Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#101) SaGa59 válasza suste (#100) üzenetére


SaGa59
őstag

Köszi.

Érdemes a 0.2-esre a 0.4.5-ös sysupdate-t rátolni, vagy esetleg előbb tegyem vissza a gyári FW-t és arra a Factory változatot? Melyik a biztonságosabb?

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#102) suste válasza SaGa59 (#101) üzenetére


suste
veterán

minél többször flasheled, annál nagyobb a veszély, szóval egyből a sysupgrade a jobb
de veszély sajna mindig van

factory reset + mindent kihúzni, csak a frissítő gép kábelen + MD5 ellnőrzés + kezek összefonva magad elött:)

[ Szerkesztve ]

(#103) SaGa59 válasza suste (#102) üzenetére


SaGa59
őstag

Az MD5 check kell, mert tegnap a 03-as, ma meg a 0.4.5-ös factory nem jött le elsőre az egész. Látszólag igen, de rövidebb lett és természetesen az MD5 sum se stimmelt.
Másodjára jó volt.
A sysupgrade-del nem volt gond se tegnap, se ma...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#104) SaGa59 válasza SaGa59 (#103) üzenetére


SaGa59
őstag

No feldobtam, működik, sikerült a beállításokat is mentésből visszaállítani.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#105) suste válasza SaGa59 (#104) üzenetére


suste
veterán

új webfelület működik?
a home gomb is alul?
mennyi szabad hely maradt? mint a fentebbi képen?

(#106) SaGa59 válasza suste (#105) üzenetére


SaGa59
őstag

Az új webfelület, meg a home gomb miben nyilvánul meg? A 8081-es porton lévőre gondolsz?

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#107) suste válasza SaGa59 (#106) üzenetére


suste
veterán

igen, a 8081-re gondolok

(#108) SaGa59 válasza suste (#107) üzenetére


SaGa59
őstag

Nekem ez most ilyen, és az aloldalakon működik a home...

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#109) SztiviVander válasza suste (#102) üzenetére


SztiviVander
őstag

köszönjük szépen hogy áldoztál rá(nk) időt! :R
ebben a buildben akkor gondolom benne van minden amit eddig a 0.3 , 0.4 és 05 -ös mentésekkel kellett feltenni. majd éjszaka felrakom amikor az asszony már nem lesz rátapadva a skype-ra :)

[ Szerkesztve ]

(#110) suste válasza SztiviVander (#109) üzenetére


suste
veterán

igen benne van
csak nem akartam még komplett 0.5-öt csinálni, mert alig volt változás
viszont az Archerekhez meg nem volt még 0.4 sem.....

(#111) SztiviVander válasza suste (#110) üzenetére


SztiviVander
őstag

na felraktam a 0.4.5-öt, mentésem vissza, pöpecül működik. 6,77MB szabad hely van, home gomb van.

(#112) chros válasza suste (#110) üzenetére


chros
őstag

Woow! Koszi, en is meglesem majd!
Es akkor ez mar a frisebb build? Melyik svn verzio? :R

(#113) suste válasza chros (#112) üzenetére


suste
veterán

hsz_93
az alaprendszer változatlan

(#114) Petronas16


Petronas16
csendes tag

Sziasztok!

A soraitokat olvasva annyira, de annyira hülyének érzem magam ehhez az eszközhöz...de azért remélem tudtok nekem pár tanácsot adni.
Vettem én is egy ilyen C5-öst amivel a következő feladatokat szeretném ellátni:
Stabil internet wifin egy csomó eszköznek (2 Tab3; egy galaxy teló; egy BB Q5 teló; két laptop, 2 smart tv és egy TL-VA701 ND access point-on keresztül egy DVR (client mód)
illetve az usb-re rádugott HDD és a telók tartalmát szeretném megosztani a tévékkel és a laptopokkal (win7).

A státuszok a következők:
- a 2 Tab3 a gyári alap FW-rel 5GHz csatlakozott a FW gyári frissítése után már csak a 2,4-et látják.
- a BB-t sikerült a hálózatba kapcsolni a samsung telót nem látja semmi
- a két tv látja a hdd-t működik szuperül (az egyik kábelen a másik wifin csatlakozik)
és itt jön a bajom:
a két laptop hiába része az otthoni hálózatnak nem látja a hdd-t illetve egy valamilyen media playerrel sikerült egyszer a fájlokat megtalálni,de azokat nem játsza le, mindig valamilyen hibára hivatkozik.(kodek packot raktam)
Egyszóval szeretném a laptopokról úgy elérni a hdd-t mintha kábelen lenne csatlakoztatva. Másolni, filmet nézni stb.
Én rontok el valamit?Vagy valami rosszul lehet beállítva a routerben? vagy a számítógépekben?

