Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#651) bajoros válasza Headless (#650) üzenetére


bajoros
csendes tag

Végül a 9092-es porton sikerül elérnem.
Mivel a régit a 801-en tudtam elérni ezért az újnál is azzal és a 443-al próbálkoztam.

Így most már minden működik ahogy kell :)

Bajoros®

(#652) Gabe81


Gabe81
tag

Sziasztok!

Megírtam végre a leírást, de még nem 100%, pár képet még elő kell keresnem amiket a munka közben csináltam.

[link]

Üdv,
G.

[ Szerkesztve ]

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#653) suste válasza Gabe81 (#652) üzenetére


suste
veterán

Kicsit kiegészítettük, most olvassák el (újra?) a C5v1 tulajok.
A C5v2 tulajok inkább ne, mert mérgelődni fognak:)

(#654) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, a következő a helyzet:

A routeren elég sok eszköz van, viszont az asztali gépemhez azt szeretném, ha mindig fixen egy IP címet osztana ki, mert táblagépről így érem előre beállítva a Solid Exploreren keresztül.

Hogyan lehet azt megoldani, hogy ez az egy eszköz mindig a kívánt IP címet kapja a routertől, de ne fordulhasson az elő, hogy a Windows-ban én állítom be fixen az IP címet, a router meg esetleg kiosztja DHCP-n keresztül egy másik eszköznek ugyanazt a címet, ami IP cím ütközéshez vezet?

(#655) farkas-j válasza #41133696 (#654) üzenetére


farkas-j
őstag

Belépsz a routered beállítás menüjébe (a router IP címét beírod a böngészőbe és belépsz). Kiválasztod a DHCP menüt, azon belül az Address Reservation menüt. Rányomsz az Add news... gombra. Itt beírod pl. a PC-d MAC címét és hozzárendeled a kívánt IP címet. Mentés és restart. Több eszköznek is lefoglalhatsz MAC címük alapján IP címet.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#656) #41133696 válasza farkas-j (#655) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#657) SaGa59 válasza #41133696 (#656) üzenetére


SaGa59
őstag

Ez a szabályos rezerváció, de ha nincs több mint százötven eszközöd, nincs rá szükség. A DHCP a 192.168.X.100-tó felfelé oszt alapértelmezetten, a 100 alatti címek szabadon használhatóak kézi beállításokra.
De az is módosítható, hogy ne 100-tól kezdje a kiosztást, hanem 10-től, vagy amennyitől akarod. Arra figylej csak, hogy a saját és az esetleg még hozzá kötött másik router címét ne tedd bele a kiosztható tartományba.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#658) #41133696 válasza SaGa59 (#657) üzenetére


#41133696
törölt tag

Csak a PC-t állítottam így be a routerben fix-re, mert hol 103-ra hol meg 106-ra végződött az IP címe, és a Solid Explorer a Nexus 7-en saját belső WiFi hálózaton belül amikor változtatta a router véletlenszerűen, nem találta meg és át kellett állítanom, illetve le kellett kérdeznem, hogy mégis most melyik IP címet adta ki a PC-nek.

Az TP-Link Archer C5-ből - ez a fő router -, a D-Link DIR-600-on keresztül, a D-Link GO-RT-N300-ba fut végül a kábel, mert minden szobában van egy router, sőt az enyémben kettő is mivel rá van kötve egy NMHH mérődoboz közvetlenül -, és ezen routereken is csüngenek ilyen dolgok, mint Sony okostévé stb, egyébként DHCP-n keresztül osztja mindennek az IP-t ami közvetlenül rá van kötve a C5-re. A DIR-600-on természetesen ki van kapcsolva a DHCP.

Nos ami még zavar, hogy a D-Link DIR-600 is más más IP-t kap sokszor a C5-től, tehát ezt is fixálni akartam. Javasolt?

Azokat az eszközöket, amelyek nem közvetlenül csatlakoznak, "nem látja", de azon eszközök is elérik a netet, csak éppen a belsőhálózaton belüli IP címüket nem tudom lekérdezni, maximum a saját routerüktől.

(#659) SaGa59 válasza #41133696 (#658) üzenetére


SaGa59
őstag

Válasszuk szét a dolgokat, mert ez több kérdés.
1: természetesen lehet rezerválni a DIR-600-as ip címét a dhcp-ben, de routernek nem szokás így IP-t adni, azokat kézzel fixre állítjuk mindig. Az elfogadott gyakorlat szerint a rouerek és úgy átlalában a hálózati eszközök vagy a subnet legalsó, vagy a legfelső részén vannak összegyűjtve, és ez a terület ki van zárva a DHCP felügyelete alól. Persze ha neked jó az, hogy valahol a közepén van a másik router és DHCP-s, nem tilos, csak nem megszokott.

