Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1701) Multibit válasza gavlo (#1699) üzenetére


Multibit
veterán

... és golan7
Több hozzászólás óta "AC1200"-aztok mindketten, pedig ilyen típusa nincs a TP-Linknek. Van Archer C5, van C1200. Az AC1200 mindkét típusnak az összevont wifi (link)sebességét jelöli. Nem beszélnétek el egymás mellett, ha megnéznétek a routereteken a pontos típust és verziót ;]

(#1702) sgx válasza Multibit (#1701) üzenetére


sgx
tag

Sziasztok,

C1200-am van, mint gavlo-nak, de én sem találom a wds lehetőséget? lehetséges, hogy ebben nincs is?

Köszönöm.

(#1703) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy TP Link Archer C5 v1.2 router ami nem látja az elérhető wifi hálózatokat erre van e valami megoldás?

3dfx, gone but never forgotten...

(#1704) farkas-j válasza akos86 (#1703) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha gyári firmware van a TP Link Archer C5 v1.2 routereden, akkor nem értem a kérdést. Gyári firmware-ben (tudtommal) nincs ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1705) fishi válasza suste (#1700) üzenetére


fishi
tag

Igen, a pofátlanság teteje. :((( :((( :(((
Megnéztem, hogy jókat írnak a C5-ről, ha valami extra kell, akkor pedig az OpenWRT megy rajta.
Csak utólag derült ki a számomra, hogy a V2-vel gyakorlatilag egy kiherélt C5-öt vettem, és igazából a pozitív visszajelzések a C7-ről szólnak a számozás változás miatt, tehát én igazából azt akartam venni, csak fogalmam sem volt róla. :(
Semmiből nem tartott volna C55-nek, vagy bármi másnak hívni a V2-őt, és így a típusszám változásból egyértelműen látszana, hogy az már NEM ugyanaz a termék.

(#1671) gery14
Esetleg meg tudnád nézni, hogy nálad milyen értéken van a következő mező a router beállításaiban?

A Network részen a WAN -> Advanced gomb -> fent MTU size

(Magyarul talán Hálózat részen a WAN -> Speciális gomb -> MTU méret lehet.)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#1706) akos86 válasza farkas-j (#1704) üzenetére


akos86
aktív tag

Van ilyen gyakorlatilag repeater módban is képes működni. Hard reset megoldotta a dolgot végül.

3dfx, gone but never forgotten...

(#1707) farkas-j válasza akos86 (#1706) üzenetére


farkas-j
őstag

Az Archer C5 V1.2 gyári firmware-rel melyik menüpontban kapcsolható át repeater módra??? :U

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1708) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Még a múlt héten vettem 2 db Archer C5 AC1200 V4-es routert, amit össze is raktam sikeresen, és van internetem (WDS-el kötöttem össze). Na már most a probléma csupán annyi, hogy nem tudom miért, de először a telefonomnak nem osztott ki IP címet (pedig az első routeren be van kapcsolva a DHCP), most meg a gépnek nem adott. Ugyanakkor, ha mindkét eszközön statikusan beállítottam a címüket, akkor simán felcsatlakozik, és van internet. A kérdésem csupán annyi, hogy nálatok is előjött ez a hiba, vagy csak én vagyok ennyire szerencsés. Jelenleg még firmware-t sem lehet letölteni (ennyire új lenne). Az eszközről információk itt találhatóak.

(#1709) bizmark6


bizmark6
tag

Össze vagyok én is zavarodva,hogy a tipus azonos,de a kinézet,tudás más.Hogy a pikulába legyen képbe az ember?

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

(#1710) DeadmaN89


DeadmaN89
csendes tag

Sziasztok,

Archer C5 V2 routerem van és párom már jó ideje panaszkodik arra hogy egyik telefonjával sem működik megfelelően a 2,4 Ghz (én 5ghz-et használok). A problémát átállva a 2,4 Ghz-re az én telefonommal is tapasztaltam, van hogy működik viszont van hogy az istennek sem, nagyon lassú vagy egyáltalán nincs adatátvitel. Teljesen random, hogy mikor tud netezni és mikor nem. Ez a router hibája és érdemes lenne garanciális panasz irányába terelni a dolgot szerintetek?

