Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#351) Multibit válasza applause (#349) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam a wifi adapternél az alábbi beállítások vannak jelenleg:






[ Szerkesztve ]

(#352) applause válasza Multibit (#351) üzenetére


applause
aktív tag

Nekem nincs ennyi beállítás és teljesen mások.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#353) Multibit válasza applause (#352) üzenetére


Multibit
veterán

Ok. Mikozben online rádiót hallgatsz terheli más is a vonalat? Pl. torrent.
Indítsd el a számítógépet csökkentett módban hálózattal! Akkor is megszakad az adás?

(#354) applause válasza Multibit (#353) üzenetére


applause
aktív tag

Nagy a valószínége annak, hogy driver hiba az 5GHz szakadozás. Windows 10-t felraktam és ott nem jelentkezik ez a probléma.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#355) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!

Egy ilyen router vásárlásán gondolkodom, mivel a mostani 1043ND v1-es modellemen már nem jön át a UPC 240/20-as net.
A kérdésem, hogy a gyári fw. mennyire megbízható?
Alap funkciókra van szükségem, ezért nem érzem szükségét, hogy más fw.-t tegyek rá.
Szóval, akinek van tapasztalata a gyári szoftverrel kapcsolatban kérem írja meg!
Mennyire stabil, milyen a wifije, portforward, dhcp mennyire megbízható?
Előre is THX a segítséget! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#356) chros válasza Kami11 (#355) üzenetére


chros
őstag

Egy-ket oldallal hatrebb valaki nagyon dicserte a gyari firmware-et, olvass vissza, es irj neki privit ha ide nem valaszol.
En egy percig sem hasznaltam a gyarit, suste kivalo firmware-eit pakoltam ra, most az enyem fut. De openwrt alatt az 5GHz-es wifi-vel bajok vannak rendesen.

(#357) mukisrác válasza Kami11 (#355) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Én gyári állapotban használom.
Kiszolgál egy 100/100as digis netet.
Router után LAN-on van egy HP microserver, amin fut a torrent kliens, kapcsolódik hozzá még LAN-on egy WD media player. Filmek full HD - ban simán mennek, torrent 0/24-ben fut. A microservert Wifi-n keresztül egy RDP-vel érem el, így gondolom a port forward is működik rendesen.
Április óta használom a routert, a gyári firmware frissítés utáni újraindulást nem számolva nem kellett kikapcsolni /újra indítani, elég stabilan teszi a dolgát
Kiszolgál még 2 telefont, 2 tabletet és egy másik tv-t 5ghz-en, 1 nyomtatót és 2 laptopot 2,4 GHz-en.
Remélem sok kérdésedre választ adtam, ha valami érdekel még, kérdezz bátran, hátha tudok rá válaszolni

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#358) chros válasza mukisrác (#357) üzenetére


chros
őstag

Ez jol hangzik, koszi az infokat.
Es gratula a konfighoz!

(#359) Kami11 válasza mukisrác (#357) üzenetére


Kami11
őstag

Köszönöm az információt :R sokat segítettél, hasonló felhasználási feltételekkel akarom én is használni!
Ha lesz még kérdésem megkereslek!
Még csábít az Asus RT-AC56U, de drágább és nem tudom megéri-e a felárat! :F

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#360) chros válasza Kami11 (#359) üzenetére


chros
őstag

Ha penz igazabol nem szamit, akkor tedd fel ezt a kerdest az Asus topikban is (Tplink vs Asus) :)
En biztos vagyok benne, hogy ok azt javasoljak majd. Nekem nem volt sajnos meg, mert nem erdeklodtem korbe, mielott megvettem volna ezt. De most kene vennem, akkor azt hiszem azt vennem, persze miutan a tobbiektol erdeklodtem.

