Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#251) suste válasza RedCat (#250) üzenetére


suste
veterán

a C5-ön ilyen gondod nem lesz a 16MB flash miatt

régebben valaki, valahol írt ilyesmit, de hogy mi volt a megoldás, azt nem tudom:(

(#252) SztiviVander válasza bigdady (#249) üzenetére


SztiviVander
őstag

látod ez egy jó kérdés. ha csak a nas-ról lassabb akkor logikusan azon kell keresni a gond okát. gondolom a nas utp gigabiten van. ha más is lassabb 5Ghz-en (gépről ftp-zés), akkor valami konfig gond lesz a routeren vagy a kliensen.

(#253) snono7


snono7
csendes tag

Sziasztok,üdvözlök mindenkit a fórumon!

Segítségéért fordulok hozzátok,nemrégen vettem én is egy ilyen routert: TP-LINK Archer C5 v1

Erről az oldalról letöltöttem egy OPENWRT-t a routeremhez : http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wdr7500

Sikerült szépen frissiteni és elkeztem beállítani a PPPoE felhsz/jelszót és amikor OK-ra kattintottam töltögetett és kilépett,aztán azóta sehogy sem tudok belépni a ROUTER adminjába pl(192.168.1.1) nem tudom mi az ip szám amivel elérem.
Probáltam RESET gombot azt sem müködik és állandó világít a system jelzés(csillagszerű) a routeren és természetesen a LAN is meg a internet (de internet nincs)

30/30/30 HARD resetet is probáltam lehet hogy rossszul...

Szeretném visszarakni a gyári frimwaret,van valakinek ötlete hogy-hogy tudnám?

Nagyon szépen köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#254) SaGa59 válasza snono7 (#253) üzenetére


SaGa59
őstag

A routernek 192.168.0.1 a def IP címe, ha jól emlékszem. Esetleg próbáld azzal, de előtte a gépeden is állíts egy 192.168.0.x címet természetesen.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#255) SztiviVander válasza snono7 (#253) üzenetére


SztiviVander
őstag

ha nem állítottad el akkor az openwrt-vel 192.168.1.1 a router ip-je. és ha nem kapcsoltad ki a dhpc-t akkor nem kell manuálisan ip-t adni a gépednek. mellesleg 192.168.0.1 gyári fw alatt van.
mit töltöttél le pontosan? biztos hogy EZT az archer c5 v1.x-hez való fw-t? géped kap ip-t? ha igen, mit? hálózati és megosztási központ - helyi kapcsolat - részletek alatt ott van hogy ki a dhcp kiszolgáló, na az a router.

[ Szerkesztve ]

(#256) chris-v válasza snono7 (#253) üzenetére


chris-v
senior tag

Nincs megadva véletlen fix ip és átjáró a gépeden?
Itt nézd meg: Vezérlőpult\Hálózat és internet\Hálózati kapcsolatok itt jobb klikk az aktuális hálózatra -> Tulajdonságok. Itt keresd meg a TCP/IP 4-es protokol, arra katt 2-szer. Ha nem volt, akkor tegyél mindent automatikusra. Ok majd bezár és utána próba a 192.168.1.1-et.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#257) vargalex válasza snono7 (#253) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem a LAN interface-t állítottad be PPPoE-ra. Ha nincs PPPoE szervered a LAN oldalon (gondolom nincs), akkor a failsafe kell neked.

Alex

(#258) snono7 válasza SaGa59 (#254) üzenetére


snono7
csendes tag

"de előtte a gépeden is állíts egy 192.168.0.x címet természetesen."

A gépemen hogy állitsam be az ip cimet?

SztiviVander: Sajnos a 192.168.1.1 és a 192.168.0.1 -sel sem érem el a routert és igen azt a openwrt-t töltöttem le: openwrt-ar71xx-generic-archer-c5-squashfs-factory.bin

A gépem ugylátom hogy nem kap ip címet...dhcp nem ir ki semmit a részleteknél. :(

chris-v: Én nem adtam meg fix ip címet sosem szoktam és igen automatikusan volt és a 192.168.1.1 továbbra sem érem el a routert.

vargalex: Jo a kérdés hogy a LAN interfacet állítottam volna e be a PPPoE-ra,hirtelen nem is emlékszem,mivel DIGI szolgáltatom van ezért PPPoE-en szoktam beírni a felh és a jelszót.
Ha failsafe kell nekem, akkor valaki írja le a menetét mert az egy kicsit magas nekem... :(

Köszönöm srácok hogy segíteni probáltok!!

