Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1601) gnandii válasza SztiviVander (#1600) üzenetére


gnandii
csendes tag

Köszi, akkor meglépem nemsokára, csak láttam néhány brick-tapasztalatot C7-tel kapcsolatban , azért kérdeztem.

(#1602) suste válasza gnandii (#1601) üzenetére


suste
veterán

a C7 -ből jöttek ki újabb verziók, és ott voltak gondok az elején....

(#1603) Nofear19


Nofear19
tag

Sziasztok

Már nincs más lehetőségem mint hozzátok fordulni a problémámmal mert már egy hete próbálok rájönni hogy az újonnan vett Archer c1200-as router miért blokkolja az utorrent és Plex média szerver portjait.
Windows tűzfal kikapcsolva ( hogy ne zavarjon be ), routerban a virtual serverhez hozzáadom a portokat, és egy pár pillanatig úgy tűnik minden rendben aztán az utorrent jobb alsó zöld karikáról átvált sárga háromszögre míg a Plex zőld pipából átvált piros felkiáltójelre.

Szinte nincs olyan opció amit ne állítottam volna át és vissza.
Tény hogy sokkal több beállítási lehetőség van ezen a routeren de eddig 2 tp-link-es routerem is volt és mindegyiken gond nélkül be tudtam állítani a fent említett programok megfelelő működését.

Már egyszerűen nincs ötletem.
Esetleg valaki tudna segíteni hogy mit hogyan kellene beállítanom?

LG 42 LM 640S

(#1604) Fagyi válasza Nofear19 (#1603) üzenetére


Fagyi
aktív tag

A verzió milyen?
Bár nekem nem ilyen van, de a V2 emulátorban a NAT forwaarding - ALG menü pontban kell engedni.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1605) Nofear19 válasza Fagyi (#1604) üzenetére


Nofear19
tag

Szia

2.0.2 Build 20180118 rel.38979 (EU)
Nat Forwarding / ALG menüben minden ki van pipálva alapból.

[ Szerkesztve ]

LG 42 LM 640S

(#1606) gnandii válasza Nofear19 (#1605) üzenetére


gnandii
csendes tag

Biztos kell ide application level gateway ALG? Nem elég sima port forward?

(#1607) Nofear19 válasza gnandii (#1606) üzenetére


Nofear19
tag

Próbáltam úgy is hogy egyenként kivettem a pipákat minden sorból de sajnos nem oldotta meg a problémát.
Az a bosszantó hogy látszólag minden rendben mindazon által hogy a következőket látom.


Ha telefonról csatlakozok a plex szerverhez távolról akkor ( Név ) direct connection helyett csak (név) indirect
lehet rácsatlakozni a plex szerverre, igaz így is le tudom játszani a tartalmakat de nekem ez nem tiszta.

Az utorrent kliens meg időnként átvált zöldre majd ismét tartósan sárga háromszögre vált.

LG 42 LM 640S

(#1608) woodworm válasza Nofear19 (#1607) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem ne az alkalmazás belső tesztjére hallgass, utorrent esetében pl. teljesen fals eredményt ad. Állítsd be a portokat, indítsd el az adott programot és egy online port teszt oldal segítségével ellenőrizd le a működését.
Ha már teszteled, egyúttal egyeztesd a kijelzett ip-címet a router által kapottal, hogy esetleg a szolgáltató nem rakott-e natolt hálózatba.

(#1609) Nofear19 válasza woodworm (#1608) üzenetére


Nofear19
tag

Eddig is ugyan annál a net szolgáltatónál voltam és semmi gond nem volt az ip cím láthatóságával, mióta az új routerem van, azóta vannak a gondjaim. Az ip cím amit egy my ip oldallal lekérek, megegyezik a plex média szerver által látott címmel, feltételezem hogy akkor nem natolt a hálózat.
Egy program segítségével le ellenőriztem ismét a 32400-as portot amit a plex használ és zárva van úgy is hogy a plex nem fút a gépemen és ki vagyok jelentkezve.
Pl. a 80-as, 22-es port szabad.
Az utorrent tudom hogy nem mérvadó port szempontjából viszont a plex nem hazudik mert telefonról való csatlakozás esetén írja hogy indirect kapcsolódik bár nekem nem tiszta hogy mit jelent az indirect a plex részéről.

Van olyan program esetleg ami több infót is kiír egy adott port ellenőrzésénél, hátha rávezet a problémára ?