(#1711) kali válasza DeadmaN89 (#1710) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nem feltétlenül a router hibája, lehet, hogy a (túl)telített 2.4 GHz sáv miatt van, ha adott helyen elérhető több 2.4 GHz hálózat is és az idegenekkel akad össze a tiéd.
Érdemes felmérni a környezetet - inSSIDer és társaival, itt az összefoglalóban találsz leírást és letöltési linket is: Link -, aztán annak a függvényében beállítani a saját 2.4 GHz hálózatodat a megfelelő csatornára, lehetőség szerint legjobban elkerülve az elérhető idegen hálózatokkal történő, csatorna szintű ütközést.
Azért lehet változó, hogy mikor jobb és rosszabb a 2.4 GHz kapcsolat, mert az elérhető és adott tekintetben ütközős csatornán működő idegen hálózat akkor okoz igazán problémát, ha azon mérvadó forgalmazás történik és azt sem mindig használják, illetve terhelik húzósabban.
Szélsőséges esetben más, a működési frekvenciája vagy technológiája miatt zavaró eszköz is alávághat a 2.4 GHz hálózatodnak, bluetooth eszközök (egér...stb.), mikrohullámú sütő és sok más eszköz is.

[ Szerkesztve ]

(#1712) DeadmaN89 válasza kali (#1711) üzenetére


DeadmaN89
csendes tag

Köszönöm szépen a részletes válaszod és az iránymutatást, otthon nekiállok a kísérletezésnek a progival és beszámolok az eredményről. Abszolút lehet relevanciája annak amit leírtál, mert a lakásban több mint 10 wifi hálózat érhető el egy időben.

[ Szerkesztve ]

(#1713) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Tp-Link Archer C5 v4 AC1200-as routert, Digi1000 internet miatt. Előtte OpenWRT-s routerem volt, de ezen a gyári fw-t hagytam, mivel jobban kihasználja a netet.
A problémám azonban a következő.
Van egy IP kamerám, aminek 192.168.0.101 IP címet adtam fixen.
DynDNS-t beállítottam, Success..
Virtual Servernél a 81-es portot beállítottam, hogy a 192.168.0.101-re küldje.

Mégsem érem el kívülről sem a routert, sem az IP kamerát.

Van valakinek valami ötlete, mit kellene még beállítani??

Köszönöm előre is a segítséget!

(#1714) farkas-j válasza bela85 (#1713) üzenetére


farkas-j
őstag

Előtte ugyanezzel a nettel és a régi routerrel működött? Nem lehet, hogy az új nettel nem publikus az IP címed?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1715) bela85 válasza farkas-j (#1714) üzenetére


bela85
aktív tag

Igen, előtte ugyanezzel a nettel és a régi routerrel (amin OpenWRT volt) működött.

OpenPortcheckerrel is néztem és a 81-es portra azt írja, hogy Closed... pedig a virtual servernél beálítottam. :(

Végigkattintottam az egész router menüt..de semmit nem találtam ami segítene.

[ Szerkesztve ]

(#1716) farkas-j válasza bela85 (#1715) üzenetére


farkas-j
őstag

Próbaképpen tedd a kamera IP címét DMZ-be, hogy így működik e.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1717) bela85 válasza farkas-j (#1716) üzenetére


bela85
aktív tag

Ugyanúgy port closed van.. érdekes, hogy bármit is állítok be a virtual servernál, a port checkerrel mindegyik closed van.. csak 80-as van nyitva... Olyan mintha hiába írom be, nem csinálná meg a router.

(#1718) titus26


titus26
tag

Sziasztok!

Archer C7-ben tudnátok segíteni nekem? Mégpedig az offline letöltés beállításában?
Írtam a C7 topicba is, de ott nincs reakció, az utolsó hsz. 10 napos.

Köszi titus26

(#1719) farkas-j válasza bela85 (#1717) üzenetére


farkas-j
őstag

Próbára tedd vissza a régi roteredet egy próba erejéig, hogy azzal megy e rendesen a portforward. Ha igen, akkor tuti az új routerrel van a gond.
Nézd meg van e új firmware hozzá és ha van akkor frissítsd. Esetleg egy hardresetet és újrakonfigurálást is kipróbálhatnál.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1720) bela85 válasza farkas-j (#1719) üzenetére


bela85
aktív tag

Igen erre gondoltam, este megpróbálom visszatenni a régit.
Az újnál csináltam már újra konfigurálást..

