Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) vargalex válasza zso73 (#41499) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Így tudod beállítani.

Alex

(#41502) zso73 válasza vargalex (#41501) üzenetére


zso73
veterán

Köszi. :R
A mikrotorrentre nincs véletlenül tipped ? A Flashgettel nincs gond, megy a letöltés..

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#41503) Antilhu válasza vargalex (#41500) üzenetére


Antilhu
tag

Szia !

Köszi a tippeket, a restart működött. Legközelebb a többi tippet is kipróbálom, bár nem lenne gond ha nem jönne elő :) azt honnan tudom, hogy van-e hibás config fájlom? nem annyira érzem stabilnak, úgyhogy nem lepődnék meg... van erre vmi diagnosztika?

QoS, sajnos nem vagyok haladó felhasználó, ezért minden beállításot a LUCIban végzem, ez probléma? valamint én igazából prioritás listát szerettem volna beállítani, hogy pl ha a latopom akar menni WiFin a netere akkor ne szaggasson a youtube, még akkor sem ha fut a torrent egy másik gépen (vagy két gép között LANon legyen full sebesség és a torrent kerülön ismét háttérbe). ilyen egyszerű beállításokat szertnék megtenni. Igazából ezért lett elegem a gyári FWből, 20/10 Mbs netnél szaggatott a youtube...

nagyon köszi! a fentiek tuti a tapasztalatlanságom miatt van, de amúgy nygon tetszik az általad létrehozott FW!

(#41504) vargalex válasza Antilhu (#41503) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Azt, hogy hol config-oltad a QOS-t csak azért kérdeztem, mert írtad, hogy nem elérhető a LuCI. :)

Alex

(#41505) nimfas


nimfas
addikt

Hali srácok! Ma kötik vissza az ADSL netemet, eddig dlink kék modem volt, most pedig modem-router egyben lesz. Mire kell figyelni, hogy lőjem be hogy menjen a 1043 utána kötve?
Tegyem dm-be az új modemben a 1043-at a ddns miatt?
Előre is köszi!

(#41506) Begi válasza gr8tjoey (#41497) üzenetére


Begi
senior tag

Esetleg próbáld meg a csomagfrissítést.
FLV-vel sosem volt dolgom, igy passz, illetve minidlna-t már nem használok.

(#41507) vargalex válasza nimfas (#41505) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igen, az egyik lehetőség, ha DMZ-be teszed az 1043ND-t. Persze ettől nem ő fogja kapni a publikus IP-t (ehhez bridge módba kellene tenni a szolgáltatói router/modem kombót), de minden forgalom rá lesz irányítva.
Egyébként a lehető legjobb lenne a szolgáltatói eszközön a bridge mód.

Szerk.: Néhány napja küldtem privátot egyébként más ügyben...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#41508) itanczos


itanczos
senior tag

Egy olyan feladatot szeretnék megoldani egy 1043-al, hogy a lan-ba kapcsolva AP lenne és egy GUEST wifi-t is kellene biztosítania.
Vagyis nem ez az eszköz a router!
Suste leírása alapján már sikerült egy GUEST beállítás router-en, de ugye itt nem ez az eszköz az átjáró!
Természetesen a GUEST háló nem láthatja a normál lan-t.

Lan: 192.168.0.0/24
GUEST: 192.168.2.0/24
Router: 192.168.0.254
Openwrt: 192.168.0.250

Csinált már valaki ilyet?

Másik kérdés, hogy meg lehet-e oldani, hogy ha valaki kapcsolódva van a guest wifi-re, azt egy led jelezze? A forgalmat be tudom állítani, hogy lássam, de a kapcsolódás tényét eddig nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#41509) vargalex válasza itanczos (#41508) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez kell neked.

A teljes történet.

Alex

(#41510) gr8tjoey válasza Begi (#41506) üzenetére


gr8tjoey
tag

Szia,

Azt hogyan kell? Flash-eljek rá egy fw-t úgy, hogy a beállítások megmaradjanak?

