nem megy, nekem a felcsatolt img fájlt nem látja, pedig felvan csatolva szerintetek hol rontom el ezt? Mert ha tudnék ilyet készíteni, akkor coreelec helyett linuxot töltenebe az szerencsétlen betöltő. A válaszokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.