Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#401) aicon válasza soma165 (#397) üzenetére


aicon
senior tag

Nálam pont ez a felállás van már jó ideje.
Nem vettem észre, hogy bármi gondja lenne a T2U-nak, két vastag fal van közte és a router között.
160-170 Mb/s körül van a maximális sebesség 5GHz-n.
A C5 gyári firmware-val van az 5GHz miatt, erre nem tettem OpenWRT-t.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#402) soma165 válasza aicon (#401) üzenetére


soma165
tag

azaz ha jol értelek nekem is elegendö a T2U ha a router és a laptop közt 3méter van és nincs fal közte /látják egymást/
tutira kiszolgálja a szett a 120Mbit/s ot ?
még egy kérdés lenne,hogy a telefonom csak 2,4Ghz en müködik ,és ez a router leirtak szerint képes párhuzamosan üzemelni mindkét frekvencián.
lesz internet a telefonomon?

[ Szerkesztve ]

(#403) Multibit válasza soma165 (#402) üzenetére


Multibit
veterán

Vedd meg a T2U-t! Lehet, hogy bejön. Ha nem, visszaküldöd.

tutira kiszolgálja a szett a 120Mbit/s ot ?
Azt kéne elfogadnod, hogy wifi esetén nincs tuti! Nézz be a különböző router topikokba! Ugyanazt a típust egyik ember teljes megelégedéssel használja, másvalaki meg fikázza. De hozhatnám példának az AC7260 WLAN modult is. Nézd meg, tele vannak a fórumok a vele való problémákkal. Ugyanakkor sokunknak (pl. nekem is) kifogástalanul működik.
Ha ennyire fontos a stabil max sebesség, kábelt kell használnod. Tudom előre a választ: nem lehetséges. De igen, lehetséges. Ha fontos a sebesség, lehetséges. Ha egyéb szempontok überelik a sebességet, akkor nem is annyira fontos.

az AC1200 ast veszem, bár,elég hosszu könnyen letörik a laptop oldalárol.
Ezek a nagyobb méretű stickek is a sebesség (és a stabilitás) érdekében ekkorák. Sőt ehhez adnak hosszabbító kábelt is, azért, hogy rugalmasan lehessen a helyzetét beállítani. Amennyiben a mobilitás fontosabb a sebességnél, maradnak az apró stickek és a mini PCI-os WLAN modulok. Az utóbbiakkal az a gond, hogy bizonyos gyártók BIOS szinten tárolnak whitelist-et, azaz nem minden modul működik az adott laptopban. Ennek utána kell járnod!

[ Szerkesztve ]

(#404) soma165 válasza Multibit (#403) üzenetére


soma165
tag

"Sőt ehhez adnak hosszabbító kábelt is" ez nagyon jol hangzik,eszembe sem jutott ezen lehetöség
laptopomban nincs akku soha nem is lesz,annak helyére fel tudnám kétoldali öntapadoval rögziteni a T4U-t.
igy megmenekülne a letöréstől.
milyen hosszu az a hosszabito?
vagy esetleg egy ILYEN?
elegendő az USB 2.0 ?

[ Szerkesztve ]

(#405) Multibit válasza soma165 (#404) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs ilyen stickem, ezért nem tudom, hogy milyen hosszú a hozzá adott kábel. Azt sem tudom, hogy működne-e az általad linkelt kábellel. Ha nem vársz el nagy sebességet, jó az USB2 is. Viszont AC sebességhez jobb az USB3 (a gyári hosszabbító is USB3-as).

(#406) airsoftpro


airsoftpro
csendes tag

Sziasztok! Hol keressem a problémát, ha mind 2.4 mind 5GhZ-en lassú az adatátviteli sebesség? 4 és 14 Mb/s

(#407) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Router csere miatt gondolkodok ebben a router-ben, de a WDR 4300-ban is. A laptopban egy Intel AC 3160 wifi kari van. Érdemes megvennem a Archer C5-t vagy elég a 4300-as? :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#408) suste válasza atti1848 (#407) üzenetére


suste
veterán

-ha a wifi sebesség a fontos akkor igen, mert megfelelő klienssel akár 3X olyan gyors lehet, mint a 4300
gyári fw esetén ennyi kb az előny

