Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1651) akos86 válasza suste (#1649) üzenetére


akos86
aktív tag

Köszönöm szépen! Próbálkozom. :R

3dfx, gone but never forgotten...

(#1652) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok Archer 1200asom van egy tl-wrg543G t váltott es annak sokkal erosebb volt a jele. Még nem nyúltam bele a gyári beállításokba de 3 antennával ne legyen már gyengébb mint a régi routerem.... valahol van valami beállítás amit átkel állítani hogy jobb legyen a vétel? A wifi chanel is automatán van még. Vagy van mód arra hogy a régi ruterem is beüzemeljem mellete? Mert akkor az udvaron es a garázsban is lenne normálisan net idegesítő hogy nem tudok normálisan a ház korul mindent csinálni mint a régi ezer éves ruteremel... ami még a kerdt végébe is sugárzott... :F

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#1653) suste válasza gery14 (#1652) üzenetére


suste
veterán

Javaslom, hogy mielőtt kifakadsz a fórumokon ebben a témában, előtte olvass utána a wifi szabványoknak (g, N, AC), és az ilyen tapasztalatoknak! Magad és másokat is megkimélsz sok felesleges hsz-től...
Csak itt helyben 1000szer ki lett tárgyalva (1043, 3600, openwrt, stb stb topicok...)

(#1654) farkas-j válasza gery14 (#1652) üzenetére


farkas-j
őstag

Anno írtam egy WiFi-s összefoglalót, abból beidézem a téged érntő részt:
A legjobb (de a kábelezés miatt nehezebben kivitelezhető) megoldás, hogy elhelyezünk egy WiFi AP-t a lefedetlen helyen, és vezetékkel összekötjük a routerrel. Ez az AP fogja lefedni a holt teret.
Erre a célra (AP-nak) akár egy másik közönséges WiFi router is megfelel. Ilyenkor ennek a kiegészítő routernek a WAN portját ne használjuk ha egységes alhálózatot szeretnénk. Ebben az esetben a segéd router egyik LAN portjába kötjük a fő router LAN portjából jövő kábelt. (Gyakorlatilag WiFi-s switch-ként használjuk a kiegészítő routert.) Mivel a kiegészítő routerben a WAN portot nem használjuk, azt célszerű Dynamic IP-re állítani. A segéd routerben a DHCP beállításoknál ki kell kapcsolni a DHCP szolgáltatást, mert az IP kiosztást a fő router fogja végezi. Ha ezt nem tesszük meg, összeakad a két router és működésképtelen lesz a hálózat! A LAN beállításoknál fix IP címet kell adni a segéd routernek, lehetőleg a fő router alhálózati tartományában. Ezt az IP címet a fő routerben le kell foglalni a segéd router számára a LAN-os MAC címe alapján. (Általában address reservation a menü neve). Ha ez esetleg nem lehetséges mert pl. nincs ilyen opció a fő routerben, akkor olyan IP címet kell választani a kiegészítő routernek, ami kívül esik a fő router DHCP tartományán. Erre azért van szükség, hogy a fő router még véletlenül se ossza ki a segéd router IP címet más eszköznek.
Egy példa: ha a fő router IP címe 192.168.0.1 a DHCP tartománya 192.168.0.100 - 192.168.0.255 ebben az esetben a segéd routernek pl. adhatunk 192.168.0.2 -es IP címet.
Adhatunk neki IP címet a 192.168.0.100 - 192.168.0.255 tartományban is, csak akkor le kell neki foglalni a MAC címe alapján ezt az IP címet a fő routerben, nehogy más eszköz kapja ezt meg. Én ez utóbbi megoldást javaslom, ugyanis találkoztam már olyan esettel, hogy ha a segéd router IP címét nem a fő router DHCP IP tartományából adtam meg, akkor elérhetetlen volt a hálózaton a segéd router konfigurációs felülete.
A két router WiFi csatornáit úgy kell megválasztani, hogy ne azonos csatornán legyenek, mert akkor zavarják egymást, csökken a sávszélesség (sebesség). Arra is ügyelni kell, hogy a környező idegen WiFi csatornákkal se ütközzenek.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1655) gery14 válasza farkas-j (#1654) üzenetére


gery14
senior tag


Koszi sikerult beállítani a régit is. Es áligatam a chanel width is meg a szabványokat..