(#361) Kami11 válasza chros (#360) üzenetére


Kami11
őstag

A milyen routert topikban az Asust javasolták, hajlottam is rá, de nem tudom megéri-e azt a +8000Ft.-ot!
Ha már 30k akkor szóba jön még az Archer C8-is, ennek a formája/alakja az ami tetszik + illene abba a "környezetbe" ahová elhelyezném.
Olyan tanácstalan/bizonytalan vagyok, vagy mégse? ;]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#362) bigdady válasza Kami11 (#361) üzenetére


bigdady
nagyúr

Asus is jó, nekem volt az is.

(#363) suste válasza mukisrác (#357) üzenetére


suste
veterán

Mellekesen jegyzem meg, hogy a leirtak abszolut nem indokoljak az ac -s routert, es a bika eros routert sem.
Szerintem ezekre eleg egy tplink 3600 is, es maris joval kedvezobb az ar.....

(#364) Kami11


Kami11
őstag

Ma megrendeltem a C5-öst, keddre itt lesz.
Kérdésem, hogy a suste fw-el az 5GHz-es wifi is jól műxik, vagy kell valamit mókolni az fw. csere után?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#365) suste válasza Kami11 (#364) üzenetére


suste
veterán

én nem igazán teszteltem (konkrétan ki van kapcsolva:) )

de ha az AC miatt vetted a routert, akkor nem volt jó választás szerintem....le is írták mások
vagy legalábbis ne openwrt-vel akard használni, mert gyári fw-vel ha jól tudom jóval gyorsabb az AC

a normál "N"-es 5Ghz-es sebességel, ha jól tudom nincsen gond openwrt-vel sem, de akkor meg bőven elég lett volna az olcsóbb 3600-as tplink, főleg ha nem akarsz torrentezni és egyéb erőforrásigényes dolgot futtatni...

amiért jó vétel ez a router, az a 16MB flash, és a 720-as proci
és persze pont ezekből szinte semmit nem használ a gyári fw:)

(#366) Kami11 válasza suste (#365) üzenetére


Kami11
őstag

Mivel mindenképpen vennem kellett valamilyent, így erre esett a választás. Nem akarom feltétlenül OpenWrt-vel használni ha megbízható a gyári fw. is. A 1043ND vargalex fw.-vel meggyőző volt, de mivel már nem fejleszti tovább, így maradt a tiéd.
Már csak az a kérdés melyik verziót kapom.
Az AC meg kell, több eszközöm is van ami ki tudja használni, hogy milyen hatásfokkal az majd kiderül.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#367) #75490304


#75490304
törölt tag

Sziasztok!

Ilyen router vasarlasan gondolkodom, de nem tiszta,i a kulonbseg az 1.2 es 2-es verziok kozott. Melyik a jobb? Tudtok helyet ahonnan erdemes venni? Koszonom!

(#368) Kami11 válasza #75490304 (#367) üzenetére


Kami11
őstag

Nekem ma jött meg az IPonból, v1.2-es. A megjegyzésbe beírtam, hogy csak ez a verzió érdekel, mielőtt elküldték még telefonon is felhívtak egyeztetés céljából ezzel kapcsolatban.
A különbség pedig az összefoglalóban megtalálható.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#369) krealon válasza #75490304 (#367) üzenetére


krealon
veterán

"mi a kulonbseg az 1.2 es 2-es verziok kozott. Melyik a jobb?"

Ha OpenWRT-t szeretnel rajta hasznalni, akkor mindenkepp v1-esre van szukseged.

TP-link-ek betettek egy broadcom chipsetes keszuleket a v1 helyere, es a v1-et atneveztek C7 v2-re. Az ilyen piszok sunnyogas (koltsegoptimalizalas a bevezetett tipus karara), korabban a rosszeletu D-link jellemzoje volt.

[ Szerkesztve ]

(#370) suste válasza krealon (#369) üzenetére


suste
veterán

Elírtad a C5-öt C7-re, ami azért nagyon megtévesztő lehet, mert a C7-nél totál máshogy van a verzió:

C7v1-ről indultak ki, aztán lett C7v2 (ez volt teljesen kompatibilis az openwrt-vel), és a C7v2 lapból butították a C5v1-et. A C5v2 meg egy totál másik cucc, ahogy írtad is....