A C5 USB beállításánál látszik a HDD, a számítógép hálózati megosztási központjában már nem, csak a router.
Kérlek segítsetek, ha tudtok.
Nagyon köszi. P

(#115) SaGa59 válasza Petronas16 (#114) üzenetére


SaGa59
őstag

A notebookjaid ugyanazt a workgroup nevet használják, amit a routerben lévő fájlmegosztásban beállítottál? Az SMB megosztás akkor működik rendesen, ha ugyanabban a workgroupban vannak a gépek. Illetve: a megosztás(ok)hoz beállítottad, hogy bárki elérhesse?

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#116) SztiviVander válasza SaGa59 (#115) üzenetére


SztiviVander
őstag

"Az SMB megosztás akkor működik rendesen, ha ugyanabban a workgroupban vannak a gépek."
ne haragudj de ez így nem igaz. a workgroup az kb arra jó hogy a network browser-el kényelmesen kattintgatva megtalálja az egyszeri juzer a többi gépet és az azokon lévő megosztott dolgokat. a megosztás a workgrouptól/domain tagságtól függetlenül is elérhető bármilyen gépról ami látja az adott gépet a \\megosztó_gép_vagy_routet_neve_vagy_ip_címe\megosztott_mappa módon.

[ Szerkesztve ]

(#117) SaGa59 válasza SztiviVander (#116) üzenetére


SaGa59
őstag

Stimmel, de az átlag windows user számára az a megosztás látható, aminek a gépe megjelenik a hálózati kapcsolatok mappában. A többi kézzel kell beírni vagy a net use parancsba, vagy a keresőbe, azaz elérhetetlen.
Mióta van a linuxokban samba, folyamatosan supportálok ilyen vegyes környezeteket és tudom, hogy a legtöbbször ez az ilyen problémák forrása.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#118) SztiviVander válasza Petronas16 (#114) üzenetére


SztiviVander
őstag

no kezdjük pár kérdéssel:
1. a routeren a gyári fw van vagy openwrt? ha gyári akkor a legójabb vagy régebbi verzió?
2. a notebook-okon milyen OS van?
3. próbáltad-e beírni egy total commander vagy egy intéző címsorába beírni a \\router_ip -t?
4. a routerben a megosztásnál
és pár válasz:
- a hálózai és megosztási központ nem arra való hogy a router megosztásait mutassa. ott a router mint hálózati eszköz szerepel és nem mint file szerver. a névben a "megosztási" arra utal hogy az adott gép megosztási beállításait ott (is) tudod változtatni.
- tabok valszeg azért nem látják az 5Ghz-et mert minden wifi beállítást auto-n hagytál. állítsd be rendesen a routert és menni fog. fix csatorna mindkát sávon, titkosítás wpa2-aes és az ország amelyben használod az ugye nem az usa (az a default).

(#119) SztiviVander válasza SaGa59 (#117) üzenetére


SztiviVander
őstag

az már eleve probléma ha az 1bites juzer aki gugli keresőt sem bír használni magának akar felcsatolgatni megosztásokat :) az ilyen helyen egyszerűbb egy batch fájl a startup mappába ami felcsatolja neki belépéskor ami kell, ha már linux-windóz keverve van. de ha valaki othon hálózatot építget meg össze akar kötni egy csomó gépet akkor az olvasson utána és csinálja rendesen úgy hogy ne függjön már workgroup nevektől meg ilyen baromságoktól. a tanulás sosem káros. szerintem. de ez már kicsit sem a router problémája úgyhogy ne is offoljunk itt erről tovább.

(#120) Petronas16 válasza SztiviVander (#119) üzenetére


Petronas16
csendes tag

Sziasztok!

köszönöm annak, aki próbált segíteni, de megoldottam az összes problémát. Elég volt hozzá egy segítőkész helpdesk munkatárs a TP-linknél...
Ez az 1bites jelző nem esett jól, de megértem a véleményedet és valószínűleg te is gyakran találkozol ilyennel ha valami olyan dologgal találkozol az életben, amihez kevésbé értesz. Nem vagy tök hülye hozzá, de nem is vagy vérprofi. Csak nem mondják a szemedbe. (talán jobb is)

