Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#201) bigdady


bigdady
nagyúr

Hol is lehet átírni a szolgáltatói DNS címet Google-re? Sehol sem talalom

(#202) farkas-j válasza bigdady (#201) üzenetére


farkas-j
őstag

Network -> WAN

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#203) bigdady válasza farkas-j (#202) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi

Segítenétek hol találok openwrt-t és hogy kell feltennem a tplink archer c5 v1.2-höz? :R

(#204) chros válasza bigdady (#203) üzenetére


chros
őstag

suste blogjaban: [link]

(#205) bigdady válasza chros (#204) üzenetére


bigdady
nagyúr

De ez valami saját verzió. Nem ismerem. Érdemes ezt feltenni? Vagy mi más a normál openwrt-hét képest?

(#206) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Lecseréltem az asus n12d1-em egy tp link archer c5-re.
Elégedett vagyok de sajnos ennek egyértelműen gyengébb a 2.4 ghz-es távolsága mint az asus-é volt. Ezzel a kertből még éppen tudok netezni de sokszor elveszti a jelet, amíg asus ugyanitt végig stabil volt.
Suste van rajta és 20 dBm (100mw)-n fut

[ Szerkesztve ]

(#207) suste válasza bigdady (#206) üzenetére


suste
veterán

Tedd fel 23dbm-re, hátha segít.
Nálam mérhető volt a különbség, amikor kipróbáltam.
Egyébként én is 20-on használom, mert nekem elég.

(#208) bigdady válasza suste (#207) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam 20 a max kiválasztható :U

És azt hol is tudom megnézni suste-ban lanon melyik eszköz csatlakozik gigabittel?

[ Szerkesztve ]

(#209) suste válasza bigdady (#208) üzenetére


suste
veterán

Openwrt-ben:
-Wifit a luci, hálózat, wifi, kapcsolódó kliensek
-kábel esetén luci, hálózat, kapcsolók,

(#210) bigdady válasza suste (#209) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kapcsoló alatt cpu van meg 6 port? Nem értem mi a 6?

(#211) suste válasza bigdady (#210) üzenetére


suste
veterán

most hirtelen én sem, de nem ez volt az alap kérdés nem?
ha nem tudod melyik melyik ezközödet mutatja, akkor húzd ki a kábelt, és egyből kiderül:)

(#212) krealon válasza bigdady (#210) üzenetére


krealon
veterán

"Kapcsoló alatt cpu van meg 6 port? Nem értem mi a 6?"

5 LAN csatlakozo + a kapcsolat a CPU-hoz.

(#213) bigdady válasza krealon (#212) üzenetére


bigdady
nagyúr

Enyémen 4 LAN van es egy WAN

(#214) vargalex válasza bigdady (#210) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Egyszerű a magyarázat: az Archer C5-ben lévő AR8327N-BL1A switch 7 portos. Ebből 1 CPU, 4 LAN, 1 WAN, 1 pedig nincs bekötve.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#215) SztiviVander válasza bigdady (#208) üzenetére


SztiviVander
őstag

állítsd át a régiót usa-ra, kanadára vagy egyéb olyan országra ahol nem 20 a legális maximum.

(#216) bigdady válasza vargalex (#214) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fura olyan mintha WAN-ra írna a gigabitet (ADSL modem lóg itt) :U

(#217) suste


suste
veterán

Azok közül akik erre járnak, és használnak transmission-t és minidlna-t is, van valakinek kedve tesztelni kicsit?
Headless összedobott egy scriptet, ami TM-es letöltés után letölti az IMDB-ről a hozzávaló képet, amit aztán a minidlna betáraz magának, és a TV-k és egyéb lejátszók elvileg előképként használnak.
Én SAMU TV-vel tesztelgetem, eddig egész jó, kb 90%-os sikerrel végzi a feladatot.
Ha valaki kipróbálná, akkor itt található a mentés hozzá: [link]
Majd írok egy readme-t is hozzá (persze csak a saját szorakoztatásomra:)) ).

