Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#601) bigdady válasza bigdady (#600) üzenetére


bigdady
nagyúr

ötlet? :R

(#602) suste válasza bigdady (#600) üzenetére


suste
veterán

próbáltad másik eszköz dlna szerverével is? pl telefon/tablet/pc
mert ha ezekkel menne, akkor inkább a NAS-nál keresd a megoldást

egyébként ha egy IP tartományban vannak, és nincsen valami tűzfal ami megfogja (és persze a dlna szerver jól működik), akkor látnia kéne......

a NAS dlna-ját más eszköz látja? szintén telefon/tablet/pc.....

[ Szerkesztve ]

(#603) bigdady válasza suste (#602) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ipad mini 2 is csak smb-t lát :(

[ Szerkesztve ]

(#604) suste válasza bigdady (#603) üzenetére


suste
veterán

másik szervert próbálj beüzemelni (nemtom ipad-on van-e, de gondolom, vagy PC-n...)
ha azt látja a tv, akkor tuti a NAS-sal van baj

(#605) fil válasza bigdady (#600) üzenetére


fil
őstag

Milyen NAS-on milyen DLNA?
Ezeket ismerve ,hátha több segítséget kapsz...
Nekem pl. a Nas4Free-n futó Fuppes-t a Pana TV-m csak akkor látja ,ha a dlna preferences-ben Loewe Connect-re állítom. Szóval az ördög a részletekben bújik meg.

(#606) bigdady válasza fil (#605) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pana st 60
Synology 214se a nas és a media szerver fut rajta
Dlna preferencies-ben levettem az időt 60 mp-re de akkor is csak felvillan a listában majd kiirja a tv hogy nincs dlna hálózat.
Router saját minidlna-ját látja a tv.

[ Szerkesztve ]

(#607) bigdady válasza bigdady (#606) üzenetére


bigdady
nagyúr

MEgoldódott nas tűzfalon nem volt engedélyezve külön a dlna és a tv-n is várni kellett 10 mp-et mire megjelent a nas.
Most 36gb-os bluray avc mkv-t is viszi felirattal együtt probléma nélkül 5ghz-es wifin dlna-n :C

(#608) SimonYana


SimonYana
addikt

Üdv Mindenkinek!
Lenne egy nagy kérdésem!
Nem wifire , , hanem kábelen akarom csatlakoztatni a Digi 500/200-as net csomagját.
Az lenne a kérdésem , meg éri e a drágább TP-LINK TL-AC1200 Archer C5 -öt megvenni , vagy elég az olcsóbbik TP-LINK TL-WR1043ND 450M router is?
Torrentezek és játszom rendszeresen.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :R :R :R

® SimonYana ®

(#609) vargalex válasza SimonYana (#608) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha nincs szükséged az 5GHz-es Wifi-re, a 2 USB-re és a nagyobb RAM-ra (utóbbinak gyári firmware esetén úgysincs túl nagy jelentősége), akkor nem éri meg.

Alex

(#610) SimonYana válasza vargalex (#609) üzenetére


SimonYana
addikt

Nagyon Köszönöm! :R
Akkor megveszem az olcsóbbikat.

® SimonYana ®

(#611) SimonYana


SimonYana
addikt

Megvettem TL-WR1043ND , de valami nagyon nem kóser , mert a TENDA egyenlőre szarrá veri.
Wifi éppen hogy cammog. Formware lett frissítve. :F

® SimonYana ®

(#612) suste válasza SimonYana (#611) üzenetére


suste
veterán

másik topic!