-custom fw esetén (csak V1-nél!) jól jöhet az erősebb proci (560Mhz/720Mhz) és a dupla flash (8mb/16MB) is
igaz ilyenkor bukod a HW NAT-ot, és az 5Ghz wifi se olyan penge, mint a gyári fw-vel

ezek ismeretében kell döntened

[ Szerkesztve ]

(#409) atti1848 válasza suste (#408) üzenetére


atti1848
senior tag

Akkor asszem marad az Archer C5. nekem fontos az 5GHz, hogy stabilabb legyen, meg a sebesség, hogy ki tudjam használni a Digi-s 500-as netet. Egyelőre csak olvasok a custom FW-ről, de ha a gyári is elég lesz, akkor nekem az is tökéletes. :R :R
Köszönöm a segítséget.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#410) ellenkandur


ellenkandur
csendes tag

Tiszteletem!
van vkinek tapasztalata openvpn szerver beállításával ezen a routeren?
suste-OpenWRT-0.7-archer-c5-squashfs-sysupgrade.bin-t tettem fel
de nekem a openvpn beállítása és a szolgáltatás elindítása után eldobja magát az eszköz, folyamatosan újra indul, és csak a reset segít rajta :(
minden segítséget köszönettel veszek

(#411) suste válasza ellenkandur (#410) üzenetére


suste
veterán

Ha kell valamilyen kmod -os csomag az openvpn-hez, akkor nem biztos, hogy megy az openwrt-s repóból beszerzettel! Nézd meg miket telepítettél.....

(#412) ellenkandur válasza suste (#411) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

volt egy ilyen:
kmod-tun
az lehet gond? ill hogyan tudom helyettesíteni?

[ Szerkesztve ]

(#413) ellenkandur válasza suste (#411) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

lenne még pár kérdésem. mivel nekem az openvpn mindenképpen kell, tegyem fel ezt:
openwrt_archer-c5?
van-e vmi mód a te firmware-eddel összehozni a mutatványt?

ui: vpn-től függetlenül azt tapasztaltam, h reboot után nem világítanak a wifi-s ledek

(#414) suste válasza ellenkandur (#413) üzenetére


suste
veterán

keresek vagy forgatok egy kmod-tun -t és felrakom a szerverre....majd jelzek

wifi led-ek: majd próbáld ki, hogy reboot után ki/be kapcsolod a wifit a wps/reset gomb megnyomásával
a luci/rendszer/ledkonfig -nál ha bepipálod az alapértelmezett állapotot a wifiknél, akkor szerintem indulásnál világítani fognak (igaz sajna kikapcsolt wifivel való induláskor is)

ha mégis cserélnél, akkor factory fw-t már ne rakjál openwrt-re, ilyenkor a sysupgrade kell! (install.txt!)

[ Szerkesztve ]

(#415) ellenkandur válasza suste (#414) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

nagyon köszönöm. várom

igen a wifinél a ledek úgy vannak, ahogy írtad

(#416) suste válasza ellenkandur (#415) üzenetére


suste
veterán

fent van: kmod-tun_3.10.49-1-suste_ar71xx.ipk
luciban is látszani fog ha frissítesz csomaglistát

(#417) ellenkandur válasza suste (#416) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

köszi. és install-nál ezt fogja telepíteni, v az update upgrade után erre befrissít?
bocs, de nem ismerem a lelkivilágát a csomagoknak
esetleg töröljem, v reset után kezdjem előről?

[ Szerkesztve ]

(#418) suste válasza ellenkandur (#417) üzenetére


suste
veterán

elsőnek próbáld meg ráfrissíteni, luciban csomaglista frissítés, megkeresed az elérhetők között, és install

ha mégse frissíti fel, akkor elötte távolítsd el a telepített csomagoknál a fent lévőt

(#419) suste válasza suste (#418) üzenetére


suste
veterán

ahhh, sajna a 0.7-ben nem jó az opkg config
utolsó pillanatban lett beletéve a szervercsere, így a csomaglista helye nem lett átírva
az egyszerű megoldás: 9092/backup, download style.tar.gz majd restore
ezzel kicserélődik az opkg config fájl is
utána 9092/runcommand: "opkg update", Execute gomb, lefut a frissítés és mehetsz a luciba telepíteni

(#420) ellenkandur válasza suste (#418) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

biztos én bénázok vmit, de csak egy kmod-tun csomag jön fel az update után,

és ha törlöm/telepítem nyilván a gyári megy fel
Installing kmod-tun (3.10.49-1) to root...
Downloading http://downloads.openwrt.org/barrier_breaker/14.07/ar71xx/generic/packages/base/kmod-tun_3.10.49-1_ar71xx.ipk.

luciban hol találom a csomaglista frissítést, ill gondolom az opkd update az ua?