[ Szerkesztve ]

(#259) SaGa59 válasza snono7 (#258) üzenetére


SaGa59
őstag

Indíts egy parancssort és írd be: ipconfig /all.
Ott kiírja, hogy mi a géped IP címe, netmaszkja, használ-e DHCP-t és ha igen, annak mi a címe.

Ha az IP címed 169.254-gyel kezdődik, akkor a gépeden a hálókártya DHCP-re van állítva, de nem talál DHCP szervert magának. Vigyázz, ne keverd! A 192.168.x.x a routertől kapott, vagy kézzel állított cím, a 169.254.x.x az APIPA, ami a Microsoft találmánya olyanoknak, akiknek csak egy otthoni hálózatocska kell több windowsos géppel és nincs se DHCP-t tudó routerük, se szakértelmük a hálózat bekonfigurálásához.

Ha van DHCP és megtalálod a címét is, az lesz a routered, már ha a routered valamelyik switch portjába dugtad a géped ethernet kábelét, nem a WAN portba véletlenül.

IP címet úgy tudsz állítani a gépeden (gondolom windows), ha bemész a Hálózati és megosztási központba (vagy a hálókártya ikonjáról a jobb alsó sarokban, vagy a vezérlőpultról), ott bemész az adapter beállításokba, kiválasztod a hálókártyát, ami a routerbe van dugva, Tulajdonságok, Megkeresed a TCP/IP protokoll 4.es verziója (TCP/IPv4) sort, kijelölöd (vigyázz, a pipát ne kapcsold ki előtte!!!) és Tulajdonságok.
Az új ablakban átteszed az "A következő IP cím használata" jelölőbe a pöttyöt és beírhatod a megfelelő adatokat.
Jelenleg csak kettőt kell kitölteni, az IP cím (192.168.0.x vagy 192.168.1.x, ahol X 2-253 között tetszőleges érték, ha nincs több géped a switch-be dugva. Az 1 vagy a 254 szokott a routerek címe lenni SOHO környezetben)
A netmask 255.255.255.0

A router és DNS szerverek egyelőre nem kellenek, ha majd feléled a routered és benne a DHCP, akkor itt tedd vissza a pöttyöt az IP-cím automatikus kérése karikába és rendesen meg fog kapni mindent a DHCP szervertől, ami ide kell.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#260) snono7 válasza SaGa59 (#259) üzenetére


snono7
csendes tag

Sajnos így sem akar müködni,mindenhogy megprobáltam,a hálokártyám kiirja amikor beirom az ip cimet hogy nem azonositott hálokártya... de a routert továbbra sem érem el,pedig tök érthetően leírtál mindent! :(

Ha ti sem tudtok segíteni akkor vigyem vissza,garanciális,szerintem észre fogják venni bent...

[ Szerkesztve ]

(#261) SaGa59 válasza snono7 (#260) üzenetére


SaGa59
őstag

Ha azt írja ki a géped, hogy nem azonosított hálókártya, akkor a hiba nem a routerben, hanem a gépedben van. Szerezz valahonnan egy hálókártyát és nézd meg azzal. Én is jártam úgy, hogy az alaplapra integrált zsuga egyszer csak megadta magát. Jó ha van kéznél egy kártya, 2-3 rugó és életet menthet.

Ha van mobilod, próbáld meg wifi-n elérni a routert. Elvileg alapértelmezetten működik a wifije.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#262) vargalex válasza snono7 (#258) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Failsafe módba állítás: áram alá helyezed a routert, majd amikor felvillan a sys led, akkor megnyomod a reset gombot. Akkor sikerül failsafe módba állítani a routert, ha a sys led nagyon gyorsan villog. Ekkor a PC-den beállítasz egy fix ip-t a 192.168.1.x tartományból (ne 192.168.1.1 legyen). Ezután a routert telneten (pl. putty-al telnetre állítva a protokollt) eléred a 192.168.1.1 IP címen. Nem kér authentikációt, rögtön kapsz egy prompt-ot.

Ott kiadod a következő parancsot:

mtd -r erase rootfs_data

Erre a router újraindul, a PC-n visszaállíthatod az IP-t DHCP-re.

Persze szerintem a suste build-ban megy az OpenWrt-s alap reset. Azaz elindult routerrel (amikor a system led már nem villog) nyomod legalább 5 másodpercig a reset gombot, majd felengeded, akkor ugyan ezt a hatást éred el.

