Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1251) suste válasza denko (#1250) üzenetére


suste
veterán

de nem a pc-n kell kikapcsolni a tűzfalat, hanem a ROUTEREN!
persze ha ezt a beállitást választod a c5-nek (switch+ap)
a másik megoldás amit említettem, hogy marad a c5 is router üzemmmódban, de ha a C5-öt akarod elérni, akkor a C5-re kell kapcsolódnod, wifin vagy kábelen (pl: PC -kábel- C5LAN1), és ilyenkor a C5 LAN címén éred el a C5-öt (alapból ugye 192.168.1.1)

írd le hogy pontosan milyen IP-kel, mit hova dúgva raktad össze a hálózatot, és akkor tudunk segíteni, hogy mit hogy fogsz elérni
eddig anniyt tudunk hogy
-a fő router LAN-IP=192.168.0.1,
-a C5-WAN-IP=192.168.0.100,
-a C5-LAN-IP=192.168.1.1 (ha nem állítottad el)
de azt nem tudjuk a PC-d milyen IP-t kapott, hova csatlakoztattad? ugyanis ettől függ hogyan fogod elérni a C5 webfelületeit (luci és 9092)

[ Szerkesztve ]

(#1252) denko válasza suste (#1251) üzenetére


denko
senior tag

szóval:

van 2 db c5-ös. v1.2-re raktam OpenWr-t. v2-n maradt a gyári frw.

v1.2 kapott: 192.168.0.100 (fő router)
v2 kapott: 192.168.0.1 (másodlagos)
PC kapott: 192.168.0.101 ( v1.2 re van rádugva -LAN)

összekötés:

v2 re van rákötve:
- PC-> LAN on keresztül
-v2 Router --LAN-LAN keresztül.
-WAN -ra a szolgáltató kábel.

v1.2n: csak lan-lan van 2vel.
-Probáltam rákötni laptopot Lan-n, van internet, de webfelületet (luci és 9092) nem tudom elérni, kivéve a tp linkét.
-Firewall kivan kapcsolva a gyárin.

Esetleg megprobálhatom átdugni megint a wan-t a v1.2-re és betudnék lépni lucibe, hogy ott megprobáljam firewallt kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#1253) suste válasza denko (#1252) üzenetére


suste
veterán

nem igazán érted a helyzetet, és így nem is igazán jól írtad le

a dőlt betűsek lesznek a te írásaid, és a te leírásod szerinti sorrendben megyek:

v1.2 kapott: 192.168.0.100 (fő router)

tehát a a v1-es lenne a fő router?
ha igen akkor kitől kapta ezt a 0.100 címet?
ez a cím inkább úgy fest, mintha egy gyári tplink mögött lenne (pl egy c5v2 mögött:) )
ha mégis fő router, akkor miért írtad ezt:

v2 re van rákötve:
....
-WAN -ra a szolgáltató kábel.

na meg ott van még +ban ez is:

v2 re van rákötve:
....
-v2 Router --LAN-LAN keresztül.
.....

na és innentől totál kesze-kusza nekem, hogy mi mire van kötve :F

szerintem összekeverted a router tipusokat

egyébként az 1. routerben semmiképpen ne kapcsold ki a tűzfalat!
ilyet nem is írtam egyébként, hanem a 2. routerről volt szó, ami elképzelésem szerint a v1 lenne!
de akkor inkább írd le újból, helyesen hogy is vannak összekötve

fontos infó, hogy egy routernek 2db IP-je is van, normál router üzemmmódban
1: WAN-IP (külső ip)
2: LAN-IP (belső ip)

de ha LAN-LAN kötsz össze 2 routert (ilyenkor a 2. router már csak switch+AP), akkor mind a 2 router LAN-IP -jének azonos alhálózatban kell lennie, de nem lehetnek teljesen egyformák (R1-LAN=192.168.1.1, R2-LAN=192.168.1.2)

[ Szerkesztve ]