(#421) suste válasza ellenkandur (#420) üzenetére


suste
veterán

csináld meg a 419-es HSZ-ben leírtakat!

(#422) ellenkandur válasza suste (#421) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

ja, észre vettem, csak egyszerre írtunk pár mp eltéréssel
itt mennyi az átlagos várakozási idő?

(#423) suste válasza ellenkandur (#422) üzenetére


suste
veterán

szerintem már rég kész
futtasd a runcommand-ban a parancsot és nézd meg a luciban a csomagokat
meg a 9092-is meg kell jelennie a háttérváltási lehetőségnek

(#424) ellenkandur válasza suste (#423) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

igen, köszönöm.
most rendben van a csomag. jöhet a beállítás

(#425) suste válasza ellenkandur (#424) üzenetére


suste
veterán

ha sikerült működésre bírni, akkor légyszi írd már le a teljes folyamatot
akarunk csinálni ehhez is egy webes felületet, de HeadLess-nek még nem jött össze a beállítás...
köszi!

(#426) vargalex válasza suste (#425) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nekem routeren fut az OpenVPN szerver (jelenleg trunk alatt). Mi a gond a beállítással?

Alex

(#427) suste válasza vargalex (#426) üzenetére


suste
veterán

nem tudom, HeadLess próbálta beüzemelni, de valami nem jött össze neki
ha beüzemeli, akkor meg tudja csinálni hozzá a webes beállítást segítő oldalt

én valamikor néztem egy régi lucis openvpn oldalt.....hát az nem igazán volt segítség:))
túl sok beállítási lehetőség volt
valami egyszerűsített általános verzió kéne
aki egyedi dolgot szeretne az majd megoldja parancssorban/configfájlban....
szóval lépésről lépésre kéne egy beállítás (interfész felvesz, kulcsgenerálás stbstb), és hogy milyen adatokat kell megadni (interfésznél ip, átjáró stbstb)
ezek alapján könnyen össze lehetne állítani a weboldalt, mert az alapfunkciók már jól létre vannak hozva 9092-höz

szerk:
a 1043v2->v3 flash is kész van már, csak még nem teszteltem
annyi hogy betette HeadLess a flash funkciót a 9092/backup felületre, és mtd -vel flashel
elötte úgyis csinál md5-öt letöltésnél, és a szereveren csak boot nélkülö fw-k vannak, és minden router csak a saját fw-jét tudja leszedni

[ Szerkesztve ]

(#428) vargalex válasza suste (#427) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Én természetesen konzolon állítottam be, de ha kérdés van, keressetek nyugodtan.

Alex

(#429) ellenkandur válasza suste (#425) üzenetére


ellenkandur
csendes tag

nem vagyok egy nagy ász a témában, ezzel együtt csak 2 cégnél fut openvpn szerverem.
szívesen leírom, ha van rá igény, de sajnos eléggé megcsúsztam a feladataimmal.

én a kulcsok legyártásáig ebből dolgoztam:
tun
a szerver, hálózat, tűzfal beállításokat innen folytattam:
tap
mivel a bridge mód előnyei fontosak voltak számomra

még egyszer, nagyon köszönöm a gyors segítséged

(#430) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Úgy néz ki, hogy használtan fogok venni egy ilyen routert 13 hónap garival.

Ha volt rajta Custom firmware és vissza lett téve rá a gyári, azt a szerviz nem tudja visszakövetni, ha netalán be kell majd vinni?

Mit érdemes megnézni rajta hogy nehogy valami baja legyen?

Vagy esetleg valaki nem akarja eladni a sajátját? :Y

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#431) chros válasza atti1848 (#430) üzenetére


chros
őstag

Nem, a szerviz nem lat semmit.
Csak probald ki, hogy muxik-e a wifi, lan kabelek, usb. Ennyi.

Mas: tegnap vettem eszre ezt a CC changelog-ban [link]:
"@46736 : mac80211: update brcmfmac to the latest version
This also adds one patchset of pending changes that fix support for
multiple interfaces. It was somehow broken.
Driver couldn't correctly match firmware and system interfaces resulting
in not working APs and WARNINGs."