(#613) SimonYana válasza suste (#612) üzenetére


SimonYana
addikt

Rájöttem! :R

® SimonYana ®

(#614) whoever70


whoever70
tag

Archer C5 gyári FW-rel a linuxos beltérim nem találja meg a routert a hálózat tallózásánál, win10 és androidos telefon viszont igen.
Mi lehet ezzel a gond, biztos, hogy csak alternatív szoftverrel működne ?

elvileg ezeket tudja:
USB megosztás: SAMBA/FTP/Media szerver és nyomtató megosztás támogatás

(#615) SztiviVander válasza whoever70 (#597) üzenetére


SztiviVander
őstag

Igen működik, még anno kipróbáltam. De ahogy Suste írta, nincs nincs sok értelme. Persze ha valaki nagyon nem akar kábelezni viszont pénz nem számít és vesz egy ilyen kártyát az asztali gépbe akkor nyilván megéri kihasználni azt az ingyen pluszt amit a C7-es fw-el tud. Amugy nekem az 5Ghz teljesen jól lefedi a lakást, szóval azért annyira nem használhatatlan. Mármint gyári fw-el, mert openwrt-vel valóban egy kalap szr az AC :)

[ Szerkesztve ]

(#616) SztiviVander válasza whoever70 (#614) üzenetére


SztiviVander
őstag

Kellene annak mennie simán a gyári fw-el. OSMC-s raspi is simán kapcsolódik rá egy tp-link stick-el. És nem csak elvileg tudja hanem gyakorlatilag is látja az osmc a c5-ön a file/ftp megosztásokat. Ha gyári fw-t nem tudod beállítani akkor az openwrt-t egyáltalán nem fogod tudni. Titkosítás WPA2-AES? Csatorna 11 alatti?

(#617) suste válasza SztiviVander (#615) üzenetére


suste
veterán

Tesztelgettunk kicsit egy forumtarssal, keszul a leiras, meg fogsz lepodni, hogy mire kepes a c5 az openwrt-vel! :) Mindenfele trukkozes nelkul, csak megfelelo kliens kell hozza.....

(#618) bigdady válasza suste (#617) üzenetére


bigdady
nagyúr

:Y

(#619) SztiviVander válasza suste (#617) üzenetére


SztiviVander
őstag

nagyon szeretnék már meglepődni és egy olyan openwrt-t látni ami AC-n legalább annyira jól működik mint a gyári fw :)

(#620) Gabe81 válasza SztiviVander (#619) üzenetére


Gabe81
tag

Sziasztok!

En voltam a tesztalany akit Suste emlitett. Nalam van 5Ghz-en ket router osszekotve az egyik egy C5.
Nekem a 240-es UPC netbol 160-170 Mbps siman atmegy, egy 15 meterre levo masik epuletbe. Valamelyik reggel mertem speedtesttel, akkor 210 is volt. Szoval nekem nagyon bejott az Openwrt, fokent a Suste fele build.
A leiras meg varat magara picit, de ha lesz kis idom akkor befejezem, akkor elolvashatjatok a teljes sztorit. :)

Udv,
G.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#621) bigdady válasza Gabe81 (#620) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az jó mert nekem a 6 méterre eső budin nincs :)

(#622) suste válasza bigdady (#621) üzenetére


suste
veterán

ezért mondom hogy normális kliens is kell
a kis eszközökbe integrált 1 antennás AC wifik nem hiszem hogy jó teljesítményűek lehetnek, főleg nem távolra
az 5ghz mint tudjuk, sokkal rövidebb távon elveszik
a tesztek miatt kezdem érteni, hogy hova ez a nagy sebesség őrület 5ghz-en
csak az a baj, hogy a mezei user (mint én is) állati parasztkábításnak érzi, hogy 800Mbit/s-t írnak rá, de közben 5 méterre már csak a fele, és ráadásul ez a kapcsolatii sebesség, és csak akkor ennyi, ha az ellenoldal is tudja ezt a sebességet

szóval a tesztek után egyértelmű nekem, hogy azért kell a 2Gbites wifi, hogy töredék de használható sebességgel lehessen használni 10-15 méter távolságból is

ha újragondolnák ezt a mbit/s sebesség jelöléseket, és inkább a távolságot jelölnék valahogy (vagy távolság/sebesség), akkor talán kevesebb ember érezné magát átverve...