------((-----))------

(#41511) itanczos válasza gr8tjoey (#41510) üzenetére


itanczos
senior tag

Szerintem arra gondolt, hogy nézd meg van-e frissíthető csomag és ha igen, frissítsd!

opkg update
opkg list-upgradable

Ha hozza mondjuk a minidlna-t akkor:
opkg upgrade minidlna

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#41512) itanczos válasza vargalex (#41509) üzenetére


itanczos
senior tag

Alex, ezt már végig csináltam, de nem az igazi.
Nincs hálózati forgalom! A guest wifi-re felkapcsolódik, kap ip-t, de a Luci-n belül a diagnosztikánál a ping sem megy! :(
Mindjárt csinálok egy reset-et és megpróbálom újból...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#41513) vargalex válasza itanczos (#41512) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pedig megy. Láthatod a linkelt teljes történetből, hogy ott is ment a végén (csak a DNS-t kellett beállítani).

Alex

(#41514) ajani


ajani
aktív tag

Sziasztok! A régi 1043-as routeremet ismét hadrafogtam mint repeater Gargoyle 1.5.9-es fw-rel. Ment is simán minden (tényleg nagyon egyszerű, ha ilyesmiben gondolkodtok), de valamiért a rendszer időt nem frissíti:

Mi lehet a gond? :F

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#41515) Intruder2k5 válasza ajani (#41514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mert gondolom a routeren nincs net! IP címet feltehetőleg a fő router oszt mindenkinek, és szegény 1043-mas meg nem tudja, hogy hol van az internet átjáró! Keress benne Gateway beállítást, és ott add meg az elsődleges router címét!

Ha pingelsz SSH-ból egy google.com-ot kapsz rá választ?

(#41516) ajani válasza Intruder2k5 (#41515) üzenetére


ajani
aktív tag

A helyzet úgy néz ki, hogy:

UPC modem --- WDR3600 --- MSI RG54SE >>> WR1043
--- kábel
>>> wifi

Az MSI router címét adtam meg gateway-nek. Lehet, hogy a 3600-ast kellene beállítanom?
Igazából az MSI-t csak switch-ként használom, és most néztem, azon sem jó az óra :F

[ Szerkesztve ]

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#41517) Intruder2k5 válasza ajani (#41516) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy hálózatban vannak? Vagy esetleg dupla, tripla NAT-olás van?

(#41518) ajani válasza Intruder2k5 (#41517) üzenetére


ajani
aktív tag

igen 1 hálózat. A második részét nem értem a kérdésnek :B

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#41519) Intruder2k5 válasza ajani (#41518) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindegyik egy IP tartományban van? Tehát mondjuk 192.168.1.x tartományban?

(#41520) ajani válasza Intruder2k5 (#41519) üzenetére


ajani
aktív tag

igen

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#41521) Intruder2k5 válasza ajani (#41520) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor a 3600 az átjáró!

(#41522) ajani válasza Intruder2k5 (#41521) üzenetére


ajani
aktív tag

Megpróbálom, köszi!

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#41523) itanczos válasza ajani (#41516) üzenetére


itanczos
senior tag

Az MSI elég gyenge láncszem, bár switch-ként nincs jelentősége.
Normál router-en (pl az MSI) nem is lesz jó idő, mert a WAN-ról akarja frissíteni az időt!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#41524) ajani válasza Intruder2k5 (#41521) üzenetére


ajani
aktív tag

Köszönöm a tippet, így már jó! :C

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#41525) itanczos válasza vargalex (#41513) üzenetére


itanczos
senior tag

Köszönöm a segítséget Alex!

Igen, full-reset után szépen végig menve megy a dolog.
Talán annyi maradt ki a leírásodból, hogy a LAN és a GUEST interfésznél is a statikus beállítás mellett megadtam a gateway, dns kiszolgáló (a fő router) címét.

Így működik a guest is, és a lan is. A guest nem látja a lan-t.

Érdekes, hogy a router lan 1-4-es aljzatból átdugva a wan csatiba a lan hálózatot, nem akart menni, csak kis idő után... (switch módba állítva)

[ Szerkesztve ]

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#41526) DVlad válasza Intruder2k5 (#41458) üzenetére


DVlad
őstag

Ezt hol találom?

