Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1451) Szabiq


Szabiq
tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni.
1 hete használok egy TP-LINK Archer c1200 as eszközt.
Az a problémám,hogy nem tudok csatlakozni az USB ftp hez kívülről. Telefonnal pld. Hálózaton belülről elérem a beállított noip ddnssel, de kintről nem enged. Tudna valaki segíteni ebben?
Előre is köszi.

“Ne rohanj, és ne emészd magad! Csak látogatóba jöttél ide, ezért állj meg és érezd a virágok illatát!” (Walter Hagen)

(#1452) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

Egykis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tudja a megoldást.
Van egy AC1200 v2-es routerem. Beállítottam rajta a PPTP VPN servert. Az ip tartományt hagytam az alap 10.0.0.x -en, hozzáadtam egy felhasználót és egy jelszót.
DDNS-en keresztül szépen fel is csatlakozik rá, felépül a VPN kapcsolat, de sajnos semmit sem érek el az otthoni hálózaton, se nast, se semmit. Még a router (192.168.x.x default ip-ét sem)
Egy darabig tudom pingelni a hálózaton lévő ip-ket, de aztán kb 1 perc után nem jön válasz. Közben a vpn kapcsolat továbbra is él. Már több gépről illetve több más internetszolgáltató hálózatából is kipróbáltam, mindegyiknél ugyanez a jelenség.

Van még valami amit nem állíthattam be? Hogy a VPN-es ip tartományról rálással a DHCP-s LAN ip tartományra, kell valamit beállítanom?

(#1453) szigpet8283


szigpet8283
csendes tag

Sziasztok!

Ha a garis, új tp-link 1200 archer, gyári firmwarejét cserélném le a tp-link honlapján lévő újabbra az nem garivesztéses ugye?

Köszi

(#1454) SztiviVander válasza szigpet8283 (#1453) üzenetére


SztiviVander
őstag

Attól természetesen nem veszik el a garancia.

(#1455) szigpet8283 válasza SztiviVander (#1454) üzenetére


szigpet8283
csendes tag

Köszi!

Lenne amúgy két kérdésem. Most a gyári firmware van rajta, amúgy Archer 1200 V1-es.
De 2.4 Ghz-en wifin nem mér 60-70 MBitnél gyorsabbat a netspeed, közvetlenül mellette sem. Ez miért lehet?

A másik kérdés, ha van egy 841 N-em is rá tudom kötni 2. routernek wifin keresztül jelerősítőnek/jeltovábbítónak vagy nem (vagy csak kábelesen)?

Köszi előre is

(#1456) szaboi6512 válasza szigpet8283 (#1455) üzenetére


szaboi6512
őstag

A 2. kérdésedre ez a módja.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1457) SztiviVander válasza szigpet8283 (#1455) üzenetére


SztiviVander
őstag

Gondolom azért mert 150Mbit a kapcsolat sebessége, ennek kb a felét tudja átvitelben ezért 60-70 a végeredmény. Bár az nem derült ki mennyit kellene tudnia, de feltételezem ennél gyorsabb a neted. Hogy miért 150? Ha fix 40Mhz-re van állítva a csatorna sávszélesség akkor a kliens nem tud többet (vagy pc/notebook esetén rosszul van beállítva, esetleg nem tökéletes a driver). Ha a csatorna sávszélesség 20-ra van állítva akkor az az ok. Ha auto-ra akkor pedig 20-on megy mert az csak akkor áll auto módban 40-re ha nincs a közelben olyan wifi amivel átfedésben lenne a bővítő csatorna. Tehát ha azt akarod hogy 300Mbit legyen a kapcsolati sebesség (és ezt a kliensed is tudja) és így átmenjen olyan 120-150Mbit akkor:
-fix 40Mhz
-fix wifi csatorna (1-11között hogy biztos minden eszköz lássa az AP-t)
-wpa2-psk + aes titkosítás

[ Szerkesztve ]

(#1458) szigpet8283 válasza SztiviVander (#1457) üzenetére


szigpet8283
csendes tag

Szia! Köszi az infókat.
Digi gigabites netem van.