LG 42 LM 640S

(#1610) woodworm válasza Nofear19 (#1609) üzenetére


woodworm
veterán

Egyszerűen elvégezhető műveleteket miért kell saját ötletekkel feldobni?
Nem az online tesztoldal és a plex által látott címeket ajánlottam összehasonlítani, hanem a router wan oldali címét a kívülről láthatóval. Ha a plex kijelzi az ip-címet, azt csak valamilyen szolgáltatással teheti, ami kívülről látja. Ez meg fog egyezni bármilyen tesztoldaléval, akkor is ha natolnak.
Nem biztos a natolás, de mindig ez az első lépés. Jelenleg szinte minden szolgáltatónál előfordulhat, hogy egyik napról a másikra megszüntetik a publikus címet.

(#1611) SztiviVander válasza Nofear19 (#1609) üzenetére


SztiviVander
őstag

Első körben csináld meg azt amit woodworm írt :K
A másik hogy kapcsold ki a routeren a forwardokat és tedd bele dmz-be egy rövid próba erejéig a géped (amin a plex meg a torrent fut) ip-jét. Ha így se éred el pl a plex portját akkor szinte biztos hogy nem a routerrel van a gond. Akkor van az hogy vagy átállítottak nat-olt ip-re (ami sanszos is, mert a plex is dupla nat-ra tippel, de ezt ugye leellenőrzöd rendesen), vagy pedig a gépeden nem oké valami.
Azt meg nem is értem hogy miért csodálkozol azon hogy ha nem fut a plex akkor zárva a 32400-as port. Mitől lenne nyitva? A port nem a routeren nyitódik, az csak továbbítja. Azért "port forward" a neve nem "port open". Ha a belső oldalon nem hallgatózik senki ezen a porton akkor az zártnak fog látszani kívülről is, meg belülről is. Mellesleg a belső hálózaton is ki lehet próbálni hogy valóban nyitva vannak-e a célgépen ezek a portok, egy másik gépről egy cmd ablakba beírod: telnet célgépIP port
Ha nincs telepítve a telnet akkor vagy felrakod ezt a windows komponenst vagy putty-ot használsz erre a célra.
Ha fekete ablak lesz a válasz villogó kurzorral (netán valami választ vissza is böffent a plex) akkor nyitott a port, de ha rögtön visszadobja hogy nem lehet csatlakozni akkor viszont a célgépen van a gond és akkor nem csoda ha kintről se lehet elérni.

(#1612) Nofear19 válasza SztiviVander (#1611) üzenetére


Nofear19
tag

Bocs srácok. Tény hogy mikor valami évekig jól működik, nincs miért bele vetnie magát ebbe a témába.
Igazatok van, natolva van a címem. Mentségemre legyen szólva, azt sem tudtam hogy létezik natolt-ip.
Tudom, ti meg azt nem tudtátok hogy én erről nem is tudok.
Utána olvastam pár dolognak és ami az elején feltűnt az új modem ( nagyobb net-sebesség miatti modem csere ) és router csere után hogy a router 100.64.145.12 ip címet mutat de mivel egyszerre lett cserélve a 2 készülék, nekem az jött le hogy a router a ludas.

This test would also identify if your ISP has put you behind a CGNAT. CGNAT can be identified by checking the ISP modem/router public IP Address and if it is within the CGNAT range of 100.64.0.0 – 100.127.255.255

Kösz mindenkinek a segítséget.
Remélem ezúttal jól látom a helyzetet és nem írtam baromságot :)

Kérni fogom a vidanetet hogy osszon ki nekem publikus címet.

[ Szerkesztve ]

LG 42 LM 640S

(#1613) Nofear19


Nofear19
tag

Sziasztok

Hát fogalmatok sincs milyen hálás vagyok hogy felhívtátok a figyelmem a nat-olt ip-re.
Negyed órája felhívtam a vidanetet és kértem hogy osszanak ki publikus ip címet. A vidanetes hölgy
azonnal intézkedett és 5 perce helyre is állt a rend. Most már a routerben is látom a megszokott ip címet.

Hiába, mindig van mit tanulni és ennek sosem lesz vége :-)

LG 42 LM 640S

(#1614) mark77


mark77
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy ilyen routert. Archer C1200 Ver:2

Sajnos nem tudom a wifis nyomtatómat (Samsung xpress M2022W) beüzemelni rajta.
Úgy csinálom ahogy a Samsung leírja. A folyamat végén ezt írja :

Minden beállítást átnéztem. Jelszó stimmel nagy eltérés nincsen.
Biztonság :WPA2+PSK AES titkosítással.
A sávszél automatikusra van állítva.
Vendéghálózaton ugyanez.

