Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2151) Bacusuz válasza xabolcs (#2150) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszönöm, ránézek.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2152) emre33


emre33
addikt

C5 V2 tényleg a 2016-os hivatalos fw a legújabb?
Még béta állapotú sincs újabb?

Kösz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#2153) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van-e mód arra hogy egy Archer C5 v4 (FW: 3.16.0 0.9.1 v600c.0 Build 181119 Rel.41073n, HW:Archer C5 v4 00000004) routertől lekérhessem a WAN IP címet?
Ha jól látom ezen nincs SSH, és nem tudom, hogy a beépített funkciókból (CWMP, SNMP agent) melyikkel tudnám ezt elérni. A cél az lenne, hogy dinamikus IP cím változást a LAN-on lévő szerver le tudja követni, és jelenteni a domainnév regisztrátornak (eleinte csak DuckDNS lenne). Fontos még, hogy szeretnék kihagyni bármilyen külső szolgáltatást (mint pl. ifconfig.me). Továbbá a DuckDNS "elegáns" megoldását is elkerülném, azaz hogy percenként csomagot (hearbeat) küldjek a szerverüknek.
Köszi!

(#2154) vargalex válasza naja (#2153) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha mindenképpen a routerről szeretnéd, akkor le kell scriptelni a logint, lekérni a megfelelő oldalt, kinyerni az adatot és logoutolni. curl-al nem gond...

De, ha linux fut a szerveren, szerintem ez sokkal egyszerűbb:

WANIP=$(curl http://checkip.dyndns.org 2>/dev/null | grep -m 1 -o "[0-9]\{1,3\}\.[0-9]\{1,3\}\.[0-9]\{1,3\}\.[0-9]\{1,3\}")

A következő URL-ek mind megfelelőek ehhez:

http://icanhazip.com
http://checkip.feste-ip.net
http://ident.me
http://checkip.spdyn.de
http://myexternalip.com/raw
http://checkip.dns.he.net
http://checkip.dyndns.org

Nyilván a WANIP változóban lesz a valós publikus IP cím (akkor is azt kapod, ha a routered privát IP-t kap, azaz a szolgáltató NAT-ol, vagy akár a sokadik NAT-oló router mögött vagy a saját hálózatodon).

Alex

(#2155) naja válasza vargalex (#2154) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi szépen. Sajnos foglalmam sincs mit jelent, amit írtál, hogy le kell scriptelni a logint.
A második megoldás az amit el szeretnék kerülni, ezért írtam, hogy "Fontos még, hogy szeretnék kihagyni bármilyen külső szolgáltatást", és a többi dolgot.

(#2156) naja válasza naja (#2155) üzenetére


naja
aktív tag

Ui: a szerveren valóban Linux fut.

(#2157) vargalex válasza naja (#2155) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor marad az első megoldás. A le kell scriptelni annyit tesz, hogy böngészőben a fejlesztői eszközökben megnézed, hogy mi történik a routerre történő loginoláskor, a megfelelő oldal lekérésekor és a logoutkor. Nyilván lesznek cookie-t, amiket tárolni és küldeni kell, stb. Ahogy írtam, ez megoldható shell script-ből curl-al. Nincs gyári firmware-ű C5-öm, így legfeljebb távolról tudnék ebben segíteni.

Az SNMP lehetőségeit nem ismerem, de akár jó is lehet a feladatra.

Alex

(#2158) kicsipal


kicsipal
csendes tag

Helló, hátha van valami jó tippetek.

Szerettem volna openwrt firmwareről visszaállni az eredetire. (odafelé problémamentes volt, majd egy évig használtam is úgy) Valami félresiklott és téglásítottam a routert, Archer C5 v4

Ahogy elnézem bootloop-ba került és sehogy sem tudom rávenni, hogy kommunikáljon a tftp serverrel.