Én nem mondtam egy szóval sem hogy a problémáim a router miatt vannak, sőt elismertem, h nem értek hozzá... 2 hete a guglit túrom a megoldások miatt, de így, hogy a TP-link-es ember segített és elmondta mit hogy kell csinálni már látom, hogy akinek nem ez az élete az képtelen egy ilyet tisztességesen összehozni, de attól még kellhet neki a dolog. És ilyenkor mit tesz az ember akinek nincs ideje mindent megtanulni? Segítséget kér, mert sztem nem az a lényeg, hogy mindent tudj és mindent megtanulj, hanem az, hogy ha szükséged van valamire azt tudd, hogy hol keresd.
És még néhány szó a gugliról. Ahány találat volt a kérdéseimre annyi féle volt a válasz. :( Láthatod, hogy még Ti is ellentmondtatok egymásnak, úgy, hogy tudtátok, ugyanarról beszéltek, csak más megközelítésben.
Azért köszi neked is és további jó bütykölést a routereken.

Üdv: P

(#121) SztiviVander válasza Petronas16 (#120) üzenetére


SztiviVander
őstag

szerintem kicsit félreértetted mert nem rólad volt szó hanem azokról akiket Saga59 supportál. eleve vele beszélgettem és nem veled és nem rólad.
viszont ha legközelebb kérdezel és valaki azzal tölti az idejét hogy gondolkozik a problémádon, próbál segíteni akkor legalább anyival tiszteld meg hogy a témában válaszolsz (az ilyen magadra vett ing miatti offolást lehet privátban is) és leírod mi volt a gond és hogy oldottad meg. na de mindegy, nem vagyunk egyformák :)

[ Szerkesztve ]

(#122) farkas-j


farkas-j
őstag

Sziasztok!
Voltam a Milyen routert? topicban, ezt írtam oda (kis korrigáláson most átesett):

Tanácsot szeretnék kérni router vásárláshoz. Nem vagyok informatikai guru, de eddig elboldogultam az eszközeim konfigurálásával :B Jelenleg egy TPLINK-TLWR-941ND routerem van (+ 8-as TPLINK switch), ami januártól sávszélesség emelés folytán egy 120Mbs-os Internetre csatlakozik. (Nem is tudom most kihasználni emiatt a maximális sávszélességet.) Kliensek: 4db IP kamera, 1db videó stream szerver, 3db laptop, 2db PC, NAS, smartTV, mobiltelefonok stb. csatlakoznak hozzá. Fut Torrent is egy netbookon. Több eszközöm is tudja már az 5GHz-es WiFi-t, ill. a gigabites LAN-t. Sokat másolgatunk hálózaton keresztül is a gépek között. A smart TV-vel sokat nézünk filmet DLNA megosztással. A lényeg, hogy nagyon elégedett vagyok a mostani TP-LINK-kel, csak kinőttük! :P E helyett szeretnék valami megbízható kétsávos eszközt, mert a 2,4GHz-es WiFi sáv már nagyon telített, + az 5GHz-en nagyobb az elérhető sávszélesség is.
Amit tudnia kell:
- megbízható, stabil, fagyásmentes eszköz legyen!
- két sávos WiFi (de ne időosztással, hanem párhozamosan tudjon egyszerre mindkettőn működni!)
- nagy nyereségű (lehetőleg levehető) külső antennák és jó WiFi teljesítmény
- gigabites WAN
- gigabites LAN
- erős proci, elegendő RAM (pl. Torrent, IP kamerák, video stream server, Samba stb. használatához)
- jó konfigurálhatóság (a mostani TPLINK-kel most nagyon elégedett vagyok)
- DyNDNS, portforward, tűzfal, IP cím hozzárendelés stb.
Jó lenne még:
- USB port HDD csatlakozáshoz (Samba szerver, DLNA, esetleg +FTP szerver)
- USB nyomtatóport
- vendég SSID, elkülönített csoporttal
- (esetleg saját Torrent kliens, de ez abszolút nem fontos, mert inkább netbookról futtatnám)
- ne legyen csillagászati ára!

Ezt a választ kaptam:
20k-s határ Asus N56U, TP-Link 3600/4300. AC-s wifi-vel picit drágább, ezekből az Asus AC56U, TP-Link Archer C5/C7 az ajánlottak.