Gyorsan forditottam is egyet az r46822-bol. A valtozas tegnap este ota 5GHz-en, hogy ugyan most is leszakad rola, de utana visszacsatlakozik a mobil. Ugyhogy, lehet, hogy ez volt a gond az eltuno 5GHz-re.
Az mas kerdes, hogy meg mindig nem igazan hasznalhato, koszonhetoen a leszakadozasoknak. :)

(#432) ellenkandur


ellenkandur
csendes tag

Tiszteletem!
egy olyan kérdésem lenne, h a wps gomb az a wifi-t ki-be kapcsolja openwrt alatt?
ill hogyan lehet bekapcsolni a wps-t
hálás köszönet

(#433) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni Wifi + laptop beálllításához.

Van az Archer C5 Router gyári firmware-el. Bepipálva a Dualband-nél a 2.4GHz és az 5.2GHz is. A laptop egy Lenovo Z50-70 Intel DualBand AC 3160 WLAN kártya, Windows 8.1 64bit-es rendszerrel a legfrissebb driver van a wifi-hez az intel oldaláról. A Wifi-nél bellítva a 2.4 és 5.2 GHz-nél az auto. A telomon nézve a Tether app-al csak annyit mutat, hogy 5GHz-en csatlakozik. Hogyan tudom megnézni hogy DualBand-et kihasználja? Speedtesztel is csak 260Mbps le és 200Mbps fel sebességet mutat, míg UTP-vel az 500Mbps le és 200Mbps fel, Digi 500-as nettel.

Képek a beállításról:
https://drive.google.com/folderview?id=0B0dj9w3t3oAvVXViZmsyVnBOb2s&usp=sharing

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#434) suste válasza atti1848 (#433) üzenetére


suste
veterán

én nem teszteltem még sosem az 5ghz-es wifit (be sincsen kapcsolva), de abban biztos vagyok, hogy ne akard összehasonlítani a kábeles kapcsolatot a wifivel
ahhoz hogy 500mbit átmenjen a wifin, ahhoz legalább olyan 1200-1500mbites wifi kéne (nem 2,4+5ghz!)

(#435) atti1848 válasza suste (#434) üzenetére


atti1848
senior tag

Azt gondoltam, hogy nem lesz annyi-mint vezetééken, de mivel dual Band-el 1200Mbps os a router így gondoltam hátha legalább fog tudni 500Mbps-ot, igaz a Wifi tulajdonságánál 433Mbps ot ír. Speetest 92/82 Mbps

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#436) suste válasza atti1848 (#435) üzenetére


suste
veterán

1: amit nézel, az a kapcsolati sebesség, ami viszont köszönőviszonyba sincsen a valós elérhető sebességgel
maga a wifi működéséből is adódik, hogy csak töredéke lesz a valós sebesség

2: dualband az azt jelenti a jelen esetben, hogy a router tud komunikálni mindkét frekvencián egyszerre
a kliensed is tudja ezt?:)
kicsit ovass utána a wifinek
sajnos nagyon megvezetik a marketingesek az embereket ezekkel az őrült nagy számokkal, meg összeadásokkal
mint anno a hifitoronynál a WATT értékek....ott is öszeszoroztak mindent, még azt is ahány csavarból állt a cucc :))

(#437) Multibit válasza atti1848 (#435) üzenetére


Multibit
veterán

Annyit tennék még hozzá suste szavaihoz, hogy sajnos a laptopodban lévő WLAN kártya sem az igazi, azaz nem tudja kihasználni az Archer C5 tudását! Legalább 2x2 MIMO-s kellene bele. Akkor a kapcsolati sebesség 867 Mbps lenne, és az ebból hasznosítható gyakorlati sebesség is magasabb lenne a mostaninál.

(#438) suste válasza Multibit (#437) üzenetére


suste
veterán

azt még kifelejtettem, hogy ha most 260Mbit átmegy a 433Mbit-es kapcsolaton, akkor örülhet, hiszen ez a nagyon max, ami átfér ezen
ettől sokkal rosszabb szokott lenni a helyzet....
ha a 800mbites kapcsolaton is ilyen szerencsés lesz, akkor majdnem meg is lehet amit szeretne:)

(#439) atti1848 válasza suste (#438) üzenetére


atti1848
senior tag

Persze, értem én hogy úgy sem fogom elérni, csak azt hittem, hogy van olyan jó a WLAN kártyám, de hát akkor ez marad. A kábele jön mint az őrült, ha valami nagy dolgot akarok, akkor marad a vezeték. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#440) atti1848 válasza suste (#438) üzenetére


atti1848
senior tag

Rosszul írtam, mert csak max 110 le és 90 fel a sebesség, nem tudom mit láttam tegnap, de mindegy.

