Hirdetés
- Lalikiraly: A nagy ő! Stohl...
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- MasterDeeJay: Ram gondolatok 2026 január - DDR3-as gép is lehet megoldás? Mi a minimum?
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- sh4d0w: Nyitlocker
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- bitpork: Ha Isten létezik...
- gerner1
- Candy: Kossuth Lajos azt üzente, elfogyott a gémergépe
Aktív témák
-
MacCaine
őstag
"X11 forwarding, VNC, meg nxclient van" ezek között mi a különbség? (a cél és funkció gondolom ugyanaz)"
Az X11 forwarding annyi, hogy a szerveren futtatott progit hálózaton keresztül a kliensen jeleníti meg. (Ezt már régen tanultam, meg nem is foglalkoztam vele, szóval guglival kicsit több információhoz juthatsz
)
VNC-t sem ismerem annyira, ha jól tudom saját protokollt használ a hálózati kommunikációra. (Majd kijavítanak, ha nagy hülyeséget mondtam.
)
Az NXClient-et használtam / használom, könnyű telepíteni, beállítgatni sem kell nagyon. Ha minden igaz, tud csatlakozni az X forwarding meg vnc-s szerverekhez is. De érdemes ssh-n keresztül használni."Az sftp a linux felhasználókat tudja fogadni? Vagy lehet megadni egyéb felhasználókat is?
Mappa hozzáférést szeretnék konfigurálni: pl mindenkinek legyen saját mappája, (ne a home-n belül) ezenkívül lehetnek olyan mappák, amit szeretnék több személynek elérhetővé tenni."
Valami ilyesmit akartam én is összehozni, de olyan jól sikerült bekonfigurálni, hogy már ssh-val sem tudok belépni a szerverre.
A tapasztalat az, hogy a chroot-olt ftp elérés meg a nxclient nem szereti egymást. Most valami olyan megoldást keresgélek, hogy 2 külön sshd-t futtatni, 2 különböző sshd_config fájllal. (Nemtom, hogy egyáltalán megoldható-e így...)
Aktív témák
Hirdetés
- Kell-e a korlátlan mobilnet, vagy luxusból égetjük a pénzt?
- Autós topik
- NFL és amerikai futball topik - Spoiler veszély!
- Önmagában is értékesíthetőnek tartja a Vera CPU-t az NVIDIA
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- HMD Watch X1, Watch P1 és DUB széria: új viselhető kütyük a HMD-től
- Vége az ajánlott áron árult GeForce-oknak?
- Mikrotik routerek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- LG 27UL500P-W - 27" IPS - 3840x2160 4K - 60Hz 5ms - HDR10 - AMD FreeSync - 300 Nits - sRGB 99%
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE Z370 i5 9600K 16GB DDR4 512GB SSD GTX 980TI 6GB ZALMAN S2 TG ADATA 600W
- Fotó állvány eladó
- Dell Latitude 7210 2-in-1 12" FHD touch, i7 10610U, 16GB RAM, 512GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
)
)