(#218) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, a napokban kötik be várhatóan az invitel ED3-mas (60 Mbps) Internetet. A C5-ben a kapcsolatnál majd mit kell beállítanom? Egyelőre a C5 még a dobozában van, csak akkor már azt szeretném, hogy pick-pack menjen a dolog :)

(#219) SztiviVander válasza #41133696 (#218) üzenetére


SztiviVander
őstag

ez attól függ hogy milyen ez az ED3-as net. pl hogy kapsz-e hozzá valami modemet és ha igen akkor milyet. ezekre a választ viszont inkább ITT keresd, mivel a válaszok tömkelegéből ítélve errefelé más is kb annyira (nem) ismeri az invitel dolgait mint én :)

(#220) #41133696 válasza SztiviVander (#219) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, feltettem ott is most a kérdést (járok abba a topicba), csak úgy éreztem, hogy a router miatt itt lett volna célszerűbb, ezért tettem fel itt, de köszi, igazad van :R

(#221) RedCat válasza suste (#217) üzenetére


RedCat
senior tag

Szia!

Openwrt + 4G stick használattal mennyi tapasztalatod van? Azt láttam hogy vannak csomagok, de engem az érdekelne, hogy a valóságban hogy működik?
Pl a thome net és a stick sebessége összeadódik letöltéskor? Ez 1 db fájl 1 szálon való letöltésekor is? Vagy pontosan hogyan működik ez a terhelés elosztásos módszer? Vagy csak backupnak jó?
Van egy C5-ös tplinkem, gyári fw-el. Elég kevés időm van tesztelgetni, ezért kérdezem, hogy mik a tapasztalatok? Ha érdemes, akkor neki fekszem és megcsinálom (megpróbálom) :)

(#222) suste válasza RedCat (#221) üzenetére


suste
veterán

a multiwan elvileg tudja a váltást és a balance verziót is, de sosem próbáltam
weben biztos találsz róla olvasnivalót! (pl openwrt forum)

(#223) vargalex válasza RedCat (#221) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

1 szálas letöltés esetén biztosan nem adódik össze a sebesség. Több letöltésnél természetesen igen. De ez teljesen normális.

Alex

(#224) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy én is most tervezek egy ilyen routert venni, viszont most elbizonytalanodtam, hogy a kulső antennák csak az 5GHz-et tudják és a belsők nyomják a 2,4-et. Nálam elég vastagok a falak (vályog-tégla), és a router az előszobában van, viszont a perifériák minimum 10 méterre! Elég erős ennek a belső antennája? Igazából a leggyakrabban a PS4-gyel csatlakoznék rá! Vagy be lehet állítani, hogy az 5Ghz-en továbbítsa a jelet? Vagy nagyon hülyeségeket kérdezek? :)

Gamertag: Vasy09

(#225) mukisrác válasza Vasy09 (#224) üzenetére


mukisrác
aktív tag

nálam panel lakásban a router és a legtávolabbi pont között kb 8m van , közötte egy 16 cm vtg. és és 2 db 5cm vtg. vasbeton fal van, a 2,4Ghz-es sávon simán működik, van bőven jel.

Ajánlom a webshop-os vásárlást, mert akkor van 14 napod a kipróbálásra, 14 napon belül ha nem válik be, indok nélkül vissza kell venniük.

egyébként az 5GHz-es sávval nem sokra mennél, mert az érzékenyebb az akadályokra és a távolságra.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#226) suste válasza mukisrác (#225) üzenetére


suste
veterán

nekem v1-es van, ahol a 3db 2,4ghz-es antenna még belső, és azokkal is teljesen jó a jel
a v2-ben már 2db dual antenna van, de hogy ez jobb-e vagy rosszabb 2,4Ghz és 5Ghz terén, arról még senki nem írt
ha v2-t kapnál, akkor mindenképpen jelezz itt, hogy mik a tapasztalataid vele!!!

(#227) Vasy09 válasza suste (#226) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi mindkettőtöknek. :R :R Most hogy egyre többet olvasgatom a fórumot, egyre bizonytalanabb vagyok, mert lehet jó lenne nekem az asus rt-n18u is, és max a routert áttelepíteném a nappaliba!? Nem tudom, lassan tényleg káosz lesz a fejemben ezen a téren! :DD

Gamertag: Vasy09

(#228) suste válasza Vasy09 (#227) üzenetére


suste
veterán

nem értem, hogy miért így írtad, hogy jó lenne az is, és miért kell áttelepíteni, ha a mostanid is el van a helyén?
ha neked erős jel a lényeg, és nem feltétlenül 5Ghz, akkor jó az asus rtn-18u is
az 5Ghz mindenképpen csak kisebb hatókörben érhető el, mint a 2,4Ghz!
(én az openwrt miatt vagyok Tplink párti, de a v2-re valszeg nem is lesz openwrt a broadcom proci miatt...)