(#623) whoever70 válasza SztiviVander (#616) üzenetére


whoever70
tag

egy 1043ND-t sikerült OpenWRT-vel eddig üzemeltetnem, azt sikerült beállítanom, látja a VU+ Solo2 mini beltéri, TPLINK1043, ha jól emlékszem ezen találja meg a box.

ezen a műholdas beltérin OpenPLI 4-es szoftver fut, semmit nem változtatok rajta, csak a router-ek cserélődnek, hidd el, nem én vagyok a "béna", igaz nem vagyok nagy hálózat guru.

és kábellel van csatlakoztatva, oda nem kell AES, meg csatornaszám, ha jól gondolom

[ Szerkesztve ]

(#624) Multibit válasza suste (#622) üzenetére


Multibit
veterán

Az 5 GHz-nek nem csak a sebesség miatt van létjogosultsága. Ma még akkor is hasznos lehet, ha a 2.4 GHz-es sáv annyira túlzsúfolt, hogy az a stabilitást veszélyezteti. Lakótelepeken gyakran ez a szitu. Sajnos sokszor az áthelyezés és a csatornákkal való trükközés sem segít.

(#625) bigdady válasza suste (#622) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azert fura hogy a sracnak 14 meterre is megy nekem meg 6-ra se.

(#626) SaGa59 válasza bigdady (#625) üzenetére


SaGa59
őstag

Lehet, hogy nála csak vékony válaszfal van ezen a távon, nálad meg vastagabb, régebbi, nyirkos téglafal, esetleg hőtükrös szigetelésű gipszkarton (ami alu kasírozást jelent, azaz képes rendesen árnyékolni).
Az 5GHz-t sokféle anyag képes szétszórni vagy visszaverni. Elég egy sűrűbben vasalt betonkoszorú, a már említett hőtükrös szigetelő anyagok (a legtöbb tekercses üvegszál ilyen), nedves és az emiatt miatt kiváló fémsókkal telített fal, stb....

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#627) suste válasza bigdady (#625) üzenetére


suste
veterán

A lenyeg hogy legalabb 2 antennas kliens kell (normalis antennaval!), es nem a 2,4ghz-en megszokott tavolsag/sebesseg arayt kell elvarni, es akkor nincs gond.
Csak az a problema, hogy ez nincsen leirva sehol :(.

Ua tavolsagban tobb zavaro szomszed wifivel a 300mbites 2,4ghz tobbet visz at mint a 300mbites 5ghz, ahl semmi zavaro wifi nincs.
Hogy utolerje az 5ghz sebesseg, ahhoz duplazni kell a kapcsolati sebesseget.
Igy remelem mar erted....

(#628) aicon válasza whoever70 (#623) üzenetére


aicon
senior tag

Nálam a Solo2-t, Zero-t simán látja mindkét router, úgy a 1043 mint a c5, az elsőn openwrt, a c5-n gyári.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#629) bigdady


bigdady
nagyúr

3 antennam van es csak egy kanyarodó (értsd sarok) 10cm-es porotherm keramia valaszfal van (meg a budi ajtó) :) Konkretan egy erossegu jel van max ami le is dob hasznalhatatlan.
Valljuk be 5 méteren túl nem tudom hasznalni az 5ghzet ezzel a routerrel. (5 meteren tul mar min mindenkinek kell lennie egy útközbeni akadálynak nagy valoszinuseggel)

[ Szerkesztve ]

(#630) vargalex válasza suste (#627) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt inkább úgy mondanám, hogy bizonyos távolságon túl gyorsabb 2,4 GHz-en, mint 5 GHz-en. Nálam mindkét csatorna 300 Mbps-es, de 5 GHz-en a lakás (86 nm) bármely pontján gyorsabb az 5 GHz a 2,4 GHz-en és, pedig egyik frekvencia sem telített. 5 GHz-en a kisebb jelerősség ellenére is mindenhol megvan a valós 150-170 Mbps.