Tűzfal kikapcsolva, gép IP-je 192.168.0.66, maszk 255.255.255.0 (amit alapból feldob).
Routeren LAN csatlakozóba kötöm, de mégsem jelenik meg semmi sem a logban amikor reset-el elindítom.
Próbáltam wireshark-al ránézni van-e bármi mozgás semmi, konkrétan semmit sem lát.

Van bármi amit kifelejthetek, amiért nem érem el, vagy mégsem bootloop van hanem totál kinyírtam?
Soros portos mókolás marad csak? abban még nem vagyok járatos.

(#2159) vargalex válasza kicsipal (#2158) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A reset gombot nyomod áram alá helyezéskor? Ha van ethernet kapcsolat, akkor a wireshark-ban elég sok forgalomnak kellene látszódnia, hiszen a géped is próbálkozik.
Bootloop akkor szokott leginkább előfordulni, ha mtd-vel egy bootloader-t tartalmazó firmware-t ír be az ember a flash-ba.

Alex

(#2160) naja válasza vargalex (#2157) üzenetére


naja
aktív tag

Oké, köszi! Az SNMP-nek utánanéztem, és kiderült, hogy EZ a megoldás (persze először úgy tűnt, hogy a Vatikán alagsoraiban van az infó eltemetve). SNMP alapvető működésében segített ez az oldal, de a kódok itt persze nem jók. Viszont meglett a listája (MIBs) a kódoknak (OID). Inne kiderül, hogy van egy ipAdEntAddr node (a beszédes nevű IP node-on belül található)
Így már az Snmpwalk -c public 192.168.0.1  1.3.6.1.2.1.4.20.1.1 visszaadja a router portjainak ipcímeit, és már csak egy script kell hozzá (ezt majd még összeguglizom, de jó alap amit írtál visszább néggyel!).
Köszi még egyszer!

#2158 tftp-vel próbáltad? Ez a videó segíthet (12:58-nál neki megjelenik a kommunikáció a resettel bekapcsolt routerrel), bár lehet ezen túl vagy a leírtak alapján...

(#2161) kicsipal válasza vargalex (#2159) üzenetére


kicsipal
csendes tag

Igen, reset nyomvatart, router bekapcsol.
Nem igazán értem. Két különböző routerre is sikeresen felraktam az openwrt-t tftp-n keresztül. Most a gyári firmware-t valszeg elrontottam. De hogy miért nem kommunikál semmit azt nem értem. Amíg neten vagyok wireshark szépen logol, összekötöm a gépet a routerrel és nulla.
Lehet ma bepróbálom másik gépről.

Ui. Amikor resettel együtt kapcsolom be, a ledek se változnak. Minden 2 másodpercenként kb ugyanaz. Pár led, majd középső narancssárga. És újra.

[ Szerkesztve ]

(#2162) vargalex válasza kicsipal (#2161) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem emlékszem, hogy a C5-nek lett volna olyan firmware verziója, amiben nincs tftp recovery...

Alex

(#2163) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok van most nálam egy ilyen router(bár nem úgy néz ki mint a képen, pedig C5) V4-es verzióval és nem találok a hibára megoldást. Iszonyat nehezen bootol be, az összes LED villog, kivéve a power. Majd eltelik 1-2 óra és valahogy elindul. Újra kéne flashelni talán? :F Köszönöm! :R

(#2164) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Korábban már jártam itt ezügyben. Azóta az otthoni hálózatos és a vodafone-os topiklakók segítségével rendbe lett rakva a hálózat, de a probléma továbbra is fennáll.

- Vodafone net, a CB IPv4 modem módban működik
- ehhez csatlakozik egy TP-Link Archer C5 AC1200-as router (FW: 3.16.0 0.9.1 v600c.0 Build 191107 Rel.15316n Hardware Version:Archer C5 v4 00000004)

A problémám az, hogy a router random időközönként 1-2 mp-re eldobja a hálózatot.
Illetve ami még furcsa, hogy a Voda modemet nagyon nehezen, többszöri próbálkozásra tudom csak elérni, többnyire timeoutol a kapcsolat. Akkor is, amikor egyébként működik a net és a router is elérhető.
Közvetlenül a CB-ra csatlakozva nincs ilyen gond, nem szakad és a modem is elérhet őrögtön.