Én a TP-Link Archer C5 felé hajlok (a C7 már túl drága), mivel eddig is TP-Link-em volt. (Az ASUS-szal vannak fenntartásaim, mert a korábbi típusaival 2 kollégám is sokat szívott.) Linuxhoz nem értek, ezért vélhetően a gyári firmware-rel fogom használni. Jó választás lenne a C5? Mire ügyeljek a vásárlásnál? Ezeknél is van V1, V2 ... Vxxx verziók, vagy ez már egységes?
És egy bónusz kérdés. Mi a lényegi különbség TP-Link WDR és Archer sorozat kötött? Csak a WiFi sebesség az Archer javára?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#123) SztiviVander válasza farkas-j (#122) üzenetére


SztiviVander
őstag

Archer C5:
- megbízható, stabil, fagyásmentes eszköz legyen!
nekem az. gyári fw-el abszolút, openwrt-ben van 1-2 bug ami miatt az egyik noti (5Ghz N -re csatlakozva) le-leszakad
- két sávos WiFi (de ne időosztással, hanem párhozamosan tudjon egyszerre mindkettőn működni!)
két sávos a wifi és természetesen egyszerre megy mindkettőn. az időosztásos dolog alatt nem tudom mire gondolsz.
- nagy nyereségű (lehetőleg levehető) külső antennák és jó WiFi teljesítmény
a wifi teljesítménye nagyban függ attól hogy hol használod. de ha a 941 elég volt akkor szerintem az archer is jó lesz. az archernek ha jól emlékszem a 3db külső antennája (5Ghz) 5dBi-s, a 3db beépített (2.4Ghz) pedig 3dBi-s.
- gigabites WAN
van
- gigabites LAN
van
- erős proci, elegendő RAM (pl. Torrent, IP kamerák, video stream server, Samba stb. használatához)
ha nem a routeren fut a torrent (gyári fw-el biztos nem) akkor a többit meg se érzi.
- jó konfigurálhatóság (a mostani TPLINK-kel most nagyon elégedett vagyok)
ugyanaz a felület az újakon is mint a régebbieken. van akinek ez jó van akinek nem. ízlés dolga.
- DyNDNS, portforward, tűzfal, IP cím hozzárendelés stb.
ezek alap dolgok

- USB port HDD csatlakozáshoz (Samba szerver, DLNA, esetleg +FTP szerver)
van 2db usb2-es port. samba, dlna, ftp van a gyári fw-ben.
- USB nyomtatóport
akármelyik usb portra lehet nyomtatót kötni
- vendég SSID, elkülönített csoporttal
van, külön a 2.4 és külön az 5gz sávra. nem lehet teljesen elkülöníteni, ugyanabból az ip tartományból kapnak ip-t a vendégek mint a többiek. viszont elvileg ki-be lehet kapcsolni hogy hozzáférjenek-e a hálózat többi részéhez és van rájuk külön sebesség korlátozás.
- (esetleg saját Torrent kliens, de ez abszolút nem fontos, mert inkább netbookról futtatnám)
gyári fw-ben nincs, openwrt-ben van. én viszont nem javaslom, nem erre való. maximum 1-1 torrentet letölteni meg 5-10-et seedben tartani korlátozott feltöltési sebességgel.
- ne legyen csillagászati ára!
szerintem tudásához képest kifejezetten olcsó.

C7-et szerintem nem éri meg venni, csak AC-n tud többet, de ahoz olyan ellenoldal is kellene ami nem nagyon van, vagy ha igen akkor baromi drága. szóval kihasználni a többlet AC-s wifi sebességét valszeg nem fogod soha.
nekem v1.2 van archer c5-ből, viszont most néztem a tplink oldalát és egy két antennás kép meg olyan leírás fogadott hogy 2db dual band antenna :Y na most vagy kijött valami új verzió ami ez eddigi 3db külső 5Ghz + 3db belső 2.4Ghz anetenna helyett kapott 2db (f*stalicska) dual band antennnát, vagy csak simán el van szabva a tplink oldala. mondjuk az a fura hogy a specifikáció többi része stimmel. mindenesetre ha valahol ilyen két antennás C5 lesz, azt meg ne vedd. keress 3 antennást, az jó.
ha eddig a 400Mhz cpu-s 32MB ramos 941 megfelelő teljesítményt nyújtott ennyi kliens eszközzel akkor az archernek meg se fog kottyanni.

Mi a lényegi különbség TP-Link WDR és Archer sorozat kötött? Csak a WiFi sebesség az Archer javára?
wdr3600: 560mhz cpu, 128MB ram, 8MB flash chip, 5Ghz N-es wifi, dual band antenna
archer c5: újabb 720Mhz cpu, 128MB ram, 16MB flash, 5Ghz AC-s wifi, külön antennák a 2.4 és az 5Ghz sávra

(#124) farkas-j válasza SztiviVander (#123) üzenetére


farkas-j
őstag

Nagyon szépen köszönöm a részletekbe menő választ! :R Azt hiszem eldőlt a dolog, megveszem a C5-öt. :K

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#125) chros válasza farkas-j (#124) üzenetére


chros
őstag

Plane, ha van NAS-od, akkor arra pakolja ra minden HDD igenyes alkalmazast (torrent, samba, ftp, dnla) s igy nem a "kicsi" routernek kell dolgoznia.

