Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#551) bigdady


bigdady
nagyúr

Hol lehet google dns-t beállitani suste alatt? Hol kell átirni mit? Köszi

(#552) Sams


Sams
csendes tag

Ha érdekel valakit, én ma vettem egy 1.2-t az Örsön lévő edigitalban, 21 ezer forint alatt.

(#553) SaGa59 válasza suste (#537) üzenetére


SaGa59
őstag

Betöltöttem a 0.8.1-et, eddig szépen muzsikál. Mondjuk elsőre sikerült kicsit megszívatni magam, mert valamit elkonfiguráltam és egyik lehetséges IP címen se reagált, de szerencsére a reset hosszú nyomása segített.

Két kérdésem van::
1: mit állítsak az 5GHz-s WiFi LED-jéhez, hogy világítson?
2: a WWW_SUSTE Link to 192.168.1.254:9093 nem működik, mert a 9093-as porton nincs semmi. Te írtad el, és a 9092 akart volna lenni, vagy én nem kapcsoltam be valamit?

Meg egy itteni probléma: az aláírásodban lévő link nem működik, csak a WWW_Suste-ből találtam rá az új címedre...

Köszönöm a munkádat...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#554) suste válasza SaGa59 (#553) üzenetére


suste
veterán

1: tiltsd le majd engedélyezd
2:a 9093-as oldal akkor fog éélni, ha valamit átlinkelsz oda (sanescan, wifianalyzer, stbstb)
3: susteopenwrt.ipdns.hu jelenleg kidőlt valszeg HDD probléma miatt, csak az ixmsk megy, de logouton és a topic összefoglalóban is jeleztem.....

(#555) bigdady válasza bigdady (#551) üzenetére


bigdady
nagyúr

Valaki? Pls

(#556) SaGa59 válasza suste (#554) üzenetére


SaGa59
őstag

Az 5G LED nem akarja az igazat. Csak akkor világít, ha defaulton-ra teszem a triggert, ehhez nincs phy0tptp (a 2,4G-nál phy1tpt-re van triggerelve). Kerítek valami ac-s cuccot és megnézem, hogy használat közben aktivizálja-e valamelyik radio0 trigger.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#557) suste válasza bigdady (#555) üzenetére


suste
veterán

Luci/halozat/lan/dns

(#558) chros válasza SaGa59 (#556) üzenetére


chros
őstag

Igen, ez BB bug. Ha 'phy0tx'-re allitod, akkor majd villogni fog, de csak hasznalat kozben.
Ez CC-ben mar javitva van, de nekem mindketto alatt problemam van az 5GHz-el, igy minden kliens csak a 2.4-et hasznalja.

[ Szerkesztve ]

(#559) SaGa59 válasza chros (#558) üzenetére


SaGa59
őstag

Köszi, annyira nem érdekes.

Viszont valamiért elengedte a felmountolt hdd-t valamikor tegnap este és ma dél között, még nem jöttem rá mitől. Ha ismét előfordulna, jelzem. A korábbi verzióval nem volt ilyen gond.

CC-ből lesz C5-re való?

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#560) bigdady válasza suste (#557) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz meg is van

(#561) suste válasza SaGa59 (#559) üzenetére


suste
veterán

mivel a c5 16MB-os flash-es, ezért teljesen jó az eredeti CC is, hiszen van bőven hely, és arra felpakolhatod a csomagokat amiket szeretnél
a 9092-es webes felület is elérhető mentésként, működik CC-n is, bár még nem teszteltünk le minden funkciót, de nagyrészükkel nincsen probléma....
külön build nem lesz semmilyen routerre (hacsak valami nagy változás nem történik)

(#562) klachaza


klachaza
csendes tag

Sziasztok

Gyári állapotban használok egy V1 es változatot.
pen drive van megosztva, a gép is arra menti a torrentet ha épp megy.
Tv , mobil, tablet szépen lejátszik mindent, akár máshonnan is(Ftp).

A gondom, a másolási sebesség a gépről vezetékkel a routerre.
Max 5,60MB\S A gép 5-6 százalékos kihasználtságot ír.
Fél méterre van, 1Gb es Lan csatival. Lehet hogy gyenge a lan kábel? Vagy ennyit tud?

(#563) suste válasza klachaza (#562) üzenetére


suste
veterán

Penre torrentezni nem a legegeszsegesebb.
Na meg sokkal jobb ha custom fw-vel eleve a router torrentezik, es nem kell hozza pc sem.
A masolasi sebesseg sokmindentol fugg, lehet pont a pen fogja vissza, ha mast is csinal parhuzamosan.