(#1721) bela85 válasza farkas-j (#1719) üzenetére


bela85
aktív tag

Új FW nincs a routerhez, még csak leírás sincs a gyártó oldalán annyira új. :D

(#1722) bela85 válasza farkas-j (#1719) üzenetére


bela85
aktív tag

Na az a harci helyzet, hogy a régi routert visszakötve, amin OpenWRT van, azon működik... ott van külön a Firewall - traffic roules, hogy Open Port on Router.. meg külön a port forward.
De az új routernél nincs ilyen hogy Open Ports on Router.. :(
Van esetleg valami ötleted mit tudnék csinálni? Nem hiszem hogy a zsír új routerbe ne lehetne valahogy megoldani ezeket. Főleg most lett egy NAS szerverem is és ahhoz kéne a portnyitás meg továbbítás

(#1723) farkas-j válasza bela85 (#1722) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha jó a router, akkor a portforwardnak működnie kell:

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1724) bela85 válasza farkas-j (#1723) üzenetére


bela85
aktív tag

A router zsír új, jó kéne hogy legyen..
A 21-es port is csak úg ymegy, ha az usb-re kötök egy winyót és a media servernél engedélyezem. akkor a portcheck is nyitva látja a 21-es portot, másképp hiába teszem a portforward részhez akkor sem látja nyitottnak.

Egyébként más a kezelőfelület, de lényegében a beállítási lehetőség ugyanaz.

(#1725) bela85 válasza bela85 (#1724) üzenetére


bela85
aktív tag

A NAS-t a 8080-ason simán elérem, port open van..pedig ugyanúgy csináltam a portforwardot.. mint az IP kameránál. De IP kamerát nem érem el.. hiába próbálom a 81-es portot cserélni mondjuk 90-esre vag ybármi másra.. Az lehet azért, mert wifi-n van csatlakoztatva az IP kamera??? bár mondjuk logikus hogy azon van..mert nem fogom kábelezni a lakásban :D ha már wifi-s..

(#1726) farkas-j válasza bela85 (#1724) üzenetére


farkas-j
őstag

Mivel a régi routereddel megfelelően működik, így nem a szolgáltatói oldalon van a hiba. Az új routered felületén elvileg jó a beállítás de mégsem működik, így valószínűleg a firmwareben lehet a hiba. Vagy jelzed a hibát és kivárod a javítást, vagy gariban kicserélteted hátha egyedi probléma, esetleg visszakéred az árát és veszel egy másik típust. Jobb ötletem nincsen. Ahogy visszanéztem az enyémnek (V1.2) a firmware javításait, ott is voltak néhány szolgáltatásban működési problémák. Valószínű, hogy a tiedbe is becsúszott némi gikszer.

Most nézem a protokoloknál, hogy UDP or (vagy) TCP. And-re (ésre) nem lehet állítani?

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1727) bela85 válasza farkas-j (#1726) üzenetére


bela85
aktív tag

Nem lehet, ott csak vagy TCP vagy csak UDP, vagy az ALL-t tudom választani.. természetesen az ALL van választva és így írja kívül, hogy "or" :D

Szolgáltató oldalon nincs hiba, szerencsére. Viszont tényleg nem értem, hogy a NAS-t elérem a 8080-as porton csak a "rohadt" IP kamerát nem. :( FUra...

[ Szerkesztve ]

(#1728) csaba951 válasza bela85 (#1727) üzenetére


csaba951
veterán

Más TP-Link eszközön láttam, hogy más-más ip tartományt használ a vezetékes és vlan eszközökre. pl. 192.168.0.x vs 192.168.1.x. Szerintem nálad is ez lehet a probléma.

Plusz alapbeállításon a vlan eszközök nem kommunikálhattak a vezetékes hálózat eszközeivel. De ez már másik történet...

(#1729) vargalex válasza csaba951 (#1728) üzenetére


vargalex
Topikgazda

vlan<>wlan

Alex

(#1730) farkas-j válasza csaba951 (#1728) üzenetére


farkas-j
őstag

Ez nekem új! Ilyennel még nem találkoztam :Y

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1731) bela85 válasza csaba951 (#1728) üzenetére


bela85
aktív tag

Egyforma IP tartományba vannak.. nincs különbség a vezetékes és vezeték nélküli eszközök között.
De próbáltam, hogy vezetékesen kötöttem rá az IP kamerát és akkor sem értem el kívülről. Pedig a port forwardnál ugyanúgy be van állítva neki a port mint a NAS-nak.. és a NAS-t meg akár az ftp részt (21-es port) simán elérem.