Alex

(#631) suste válasza bigdady (#629) üzenetére


suste
veterán

tehát a wc-be becipeltél egy 3 antennás eszközt, amivel tesztelted?:)
vagyis a kliens is 3 antennás 5ghz-en, és használja is mindegyiket a kapcsolódáshoz?

Sajnos a wifi ilyen sokösszetevős dolog. Biztos, hogy Nálad van valami zavarás az 5ghz-en, vagy a kliens utalja a routert, vagy ha máshol is így viselkedik, akkor meg valami hardver hiba lehet.

(#630) vargalex
bizonyos távolságon túl
igen, most a nagyobb távolságokról beszéltem (14m)
Te valami különleges helyen élsz, mert nálad minden jól működik :) - wifi,usb,ethernet...1043,3600,4300....
Mindenki más meg szív vele:(.
Ez a legutálatosabb a wifiben, hogy hiába vannak szabványok, az egyes eszközök mégis teljesen máshogy viselkednek. Ha bekerül a hálózatodba egy problémás eszköz, akkor vége a kábelnélküliségnek:(

(#632) SztiviVander válasza whoever70 (#623) üzenetére


SztiviVander
őstag

na látod akkor ezzel kell kezdeni, mert abból hogy nem látja a routert nehéz kitalálni hogy mit szeretnél. tehát kábel, oké. és a router szolgáltatásait szeretnéd elérni (ftp, fileshare, dlna) és ezek közül egyiket sem látja a beltéri, holott a 1043-assal rendesen működött (de azon is csak akkor ha openwrt volt rajta?). beltéri ugyanaz, csak a router cserélődött. hát... érdekes. nem vagyok otthon linuxos beltérikben, de nálam lg tv, andoridos telefon meg a linuxos raspi is lát mindent a routeren sima gyári fw-el. lehet hogy ez a te beltérid háklis valami beállításra, passz. de akkor próbáld meg openwrt-vel a c5-öt hátha azzal megy.

(#633) SztiviVander válasza suste (#631) üzenetére


SztiviVander
őstag

lakásban routertől kb 8m-re másik szobában nekem is sokkal gyorsabb 5G-n a noti mint 2.4-en (300mbit portsebességet tud mindkét N-es sávon). ftp -ről másolás 6-8MB/s vs 14-16MB/s. de lent a társasház kertjében (légvonalban routertől kb 30-40m) ahol az 5G szinte már nem is látszik, 2.4 meg még -70dBm körül van, na ott se sokat ér mert ott meg már annyira szétüti a többi 30-40 AP hogy kb 1-2Mbit/s-et lehet elérni, azt is telejsen bizonytalanul. gyakorlatilag semmire se jó. szüleimnél vidéken ahol van egy konkurens ap, na ott teljesen oké a 2.4. bár ott meg az 5Mbit-es nethez fölösleges is lenne a bazi nagy wifi sebesség :)

(#634) SztiviVander válasza Gabe81 (#620) üzenetére


SztiviVander
őstag

de 5Ghz-en belül N vagy AC szabvány? mert nagyon nem mindegy. nekem az AC-vel van a bajom openwrt alatt, sima 5G N-el nincs baj, az ugyanazt tudja openwrt-vel mint a gyárival. csak éppen a telefon AC-re megy fel és gyári C5 fw-el általában 433Mbit portsebességet mutat (amikor távolabb vagyok és esik a jelszint akkor kezd el csökkenni), ilyenkor a valós átvitel 20-25MB/s (160-200Mbit) pl videok ftp-re másolásakor vagy onnan letöltésekor. ellenben openwrt alatt teljesen hetikusan változik a portsebesség 433 és 2xx között, a valós másolás pedig olyan 8-12MB/s között mozog (de pl többször meg is áll közben 2-3 mp-re), ugyanazt, ugyanoda/ugyanonnan másolva mint a gyári fw-el. szóval örülük én persze ha két router közt 5Ghz N szabvánnyal átmegy 160-170 (az szép eredmény mindenképp) de az nekem sajnos nem segít. amit Suste írt hogy normális ellenoldali eszköz kell, az sem egy jó magyarázat, mert miért is kell(ene) normálisabb kliens oldal az openwrt-hez mint a gyári fw-hez? ha csak nem azért mert az openwrt-ben valami ami az AC-s részért felel továbbra is egy kalap fekália. pedig bíztam a CC-ben, hogy hátha majd az jó lesz. hát nem. ettől függetlenül kíváncsi vagyok majd az irományra :)