(#1254) denko válasza suste (#1253) üzenetére


denko
senior tag

Teljesen igazad volt.
Elírtam a neveket.
V2- az elsődleges.
Abban is igazad van hogy alapból különböző Ip tartamanyba rakja a címeket, így nemtudom egyszerre a 2 őt elérni. Àt àlitottam a dhcpt-t és így működik a 9092.
Most már csak a repeater relay beallitasahoz kernek segitseget,
Azt hogy hol tudom beállítani az világos..
Elsődleges én már megy a wifi.9092-ben mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#1255) suste válasza denko (#1254) üzenetére


suste
veterán

1: ha LAN-LAN van összekötve a két router, akkor a másodikon ki kell kapcsolni a DHCP-t, és ahogy írtam, a 2. router LAN-ip-t az 1. routernek megfelelően kell beállítani

2: de ha a végső cél az, hogy wifin legyenek összekapcsolva, akkor viszont nem kell összekötni őket kábellel, és lehetőleg szűz konfiggal kell kezdeni a repeater beállítást
szóval ha ez a cél, akkor most csinálj egy factory resetet :)
majd a jelszóbeállítás után egyből elmész a 9092 oldalra és a wifi-extra alatt a repeater oldalon megadod a szükséges adatokat és indítod a repeater létrehozást

az még érdekes lehet, hogy te melyik rádión akarod összekapcsol ni őket?
mert ugye mindkét router tud 2,4ghz-et és 5ghz-et is

[ Szerkesztve ]

(#1256) denko válasza suste (#1255) üzenetére


denko
senior tag

dhcp-t már kikapcsoltam, igen 2ikon.

És igen, wifivel akarom összekötni öket végsőleg. Kábellel azért kötöttem össze öket hogy bejussak a router felületébe egyáltalán és akármit is betudjak állitani rajta, különben nem nagyon menne.

Akkor ha jol értettem:

-Csinálok Factory resetet( reset gomb 20 mp)
-Felmegyek http://192.168.1.1/-re, megváltoztatom a jlezsót
-Felmegyek a http://192.168.1.1:9092/cgi-bin/repeater.cgi

It jönnek a kérdések:

Router 1: -- itt nem látom saját routerem, Mit kellene kiválasztani?

Router 2 WWAN protokol: Statikus vagy DHCP t kellene válaszani?
(sejtem hogy dhcp de azért megkérdezem)

Router 2 SSID:Ha jól értelmezem, az elsőgleges router wifijének az ssid-je hogy passzoljon?

Router 2 subnet: nem bántom.

Router 2 channel: --> Bandwith -->5gh-n mindegyegy melyik csatorna? t Force 40MHz->no

Ezután Create Repeater-relayd -gomb.
És leveszem a kábelről és menni kell, I'm right?

Közönöm a türelmet :C

(#1257) suste válasza denko (#1256) üzenetére


suste
veterán

0: openwrt-n a wifi alapból ki van kapcsolva
így alaphelyzetben nem is lát semmilyen wifit
de ugye eleve egy kábellel rákötött PC-vel kell beállítanod

2: factory reset (fw cserénél ugye a "01--!install.txt" -t kellett volna követni)

3: egy PC-vel LAN-on összekötve a routerrel a 192.168.1.1 címen belépsz a luciba és beállítod a jelszót
( "01--!install.txt" utolsó sor!)

3.5: érdemes megcsinálni a "01--basic_config_readme.txt" 1. pontjában foglaltak (ezért is írtam le, és ezért ez a readme a második a sorban :) )

4: "01--basic_config_readme.txt" 2.4 pontban: "Wireless" (alapból tiltva van a teljes wifi!)
szóval engedélyezed a wifiket (persze akár luciban is megteheted)

4.5: "01--basic_config_readme.txt" 2.1 pontban ott a "repeater" linkje, ami egyből a megfelelő helyre visz, ha wifi továbbszórást akarsz (egyébként a felső menüben a Wifi-extra/repeater útvonol szintén elérhető, de van egy "04--repeater,relayd,wds_readme.txt" is)