Próbálkoztam más számú porttal is az IP kamerának hogy adok, de akkor sem értem el.. pont azt a portot nem nyitja meg valamiért a router. :( És nem értem hogy miért.

(#1732) Kriza válasza bela85 (#1731) üzenetére


Kriza
őstag

Hülye kérdés tudom, de a kamerában is átállítottad a HTTP portot 81-re?
Azt próbáltad esetleg, hogy a belső portot meghagyod 80-on, kívülről viszont 81-re irányítod?
A kamera nem tud esetleg UPnP-t?
Beállítás után a routert és a kamerát is újraindítottad?
NAS elérés dyndns címen megy?
Még egy nagyon fontos kérdés (egyszer egy DLINK routernél órákat szívtam miatta): a tesztelésnél belülről (LAN oldalról) próbálod meg elérni a kamerát a dyndns címén, vagy másik netet használsz hozzá (pl. mobilról 4G-n)?

Elsőre én ezeket próbálnám.
Rendszeresen rakok netre rögzítőket és tényleg vannak sokszor érdekes hibák, de szinte mindig van megoldás. A port checker oldalak szerintem nem megbízhatóak, nem egyszer láttam már, hogy zártnak írt portot, amin mégis ment a kommunikáció (yougetsignal).

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1733) bela85 válasza Kriza (#1732) üzenetére


bela85
aktív tag

Szia!

Igen a kamerában be van állítva a 81-es port.

UPnP engedélyezve van a kamerában. EGyébként egy VstarCam C7824WIP típusú kameráról van szó.

Beállítás után újraindítottam már a routert is, kamerát is. Sőt próbáltam már hogy kábelesen kötöm rá a kamerát, de akkor sem ment.

Az új routerbe állítottam be a Dyndns-t, belső hálózaton elérem a dyndns címen keresztül a NAS-t, Routert is, de az IP kamerát nem. Sima belső ip címmel elérek mindent. kamerát is.
Természetesen mobilról 4G, illetve máshonnan rendes vezetékes netről (haveromtól) is próbáltam elérni a dyndns címmel a kamerát, nas-t, de csak a NAS-t érem el.. a kamerát nem.

(#1734) vargalex válasza bela85 (#1733) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha ez a kamera beállítása, akkor ott a gateway és a secondary DNS nem megfelelő, hiszen annak 192.168.0.1-nek kellene lennie! Ilyen beállítás mellett ő nem is lesz elérhető kívülről, de nem is lát ki az internetre.
Nem lenne egyszerűbb DHCP-re állítani és a routerben statikus IP-t rendelni a MAC címéhez?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1735) bela85 válasza vargalex (#1734) üzenetére


bela85
aktív tag

A fene.. igaz.. ott a hiba..de közbe történt egy kis malőr.. azt hiszem tégla lett a kamera.. próbálta magát frissíteni FW által, és nem ment.. aztán IP-t látom..de sehogy sem érem el... se belülről se kábelen, se semmi... és a reset sem segít. :( Egyszóval ennek a kamerának befellegzett, rendelhetek másikat. :( :W

De a lényeg,hogy szerintem tuti ott volt a hiba amit mondtál. A következőnél DHCP-t fogok beállítani és mivel az új router tudja akkor összekötöm a MAC címet az IP-vel!

Köszönöm a segítséget! :R

(#1736) farkas-j válasza bela85 (#1733) üzenetére


farkas-j
őstag

Ezt a képet már korábban kellett volna feltöltened, mert ilyen hibára nem is gondoltam.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1737) bela85 válasza farkas-j (#1736) üzenetére


bela85
aktív tag

Tudom... én sem gondoltam ilyen hibára.. fel sem tűnt, hogy az új routernek más az IP címe.. így utólag belegondolva az OpenWRT miatt volt 1.1 végű.. a gyári meg 0.1 :) Na mind1.. most jöhet az új IP kamera rendelés, mivel ennek befellegzett. :(

(#1738) vargalex válasza bela85 (#1737) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nincs rajta soros port, vagy valami egyéb?