2: A DHCP szerveren, ahol rezerválni tudod az eszközöket, minden DHCP kliensnek meg kell jelennie, akkor is, ha másik router túloldalán vannak, mert a DHCP szervernek nyilván kell tartania, minek melyik címet osztotta és ehhez a MAC az egyetlen megfelelő adat. Viszont a routerek a DHCP Requestet nem engedik át magukon alapértelmezetten soha. Ehhez un DHCP Relay Agent, vagy UDP Helper beállítás kell rájuk. Ebben lehet megmondani, hogy ha érkezik egy DHCP Request (ami egy speciális UDP boradcast az adott subneten belül), melyik címre továbbítsák. Itt kell megadni a DHCP szerver címét. Ezt minden routerben be kell álltíani, ami nem azonos subnetben van a DHCP szerverrel.

Megj: házi körülmények között jobb ha akárhány wifi routered van, a fő router kivételével mindet switchként használod. Ez esetben nem kell UDP helper. SOHO routerben még nem is láttam lehetőséget arra, hogy UDP helpert beállítsunk. Lehet, hogy van, de nem találtam sehol. Ha minden eszközöd routol is, akkor az elsődleges router LAN címeiből kell egy fix, nem DHCP-s címet beállítani a második WAN portjának, összedugni, a második router LAN oldalát egy másik subnetbe tenni, ezen is meghagyni a DHCP-t a LAN oldalra és nem lesz kavarodás.
Pl:

Elsődleges router, LAN oldali címe: 192.168.1.0
DHCP scope: 192.168.1.100-150
Másodlagos router WAN portja: 192.168.1.254
A második WAN portja az első valamelyeik LAN portjába dugva.
Másodlagos router LAN oldali címe: 192.168.2.1
Másodlagos DHCP szerver scope: 192.168.2.100-150

További routerek esetén hasonlóan, csak a WAN oldali címeik attól függenek, melyik előző router a szomszédja. Ha mindegyiknek az elsődleges, akkor az összesnek a 192.168.1.xxx tartományból kell cím, javasolt 254-től "lefelé" osztogatni, fixen, Nem DHCP-vel, hanem az eszközön kézzel beállítva.
Ha sorban vannak egymás után dugdosva, akkor a harmadik WAN portjának a második LAN oldali ip tartmányából, a negyediknek a harmadikéból, stb...

Ennél a felállásnál a "belső" eszközök címei és MAC-jei tényleg nem látszanak az elsődleges DHCP-jében, mert nem onnan kapják a címeket, hanem a másodlagostól, harmadlagostól, stb....

A DHCPről annyit kell még tudni, hogy a bérletnek van lejárati ideje, ami konfigurálható. Úgy kell beállítani, hogy az eszközök két bekapcsolása közötti időnél hosszabb legyen, akkor nem fognak elmászni a címek, mert a DHCP szerver míg le nem jár a bérleti idő, vagy az eszköz maga nem kéri, hogy törölje a bérletet (release), fenntartja annak, aki korábban megkapta. Ami folyamatosan be van kapcsolva, csak hiba esetén kaphat másik címet ebben a felállásban. A bérleti idő néhány perctől több napig nyúlhat, az adott scope-ban minden eszközre egyforma. A kliens a lejárat előtt megkérdezni mindig a szervert, hogy tarthatja-e tovább a címet, ha igen, meghosszabbítja a bérletet a lease time értékével, majd annak lejárata előtt ismét kérdez. A windowsok a bérleti idő lejártának felénél kérnek frissítést, de ez kliensenként változhat.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#660) #41133696 válasza SaGa59 (#659) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tehát:

Elsődleges TP-Link Archer C5, így van beállítva nálam:

Ennek a LAN portjából megy egy kábel a D-Link DIR-600 LAN 1 portjába, ami AP módban van.

Itt nem is engedi az IP-t állítani.