Alex

(#263) suste válasza vargalex (#262) üzenetére


suste
veterán

neki sima openwrt-je van szerintem
ott meg a resetgomb WPS-nek van nevezve, vagyis nem megy az alap beépített reset...

[ Szerkesztve ]

(#264) vargalex válasza suste (#263) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A reset script nem foglalkozik vele, hogy melyik gombot nyomtad.

Alex

(#265) suste válasza vargalex (#264) üzenetére


suste
veterán

ezek szerint ha van 2 gomb a routeren, akkor bármelyiket nyomhatom 5 másodpercig, és akkor factory resetet hajt végre?

(#266) snono7 válasza SaGa59 (#261) üzenetére


snono7
csendes tag

Szerencsére van egy másik routerem azzal simán megy a net meg minden és a hálokártyával semmi baj nincsen...csak akkor irja ki ezt amikor modositom az ip-t.

vargalex: Megprobálom amit leírtál,bár egy kicsit magas nekem ezek a szavak meg hogy hol találom meg..,lehetne kicsit egyszerűbben leírni?-meg próbálok rájönni azért :) pl a parancsort hova irjam meg? kicsit amatőr vagyok,de nem hülye :)

Köszönöm!!! :)

(#267) vargalex válasza snono7 (#266) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A router failsafe módba rakása gondolom egyértelmű. Tényleg az a lényeg, hogy nagyon gyosan villogjon a system led. A PC fix IP címének beállítása windows alatt itt le lett írva (én legfeljebb XP/Win 7 esetén tudnám megmondani, de mivel csak emlékezetből, így nem biztos, hogy pontos lennék). Állítsd be pl. 192.168.1.100-ra.

A következő lépések:

1. letöltöd a putty-ot
2. Elindítod
3. Az induló képernyőn Host Name-nak beírod a 192.168.1.1-et
4. Protocol-nál kiválasztod a Telnet-et, ahogy a fenti képernyőképen is látod (defaultban SSH-n áll)
5. Rákattintasz az Open gombra
6. Megnyílik ez az ablak
7. Beírod a következő parancsot:

mtd -r erase rootfs_data

A parancs hatására minden visszaáll alapra és újraindul a router. Bezárhatod a putty-ot, PC-n visszaállíthatod DHCP-re az IP-t.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#268) snono7 válasza vargalex (#267) üzenetére


snono7
csendes tag

Szia!

Nagyon szépen köszönöm!!!!!!! Sikerült életre kelteni a router-t!

Most már csak az a problémám,hogy hogy tudom visszarakni a gyári frimwaret? TP-LINK oldaláról letöltöttem a legujabb gyári frimwaret. Ez megvan,csak hogy tudom vagy hol tudnám betallózni? :B

Tudnánk provátban valahol beszélni? pl skype?

[ Szerkesztve ]

(#269) Tomi845


Tomi845
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne! Van egy ilyen routerm és az egyik antenna helyére rácsatlakoztatok egy külső antennát ( pl: TP-LINK TL-ANT2424B ) kb 10-15 méter antennakábellel akkor a jelet felerősíti annyira, hogy a külső antennától számítva 15m-re lévő házat illetve az udvart ( kb 25-30 métert a kertből) lefedi. Illetve megvalósítható-e az elképzelésem és ha igen számít-e, hogy melyik antenna helyére csatlakoztatom. Vagy ha van jobb ötlet, hogy hogy tudnék wifi jelet erősíteni az egész házba/udvarba ezzel a routerrel, lehetőleg minél kevesebb kábelezéssel. (Nem vagyok jártas a témában)

(#270) SaGa59 válasza Tomi845 (#269) üzenetére


SaGa59
őstag

Vannak wifi átjátszók. Igaz, a sávszélességet nagyjából lefelezik, de a térerő problémát megoldják.

De ott, ahol az antennakábelt el tudod vinni, már mehet egy ethernet kábel is, aminek a túlvégére teszel még egy wifi kütyüt, akkor a sávszélesség se feleződik. Vannak POE eszközök (a TP-Link egyik korábbi routere is tud ilyet), akkor az etherneten mehet a táp is, így nem kell még azzal se foglalkozni.