(#564) klachaza válasza suste (#563) üzenetére


klachaza
csendes tag

Mekkora lenne a normàlis sebesség?

(#565) SaGa59 válasza klachaza (#564) üzenetére


SaGa59
őstag

2.0-ás USB, úgy 16-20 MB/S. Elvileg ugyan 60-at kellene tudnia, de én még olyan gépet nem láttam, amin 20 fölé ment volna USB-s külsö hdd-vel, pendrive-val meg még annyi se szokott lenni.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#566) klachaza válasza SaGa59 (#565) üzenetére


klachaza
csendes tag

Mintha le lenne korlàtoza. 5,61 nél mindig visszaesik.

(#567) suste válasza klachaza (#566) üzenetére


suste
veterán

10-ig el kéne mennie a routeren is, ha a hálózat nem fogja vissza
(gyengébb routerrel, wifin, fat32)

[ Szerkesztve ]

(#568) bigdady válasza suste (#567) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hali!

Ha szeretném a c5 szoftverét frissiteni suste@OpenWrt Barrier Breaker 14.07-ről az új CC 15.05-re csak tallózzam be a sysupgade-t?
Már nem emlékszem, hogy ezt frissitésként megy-e fel vagy legyalul minden bellítást? Jó lenne ha megmaradna minden.
Érdemes amúgy?
:R

[ Szerkesztve ]

(#569) klachaza válasza suste (#567) üzenetére


klachaza
csendes tag

Most làtom, hogy csak 100 as a hálókàrtya a gépben, ha jòl emlékszem a tipusra. De ha hazaértem megnézem. Win 7 van fent, de az is fenttarthat magànak némi sàvszélességet ha jòl tudom.

(#570) suste válasza bigdady (#568) üzenetére


suste
veterán

frissítés:
igen, luciban frissítheted, de beállításokat ne tartsd meg szerintem

érdemes-e:
attól függ miket használsz a routeren, és milyen neted van?
szerintem csak a nagyobb szoftveres NAT miatt érheti meg cserélni (főleg egy belakott rendszert)
de hogy mennyivel gyorsabb a NAT, azt nem tudom....keress rá, hátha voltak már pontos mérések
persze ha kell a 150Mbit/s feletti NAT....

(#571) bigdady válasza suste (#570) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nincs 150-es netem, és alap dolgokra használom kiszolgál egy rakás eszközt lanon meg wifin igy inkább hagyom annak ellenére hogy megmaradnának talán a beállitások, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#572) lebowski91


lebowski91
csendes tag

Sziasztok!

Némi tanácsra lenne szükségem! Nem vagyok teljesen otthon a témában, beleolvastam a topic-ba, de az elejétől nem olvastam még végig így lehet, hogy már egy megvitatott kérdést dobok fel, akkor viszont elnézést!

Tönkrement a TP-Link WRD3600-as router-em amit garanciába már nem tudtak cserélni arra hivatkozva, hogy nem kapható, én rögtön rávágtam hogy elviszem a C5-öt ráfizetéssel (korábban olvastam róla, hogy ár/érték arányban egy nagyon jó eszköz, de egyéb infóm nem volt róla, sürgős volt az eszköz, gondoltam jó lesz)! Most (hetekkel később) kezdtem újra foglalkozni a témával, mert az egyszerű, de jó minőségű és gyors internet megosztáson kívül már másra is szeretném használni! Rá kellett jönnöm, hogy ddns szolgáltatások közül csak az előre konfigurált 3 cím használható ami nekem nem megfelelő (nem részletezem miért)! Elkezdtem gondolkodni OpenWrt használatában, ahogy olvasgattam ezt a topic-ot, itt viszont rá kellett döbbennem, hogy a V2-n (amit kaptam az előző helyett) sajna nem működik a dolog! (azt már ne is említsem, hogy a v1.2-höz képest mennyi lett kibelezve, rendes átverve érezném magam, ha nem én lennék a hibás hogy nem tájékozódtam a vásárlás/garanciális csere előtt, de hát sürgős volt...)

Tehát vagy egy másik router alternatívára lenne szükségem (C7 tetszik, hozzáteszem nekem az már kicsit drága, de lehet, hogy meggondolnám ha OpenWrt-fut rajta, főleg, hogy ebből is van V1, V2, V3), vagy egy másik fw alternatíva kellene a C5-höz amiben szabadon használhatok bármilyen ddns szolgáltatást!

Ekőre is köszi a segítséget!

(#573) suste válasza lebowski91 (#572) üzenetére


suste
veterán

Kicsit olvass vissza! C5v1-et nemreg vett valaki valahol.
Hasonlo jo ar/erteku nincsen.
C7v2-bol csinaltak c5v1-et, c7v3-nak utana kell olvasni (openwrt wiki), de ha nem kell a nagyongyors wifi, akkor elegge penzkidobas a c5v1-hez kepest a c7....