Szerintem "csak" 1.2-es verzio van meg a C5-bol (hal istennek), en anno ezert valasztottam a C5-ot, mert C7-bol 2 fele volt, s nem tudtam elore melyiket kapnam, igy esetleg kuldhettem volna vissza.

(#126) farkas-j válasza chros (#125) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm! Már a webshopokban keresgélek árak és garancia után :K

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#127) YceBear


YceBear
tag

Ezt a tipust is ujra kell inditani 2-4 hetente? Csak azert kerdezem mar az osszes TP-Link routert amive dolgom volt ebben az idointervallumban ujra kell inditani kulonbozo okok miatt.

(#128) suste válasza YceBear (#127) üzenetére


suste
veterán

lehet hogy gyári fw-vel kell ez az újraindítgatás, de nekem openwrt-vel egyik tplinket sem kellett újraindítani sosem
több 100 napot is elmentek, és vagy áramszünet, vagy fw frissítés/buherálás miatt volt csak reboot...

(#129) chris-v válasza YceBear (#127) üzenetére


chris-v
senior tag

kb 3 hónapig használtam gyári fw-el, sose indítottam újra. Nem fagyott, nem állt meg!

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#130) YceBear


YceBear
tag

Koszonom az infokat. Ugy latom csak nalam rendetlenkednek a TP routerek. :)

(#131) kezdő


kezdő
senior tag

Hi!

Egy ideje nagy elégedettséggel használok egy C5-ös routert, stabil gyári fw-el.

WR842ND-t váltotta, azon a Suste féle legújabb FW van.

WDS-ben szeretném a 842-est a C5-höz kötni, de sehogy se akar összejönni.
C5 gyári fw-ben nincs olyan, hogy AP+WDS mód, csak olyan hogy "Enable WDS Bridging" de akkor a C5 akar kapcsolódni egy másik Masterhez azaz ez a Client+WDS módot takarja.

Próbáltam manuálisan és a 881-es porton lévő automata scriptel is. A beállítások biztos jók, néha pár másodpercre látni LUCI-ban, hogy létrejön a kapcsolat, de aztán meg is szakad.

Van valakinek valami ötlete? Repeater-relayd működik, de WDS-nek jobban örültem volna.

Más:
Gyári FW alatt, ha létrehozok egy vendég hálózatot akkor az jár valamiféle korlátozással? Gondolok olyasmire, hogy csökken az elméleti sávszélesség a wifi hálózaton mert egyszerre 2 jelet kell sugározni, stb?

(#132) suste válasza kezdő (#131) üzenetére


suste
veterán

Gyarival eddig senkinek nem jott ossze a wds.
Hiaba csinalod a 8081rol, amig a fo AP nem WDSkent ad, addig nem lesz WDS.
Ezert is van benne a leirasban.

C5re miert nem raksz openwrt-t? Tul nagy az elofizetes csomag?

(#133) kezdő válasza suste (#132) üzenetére


kezdő
senior tag

Hello!

Lekopogom, de ez az első TP-Link routerem ami hibátlanul fut a gyári fw-el.
Nem szívesen piszkálnám meg. (nem azért mert félek tőle, WR841N és WR842ND is fut a környezetemben OpenWRT-vel)
Ezt a WDS dolgot leszámítva eddig mindennel elégedett voltam.
Most Repeater-relayd módban van a 842-es, nyomtatószervert szeretnék csinálni belőle, illetve vezetéken osztaná a netet még egy OpenElec médialejátszónak.

Első körben még nem jött össze, de lehet a szebb napokat megélt Windows 7 a hibás, holnap kipróbálom egy frissebb telepítésű géppel összehozni, esetleg másik driverel. (most is megjelenik és üzemkésznek mondja a nyomtatót, de nem jön ki egy darab lap se belőle) De ez itt már off :)

Amúgy nagy-nagy köszönet a munkádért Suste! :R

(#134) suste válasza kezdő (#133) üzenetére


suste
veterán

A repeater-relayd-et a 8081-en csináltad?
Lehet, hogy bajos lesz a nyomtatószerver a repeater alatt, mert pl a DLNA sem megy át, csak WDS-en. Érdekes, mert pl a SAMBA-val nincsen gond. De a 842-re kapcsolódva persze mindenképpen ki lehet próbálni. Majd írd meg, hogy sikerült-e.