(#1459) DeadmaN89


DeadmaN89
csendes tag

Sziasztok,

Gépről wifin keresztül szeretném streamelni a filmeket a TV-re (TV 5Ghz hálózathoz csatlakozik), az LGUJ701-es tv mellé vettem is egy ilyen routert (AC1200 v2) és ment is minden mint a karikacsapás, több filmet néztem meg full HD-ben és a 4K HDR-t és szépen vitte... kb. 2 hétig... Nem tudom hogy mi történt, de most a sima 1080P-nél is megáll bufferelni, de van hogy pl. egy fél óráig jó aztán meg totál nézhetetlen, teljesen random tölt. Újratelepítettem a Smart share-t illetve próbáltam Plex-el is, reseteltem a routert, de a probléma nem szűnt meg. A winchesterem jó kondiban van, proci i7 16GB ram-al. Feladatkezelőben nézem a hálózatot, teljesen mind1 hogy 15 mb-ot tol át másodpercenként vagy 50-et, a töltögetés mindig megfigyelhető. A TV egyébként fennakadás nélkül streameli a Netflixet 4K-ba a routeren keresztül, csak a PC-TV stream rakoncátlankodik és már nincs ötletem. Lehet ez egyáltalán router probléma?

(#1460) Doki16


Doki16
addikt

Van egy V2-es Archer C5 routerem. Olyan problémám lenne, hogy amikor elkezdek letölteni valami nagyobb adatmennyiséget például steamről vagy a microsoft store-ból akkor eldobálja a kapcsolatot és mindig újra kell csatlakoznia. Nincs valakinek sejtése, hogy ez mitől lehet?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#1461) patesz válasza Doki16 (#1460) üzenetére


patesz
csendes tag

Ez nálam is előfordul...
A probléma okára és a megoldásra még sajnos nem sikerült rájönnöm

(#1462) B4ZSO86


B4ZSO86
csendes tag

Sziasztok. Digi 500 hoz jó lenne az Archer C1200? Kicsit belekavarodtam már,annyi változata van. :((( Adtak a Diginél egy "kupunt" hogy ezzel 30% al olcsóbb lesz ha az Euronicsban veszem. De nem is ez a lényeg,hanem hogy ezen a kuponon egy két antennás C1200 as van. A neten meg 3 antennásról van fotó. A helyi Euronicsban meg megint másikat mutattak. :( Igazából sok különbség van ezek közt? Amire használnám.Kábelen menne a pc-be + lógna rajta 3 db telefon.egy tv és egy PS4 Pro.Egyedül ez az eszköz használná az 5Ghz-t. A többi kütyü nem tudja. Mókolni nem akarnám,se filmeket streamelni.Semmi ilyesmi,csak az lenne a fontos hogy az 500 as netet gond nélkül vigye a pcbe. Meg youtube menjen a tvn rendesen,de a 4k-s videók is. Ezeket mindegyik C1200-as vagy C5 ös tudná?

[ Szerkesztve ]

(#1463) hibavissza válasza DeadmaN89 (#1459) üzenetére


hibavissza
veterán

Szia! Ugyan ebben a cipőben járok. Szerintem ez nem router gond. A tv-m (Samsung ku6000) is frissített, a Win10 is frissített. Plex nem tudom.

Kezd tele lenni a tököm ezzel a stremeléssel. Lassan ott tartok, hogy végughúzok egy nyüves HDMI kábelt a tv-ig vagy összerakok valami passzív letöltő, HTPC-t..... :O

(#1464) suste válasza hibavissza (#1463) üzenetére


suste
veterán

Nincs gond a DLNA-val, csak egy normális szerver kell és a frissítést kell kordában tartani.
TV-ken eleve azzal kezdtem, hogy letiltottam az automata frissítést, mivel minden jól működik amit szeretnék.
A szerver pedig nálam a router, és nem frissítgetem a szoftvert (minidlna), mert jól működik.
6-7 éve (mini)DLNA -zom.

(#1465) vargalex válasza suste (#1464) üzenetére


vargalex
Topikgazda

+1. Annyi különbséggel, hogy nálam a szerver egy miniPC miniDLNA-val (Arch Linux alatt), amit folyamatosan frissítek. A kliensek között van folyamatosan frissített LG TV, Raspberry Pi Kodi-val Arch Linux alapokon, illetve 2 db Amlogic S905 LibreElec-el.
De akkor sem volt soha semmilyen gondom, amikor routeren futott a MiniDLNA.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1466) hibavissza válasza suste (#1464) üzenetére


hibavissza
veterán

Most ledobtam a láncot. 4K-t, 75 mbps játszotta gyönyörűen a film feléig, sztán megakad. Tuti a tv-vel van valami. Gyakorlatilag lefagyott. Elég frusztráló állandóan lekonvertálni.
Erről (a router serveresítése) tudnál valami nekem szóló (értelmi fogyatékos idióták által is érthető) leírást linkelni? Lehet angol/német is.