Esetleg ha eleg volt a 3600, akkor megprobalhatod a 4300-at is.

(#574) lebowski91 válasza suste (#573) üzenetére


lebowski91
csendes tag

Eloszir is koszi a valaszt!
A lenyeg az volt, ha mar csere, akkor legyen gyorsabb es mindenkepp nagyobb lefedettsegu wifi... illetve az altalad krealt openwrt-t szeretnem kiprobalni, bar meg soha nem hasznaltam mas fw-t routeren mint a sajatjat!
Tehat ha jol ertem, ha be tudok szerezni egy C7 V2-t akkor az altalad C5-re krealt openwrt-t tudom rajta hasznalni, amibe elvileg olyan ddns szolgaltatot allitok be amilyet csak szeretnek!?

(#575) lebowski91 válasza lebowski91 (#574) üzenetére


lebowski91
csendes tag

Amugy vissza olvastam korabban es Delfi kollega vasarolt pcland-on de oket ma delelott felhivtam es csak v2 van nekik keszleten (gondolom lassan mindenhol kiurul a v1 a raktarbol), pcx-en meg a v1 specifikacioja van fent, ami nem jelenti hogy a polcon is az van naluk de oke meg nem sikerult elerni szilveszter leven...
Ha esetleg valakinek van infoja a beszerezhetosegrol azt nagyon megkoszonnem!!!

(#576) suste válasza lebowski91 (#574) üzenetére


suste
veterán

C7v2-re van kulon fw, nem a c5-et kell felrakni ra: [link]

(#577) lebowski91 válasza suste (#576) üzenetére


lebowski91
csendes tag

Koszi szepen a segitseget!!! Biztos lesznek meg kerdesek kesobb!!!

(#578) fil


fil
őstag

Sziasztok!

Egy V1.20-as Archer C5-öt használok a legutolsó gyári fw-el. Nincs semmi gondom vele ,stabil ,a sebesség is megfelelő. Használom a 2.4 és az 5GHz-et is.
Ami hiányzik a gyári fw-ből (nekem) az a WOL képesség..
Ezért nézegetem az alternatív lehetőségeket. Nem érdekel a torrent és a NAS ,mert arra van külön szerverem.
Ahogy nézem elsősorban OpenWRT és DD-WRT támogatja ezt a routert.
Itt ezen a fórumon ,ahogyan olvasom elsősorban Suste fórumtárs munkájának köszönhetően az OpenWRT a preferált. Viszont ,ha jól emlékszem az OpenWRT-nél az 5GHz-el voltak gondok. Ez még fennáll ,vagy már hozza legalább a gyári szintjét?
Más. Van esetleg valakinek tapasztalata a DD-WRT-vel? Én azt használtam régebben egy (két) Linksys routeren, de ezen a vason nem.

[ Szerkesztve ]

(#579) chros válasza fil (#578) üzenetére


chros
őstag

Mukodnie kell a WOL-nak is a gyarin (en anno 1043ND-n hasznaltam), ami kell hozza:
- fix ip dhcp-rol a helyi gepnek
- port forward
- es fel kell venni az ARP tablan is (ha jol emlekszem igy hivja a gyari fw) (ez openwrt-ben: 2 'ip' parancs az '/etc/rc.local'-ban )
Ezutan egy reboot, es mukodnie kell :)

(#580) fil válasza chros (#579) üzenetére


fil
őstag

Köszi. Ha hazaérek megnézem...

(#581) SztiviVander válasza chros (#579) üzenetére


SztiviVander
őstag

Szerintem arra gondolt hogy maga a router ébressze fel az adott gépet (akár cron-al időzítve :) ). Gyári FW meg ilyet nem tud. A port forward pedig szép dolog, de mondjuk komolyabb munkahelyről elég kicsi az esélye hogy ki vannak engedve a WOL-hoz szükséges portok. Openwrt-enk a http(s) webfelülete az meg kb bárhonnan elérhető.

(#582) chros válasza SztiviVander (#581) üzenetére


chros
őstag

komolyabb munkahelyről elég kicsi az esélye hogy ki vannak engedve a WOL-hoz szükséges portok
Minden megoldhato, en is komolyabb helyen nyomom ;]
PL. a legegyszerubb, USB Thetering mobillal, aztan arra route-olni a forgalmat a kivant IP-k fele.