Ez így:

Elsődleges router, LAN oldali címe (Archer C5): 192.168.0.1
DHCP scope: 192.168.0.100-192.168.0.199
Másodlagos router (DIR-600) WAN portja: 192.168.0.2
A második WAN portja az első valamelyeik LAN portjába dugva.
Másodlagos router LAN oldali címe: -----
Másodlagos DHCP szerver scope: ----
Harmadlagos router (GO-RT-N300) WAN portja a másodlagos LAN portjába dugva.
Harmadlagos router (GO-RT-N300) LAN oldali címe: -----
Harmadlagos (GO-RT-N300) DHCP szerver scope: ---

Tehát úgy képzeltem el, hogy a három router - a harmadikon jelenleg nincs semmi, csupán arra van, hogy szórja a WiFi-t abban a szobában is.

Hogy mind a három routert el tudjam érni valahogy így:
192.168.0.1 C5
192.168.0.2 DIR600
192.168.0.3 N300
+ negyedik router:
192.168.0.4 TP-LINK TL-WDR-3600 (NMHH mérődoboz), ez közvetlenül csatlakozik speedtest néven a C5-re.

... és ugye, hogy a C5-ről lássam az összes a belső hálózaton lógó eszközt.

Jelenleg itt tartok:

(#661) whoever70


whoever70
tag

wps funkciót szeretnék valahogy feltenni rá, ez megoldható lenne, esetleg egy frissítéssel is, ha tudnátok segíteni?

(#662) SaGa59 válasza #41133696 (#660) üzenetére


SaGa59
őstag

Ha a routerek wan portjait dugod a C5 LAN portjaiba, és nem akarod őket igazából routerként használni, akkor be kell állítani (ha lehet), hogy a WAN portot is csatolja a LAN-hoz. Szerintem a gyári firmware-kben ez nem megy.
Működhet amit elképzeltél, de ahhoz a másik három router egy-egy LAN portját kell a C5-be dugdosni és a LAN oldali IP címeiket kell beállítanod 192.168.0.2, 192.168.0.3, 192.168.0.4-re.

Ha a WAN portjaikat dugod a C5-re és nem tudod kikapcsolni a router funkciót azzal, hogy a WAN portot átkapcsolod a LAN-hoz, akkor mindegyikben mennie kell a DHCP szervernek is, a saját subnetjében, különben az többi cuccod nem kap IP címet sehonnan.

Nem egészen tiszta, hogy dugtad össze őket, mert először azt írod, a DIR-600-as LAN 1-es portja van a C5-be dugva, majd később a WAN portjára írod ugyanezt.

Ha a többi router LAN portjait dugdosod egymáshoz és a C5-be, a C5-ön kívül egyik WAN portja sincs használatban, akkor minden eszközöd a C5-től kap címet,. mionden WiFi szórja amit kell, és működik az egész, egyetlen subnetként. Ha a WAN portokat is belekevered, minden routered külön subnet lesz, a C5-ön nem fogod látni az ezekbe dugott eszközöket (el persze eléred, ha jól állítottál be minden routert de nem tudod itt rezerválni)

A koncepciód tehát akkor működhet, ha:

C5 LAN IP: 192.168.0.1
C5 LAN1 összedugva DIR-600 LAN1-gyel
DIR600 LAN oldali IP címe: 192.168.0.2
DIR-600-ban DHCP és minden egyéb (DNS) kikapcsolva. WiFi működik, saját SSID-t szór.
GO-RT-N300 LAN oldali címe 192.068.0.3
GO-RT-300 LAN1 összekábelezve vagy a C5 LAN2-vel, vagy a DIR-600 LAN2-vel, amelyikhez közelebb van.
GO-RT-300 DHCP kikapcsolva, DNS kikapcsolva, WiFi saját SSID-t szór. Ha jót akarsz magadnak, mindháromnál máshová teszed a WiFi csatornát.

Így minden eszköznek, ami ezekhez akár kábelen, akár WiFi-n kapcsolódik, a C5 ad IP címet, az lesz a default router (192.168.0.1) és ez lesz az elsődleges DNS szerver. A C5 routerkedik, a másik kettő csak switchet játszik.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#663) #41133696 válasza SaGa59 (#662) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most itt tartok.

Tehát a routerek Switchként fognak működni.

"Ha a routerek wan portjait dugod a C5 LAN portjaiba, és nem akarod őket igazából routerként használni, akkor be kell állítani (ha lehet), hogy a WAN portot is csatolja a LAN-hoz. Szerintem a gyári firmware-kben ez nem megy."

Valóban, ez az ASUS RT-N10+ -nál működött, de DD-WRT kellett hozzá.

Most az változott, hogy a TP-Link LAN1 portja van összekötve D-Link GO-RT-N300 LAN 1 portjával. WAN port üres az újabb D-Linken. A D-Link GO-RT-N300 LAN2 portjából megy át egy kábel a következő szobába, ahol majd a tervek szerint holnap a DIR600 lesz beállítva 192.168.0.3-ra.