A Telekomos Sagemcom rendszeresen ledobálta a nyomtatót (mást is), de pl az ősrégi WRT54GL el hibátlanul működött.

Másik: ha elrejtem az SSID-t bizony a wifire kapcsolt eszközök nem látják, pedig tudtommal kéne.

Cannibal Corpse

(#1615) wszab


wszab
kezdő

Sziasztok!

Archer C5 router, gyári firmware.
Belső hálóról lehet pingelni, kívülről nem. Az ip cím publikus (94...), nem NAT-olt.
Van valami ötletetek, mit kellene állítani?

Előre is köszönöm!

(#1616) farkas-j válasza wszab (#1615) üzenetére


farkas-j
őstag

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1617) SztiviVander válasza mark77 (#1614) üzenetére


SztiviVander
őstag

csatornat tedd fixre 1-11 koze. milyen wifi szabvanyt ismer az a nyomtato (b/g/n)? 2.4 -re akarod kapcsolni? a routeren a 2.4 es az 5g ssid-je ugye kulonbozo? elso korben ezeket nezd at.
a masik kerdesed nem vilagos hogy mi nem lat mit. rejtett ssid azett rejtett hogy ne latszodjon, olyankor kezzel kell beirni azt is nem csak jelszot.

(#1618) SztiviVander válasza wszab (#1615) üzenetére


SztiviVander
őstag

security-advanced alatt az ignore ping packet from wan nincs bekapcsolva? az tudja a routeren letiltani. ha nincs, akkor a router elott fogja meg valami.

(#1619) wszab válasza SztiviVander (#1618) üzenetére


wszab
kezdő

Nincs bekapcsolva.
Viszont abban most elbizonytalanodtam, hogy az ip publikus-e (ügyfélszolgálat szerint igen).
nmap -sT -p 21 178.164... (
A router mögül
21/tcp open ftp
Kívülről
21/tcp filtered ftp

(#1620) SztiviVander válasza wszab (#1619) üzenetére


SztiviVander
őstag

pedig egyszeru. router allapotlapjan a wan ip egyezik-e azzal amit a whatismyip.com mutat. ha nem, akkor biztos natolt.
mostaban egyre tobbmindenkit allitanak at szo nelkul, aztan akinek kell a kulso ugyis szol. akinek meg nem ott nyernek kb 10bol 8 publikus ip-t. fogy az mar regota, nem csoda ha elkezdenek lassan sporolni vele...

[ Szerkesztve ]

(#1621) wszab válasza SztiviVander (#1620) üzenetére


wszab
kezdő

Az is egyezik. Nem értem :(

(#1622) mark77 válasza SztiviVander (#1617) üzenetére


mark77
tag

Átnéztem. Különböző a 2,4, és az 5 ghz SSID je.
A csatorna fixen 1-11 között van nincsen automatán.
A nyomtatót 2013 ban vettem. Tehát elvileg támogat szinte mindenféle wifit 2,4 en.
Kíváncsiságból csináltam egy vendég hálózatot, az eredmény ugyanez.

A rejtett ssid megoldódott. Elfelejtettem hogy kell :)

Cannibal Corpse

(#1623) SztiviVander válasza wszab (#1621) üzenetére


SztiviVander
őstag

Sajnos én sem. Kívülről a traceroute meddig jut el?

(#1624) SztiviVander válasza mark77 (#1622) üzenetére


SztiviVander
őstag

rogyásig van a gugli azzal hogy ez a nyomtató egyszercsak nem hajlandó kapcsolódni a wifire úgyhogy nem a router hibája lesz ez. pláne hogy a sagecom-ra se csatlakozott. de tele van öteletekkel a net csak keresni kéne, pl reset-eld le a nyomtatót vagy állíts be neki fix ip-t.

[ Szerkesztve ]

(#1625) bodzasfanta


bodzasfanta
csendes tag

Ma kaptam új netet és szeretnék venni egy routert is de nem tudok dönteni a C5 és a C1200 között. Nekem nagyon hasonlónak tűnik a kettő (árban is). Igazából az USB portok számán kívül van valami különbség? Érdemesebb a régi C5-öt venni vagy jobb az új C1200?

[ Szerkesztve ]

(#1626) Fagyi válasza bodzasfanta (#1625) üzenetére


Fagyi
aktív tag

c1200 nem ajánlott. C5 V1 utána V2.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#1627) suste válasza bodzasfanta (#1625) üzenetére


suste
veterán

Főleg mivel a C5v1 = C7v2! :)
Csak az a kérdés, hogy kapsz-e még valahol C5v1-et, akár használtban.
Ha igen, akkor azonnal csapj le rá. Tápjával esetleg lehet majd gond (mint minden más routernél), de az is a C7v2-vel azonos, vagyis kivételesen egész jó tartalék van benne.