(#635) vargalex válasza suste (#631) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem mondanám, hogy különleges helyen élek, mert Budapesten ez a 3. hely, ahol hasonlóak a tapasztalataim (utolsó 2-n már használtam az 5 GHz-et), a cégnél is hibátlanul működik, valamint bátyámnál Érden és édesanyámnál Sárospatakon. Persze egyik sem panel, mindegyik különböző típusú router, de mind OpenWrt-vel.
Egyébként nálam kb. 15 m-es távolságban, 3 falon keresztül is hozza 5 GHz-en a 150 Mbps-es valós sebességet.

Alex

(#636) vargalex válasza SztiviVander (#634) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Arra viszont nem gondolsz, hogy ahogy N-es wifi esetében, úgy AC esetén is előfordulhat, hogy egy másik AC-s kliens éppen gyári firmware alatt muzsikál rosszabbul, mint OpenWrt esetén. Azaz nem lehet azt mondani, hogy mindenképpen OpenWrt alatt rosszabb valami.
Illetve én megnézném a router HW verzióját, hátha eljátszott valami olyan apró módosítást a TP-Link, mint anno a TL-WDR3600/4300 esetén.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#637) SztiviVander válasza vargalex (#636) üzenetére


SztiviVander
őstag

szia. milyen HW verzióra gondolsz pontosan? gondolom nem simán arra hogy c5 v1.2. bár openwrt wikiben meg sehol máshol sem írnak olyasmit hogy pl v1.2 -n belül különböző qualcomm kártya fordulna elő bennük. sajnos másik AC-s kliensem nincs egyelőre, úgyhogy nem tudom azt kipróbálni hogy más eszköz esetleg pont openwrt alatt lenne jobb. inkább az jutott eszembe hogy talán az openwrt azon része ami az AC kapcsolatnál a jel/zaj viszonyt dolgozza fel (összesen 1 másik konkurens 5Ghz AP van, az is távoli csatornán és lehet hogy az csak sima N-es) mintha az lenne túl érzékeny és ezért van az hogy összevissza változtatgatja a portsebességet (és inkább lefelé). persze lehet ez azért is mert az eszköztől nem kap értékelhető infot és lehet hogy a gyári fw erre sokkal kevésbé érzékeny. passz, nem értek hozzá ilyen mélységekben. mindenesetre nem hiszem hogy a hw-ekkel lenne a baj mivel akkor mindegy milyen a fw, mindegyikkel rossz lenne.

(#638) chros válasza SztiviVander (#637) üzenetére


chros
őstag

+1 . Szinten zenesz: openwrt alatt sem az ujabb suste BB, sem a sajat CC build-el sem tudjuk hasznalni az AC-t (mondjuk nekem nem is hianyzik: bekabeleztem, ami kell :) CSak a helyi halot ne dobna el neha (mint mult penteken hajnalban is) !!! :D ) Erre mondtak az openwrt-s fejlesztok, hogy a 2.4-GHz modul mar tobb mind 10 eve van, ez pedig meg nem "kiforrott" :)

[ Szerkesztve ]

(#639) suste válasza SztiviVander (#634) üzenetére


suste
veterán

Gabe81-nél egy AC-s asus és az AC-s C5 van összelőve, elég komoly kapcsolati sebességgel.
Nemrég írta, hogy lehallt a wifi, de nem a C5, hanem az asus fagyott ki!