A kábelen elvitt antenna nem rossz, ha pontosan tudod illeszteni a routerhez. Ha nem, akkor a kábelen elveszhet az egész jel, mire az antennáig érne.
Gyakorlatilag centire pontosan (sőt ezeken a frekiken már mm-ek játszhatnak) ki kell számolni a hullámhosszból, hogy mekkora lehet, hogy ne alakuljon ki olyan interferencia a két végponti csatlakozóról óhatatlanul visszaverődő jelekből, ami kioltja az egészet.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#271) Tomi845 válasza SaGa59 (#270) üzenetére


Tomi845
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Egyébként pont a 2. wifi routert akarom kiiktatni mert nem tud csak 100mbps-t és, ha veszek még egy ilyen routert az 25k és ez a legolcsóbb. 1000mbps-es net van. A Pontosan illeszkedő kábelen azt érted, hogy gyári ehhez való antennakábel N-dugóval? (ha jól tudom N-dugóval csatlakozik a külső antenna)

(#272) SaGa59 válasza Tomi845 (#271) üzenetére


SaGa59
őstag

Igen, a megfelelő hosszban... Az illesztés elsősorban hosszt jelent, antennáknál, illetve kábel impedanciát. Ez utóbbi a routerhez illesztett gyári kábelnél biztos megfelelő, sőt, ha eleve legyártott kábelt kapsz, a két végén csatival, akkor talán a hossz is megfelelő, de ebben azért annyira nem bíznék.

Anno, mikor még rádióadó-vevők közelében forgolódtam, voltak olyan képleteink, amivel ki lehetett számolni, milyen frekitartományban mekkora adóteljesítményhez milyen hosszú lehet a kábel (meg az antenna) és ha nem akkora kellett, akkor milyen illesztő áramkört kell használni az adott helyzetben és gyanítom ez itt is így van, csak a frekik mennek el a kHz-MHz tartományokból a GHz-k felé.
A kulcsszó az állóhullám...

Nem kell pont ilyen router. Egy sima AP is elég. Pl egy Tenda W301A Access Point, gigabites ethernettel 9 rugó körül van és tudja a POE-t is.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#273) Tomi845 válasza SaGa59 (#272) üzenetére


Tomi845
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#274) farkas-j válasza Tomi845 (#269) üzenetére


farkas-j
őstag

A korábban vázolt problémák mellé csak megjegyezném, hogy a külső antennák csak az 5GHz-re szolgálnak. A 2,4GHz-es sávra belső antennák vannak. Ebből következik, hogy a kihosszabbított külső antennád csak az 5GHz-es sávot fogja szórni, ha lesz egyáltalán megfelelő jelszint. 5GHz-en óriási csillapítással kell számolni a vékony koaxoknál. Szerintem is a legjobb megoldás, ha egy UTP kábelt húzol ki a koax helyett, és egy AP-t vagy routert kötsz az udvari végére.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#275) Tomi845 válasza farkas-j (#274) üzenetére


Tomi845
csendes tag

Neked is köszönöm, így most már egyértelmű, hogy AP lesz belőle, remélem azzal nem fogok szívni, nem ismerem mennyire plug and play a dolog.

(#276) farkas-j válasza Tomi845 (#275) üzenetére


farkas-j
őstag

Használj egy olcsóbb megbízható routert. Az sokoldalúbb, és lesz a helyszínen szükség esetén vezetékes kapcsolódási lehetőség is. A kiegészítő router használatához ennek a cikknek a végén találsz útmutatót.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#277) Tomi845 válasza farkas-j (#276) üzenetére


Tomi845
csendes tag

Tudsz javasolni olyan routert ami még tudja az 1000mbps + wifin is hasonlót. Mert amikor én kerestem ez volt a szempont ezért vettem ezt, mert ezt találtam a legolcsóbbnak ebben a kategóriába. Viszont ez is 25k volt és nem szeretnék még egyszer ennyit kiadni. Ezért gondolkodom, most már csak AP-n mer az tud 300mbps-t és remélhetően elég erős jelet ad ahhoz, hogy kimenjen a házból is a jel még egy 20-25 méterre az udvarra.

(#278) Vasy09 válasza Tomi845 (#275) üzenetére


Vasy09
őstag

Nekem is kábellel megy a ház másik végébe, annak a végén pedig ott csücsül a régi 841nd repeater üzemmódban! :DD

Gamertag: Vasy09

(#279) suste válasza Vasy09 (#278) üzenetére


suste
veterán

Ha kábelen kapja a netet a 841, akkor vagy WDS, vagy csak sima AP-nek van értelme.
De gondolom csak a megnevezést kevered....