A router logjában nem látszik semmi a szakadás időpontjáról.

Mi okozhatja ezt? Hol keressem a hibát?

Köszi előre is.
Üdv.

(#2165) chris-v


chris-v
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire halott a topik, de remélem van még hozzáértő aki olvassa :)

Elbasztam a routerem. :W
C5 v1.2

Ezen leírás szerint akartam rátenni egy C7 firmware-t. Ahogy írja feltettem egy openwrt-t aztán ráküldtem a C7 firmwaret, de valószínűleg elbasztam, amikor hex editorral levágtam a 0x20200 bájtot amit ír. Vagy rossz helyen vágtam, vagy valami más gebasz történt nem tudom.
Ráküldtem a firmware-t putty-ba sysupgrade -F paranccsal.
Most a router elindul, kivillan minden led, majd újra indul. És ez ismétlődik.

TFTPD-vel való visszaállítást próbltam, reset gomb nyomva tart, ráküldi a gyári firmware-t, újra indul, és nem történik semmi. Továbbra is újra indulgat folyamatosan ciklikusan.

Valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#2166) vargalex válasza chris-v (#2165) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

TFTP-n milyen firmware-t próbálsz rátölteni? Openwrt alól nem tudtál bootloader-t cserélni, így még C5-ös firmware kell a TFTP recovery-nek. Ha azt próbálod, akkor soros porton érdemes ránézni.

Alex

(#2167) chris-v válasza vargalex (#2166) üzenetére


chris-v
senior tag

Már mindent próbáltam, semmit sem akar megenni. Lan-on próbálkozok, de akkor valószínűleg kell egy USB-TTL csatlakozó, mert így bár azt mutatja TFTP-n, hogy felküldi a fájlt a routerbe, de továbbra is marad a bootloop.

Viszont USB-TTL csatlakozót kell rendelnem. Melyik típust érdemes?
Ez jó lehet?
Vagy inkább ez?

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#2168) vargalex válasza chris-v (#2167) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem mindkét USB-TTL jó, de nekem a CH340-es modellekkel sincs bajom.

A bootloop azért marad, mert valamiért a recovery eldobja a feltöltött firmware-t. Valamelyik ellenőrzésen nem megy át.

Alex

(#2169) chris-v válasza vargalex (#2168) üzenetére


chris-v
senior tag

Igen, valószínűleg valami ellenőrzésen fent akad.
Volt itt korábban téma egy hasonló eset, az alapján próbáltam megoldani, hogy a recovery_product_id és a recovery_product_ver kiütöm FF-re, de hiába, azzal sem jártam sikerrel. Szóval itt más probléma lesz. Vagy csak egész egyszerűen UTP-n nem megy.

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#2170) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Sziasztok,

1x év Vargalex és Suste után beszereztem egy Archer C5 V1-et, amin már openwrt fut, de valami nagyon alap verzió. Elkezdtem rá telepítgetni, pár program fel is ment, pl MC, ddns, majd elkezdtem ezt a guide-ot követni, hogy kezeljen külső HDD-t, SSD-t. [link]
Nem igazán jártam sikerrel, a guide felénél elakadtak a telepítések:
root@OpenWrt:~# opkg update
Downloading http://downloads.openwrt.org/chaos_calmer/15.05.1/ar71xx/generic/packages/base/Packages.gz.
wget: can't execute 'openssl': No such file or directory
wget: error getting response: Connection reset by peer
Downloading http://downloads.openwrt.org/chaos_calmer/15.05.1/ar71xx/generic/packages/base/Packages.sig.
wget: can't execute 'openssl': No such file or directory
wget: error getting response: Connection reset by peer
Signature check failed.
Remove wrong Signature file.