Jelenleg a GO-RT-N300 192.168.0.2-es címen van, DHCP kikapcsolva rajta.

(#664) #41133696 válasza #41133696 (#663) üzenetére


#41133696
törölt tag

Eltérő csatornákat fogok alkalmazni, mert bár a C5-nél 5 GHz-es WiFi-t használok a Nexus 7-hez, de az LG Leon viszont csak 2,4 GHz-et tud, azaz a C5-nél is használok a belső antennáit is, a többi router meg eleve csak 2,4 GHz-es N-es WiFi-t tud.

(#665) #41133696 válasza #41133696 (#664) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megoldva [link] [link] :K

Köszi a segítséget :R

(#666) whoever70 válasza ellenkandur (#484) üzenetére


whoever70
tag

ezen az oldalon nekem nem jelenik meg a firmware letöltés lehetősége, nem látszódnak az elérhető FW-ek

azt szeretném kérdezni, hogy a wlan 5GHz-nek miért csak 6.0 Mbit/s ír a bitráta?

[ Szerkesztve ]

(#667) suste válasza whoever70 (#666) üzenetére


suste
veterán

milyen oldalra gondolsz?
mert a linkelt hsz-ben az illető saját routerén futó általunk készített weboldal látszik
és mi a célod?:)

(#668) whoever70 válasza suste (#667) üzenetére


whoever70
tag

nálam azon a lapon, vagy oldalon, a saját routerem lapjáról írtam, nem érhető el a firmware frissítés, az elérhető, általatok készítet, gyári és webrevert FW-ek. ennél jobban hogy írjam

(#669) suste válasza whoever70 (#668) üzenetére


suste
veterán

az fw-k ott vannak a letöltésnél?
először letöltöd, aztán flasheled:)

(#670) whoever70 válasza suste (#669) üzenetére


whoever70
tag

rendben, de így nehéz lesz

[ Szerkesztve ]

(#671) suste válasza whoever70 (#670) üzenetére


suste
veterán

na ez egy hasznos kép volt!
én abban a hhitben voltam, hogy a Board name végén van egy "V2" is
javítottam a szerveren a mappát, most nézd meg....

egyébként 0.8.1-nél nincsen újabb fw....és valszeg nem is lesz (legalábbis nem mostanában)
csak javítások vannak a Download backup-nál található repair-0.8.1-dátum.tar.gz-ben

[ Szerkesztve ]

(#672) whoever70 válasza suste (#671) üzenetére


whoever70
tag

tökéletes! köszi

(#673) Headless válasza whoever70 (#672) üzenetére


Headless
őstag

Csak egy tipp, ha lenne cimkéje a HDD-nek, akkor nem UUID alapján csatolná /share-be... :)

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#674) whoever70 válasza Headless (#673) üzenetére


whoever70
tag

az egy 1TB-os usb Hdd, lehet nem adtam neki format után nevet?

(#675) Headless válasza whoever70 (#674) üzenetére


Headless
őstag

blkid parancs mit ír?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#676) suste válasza whoever70 (#674) üzenetére


suste
veterán

meg nézd meg a mi weboldalunkon a setup/hdd label alatt mit ír, mi a neve a partícióknak
ott be is tudod állítani (persze csak ext fájlrendszerhez hazsnálható ez a segítség)

(#677) Headless válasza suste (#676) üzenetére


Headless
őstag

Először blkid-vel nézzük meg az a biztos.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#678) whoever70 válasza Headless (#677) üzenetére


whoever70
tag

root@Archer_C7:~# blkid
/dev/mtdblock2: TYPE="squashfs"
/dev/sda1: LABEL="SANDISK64" UUID="CEE6F70AE6F6F197" TYPE="ntfs"
/dev/sdb1: UUID="100112FD1B146920" TYPE="ntfs" PARTUUID="eb6540ec-01"

(#679) suste válasza whoever70 (#678) üzenetére


suste
veterán

Ezt biztos nem formaztad a routeren, mert ntfs.
Ha igy akarod hasznalni (erosen nem ajanlott), akkor huzd le es dugd fel windowsos gepre es nevezd at "mnt" -re.