5: Repeater beállítás: (ha nem érted ne bántsd módszer követendő :)) )
-remélhetőleg a Router1 mellett már látszik a Te első routered wifije, amit kiválasztasz
-Router 2 WWAN protokol: DHCP
-Router 2 SSID: ezen a néven fog látszani a továbbszórt wifi (pl R1 wifi= denko, R2 wifi = denko2)
-Router 2 subnet: 192.168.20.x
-Router 2 channel: itt választod ki hogy melyik wifivel (2,4Ghz / 5Ghz) és melyik csatornán (1-12 / 60-140) lesz a továbbszórás. Akkor lehet a legjobb kihasználtság, ha egyik wifin csak a 2 router összekötése megy és a másikon vannak a kliensek. De persze mindegyik variáció megoldható.
-Bandwith: olvass utána melyiket szeretnéd, de nincsen olyan ami minden helyzetben jobb. Vagy tedd 40-re és hagyd a "Force ALL Bandwith" NO-n
CREAT REPEATER gomb

Ha a Router1 mellett mégsem lesz ott a wifid, akkor frissítened kell a 9092-es weboldalt, amiről találsz leírást a logoutomon.

Halkan jegyzem meg, hogy végig a readme-k alapján haladtam.....

(#1258) suste válasza denko (#1256) üzenetére


suste
veterán

a privátban küldött képeken a v1-es openwrt-s beállítások látszanak
de ugye a saját wifijét nem fogja látni:)
a v2-esen tuti megy az 5ghz amire akarsz csatlakozni?

(#1259) denko válasza suste (#1258) üzenetére


denko
senior tag

Persze, müködik.

Rá is tudok csatlakozni. v2-re ( elsődleges) De biztos vagyok csak nem álitottamát valamit szerintem luciban.
A v1 ( másodlagos routeren ) hozzáadtam a wifit ugyanazzal a névvel / jelszoval mint v2-en eredetileg volt.

wifi
wifi2

[ Szerkesztve ]

(#1260) denko válasza denko (#1259) üzenetére


denko
senior tag

Még egy érdekesség:

Még a 9092 is látja a wifit kép:

De repeater modban nem jelenik meg.
Probáltam ujrainditani routereket, törölni + hozzáadni az 5ghz-t.

Valami más megoldás hogy összekössem 2 routert 5 ghzn és tavább szorjam 2ghzn?

(#1261) suste válasza denko (#1260) üzenetére


suste
veterán

a repeater oldalon nem látszik egy 5ghz-es wifi sem a listában?
a képeken amiket beraktál régebben, azokon sosem látszott a lenyíló lista, így sosem adott infót arról, hogy mit is lát vagy mit nem lát :(

ez az utolsó kép pedig arról árulkodik, hogy a frissítésnél valamit nem jól csináltál, mert ez nagyon régi wifiinfo kép!
pontosan hogy csináltad a frissítést?
felraktad mindkét fáljt ami a logoutos leírásban van?????
mert ugye:
"0.8.1-repair.tar.gz ÉS! 0.8.2-repair.tar.gz (susteopenwrt.ipdns.hu)"

[ Szerkesztve ]

(#1262) denko válasza suste (#1261) üzenetére


denko
senior tag

Sajnos nem.
Pedig megy..

(#1263) denko válasza suste (#1261) üzenetére


denko
senior tag

aha...lehet ott valamit el*tam:DDD

0.8.2-repair-2017-01-05.tar -letölteve- > Restore backup: betallozva. Ennyi.

Ez itten a luci:

TpLinkArcher | suste/headless@OpenWrt@0.8.1 Barrier Breaker 14.07 | Load: 15.84 11.38 5.79

Wifi EXTRA ban sehol ( semelyik menűben) nem látszik a a 5ghz-t.

[ Szerkesztve ]

(#1264) suste válasza denko (#1260) üzenetére


suste
veterán

ja még annyi, hogy nagyon kevered, hogy melyik wifi hol fog látszani
ezen a STATUS/Wifi -s képen a router saját wifijeinek az adatait látod, tehát nem azt hogy milyen wifik vannak a környezetben
a környező wifik a WIFI-EXTRA/Wifianalyzer-ben látszanak, amit már mutattál is

(#1265) suste válasza denko (#1263) üzenetére


suste
veterán

akkor tedd fel újra őket a megfelelő sorrendben, ahogy le van írva:)
de akkor már azt is leírom, hogy a 0.8.2-repairból értelemszerűen (csak) a legfrissebbet tedd fel :)

(#1266) denko válasza suste (#1265) üzenetére


denko
senior tag

Na mingyárt, rajta vagyok :C

[ Szerkesztve ]

(#1267) unstjohnny


unstjohnny
csendes tag

Sziasztok,

Tegnap vettem egy Archer C5 v2-es routert,gyári fw, semmi okosítás, 100/50es digi, és qnap ts212 nas mellett az alábbiakat tapasztalom.