(#41527) Intruder2k5 válasza DVlad (#41526) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#41528) Begi válasza itanczos (#41511) üzenetére


Begi
senior tag

Igen arra. Persze ez lehet nem fog működni, mert ki tudja milyen függőségei vannak a minidlna-nak.
Akkor viszont érdemes egy újabb Vargalex verziót felrakni. A beállításokat talán megtarthatod, de nem biztos. Le van irva a blogon, hogy melyik verziónál kell teljes frissítést végezni. Esetleg ha nem tiszta tuti tudja itt valaki. Ha más nem hát Alex:).

(#41529) DVlad válasza Intruder2k5 (#41527) üzenetére


DVlad
őstag

Én a settingsben kerestem...

(#41530) nimfas válasza vargalex (#41507) üzenetére


nimfas
addikt

Hali! Az eszköz speedtouch nevű ronda fekete thomson kütyü.. megálltam piszkálni, a vége az lett hogy visszadugtam a dlink-et, mert leállt minden. Abba volt bedugva a bejövő telefon és abból ment a teleton és a net... Atirtam az ipt... Leállt minden....

(#41531) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik a legjobb ingyenes DDNS szolgáltató?Ami stabil is?

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#41532) AtTilla.


AtTilla.
csendes tag

Alex.

Amennyiben van rá lehetőség tudnál csinálni egy végleges tvheadend 3.4 ipk-t, attitude adjustment (12.09)-hez.

Üdv. Ati

[ Szerkesztve ]

(#41533) Intruder2k5 válasza Centaurus (#41531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#41534) Intruder2k5 válasza vargalex (#41445) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megérkezett nekem is... :)

(#41535) nimfas


nimfas
addikt

Na feladom....

Adott ez a rohadt T-home-os Speedtouch modem-router, mögé szeretném kötni a tp-linket mert az be van lőve rendesen.

Annyit csináltam, hogy egy lan kábelt bedugtam a speedtouch egyik portjába, a másik végét a Tp-Link WAN portjába, belőttem a :
tp link wan portját static ip-re: 192.168.1.65-re
mask: 255.255.255.0
gateway: 192.168.1.254 (ezen a címen érem el a speedtouch-ot)
dns: 192.168.1.254

restartoltam a speedtouch-ot, de az Istenért nem megy... sőtt ha a laptopot dugom rá akkor megy, de a routerre szürke marad a "kapcsolati ikon"

DMZ-t meg nem is találtam ezen a vackon.... a tűzfalat kilőttem rajta.

Ha meg visszadugom a régi kék-szürke d-link 360R modemet, akkor van net... de a telefonon nincs vonal, amit max azzal tudom magyarázni, hogy digitálisan jön a jel.... passz...

Várom a segítő ötleteket.

Előre is köszönöm!

(#41536) wwenigma válasza nimfas (#41535) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

És ha a 1043 wan-ja DHCP kapná a netet speedtouch-tól, majd egy másik IP tartományba adná a netet tovább? 192.168.1.xxx mar foglalt a 1043-nak lan felé 192.168.2.xxx ? szvsz fix belsohalozati ip es azonos ip tartomany lesz a baj.

mod: ez az emlitett eszköz?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41537) Intruder2k5 válasza nimfas (#41535) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Másik kábellel próbáltad már? A LED-ek jelzik mindkét eszközön a hardveres kapcsolat meglétét?

(#41538) raidx válasza nimfas (#41535) üzenetére


raidx
őstag

Itt eléred az angol nyelvű leírást, kicsit részletesebb mint a T-.. kiadása. :F

[link]

Nem néztem át de remélem segít. Anno én is sokat szívtam egy hasonló készülékkel mikor még T-s voltam.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#41539) nimfas válasza wwenigma (#41536) üzenetére


nimfas
addikt

wwenigma
Intruder2k5
raidx

Köszi mindenkinek... úgy néz ki lesz belőle valami... csináltam még egy restartot mindkét kütyün és úgy néz ki hogy megy....

szinte...

transmission, ftp kívülről nem elérhető.