(#135) SaGa59 válasza kezdő (#131) üzenetére


SaGa59
őstag

Én pont tegnap kötöttem össze egy C5-öt egy WR843ND-vel. A C5 a fő router, a 843 a WDS bridge és gond nélkül működik. A C5-ön semmit sem kellett engedélyezni, csak a 2,4GHz-s csatornáját fixen megadni. A 843-ason kellett a WDS-Brdigeing-et engedélyezni és megadni, hogy melyik "fő" SSID-hez kapcsolódjon. Itt is be kell állítani a csatornát fixen ugyanarra, mint a C5-ön, és megadni a jelszót és kész. Itt az volt az igény, hogy a kettőnek eltérő legyen az SSID-je, (régebben így volt a két korábbi Linksyssel és azt kérték, hogy ne kelljen változtatni a beállításokon a kütyükön), az 5GHz-s meg kapott egy harmadik SSID-t. Gyári FW-rel (kérték, maradjon az, míg garanciális, utána meg majd meglátják). Igaz így nincs torrent kliens, de nem is kell, elég a hálózati megosztás arra, amire használják.

Én eredetileg a suste FW-takartam a C5-re tenni, nekem bevált, de nem az enyémek a routerek és a megrendelőnek kell döntenie róla.

Két épületet kötnek így össze, a másodikban csak a wifi-t használják (ott van a 843-as). Az elsőben kábelen és wifi-n is használják a C5-öt és másodlagos router/tűzfalként van a szolgáltató elég gyengusz saját modem/routere mögött. Így a belső forgalom a C5-re terhelődik, a szolgáltatóén csak az ADSL forgalom megy át (itthon is így használom a HomeGW mögött). Tudom, hogy van csak wifi repeater is a 843-as helyére, de az ára annyi, mint a 843-asé és ez ha kell, áttehető a C5 helyére is, a repeater nem.
A térerőről annyit, hogy a C5 a második épület közepéig stabil, használható jelet ad a beépített 2,4-es antennáival úgy, hogy közben van az első épület fő fala, kb 8 m-nyi udvar és a második épület két fala. A 843-as meg 3 falon át is csont nélkül lefedi a második épületet teljes egészében, a telefonomon a legtávolabbi ponton (3 fal, kb 8 m) is volt -60dB.

Megj: nem is tudtam, hogy a 843-ashoz adnak egy POE modult is. Jól jöhet néha, bár ahogy láttam, csak a WAN porton át tudja megtáplálni a routert.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#136) farkas-j


farkas-j
őstag

Megrendeltem az Archer C5-öt. :) (Nagyon várom már!) Lenne egy technikai kérdésem. Szeretném kiterjeszteni a WiFi hálózatom hatótávolságát. Van a fiókomba egy TP-LINK TL-WR743ND univerzális router (megmarad még a most használt TL-WR941ND is, bár azt máshová szánom). A legtávolabbi helységbe ki van húzva egy UTP kábel onnan, ahová a C5 kerül. Arra gondoltam, hogy megoldható e ha a WR743-as WAN portjába dugnám a C5-ből jövő LAN kábelt, és gyakorlatilag WiFi switch-ként használnám a WR743-at. (Bridge módban???) A WiFi csatornája viszont más lenne mint a C5-nek, hogy ne zavarják egymást a 2,4GHz-es sávban. Azt szeretném megoldani (ha lehet), hogy ne kelljen másik alhálózatot csinálni, hanem a WR743 alhálózata is a 192.168.0.1-ben legyen mint a C5-re kapcsolt eszközöknél. A lényeg, hogy azt szeretném, hogy az egész rendszer egy alhálózatként működjön. Remélem érthetően írtam le :U Megoldható ez?

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#137) suste válasza SaGa59 (#135) üzenetére


suste
veterán

Persze, gyári-gyári fw-vel megy, de gyári-openwrt felállásban mondtam azt, hogy még nem jött össze senkinek. Valahogy másként kezelik a WDS-t...de lehet hogy csak a megfelelő beállítást kell megtalálni...

(#138) suste válasza farkas-j (#136) üzenetére


suste
veterán

Miért a wan-ba dugnád a 743-ba?
Minek mégegy NAT-olás?
Dugd a lan-ba (lan-lan), 743as lan ip-t állitsd az elotte levo router tartomanyaba, de ne legyen ütközés. A wifi beallitas lehet teljese ua, mert ugy emlekszem valaki azt irta, hogy gyarival nem akadtak ossze igy sem.
Openwrt-vel inkabb wds-sel oldanam meg, hogy rendes roamingolas legyen...