(#371) #75490304 válasza krealon (#369) üzenetére


#75490304
törölt tag

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat, akkor megpróbálok még egy v1.2-t vadászni, sajnos az iPonnál már nincs ilyen.
:W

(#372) krealon válasza suste (#370) üzenetére


krealon
veterán

Szerintem jol irtam, hiszen C5 v1 = C7 v2 (legalabbis a WikiDevi-s oldal szerint). :F

A C5 v1 nem a C7 v1-el (kb) egyidoben kerult kiadasra?

[ Szerkesztve ]

(#373) suste válasza krealon (#372) üzenetére


suste
veterán

Erre gondoltam:
TP-link-ek betettek egy broadcom chipsetes keszuleket a v1 helyere, es a v1-et atneveztek C7 v2-re

A mondat első fele a C5-ről szól gondolom, a végén meg C7-et írsz. Lehet jól akartad írni, csak így elég félreérthető:).

A C7v1 jóval elöbb volt, és csak a C7v2-vel (új wifivel) jött a C5v1. Tehát nagyvonalakban C7v2=C5v1, csak a wifit butították. Hasonlóan mint a 4300/3600. Nagyjából ua a véleményem itt is mint a 4300/3600-nál, hogy elég ritka eset, hogy megérje valakinek a C7v2. Bár tudom, hogy az Archer vonalon azért vannak/lesznek olyan kliensek, amik ki is tudják használni a wifi különbséget...

(#374) krealon válasza suste (#373) üzenetére


krealon
veterán

"A mondat első fele a C5-ről szól gondolom, a végén meg C7-et írsz. Lehet jól akartad írni, csak így elég félreérthető. :)"

Egy C5-el foglalkozo topikban mi masra lehetne gondolni? ;) (ezert nem irtam ki teljesen)

Koszi a helyesbitest!

(#375) #75490304


#75490304
törölt tag

Sziasztok!

Nekem is sikerült beszereznem, a v1,2es modelt. :)
Két gyors kérdés: 2,4 Ghz-en mi a normális max amit el lehet érni? nekem 240-es netem van, de kb 3 megabyte/sec-nél nem érek el többet a 20-25 helyett. (5ghz-en igen). Ez normális?

Illetve hívtam a 1221-et azt mondták nekem az ipv6 miatt nincs "bridge módom" de így is működnie kell, ami igaz is és csak akkor váltanak régebbi ipv4-re ha nagyon akarom, mert kevés az ilyen címük. Szerintetek? Nagyon akarjam? Köszi előre is !

(#376) krealon válasza #75490304 (#375) üzenetére


krealon
veterán

"2,4 Ghz-en mi a normális max amit el lehet érni?"

Ha a kornyezet lehetove teszi a 300 Mbps kapcsolati sebesseget, akkor azon jo esetben 100-160 Mbps forgalmat lehet bonyolitani.
Rossz esetben 0 (azaz nulla) Mbps valosul meg.

"nekem 240-es netem van, de kb 3 megabyte/sec-nél nem érek el többet a 20-25 helyett. (5ghz-en igen). Ez normális?"

Mivel a WiFi, radiohullamok segitsegevel letrejott kommunikacio, igy semmi sem garantalhato.
Igy (sajnos) a te eseted is normalisnak mondhato.

(#377) #75490304 válasza krealon (#376) üzenetére


#75490304
törölt tag

:( Köszi szépen!

És a bridge módról mi a vélemény?

(#378) krealon válasza #75490304 (#377) üzenetére


krealon
veterán

Ha neked nem jelent gondot az IPv6 hasznalata, akkor nincs szukseged IPv4-re, igy bridge-mode-ra sem.