Akinek volt ilyen vacka.... igen wwenigma, az a cuccos. Nem lehet a routert DMZ-be tenni valahogy???

Most egyesével irányítgassam az új vacakban is át a portokat.... ne mááááááá :O

(#41540) gr8tjoey válasza itanczos (#41511) üzenetére


gr8tjoey
tag

Megcsináltam, nem volt semmi.
Esetleg más ötlet?

Köszi!

------((-----))------

(#41541) Altbrucke válasza nimfas (#41535) üzenetére


Altbrucke
tag

a modemről vedd le a DNS kiosztást a tp-linked csinálja, illl. próbáld a 4. lanra dugva a tp-linket, nekem a zyxelnél így megy a dolog, GW pedig 192.168.1.254.

[ Szerkesztve ]

(#41542) forgacsp


forgacsp
csendes tag

Sziasztok,

1043-as routerem van 1.1.7-es FW most raktam rá. A probléma hogy Bitvise/android SSH kliens nem tud vele kiépíteni normális SSH kapcsolatot(megszakad, lassú, nem tud konnektálni). 1.1.5-el tökéletesen működik.
syslog-ban semmi hiba. Több helyről is próbáltam, teljesen más hálózat eredmény ua.
Tudnátok segíteni hol keressem a hibát ?

Köszi

/P

(#41543) vargalex válasza forgacsp (#41542) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mindez belső, vagy külső hálóról? Én mondjuk ConnectBot-al használom, soha nem volt gondom.

Alex

(#41544) Antilhu válasza Antilhu (#41503) üzenetére


Antilhu
tag

Sziasztok,

erre valakinek ötlete?

"QoS, sajnos nem vagyok haladó felhasználó, ezért minden beállításot a LUCIban végzem, ez probléma? valamint én igazából prioritás listát szerettem volna beállítani, hogy pl ha a latopom akar menni WiFin a netere akkor ne szaggasson a youtube, még akkor sem ha fut a torrent egy másik gépen (vagy két gép között LANon legyen full sebesség és a torrent kerülön ismét háttérbe). ilyen egyszerű beállításokat szertnék megtenni. Igazából ezért lett elegem a gyári FWből, 20/10 Mbs netnél szaggatott a youtube... "

mi lehet az oka hogy szaggat a net? Hogyan tudom beállítani?

Előre is köszi!

(#41545) forgacsp válasza vargalex (#41543) üzenetére


forgacsp
csendes tag

Szia,

Külső háló, belsőről rendben megy.

Tableten nekem is ez van, és 1.1.7 ezzel sem ment sajnos(1.1.5 tökéletesen müködik).

Töröltem a beállításokat, újra az egész de ua.

Köszi

/P

[ Szerkesztve ]

(#41546) vargalex válasza forgacsp (#41545) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Tűzfalon nem módosítottál? Nem akarsz sokszor ugyan arról az IP-ről bejelentkezni? Mert ugye ebben az esetben a brute-force támadás elleni védelem megfogja.

Alex

(#41547) forgacsp válasza vargalex (#41546) üzenetére


forgacsp
csendes tag

Szia,

Tűzfalhoz direkt nem nyúltam a hibakeresés miatt. A cég ahol dolgozom proxy-t használ szóval valószínűleg ugyanarról az ip-ről mennek a csomagok. Változott a BF érzékelés az 1.1.5-höz képest ?

Megpróbálom este kikapcsolni hátha segít.

Üdv.

/P

(#41548) forgacsp válasza forgacsp (#41547) üzenetére


forgacsp
csendes tag

Kikapcsoltam sajnos ua a helyzet, nincs ötletem

Köszi

/P

(#41549) neduddki válasza neduddki (#39780) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat ettols i tobbet vartam volna: 4300 + vargalex 1.1.7:

udv

neduddki

p.s. download stabilan >33MB/s

keresni kik regebbit is

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#41550) vargalex válasza neduddki (#41549) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az érdekes, mert anno én is mértem. De megnézem majd ismét.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.