Tudtok valami beállítást, amivel tudok rajta nyerni valamennyit? Tudom, hogy gyorsabb nem lesz, de hátha van valami beállítás amit még nem jól tettem meg. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#441) suste válasza atti1848 (#440) üzenetére


suste
veterán

na akkor mégsem vagy annyira szerencsés:))
ez inkább jellemző
bár ha a router 2m-es körzetében vagy, közvetlen rálátással, akkor gondlom azért sokkal jobb a helyzet
olyan 200-nak azért mennie kéne lennie szerintem
az tudod ugye, hogy az 5ghz-nek sokkal rövidebb a hatótávja, és jobban zavarja minden akadály?
olyan sokmindent nem tudsz variálni, ha maxon van a power...tényleg kéne egy jobb kártya a gépbe, talán az segítene...

(#442) atti1848 válasza suste (#441) üzenetére


atti1848
senior tag

egy szobában vagyok a routerrel, kb.2-3m távolságra, most 120/140 le/fel .

A 2.4 GHz-et és az 5 GHz-et is ugyan arra az SSID-ra kell nevezni?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#443) suste válasza atti1848 (#442) üzenetére


suste
veterán

kelleni semmiképpen nem kell, sőt én inkább azt mondom, hogy pont ne legyen egyforma, hogy könyebben megkülönböztesd
a 2 frekvenciának semmi köze nincsen egymáshoz, teljesen külön működik, úgy állítod be mindegyiket ahogy akarod
ez a 110 egyébként pont a 2,4ghz maximális sebességére emlékeztet...

(#444) atti1848 válasza suste (#443) üzenetére


atti1848
senior tag

Csináltam pár mérést és klienssel is töltöttem.

Az eredmények a Digi.hu/meres oldalról (le/fel Mbps):
wifi-n: 205,06/213,45 => klienssel való letöltés max: 20MB/s
Kábelen: 533,02/216,82 => klienssel való letöltés max: 35MB/s

Most mintha jobban bírna, engedélyeztem a wifi-nél az átviteli sebesség növelését.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#445) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

felraktam a teather-t ehhez a Routerhez. Ebből szerettem volna állítani ezt azt.

Viszont mi után felrakom nem látja a routert pedig egy hálozaton van az iPhone a routerrel. Gondoltam lehet a telo a rossz és felraktam egy S4re is, de ott sem ismerte fel.

Bejön a kezdő képernyő ahol azt írja, hogy húzzam lefele a frissítéshez de kiírja, hogy nem talált semmit.

Kell valamit külön engedélyezni hozzá? Vagy mi lehet a baja?

Előre is köszönöm!

(#446) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Csatlakoztattam lanon egy új kamerát a routerhez de nem látja a suste. Hol is kéne keresnem mi a cime? 192...?

(#447) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! v1 és v2 közötti különbséget leginkább az antennák számáról lehet legkönnyebben felismerni (v1-nél 3 antenna van), ugye? Köszi :R

(#448) kali válasza ^Clown (#447) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, arról a legegyszerűbb; v1 kontra v2

(#449) zsirfecske


zsirfecske
addikt

akit érint, iponban a jelenlegi készlet v1.2, ráadásul náluk is a legjobb az ára. érdemes sietni amíg van.

[ Szerkesztve ]

(#450) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Szeretném lecserélni a Tp-link 3600-as routeremet. Szép, jó, de gyorsabbat szeretnék.

Kérdés, hogy ez a router tud esetleg média tartalmat titkosítani?

http://www.tp-link.com/resources/simulator/C5_v2_simulator/Index.htm

Itt a szimulátorban azt látom, hogy mintha lehetne, de nem igazán értem hogyan működne. Jó lenne a Kisfiamtól "elrejteni" a nem kívánt tartalmakat. Openwrt-ben meg ilyet nem lehet, legalábbis 2-3 hónapja még nem lehetett.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.