Borzasztóan ingadozik mind 2,4g-en mind 5G a másolási sebesség, és az 5G wifit elég gyakran el is dobálja.
Szintén nagy az ingadozás az speedtestet futtatok akár 2,4 akár 5G-n. Van hogy szépen kihozza a 100/50et, de van hogy 5-10 vagy akár csak 0,1-2 Mbps-t mér. Mindez úgy hogy 1 fal van a router és a kliensek között, 3-4 méter távolság. N-es és AC-s klienssek ugyanúgy kinlódnak. LAN on is próbáltam másolni ott is volt hogy vissza ugrott 50-60mbps ről 30 környékére. Netezés közben is van hogy hosszú másodpercekig semmi nem történik ha próbálok betölteni egy oldalt.

Egy wr1043nd v1-et váltottam le az sosem csinált semmi hasonlót. AC- kliens eszköz egy Sony Z3 és egy HTC M7 előbbi a wifit dobálja el állandóan ha 5Gre csatlakozok, utóbbin próbáltam másolni 1-1,5Gigás fájlokat de 10-20%ig se jut el és többször megáll/megszakad az FTP másolás, van hogy folytatja, de teljesen még 1 fájt sem tudtam átmásolni. Mindezt úgy is produkálja hogy a routerrel azonos helyiségben van a telefon is. Az M7est teljesen kikészítette 3x restartolta el magát másolás közben.

Ez most így normális működés lehet?

Köszi a segítséget.

Johnny

(#1268) suste válasza unstjohnny (#1267) üzenetére


suste
veterán

1: okosítás kizárva, mert nincsen rá custom fw :)

2: a wifinél meg próbáld végig a csatornákat, és ne automatán legyenek a beállítások, hanem mindent kézzel tesztelj
ha szerencséd van akkor találsz egy stabil beállítást, ha nincs akkor nem, de mást nem tehetsz a gyári fw-vel

(#1269) denko


denko
senior tag

Hatalmas UPSuste kollégának!

Ő segitségével sikerült végre feltólni OpenWr-t és rendesen beállitani az Repeater Relay-t a routerre.
Mindenkinek figyelmébe ajánlom a 9092-öt, elején fura de 2-3 használat után már sokkal kényelmesebbnek tünik mint Luci vagy Gyári FW és stabilabb is.

Most már mehet a tesztelés hétvégén.

:R :R

(#1270) Headless válasza denko (#1269) üzenetére


Headless
őstag

Végül a manuális repeaterel oldottátok meg? az automatikusban sehogy nem jelent meg? Ha nem jelent meg ránézhetnék esetleg? hogy az 5 ghz-es verziót fejleszteni lehessen? nekem nincs ilyen eszközöm...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1271) denko válasza Headless (#1270) üzenetére


denko
senior tag

Szia!

Igen csak manuálisan, de müködik :)

Persze ránézhetsz bármikor!

(#1272) thorex


thorex
tag

Üdv!

Tudnátok abban segíteni, hogy miért szakad meg a letöltés folyamatosan, hogyha keep2share vagy rapidgator vagy más hasonlóról töltök le főként, ha 200 vagy több MB-s fájlok, amit töltök?

Más letöltésnél például dosik, képek, kb. 10-20 MB-s fájlok esetén, illetve torrent esetén nincs gond.
A gépen xp sp3-as van chrome és firefox alatt is csinálja. Net digi 100/100-as és a tp-linkből van csatlakoztatva tehát nem wifin megy a jel a géphez. Próbáltam wifin keresztül is a laptopon (win7), ott is hasonló.

Kipróbáltam, hogy visszadugtam a netet a gépbe, és ott rendesen tölt szóval nem az oldal hibája.