(#229) Vasy09 válasza suste (#228) üzenetére


Vasy09
őstag

Igen, nekem elsősorban az erős jel lenne a lényeg! Köszönöm a választ! Meglátjuk mi lesz! Még alszom rá egyet! :)

Gamertag: Vasy09

(#230) Vasy09


Vasy09
őstag

Na megrendeltem a C5-öt. Még az 1.20-as verzió számút küldik, reggel válaszoltak. Meglátjuk. Azért írtam azt, amit, mert igazából kéne az 5Ghz, de ugye lehet, hogy messze lenne az előszobában a router, mivel a mostani 841ND is már kevés volt a leghátsó szobában. És köszben osztottam-szoroztam, s arra jutottam, hogy viszonylag egyszerűen és fájdalom mentesen meg tudom oldani a router áthelyezését, ha kell, mivel csak ki kell cserélnem a bejövő csatinál a két kábelt, s már dughatom is a nappali tv kábelére a modemet és a routert! :)

Gamertag: Vasy09

(#231) suste válasza Vasy09 (#230) üzenetére


suste
veterán

én a helyedben befognám a 841-et repeaterként vagy WDS-ként, vagy sima AP-ként (ha van kábelezési lehetőség), és akkor a 2,4Ghz-ed már biztosan jó nagy területen biztosítva lenne....

a kábelezésnél meg mehet egy kábelen is akár az oda-vissza ág, ha elég a 100Mbit (4+4 ér=8 ér)

a v1.20 az tuti!!!:)

[ Szerkesztve ]

(#232) #41133696


#41133696
törölt tag

Ezzel a FW-rel jött:

kapott egy ilyet:

Kellemes a cucc :) A nyomtatót már ő szolgálja ki :)

(#233) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, WiFi-n keresztül a Solid Explorer nem találja meg routert, illetve az arra csatlakoztatott Pendrive-ot SMS protokollon keresztül. Speedport nél ezt elsőnek meglelte, mit kellene még beállítások a routerben?

(#234) #41133696 válasza #41133696 (#233) üzenetére


#41133696
törölt tag

Még oldódott manuálisan kellett az IP-t megadni :K

(#235) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

sziasztok,
ha jól értem a router dual band wifije egyszerre szór 2,4 és 5GHz-en.
Egy erre képes klienssel (telefon) hogyan tudom ezt kihasználni? A wifi hálózatok között megjelenik mindkét wifi SSID-je, de egyszerre csak 1-et tudok választani.
A cél, hogy egy nagy fájl másolási idejét jelentősen rövidítsem.

Talán hasznos info: a M.O-n a közelmúltig kizárólagos forgalmazó teljes raktárkészlete V1.2-es hardver, szóval a 2.0-ra még (szerencsére?) várni kell.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#236) farkas-j válasza zjuhasz (#235) üzenetére


farkas-j
őstag

Igen, egyszerre képes működni a két sávon. Ha gyors másolást akarsz, válaszd az 5GHz-es SSID-t és arra csatlakozz. A Samsung S4-esem ezt az Internet sebességet hozza az Archer C5-tel 120/10-es nettel:

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#237) suste válasza zjuhasz (#235) üzenetére


suste
veterán

én még nem láttam igazi dual wifi klienst:)) (a mostani eszközökben lévő kliensek egyszerre csak egyik frekit tudják)
ha van vagy lesz, akkor biztos nem lesz olcsó eleinte, de egyelőre nem ontják magukból a gyártók az ilyeneket...

[ Szerkesztve ]

(#238) mukisrác válasza farkas-j (#236) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Ezt hogy csinálod?
Nekem is archer c5 van, 100/50-es nettel, 5 GHz-en 21/53at hoz.
Valami rosszul van beállítva nálam?

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#239) Vasy09


Vasy09
őstag

Tegnap én is beüzemeltem a C5-öt. Azt kell mondjam, hogy a félelmeim nem igazolódtak be, mivel a belső antennáival szórt 2.4Ghz-es jel semmivel nem gyengébb, mint, amit a 841nd tudott. :) Sőt, az 5Ghz is elég jól bírja a házban, egyedül a hálószobába (kb 5-8 m) nem ér be. Amúgy meg a régi 841nd-t pedig befogtam repeaternek, arra még talán jó lesz, így az egész házat sikerült lefedni! :) Köszönöm még egyszer mindenkinek a hasznos infókat és tanácsokat!