[ Szerkesztve ]

(#583) fil válasza SztiviVander (#581) üzenetére


fil
őstag

Igen ,arra gondoltam ,hogy a routerről tudjam ébreszteni. Nem cron-al ,hanem pl. menüből ,mint pl. a pfsense-en.

(#584) chros válasza fil (#583) üzenetére


chros
őstag

Ilyen nem volt a regi gyari firmware-ben (valszeg a mostaniban sincs).
Szerintem egyszerubb mobilrol (mint beuzemelni egy uj firmware-t, ha csak ez az egy dolog hinayzik; plusz nekem problemam van az 5GHz-el openwrt alatt, nem is hasznaljuk), es amit irtam azzal mukodnie kell (igaz, ehhez mobilnet/wifi kell): csak 2 erintes a telon. :)

[ Szerkesztve ]

(#585) sziszka1211


sziszka1211
újonc

Helló!

Tudna valaki segíteni abban, hogy egy TP-Link Archer C5-ös routert hogy lehet alrouterként beállítani?
Jelenleg van egy UPC-től kapott router 192.168.0.1 IP-vel. Ez szolgáltatja a netet. Ezen van rajta egy TP-Link WR940n router, 192.168.1.1 IP-vel. Ez osztja a belső hálózatunkat switcheken keresztül. Több helyiségünk van, ahol még nincs wifi lefedettség, ezért szeretnénk az Archer c5-öt betenni a belső hálózatra. Plusz 4 gépet is szeretnénk rácsatlakoztatni.
A problémám az, hogy a WAN dinamikusan kap egy 192.168.1.x IP-t, alapértelmezett átjáró: WR940n router, Dns kiszolgáló szintén a WR940n router.
A LAN pedig 192.168.0.x hálózaton osztja a netet a gépegnek és Wifin is.
Hogy lehet beállítani, hogy a LAN legyen a 192.168.1.x hálózaton.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#586) suste válasza sziszka1211 (#585) üzenetére


suste
veterán

A lenyeg az egeszben az, hogy ha routerkent uzemelteted az osszes eszkozt, akkor ,indegyiknek mas alhalonak kell lennie, hogy legalabb kifele jol lassanak a kliensek: 192.168.0.1, 192.168.1.1, 192.168.2.1 -es LAN ip-ket kell beallitanod az egyes roufereken.
Ha switchkent akarod felepiteni a halozatot egy dhcp szerverrel, akkor a dhcp-s utani eszkozt LAN-LAN kell kotni es nem LAN-WAN, es a 2-on a LAN oldali dhcp-t ki kell kapcsolni.

1043/3600- as forum, keresobe "switch"!

(#587) SaGa59 válasza sziszka1211 (#585) üzenetére


SaGa59
őstag

Suste is leírta a lehetőségeket, nálam élő gyakorlat:
Első router a T Ciscoja, ezen jön a kábelnet és ip tv. Ennek a lan címe 190.168.0.0/24. A routerbe nem akartam ezen a szinten belepiszkálni, megmaradt annak a 192.168.0.1 címe, a DHCP-t se bántottam benne, mert a két set-top box attól kapja.
Az Archer WAN oldalára be van állítva fix ip-nek a 192.168.0.254 és ez van bedugva a cisco egyik lan portjába a négyből. Kettőn a két stb, egy még szabad.
A LAN oldali címe 192.168.1.254. DHCP engedélyezve, de csak a LAN oldalra. Normál esetben a routerek nem engedik át magukon a DHCP requesteket, azaz a két DHCP nem keveredik össze egymással, nem tudnak a másik alhálóba osztani. A kliensek a 192.168.1.100-150-ig kaphatnak címet, amit fixen állítok be (pl nyomtató), azok 192.168.1.1-99-ig kaphatnak, ennyi gép az egész utcában nem lesz sosem, nemhogy nálam otthon...
Az Archeren kézzel felvettem a T egyik dns szerverét és a google egyik szerverét. MTU-nak 1452 van beállítva, default routernek meg a 192.168.0.1, a külső cisco router.
A két egymás mögé kötött router, mivel mindkettőn nat-olás van meg tűzfal, valamelyest lassít, de ez igazából nem észrevehető. A Cisco-n lekapcsoltam a WiFi-t, meg még valamit, hogy az ip-tv ne másszon tovább az Archer felé, de azt most így fejből meg nem mondom, mi volt az.
Kicsit tartottam tőle, hogy egy torrent kliens meg a céges vpn mit szól kettős natoláshoz, de semmi gond, csont nélkül megy minden...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#588) sziszka1211 válasza suste (#586) üzenetére


sziszka1211
újonc

Szia!