(#1628) bodzasfanta


bodzasfanta
csendes tag

Az a baj hogy online rendelésnél elég nehéz látni a verziót...

De akkor még egy V2 C5 is jobb mint a C1200? Vagyis ajánlottabb

(#1629) mark77 válasza Fagyi (#1626) üzenetére


mark77
tag

Vannak a C1200 nak fura dolgai. Miért nem ajánlott amúgy ?
Nem hajlandó kábelen ip címet kiosztani. Az asztali gép kap, ls működik, a laptopnak már nem jár ip cím.

Cannibal Corpse

(#1630) mark77 válasza mark77 (#1629) üzenetére


mark77
tag

Az Acces Control a vezetékes kapcsolatokra is vonatkozik, nemcsak a wifire, mint a régieknél....
Én marha... :W

[ Szerkesztve ]

Cannibal Corpse

(#1631) gahor72


gahor72
aktív tag

Nekem C1200 van.

megvettem,beállítottam,teszi a dolgát rendben azóta is.....

Nem mókolom,nem rakok rá különböző FW-t. Használom...

Igaz nem is panaszkodom fórumokban.

üdv

(#1632) suste válasza gahor72 (#1631) üzenetére


suste
veterán

Pont ezért írjuk szinte minden fórumba, hogy nincsen tökéletes router, csak tökéletes környezet :))
De persze mindenki "csak" annyit szeretne tudni, hogy neki melyik lesz a legjobb. Holott ezt sosem tudhatja senki, hiszen csak ő maga tudja kipróbálni a saját környezetében (falak, szomszédos wifik, mikró és egyéb zavaró tényezők...)
Bárkivel és bármikor előfordulhat az, hogy a nála tökéletes routerét elcseréli a tenálad tökéletesre, és így mindkettőtöknél használhatatlan lenne ami ott van :).

(#1633) gahor72 válasza suste (#1632) üzenetére


gahor72
aktív tag

Egy másik tökéletes világban talán haza lehetne vinni egypár routert kipróbálni,és a legjobbat megvenni.

Valahogy úgy mint egy nagyon komoly hifi esetében(highend).Egy másik világban...

üdv

(#1634) gnandii


gnandii
csendes tag

Sziasztok,

Archer C5 v1 openwrt tapasztalatok: Nemrég frissítettem a régi 15.x Openwrt-t a legújabbra (17.01.4), és meg kell, hogy mondjam, tényleg dolgoztak a srácok, az 5G-s wifi sebessége és lefedettsége nagyon rendben van, a 240-es netet simán hozza, de két szobával odébb is 170-180 mbps körül marad.

A másik, hogy kipróbáltam az SQM-et szépen dolgozik, fel is javította a netem bufferbloat gradejét A+ -ra, (http://www.dslreports.com/speedtest), de a sebesség ilyenkor nem tud 190 mpbs fölé meddig, elfogy a processzor ereje a nagy csomagigazításban, úgyhogy SQM egyelőre kikapcsolva, jelenleg fontosabb a sebesség, mint a közel állandó pingtime.

Összességében mindenkinek ajánlom ezt a frissítést, sima sysupgrade-del ment, a beállításokat megtartva.

Nándi

(#1635) chros válasza gnandii (#1634) üzenetére


chros
őstag

Koszi az infokat! SQM-ben milyen qdisc-et hasznalsz? En quake-el nyomtam (amig openvpn nem kavart be a kepbe), s valoban prociigenyes, de csak jokat tudok rola mondani: nem csak a pingtime szamit, hanem szepen le tudott kezelni 4 laptopot s megannyi wifi eszkozt, hogy senki sem panaszkodott, hogy nincs eleg savszel.

Van lan-os eszkoz is radugva? Nekem Archer v1.2 Lede fastpath patchel is belassitja neha a lan-t 100Mbps-ra. (Bar lehet, hogy a 15 kabel a ludas? 1 helyen kisse el van nyirodva)
Lehet, majd en is befrissitek, miutan a Lede project halott (ha minden igaz).
Ha talalkozol valami massal, ne tartsd magadban. :)

(#1636) Headless válasza chros (#1635) üzenetére


Headless
őstag

Lede halott? :O mit értesz ezen? Amúgy ha már vpn próbáld ki a wireguardot is. :)

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1637) chros válasza Headless (#1636) üzenetére


chros
őstag

Hogy osszemossak OpenWrt-vel.Pontos infot nem tudok rola, ha valaki igen, ossza meg.