(#280) SaGa59 válasza Vasy09 (#278) üzenetére


SaGa59
őstag

Igen, csak a 841nd nem tud gigabitet, az adatlapja szerint, a kollegának meg az volt az egyik alapfeltétel. Eredetileg én is azt ajánlottam volna...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#281) Vasy09 válasza suste (#279) üzenetére


Vasy09
őstag

Igen, sorry! :R Nálam csak azért kellett, hogy lefedjem a fekete foltokat! :)

Gamertag: Vasy09

(#282) Tomi845


Tomi845
csendes tag

Véleményetek szerint ez jó lenne nekem? : Tenda W301A . Elképzelhető, hogy erősebb jelet sugároz ezeknél a átlag alsó kategóriás routereknél?

(#283) farkas-j válasza Tomi845 (#277) üzenetére


farkas-j
őstag

Olvasd el ennek a fórumnak a téma-összefoglalóját. Az igényeid szerint válassz.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#284) #41133696


#41133696
törölt tag

(#285) Tomi845


Tomi845
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek az a router hibája, hogy wifin (2,4 Ghz) Laptopon kb 50-60 mbps-es letöltési és kb 90-95! mbps feltöltési értékek vannak rendszeresen, kábelen 4-500mbps van stabilan (le). C5-ös routerről van szó és kérdezném, hogy másnál is van ilyen jelenség? Egyébként Digi 1000 az előfizetés elvileg garantált 300mbps. Ha ez a router miatt van várnám az ötleteket, hogy miért és mit lehet vele kezdeni.

(#286) SaGa59 válasza Tomi845 (#285) üzenetére


SaGa59
őstag

Mit tud az az eszköz, amivel töltesz? Hány router van a környéken ugyanazon a csatornán? Milyen messze vagy a routertől? Hány kütyü lóg egyszerre a wifiden?

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#287) Tomi845 válasza SaGa59 (#286) üzenetére


Tomi845
csendes tag

Samsung RV509-es laptop 10/100/1000 ethernet és 802.11 b/g/n wifi (wifin mért értéket írtam) elvileg ha jól tudom az "n" az 300mbps-ig jó. kb 4-5 méterre van a routertől, és semmi más nincs rajta. De ami furcsa, hogy feltöltési sebesség majdnem 100mbps és elvileg garantált 300-at ígér a digi, ami kábelen jó is (4-500). Azt nem tudom, hogy mit jelent az, hogy 1 csatornán hány router van, ha azt, hogy hatókörön mennyi van akkor 2-3 jelet fog abból 1 a szomszédé, egy pedig a digi routere sugároz fasza jelet amit nem lehet használni :(

(#288) Headless válasza Tomi845 (#287) üzenetére


Headless
őstag

Hát akkor nincs okod panaszra, ezzel a kliens-el örülhetsz is ennek a tempónak az a 300 mbps az link sebesség azt sosem fogod elérni.

Csak hogy idézzek a milyen routert topic összefoglalójából.

- G (54 Mbps): 20-25 Mbps
- N lite (150 Mbps): 40-60 Mbps
- N (300 Mbps): 80-130 Mbps (itt nagyobb a szórás)
(Mindez zajmentes környezetben, 100%-os jelszint mellett. Az adott szabványt mind a két oldalnak támogatnia kell.)

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#289) Tomi845 válasza Headless (#288) üzenetére


Tomi845
csendes tag

Akkor megnyugodtam, hogy nincs baja a routernek köszönöm a segítséget!

(#290) SaGa59 válasza Tomi845 (#287) üzenetére


SaGa59
őstag

Az egy csatornán hány routerre a legkönnyebben a Wifi Analyzer adja meg a választ egy androidos telefonon vagy tableten.
Ha ránézel a diagrammra és azt látod, hogy a parabolák egymásba érnek, akkor zavarják is egymást a közeli routerek. Keress egy olyan csatornát, amitől jobrra-balra legalább 2 szabad és állítsd át oda a routered wifi-jét.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#291) Headless válasza SaGa59 (#290) üzenetére


Headless
őstag

A wifi analyzer nem mutataja a 40 mhz-es csatornszélességnél használt másodlagos csatornát, szóval akkor már inkább Inssider régebbi még ingyenes verziója talán a 3-as. Ha nem gyári fw lenne elsőre ajánlanám a saját analyzerünket a routerre közvetlenül, de ügye itt ez nem adott.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#292) SaGa59 válasza Headless (#291) üzenetére


SaGa59
őstag

Ezt simán húzzam rá az Archerre, mint egy mentést, és megjelenik, az elindítható programok között valahol?

