Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38054) ubyegon2 válasza Marcsello31 (#38046) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;] Tönkre amúgy nem tudnád vágni, max ugyanígy nem tudnád visszacsinálni.

Most azon toprengek,hogy hogy csinálhatnék ubuntu szervert zajmentes gépen kisfogyasztással, a filmek tárolására letöltésére végett, amit a boxon érnék el

Ez tök jól megoldható amúgy, csak bíbelődni kell vele és eldönteni, hogy milyen megosztást válasszon hozzá az ember, samba nfs, plex kodi, anyámtyúkja.....egy ideje már én is töröm ezen a fejem, de még nulla konkrét infóval állok a dolog előtt és rohadt lusta is vagyok. :B

Ezek a mediaboxok tényleg kedvelhető kis ketyerék, nekem már kicsit régi, meg is van, hogyan rakjam rá a CE-t, de ahhoz képest, hogy régi, valami havc265 kódolású filmet csak erről tudtam anno lejátszani.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.