(#1467) suste válasza hibavissza (#1466) üzenetére


suste
veterán

Ha 4K-zni akarsz, akkor neked komoly szerver kell, akár letöltés akár megnézésről beszélünk.
Ha meg wifi is van az útvonalban, akkor 100%-os tuti nem lesz soha, mert a wifi az sajnos nem megbíszható/stabil :(. (Szóval erősen ajánlott a kábel!)

Egyébként router témában Vargalex és a saját blogomat, openwrt topicot, és az egyes routerek (tplink 842/1043/3600/4300/c5, vagy dlink és asus cuccok) topicjait érdemes olvasgatni.

(#1468) hibavissza válasza suste (#1467) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi az ajánlót.
UHD-ben videózgatok....Nem úszom meg a Chromecast-ot. Annak van stabil 4K-s változata. Mondjuk kérdés, hogy a 100 mbps-t viszi vajon.

(#1469) Headless válasza hibavissza (#1468) üzenetére


Headless
őstag

Ha rászánsz egy média lejátszóra én elfelejteném a dlna-t inkább egyéb média lejátszót (leginkább kodi-t)használnék ami tud smb/ftp forrásból lejátszani, a kezelőfelület is barátságosabb, bufferelést be tudod állítani hogy mennyit buffereljen előre így a wifi ingadozásait ki tudja simítani.

Laptoppal ki tudod mondjuk próbálni, az biztos hogy elsőre bele kell tanulnod, de ha sikerül sokkal többet nyújt. Chromecast ugyanúgy wifire csatlakozik, ugyanaz lesz a probléma vele is.

Stabil wifi kapcsolatért én egy routert raknék le ami csatlakozik a wifire azért router-router között elég sanszos, hogy stabipabb kapcsolat lesz és így több eszköznek is netet tud biztosítani kábelesen a tv környékén. Ha nincs opció a végig kábelnek.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1470) petikeke


petikeke
tag

Sziasztok!
Vettem egy TP-link archer c1200 v2-t, de elég sokszor bontja a hálózatot. Gondoltam frissítek firmware-t, de eu változatból nincs újabb, ami 2017.02 havi. US változatból van 2018.01. havi is. Ezt rá lehet flashelni? Mi a különbség a 2 között? Ha ráteszem a US változatot akkor vissza lehet térni EU-ra?
Köszi előre is!

OnePlus 7t

(#1471) hibavissza válasza Headless (#1469) üzenetére


hibavissza
veterán

Leírom, hátha segít valakinek. Oda jutottam, hogy a 16-18 mbps körüli filmeket lehet továbbítani nagy biztonsággal. Az ennél nagyobb átlagos rátájú filmek be tudnak szaladni olyan magas rátába, hogy megfekteti a tv-t. 5g ide, 5g oda.
Az utóbbi időben olyan filmeket néztem, amelyek időnként nagyobb értéket vettek fel. Ilyenkor leakadt a tv.
Samsung ennyit tudott 2015-ben. KU6000.

Annyi a csapda, hogy UHD de fix. 50 mbps-ot 5-10 percig viszi. A saját dolgaim ennél nem hosszabbak, így azt hittem egy mozival is megbirkózik.

[ Szerkesztve ]

(#1472) Headless válasza hibavissza (#1471) üzenetére


Headless
őstag

Ott lehet én a TV hardverében keresném a problémát. Próbáltad úgy is hogy laptop játsza le a filmet azt pedig hdmi-vel kötöd rá? Tudom ez nem végleges megoldás, csak hogy kiszűrni mi lehet a probléma, am valószínűleg egy modern média lejátszó egy AC-s wifivel gond nélkül teljesítené a feladatot.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#1473) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Haló

V1-esem mostanában érdekes dolgokat produkál. Indokolatlanul sokszor elmegy a net mostanában, amit az újraindítás megold, de egyik érdekesebb része hogy épp előbb pl a wifit dobta el, kábelen jött a net, viszont ha telón akartam rá csatlakozni azt írta hogy hitelesítési hiba. Na most ez normáls esetben azt jelentené hogy rosszul írtam be a jelszót, de nem, mert ugy meg van jegyezve a telefonba. mostanában mindig ezt csinálja. Mitől lehet?

Amúgy Digis vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#1474) suste válasza Moonline. (#1473) üzenetére


suste
veterán

(#1475) Moonline. válasza suste (#1474) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Hátő augusztus végén vettem o.O

(#1476) suste válasza Moonline. (#1475) üzenetére


suste
veterán

Hát C5v1 újat nemhiszem.
Topic összefoglalót olvastad?

