Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10023) stopperos


stopperos
senior tag

Sziasztok, van két esetem, amit csak megosztanék.
1) Tegnap egy érdekes jelenséget tapasztaltam. Kubuntu 13.04-et tettem fel és kezdtem el használni az asztal effektusokkal együtt, ám olyan 45-50 perc után megfagyott. Újraindítottam, és nem kapcsolt be a grafikus kártyára kötött monitor, hanem az alaplapi integrált indult el. Többször újraindítottam és áramtalanítottam, de semmi. Kivettem a kártyát és visszaraktam, még mindig semmi. Majd egy kósza gondolattól vezérelve a DVI kimenetre is monitort tettem, és azóta van kép mindkét kimeneten.
Gép: Albatron KM400; AthlonXP 2000+; Radeon 9600; 1,5 GB DDR
Melegedés nem lehet, új hardver nem lehet mert egy összeszokott gép és az utóbbi időben Portal-t nyomok rajta. Xubuntu és Ubuntu korábban jól futott rajta, leszámítva a standby utáni hálókártyás sztorit. Esetleg valami ötlet?

2) Meglett az Asrock 760GX(SIS) gép hibája a múltkori standby összegzésemből. A merevlemez elektronikája valamiért nem akar lekapcsolni, és nem engedi a gépet lemenni S3-ba. Hogy kicseréltem egy SATA merevlemezre, azóta tökéletes.

#randras: fel tudod telepíteni az lm-sensors csomagot? Mert abban a sensors paranccsal nyomon tudod követni a hőmérsékletet (ha nem akkor pedig a sensors-detect paranccsal tudod a kernel modulokat megkerestetni.
A log fájlok közül a /var/log/syslog és a /var/log/dmesg -et ajánlanám. Nagyjából ugyanaz van bennük.
Hőmérséklet kijelzéshez pedig a psensor csomagot kellene telepíteni.

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.