(#680) Headless válasza whoever70 (#678) üzenetére


Headless
őstag

Ezek az eszközök állandó használatban vannak a routeren? Sosem húzod le? Ha nem formázd le ext4-re NTFS a legrosszabb fájlrendszer linux alatt.(9092/HDD manager)

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#681) whoever70 válasza Headless (#680) üzenetére


whoever70
tag

ma jön meg a Synology NAS-om, akkor majd átalakítom.
ugye azon a FS-en nincs fájlkorlát, 20GB-os mkv is mehet rá?

(#682) Headless válasza whoever70 (#681) üzenetére


Headless
őstag

Ha lesz NAS minek a routert terhelni? A NAS biztos hogy nagyobb teljesítményű lesz. Ám nincs fájlméret korlát. FS összehasonlítás.[link]. itt ír korlátozást, de a megjegyzésbe megvan írva.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#683) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Egy Archer C2-ről lenne szó. Ide írok, mert nincs külön topicja. De hátha más is tapasztalt ilyet C5-el.
Azt tapasztalom vele, hogy 1-1,5 naponta lecsökken a LAN sebessége 100/100 vagy 10/10 Mpbs sebességre. Ezen csak újraindítás segít, utána 1000/1000 Mbps. Nagyon idegesít, hogy naponta újra kell indítgatnom. Legújabb firmware van feltelepítve a tp-link.com honlapjáról. Factory resetet többször csináltam. A wifi sebessége nem csökken le ilyenkor. De minden LAN portba csatlakoztatott eszköz sebessége hol 10/10, hol 100/100 maximális sebességet tud. A számítógép hálózati kártyája továbbra is 1,0 Gbps sebességet ír, de a másolás két gép között csak 10 vagy 100 Mbps... Restart és megy szépen gigásan. Természetesen az internet sebességre is vonatkozik a lassulás.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#684) lorcsi


lorcsi
veterán

mivel archer C9 topik nincs..

Van egy C9 routerem és szeretném rákötni a nyomtatót úgy, hogy az asztali pcről tudjak nyomtatni

a router látja a hp nyomtatót
a pc-re fel is tettem a gyári segédprogit
de a pc sehogy nem akar routeren keresztül nyomtatni :F
a segédprogram sem látja a hp nyomtatót
hol lehet beállítani ?

[ Szerkesztve ]

(#685) SztiviVander válasza LiteCross91 (#683) üzenetére


SztiviVander
őstag

ha tapasztalt volna valaki ilyet biztos megtaláltad volna a keresővel :) gondolom több géppel is próbáltad, több kábellel. ha a lassulás beálltakor kihúzod a gép(ek)ből a kábel(eke)t és visszadugod akkor is gigabites kapcsolatot mutat(nak)? ha igen és még garis a cucc akkor vidd vissza.

(#686) LiteCross91 válasza SztiviVander (#685) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Köszi, már kedden visszaküldtem.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#687) mukisrác


mukisrác
aktív tag

Mostanában egyre többször csinálja azt a routerem, hogy eltűnik az 5ghz-es sáv, reboot után újra van. Szerintetek mitől lehet ez? Gyári, legfrissebb firmware van rajta.

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#688) chros válasza mukisrác (#687) üzenetére


chros
őstag

Az szep! En openwrt-vel tapasztaltam ilyeneket, nem is hasznaljuk azt a freki tartomanyt. Epp vissza akartam tenni a gyarit ... De akkor minek? :) (paran mintha regebben emlitettek volna, hogy gyarival naluk minden rendben van 5GHz-n)

(#689) suste válasza chros (#688) üzenetére


suste
veterán

szerintem ugyan az a helyzet mint minden másik wifis eszköznél, hogy van olyan kliens/eszköz amivel nincsen barátságban
ez asus-oknál is előjön, csak legfeljebb kisebb %-ban (de nem is ennyibe kerülnek:) )
van akinél a gyárival stabil az 5ghz, van akivel meg openwrt-vel.... (mind a 2-re tudok példát én is)

(#690) chros válasza suste (#689) üzenetére


chros
őstag

Erdekes. De emlekszel, regen irtam, hogy az 1. BB-s firmware-eddel jol mukodott az 5GHz, s a kesobiekkel jottek a gondok.

(#691) suste válasza chros (#690) üzenetére


suste
veterán

a 0.2 még elérhető a szervereken, az szerintem még a régi verzió :)
próbáltad esetleg?

(#692) SztiviVander válasza suste (#691) üzenetére


SztiviVander
őstag

és melyik szervereken? a besabán csak a legújabb van, ipdns-en semmi nincs, az ixmsk meg nem is működik.