(#1477) jozsef_pecs válasza Moonline. (#1473) üzenetére


jozsef_pecs
csendes tag

Nálam is ez a helyzet. V1-es kb fél éve vettem. Digis vagyok én is. Van hogy egy nap 2x kell újra indítani. Próbáltam gyári beállításokat vissza állítani de nem segít. Már keresem az utódját. Pedig eddig nagyon meg voltam elégedve vele. :{

(#1478) Moonline. válasza jozsef_pecs (#1477) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Azóta nem csinálta egyébként amióta írtam, csak fura, hogy eddig nem volt baja.

(#1479) jozsef_pecs válasza Moonline. (#1478) üzenetére


jozsef_pecs
csendes tag

Nálam van hogy 1 max 2 napot megy fagyás nélkül. Aztán kezdődhet az újraindítgatás.

(#1480) Csigaboly


Csigaboly
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy tp-link archer c1200 routert. Főként wifin használom. Internetem Digi 500.
A helyzet az hogy Wifi 5GHz-n közel sem hozza a sebességeket. Direktbe és bejelentkezve a diginet nagyon jó. Ha a routeren keresztül LAN-on csatlakozom akkor is jó (bár egy kicsit kevesebbet mértem). Ellenben közvetlen a router mellett ülve is 150Mbit/s a letöltés. Ez szobában közel 100Mbit/s. Érdekes a feltöltés mind a két esetben 160Mbit/s körül volt.
Laptop hálózati kártyája: Intel® Dual Band Wireless-AC 7265
Kérdésem az lenne, hogy ennél nagyobb sebesség ki sem nyerhető? Az elméleti max 865 lenne. Azt nem gondoltam, hogy éppen csak 100-at fog hozni.
Milyen beállításokkal, frissítésekkel lehet próbálkozni? A router, most 5GHz-en csak AC-t sugároz (így állítottam)

Válaszokat előre is köszönöm!

(#1481) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Sziasztok! Ugyanaz a bolt két külön verziót árul. Melyik lehet ténylegesen c5, aminek a dobozán is c5 virít? Mindkettő?

Archer c5 ac1200

Archer c5 v2 ac 1200.

Köszönöm.

(#1482) suste válasza Keil Walker (#1481) üzenetére


suste
veterán

Összefoglaló!
Sajnos a webshopok képei sokszor nem a valós eszközt mutatják. Szerintem legalább az egyik kép nem jó...

(#1483) Keil Walker válasza suste (#1482) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Én arra tippelek, hogy mindkettő c5 v2, csak más beszállítótól kapják. Ez nem lehetséges?
V1-et már sehol sem árulnak, ha jól tudom

[ Szerkesztve ]

(#1484) suste válasza Keil Walker (#1483) üzenetére


suste
veterán

C5v1 nincs már régóta, de ac1200-as nevűből van, de az meg 3 antennás (bár nem tudni minek, hiszen 300+900.. :) )
Én siman megbüntetném a tplinket megtévesztés miatt (ua név más hw, felesleges antennák, mindezt azért hogy a nem hozzáértő ráharapjon... :( )

(#1485) woodworm válasza suste (#1484) üzenetére


woodworm
veterán

Antennák: 1db 2,4GHz, 1db 5GHz, 1db 2,4/5Ghz
Ráadásul ebből is van 2 usb-s.
Ahogy látom az antennák használata is változik verzióról verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#1486) Keil Walker válasza suste (#1484) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Rendeltem egy c5 v2-t innen: [link]

Ha megkaptam majd beszámolok, hogy mi jött végül.

(#1487) Keil Walker válasza Keil Walker (#1486) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Megérkezett:

[kép]

(#1488) suste válasza Keil Walker (#1487) üzenetére


suste
veterán

ez a "régi" broadcom-os c5v2 gondolom (2 antenna, 2 usb)
mivel openwrt-n nem támogatott, így nem kerestem a társaságát, ezért saját tapasztalatom nincsen vele

(#1489) SATA_boy


SATA_boy
csendes tag

Üdv TP-sek!

Éppen az előbb jött egy firmware upgrade, felpakoltam.
Azóta ez a kép fogad, miután bejelentkezek (http://192.168.0.1/webpages/index.html):

No such file or directory

Valakinek valami ötlet? Addig újraindítom a gépet (meg a routert is), hátha...

UPDATE:
A számítógép újraindítása megoldotta a problémát, most már bejön a kezdő oldal bejelentkezés után.