(#640) vargalex válasza SztiviVander (#637) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!
OpenWrt alatt a wifi-nél a noscan opciót próbáltad esetleg? Mert valóban lehet, hogy visszavesz a csatornaszélességből...

Alex

(#641) SztiviVander válasza suste (#639) üzenetére


SztiviVander
őstag

és AC-n vannak összelőve azok a routerek vagy sima N-en? mekkora az az elég komoly kapcsolati sebesség amiből az említett 160-170 a valós átviteli? asust meg nem szabad kitenni hidegbe mert kifagy, de amekkora hűtőbordák vannak rajta ez nem is csoda :)

(#642) SztiviVander válasza vargalex (#640) üzenetére


SztiviVander
őstag

az utóbbi két próbánál (szűz CC és Suste féle 0.8.1 BB) nem nyúltam a wifi konfighoz. egyrészt eszembe se jutott, másrészt a régebbi buildeknél elég sokat kísérleteztem vele de nem igazán lett akkor sem jobb. ráadásul az 5ghz -es rádio a luciban folyton meghülyült a konfig piszkálás után úgyhogy egy idő után fel is hagytam vele. de lehet hogy valamelyik este feldobom rá a CC-t és megnézem mit szól hozzá. amugy a noscan az mintha ki is lett volna vezetve a luci felületre is valami "force blabla..." checkbox a csatorna sávszélesség alatt. a másik hogy ha jól emlékszem ez csak a HT40 -re van hatással az AC-s VHT80-ra meg mintha nem vonatkozna. de nincs is nálam overlapped AP, szóval ha ez miatt venne vissza a sebességből akkor is csak szr benne valami hogy olyat érzékel ami nincs is.

(#643) suste válasza SztiviVander (#641) üzenetére


suste
veterán

konkrét sebességeket még nem mondanék, mert ez is egy plusz "poén", majd a készülő leírásban benne lesz képekkel együtt....
de addig is hidd el, hogy AC-n vannak összekötve:)

asus:
Gabe81 elmondása szerint a az asus saját hőmérője szerint 80 fok körül ( :Y ) üzemel (és tényleg rendesen fűt), szóval nem hiszem hogy a hideg ártana neki:))
a support azt mondta neki, hogy ez normális, és semmi baja nem lesz tőle (én: persze a gari ideje alatt)

(#644) bigdady válasza suste (#631) üzenetére


bigdady
nagyúr

A routerre gondoltam :)

(#645) SztiviVander válasza suste (#643) üzenetére


SztiviVander
őstag

OFF: elhiszem, miért ne hinném el. csak nem volt egyértlemű azért kérdeztem. meg azért mert AC-n az a 160-170Mbit valós átvitel amit írt Gabe81 az nem tűnt túl soknak. ennyit tud a mimo-tlan telefonom is 433Mbit portsebességgel, bár az igaz hogy 5-10m-ről. asus-t csak vicceltem, volt nekem is egy n66u. már akkor is baromira melegedett amikor még be se volt kötve a hálózatba. amikor meg bekötöttem/beállítottam és ráengedtem pár torrentet akkor bekapcsolt az omlettsütő funkciója is. többek közt ezért sem tartott sokáig a barátság.

ON: felraktam a buildedet (először a CC-t de rájöttem azzal túl sok a meló minden csomagot felpakolgatni és amúgy se jobb semmivel). ahogy emlékeztem, lassú az AC. 80-100Mbit max, de többször megáll pl ftp-re/ről másolásnál, de a speedtest is erősen hullámzik. gyárival a speedtest folyamatosan méri a 92-98Mbit-et (100as a netem) és az ftp-n is megakadás nélkül megy fel/le 160-180Mbit-el. kipróbáltam amit Alex javasolt (noscan), de semmi hatás. AC-n nem is vagyok benne biztos hogy él ez az opció. viszont most reggel jutott eszembe hogy a gyári fw-ben van egy short gi opció és amennyire emlékszem amikor egyszer azt próbaképp kikapcsoltam mintha akkor esett volna vissza látványosan a sebesség. úgyhogy most beraktam a ht20/40 és vht80 short gi opciót is a wifi konfigba, majd ha hazamegyek meglátom javult-e tőle. vicces lenne ha csak ennyi lenne a baja.