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#1656) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes lecserélni egy TL-WR1043ND V.1 routert egy Archer C5 V2 AC1200-re. A C5-ért 7e Ft kellene fizetnem. Mennyivel tud többet, mint a régi routerem?
Amit ki kell, hogy szolgáljon az 2 db TV, 3 Tablet, 3 Telefon, 1 NAS, 1 klíma!

Üdv.: Impair

(#1657) Multibit válasza Impair1980 (#1656) üzenetére


Multibit
veterán

Poénnak szántad a kérdést? Jót nevettünk :D

(#1658) hyperspace


hyperspace
őstag

Sziasztok, 100-as netet egy új hűséggel 500-asra bővítettem, ezért lecseréltem az Asus RT-N12+ routeremet egy Archer C5 V4-re. Közvetlenül az UTP kábelt dugom be a routerbe. Sehogy sem tudok az új routerre netet varázsolni. PPPoE adatok helyesek. Ha a régi router lanjából az új wanjába bedugom, úgy van net az újon is, így hardveresen szerintem nem lehet gondja.
Van valami trükk, amit TP-Linknél kell használni?

Gyors beállítással, és utána a menüben is próbálkoztam többször is.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#1659) Multibit válasza hyperspace (#1658) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs semmi trükk, ennek így működnie kéne. Digiről van szó? Mikor a régi routert kiiktattad, volt disconnect, vagy csak kihúztad a kábelt?

(#1660) hyperspace válasza Multibit (#1659) üzenetére


hyperspace
őstag

Igen, Digi kábel. Csak kihúztam a kábeleket, és átdugtam az újba.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#1661) Multibit válasza hyperspace (#1660) üzenetére


Multibit
veterán

Csak kihúztam a kábeleket, és átdugtam az újba.
:(
Ilyenkor nem szokott azonnal kapcsolódni. Van az Asus felületén valami disconnect funkció? Azt kéne használni és csak azután bedugni a kábelt a TP-Linkbe, miután az Asus bontotta a kapcsolatot. Az új TP-Linket meg - ha már sehogy se megy - állítsd vissza gyári állapotra, és kezdd előröl a beállítását!

(#1662) hyperspace válasza Multibit (#1661) üzenetére


hyperspace
őstag

Sikerült megcsinálnom. Beállítottam az asztali gépen a netet közvetlenül a kábelról, majd utána dugtam össze az új routert, rákötöttem az asztali gépet, és a router beállításában klónoztam a PC MAC Address-t.

Köszönöm a segítséget. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#1663) Multibit válasza hyperspace (#1662) üzenetére


Multibit
veterán

Nincs mit. Az a lényeg, hogy valahogy összehoztad.
Erre a MAC address klónozásra egyébként nincs szükség. Én is Digis vagyok és cseréltem már routert nem egyszer.

(#1664) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Csak félig vág ide,de talán tudja vki a választ.

Archer c9-es DD-WRT FW-vel támogatja az 5ghz-et?

Esetleg van az újabb Tp-link modellek között ami DD-WRT-vel támogatja a 5ghz-et?

Jöszi a választ J.