[ Szerkesztve ]

(#1278) fil válasza thorex (#1272) üzenetére


fil
őstag

Sziasztok!

Archer C5 V1.2 (firmware 3.14.3 Build 150428 Rel.75843n) "frissítenék" OpenWRT-re melyik-re érdemes, BB vagy CC ? Mik a tapasztalatok. A net az 200/100 és 5GHz-et is használom a 2.4 mellett.

(#1279) RedCat


RedCat
senior tag

Adott egx C5 router. Korábban gyári c5, majd gyári c7 fw volt rajta, most openwrt fut. Az alábbi hibát produkálja:
- néha nem küldi el a messenger üzeneteket samsung s7-ről,
- gmail fiók szinkronizáció néha megakad és csak akkor megy tovább ha átállok 4g-re
- alkalmanként gmail autehtikációs hibát ír ki, ilyenkor hiába csinálok bármit, megáll a telefonon a levelezés
- ipadon lassan töltődnek be a weboldalak (lassabban mint 4g-n)
Internet működik, asztali géppel semmi probléma (vezetékes kapcsolat).

Ezek a hibák 4g-n, vagy más wifin sosem jönnek elő, ezért arra gondolok, hogy a router hibája lehet? De merre keressem a hiba okát, hogy szűrjem ki? Van ötletetek, mit csináljak? gyárin és openwrt alatt is jelentkezik.

(#1280) SztiviVander válasza fil (#1278) üzenetére


SztiviVander
őstag

CC-t. 200-at simán elbírja sw nat-al is. teljesen jó. 5Ghz AC néha vacakol a telefonon (noti 5Ghz N-t használja, azzal sosincs ilyen gond) ami azt jelenti hogy megáll az adatforgalom, wifi ki-bekapcs telefonon segít rajta. de az openconnect vpn kárpótol érte.

(#1281) SztiviVander válasza RedCat (#1279) üzenetére


SztiviVander
őstag

amiket írsz azoknak mind egy oka van -> nincs net :)
jól sejtem hogy ez az 5G-n fordul elő nálad is? ha igen és nagyon zavar akkor használd a 2.4G-et, azon én nem tapasztaltam ilyesmit. ahogy előzőleg írtam az openwrt-s 5Ghz driver-ben (bár én csak AC-n vettem ezt észre) még mindig van valami bug. nálam is ez van, néha egyszerűen megszűnik a net, telefon próbálkozik, küldi küldi a kéréseket de válasz nem jön neki semmi. ilyenkor wifi telefonon ki-be és akkor megint jó egy darabig. ez van, semmi se tökéletes. gyári fw (wpa2-aes titkosítás, fix csatorna) alatt viszont nem tapasztaltam vele ilyesmit (a c5 és a c7 gyárival is jó volt), csak az alatt meg ugye nincs vpn...

(#1282) RedCat válasza SztiviVander (#1281) üzenetére


RedCat
senior tag

2.4-en van a telefon és az ipad is. nem látszik, hogy elmenne a net, mert pl a messenger üzenetek nem mennek el, de egy honlap bejön. vagy a gmail hibát dob, de a más működik. szóval nem értem az egészet.

(#1283) SztiviVander válasza RedCat (#1282) üzenetére


SztiviVander
őstag

ja hogy 2.4-en is. ha minden jól be van állítva (wpa2-psk + aes, fix csatorna) akkor sajnos passz.

(#1284) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Contrab-ba beírva ezt mit jelent? * * * * 5 reboot
Mert folyamatosan újraindulgat :(

(#1285) Headless válasza bigdady (#1284) üzenetére


Headless
őstag

minden másodperc(0-59) minden óra(0-23) minden nap (1-31) minden hónap (1-12) hét 5. napján vasárnap=0 Szombat=6

Vagyis ne aggódj éjfél után jó lesz :D
google..