Alex

(#1739) bela85 válasza vargalex (#1738) üzenetére


bela85
aktív tag

Szerintem van.. és ez lehet az. De nincs hozzá megfelelő kábelem na meg szaktudásom sem.

(#1740) Kriza válasza bela85 (#1735) üzenetére


Kriza
őstag

Szia!

UPnP + DHCP és nem kell átirányítgatás meg MAC reservation se. (csak jó GW meg DNS :) )

Ha az IP cím veszett el, akkor esetleg keress olyan szoftvert a kamera gyártójánál, ami broadcasttal megtalálja még akkor is, ha más tartományban vagy, de azonos LAN-on.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1741) gnandii


gnandii
csendes tag

Sziasztok,

Nemrég kijött a 18.06.1-es OpenWrt, valaki felrakta már Archer C5 v1.2-re? Ha igen, mik a tapasztalatok?

Elég sokminden van a fent nálam, így frissítés után sok meló van, nem akarok hiába dolgozni :)

Köszi!
Nándi

(#1742) Shinnokina


Shinnokina
tag

Sziasztok! A router menüjébe lépéskor egy csomó menüpont nekem hiányzik, pl. nem tudok csatornát váltani. Lehet, hogy azért van, mert az Internet fül alatt connection type-nak PPPoE van beállítva? (A Digis szerelő üzemelte be a routert). Elég gyenge a wifi sebesség (49 Mbs az 500-as csomagban...), de kb semmit nem tudok állítani a routeren, DNS kiszolgálót se. Áttehetem Dynamic IP-re gond nélkül? Köszönet.

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#1743) vargalex válasza Shinnokina (#1742) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem, a digi-hez PPPoE kell. A WAN interface típusának ezekhez a beállításokhoz nincs köze. Pontosan milyen router, milyen hardware verzió? Gondolom gyári firmware.

Alex

(#1744) Shinnokina válasza vargalex (#1743) üzenetére


Shinnokina
tag

C1200-as, minden gyári, 2.0.2 build 20180118. Közben azért rájöttem, hogy idióta vagyok, mert az Advanced fülben természetesen megvannak az opciók. (Le vagyok fáradva kicsit..) Most már kérdés csak az, hogy milyen beállítással növelhetném egy kicsit a sebességet? Mert ez a jelenlegi gyalázatosan miniatűr. Kábelen hozza a Digi az elvárt sebességet, a routernél van valami... :( auto módban van és 11-es csatornát választott magának)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#1745) gnandii válasza Shinnokina (#1744) üzenetére


gnandii
csendes tag

5GHz-es sávon AC módban tudsz érdemben feljebb lépni a sebességgel. Értelemszerűen a kliensnek is tudnia kell az AC módot. 460 mpbs-t láttam telefonon ill tableten az 500-as nettel max. Nálam 240-es van most, az simán megvan wifin ha nem vagyok túl messze a routertől.

(#1746) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Sziasztok, egy AC 3160 kártya van a gépemben(dell 5558) és a letöltés 95 megabitnél soha sem megy feljebb. Ez ennyit tud? Azt gondoltam, hogy úgy 200ig fel lehet majd a tornászni, de hiába mérem böngészőben vagy külön app-on, 95 a maximum...

(#1747) Shinnokina válasza gnandii (#1745) üzenetére


Shinnokina
tag

Köszi :)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#1748) Multibit válasza ROBREGGAE (#1746) üzenetére


Multibit
veterán

Nézz rá a netkapcsolatra! Mekkora linksebességet látsz? 100 Mbps-nek tűnik. A laposba be van dugva egy UTP kábel? Mert a LAN adaptere csak 100-as.

(#1749) ROBREGGAE válasza Multibit (#1748) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Igen, kábelen keresztül tudom, hogy csak 100-at bír, de wifin próbálnám. Ott 433,3-at ír sebességnek. Mikor másik régi tp-link routerem volt és 150-es volt csak, akkor is 90 körül ment wifin. Ezért bíztam benne, hogy 200 körül jöhetne, de valamiért nem... Lehet a gép is kevés hozzá.

(#1750) Multibit válasza ROBREGGAE (#1749) üzenetére


Multibit
veterán

Sajnos a wifi ilyen. A garantált sebesség 0 Mbps. A gyakorlati sebesség mindig annyi, amennyi az adott helyen, adott eszközökkel sikerül.
36-os csatornán, 80 MHz csatorna sávszélességgel próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.