Wireguard nem jo: a fizetos szolgaltatas nem tamogatja, es openvpn nem a routeren fut (nincs hozza eleg kula), hanem a lan-os pc(k)en (laptop(ok)).
Es igy pl. traffic splitting-et is tudsz csinalni, ha kell: link
(A linuxos valtozat brutal! :) )

[ Szerkesztve ]

(#1638) Headless válasza chros (#1637) üzenetére


Headless
őstag

A merge alapja a lede és már megtörtént mostmár openwrt, de meghalásról szó sincs.

Jah hát vpn-nek én csak lan elérésre látom értelmét az ilyen vpn szolgáltatások nem hoznak lázba. Persze tudsz amerikai/egyéb célpiacra szánt szoftvereket, forrásokat használni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1639) chros válasza Headless (#1638) üzenetére


chros
őstag

Nem arra kell, ha olyan orszagban elsz, ami korlatozza a hozzaferest bizonyos oldalakhoz/szolgaltatasokhoz.

(#1640) bigdady válasza gnandii (#1634) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogy kell felrakni gyári helyett? Régen luci volt de hardveres nat miatt visszatettem a gyarit. Lede ről hallottam jokat meg hogy hardverest tud, tud? Akkor most már a lede ismopenwrt?
1.2 c5-öm van

(#1641) vargalex válasza bigdady (#1640) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Lede/OpenWrt továbbra sem tud hardware NAT-ot. Van egy Fastpath NAT patch-elt LEDE verzió, ami software-os gyorsítást nyújt.

Alex

(#1642) bigdady válasza vargalex (#1641) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem jó az openwrt is ha a 250es netet így lekezeli ahogy olvasom. Az javasolt? Azt hogy rakja fel ha igen?

(#1643) Headless válasza vargalex (#1641) üzenetére


Headless
őstag

Fast path ügye nem hivatalos verzió, viszont a 4.14-es kernellel bejött a network flow offload ami mostmár bekerült a snapshotba tesztelés céljából.

Bigdaddy: 250-es netet sima ledevel is kitudod használni. Felrakni ugyanúgy mint openwrt-t csak betallózod a factory imaget webfelületen. Akkor javasolt ha kevés a gyári valamiért vagy mert openwrt nélkül élni nem tudsz.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1644) bigdady válasza Headless (#1643) üzenetére


bigdady
nagyúr

Néha igényli az újraindítást a gyári...
Hol találom a betallózhato openwrt t ami jó nekem az 1.2 c5-re?
Vagy tegyem vissza a régi suste-t mert ugyanaz a kettő kb?

[ Szerkesztve ]

(#1645) vargalex válasza Headless (#1643) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, csak nem akartam bonyolítani a helyzetét a kollégának. Egyrészt ez még csak trunk-ban van, azaz nincs LuCI, másrészt manuálisan kell módosítani hozzá a firewall config-ot.

Alex

(#1646) SztiviVander


SztiviVander
őstag

haliho. nem tudja valaki véletlen hogy az mwan3 működik-e (már) azonos subnet-beli wan-okkal? pár éve még az volt a mondás (és ha jól emlékszem már erre, nem a multiwan csomagra) hogy nem, de most nem találok rá wikiben (se) utalást hogy feltétel-e még mindig hogy különbözőek legyenek a wan-ok gw-i. mert ha van rá esély akkor lehet befogom a c5-öt nlb routernek, de ha esélytelen akkor inkább nem kotrom elő a pincéből. köszi.

(#1647) szigpet8283


szigpet8283
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kb. 4 hónapja vettem egy Archer 1200 v1.0-t. Digi1000-esem van.
Eddig tökéletesen működött egyszer se dobta el a kapcsolatot. Most kb 2 hete brutálisan instabil lett és folyamatosan eldobálja. Átvált narancssárgába a net jel. Kb 5-10 percig rossz, aztán visszajön, majd 5 perc múlva megint eldobja.
Firmware-t akart frissíteni, mert szólt hogy van új. Felraktam rá a legújabbat, de nem javult semmit.
Ha kiiktatom a routert és direktbe kötöm, akkor hibátlan a net. Csak a routerel szarakszik.

Kérlek segítsetek! Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1648) akos86


akos86
aktív tag

Üdv az uraknak!

Azt szeretném megoldani hogy a C5 v1 routeremre a C7 v2 szoftvere felmenjen ez lehetséges e?

3dfx, gone but never forgotten...

(#1649) suste válasza akos86 (#1648) üzenetére


suste
veterán

1043-as router összefoglaló!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.