(#1665) dynax


dynax
tag

Sziasztok . Minél jobban nézegetem annál jobban belekeveredek hogy milyen routerem van :D
Szeretnék felrakni openwrt-t a routeremre . Ezt már kb 5x megcsináltam más routereknél de itt most ott akadtam el hogy nem tudom az enyém melyik :D

A routeremen szemből AC1200 felirat van . 3 antenna van rajta , 1 usb port , az alján lévő matricán első sor ac1200 , alatta sorban Archer C1200 ver 1.0 . Valaki tudna segíteni hogy ehez most melyik openwrt kell ? Kevergek a c5 meg c7 , meg új meg régi meg ac1200 meg c1200 miatt :)

(#1666) suste válasza dynax (#1665) üzenetére


suste
veterán

Az biztos, hogy nem C5 és nem is C7, hiszen csak 1db USB van rajta :).
Szóval a sima AC1200-as első verziója.
Nem tudom, hogy "hivatalosan" támogatott-e már az új openwrt alatt,de volt már rá valahol build a már ismert MTK SoC miatt.... (ha az van egyáltalán benne :)) )

(#1667) Multibit válasza dynax (#1665) üzenetére


Multibit
veterán

Teljesen egyértelmű. Te magad olvastad a matricán: Archer C1200 v1. Broadcom SoC van benne.
Semmi köze az Archer C5, vagy C7-hez.

(#1668) dynax válasza Multibit (#1667) üzenetére


dynax
tag

köszönöm ! én is afelé hajlottam hogy nem jó hozzá csak valahol bekavart valami c5 1200 és eddig mindig találtam openwrt-t amihez kerestem de most meg csak ezt . pedig jó lett volna lecserélni :(

(#1669) igali válasza dynax (#1665) üzenetére


igali
tag

Nekem is TP-LINK C1200 AC1200-es, 3antennás, 1USB-s routerem van.
Ha esetleg te vagy valaki rálel az erre az eszközre rakható Openwrt-t, ne fogja vissza magát! ;)
Vagy ha valaki esetleg tud (más) megoldást, hogy a router USB portjára winyót csatlakoztatva hogyan lehet közvetlenül torrentezni, hálás lennék érte.

(#1670) Headless válasza igali (#1669) üzenetére


Headless
őstag

Add el és vegyél egy olyan eszközt ami támogatott... :)) (mi router 3g, dir 860l,etc...)

vagy köss mögé nas-t fájlszervert, embedded pc-t...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1671) gery14


gery14
senior tag

másnak is használhatatlan az archer ac1200 online fps játékra ? battlefield 1 4 stb késön tölti be az embereket mire meglátom az ellent már lelötek.. :(((
DOWNLOAD
761.72
Mbps
UPLOAD
215.72
Mbps( Digi )

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#1672) nemlehet


nemlehet
őstag

Látom itt főképp a V1 és V2 verziókról van szó. A V4-el mi a helyzet? Most egész jó áron van több helyen és már nagyon le kéne cseréljem a T-től kapott gagyi ZTE routerem, mert egyre megbízhatatlanabb.

Részemről egyelőre nem akarok openWRT-t felrakni, így ez annyira nem szempont. Próbáltam keresgélni, de nem nagyon találtam összehasonlítást, hogy miben jobb/rosszabb mint a V1.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#1673) suste válasza nemlehet (#1672) üzenetére


suste
veterán

Nem láttam a v4 adatlapját, de szinte biztos, hogy nem hasonlít a v1-hez, mert akkor már a C7 konkurenciája lenne. (pont ezért cserélték le :) )
Szóval max a v2-vel érdemes összevetni.....

(#1674) gery14


gery14
senior tag

A fentibre valaki aki játszik is néha ? Mert.ha másnak is ilyen eladom es veszek mást...🤔🤔🤔

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#1675) dynax válasza Headless (#1670) üzenetére


dynax
tag

a mi router 3g-vel tuti megy az openwrt ? szeretem a xiaomi cucokat de még nem mertem routert venni tőlük :D

(#1676) Headless válasza dynax (#1675) üzenetére


Headless
őstag

Igazából, nem és csak viccből írtam... :)) amúgy meg aláírásomban van forgatva is, olyan felszereltséggel mint régen suste forgatott.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1677) SztiviVander válasza gery14 (#1674) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nem jatszunk:) Kerdezd inkabb valami jatszos topikban. De amugy ketlem hogy ennyire ugyes lenne a router hogy igy ki tudjon babralni veled.