Köszönöm a választ!
Az elképzelésünk az lenne, hogy switchként és Wifi routerként üzemeljen a helyiségben. A netet pedig a TP-Link WR 940n továbbítsa.
Más helyiségekben, ahol már van Wifi lefedettség (Linksys WRT54G, TP-Link TL-WR841N), ott egyszerűen a WAN IP-je automatikus, a LAN IP-jét állítottam a számunkra megfelelő IP-re és minden eszköz a 192.168.1.x hálózaton működik. Ennél a routernél sehogy sem jön össze.
Azt szeretnénk elkerülni, hogy több hálózat legyen házon belül.
Az archer C5 setup-ja automatikusan kéri a WAN beállítást. Ha kihagyom a beállítását nincs internet kapcsolat. Nem tudok rájönni, hogyan lehet LAN - LAN ba állítani.

(#589) suste válasza sziszka1211 (#588) üzenetére


suste
veterán

Ahogy az elobb is irtam: LAN-LAN kotod ossze oket, a C5 WAN-jaba nem dugsz semmit. LAN ip-t beallitod mondjuk 192.168.1.2-re es a dhcp-t kikapcsolod.
Meg hasznald a keresot! Millioszor kitargyalt dolog!

(#590) sziszka1211 válasza suste (#589) üzenetére


sziszka1211
újonc

Próbálkozom vele.
Köszönöm.

(#591) farkas-j válasza sziszka1211 (#588) üzenetére


farkas-j
őstag

Erre a linkre felraktam egy dokumentumot. Az 5. oldalán megtalálod a számodra szükséges információt.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#592) sziszka1211 válasza farkas-j (#591) üzenetére


sziszka1211
újonc

Megpróbáltam a LAN-LAN kapcsolást, LAN-ra fix IP-t állítottam, de így nincs net és a routerbe sem tudok belépni. Ha WAN portra nincs rádugva semmi, akkor nincs net, ha WAN - LAN ra teszem belső hálón, akkor van net.

(#593) suste válasza sziszka1211 (#592) üzenetére


suste
veterán

itt milyen ip-t adtál meg:[link]

(#594) farkas-j válasza sziszka1211 (#592) üzenetére


farkas-j
őstag

Pedig a leírtak szerint működnie kell. Nekem két darab C5 (1.2 ver) routerem van, és úgy használom ahogy leírtam a dokumentumban. A második router a LAN porton van összekapcsolva a főrouterrel. A második router IP címe az első alhálózati tartományába esik? A második routeren kikapcsoltad a DHCP-t? Ha kikapcsoltad, mindegy mi van beírva a mezőkbe, üres is lehet. A WAN oldalon még pipáld ki a: Get IP Unkast DHCP-t.
WAN _ LAN _ DHCP

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#595) sziszka1211 válasza suste (#593) üzenetére


sziszka1211
újonc

LAN:
Fő router 192.168.1.1
Al router 192.168.1.3

Viszont este játszadoztam a WDS bridge-el, működött LAN-ról is és Wifiről is. Reggelig. Reggel egyik routert sem lehetett elérni. Kikapcsoltam a WDS-t és azóta működik LAN - LAN-ba.
Nem értem a router ezen reakcióját, de most működik.

Köszönöm a segítségeteket!

(#596) suste válasza sziszka1211 (#595) üzenetére


suste
veterán

igen, LAN-LAN beállításnál így jók az IP-k
LAN-WAN -nál pedig 192.168.1.1 / 192.168.2.1 lenne a jó

(#597) whoever70


whoever70
tag

ez megoldható tényleg?
C5-re feltehető a C7 FW-e?
[link]

nagyjából a menete olyan, mintha OpenWRT-ről térnénk vissza gyári FW-re?

(#598) aicon válasza whoever70 (#597) üzenetére


aicon
senior tag

A linkelt oldal szerint igen, OpenWRT köztes szerepet játszik, hogy elfogadja a C7 FW-t

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#599) suste válasza whoever70 (#597) üzenetére


suste
veterán

hát ha tényleg működik is, akkor sincsen sok haszna, mert nem sok kliens van a 450Mbit/s -es 2,4ghz-hez
esetleg késöbb ha nagyon elterjedne a gyorsabb AC, akkor jó lehet
de sajnos ennek az 5ghz-nek olyan kevés a hatótávja, hogy ennek sem látom sok értelmét....

(én eleve nem vettem volna soha c7-et, és nem csak az ára miatt....)

(#600) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Nason fut a media szervel(dlna) de a tv-m megsem latja ezt a dlna halozatot.
Mit kene beallitanom? Ha bekapcsolom a minidlna-t a routeren akkor azt latja a tv...
[Itt] tanácsolták de nem nagyon értem. Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.