(#139) SaGa59 válasza suste (#137) üzenetére


SaGa59
őstag

Hmmm. Kissé off, de mégse teljesen.
Ilyet még nem láttam. Az előbb hívott a cimbora, akinél tegnap összelőttem a két routert, hogy a másodikról nem megy a net, este egyszer csak megszakadt és azóta se.

Telefonos távirányítással kiderült, hogy a 843-as egyszerűen elfelejtette a wds beállítását. Látott már ilyet valaki? Vigyék vissza cserélni? Tegnap kapták meg. Minden más beállítás maradt, csak a wds veszett el...

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#140) kezdő válasza suste (#134) üzenetére


kezdő
senior tag

Jelentem a nyomtatás hibátlanul megy, driver gond volt csak a múltkor.

Viszont a scan rész nem akar működni.
A scanner támogatott ( Samsung 4623)
8081-es felületen (ami a 192.168.1.103 címen érhető el, ez a WR842 fix IP címe, a master C5 routerben ezt beállítottam neki) szépen elérhető, scan résznél rá is kattintottam az install-ra ami végig is futott
A 02-es lépésnél (config) viszont a 192.168.1.1:8082 címre akar vinni ami értelemszerűen nem létezik, de ha átírom 192.168.1.103:8082-re akkor se tölt be semmit se

LUCI-ban a telepített csomagoknál nem jelenik meg a sane, nem tudom ott kéne-e lennie.

Ötletek?
A nyomtatás a legfontosabb, az megy is, de örülnék, ha a scan funkció is üzemelne :)

(#141) farkas-j válasza suste (#138) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm a választ! LAN-LAN esetén sima switch-ként működik a router? Ezt nem tudtam! Milyen üzemmódba kapcsoljam a WD743-at, bridge-be? A C3-ba majd lefoglalok neki egy IP címet és nem lesz gond vele. Remélem összejön.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#142) SaGa59 válasza SaGa59 (#139) üzenetére


SaGa59
őstag

Most meg a DHCP letiltását felejtette el az a dög 843-as. Egyszer csak elkezdett címeket osztani, persze saját magát téve meg def routernek, amitől nem találtak ki a tabletek meg a telefonok a netre, mert az a C5-ös lenne...
Ha még egyszer elfelejt valamit, megy vissza a boltba a drága...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#143) suste válasza kezdő (#140) üzenetére


suste
veterán

1: nekem az a tippem, hogy nem volt net a 842-n, így a SANE telepítés nem történt meg, ezért nem látod a csomagok között
ha elmész a luci/rendszer/szoftver fülre, és nyomsz egy lista frissítést, akkor hibát dob, vagy betölti a listákat?

2: a 0.2 lépés után a link az alapbeállításnál működik csak (192.168.1.1), és helyesen rá is jöttél, hogy be kell helyettesíteni az aktuális IP-t (ip:8082)
az viszont érdekes, hogy sane-es webfelület nem jött be, mert ennek működnie kellene függetlenül attól, hogy fent van-e maga a sane

nem tudok valahogy ránézni távolról?

(#141) farkas-j
minden router sima switch-ként működik, ha csak a LAN portjait használod!
ehhez nem kell semmi különöset csinálni, csak a LAN interfész IP címét úgy beállítani, hogy a fő router IP tartományába essen, de ne ütközzön mással (pl: fő=192.168.1.1 --- 743=192.168.1.2), és kikapcsolni a LAN DHCP-t

az már kérdés, hogy a 743-as gyári szoftvere kicsit többmindenre van felkészítve (openwrt-n minden router ilyen:) ), így lehet, hogy 743 esetén megoldható gyári fw-vel is a WAN használat (openwrt-n mingeygik routernél átállítható a WAN port LAN-ra

(#142) SaGa59
én kipróbálnám elötte openwrt-vel is
úgyssincsen vesztenivalód....

[ Szerkesztve ]

(#144) farkas-j válasza suste (#143) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm a választ! Most a régi (941ND) mellé bekonfiguráltam bridge módban a 743-ast, és úgy néz ki, minden rendben működik! :) Az egész dolognak az a lényege, hogy nő a lefedettség, valamint az IP kameráim sajnos csak a 802.11g szabványt támogatják. Így hiába tudja a router az 802.11n szabványt, nem fog ilyen üzemmódba átkapcsolni az IP kamerák miatt (jelenleg b-g-n-mix a beállítás). Ráadásul a jelenleg használt 3-as csatornába belelógnak a mások által használt csatornák (1, 5, a többi 9-ig foglalt afelett szabad). Még egy probléma megoldódik, az egyik kamera csak a 11-es csatornáig tud kapcsolódni (gondolom Amcsi piacra készült). A C3-nál a 13-ast használnám, mert az teljesen zavarmentes. Az IP kamerákat átterhelem a 743-as b-g-n-mix WiFi-jére ami maradna az 5-ösön, az összes többi eszköz viszont a C3-ra fog csatlakozni ahol 2,4GHz-en 802.11n szabványt fogok beállítani. A kétsávosok meg mennek 5GHz-re. Remélem minden úgy fog működni ahogy elképzeltem. :U