(#1678) dynax válasza Headless (#1676) üzenetére


dynax
tag

jol van csak reménykedtem hogy idenyomsz egy linket amin látszik hogy ezt kell letölteni :D mert a tplinkkel megszivtam nagyon amikor azt hittem hogy amit veszek ahoz lesz :D néztem a xiaomi 3g-t de csak kinai nyelv van benne , könnyű eljutni addig hogy openwrt lesz rajta , mert gondolom kevés kinat találok aki segít eljutni az adott menüponthoz :D bár lehet nekem, a sima 3 is jo lenne azon van angol , az is tudja az 1100körüli wifit az usb3 , a gigabit port mert 256 ram nem szempont nekem

(#1679) Headless válasza dynax (#1678) üzenetére


Headless
őstag

Cammogj fel a driveomra (aláírás) van readme, sima 3-at ne vegyél más proci még az openwrt támogatottsága sem tiszta, bár lede fórumban már egy ideje van pörgő topikja...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1680) dynax válasza Headless (#1679) üzenetére


dynax
tag

na akkor nem kockáztatok , ahogy irtam már megjártam ezzel a tplinkel :D a 3g most 40$ akkor mégis az lesz a befuto :)

(#1681) Multibit válasza nemlehet (#1672) üzenetére


Multibit
veterán

A v4 egészen más, mint a korábbi verziók. MediaTek chipsetes. Wikidevi a barátod.

[ Szerkesztve ]

(#1682) Lacika2013


Lacika2013
tag

Sziasztok.Van egy C50-es v3-as routerem.
Sajnos nem tudom AP-ként használni,mert nem találok olyan beállítási lehetőséget.
Szeretnék feltenni egy openwrt,de csak v1-es verzióhoz találok..

Ki hogy oldotta meg?
Köszönöm

(#1683) Headless válasza Lacika2013 (#1682) üzenetére


Headless
őstag

openwrt nem lesz, amúgy az ap-hez nem kell külön mód...

lanip címet egy a főhálózatoban lévő szabad ip címre állítod. dhcp-t kikapcsolod összekötöd lan-lan porton keresztül és kész vagy... persze 1 portal kevesebbet tudsz rajta használni...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1684) Lacika2013 válasza Headless (#1683) üzenetére


Lacika2013
tag

Ugyanugy wifin tudja tovább erősíteni a jelet?

(#1685) Headless válasza Lacika2013 (#1684) üzenetére


Headless
őstag

mit értesz azon, hogy tudja tovább erősíteni a jelet?

ha arra gondolsz, hogy wifin csalakozik a másik routerhez és wifi tovább szór, akkor nem.. az maximum akkor jöhet szóba ha a másik router is tplink és van WDS opció akkor azt kell bekapcsolni...

ha arra amit írtam az előbb, AP-t csinálni vagyis a két router LAN-LAN porton keresztül összekötöd utána wifivel adja tovább, akkor igen...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1686) Lacika2013 válasza Headless (#1685) üzenetére


Lacika2013
tag

Lan-Lan tökéletes lenne

(#1687) t_godfather


t_godfather
csendes tag

Sziasztok!

TP-LINK C5 v2

Ki látott már ilyet?

Router beállításai, eddig minden jól működött.

2.4 GHz
SSID: Skynet

5 GHz
SSID: Skynet Speed

Tablet nem tudott csatlakozni (csak 2.4 GHz van rajta).
Megnéztem mobilon WIFI Analyzerrel.
Router 2.4 GHz-en nem ad semmit, 5 GHz-en Skynet SSID-vel szór. :Y

Beállításokat exportáltam, gyári beállítások vissza, beállítások vissza és továbbra is a fenti hiba van.