De a kerdesedbol itelve arra tippelek, hogy neked jobb az IPv4 es a Bridge mode. (No offense) :R

(#379) Leigazoka


Leigazoka
tag

Üdv

Ilyen routert tervezek venni.
Olvastam, hogy nem mükszik sok embernek az AC-s wifi..
Ugye azt tudjátok, hogy vevő eszköz is kell hozzá. Pl usb -s adapter, háló kártya.. ha PC-n akarod használni.
Ha AC-t laptopon akarsz venni.. az csak a high end gamer laptopokban (razer, alienware) vagy epic gamer alaplapon van (130-170 e ft).

Én tervezek usb adaptert is... de ha kábelen használom ott a Killer E2400 gigabites hálókari :)
Amúgy aki játszik, milyen pingje van? Nekem mezei Tp-link el 22-45 a ping.

(#380) szubence


szubence
csendes tag

Sziasztok,

Nemrég vettem egy Archer C5-öt, gyári legfrissebb firmware-t (Archer C5_V1.20_150428) feltettem. Jelenleg switch módban van rákötve a T-Home-os Speedport HGW-re. Az IPTV az Archer-re van dugva, a TP-LINK beállításainál az IPTV szekcióban az IGMP Proxy enabled és Auto módra állítva. A WiFi-t az Archer sugározza 2.4 és 5 GHz-en.
A problémám az, hogy az 5 GHz-en csatlakozott klienseken (PC, mobil), ha megy az IPTV, akkor totál belassul a net (10-100 KB/sec), míg ha ugyanebben a szituban a 2.4 GHz-es hálózathoz csatlakoztatom őket, akkor teljesen jó a sebesség a tévézés mellett is.
Ha jól értettem az AC-s problémák csak a hackelt firmware-eknél állnak fenn, a gyárival jónak kéne lennie.

Köszi,
Bence

(#381) szaboi6512 válasza Leigazoka (#379) üzenetére


szaboi6512
őstag

Hi! Samsung laposon könnyedén kicseréltem a wifikártyát AC-re ;)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#382) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

belefutottam egy kellemetlen dologba ASUS router fronton, mégpedig abba, hogy a webmanagement alapból foglalja a 80-as portot, ezért nem tudom forwardolni a szerver 80-asát és így pár szolgáltatás (pl. Photo Station) a Synology DSM-ben nem működik kívülről. a gyári sw-ben sajnos nem lehet átállítani, csak figyelmeztet, hogy nem fogom tudni forwardolni, ami ilyen kend a hajadra kategória. cfw-vel ez megoldható lenne, akkor viszont bukom a hw NAT-ot, ami kell az 500-as net miatt.

szóval az N18U helyett most vennék egy ilyet, amennyiben a probléma nem áll fent, valaki meg tudná erősíteni?

(#380) szubence: nekem olyat csinált az IPTV, igaz a Cisco egységgel, hogy ha switchen keresztül kapta a jelet a set top box, amint bekapcsoltam, minden klienst ledobott WiFi-ről, pedig azt nem is a HGW szolgáltatta, hanem két ASUS Router, szóval vannak ott furcsa dolgok...

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#383) chros válasza fogtunder (#382) üzenetére


chros
őstag

webmanagement alapból foglalja a 80-as portot, ezért nem tudom forwardolni a szerver 80-asát és így pár szolgáltatás (pl. Photo Station) a Synology DSM-ben nem működik kívülről.

Errr... Nem nagyon ertem (bar lehet, hogy velem van a baj vagy hianyzik nemi info :) ).
- gyari asus frimware-rel?
- meirt nem forwardolod a router pl. 56489-es ( : ) ) portjat a belso NAS IP 80-as portjara? Mukodnie kell.