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#293) Headless válasza SaGa59 (#292) üzenetére


Headless
őstag

Attól függ milyen fw van a routeren. Ha sustéé igen csak azt felteszed és 8081-es felületen látni fogod, ha nem sustéé akkor suste másik mentését kell felraknod bár az több mindent tartalmaz és több hely kell neki.~120kb
[link]

De mielőtt felrakod nézd meg miket tartalmaz, nehogy olyan legyen, benne ami valami beállításodat amit megszeretnél tartani módosítja. Ezután a 8081-es felületen érheted el a wifi extra majd wifi analyzer fül alatt.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#294) SaGa59 válasza Headless (#293) üzenetére


SaGa59
őstag

Suste FW-rel megy a masina...

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#295) megyestibor


megyestibor
csendes tag

Sziasztok!

Archer C5 beállítási problémám van, kérlek segítsetek!

A konfig:
- Archer C5 v1.2 legújabb gyári fw-rel
- CAT5E kábellel összekötve D-Link DNS-320L NAS-sal
- Laptoppal wifin csatlakozom a routerhez. (csak 2.4 GHz - Acer Aspire AS3810TZ-414G32n)
- 2.4 GHz-hez és 5 GHz-hez külön-külön SSID (egyéb eszközök képesek 5GHz-et is használni)

Ha úgy állítom, hogy csak 2.4 GHz-en szórhat a router, akkor a laptopon a NAS-ra történő upload 5-6 MB/s.

Ha úgy állítom be a routert, hogy 2.4 és 5 GHz-en is szórhat (az egyéb eszközök mind 5 GHz-en csatlakoznak ilyenkor, egyedül a laptop kénytelen 2.4 GH-et használni), így a laptopon a NAS-ra történő upload lecsökken 500 KB/s-re.

Kéne mindkét sáv, de a laptopról történő upload is kéne. Milyen beállítást cseszek el?

(#296) SztiviVander válasza megyestibor (#295) üzenetére


SztiviVander
őstag

ez fura. nálam nincs ilyesmi, mindkét sáv megy és használatban is van, mégis kijön a 2.4-en is 10-12MB/sec (notebook + wifi -> pc + lan, ftp szerverre másolva, win/samba fájlmegosztásre nekem se megy 5-6 fölé).
2.4ghz: country: hungary, channel:1, mode: b/g/n mixed, width: 40mhz, titkosítás wpa2-psk/aes
5ghz: country hungary, channel: 36, mode: a/n/ac mixed, titkosítás wpa2-psk/aes
ennyi. nézd át nincs-e nálad valami autora állítva, ha igen akkor állítsd be fixre hátha az okoz ilyen anomáliát.

(#297) farkas-j válasza megyestibor (#295) üzenetére


farkas-j
őstag

Frissítettél firmware-t? Nekem a legfrissebb van a C5-ön, és nem találkoztam ilyen problémával.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#298) opti06


opti06
aktív tag

Sziasztok!

napokban vettem egy ilyen routert, melyik fw-t javasolnátok torrent futtatásra?
2tb-s külső merevlemezt tennék rá, azon futtatnám ha megoldható.

(#299) Headless válasza opti06 (#298) üzenetére


Headless
őstag

Szia ha kell torrent, akkor suste buildje kell neked jelenleg ez a legfrissebb.
Ha most csinálsz először ilyet akkor, readmekkel kezdj. De akkor sem árt ha átfutod, hogyha csináltál már.
[link]

gyári fw-re factory verzió kell, csak kábellel frissíts.Persze csak ha V1-es verzió.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#300) bb1985


bb1985
újonc

Sziasztok, nemrég vásároltam egy ilyen routert,
Diginettel használom, vagyis ugyan úgy állítottam be (PPPoE stb.), mint az előző WR 740N-es modemet, de valamiért nem működik, a letöltési sebességnél sem tudom mérni azt amit a régi tudott, a feltöltés pedig gyakorlatilag nulla a speedtesten, időtullépés van és percekig tart még behoz egy oldalt, néha aztán hirtelen betöltődik. A gyártói oldalon lévő legújabb firmwarel már frissítettem. Ötlet esetleg? köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.