(#646) suste válasza SztiviVander (#645) üzenetére


suste
veterán

(#644) bigdady
hát ez az, hogy mindenki azt hiszi, hogy csak a router számít
ugyan olyan fontos a kliens is!
ezért is írtam hogy megfelelő klienssel....

(#645) SztiviVander
igen, pont ezt írtam, hogy ahhoz hogy nagy távolságban is működjön, ahhoz kell a közeli nagy kapcsolati sebesség, hogy legyen miből veszíteni:)
neki 15 méterre visz át akkora sebességet, mint neked 5-10 méterre, ami azért elég nagy távolságbeli különbség, főleg az 5ghz-nek

(#647) bajoros


bajoros
csendes tag

Üdv a jelen levőknek.

1043nd V1.9-et / vargalex/ napokban lecseréltem egy C5 V1-re :)
Rádobtam Suste aktuális firmjét. Szép is jó is de azért akadt gondom is.

A gép felélesztése hálózaton keresztül sehogyan sem akar működni sem WOL sem Earthquake-en
Ezen felül a router távoli hozzáférése sem akar menni annak ellenére hogy a tűzfalon engedélyeztem a httpluci
portot és a noip dns is be van állítva.

Hozzáértő ötleteket szívesen fogadnék a gondom megoldására.

Köszönettel: Bajoros

Bajoros®

(#648) Headless válasza bajoros (#647) üzenetére


Headless
őstag

Earthquake, majd az felrázza a gépet mi? Nah meg a lakást is. :D

Viccet félretéve, amire gondoltál az az etherwake, de igazából luci-app-wol csomagot telepíted, az felrakja az etherwake-t is.

Luci hálzat/gép felélesztése, válaszd ki a megfelelő mac címet. valamit ne az összes interfészen szórd, hanem a br-lan-on. Ha így sem megy, akkor máshol kell keresni a hibát, bios windows, stb.

Távoli elérés:

Luci/státusz/wan ip egyezik-e egy internetes what's my ip oldalon található ip címmel?
a) Ha igen akkor az már egy jó jel. Viszont akkor azt a tűzfal szabályt kéne megnézni amit létrehoztál... képet/config részletet küldj.
b) Ha nem, akkor hívd fel a szolgáltatót, hogy te publikus ip-t szeretnél.

DDNS frissül rendesen?

Más remélem amikor próbáltad elérni DDNS-el, akkor ténylegesen külső hálózatból próbáltad (pl mobil internet).

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#649) bajoros válasza Headless (#648) üzenetére


bajoros
csendes tag

Jóvanna :)
Nem földrengés...de nézd el nekem! :) a szóképek értelmezése bevitt az erdőbe :)

A br-lan tanács már meg is érett a köszönetre! Csak a tudatlan mit gondol? Hogy ha mindenütt szórok abból baj nem lehet. És ismét igazságot nyert a " kevesebb néha több "
Működik a felélesztés tanácsodra :C

DDNS frissül. Ugyan féltem hogy a digis net ipv6 okozza a hibát de visszakapcsolva is megy.
És igen! Mobilnetről próbáltam eddig is és Ajánlásod után is azt vetettem be.

Örök hálám Üldözzön! Még ha kenyeret nem is Kapsz érte a bótban :)

De végszóként valljuk be: ezért van a fórum, hogy egymást támogassuk a megszerzett tudásunkkal.
Hisz senki sem születik mindent tudóként!....

Még egyszer- Köszönöm

Bajoros®

(#650) Headless válasza bajoros (#649) üzenetére


Headless
őstag

És most kívülről eléred-e a routert vagy sem? vagy az már megoldódott korábban?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.