Ugyan nem hasznaltam meg Asus-t sajna, de nem vagyok benne biztos, hogy boldog lennel egy TPLink-el az Asus utan :)

(#384) fogtunder válasza chros (#383) üzenetére


fogtunder
nagyúr

gyári ASUS fw, mint írtam hw NAT miatt nem opció a cfw, azon meg tudtam volna csinálni.

ha így forwardolom (merthogy most is így van), akkor nem működik a szolgáltatás. a szerver azt mondja, hogy van kapcsolat, de mégsincs.

semmi olyan extrát nem tud amúgy az ASUS se, a TP-Link gyári emulátor alapján, amit ez ne tudna, egyedül a chipset miatt maradtam volna azon a vonalon.

de ugye nem ez volt a kérdés :)

I hate morning people. And mornings. And People.

(#385) chros válasza fogtunder (#384) üzenetére


chros
őstag

hmmm....
Akkor viszont szerintem a tplink sem lesz megoldas: itt is 80-on megy a webinterface (vagy nem?!), s ha ott sem ment port forward-dal a dolog , akkor itt sem fog.
- de: akkor nem lehet, hogy masik nyitott portot is igenyel a szolgaltatas?
Mert en pl. jopar web oldalt (php) szolgalok ki portforwaddal belulrol (apache/nginx), es meg fene se tudja, mennyi mas service-t, gond nelkul.

Itt, az Archernel, at lehet allitani a web portot 80-rol masmilyenre a gyari firmware-ben? (mi Openwrt-t hasznalunk sokan rajta, persze itt is bukva a hw nat-ot.)
Nincs a kozelben valaki akinek van TPLink-je (barmilyen), amivel ki tudnad probalni?

Es akkor az eredeti kerdesre (sajnos nam valasz): :)
"szóval az N18U helyett most vennék egy ilyet, amennyiben a probléma nem áll fent, valaki meg tudná erősíteni?"
Akkor pont ilyen szolgatatast/okat kene valakinek futtatnia ahhoz, hogy erdemben tudjon valaszolni. (ami nem lehetetlen, lehet hogy van itt ilyen valaki :) )

(#386) fogtunder válasza chros (#385) üzenetére


fogtunder
nagyúr

múlt héten még a T féle Cisco cuccot használtam, azzal nem voltak ilyen gondok, csak váltottam Digi-re, visszakerült az ASUS N15U (a szotfver ugyanaz, mint a kinézett N18U-nál), és azóta áll fent ez a helyzet.

azért is írtam, hogy Syno cucc, mert hátha tényleg használ ilyet valaki és meg tudja mondani, minden esetre megyek még tovább azon a vonalon is.

amúgy ha át lehet állítani a webman default portját, az nekem már tökéletes, azt úgysem akarom kívülről cseszegetni, a szervert viszont igen.

illetve akkor az lenne még a kérdés, hogy hw NAT nélkül mekkora netet bír el a C5?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#387) vargalex válasza fogtunder (#384) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az Asus gyári firmware-ját nem ismerem és sajnos most nem is találtam emulator-t.

Gondolom a probléma akkor áll fenn, ha a remote management-et engedélyezed (azaz a távoli webes hozzáférést). Ez a TP-Link gyári firmware-jában úgy néz ki, hogy azt is meg tudod mondani, hogy ez milyen porton történjen. Azaz ezt állíthatod bármilyen más portra. Ez teljesen független attól, hogy belülről milyen porton érhető el a webes felület.
Természetesen ezen felül a 80-as portot olyan belső címre forward-olod, amilyenre csak szeretnéd. De nem hinném, hogy máshogy lenne ez az Asus-nál (persze, mivel nem ismerem, így csak rád tudok hagyatkozni ez ügyben).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#388) vargalex


vargalex
Topikgazda

Egyébként megnéztem az RT-AC66U emulator-t. Gond nélkül lehet forward-olni a 80-as portot. Sőt, ki is választható a Famous Server List lenyíló listából.

Alex

(#389) fogtunder válasza vargalex (#387) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tegnap végig klikkelgettem a menüt, de nem találtam ilyen opciót, azért biztos, ami fix este ránézek még, elég fáradt voltam.

az jó hír, hogy a TP-Link tudja, köszi.