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1286) bigdady válasza Headless (#1285) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szuper :)

(#1287) suste válasza bigdady (#1284) üzenetére


suste
veterán

Ezt hogy hoztad össze??? :)

(#1288) bigdady válasza suste (#1287) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az utolsó lenyilót lenyitottam és azt mondtam péntek majd mentés

(#1289) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Mekkora sávszéltőlnérdemes már gyárit és nem suste-t használni? Kösz

(#1290) suste válasza bigdady (#1289) üzenetére


suste
veterán

500-asnál már biztos

(#1291) bigdady válasza suste (#1290) üzenetére


bigdady
nagyúr

100 alatt semmi jelentősége?
Azért kérdezem mert lanra kötve jön a sebességem de wifin csak 75%-a és nem tudom az okát. Iphone 6S.
(Fura mert ipaden meg 100%)

[ Szerkesztve ]

(#1292) suste válasza bigdady (#1291) üzenetére


suste
veterán

Általánosságban elmondható hogy a telefonok wifije buta (1 csatorna).
De mondjuk szerintem semmi értelme telefonon a nagy sebességnek. Mihez kéne :F
Webezni bőven elég a 20mbit is....

(#1293) bigdady válasza suste (#1292) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak fura. Ipad évekkel korábbi

(#1294) bazsy01


bazsy01
csendes tag

Csak most vettem észre hogy egy hete kiadták az első stabil LEDE fw-t a 17.01 "Reboot"-ot.
Ha jól tudom ez az OpenWRT egy az utóbbi időben aktívabban fejlesztett változata.
Előbb-utóbb frissíteném CC-ről a routerem, de érdekelne van-e valaki, aki már próbálta, mennyire stabil a C5-ön?
Archer C5 fw

(#1295) aicon válasza bazsy01 (#1294) üzenetére


aicon
senior tag

egyelőre jobban muzsikál mint a CC, wi-fi megy mind a két frekvencián, log nincs teleszemetelve mindenfélével

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#1296) #09819904


#09819904
törölt tag

Üdv!

Sikerült egy ilyen routerhez jutnom. Gyári "1.0.1 Build 20160918 rel.37066 (EU)" FW van rajta.
T-s modemre van kötve.
Van valakinek bármi ötlete, stb., gyári fw optimális beállítására?
Két laptop, egy desktop gép és mobilok csatlakoznak hozzá.

(#1297) markussandor


markussandor
senior tag

Lehet még kapni a 3 antennás verziót? (ha jól emlékszem, az az openwrt kompatibilis)

(#1298) SztiviVander válasza suste (#1292) üzenetére


SztiviVander
őstag

azért egy okostelefonon már rég nem csak arra jó a wifi hogy a böngészőben megnézd a lottószámokat vagy hogy mit írt valaki messengeren :) mióta megvan az arcsi (lassan 3éve) azóta pl a g2-m nem volt összekötve kábellel a géppel. N-en régen egy pár perces hd videot felmásolni a gépre (onnan meg a raspira) kínszenvedés volt, most AC-n meg szinte gyorsabb mint az usb kábellel. ja és közvetlen a banánra másolok (más meg pl nas-ra), gépet be se kell kapcsolni és nem kell ott ülni előtte.

(#1299) SztiviVander válasza markussandor (#1297) üzenetére


SztiviVander
őstag

nem hiszem hogy az openwrt kompatibilis v1.2 -t (ez a 3 antennás) lehet még kapni. dunaplaza mediamarktban úgy fél éve még volt vagy 5db a polcon (írtam is itt anno, 27e körül volt talán) de már ott sincs. csak c7 v2 van még (ami kvázi ugyanaz mint a c5 v1.2) valami 37e-ért :D azért az nemkicsit túlzás érte.

[ Szerkesztve ]

(#1300) SztiviVander válasza #09819904 (#1296) üzenetére


SztiviVander
őstag

mit értesz az alatt hogy optimális? beállítod igényed szerint (azt meg én nem tudom hogy neked mire van igényed) ami kell aztán használod. gyári fw-en kívül a tiédre más opció nincs is. amire figyelni kell hogy a wifik (2.4 és 5G is) legyenek fix csatornán, országot állítsd hungary-ra hogy ne jelenjenek meg olyan csatornák amiket kiválasztva a mobil nem fogja látni a routert, titkosítás wpa2-psk + aes legyen és ennyi. de ez meg nem is fw vagy gyártó függő beállítás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.