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#145) suste válasza farkas-j (#144) üzenetére


suste
veterán

C3 = C5 gondolom
mielött bárki elkezdi kérdezni, hogy milyen a C3:) (ami tudtommal nincsen)

(#146) farkas-j válasza suste (#145) üzenetére


farkas-j
őstag

Bocsánat, valóban C5 ! Elírtam :B

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#147) chros


chros
őstag

Nos, en is felraktam suste legujabb build-jet: 0.4.5 (en a 0.3-rol valtottam). (Koszonet erte!!!)
Jopar valtozas van benne, pl. a wifi kernel modulok masok, mint a 0.3-nal volt!
Igy javaslom mindenkinek, hogy frissitsen!
Valszeg az r44162-re epul.
Ja, es van majdnem 7MB szabad hely a telepites utan! :)

(#148) farkas-j


farkas-j
őstag

Megjött a C5. :) Firmware frissítéssel kezdtem (gyári). Az első tapasztalatok jók, még WiFi térerőben is a korábbi TL-WR941ND után. Meglepődtem, hogy nem lett sokkal kisebb a lefedett terület 2.4GHz-en. Amit kicsit hiányoltam, hogy a 2,4GHz-nél csak auto-b.g vagy auto-b.g.n választható. A korábbinál volt csak n kapcsolat is. Végül is mindegy, mert az összes g-s eszközt áttereltem a TL-WR941ND-re, mert mégis ez maradt meg másodlagos WiFi-nek, suste által javasolt bekötéssel. Eddig tökéletesen működik minden! :DD

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#149) suste válasza farkas-j (#148) üzenetére


suste
veterán

szia
pontosan milyen hardvert kaptál?
2 antennásat, ami a (#123) SztiviVander hozzászólásban linkelve van, vagy a 3 antennásat ami a (#1) suste -ban van?

az alján mi a verzió szám?
tplink oldalán még mindíg csak a v1.20-ast említik, és ez van az enyémen is ha jól emlékszem, és ez 2X3 antennás

egyébként már vártam, hogy mikor kezdik tplink-ék ezt is költségcsökkenteni
szinte biztos, hogy ez náluk a normál eljárás, hogy csinálnak valami új cuccot (pl:c7/4300), normalizálják, hibákat javítják (c7-ből még v2 is lett), majd kijönnek a butitott darabok (c5/3600, c2/3500, c20i), aztán jöhet a v1.x mindegyikből, amik már a költségcsökkentettek
szóval oda kell figyelni a vásárlásnál, meg egy kis szerencse is kell, hogy a középső vonalat kapd el
se túl korán, se túl későn nem jó beleugrani....
nekem a 3600 és a c5 is bejött:)
az is megfigyelhető, hogy a "csúcskészülék" többlet funkciói (ami legtöbbször a jobb wifi) nagyon korlátozottan használható csak ki, tehát normál felhasználásnál nem éri meg a nagyobb befektetést

[ Szerkesztve ]

(#150) farkas-j válasza suste (#149) üzenetére


farkas-j
őstag

Szia! 3 antennás a kicsike (nem olyan olyan kicsi :U ) és V1-es, de hogy 1.2-e arra nem emlékszem, de majd megnézem. A firmware letöltésnél megnéztem, de csak egyetlen verzió volt (még) és azt fel is raktam. ;) Hosszútávon majd kiderül, hogy stabil lesz e, és megérte e az árát. (A korábbi WR941-et nagyon szerettem!) Az egyik pozitívum a WiFi. Sokkal rosszabb lefedettségre számítottam a belső 2,4GHz-es antennák miatt. A másik, hogy kipróbáltam a LAN-t két gigabites gép között. Egy 6,5GB-os ISO-t másoltam át, és 52-54MB/s-produkált. :DD Saját készítésű CAT5-ös kábeleim vannak (4-5m-esek). Milyen lenne ha CAT6C-s kábeleket használnék árnyékolt dugókkal? Majd egyszer kiderül :P Ja és vettem hozzá még egy TP-LINK TL-SG1008D 8Port Gigabit Switchet, kiváltva a régi 100Mbit-es TP-Linket.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.