(#388) vargalex: igen, ki lehet, de utána nem vette fel a port forward táblába. elvileg ez nagyrészt ugyanaz a sw, mint a mostanié, szóval lehet, hogy egyszerű User error, ráadásul közben megtaláltam, hogy hol lehet kapcsolni a web access from LAN részt. ha hazaértem, kipróbálom, aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#390) vargalex válasza fogtunder (#389) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az Asus-ban az Administration->System alatt lehet engedélyezni a WAN oldali webes hozzáférést. Portot is lehet beállítani, ami defaultban ráadásul 8080. Legalábbis az emulator szerint.

Alex

(#391) chros válasza vargalex (#390) üzenetére


chros
őstag

Alex, egyre profibb leszel Asusban :)

(#392) vargalex válasza chros (#391) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Amíg lehet, gyári felületeket csak emulátorban szeretnék látni. :) De azért kiigazodom rajtuk szerintem.

Alex

(#393) fogtunder válasza vargalex (#390) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na, megnéztem, nem ez volt a baj :(

I hate morning people. And mornings. And People.

(#394) fogtunder válasza fogtunder (#393) üzenetére


fogtunder
nagyúr

meg lett oldva a dolog, de elég érdekes volt azért, be kellett kapcsolni a router remote managementjét, átírni a portot másikra, újraindítani, kikapcsolni, akkor már felvette a táblába azt, amit akartam, manuálisan megcsináltam a korábbi upnp szabályokat, és most megy minden.

köszi a segítséget és bocs, hogy szétoffoltam a topicot! :R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#395) vargalex válasza fogtunder (#394) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez egy elég komoly bug-nak tűnik a gyári firmware-ban. Akár érdemes is lenne jelezni az Asus-nak.

Alex

(#396) #41133696 válasza #41133696 (#232) üzenetére


#41133696
törölt tag

Közben kapott egy újabb Firmware-t:

A Quality of Service (QoS) beállításai hol találhatóak a Firmware-ben?

(#397) soma165


soma165
tag

szeretnék vásárolni egy
TP-LINK Archer C5 AC1200 Routert
és egy
TP-LINK Archer T2U AC600 wifi sticket
wifin tudni fogja e a laptopom a 120Mbit/s os internet sebességet?

(#398) Multibit válasza soma165 (#397) üzenetére


Multibit
veterán

A router jó választás, de a T2U stick két okból is mellényúlás. Egyrészt csak 1x1 MIMO-s, tehát gyengécske az AC képessége (nem használná ki a router tudását). Másrészt az ilyen körömnyi méretű eszköz csak nagyon ideális esetben működik jól (kicsi a beépített antennája, az egész számítógépet kell forgatni, ha nem megfelelő a pozíciója). Inkább ezt vedd!
A második kérdésedre nem lehet korrekt választ adni! Csak a helyszínen derül ki, hogy adott eszközök hogy fognak muzsikálni.

(#399) 5oultrain


5oultrain
aktív tag

Sziasztok!

Tervezem lecserélni a jelenlegi routerem.
Jelenleg 2 model közzül vacilálok:

- Archer C5 AC1200
- Archer C7 AC1750

Kérdésem az lenne, hogy a c7 tudd-e annyival többet hogy megérje a + 7-8 e Ft.
Valamint egy kicsit off, de a PS4 támogatja az AC szabványt?

Köszi előre is!

PSN ID: legalkriminalz

(#400) soma165 válasza Multibit (#398) üzenetére


soma165
tag

köszönöm a segitséget, akkor az AC1200 ast veszem ,
bár,elég hosszu könnyen letörik a laptop oldalárol.
ac-s pci-e foglalatos wifi kártyát nem tudsz ajanlani,laptopomban kicsereltetnem a jelenlegivel
ránéznél ilyesmire gondolok:
INTEL 7260
laptopom tipusa:Lenovo y580

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.