Elég kasu vagyok a dolgokhoz, rászánna valaki egy kis időt hogy a következő dolgokat működésre bírjuk, pl teamviewer-en?
- ddns ipdns.hu alapon
- minidlna
- transmission
- samba

Köszi

------((-----))------

(#2171) vargalex válasza gr8tjoey (#2170) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Tényleg Chaos Calmer (15.05) van a routeren?

Alex

(#2172) gr8tjoey válasza vargalex (#2171) üzenetére


gr8tjoey
tag

Tényleg, miért?

------((-----))------

(#2173) gr8tjoey válasza gr8tjoey (#2172) üzenetére


gr8tjoey
tag

------((-----))------

(#2174) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Apropó, ezt a buildet próbálta már valaki?

https://www.gargoyle-router.com/

------((-----))------

(#2175) gr8tjoey válasza gr8tjoey (#2174) üzenetére


gr8tjoey
tag

Látom kinyírtam a fórumot :D

------((-----))------

(#2176) vargalex válasza gr8tjoey (#2175) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Sokan használnak Gargoyle firmware-t. Én magam csak ránéztem egyszer. Mit szeretnél tudni? Ez is egy OpenWrt, saját felülettel, néhány saját szolgáltatással.

Alex

(#2177) gr8tjoey válasza vargalex (#2176) üzenetére


gr8tjoey
tag

Mennyire megvalósítható rajta:
- dlna
- ddns ipdns támogatással
samba és torrent úgy láttam alapból van rajta.
Mennyire gyors/stabil/megbízható, melyik verzió ajánlott a C5-re?

------((-----))------

(#2178) vargalex válasza gr8tjoey (#2177) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A fentiből talán nem volt egyértelmű, de ezekre nem tudom a választ (konkrétan nem is C5-ön próbáltam, csak virtualboxban néztem rá). De ezek mind megvalósíthatóak alap OpenWrt-vel is...

Alex

(#2179) gr8tjoey válasza vargalex (#2178) üzenetére


gr8tjoey
tag

Elhiszem, kivéve ha kasu hozzá az ÉNber :D
Nagyon élvezem, hogy van a te vagy a suste buildem, és 90%ban csak konfigolni kell, minden elő van készítve.
Ez hiányzik a C5ről is

------((-----))------

(#2180) suste válasza gr8tjoey (#2179) üzenetére


suste
veterán

C5v1-hez volt saját BB buildem, mert nekem is volt olyanom.....
Sajnos jó régi, és az 5ghz akkor még nem volt 100%-os: [link]

(#2181) gr8tjoey válasza suste (#2180) üzenetére


gr8tjoey
tag

Köszi, letöltöttem. Ha ezt felrakom, és sysupgrade-del rakok rá újabb openwrt-t? Az megoldhatja az 5ghz problémáját? Mert ami most rajta van azon egyébként tökéletes

------((-----))------

(#2182) suste válasza gr8tjoey (#2181) üzenetére


suste
veterán

Csak akkor lenne értelme ennek, ha megadod a rendszernek az összes extra fájl megtartását frissítéskor. De nem tudom hogy mi fog vagy mi nem fog működni az extrákból az új rendszeren....

(#2183) gr8tjoey válasza suste (#2182) üzenetére


gr8tjoey
tag

Van arra mód, hogy a mostani rendszerre felrakjam azokat a programokat amik a te buildedben vannak? Ami érdekes lenne számomra az a torrent, minidlna, samba, ddns ipdns beállítással

------((-----))------

(#2184) suste válasza gr8tjoey (#2183) üzenetére


suste
veterán

Persze, simán telepítheted a csomagokat parancssorból vagy akár a luci-ban is csomagtelepítővel. Mivel 16MB a flash, így van bőven tárhelyed......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.