Ha lehalt a 2.4 akkor hogy került az SSID-je át az 5 GHz-re?
Hardware hiba lehet? (még garis)

(#1688) suste válasza t_godfather (#1687) üzenetére


suste
veterán

1 jótanács: SSID -be ne tegyél space-t és extra/ékezetes karaktereket
és próbálj ki rövidebb és hosszabb SSID-ket is

(#1689) t_godfather válasza suste (#1688) üzenetére


t_godfather
csendes tag

Oké akkor lejavítom, hátha.

(#1690) spider23


spider23
aktív tag

Üdv. Van egy ilyen routerem pár éve. Eddig hiba nélkül ment, de most pár napja kb naponta fél naponta eldobja a netet. Újra indítás után működik ismét egy fél napig kb. A router kéz tapintásra nagyon meleg, szerintem ez nem normális. Van még 2db régebbi wdr3600 használatban azok sokkal hűvösebbek és hibátlanul teszik a dolgukat. Mi lehet a probléma vajon? Most kínomban csináltam egy resetet és a configot visatatöltöttem, meglátjuk mit reagál majd rá. Nem szeretném ha állandóan újra kellene indítgatni. Főleg ha elutazok több napra és a kamerákra nem tudok ránézni miatta, vagy a nas-t nem érem el.

(#1691) farkas-j válasza spider23 (#1690) üzenetére


farkas-j
őstag

Én a tápegység ellenőrzésével kezdeném. Utána megnézetném a routerben az elektrolit kondenzátorok ESR értékét. Ha ezek mind rendben vannak akkor sajnos nincs sok lehetőséged...

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#1692) spider23 válasza farkas-j (#1691) üzenetére


spider23
aktív tag

Most kicseréltem a tápot mert reggel megint ledobta a netet. Belső hálón elérhető a router és mutatja is hogy nincs internet...
Meglátjuk hogy a 3A-es új táppal mit mutat.
Közben előkerestem a számláját és éppen most 2 éves, tehát még garis. Viszont ha a táp lesz a baja akkor gondolom arra nem vonatkozik a garancia, vagy rosszul gondolom?

(#1693) spider23 válasza spider23 (#1692) üzenetére


spider23
aktív tag

Sajnos ebben a pillanatban ismét megszakadt az internet. Úgyhogy nem a táp a hibás. Sajnos. Így intéznem kell a garanciát...

(#1694) golan7


golan7
tag

Van egy archer c5 v2 routerem, az egyik usb-be egy saját tápos hdd van dugva, erre előzőleg felmásoltam egy csomó filmet, zenét, képet!
A file megosztásban beállítottam a megosztandó mappákat, ftp-n látja is a pc!
Hogyan tudom beállítani, hogy media server is működjön (Pc nélkül is lássa a TV)!

A segítséget köszönöm!

(#1695) gavlo


gavlo
újonc

Van egy AC 1200 -as routerem, nem találom a WDS engedélyezést. Lehet, hogy ezt nem lehet?

(#1696) golan7 válasza gavlo (#1695) üzenetére


golan7
tag

Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#1697) gavlo válasza golan7 (#1696) üzenetére


gavlo
újonc

Szia

Igen de az AC 1200 menüjébe nincs bent.

(#1698) golan7 válasza gavlo (#1697) üzenetére


golan7
tag

Annyira nem vagyok otthon a témában, de az én routerem-re is az van írva, hogy AC1200! Vagy van külön AC1200 és Archer v5 AC1200?

(#1699) gavlo válasza golan7 (#1698) üzenetére


gavlo
újonc

Igazából a menü is teljesen más

[ Szerkesztve ]

(#1700) suste válasza golan7 (#1698) üzenetére


suste
veterán

az összefoglalóban is le van írva, hogy van pár verzió :)
ráadásul óriási különbségekkel! a csak "v"erzióban különbözőek is mások, és van névben különbözőek is
sajnos elég gáz, hogy ilyen hasonló néven adnak/adhatnak ki eszközöket ... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.