Gamertag: Vasy09

(#240) farkas-j válasza mukisrác (#238) üzenetére


farkas-j
őstag

Nem mindegy, hogy milyen eszközzel végzed a tesztet. Annak is támogatnia kell ezt a sebességet. Csináld meg a tesztet vezetékesen, hogy úgy megvan e a sávszélesség: speedtest.net Esetleg nincs a szomszédokkal csatornaütközésed? Ebben a dokumentumban találsz egy kis információt, hátha segít. c

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#241) mukisrác válasza farkas-j (#240) üzenetére


mukisrác
aktív tag

köszi a doc-ot, elolvasom

vezetékesen meg van a sávszélesség nagyjából (82/53), megnéztem routerrel és anélkül, nem volt különbség, tehát a WAN/LAN része rendben van.

Egy nexus 5-tel próbálkoztam (elvileg támogatja az n-es és ac wifit is) 5 ghz-en nincs másik hálózat a házban, így ezen a sávon biztos nincs interferencia, próbálkoztam 2,4 Ghz-el is, ott akadt sok másik hálózat, interferencia, ott 22/47-et mértem.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#242) SztiviVander válasza mukisrác (#241) üzenetére


SztiviVander
őstag

"Nekem is archer c5 van, 100/50-es nettel, 5 GHz-en 21/53at hoz."
+
"próbálkoztam 2,4 Ghz-el is, ott akadt sok másik hálózat, interferencia, ott 22/47-et mértem."
gyanúsan egyforma ez az 5Ghz-n meg a 2.4Ghz-n mért érték :) ugye külön SSID-t adtál nekik és amikor az 5Ghz-re akarsz csatlakozni akkor biztos arra is csatlakozol?

(#243) mukisrác válasza SztiviVander (#242) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Bizony, külön SSID van a 2 tartománynak

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#244) SztiviVander válasza mukisrác (#243) üzenetére


SztiviVander
őstag

kár, akkor egyszerű lett volna a megoldás :) a portsebesség akkor gondolom 433Mbps. esetleg nézd meg a telefonra (totalcommander + ftp plugin-el) másolást a gépedről (ami utp-vel van a routeren) hogy úgy mennyi az annyi.

(#245) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnap még jó volt:

Valakinek ötlet esetleg?

(#246) #41133696 válasza #41133696 (#245) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ehh, felesleges volt újratelepítenem, mert a Windows nem látta, de egyébként működik róla.

(#247) RedCat válasza suste (#222) üzenetére


RedCat
senior tag

Köszi, próbálkozom.

Viszont egy érdekes kérdés: 1043 v2-n tesztelem az openwrt-t és próbálom majd belőni a 3g netet is. Feltettem a 0.5-ös verziódat és alapból kevés benne a szabad hely. Mondom 1-2 csomagot eltávolítok: transmission, minidnla számomra felesleges, leszedem, hátha lesz elég helyem a multiwan-hoz.
A Rendszer/Szoftver fülön kikerestem őket a telepített csomagok között. Rákattintottam az eltávolításra, eltávolította, de KEVESEBB lett a szabad helyem??? Jelenleg így csak 48KB (12%) a szabad terület. Hogy lehet ez? Hogy szabadítsam fel az eltávolított csomagok helyét?

Ha bedugom a 3g sticket, akkor hol kell látnom, illetve beállítani? Kell egy új interface-t hozzáadni, vagy hogyan? Hol állítom be a pin-t, apn-t és egyebeket?

(#248) krealon válasza RedCat (#247) üzenetére


krealon
veterán

A firmware-be egetett csomagokat nem tudod torolni, csak toroltkent megjelolni, ami a torlesi bejegyzessel csokkenti az elerheto tarhelyet.

Megoldas 1: Extroot
Megoldas 2: Sajat OpenWRT build keszitese.

(#249) bigdady válasza SztiviVander (#215) üzenetére


bigdady
nagyúr

Miért lehet az hogy 5ghz-es wifin csatlakozva a routerhez lassabban tolt be a nas-rol egy filmet az eszköz mint a sima 2.4 ghzen? Mindkettőn min 3-as a jel....

(#250) RedCat válasza krealon (#248) üzenetére


RedCat
senior tag

Köszi, extroot lett (lenne) a megoldás. De egy usb hubot használok, amive bedugom a 8 gb-os pent + a 3g modemet. A 8081-en megformázom és felmountolom a pent. minden ok, látja a router sda1 ill 2 a 2 db partició rajta. Csomagokat is tudok telepíteni, minden ok, az első reboot-ig. Ekkor nem találja meg a pent és csak a belső memória marad, extroot elveszik.
Ha nincs bent a újrainduláskor a 3g stick akkor minden oké. Ilyenkor mit tudok tenni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.