(#693) suste válasza SztiviVander (#692) üzenetére


suste
veterán

Ixmsk mukodik csak masik porton! Logout!

(#694) SztiviVander válasza suste (#693) üzenetére


SztiviVander
őstag

köszi, a port az jó volt (a logoutos linkre kattintottam) csak nem figyeltem hogy a proxy-s bögészőmben kellene megnyitni mert amugy nem érek el ilyen portokat a cégtől :) és ott tényleg fent vannak a régiek. na lehet énis teszek egy próbát ezzel a 0.2-es legrégebbivel. nekem mondjuk az is előrelépés lenne ha a főnökasszony gépe nem szakadozna le 5 percenként (gyári fw-vel semmi gondja) az 5G-ről. akkor talán már 1-2 napnál tovább is fent lehetne opwenwrt :)

(#695) somody74


somody74
csendes tag

Szevasztok!
Vettem egy C5-öt, de nem voltam elég körültekintő, V2-t sikerült vennem amire ha jól láttam, akkor semmilyen alternatív FW nem tud rámenni... :-(
Vagy ha van valami nem gyári megoldás, akkor ne kíméljetek! :-)
Viszont ami a problémám, hogy sokféle eltekergetett portot használok, ezeket lelkesen be is állítgattam, kívülről nagyon szépen mennek is a port átirányítások, de ha a hálózaton belül vagyok, akkor semmi! :-(
Korábban a TP-LInk routereimen sem kellett semmit sem állítanom, a lokál hálón lekezelte a magasra feltolt és átirányítandó portok problematikáját, most viszont nem megy a dolog... :-(
(Nem akarok minden esetben kétféle linkkel operálni, hogy kintről megyek vagy bentről, hálózaton belül akarom használni azt a dolgot...)
Van valakinek valami ötlete, hogy mit kellene beállítanom a routeren, hogy megoldódjon ez a probléma?
Nagyon köszi előre is a segítséget! :-)

(#696) SztiviVander válasza somody74 (#695) üzenetére


SztiviVander
őstag

amit szeretnél ahoz a NAT loopback-nek engedélyezve kell(ene) lennie a fw-ben. elképzelhető hogy az újabb routerekben (és/vagy újabb fw-ekben) ezt már biztonsági okokból tiltják. keresgélj guglin, hátha nem te vagy az egyedüli aki ilyet szeretne. a nem gyári megoldás csak az openwrt lenne, de az meg ugye a V2-re nincs. és nem úgy tűnik mintha bárki is nagyon törné magát hogy legyen rá. ha fontos ez a dolog és neten rendelted akkor egyszerűen állj el a vásárlástól és keress egy v1.2-est. legutóbb a duna plazai MM-ban láttam vagy 10db v1.2-est a polcon, mondjuk elég szép áron (ha jól emlékszem 32-35e volt).

(#697) suste válasza SztiviVander (#696) üzenetére


suste
veterán

ha jól emlékszem 32-35e volt

akkor már inkább C7v2-t kell venni
fizikailag úgyis egyformák, de legalább hivatalosan a gyárival fw-vel is tudja az 1300Mbit/s-t az 5ghz....

(#698) somody74 válasza suste (#697) üzenetére


somody74
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon köszi a gyors választ, megnézem, hogy mit tehetek az ügyben... :-/

(#699) somody74 válasza somody74 (#698) üzenetére


somody74
csendes tag

Sziasztok!
Visszavittem a cuccot, visszakaptam a pénzt mert nem tudtam sikeresen valami más modellre cserélni ami tudná ezt a dolgot... :-(
Akkor visszakérdeznék a sok tapasztalt kollégától! :-)
Mit ajánlanátok? Ez a C5 vagy a C7 az a kategória ami belefér nekem, ezek teljesen meg is felelnek a paramétereiket tekintve, persze jó lenne ha lehetne rá tenni openwrt-t vagy dd-wrt-t, mert ott azért csak több mindent lehet állítgatni... :-/
A C7-nél gondolom csak a V2 jöhet szóba, de neten sehol nem láttam, hogy jelölnék a revision-t... :-(
C8 is szóba jöhet szerintetek?
Elnézést a sok kérdésért de egy kicsit tanácstalan vagyok... :-/
Köszi minden infót/segítséget előre is!!

(#700) suste válasza somody74 (#699) üzenetére


suste
veterán

Csak c7v2!
Elvileg eu-ban csak ez van.
V1 mar nagyon regi, nemhiszem hogy azt adnanak barhol.
De kerjed ugy hogy te v2-t akarsz....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.