[ Szerkesztve ]

(#1490) armanib


armanib
újonc

Sziasztok!
Archer C50 V1-es router + Digi 1000 net-tel kapcsolatban kérném a segítségeteket.
Ha Digi kábelt direktbe kötöm laptopra 260/200-as netsebességet mér a speedtest (valószinűleg a gép nem bír többet, ezzel nincs is baj). Viszont ha a routerbe kötöm, valamiért 45/100-at mérek LAN-on, WAN-on még ennél is kevesebbet.
Csináltam firmware frissítést, factory resetet, de nem oldódott meg. Ha valaki találkozozz már ilyen problémával, vagy van tipp mi lehet a megoldás, nagyon megköszönném!
Szép estét mindenkinek

(#1491) Multibit válasza armanib (#1490) üzenetére


Multibit
veterán

A megoldás? Router csere. Ne akarj 100 Mbps portokkal szerelt routerrel 1000 Mbps-t átvinni! ;)

(#1492) kozmate


kozmate
tag

Van más is aki frissített a 2.0.1-es 20180108 dátumú firmwarre (Archer C1200 v2.0)?
Nekem a frissítés óta ilyen érdekes a sebesség (Digi1000):

[link]
A routerben a processzorterhelés a magas és a 100%-között ingázik valamiért.

Router nélkül 600 Mbit körül jön.

(#1493) barabasr válasza kozmate (#1492) üzenetére


barabasr
csendes tag

Nekem is ilyen kütyüm van...én is frissítettem, de a sebesség nem változott, ugyanaz mint előtte. Panelban lakom wifi analizer legalább 15 routert mutat, nagy az összeveszés(legalábbis én annak tulajdonítom a lassúcska sebességet), így digi 100/100 nettel a letöltés sebesség 2,4 es frekin 40-50, feltöltés 100.
A másik frekvenciát az 5gh et csak a telom tudja, ott is ugyanaz mint frissítés előtt, nem tudom hogy a telefon csak ennyit tud, vagy más e a a probléma , ott 35-40 körüli a letöltés, a fel szintén 100. Kábelen hozza a maxot 100/100.

(#1494) Csigaboly válasza kozmate (#1492) üzenetére


Csigaboly
csendes tag

Szia!

Ez a router nem is fog tudni WiFi-n 1000-et. 867Mbit/s az elméleti max. Annyit szerintem nem fog elérni.
Gyakorlatilag én is sebesség problémával küzdök.

Üdv

(#1495) kozmate válasza Csigaboly (#1494) üzenetére


kozmate
tag

Természetesen UTP kábellel csatlakozom.

(#1496) DeadmaN89 válasza hibavissza (#1471) üzenetére


DeadmaN89
csendes tag

Nekem most a régebben WIN7-ről upgradelt WIN10 újratelepítése hozott javulást, full HD már betonstabil, viszont a 4k még mindig nem az igazi. Érdekes, hogy pl. az Alien Covenant-ot gyönyörűen végigtolta 4k-ba, itt el is bíztam magam, viszont van olyan 4K film ahol random beakad, van hogy 5 perc van hogy fél óra után. A legbosszantóbb, amikor nem is indul újra a stream hanem gyakorlatilag kapcsolatot bont az LG app a TV-vel. Azt nem teljesen értem, hogy hogyan igényelhet egy film időnként nagyobb sávszélességet, én eddig azt gondoltam hogy az végig fix.

(#1497) suste válasza DeadmaN89 (#1496) üzenetére


suste
veterán

nagyon rosszul gondoltad!
egy filmen belül is változó a bitráta, és a filmeket is különböző bitrátával tömörítik le
a lejátszók egyébként bufferelnek, de sajnos a mértéke nem állítható a beépített lejátszóknál, így ha elfogy, akkor megáll....
nem olvastam vissza, de ha wifiről beszélsz, akkor még rossazbb a helyzet a wifi bizonytalansága/instabilitása miatt

(#1498) DeadmaN89 válasza suste (#1497) üzenetére


DeadmaN89
csendes tag

Köszi a felvilágosítást, ez magyarázatot ad a változó stream teljesítményre akár adott filmen belül és igen, ott van a képben a wifi is. Ebben a lakásban már nem, de ha költözünk mindenképp kábeles kapcsolatot fogok kiépíteni a router és a TV között... Szerencsére annyit nekem nem ad a 4k, a Full Hd meg még azért átmegy akadásmentesen wifi-n keresztül is.

[ Szerkesztve ]

(#1499) haddent válasza kozmate (#1492) üzenetére


haddent
addikt

Hol találtál te új fw -t? Linket kérhetek? Sikerült megtévesztenie az elbaszott elnevezésnek.

[ Szerkesztve ]

(#1500) csinti73


csinti73
csendes tag

Üdv

Tette már fel valaki e legújabb FW-t ? Archer C1200(EU)_V2_180108
Ezt tudja :
1. Solve the wireless compatibility issue caused by some versions of Android OS and Google's Apps.

Lehet hogy sokaknál ez lehet a gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.